Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.05.25. 17:05:53

Ezek után remélem nem fog új ajánlatot kapni. Amikor egész eddig mindig körül lett ugrálva a szerződéshosszabításkor, most meg ilyen benyög. Komolyan mondom még politikusoknál is több bőr van a képén.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.05.25. 16:51:48

palesz77 írta: Amúgy ezt komolyan nem értem.. Pontosan mikor nem érezte magát megbecsülve? Amikor nyáron a már 2 éves pocsék teljesítménye után nem "dobtuk ki"? Vagy amikor a még rosszabb ősze után nem futkostunk utána, hogy hosszabbítsunk vele? Amikor elkezdett berosálni, hogy nem kap majd jó szerződést senkitől, akkor elkezdett játszani is, láthatjuk hogy ment neki, 3 hónapja bombaformában. Érdekes, hogy pont most.. Erre már azt mondta a klub, hogy ez olyan teljesítmény, hogy érdemes hosszabbítani, akkor nem fogadta el, merthogy ő 3 évet akar. Kapott most 2+1 évet, ugyan olyan fizetéssel, érdekes, most ez sem lett jó hirtelen.. Ha ez szerintetek nem a pénz miatt van..
aki fontos a csapatnak, azzal általában két évvel a szerződés lejárta előtt már újat kötnek (nemrégiben piqué, busquets, és jelenleg alba, akinek 2017ig van), aki nem annyira, de azért jó lenne ha maradna, annál húzzák (bartrának az előző hosszabbítása, most pedro lesz ilyen helyzetben), akire pedig egyáltalán nincs szükség, annál hagyják a szerződést belépni az utolsó évbe, majd hagyják kifutni. amivel nincs baj, az egyik fél nem akarja folytatni, elválnak a felek. de itt most az van, hogy az edzőnk abba a kategóriába rakta, hogy fontos a csapatnak (egész évben ezt mondta, ő szeretné a folytatást), a játékos szerette volna folytatni, a klub pedig beszélni se volt hajlandó róla. de aztán az utóbbi meggondolja magát, miután egyszerűen nem tudják pótolni (fifa ban + gyenge jobbhátvéd felhozatal), és odaraknak elé egy 1+1 évet, amit szerintem is érezhetett tiszteletlenségnek (a klub szempontjából persze egy ésszerű ajánlat), miközben például xavinak a 2016ban lejáró szerződését 2018ig megakarták még hosszabbítani (xavi teljesítménye is ugyanúgy lejtmenetben évek óta). alves 3 évest akar, "csak" 32 éves, most kapott egy 2+1et, ami simán elfogadható, de a tüske ott van benne, és makacskodik.

ha pénz kérdés lenne, és arra menne, mint ahogy páran írjátok, akkor már januárban megegyezett volna valami gazdag csapattal és bejelentette volna előre, hogy ő távozik, mint valdes. mert ugyan "öreg" már, de így se sokan szaladgálnak azon az oldalon, akik jobbak lennének nála, a tavaszi teljesítményénél meg talán senki se volt jobb. ahova lazán beférne, bl csapat, és a fizetését is állni tudják az szerintem a mu, psg, city, juventus négyes.

a szerződése már majdnem lejárt, de még mindig hagy egy kiskaput a klubnak, hogy megkapja, amire vágyik, erre volt jó ez a nyilatkozat. meg elvileg arra, hogy ne higgyék el hogy már mindenhova aláírt, meg hogy csak a pénzt akarja, de úgylátszik ez nem jött neki össze :D

és én se tartom ezt jó döntésnek, de szerintem értem honnan gyökerezik.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.25. 16:49:33

Nem tartom korrektnek Alves húzását a klubbal szemben, ezek után remélem nem fogjuk egy kicsit sem marasztalni.
Amit veb mondott, abban is van valami. Szerintem sem nagyon lehetnek Alvesnak jobb ajánlatai. Lényegesen biztosan nem. Eleve kevés csapat van, amelyik a jelenlegi fizetését képes lenne állni, abból a kevésből is a legtöbbnek meg van oldva jhv poszt. Marad a két manchesteri csapat, de a Citynél sem igazán hiányposzt, tehát ők sem hiszem, hogy nagyon sokat áldoznának rá, a United lehet a befutó.

