Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.09. 15:40:18

Szívás lesz nélküle, de legalább nem lehet majd mondani, hogy Dest nem kapta meg a lehetőséget.

Szerencsére a Valencia és az Espanyol se olyan erős, mint az elmúlt évtizedben átlagosan.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.09. 15:30:37

Hivatalos, 2 meccset kapott.
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.02.09. 12:36:37

Nekem tetszett a gólöröme is
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.09. 12:10:59

Andris írta:
2022.02.07. 12:16:06
Barcaforever írta:
2022.02.07. 09:13:42
Kicsit érdekes volt a pozíciója, mert támadáskor láthatóan beljebb húzódott, nem maradt a vonal mellett, csak védekezésnél, a brutál agresszív letámadásunk segített abban, hogy Carrasco ne tudjon 1vs1-be kerülni vele.

Már vagy 6x láttam az esetét és nem értem, hogy hogy tudott úgy odalépni vagy mit akart. Dest legalább megmutatja, hogy nem olyan nehéz eltalálni a kaput, plusz embert találni egy beadással.
Mármint "Destnek", ezt akartad írni, ugye? :D
De, csak már felidegesítettem magam. Komolyan nem hiszem el, h Dest 2 olyan meccset nem bír lehozni fiatalon, mint Alves az utcáról beesve. Lehet, h lassabb már, nem is csoda 38 évesen. De az Atletico elleni teljesítményétől függetlenül beárazta Destet. Le a kalappal előtte. Kíváncsi vagyok, h miképpen fog hatni az amerikaira.
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.09. 11:35:50

Lehet már tudni valamit az eltiltásáról?
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.02.07. 13:33:19

Ezért tartják az öregeket, hogy a nyikhajoknak utat mutassanak. Alvessel még tökük is nő majd. Kösz szépen, Dani bácsi, nagy voltál. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.07. 13:21:59

Jól állt a kezében és élvezte is a karmesteri pálcát tegnap.
Xavi húzása az Atletin kívül szerintem minket is meglepett.
A támadások szervezésén túl remekül érkezett a második hullámban is. Jókor volt jó helyen így az egyenlítő gólnál - Alba meglátása - és a negyedik gólunknál is. Végre olyanra jött ki az átlövés, aki képes ezzel élni is. (Busi nemrég betalált átlövésből, tudom, de ő százból 99-szer biztos passzt keres)
Láthattuk, mennyit jelent, ha lökik a csapatot hátulról és adják a lendületet a támadásoknak.
A bal oldalon Frenkie - középre ugyan kevesebbet lépett be - hasonlóan jól mozgott, osztott, mégha a látványos dolgok most Alveshez kötődtek is.
Lényeg, hogy látszott, mit jelent a változás, a dinamikus középpálya.
Játékpercei korlátozottak, de ezt eddig is tudtuk.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.07. 12:16:06

Barcaforever írta:
2022.02.07. 09:13:42
Kicsit érdekes volt a pozíciója, mert támadáskor láthatóan beljebb húzódott, nem maradt a vonal mellett, csak védekezésnél, a brutál agresszív letámadásunk segített abban, hogy Carrasco ne tudjon 1vs1-be kerülni vele.

Már vagy 6x láttam az esetét és nem értem, hogy hogy tudott úgy odalépni vagy mit akart. Dest legalább megmutatja, hogy nem olyan nehéz eltalálni a kaput, plusz embert találni egy beadással.
Mármint "Destnek", ezt akartad írni, ugye? :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.02.07. 12:13:43

Lehet itt mondani, hogy alattomos hülye gyerek -ezt én sem bírtam benne- de azért az a munkabírás, erőszakosság és az a passzjáték amit ő tud azt nem tudta azóta sem megközelíteni itt senki. Nem mellesleg azért 60 gól és 171 gólpassz fűződik a nevéhez.

