Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.05. 00:35:55

Nero. írta:Vele kapcsolatba azért tegyük hozza hogy ha éppen jól megy a csapatnak ő az utolsó ember aki meg van említve, mar ha épp meg van egyáltalán, de ha esetleg becsúszik két-három hét hullámvölgy a brigádnál akkor ő az első akin csattan az ostor. Ez mindig is így volt es mindig is így lesz.

Hozzáteszem mostanában tényleg elég sok látványos hibája van, de jelenleg senki nincs a keretben aki tudná hozni azt amit ő.
Régebben még igazad adtam volna, mert tényleg sokáig alábecsült játékos volt, de idővel egyre inkább értékelve lett, pl. tavaly ősszel mikor remekül játszott, itt sem maradtak el a dicséretek.

A vkp kulcspozíció. Ha egy védőnek nem megy, a többi még kisegítheti, ha az MSN-ből nem megy az egyiknek, a másik kettő simán lehozhatja a meccset, de Busi feladatkörét más nem tudja ellátni. Ha ő rossz formában van, már pedig egy ideje abban van, az hatalmas érvágás.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.11.04. 23:43:04

Vele kapcsolatba azért tegyük hozza hogy ha éppen jól megy a csapatnak ő az utolsó ember aki meg van említve, mar ha épp meg van egyáltalán, de ha esetleg becsúszik két-három hét hullámvölgy a brigádnál akkor ő az első akin csattan az ostor. Ez mindig is így volt es mindig is így lesz.

Hozzáteszem mostanában tényleg elég sok látványos hibája van, de jelenleg senki nincs a keretben aki tudná hozni azt amit ő.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.11.04. 23:25:23

Azért látom sikeresen beindult a védelem, pedig felesleges.:-D
Én csak annyit próbáltam mondani, hogy ekkora és ilyen hosszú időn tartó folyamatos nyomásra nem vagyunk felkészülve, se Busival, se nélküle és erre valamit lépni kellene, mert kupák fognak elúszni ezen. Nyilván lehet hozni olyan meccseket példának, ahol presszingeltek minket 15-20 percig és ott mennyire penge volt Busi, csak hogy a City majdnem a teljes meccs alatt tartott nyomás alatt minket, úgy, hogy az első 30 percben csapatszinten futottak többet 3 km-el tőlünk, amikor is nagyon jól játszottunk, mégis a végére mi fáradtunk el jobban és mennyire nem volt penge a Busi a meccs 2/3-ban. Valszeg se fizikálisan se agyban nem tudta ennyi ideig tartani a "szintet" és persze nem volt egyedül ezzel. Rossz döntések sora jött létre ennek okán. Lehet ezt bagatelizálni, de az biztos, hogy kiesőjelölteken kívűl sokan fognak ezzel próbálkozni, olyan csapatok, akik ezt végig fogják bírni. Úgy a bajnokságban, mint a BL-ben. LE-nek és a csapatnak a lecke fel van adva.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.04. 15:34:10

Jó, de '13-ban kit nem evett meg akkor a Bayern a csapatból? :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.04. 15:17:39

Ezt nem értem én se, hogy most ebben a szezonban változott annyit a foci, hogy elment mellette a labdarúgás, vagy hogy? Mert tavaly a szezon javában - a végére nem, ott elfáradt egyértelműen fejben, azóta se tért vissza sajna - eszméletlen formában tolta, és volt hogy nem volt mellette Ini se..
Érdekes dolog ez. Tény, hogy tavaly is volt egy időszak, amikor emek volt. De ha belegondolunk, az elmúlt években nem egyszer fordult elő, hogy egy agresszívan letámadó csapat megette. 2013-Bayern elleni meccsek, 2014-es VB, 16-os EB.

Abban igazat adok, hogy az egész kp-val bajok vannak, már egy ideje átjáróház. Már tavaly is sokszor az volt. Régebben a kis és közép csapatokat úgy rendeztük le, hogy a térfélünken is alig jöttek át, most meg... ahogy Rivaldo11 mondta, Aspasok aláznak minket.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.04. 14:14:45

Yokozuna írta:Baranyai Tamás meccs értékelésében olvastam: "...a Barcelonának nincs válasza arra, ha Busquetset és Messit egyszerre tudja semlegesíteni az ellenfél."
Erre nem gondoltam, hogy Busit is lehet semlegesíteni, és hogy a védekező középpályásunk formán kívüli játéka ennek is köszönhető. Vajon miben akadályozták, hogy ne tudjon tízből nyolcszor hátrafelé passzolni?
Ők ketten a kulcsemberek, akik meghatározzák a játékunkat Iniesta mellett.

