Gerard Piqué

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.03.23. 23:14:06

gg86 írta:A sok kiváló teljesítmény mellett, ma őt külön ki lehet emelni. Tanárian, szinte hiba nélkül futballozott, jó lenne mindig hasonlót látni tőle.
Egyetértek veled, tanárian játszott magára hagyatva középen.
=D>
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.03.23. 23:09:51

A sok kiváló teljesítmény mellett, ma őt külön ki lehet emelni. Tanárian, szinte hiba nélkül futballozott, jó lenne mindig hasonlót látni tőle.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.03.07. 16:06:49

LM10 írta:Melletted védve éreztem magam, mert tudtam: ha egy nap hibázok, Te ott leszel mögöttem, hogy megments. Te voltál a védőangyalom.”

Maga Piqué mondta ki, hogy kell mellé egy idol, egy vezér, aki mellett biztonságban tud játszani. Pedig Piqué sem 20 éves már, de ő ilyen mentalitású.
Ez sosem volt másként, Puyol mellett Piqué is világklasszis szintet tudott megütni. Nagyjából azóta teljesít rosszul Piqué (eltekintve azoktól a meccsektől, amiken jól ment neki), amióta Puyol már nem alapember. Persze sokan idehozzák a magánéletét is, mint okot arra, miért olyan gyenge, de elsősorban szakmai oldalról nézve Piqué-nek tényleg hiányzik egy olyan társ, aki felrázza, biztatja, mint amilyen Puyol volt. Ha nem változik Piqué gyengélkedése, amellett, hogy meccsek, pontok, címek mennek el rajta, a csapatból is előbb-utóbb ki fog kerülni. Guardiolánál már ezt egy időszakban elérte, szerintem Martino is van annyira tökös, hogy nevelő célzattal a padra ültesse Piqué-t.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.03.05. 19:40:04

Azért azt látni kell, hogy Puyol után most elég sok idő fog eltelni ahhoz, hogy valaki ebben a csapatban vezérré váljon. Messi nem vezető típus, Iniesta se az aki egy érzelmes, feltüzelő beszédet el tudna mondani az öltözőben, Xavi lassan visszavonul, Bartraban se látom azokat a tulajdonságokat, amikkel el tudna vezetni egy öltözőt, más meg tulajdonképpen nincs. Ahhoz, hogy valaki egy csapat vezérévé váljon, el kell telnie jó pár évnek. Fel kell nőni a feladathoz, ki kell alakuljon az a tisztelet, az az érzés a többiekben, hogy igen, megjött a kapitány. Azért nem ugyan az, amikor egy 2-3 éve itt lévő játékos belép az öltözőbe, mint amikor egy Xavi vagy Puyol. Én ha edző lennék, csapatkapitánynak nem választanék fiatalt, és nem választanék pár éve itt lévőt. Játékosként is egy fiatal(abb)ra nem tudnék úgy felnézni, mint egy öreg motorosra.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.03.05. 19:25:49

LM10 írta:Melletted védve éreztem magam, mert tudtam: ha egy nap hibázok, Te ott leszel mögöttem, hogy megments. Te voltál a védőangyalom.”

Maga Piqué mondta ki, hogy kell mellé egy idol, egy vezér, aki mellett biztonságban tud játszani. Pedig Piqué sem 20 éves már, de ő ilyen mentalitású.
Hát igen ez amit a vak is lát és Piqué is tudja...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.03.05. 19:14:02

Melletted védve éreztem magam, mert tudtam: ha egy nap hibázok, Te ott leszel mögöttem, hogy megments. Te voltál a védőangyalom.”

Maga Piqué mondta ki, hogy kell mellé egy idol, egy vezér, aki mellett biztonságban tud játszani. Pedig Piqué sem 20 éves már, de ő ilyen mentalitású.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.24. 14:54:03

vertonghen meg főleg nem lesz vezér. ujoncként idejön valaki, biztos kell neki 2-3 év mire felveszi a vezér szrepét. már ha alkalmas egyáltalán.