Dest és SR, vagy a korábbi próbálkozásaink meg csak megközelítették azt amit csinált.
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.07. 10:52:29

lehet szidni Alvest, csak a helyzet éppen az, hogy amióta elment, és az nem tegnap volt nem lett a poziciója megoldva még közel azon a szinten sem, mint amit ő hozott akkor. Sem SR, sem Dest nem megoldás arra a posztra! Tovább megyek, e két emberrel szemben a mai napig versenyképes... 38 évesen végig hajtja a meccset és látványosan nem köpi ki a tüdejét. Tessék már ezt értékelni! Nem azt csinálja, hogy elmegy levezetni egy IV. osztályú falusi csapatba... a Barcában van emberek a kezdőben, és eddig leteszi azt amit kell. Tegnap is olyan labdái voltak, ami forintos labdának hívnak! 40-50 méteres ívelt passzok emberhez!
És akkor még nem beszéltünk a többiekre, elsősorban a fiataloknak mutatott példára! Meg egy öltőzöben kell is a minta, és egy kis hierarchia is.
Tegnap az a szerencsétlen, kétségtelen piros lapot érő belépője sem volt szándékos, ez meggyőződésem. Ezzel persze lehúzta a teljesítménye értéket, de még így is vastagon a csapat hasznára volt, márpedig itt ez a lényeg. Remélem 1 meccsnél több eltiltást nem kap.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.07. 09:13:42

Kicsit érdekes volt a pozíciója, mert támadáskor láthatóan beljebb húzódott, nem maradt a vonal mellett, csak védekezésnél, a brutál agresszív letámadásunk segített abban, hogy Carrasco ne tudjon 1vs1-be kerülni vele.

Már vagy 6x láttam az esetét és nem értem, hogy hogy tudott úgy odalépni vagy mit akart. Dest legalább megmutatja, hogy nem olyan nehéz eltalálni a kaput, plusz embert találni egy beadással.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.22. 21:28:21

Én egyedül Busquetsnél tudom elképzelni, hogy elfogult lennék, akár csak egy picit is. Őt imádom, a többieket sose kedveltem annyira, hiába voltak jók. Még Alvest se, régen sokkal hangsúlyosabb volt szerintem az alattomossága, mint ez a 'goodcrazy' szimpatikus hülyegyerek stílusa.

Nem értem, mi alapján mondja bárki, hogy be lennénk ragadva a múltba, vagy hogy ígyis-úgyis az öregeket játszatjuk. Persze, pályán van Piqué, Alba, Busquets, Alves. Lehet még SR is pályán lesz. Lenne akár Messi vagy még Iniesta is.

Egyrészt az a helyzet, hogy a csapat játékának stabilitása, az elképzelések átvitele szerintem sokkal fontosabb, és előremutatóbb cél, mint az, hogy egyesével valakik milyen fizikai, vagy ki milyen tízből két meccsen előhozható csúcsteljesítményre képes. Ilyen formán a tapasztalt játékosok nagyon fontosak most Xavinak, és a csapatnak is, ahhoz, hogy az elképzelései mihamarabb gyökereket ereszthessenek. És nem egy, nem két területen kell ezt elérni. Ez nem egy, nem két hónap lesz, és nem lehet csak tinikkel nekiállni.
Alvesnél biztos voltam benne, le is írtam itt a fórumon, hogy egy kiegészítő szerepre jön nyilván. Inkább udvari bolondnak, meg a kis csapatok elleni kezdőbe. Ehhez képest most folyton játszik. És számomra meglepő, hogy mennyire jól. Nem rohangászik már fel-le, és nyilván nem tudná megfotni Sterlinget vagy Viniciust vagy Neymart egyedül. De számomra szembetűnő, hogy mennyire inteligensen játszik, sokakhoz (középpályásokhoz!!) képest mennyire stabilan találja meg és érvényesíti a produktívabb passzokat, hogy egy példát mondjak csak.