Ha meg ezt a kérdést fel kellett tenned a provokáción kívül, akkor fölösleges is rá válaszolni, nézd is a meccset, az nem árt a megértéséhez. :wink:
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.11.04. 14:05:40

Baranyai Tamás meccs értékelésében olvastam: "...a Barcelonának nincs válasza arra, ha Busquetset és Messit egyszerre tudja semlegesíteni az ellenfél."
Erre nem gondoltam, hogy Busit is lehet semlegesíteni, és hogy a védekező középpályásunk formán kívüli játéka ennek is köszönhető. Vajon miben akadályozták, hogy ne tudjon tízből nyolcszor hátrafelé passzolni?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.04. 12:19:50

Busira lehet sokmindent mondani, de hogy fejben lassú lenne.. Hát nem tudom. Most nyilván lassabb, mert nincs formában, de itt nem képességbeli gondok vannak. Az mondjuk aggasztó, hogy ennek ellenére milyen régóta tart ez a rossz forma, de hasonló a helyzet nála, mint volt Maschnál anno, Piquénél, Iniestánál, stb. Mindegyiknek volt komoly hullámvölgye már Barcás karrierje alatt, meg lett kérdőjelezve, hogy mennyire is kell ő a csapatba, vagy hogy elment-e mellette a foci, aztán mindegyikük összekapta magát, és odatették. Businál se azzal van a gond, hogy nem bírja ha letámadják, ez volt a legfőbb erőssége, hogy tized másodperc alatt vagy ad egy hajszálpontos passzt, vagy egy testcsellel elküldi a védőt, és máris emberelőnyben vagyunk labdakihozatalkor - ilyesmikre gondolok. Ehhez képest idén enerváltnak tűnik, nem hozza meg olyan gyorsan a döntéseket, érezhetően baj van vele. Halkan megjegyezném, hogy az egész középpályával gond van, mind támadásban, mind védekezésben, ez meg nem csak az ő hibája, úgyhogy Luchonak is lenne mit csinálni.. Rakiticről szinte szó se esett a City meccs után, pedig miután elkezdett letámadni a City, összesen 4 passza volt a cseréjéig, abból 1 rossz. Gomes is látványosan visszábbvett, pedig előtte God Modeban tolta, senkinek nem fekszik a csapatból, ha ilyen szintű letámadás van, és ez ellen az edzőnek kéne valamit kitalálnia. Nem az sajnos erre a megoldás, hogy Busit kirakjuk, betesszük helyette Verrattit mondjuk, és akkor megint mindenki jól játszik, itt Luchonak kéne virítania valami újat.

Matyi közben leírta nagyjából amit gondolok, úgyhogy nem ragozom túl. Lényeg, hogy szerintem nem azzal van a baj, hogy lassú a mai modern fociba, emlékszem a 14/15-ös szezonban is el lett mondva róla, hogy már nem elgé gyors a mai labdarúgáshoz, aztán tavaly láthattuk.. Egyedül az aggaszt vele kapcsolatban, hogy már baromi rég óta tart ez a forma nála, lassan ideje lenne visszatérni a helyes útra..
S.Agüero írta: Érdekes, tavaly a nagy csapatok ellen is rohadt jól játszott az utolsó 1 hónapot kivéve, vagy ezek szerint pár hónap alatt járt el felettünk a foci?

De azért jó érzés, hogy más is elmegy ilyenektől :D : https://www.youtube.com/watch?v=lZwOBB6aX4g" target="_blank
Ezt nem értem én se, hogy most ebben a szezonban változott annyit a foci, hogy elment mellette a labdarúgás, vagy hogy? Mert tavaly a szezon javában - a végére nem, ott elfáradt egyértelműen fejben, azóta se tért vissza sajna - eszméletlen formában tolta, és volt hogy nem volt mellette Ini se..