sztem az lenne a védelem titka, hogy folyamatosan ugyanazt a két embert kellene játszatni és kész. nem variálgatni állandóan, meg pihentetni. ramos-pepe, ts-alex, stb-stb és kész. ha mások bírják a heti két meccset, bírják ők is. francnak kell midig cserélgetni őket.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.24. 14:42:15

torotam írta:
Barcaman14 írta:Amiket művelt a Sociedad ellen, egyértelműen a dekoncentráltság számlájára írható.
Piqué nem az a fajta "vezér" típusú középhátvéd, mellé kell egy karakteres figura.
Sajnos Puyol hiánya Piqué teljesítményén is meglátszik...
Nem lehet mindent az ő nyakába varrni.
Ez teljesen nyilvánvaló, sajnos nem kell szakértőnek lenni, hogy észrevegye az ember. Ezért sem örülnék nagyon David Luisnak, mert ő nem ilyen, ellenben mondjuk Verthongen szerintem meg tudná oldani. Még Valdes ki tudja osztani, és hátulról tud segíteni, tudja irányítani valamennyit mert karakánabb típus, de Ter Stegennel ez is változni fog. Talán Bartra 2-3 év múlva lehet ilyen figura, de egyelőre ebben rá sem lehet számítani.
Nem véletlen, hogy Luis a válogatottban TS mellett sokkal jobb teljesítményt hoz le. Neki sem a képességeivel van baj, ezt tekintve a szűk elitben van a posztján ezt láthattuk a KK-n is. Teljesítményben zsebre tette Silvat is, de ő is tud olyan amatőr hibákat véteni, fegyelmezetlen. Ahogy Piqué is Ramos mellett. Ráadásul már Levy sincs a Spursben, úgyhogy nem lenne lehetetlen elhozni, akkor pedig az igazi Piqué is visszatérhetne és Bartra is jobban fejlődhetne. Őt is direkt játszatta Tata Puyol mellett, ezt meg is mondta.
Forca Barca!!!!
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.24. 11:34:14

Barcaman14 írta:Amiket művelt a Sociedad ellen, egyértelműen a dekoncentráltság számlájára írható.
Piqué nem az a fajta "vezér" típusú középhátvéd, mellé kell egy karakteres figura.
Sajnos Puyol hiánya Piqué teljesítményén is meglátszik...
Nem lehet mindent az ő nyakába varrni.
Én évekig védőként játszottam, így talán jobban észreveszem a rejtett hibákat. Piqué hibái nagyon sokszor abból erednek, hogy a védőtárs nem megfelelően végzi a dolgát. Értem ez alatt, azt nem mindig látjuk egyértelműen a képernyőről, hogy Bartra rossz helyezkedése miatt kénytelen Piqué rosszul tolódni, ezáltal lemarad és eleve egy rossz, vert helyzetből próbálja meg helyrehozni hibát.
Piqué nem felejtett el focizni. Kell mellé egy tapasztalt, karizmatikus védő.
Visca el BARCA!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.24. 10:26:21

Nem is baj, ha pihen 2 hetet. Kicsit szellőztesse ki a fejét, mert a legtöbbször csak fizikailag van a pályán. Amiket művelt a Sociedad ellen, egyértelműen a dekoncentráltság számlájára írható. A következő két meccsünket a Ligában simán hozni kell és legalább Bartra is több játékidőt kap.

Van 2 hete, hogy kipihenje magát, feltöltődjön egy kicsit a szezon hajrájára.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.24. 08:15:21

MyShadow írta:Én elhoznám Vidicet, igaz öregszik ő is, de ingyen van, fizuja sem túl magas, és nem véletlenül volt csk. sem, meg van benne, ami szükséges a hátsó alakzat irányításához. Ha nem is állandó kezdőnek, de egy erős cserének sztem simán jó, feltéve, ha nem találunk vkit, aki fiatalabb és hosszú távon is helye lenne a csapatban!
már rég aláírt az interhez két évre.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.02.24. 07:54:27

Én elhoznám Vidicet, igaz öregszik ő is, de ingyen van, fizuja sem túl magas, és nem véletlenül volt csk. sem, meg van benne, ami szükséges a hátsó alakzat irányításához. Ha nem is állandó kezdőnek, de egy erős cserének sztem simán jó, feltéve, ha nem találunk vkit, aki fiatalabb és hosszú távon is helye lenne a csapatban!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.23. 23:19:57