Ha van esze a brazilnak, belátja, hogy lényegesen többet sehol sem fog keresni, trófeákat nyerni pláne nem lesz több esélye, és a játéka is nálunk tud leginkább érvényesülni. El kéne fogadnia az egyébként maximálisan korrekt ajánlatot a klubtól.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.05.25. 16:21:08

Palesz, te vagy az én emberem, ha már eddig nem említettem :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.25. 16:10:48

kristop írta:na, csak jól gondoltam, nem a pénzről van szó. most bemutatott a klubnak, hogy nem tehetnek meg akármit, ebben a kérdésben szerintem igaza van. az más kérdés, hogy szerintem se ő, se mi nem járunk jól ezzel.
Amúgy ezt komolyan nem értem.. Pontosan mikor nem érezte magát megbecsülve? Amikor nyáron a már 2 éves pocsék teljesítménye után nem "dobtuk ki"? Vagy amikor a még rosszabb ősze után nem futkostunk utána, hogy hosszabbítsunk vele? Amikor elkezdett berosálni, hogy nem kap majd jó szerződést senkitől, akkor elkezdett játszani is, láthatjuk hogy ment neki, 3 hónapja bombaformában. Érdekes, hogy pont most.. Erre már azt mondta a klub, hogy ez olyan teljesítmény, hogy érdemes hosszabbítani, akkor nem fogadta el, merthogy ő 3 évet akar. Kapott most 2+1 évet, ugyan olyan fizetéssel, érdekes, most ez sem lett jó hirtelen.. Ha ez szerintetek nem a pénz miatt van..
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.05.25. 16:06:22

kristop írta:mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy mit mond hétfőn. ha a kihívásos sztorit, hogy új kihívásra vágyik máshol, akkor teljesen biztos vagyok a kamuban. ha viszont arról lesz szó, hogy nem érezte magát eléggé megbecsülve, akkor oké, azt elfogadom. a klubot nem érdekelte a szerződéshosszabbítása, nem foglalkoztak vele addig a pillanatig, amíg nem lettünk kakiban.
na, csak jól gondoltam, nem a pénzről van szó. most bemutatott a klubnak, hogy nem tehetnek meg akármit, ebben a kérdésben szerintem igaza van. az más kérdés, hogy szerintem se ő, se mi nem járunk jól ezzel.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.25. 15:51:06

Capon írta:Gyanítom, hogy a top 3 legtöbbet fizető klubba vagyunk a világon, valahol azért meg kell húzni a határt.
Szerintem konkrétan mi fizetünk a legtöbbet a játékosoknak, a Realt legalábbis tudtommal lekörözzük, és rebesgettek már olyat, hogy az MSN miatt ezt sokáig nem is lehet fenntartani.. Szóval Alvesnek arra az enyhe - és baromi "szimpatikus" - célzására, hogy "The president knows what he has to do for me to stay. We'll see if he does it" nem kéne ugrani, és ki kéne adni az útját. Még ha ezzel nehéz ősz elé is nézünk, azért van egy határ.. Ha most ezt megadjuk, mindenki tök jogosan elkezdhetne ugrálni.

Azzal meg nem egészen értek egyet, hogy kizárólag olyan jobbhátvéd kell, aki Bl-ben játszhat. Persze baromi fontos sorozat, de most hosszú évekre veszünk majd jobb bekket, amiatt a 7 meccs miatt, amit ki kell hagynia tavasszal, nem szeretném, ha inkább egy gyengébb opció mellett döntenénk.. Ez hosszútávú befektetés lesz, még ha emiatt a jövő évi Bl szezonunk megy is a kukába.
visca el barca írta:marad a city, ahol zabaletaval versenghet...
Meg a MU is szerintem, nem lepődnék meg, ha ott kötne ki végül.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.25. 15:49:13

Capon írta:Gyanítom, hogy a top 3 legtöbbet fizető klubba vagyunk a világon, valahol azért meg kell húzni a határt.
vhogy nehezen képzelem, hogy bárhol is többet fizessenek neki. azért nem akkor húzónév ő 32 évesen mit amennyire gondolja.
psg-nél ott van van der wiel, aurier, mindkettő fiatal, jó játékos, minek menne oda?
cselziben ott van ivanovic, azpilicueta, megy egy jól felépített védelem, ahova nem fér be. marad a city, ahol zabaletaval versenghet...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.05.25. 15:34:09