Ez a reakció meg a kedvencem. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.04. 11:43:18

Normandia írta:Nekem továbbra is úgy tűnik, hogy elment a stílusa mellett a világ. A City presszingje, amikor is nem tudja átvenni kényelmesen a labdát, majd körülnézve paszolni, nem feküdt neki. Egy Ini vagy Xavi ezt nyugodtan megoldotta, de erre Buschi alkalmatlan, körülményes és lassu agyban. Nyilván a meccseink többsége nem lesz ilyen intenzitású és fog még jól játszani, de a fontos meccseken a nagy csapatok ellen, akik előtt ott a példa, hogyan vegyék ki játékból szenvedni fog és így a csapat is, mert a posztja tényleg alapjában határozza meg a játékunkat. Ez egyébként látszott az eddigi meccseinken is, hogy nagyon nem megy neki mostanában. Az várható volt, hogy a világ lépni fog "ellenünk" valamit és itt az idő, hogy erre reagáljunk is.
Hát ezzel rohadtul nem értek egyet. Pont ebben az egyik legjobb a csapatban, hogy meg sem kell fordulnia, hogy tudja, ki hol helyezkedik. Ininek és Xavinak azért sokkal egyszerűbb dolga volt egy sorral fentebb, ott sokkal kisebb rajtad a nyomás, mint Busi posztján, mert ketten rontanak rá, és ha egy picit rosszabbul veszi át a labdát, vagy két méterrel arrébb passzol, jön a labdavesztés és a gólhelyzet, elég kiszolgáltatott poszt ez. Ha megoldja, teljesen normálisnak hisszük, aztán ha hibázik, megy a fröcsögés, mert abból gólt kaphatunk. Hasonló, mint a kapusposzt. Fejben pedig az egyik leggyorsabb emberünk. Érdekes, tavaly a nagy csapatok ellen is rohadt jól játszott az utolsó 1 hónapot kivéve, vagy ezek szerint pár hónap alatt járt el felettünk a foci?

Még, hogy lassú fejben : https://www.youtube.com/watch?v=3-7toS5DB9E" target="_blank
http://allasfcb.blogspot.hu/2015/06/men ... quets.html" target="_blank
Ha egy ilyenből gól lesz, senki sem fog rá emlékezni, hogy az ő passza miatt indulhatott el az egész : https://www.youtube.com/watch?v=Ct30103l6Kg" target="_blank
Persze ezeken valaki nevet, de én ezeket imádom leginkább.
De azért jó érzés, hogy más is elmegy ilyenektől :D : https://www.youtube.com/watch?v=lZwOBB6aX4g" target="_blank
https://www.youtube.com/watch?v=cFunLunNVrg" target="_blank
https://www.youtube.com/watch?v=D3XkuS-Tq9A" target="_blank
https://www.youtube.com/watch?v=QMSRIztb6wg" target="_blank És még ezen a 3 meccsen elvileg rossz volt... :D

Na mindegy, elengedem ezt a témát. :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.11.04. 10:07:40

visca el barca írta: nagyjából évi 5 meccsünk van amikor valaki ekkora pressinget nyomat ellenünk, ezért nem fogunk stílust váltani
Na de az az 5 meccs valszeg a címek sorsáról dönthet. Egyébként nem feltétlenül stílusváltásra gondoltam.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.11.04. 10:01:19

Normandia írta:Az várható volt, hogy a világ lépni fog "ellenünk" valamit és itt az idő, hogy erre reagáljunk is.
nagyjából évi 5 meccsünk van amikor valaki ekkora pressinget nyomat ellenünk, ezért nem fogunk stílust váltani
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.11.04. 09:26:01

Nekem továbbra is úgy tűnik, hogy elment a stílusa mellett a világ. A City presszingje, amikor is nem tudja átvenni kényelmesen a labdát, majd körülnézve paszolni, nem feküdt neki. Egy Ini vagy Xavi ezt nyugodtan megoldotta, de erre Buschi alkalmatlan, körülményes és lassu agyban. Nyilván a meccseink többsége nem lesz ilyen intenzitású és fog még jól játszani, de a fontos meccseken a nagy csapatok ellen, akik előtt ott a példa, hogyan vegyék ki játékból szenvedni fog és így a csapat is, mert a posztja tényleg alapjában határozza meg a játékunkat. Ez egyébként látszott az eddigi meccseinken is, hogy nagyon nem megy neki mostanában. Az várható volt, hogy a világ lépni fog "ellenünk" valamit és itt az idő, hogy erre reagáljunk is.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Tromort77