Yaya(07-10) írta:Szerintem annyira nem gyenge az idei teljesítménye. Figyelembe kellene venni, hogy neki állandóan játszania kell. Nincs helyettese és ez nem az ő hibája. Forgatják a csapatot körülötte, de neki mindig játszania kell és megpróbálnia összefogni ezt a hulla gyenge hátsó alakzatot. úgy látszik fejben nem elég érett ilyen feladatokra, mert Puyol mellett pl. szenzációs volt nem is olyan rég. egyértelműen a szakvezetés a hibás, mert nem igazolnak védőt, pedig 2 éve biztosan égető szükség lenne egy középsővédőre. arról nem is beszélve, hogy Alves szintén használhatatlan 2 éve mégsem igazolnak a helyére senkit. oké, hogy neymar piszok drága volt, és azt is értem, hogy muszáj volt leigazolni, mert ha mi nem akkor más viszi, de szükség lett volna egy rutinos hátvédre.
Inkább úgy mondanám, hogy a teljesítménye rapszodikus. Pl. a Cityellen nagyon jó volt és számos korábbi mérkőzésen is, de mindegyikre jut legalább egy, de talán két rossz meccs. A Puyolos résszel egyetértek, ezért nem örülnék Luiznak, mert ilyen szempontból egy az egyben Piqué.
Alvest pedig kire kellett volna váltani. Sagna vagy hasonlók. Az elérhető jobbhátvédek közül még mindig messze ő a legjobb.

A kérdésedet pedig magad válaszoltad meg az utolsó mondattal.
Forca Barca!!!!
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.02.23. 23:04:54

Szerintem annyira nem gyenge az idei teljesítménye. Figyelembe kellene venni, hogy neki állandóan játszania kell. Nincs helyettese és ez nem az ő hibája. Forgatják a csapatot körülötte, de neki mindig játszania kell és megpróbálnia összefogni ezt a hulla gyenge hátsó alakzatot. úgy látszik fejben nem elég érett ilyen feladatokra, mert Puyol mellett pl. szenzációs volt nem is olyan rég. egyértelműen a szakvezetés a hibás, mert nem igazolnak védőt, pedig 2 éve biztosan égető szükség lenne egy középsővédőre. arról nem is beszélve, hogy Alves szintén használhatatlan 2 éve mégsem igazolnak a helyére senkit. oké, hogy neymar piszok drága volt, és azt is értem, hogy muszáj volt leigazolni, mert ha mi nem akkor más viszi, de szükség lett volna egy rutinos hátvédre.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.02.23. 00:05:11

Csodálkozom,hogy a mai hulladék teljesítménye után senki nem veszi elő! :evil:
Botrány amit már évek óta csinál(néhány meccs kivételével)!
Hummels merre jár amúgy ? :roll:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2014.02.20. 09:17:19

In last 5 games, Pique recovered 79 balls and lost 2
RSociedad 11-0, Sevilla 16-1, RSocieadad 13-0, RayoV. 18-1, MCity 21-0

C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.17. 08:47:13

gránit írta:Az első barcelonai szezonjában extázisban játszott, 2009 után pedig valóban visszaesett, talán azóta sem volt olyan kiegyensúlyozott éve, mint a legelső a Barcelonában. De idén az egyik legbiztosabb pontja és erőssége a csapatnak. A Levante ellen meg mentett egy nagyon fontos pontot.
Az első idényében valóban nagyon magas szinten játszott, de azóta sem tudja huzamosabb ideig megközelíteni sem azt a formát. Az, hogy idén a legbiztosabb pontja a csapatnak erős túlzás. :) Egy egy meccsen valóban elkapja a fonalat, de összességében nézve eddig(!) ez a szezonja is középszerű.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.02.17. 07:58:14

Azért a 2010/11-es szezonban is fantasztikus volt illetve a VB-n.....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.02.17. 01:30:50

Az első barcelonai szezonjában extázisban játszott, 2009 után pedig valóban visszaesett, talán azóta sem volt olyan kiegyensúlyozott éve, mint a legelső a Barcelonában. De idén az egyik legbiztosabb pontja és erőssége a csapatnak. A Levante ellen meg mentett egy nagyon fontos pontot.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.02.05. 21:44:39