Ezen kívül meg ott a fő érv, ami miatt a legkevésbé sem értem, miért jön az elmúlt hetekben még bárki azzal, hogy minek is játszanak az öregek.
Ez meg nem más, mint hogy: mégis ki a bánatot raknátok a helyére?
Alves - profin játszik, láthatóan bírja a 90, sőt a 120at is, és SR-Dest eddig ésrült volt, meg Dest állítólag egy bugyuta gyalogkakukk.
Piqué - a szívét kihajtja minden meccsen, fejjel még mindig verhetetlen, abszolút vezér jellem, fel se veszi a közepes sérüléseket, ugyanúgy megy tovább. Egyáltalán nincs rossz formában, amellett h neki is vannak korlátai, már egyre több. Kit játszatnátok? Lenglet? Mingueza? Frenkie? Eric se volt meggyőző, de már sérült is.
Alba - nyáron és ősszel még perfekt formában volt, minden második helyzetünkben résztvett. Xavi óta kevésbé megy neki, de kit raknánk a helyére? Baldé se volt egészséges, de amúgy sem hiszem, hogy jelenleg az a szint. Max fokozatosan kéne elkezdeni használni, nagyon fokozatosan, ha egyáltalán lehet. Xavi jobban tudja, látja.
Busquets - Őszintén szólva szerintem ő a csúcson is hibázott néha hajmeresztőt, soha nem is volt valami villám, de szerintem még mindig kihagyhatatlan, prémium minőséget nyújt. Az öregek közül az egyetlen, aki helyett szerintem egy fullos keretből se találnánk jobbat, nagyon max rotációval. Szerintem nem véletlen, hogy van Frenkie, Nico, Gavi, Pedri, Puig, és mégis Busquets az egyetlen fix kezdő. Ha Guardiola lenne az edző, akkor is kezdene. Ha én lennék, akkor is. Vannak jobb és rosszabb meccsei, mint mindenkinek...A átlagteljesítménye abszolút indokolja a kezdőt.

Szerk: Guardiola játéka azóta is a labdatartó dominanciára és a feltolt letámadásra épül, csak bizonyos részleteiben igazodik a PL-hez, a rendelkezésre álló kerethez, vagy épp az aktuális ellenfélhez. Én nem bánom, ha Xavi továbbra is ugyanezt a fő csapást akarja visszahozni. Élmény nézni Guardiola csapatát (10ből 8szor, ami kemelkedő), és nekem koemanhoz képest élmény nézni már most a meccseink bizonyos szakaszait (egylőre sajnos jellemzően a félidők első 25-30 percét átlagosan). Ennél csak jobb lehet, méghozzá nem kevéssel lehet. Örülnék, ha kedves megmondóemberek előbb megvárnák, hogy vajon be tudnak-e érni Xavi elképzelései, bármik is legyenek azok bármelyikünk szerint, és nem hirdetnének ítéletet 2 hónap alapján, amikor az aktuális ócskaszar keretünknek se tudta még a felét se edzeni, nem hogy felkészíteni.
Szerintem ez az egész kb jövő ilyenkorra eldönthető, addig meg csak egymás idejét vesszük el. Hangsúlyozom, ez csak az én véleményem.
Idejött egy zöldfülű, de Pephez mérhető inteligenciájú ember, aki mellesleg él hal a klubért, és ti a NORMÁLIS türelmi időnek kb a 10%ánál azt bírjátok mondani, hogy ez rossz irány.
Szerk 2: Egyébként nyilván okoz némi különbséget, hogy ha valaki eredményeket vár mindenek felett. Én inkább azt, hogy élvezzem 90 percen keresztül, amit látok. Jelenleg meg azt, hogy ha látom ebbe az irányba az egyenletes fejlődést.
Hogy érdemes volt leülni másfél órára. Kevésbé számít, hogy mi van az eredményjelzőn a sípszó pillanatában, mint hogy elfogadható időtöltésnek nevezhetem-e az erre szánt több órát heti szinten.

És mindebben Xavinak most szabad szemmel jól láthatóan segítenek az öregek, akkor is segítenének, ha lenne kit játszatni helyettük. De ráadás, hogy amúgy sincs kit.

szerk 3, ezt az utolsó pár bekezdést átemelem a csapat-taktika topicba, erre a részre ott lehet reagálni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.22. 19:05:58

LG írta:
2022.01.22. 19:01:48
Még mindig be vagyunk ragadva a múltba
Es amig xavi lesz az edzo, be is leszunk. Ott van a fooldali interju, nekem az jon le belole, h hiaba nem mukodik ez a tikitaka baromsag, o akkor is ezt fogja eroltetni. Mondjuk ezt mar akkor megmondtam h ez lesz, meg o ennyit tud.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.22. 19:03:15

Hát nem tudom, SR szerintem nem is idevehető az öregekhez, mert a csúcsán sem volt olyan jó, mint a mostani fiataljaink 17-8 évesen. Mára meg olyan lassú lett, hogy valami félelmetes, lehet, hogy Alvesre tennék versenyfutásban, ami nagyon gáz, mert ő legalább öreg, SR még korban tök okés.
Egy lassú nem túl ügyes játékos. Sanz szerintem már most többet tud. De mindegy, nézőpont kérdése.