2016.11.02. 16:12:04

palesz77 írta: Kicsit off, de ezért nem akartam új hsz-t írni máshol. Most találtam Twitteren, a változás oka elvileg az volt, hogy egy védő is felment letámadni, mivel MAtS-ra külön ember kellett, ezért sokáig "emberhátrányba" voltak, ennek köszönhetően hoztuk ki relatíve könnyen a alsztit a meccs elején. Aztán lehet ez is előre eltervezett volt, de szerintem inkább Pep reagált jól meccs közben. 1-szer mondjuk majdnem elmentünk belőle Stones passza miatt, de elég jól bevált nekik sajna..
Köszi. Akkor áll az amit írtam, ennek következtében tűnt jónak Busi és a csapat, mert több volt a hely kihozni a labdát. Erre jól reagált Guardiola. de mi nem nagyon tudtunk. Illetve talán az volt a reagálás, hogy megpróbáltunk célzott hosszú indításokat előre rúgdosni, hogy Suarez kitudja használni a fizikai képességeit, de ezek nagyon gyenge labdák voltak.

Jó lenne erre kitalálni valamit mert elég csúnyán megfogható így a csapat, főleg Iniesta hiányában.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.02. 15:37:25

torrestoni írta:Ezért egyedüli egyben azonnali megoldást momentán az jelenthetne, ha szervező poszton, előrébb próbálnák ki.
Ezzel nagyon egyet tudok érteni, de ez nem mostani formától függ nálam, régóta megnézném előrébb egy sorral. Csak az sok egyéb megoldandó problémát generálna, Lucho meg nem hiszem, hogy ebbe "belemenne".
Tromort77 írta:Nekem úgy tűnt, bár próbáltam a meccset élvezni és nem elemezgetni, hogy valamennyire taktikai utasítás volt a City részéről az első félidő eleje. Sokkal inkább hátrébb védekeztek, nem támadtak le mindenkit, hanem csak területet védekeztek és hagyták magukat beljebb szorítani. Aztán az első félidő elején váltottak is és meg is lett az eredménye, mert ami addig működött az onnantól nem és bírta a City tempóval.
Kicsit off, de ezért nem akartam új hsz-t írni máshol. Most találtam Twitteren, a változás oka elvileg az volt, hogy egy védő is felment letámadni, mivel MAtS-ra külön ember kellett, ezért sokáig "emberhátrányba" voltak, ennek köszönhetően hoztuk ki relatíve könnyen a alsztit a meccs elején. Aztán lehet ez is előre eltervezett volt, de szerintem inkább Pep reagált jól meccs közben. 1-szer mondjuk majdnem elmentünk belőle Stones passza miatt, de elég jól bevált nekik sajna..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.02. 14:42:08

Ez a letámadás főleg hasznos volt a csere védelem miatt. Digne passzai is soakt mutatnak. Első félidőben bemert vállalni előre passzokat mert volt egy kis területe, aztán amint letámadtak nem mert passzolni, inkább kivágta vagy haza adta. Ilyenkor egy Alba símán felpasszolja Neymarra vagy be a középpályára Ininek. De ennek hiányában nem tudtuk kihozni a labdát.
Az a baj, hogy a letámadós ellenfelek ellen gyakran szívunk, akkor is, ha nem a csere védelem van fent. Sőt, ha megnézzük Masch és Umtiti nem is játszottak rosszul, nem vagyok benne biztos, hogy Albával és Piquevel jobb lett volna.

Itt Busi a kulcs, ő nem bírja a nyomást mostanában. Korábban pont abban volt jó, hogy ilyenkor is megtudta tartani a labdát és továbbpasszolni. Most meg körülményeskedik, párharcokat veszt, labdákat ad el. Fizikailag is, de fejben még inkább be van lassulva, nyuggeresre vette a figurát.