Gyanítom, hogy a top 3 legtöbbet fizető klubba vagyunk a világon, valahol azért meg kell húzni a határt.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.25. 14:45:58

nem szimpi amit csinál, és nem azért, mert ne érteném meg, hogy a saját érdekeit nézi, utolsó esélye jó szerződésre stb. ez tiszta sor.

de miért kell külön sajtótájékoztatót tartania azért, hogy elmondja, őt mennyire nem tiszteli a klub? emellett külön kihangsúlyozza, hogy neki a pénz közel sem olyan fontos, miközben a pályafutásában nem nehéz megtalálni a pontokat, amikor a mégtöbb zsetonért hisztizett.

nem tudom, hogy mire gondol, amikor a tiszteletet hiányolja. azon nem kéne csodálkoznia, hogy csak az utóbbi 2-3 hónapban nyújtott teljesítménye után szeretné meghosszabbítani a klub az egyébként is egekben lévő szerződését. vagy ha más a problémája, akkor mondja el, ha már szervez magának egy külön kis összejövetelt a sajtósokkal.

beszél rébuszokban, az igényei a plafonon, de arról érdekes módon soha egy szót nem ejtett, mennyire botrányos volt, amit kb 1 éven keresztül művelt a pályán. szeretném, ha maradna, mert ég és föld tud lenni Montoyához képest, de valahogy nem érzem következetesnek, hogy a tiszteletet hiányolja, miközben tőle is csak a vetítés jön, meg a nyomásgyakorlás a random sajtótájékoztatóival meg ezzel az elejtett 75%-os távozással.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.05.25. 14:34:34

Azt mondja a PsG nem opció. Akkor kíváncsi lennék arra , hogy milyen klub(ok) tettek neki ajánlatot. Én az MU-ra tippelnék , más nem hiszem , hogy kifizetne neki ennyi zsetont.
De az is lehet , hogy csak blöfföl , semmi ajánlata nincs , csak ezzel akarja húzni a vezetőséget.
Az meg , hogy beszélni akar az elnök jelölttel , itt gondolom Laporta-ra gondolt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.25. 14:21:18

Charlie írta:Állítólag ma jelenti be a távozását.
C.
A Barcelona labdarúgócsapatának jobbhátvédje, Daniel Alves hétfői sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a Bajnokok Ligája-döntő után közli a nyilvánossággal, meghosszabbítja-e nyáron lejáró szerződését a katalánoknál. A brazil védő jelenleg a csapat előtt álló feladatokra kíván koncentrálni, de elárulta, ebben a pillanatban 75 százalék esélyt lát a távozására.


http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ak-2415603" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2015.05.25. 13:10:20

"Alves is the Barça player with most balls won back (279), 2nd most passes (3612), 3rd most assists (10) & 4th most chances (60) in 2014/15."

Állítólag ma jelenti be a távozását.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.25. 12:16:13

Rumig írta: Azért ha annyira zsoldos lenne és cseppet sem érdekelné a klubhűség, már januárban aláírt volna máshova. Nem kicsit lehetett megalázó számára, hogy a klub ha jól emlékszem márciusig (vagy áprilisig?) fel sem vette vele a kapcsolatot a hosszabbításról. És erre nem kifogás, h váltás történ a technikai vezetésben, mert az is már bőven idén volt.
Jajj szegénykém. Kb minden szerződéshosszabbításnál szinte zsarolta a klubot és erre voltak képesek nem felvenni vele hamarabb a kapcsolatot. Szörnyű. #-o
Az ügyeke sorba rendezik el. Alves pedig bőven nincs a lista elején. :wink:
A Fifa egy szégyen
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.05.25. 12:11:43

visca el barca írta:
palesz77 írta:Douglas viszont nekem biztató volt a hétvégén
melyik részére gondolsz? amikor 4x megkapta egymás után a labdát a szélen és mind a 4x hátrapasszolta úgy, hogy egy védő volt csak vele szemben? :mrgreen:
ne legyél ennyire szigorú. rúghatott volna öngólt is akár.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.25. 12:06:52