Vissza az öregekhez: nem az a baj Busquets-el, hogy játszik, meg Albával sem. Kellenek. Hanem hogy egymás után tolnak végig meccseket, akár hosszabbításokat is. Ezt látványosan nem bírják, Alba meg sérülten játszik 2 hónapja kb, ő lehetne ebből a pakkból a legjobb, de esélye sincs rá, hogy jól teljesítsen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.22. 19:01:48

Persze, védhető, hogy most miért játszanak az öregek, hiszen tényleg nincs más. Viszont én hosszabb távon sem látom, hogy ezen változtatni akarnának. Szerintem nagyon is reális forgatókönyv Messi visszatérése a párizsi szerződése után, és mellette Alvés, Alba, Pique, Busquets és az aktuális Barca-DNS szupertehetségek fogják alkotni a csapat gerincét, SR pedig lesz a padon a joker.

Még mindig be vagyunk ragadva a múltba, Alvés nyilatkozatából is egy az egyben ez jön át. Az öregekkel elsősorban nem a tudásuk miatt van baj, hanem azzal, hogy egy elavult rendszert képviselnek, amit nem tudunk elengedni, hanem újra és újra restaurálni próbáljuk.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.01.22. 18:46:47

A lesajnált öregek nélkül "vicces" lett volna ez a szezon.

Az meg, hogy az egyik kezd minden képességéből veszíteni az öregedés miatt, a másik pedig folyamatosan erősödik, beérik, egyértelművé teszi a helyzetet az idő előre haladtával, még szép, hogy a következő szezonok során kikopnak a pályáról az "öregek", nem kell hozzá nagy "szakértés".

Ennek a csapatnak nem az a baja, hogy van még pár hadra fogható öregebb játékosa, főleg ilyen válogatási helyzetben, ez csak egy jó ürügy köpködni.
Elég egyértelmű, hogy a rossz igazolás politika (gazdálkodás) és a korábbi csúcsgenerációhoz képest sokkal kevesebb komoly játékerőt képviselő játékos kijövetele az utánpótlásból a legsúlyosabb tényezők a hanyatló folyamatban, melyet egy ideig még - jóval 30 felett is - a világ egyik legjobb játékosa elkendőzött a góljaival.

Idejött egy "nem rossz nevű" Depay a csúcséveiben és mégis más dimenziónak tűnik az innen távozó nyugdíjas klasszisunkhoz mérten, melyhez (korábban képviselt színvonalhoz) sokan úgy hozzászoktak, mint ha ez mindig adott lenne egy csapat esetében. Sok olyan nagy csapat van, amely még többet költött és/vagy variált és ugyanúgy szenved, akár hosszú éveket (MU vagy korábban a PL-ből például a Pool is, vagy az olaszoknál a Milán, korábban az Inter).

Továbbra is "tartom", hogy például a sokat szidott Sergi Roberto, ha folyamatosan a középpályán megfelelő pozícióban játszik és ott fejlődik tovább, az egyik legértékesebb játékosunk lehetett volna az elmúlt fél évtizedben, viszont beáldozták egy másik pozícióra, mert komolyabb konkurenciája volt középen és hasznosabbnak találták egy másik poszt megoldatását vele. Onnantól lefelé ment és a kora miatt már sosem lesz azon a szinten, mint amit képviselhetett volna, mégis többet "kapott", mint mondjuk egy brutális pénzért igazolt légiós, aki az életében nem volt/lesz már jó üzlet a clubnak - sem anyagilag, sem az elért eredményeket tekintve -, pedig csak az volt a "bűne", hogy a korábbiakhoz képest gyengén muzsikáló utánpótlásból felkerült a legnagyobb konkurencia idején. A mostaniaknak sokkal könnyebb a dolguk ilyen téren, szabad a pálya, lehet bizonyítani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.22. 18:15:27