De bízok benne, hogy újra fel tudja magát pörgetni, kell neki adni egy snickerst. :mrgreen:
Tromort77

2016.11.02. 14:22:48

palesz77 írta: Tegnap is lehozott egy parades 35 percet, a csapatnak is addig ment jol
Nekem úgy tűnt, bár próbáltam a meccset élvezni és nem elemezgetni, hogy valamennyire taktikai utasítás volt a City részéről az első félidő eleje. Sokkal inkább hátrébb védekeztek, nem támadtak le mindenkit, hanem csak területet védekeztek és hagyták magukat beljebb szorítani. Aztán az első félidő elején váltottak is és meg is lett az eredménye, mert ami addig működött az onnantól nem és bírta a City tempóval. Gyorsan hibáztunk is és utána már mentálisan is voltak bajok. Általában úgy néz ki, hogy egy meccset nem lehet bírni végig letámadással de most a City ezt megcserélte és az első félidő végétől támadott le. Lehet nem ez volt a terv és csak a kapott gól miatt, de így alakult. Amint pedig jött a letámadás végünk volt, mert nem tudtuk kihozni a labdát sehogysem. Elvesztek a csapatrészek és jobban kijöttek az egyéni hibák.

Busi valóban jónak tűnt az első félidő elején, de kérdés mennyire volt ez azért mert lényegesen több területe volt és jóformán jobban hagyták is játszani minket. Amint jött a letámadás és a nyomás úgy tört össze mint egy ropi. Ami régebben nagyon nem volt rá jellemző.

Ez a letámadás főleg hasznos volt a csere védelem miatt. Digne passzai is soakt mutatnak. Első félidőben bemert vállalni előre passzokat mert volt egy kis területe, aztán amint letámadtak nem mert passzolni, inkább kivágta vagy haza adta. Ilyenkor egy Alba símán felpasszolja Neymarra vagy be a középpályára Ininek. De ennek hiányában nem tudtuk kihozni a labdát.

Ami nekem szomorú, hogy Ini hiányában extra teljesítmény kellene Busi-tól, de ehhez képest csak össze esett.

Továbbá szerintem ezért is volt negatív szempontból kulcsfontosságú Arda beállása, mert ő aztán ebből a csapkodó középpályából is masszívan kilógott. Nem azért mert motiválalatlan, egyszerűen látszik, hogy nem érti, hogy kellene helyezkednie. Így amikor még ő is a pályán volt akkor végleg elfogytak Busi opciói is.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2016.11.02. 13:43:36

Nagyon kíváncsi lennék Enrique véleményére, minden esetre az elmúlt fél év után én mindenképpen átszervezném más posztra, feladatkörre, mint ahogy korábban írtam: nem az idő járt el felette, ez nem pusztán gyengébb forma, egyszerűen túl kevés az ellenfél akik ellen azon szerepben amiben megszoktuk, van értelme szerepeltetni. Túl sok meccsen hasztalan, súlytalan és kényszerítik súlyos hibákba.

Ezért egyedüli egyben azonnali megoldást momentán az jelenthetne, ha szervező poszton, előrébb próbálnák ki. Bele kellene nyúlni a szerkezetbe, mely nem megy varázsütésre, de idén a csapat labdatartása, -járatása, a játék szervezése és a támadások építése jócskán elmarad a jó szinttől. Úgyhogy sokat nem veszítene senki.

Egy szó, mint száz: manapság Busquets ebben a formában 10 mérkőzésből 8 alkalommal teljesen felesleges. Ez az egész játékra negatívan hat.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.02. 10:50:09

Subinho hsz-evel egyetertek javareszt, bar nem feltetlen Mascheranora szavaznek, van meg mas jelolt is oda. De nem a sebessegevel van baj, sem azzal, hogy felgyorsult a jatek. Tegnap is lehozott egy parades 35 percet, a csapatnak is addig ment jol. Volt mar jo meccse a szezonban amugy is - nem sok, teljes talan csak a Bilbao ellen, amugy jo felidoket hozott csak -, a valogatottban szinten egy fokkal jobb volt, itt fejben vannak gondok. Ami azert aggaszto kicsit, mert mar eleg sok ido eltelt, es meg mindig nem javult a helyzet.. Pedig nagyon kene egy jo Busi a csapatnak.