palesz77 írta:Douglas viszont nekem biztató volt a hétvégén
melyik részére gondolsz? amikor 4x megkapta egymás után a labdát a szélen és mind a 4x hátrapasszolta úgy, hogy egy védő volt csak vele szemben? :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.25. 11:55:03

barca0417 írta:Én simán neki mernék menni a szezonnak Adrianoval és Douglassal, és majd januárban fog jönni valaki ha kell. bal oldalon Alba bírja, plussz Grimaldo is be-be nézhet már, így Adriano játszhat a jobboson, legalább lesz egy fontos időszaka a csapatban, és Douglas is gondolom szeretne bizonyítani.
Hasonlóan látom, mint te. Annyit még hozzátennék, hogy Matyi se véletlen szerintem, hogy most szélsőt játszott a hétvégén, Verma felépülésével lehet többször fogja Albat helyettesíteni a kicsik ellen. Én is jobban örülnék mondjuk, ha Grimaldo lenne a beugrós balra, csak azt meg lehet Bartra szívná meg. Nehéz ügy.. Douglas viszont nekem biztató volt a hétvégén, egy előszezonnal a háta mögött okosabbak leszünk, de lehet, hogy tényleg jövőre fog "robbantani" - ami nála kb egy jó csere szint lehet, de azzal is jól járnánk már.

Alves amúgy ma tart sajtótájékoztatót nem?
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2015.05.25. 10:59:58

Szerintem meg egy fél szezon, a bl csoportmeccsekkel együtt, nem mehet el azon hogy Alves nincs. Menjen csak el, hagyták már el sokkal jobb játékosok is a klubot. Hálás vagyok neki amit tett a csapatért, sokáig klasszis módon tolta, és idén is nagy szerepe volt a sikerekben, de hülyét se akarjon csinálni a klubból.
Én simán neki mernék menni a szezonnak Adrianoval és Douglassal, és majd januárban fog jönni valaki ha kell. bal oldalon Alba bírja, plussz Grimaldo is be-be nézhet már, így Adriano játszhat a jobboson, legalább lesz egy fontos időszaka a csapatban, és Douglas is gondolom szeretne bizonyítani.
Nyugodtan mehet Alves is és Montoya is. Ha esetleg nem jönnek az eredmények az nem ez miatt lesz, mert ők nincsenek.
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.05.25. 10:55:34

azért ez a "maradni akar" történet szépen hangzik, pláne mostanság, h egy potenciális bl-győztes brigádban szüttyöghet a nyugdíjig. nem csíptem különösebben azt a szemét hozzáállást, amit a szezon első kétharmadában alakított, de becsültem azt amikor az utóbbi hetekben ismét 1200%osan pörgött. gondoltam, úgyis vannak ugye a jobbnál, jobb ajánlatok, letiplizik és arra ügyel, h jó színben maradjon meg a barcelonai köztudatban. erre most megy ez a szrozás. 32 évesen mégis mire számít?
a klubhűséget meg hagyjuk, ez a fogalom már nem létezik. pontosabban egy kezemen meg tudom számolni, h hány olyan játékos van, aki ezt tényleg napi szinten éli meg.
egyrészről óriási pénzeket tolnak át egy-egy zsugásnak, h helyben tudják tartani, másrészről szokott azért jönni egy jobb ajánlat is (nem mindig, de előfordul), ami után az új csapat címerét lehet nyalogatni a mezen, meg orrot törölni bele.
PUYOL-XAVI-INIESTA
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.25. 10:27:56

Itt akar maradni, ez szerintem egyértelmű, más kérdés, h esetleg nem minden áron.
Ezt nem vitatom, én is azt írtam. De ettől még klubhűségről nem beszélnék nála. Az mondjuk olyan játékosok esetében áll fent, mint Xavi, vagy Puyol, akik akkor is itt maradtak, amikor a csapatnak esélye sem volt kupákat nyerni, pedig kérőjük lett volna bőven. Xavira emlékszem, hogy Laporta éra elején az egyik legkevesebbet kereső játékosunk volt, és gondolom Puyol, aki sosem volt egy pénzéhes [auto_cenzúra], sem kereshetett nagyon többet nála. Később aztán persze kaptak magasabb fizetést, de ezt nem ők erőszakolták ki. Ők sosem fenyegették meg a csapatot, hogy ha nem úgy lesz, ahogy ők szeretnék, akkor eligazolnak.