Alcantara írta:
MichaaBee írta:A saját teljesítménye valóban nincs mindig rendjén, viszont ettől nem értem, hogy miért ne foglalhatna nyíltan állást egy másik dologgal kapcsolatban. Megkérdezték valamiről, neki semmibe nem telik elmondani a nyílt őszinte véleményét, amihez egyrészt joga van, másrészt semmilyen visszhangot nem is kelthet egy ilyen kijelentés.
Nem a visszhangról van szó, de általában nem szoktak rivális csapat játékosának piros lapjáról nyilatkozni olyanok, akik semmilyen formában nem érintettek. Én még nem olvastam (lehet az én figyelmetlenségem) Madrid játékost nyilatkozni olyan lapról, amit Barca játékos kapott egy másik meccsen. Az ilyen kérdéseket passzolni szokták, nem illetékes jeligével más játékosok.
Nyilván válaszolhat rá, de nincs értelme. Magával kellene foglalkoznia, a játékáról nagyobb kritikát tenni, mert arról csak semmitmondó általánosságot mondott. Ez az én véleményem, persze lehet vele egyet nem érteni. :wink:
Szerintem nem történt semmi. Oké, nem szokás nyilatkozni ellenfél piroslapjáról, de itt tényleg semmi köze, szimplán megkérdezték, elmondta a véleményét, kész. Nekem még szimpatikus is, hogy objektíven ítélte meg a dolgokat, úgy volt őszinte, hogy közben ezzel nem ártott a saját csapatának. A teljesítményére pedig nem hiszem, hogy kihatással lenne egy kérdésre adott 10 másodperces válasz, aligha emiatt gyengébb a formája bizonyos napokon. :)

Más a véleményünk, de ilyen apróságon felesleges lovagolni, ezen nem veszünk össze. :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.05. 21:02:20

MichaaBee írta:A saját teljesítménye valóban nincs mindig rendjén, viszont ettől nem értem, hogy miért ne foglalhatna nyíltan állást egy másik dologgal kapcsolatban. Megkérdezték valamiről, neki semmibe nem telik elmondani a nyílt őszinte véleményét, amihez egyrészt joga van, másrészt semmilyen visszhangot nem is kelthet egy ilyen kijelentés.
Nem a visszhangról van szó, de általában nem szoktak rivális csapat játékosának piros lapjáról nyilatkozni olyanok, akik semmilyen formában nem érintettek. Én még nem olvastam (lehet az én figyelmetlenségem) Madrid játékost nyilatkozni olyan lapról, amit Barca játékos kapott egy másik meccsen. Az ilyen kérdéseket passzolni szokták, nem illetékes jeligével más játékosok.
Nyilván válaszolhat rá, de nincs értelme. Magával kellene foglalkoznia, a játékáról nagyobb kritikát tenni, mert arról csak semmitmondó általánosságot mondott. Ez az én véleményem, persze lehet vele egyet nem érteni. :wink:
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.02.05. 19:24:42

Alcantara írta:Nem értem, hogy miért formál véleményt CR piros lapjáról. Az oké, hogy megkérdezik az újságírók, de nem kellene neki ebben állást foglalnia, elegánsan lepasszolhatná, semmitmondó válasszal. A saját teljesítményével kellene törődnie, valamint a sokszori lélektelen játékával és bugyuta helyezkedési hibáival.
A saját teljesítménye valóban nincs mindig rendjén, viszont ettől nem értem, hogy miért ne foglalhatna nyíltan állást egy másik dologgal kapcsolatban. Megkérdezték valamiről, neki semmibe nem telik elmondani a nyílt őszinte véleményét, amihez egyrészt joga van, másrészt semmilyen visszhangot nem is kelthet egy ilyen kijelentés.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.02.05. 18:00:29

Nem értem, hogy miért formál véleményt CR piros lapjáról. Az oké, hogy megkérdezik az újságírók, de nem kellene neki ebben állást foglalnia, elegánsan lepasszolhatná, semmitmondó válasszal. A saját teljesítményével kellene törődnie, valamint a sokszori lélektelen játékával és bugyuta helyezkedési hibáival.
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2014.01.29. 01:47:34

Az utóbbi időben én is úgy látom, hogy jobban teljesít. Jól helyezkedik, jól fejel és jönnek a váratlan megindulások is. Idén ő a legjobb védőnk, és ez most nem elsősorban a többiek negatív minősítése, bár tény, hogy nem túl acélos a felhozatal hátul. :?
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.12. 14:32:33

Valóban jól játszott és kellett is nagyon a jó teljesítmény tőle a tegnapi napon. Jó lenne ha ismét tudná állandósítani a jó formáját ami az elmúlt években nem sikerült.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Válasz küldése