Ezt meg csak halkan megjegyzem, de igy utolag nagy kar, hogy Samper kolcsonbe ment. Paco menesztese miatt nem fog ott jatszani mar magyon, itt meg meg kene is.. Nyilvan nem oldana meg a kozeppalyas problemaink, nem ezt mondom, de most aztan nyugodtan lehetne jatszatni.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.11.02. 10:21:59

S.Agüero írta:
Normandia írta:Védelmében kérdezném, nem lehet, hogy a játék lett gyorsabb, amihez Busi barátunk eddigi teljesítménye már nem elég?
Nem, mert pont ugyanolyan lassú, mint tavaly volt. Fejben pedig az egyik leggyorsabb játékosunk Messi és Iniesta mellett. :)

Szerintem csak szimplán rájöttek, hogyha őt kiveszik a labdakihozatalokból, meg vagyunk halva.
Csak rájönnek páran, hogy ő a kulcs a játékunkhoz. Nem is megy úgy mostanában...
Na de védekezésben sem a régi és gondolkodás gyorsaságban sem. Néha úgy tűnik, mintha lassításban látnánk folyamatosan az ő játékát.:-D Ennyire nem tud "leépülni" egy játékos, ezért gondolom, hogy a körülötte a játék lett gyorsabb, amit már nem tud lekövetni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.02. 10:09:14

Normandia írta:Védelmében kérdezném, nem lehet, hogy a játék lett gyorsabb, amihez Busi barátunk eddigi teljesítménye már nem elég?
Nem, mert pont ugyanolyan lassú, mint tavaly volt. Fejben pedig az egyik leggyorsabb játékosunk Messi és Iniesta mellett. :)

Szerintem csak szimplán rájöttek, hogyha őt kiveszik a labdakihozatalokból, meg vagyunk halva.
Csak rájönnek páran, hogy ő a kulcs a játékunkhoz. Nem is megy úgy mostanában...
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.11.02. 09:29:35

Védelmében kérdezném, nem lehet, hogy a játék lett gyorsabb, amihez Busi barátunk eddigi teljesítménye már nem elég?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.02. 09:11:28

Busquets korábban a csapat egyik legfontosabb játékosa volt, ő volt az összekötő kapocs a középpálya és a védelem között. Soha nem volt gyors, ellenben nagyon jól helyezkedett, remekül hozta ki a labdát, jól tartotta meg, remekül passzolt. Most ebből annyi maradt meg, hogy nem gyors... sőt! Rossz nézni, ahogy feltápászkodik, ha elesett, mint a lassított felvétel, ezen kívül rosszul helyezkedik, szinte csak rossz megoldása van! És ez nem új keletű dolog. Április óta ezt tolja. Láttam áprilisban élőben, hatalmas csalódás volt a játéka, gyakorlatilag esett-kelt, iszonyat lassan, fásultan, unottan... A pár meccs pad hátha rendbe tenné fejben, ahogy Piqué esetében bevált. Sajnos nincs igazi konkurenciája. Most lehetne elővenni Mascherano-t és tenni be oda, ahol szeret játszani... csak hát Piqué ugye nincs. Pedig hátul a Piqué-Umtiti kettőssel meglennénk, Javier meg mehetne vkp-ba. Tudom, mindenki jönne azzal, hogy a Barca játékába Busquets kell oda... DE jelenleg Busquets nettó emberhátrány, a kp-n úgy jönnek át, mint kés a vajon...nézzük meg, mit változik a játékunk Mascheranoval vkp-ban!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.02. 07:19:08

Nem is olyan rég nagyon le lettem itt oltva, amikor ekéztem Busi játékát, hogy nem értem a Barca játékát, meg h ő a legfontosabb láncszemünk. Nos akkor is elmondtam, valóban, ő lenne a legfontosabb láncszemünk, de jelenleg csak hátráltatja a csapatot! Április óta önmaga paródiája, gyakorlatilag vele csak megvagyunk 11-en a pályán... Nagyon le kéne őt tenni a padra pár meccsre!!! Borzasztó, mennyire lassú, körülményes!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.01. 23:12:04

Megint ugyanaz, mint múltkor, jó első félidő, pocsék második. Nagyon hullámzó még meccsen belül is sajnos. Pedig a félidőben bizakodtam, hogy végre visszatalált a régi formájába, de még sajnos várni kell rá. :?
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2016.11.01. 23:03:55

Nagyon formán kívül van, még csak nem is hasonlít önmagára az utóbbi 1-2 hónapban. Körülményes, elszórja a labdákat, nem zár vissza, szervezni sem sikerül neki igazán... Nagyon kellene pedig, abszolút az egész játékunk kulcsa az ő játéka.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Válasz küldése