Peter írta:
2022.01.22. 15:50:25
davi10 írta:
2022.01.22. 15:34:28
Szerintem Ő se számított erre, hogy ennyire nyomatva lesz. Sajnos az egyik nagy félelmem beigazolódni látszik Xavi-val kapcsolatban, Ő is ragaszkodik az öregekhez. Hiába várjuk mindegyik új edzőtől, hogy majd padra vágja őket.
Busi, Alba, Pique alig pihentek amióta Xavi itt van, kb. többet játszanak, mint Koeman alatt. És tartok tőle, hogy SR-el is ez lesz a helyzet, ha bevethető lesz.
SR-tól sajnos tartok én is.....a Xavi interjú viszont annyi pozitívumot sugall - vagy csak szeretném belelátni? - a szent tehenekkel kapcsolatban, hogy " eddig nem rendelkeztem elég alternatívákkal ".

Szerk.: szóval - bízzunk benne - tudja ő jól, hogy mi a helyzet, de SR bevethetősége esetén okosabbak leszünk, meglátjuk mi lesz akkor.
Igen, ez a nyilatkozat utalt arra, hogy látja a problémát, csak úgy ítéli meg, hogy még mindig ők a legjobbak a posztjukon. De ősztől remélem tettekben is megmutatkozik a dolog, addigra tényleg beérnek a fiataljaink is már valamennyire.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.22. 17:56:08

Gaillard írta:
2022.01.22. 15:47:12
Vicces ez a pedofil szemszög egy olyan csapatnál, ahol egyrészt az elmúlt két szezonban sorjába jönnek a fiatalok (néha több osztály átugorva), és az "öregek" sokszor csak azért játszanak, mert már nincs épp hadra fogható játékos vagy a "középkorúak" totál használhatatlanok, megbízhatatlanok.
De a fiatalításunkban semmi tudatosság nincs. Az oké, hogy sorba jönnek, de ha emlékeztek a szezon elején sehol nem volt Gavi,Nico,Jutgla,Abde. Csak azért kaptak lehetőséget mert elfogytak az alternatívák. Az öregek meg kirobbanthatatlanok, középpályán egy ideje már számban azért megvagyunk, de Busi mindenképpen játszik és játszani is fog,ahogy a többi nyugger is.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.22. 17:45:36

Xavi eddig nagyrészt tényleg választási lehetőségek nélkül volt. Alba esetén 0 alternatíva Busi esetén max Frenkie lenne, aki formán kívül, Pique esetén szintén nincs senki. Mire Eric Garcia elkezdett jobban játszani, megsérült. Érdekel valamelyik fog e változni. Alves esetén az lenne jó ha 3 meccsenként játszana végig egyet vagy 20 percekre beküldeni ha vezetünk meccs végén, mert utolsó 5 percben rengeteg pontot veszítünk. Ehhez viszont Dest kéne virítson valamit. Gondolom edzéseken Alves hajt legjobban, szerintem az interjúban is ilyesmire céloz. Xavi azért látja őket sokat és az alapján dönt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.22. 15:50:25

davi10 írta:
2022.01.22. 15:34:28
Szerintem Ő se számított erre, hogy ennyire nyomatva lesz. Sajnos az egyik nagy félelmem beigazolódni látszik Xavi-val kapcsolatban, Ő is ragaszkodik az öregekhez. Hiába várjuk mindegyik új edzőtől, hogy majd padra vágja őket.
Busi, Alba, Pique alig pihentek amióta Xavi itt van, kb. többet játszanak, mint Koeman alatt. És tartok tőle, hogy SR-el is ez lesz a helyzet, ha bevethető lesz.
SR-tól sajnos tartok én is.....a Xavi interjú viszont annyi pozitívumot sugall - vagy csak szeretném belelátni? - a szent tehenekkel kapcsolatban, hogy " eddig nem rendelkeztem elég alternatívákkal ".

Szerk.: szóval - bízzunk benne - tudja ő jól, hogy mi a helyzet, de SR bevethetősége esetén okosabbak leszünk, meglátjuk mi lesz akkor.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.01.22. 15:47:12

Vicces ez a pedofil szemszög egy olyan csapatnál, ahol egyrészt az elmúlt két szezonban sorjába jönnek a fiatalok (néha több osztály átugorva), és az "öregek" sokszor csak azért játszanak, mert már nincs épp hadra fogható játékos vagy a "középkorúak" totál használhatatlanok, megbízhatatlanok.