De ha erre a két játékosra azt mondjuk, extrém példák, fel lehet hozni pl. Matyit, aki ugye a saját pénzéből tett hozzá, hogy jöhessen. Neymar vagy Suarez nem szívem csücske, de ha jól emlékszem, nekik is voltak jobb ajánlataik, mégis minket választottak.

Nem gondolom, hogy Danika nem lenne megbecsült játékos nálunk, szerintem a posztján magasan a legjobban keres a világon. A másik dolog, hogy meg volt tűrve, hogy évekig fos volt. Inkább ő legyen hálás, hogy még itt lehet.

A kapzsiságát meg ne akarjátok már kimagyarázni, hogy megérhető. Még akkor sem, ha messze nem egyedi eset az övé. Az így gondolkozó emberek valahol elvesztek, hisz az ő istenük a pénz lett.

A kénszerhelyzet miatt ezúttal nem bánnám, ha maradna, bár biztos vagyok benne, hogy alaposan vissza fog esni ismét a teljesítménye.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2015.05.25. 02:14:18

Normandia írta:
Bob_Marley írta:...Ő csúnya szóval élve zsoldos, ...
...Ő egy zsoldos, ahogy ìrod és legkevésbé a klubhűség érdekli, én ezt az ő esetébenn megértem...
Azért ha annyira zsoldos lenne és cseppet sem érdekelné a klubhűség, már januárban aláírt volna máshova. Nem kicsit lehetett megalázó számára, hogy a klub ha jól emlékszem márciusig (vagy áprilisig?) fel sem vette vele a kapcsolatot a hosszabbításról. És erre nem kifogás, h váltás történ a technikai vezetésben, mert az is már bőven idén volt.
Amúgy nyilván arról van szó, amit írtok, h szeretne minél több pénzt kicsikarni, de a Barca felé mutatott lojalitását nem kérdőjelezném meg teljesen. Itt akar maradni, ez szerintem egyértelmű, más kérdés, h esetleg nem minden áron.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.25. 01:27:58

Bob hsz-éhez +1

Mellesleg azért azt sem szabad elfelejteni, hogy tökmindegy mennyit keres, egy bizonyos életszínvonalat szokott meg, amivel nem szívesen adna lejjebb.

Nincs olyan pénz amit ne lehetne elkölteni. Persze sokunknak borzasztóan sok pénznek tűnik( az is :mrgreen: ), de az a 6-7 millió sem elkölthetetlen, sőt...
Mindig van mire elkölteni, eleve a jó holmik(luxusvillák,kocsik stb) fenttartása, másrészt meg mindig jön valami új... Új kocsi, új jact, új magángép és repkednek is a millió eurók.
Nameg amennyit ő mindenféle csicsás ruhára képes elkölteni.... :lol:

Szóval ha ő már berendezkedett úgy, hogy évente vehet 3 új csúcsLambo-Ferrari-Bugatti-t, új jactot és egy magángépet hetente 3 piros selyempizsamával akkor nem szívesen ad lejjebb, mert azért az mégis hasonlóan rossz érzés mintha pl nekünk kéne leadni a fizunk 20%-át, persze az életkörülmények meg az összegek "kicsit" másak ,de a lényeg ugyanaz.

Amúgy lehet tudni valami friss hírt? Ma hétfőn lesz a sajtótájékoztatója?
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.23. 18:12:57

Bob_Marley írta:Múltkor tökéletesen megfogalmazta valaki (MR Tomori77 talán), hogy ez presztízskérdés is. Ez külföldön nem egzisztenciális kérdés, hogy mennyi a fizetésed, hanem elismertség jele. Lehet rá mondani, hogy zsugori, de én speciel tökéletesen megértem. "Magyar szemmel" mindegy hogy 6 milliót kapsz vagy hetet, de ezeken a szinteken az a + 1 millió egyfajta megbecsülés a munkáltató felől is. Kevesebb pénzért meg senki nem szeret dolgozni, teljesen mindegy hogy 200e forintról beszélünk vagy 200e euróról. Ő csúnya szóval élve zsoldos, ami a dél-amerikai játékosokra jellemző, s nem szabad elfelejteni, hogy ritka jó alkuhelyzetben van. Hülye lenne ezt nem kihasználni, egy saját nevelésű embernél még azt mondom benne van, hogy lemond a fizuról, de egy braziltól vagy bármilyen más nemzetiségűtől ezt nehezen tudom elvárni.