A fiatalok itt sokszor - ha jól debütálnak - megkezdve a profi karrierjüket már néha túl sokat játszanak egy hirtelen nagyobb szintlépés után (akár egyszerre több lépcsőfokot is kihagyva az igazi profi mezőnybe megérkezve), amelyekből jönnek a sérülések és a hosszabb kihagyások. Nem véletlen Pedri, Fati, Dest esete, de még az igazi "atom fizikai" képességgel megáldott Araújo is volt maródi, eddig talán Gavi úszta meg ezt a folyamatot. Balde is kb. két mérkőzés után már lesérült.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.22. 15:34:28

Peter írta:
2022.01.22. 15:02:58
Nagyon jól mondta Alves az interjúban, hogy Xavinak " forradalmat kell csinálni " ....szerintem sokan várnánk már ezt a forradalmat....pikáns ez a kijelentés éppen jelenleg és éppen Alvestől.
Éppen a labdarúgás forradalmához nem előny a "rutinos" életkor.
Forradalamhoz segítő támaszt képes nyújtani a rutin és a tapasztalat, de az eredményes forradalmhoz fiatalos lendület és átütőerő elengetetlen.
Szerintem Ő se számított erre, hogy ennyire nyomatva lesz. Sajnos az egyik nagy félelmem beigazolódni látszik Xavi-val kapcsolatban, Ő is ragaszkodik az öregekhez. Hiába várjuk mindegyik új edzőtől, hogy majd padra vágja őket.
Busi, Alba, Pique alig pihentek amióta Xavi itt van, kb. többet játszanak, mint Koeman alatt. És tartok tőle, hogy SR-el is ez lesz a helyzet, ha bevethető lesz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.22. 15:02:58

Nagyon jól mondta Alves az interjúban, hogy Xavinak " forradalmat kell csinálni " ....szerintem sokan várnánk már ezt a forradalmat....pikáns ez a kijelentés éppen jelenleg és éppen Alvestől.
Éppen a labdarúgás forradalmához nem előny a "rutinos" életkor.
Forradalamhoz segítő támaszt képes nyújtani a rutin és a tapasztalat, de az eredményes forradalmhoz fiatalos lendület és átütőerő elengetetlen.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.09. 13:21:50

Nekem lehet nem maradt meg minden megmozdulása, és voltak 5-10 percek amikor nem figyeltem szóval nem teljes a kép...
de sok hibára emlékszem. Lapos passzok elrontva, sok átvétel hiba, volt hogy le akart fordulni mint régen de simán elvették tőle, volt hogy középre húzódott és totál üresen hagyta a szélsőt. Visszafelé ha hibázott, vagy csak visszafelé mert jön az ellenfél nem ért hátra elég gyorsan.

Mingueza szint volt, komolyan.

Nem rég Mingu is hozott egy "rossz" meccset amit egy gólpasszal mentett meg, és sokan szidták (szerencsére nem mindenki), pedig ő kényszer jhv.

Igaz Alvés meg majd 40.

Nem jobb Mingu, játszon inkább Alvés, mert szerintem javulni fog a brazil, Mingu viszont korántsem biztos hogy jhv-ben sokat javulna. Inkább nézném már meg a szerencsétlent középen ha már az volt elvileg a posztja, és had lássuk hogy akkor ott lehet-e rá számítani mint csere a kövi években, mert jhv-be mint csere se jó.

Alvés meg szedje kicsit össze magát, mert ennél tőle is több kell.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.01.09. 11:23:34

grgly50 írta:
2022.01.08. 21:47:32
MatyiG írta:
2022.01.08. 21:03:48
Szomorú, hogy a távozása óta ő a legjobb ezen a poszton még mindig, pedig már akkor sem volt akkora eresztés, és most sem azért.
Nagyon nem osztom a véleményed a múltjával kapcsolatban.
Elismert tény, hogy a Barca töténetének egyik legjobb jobbhátvédje volt. Azóta is keressük az utódját.
Sajnos neki kell visszajönni, hogy legyen egy olyan jobbhátvéd, aki a jobb szélen is erőt mutat. Nyílván a kor már meglátszik rajta is
Ettől függetlenül az utolsó szezonjában én már alig vártam, hogy igazoljunk valakit a helyére, mert kiégtem a beadásaitól. :)
Válasz küldése