A jó forma és új kontraktus az NBA-ben divatos nagy szárnyalásokhoz vezet. :D Ún. contract year mágus játékosok mindig vannak és lesznek is. Ott picit másabb a helyzet, mert könnyen kilehet esni a ligából, míg fociban azért ellehet mindig "helyezkedni". Viszont nem egyedi és emiatt én nem tudok rá haragudni, teljesen logikus az ő szempontjából, hogy a piaci értékét próbálja növelni, s eladhatóvá tenni magáét egy új jobb szerződés reméyében.
Bob, teljesen egyetértek. Mi itt mindent magyarszemmel nézünk és a saját kis világunk szokásait, erkölcsi verdiktjeinket vetìtjük ki egy teljesen más világból érkezőre és mondunk felette ìtéletet. Ő egy zsoldos, ahogy ìrod és legkevésbé a klubhűség érdekli, én ezt az ő esetébenn megértem. Mielőtt nekem esnének a többiek, nincsen problémám a szokásainkkal és erkölcsi beállìtottságunkkal, csak elfogadom, hogy nem ilyen a világ mindenki számára.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.23. 17:05:54

Múltkor tökéletesen megfogalmazta valaki (MR Tomori77 talán), hogy ez presztízskérdés is. Ez külföldön nem egzisztenciális kérdés, hogy mennyi a fizetésed, hanem elismertség jele. Lehet rá mondani, hogy zsugori, de én speciel tökéletesen megértem. "Magyar szemmel" mindegy hogy 6 milliót kapsz vagy hetet, de ezeken a szinteken az a + 1 millió egyfajta megbecsülés a munkáltató felől is. Kevesebb pénzért meg senki nem szeret dolgozni, teljesen mindegy hogy 200e forintról beszélünk vagy 200e euróról. Ő csúnya szóval élve zsoldos, ami a dél-amerikai játékosokra jellemző, s nem szabad elfelejteni, hogy ritka jó alkuhelyzetben van. Hülye lenne ezt nem kihasználni, egy saját nevelésű embernél még azt mondom benne van, hogy lemond a fizuról, de egy braziltól vagy bármilyen más nemzetiségűtől ezt nehezen tudom elvárni.

A jó forma és új kontraktus az NBA-ben divatos nagy szárnyalásokhoz vezet. :D Ún. contract year mágus játékosok mindig vannak és lesznek is. Ott picit másabb a helyzet, mert könnyen kilehet esni a ligából, míg fociban azért ellehet mindig "helyezkedni". Viszont nem egyedi és emiatt én nem tudok rá haragudni, teljesen logikus az ő szempontjából, hogy a piaci értékét próbálja növelni, s eladhatóvá tenni magáét egy új jobb szerződés reméyében.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.05.23. 16:15:58

palesz77 írta:Hát, én komolyan inkább végigszenvedném az őszt normális jobbhátvéd nélkül, minthogy ezek után még meg is adjam a fizetésEMELÉST neki.. Utóbbi 3 hónapra feljavult baromira, de láthatjuk miért, kell neki a zsírosabb szerződés. Miután megkapta, biztos ugyanígy teperne, nem az őszi formája jönne.. Vicc komolyan, nem fogadja el a mostani ajánlatot, mert nem kapna több fizetést, csak amennyit most. Tényleg, ez példás hozzáállás.. =D> Így is olvasni olyan híreket, hogy gázos a szitu már majdnem anyagilag a túl magas fizetések miatt, akkor nehogy már pont neki adjunk még többet. Áh, hagyom is komolyan, csak felhúzom magam.

Persze amúgy érthető, utolsó nagy szerződése, nagyot akar kaszálni, mielőtt elmegy arabékhoz levezetni, de ne minket fejjen meg akkor már könyörgöm.. :roll:
Sztem az araboknál sem 47000Ft-ért vezetne le havonta. :D
Válasz küldése