Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2022.01.09. 17:02:47

Initom írta:
2021.11.27. 22:20:32
Véleményem szerint Xavi visszatérte óta a legmeghatározóbb és legjobb játékosunk. Számomra most öröm nézni ahogy játszik. Valamint nagyon örülök neki személy szerint is , mert nagyon sok savat kap...
Nem kéne elgondolkodni azon, hogy ha a mai Busquets a legjobb, legmeghatározóbb játékosunk, az jelenti az élcsoporthoz felzárkózásunk akadályát? Ő egy régebbi, komótosabb játék oszlopa, amikor Xavi és Messi gyors gondolkodása gondoskodott a hibátlan passzjátélról és a sok gólról. Most a középpálya kiegyensúlyozatlan és mind Busi, mind a többiek sok labdát szórnak el.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Samper 2022.01.09. 19:53:34-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.28. 15:33:39

LG írta:
2021.11.27. 23:03:47
Initom írta:
2021.11.27. 22:20:32
Véleményem szerint Xavi visszatérte óta a legmeghatározóbb és legjobb játékosunk. Számomra most öröm nézni ahogy játszik. Valamint nagyon örülök neki személy szerint is , mert nagyon sok savat kap...
Az előző két meccsen valóban jó volt, de ma, amikor a Villarreal nyomott, akkor nem állt ő sem a helyzet magaslatán.
Szerintem is ez a helyzet. Ahol irányítunk, ott még mindig top játékos. Ahol rohangálni kell hátra, ott már nemigen...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.11.27. 23:03:47

Initom írta:
2021.11.27. 22:20:32
Véleményem szerint Xavi visszatérte óta a legmeghatározóbb és legjobb játékosunk. Számomra most öröm nézni ahogy játszik. Valamint nagyon örülök neki személy szerint is , mert nagyon sok savat kap...
Az előző két meccsen valóban jó volt, de ma, amikor a Villarreal nyomott, akkor nem állt ő sem a helyzet magaslatán.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2021.11.27. 22:20:32

Véleményem szerint Xavi visszatérte óta a legmeghatározóbb és legjobb játékosunk. Számomra most öröm nézni ahogy játszik. Valamint nagyon örülök neki személy szerint is , mert nagyon sok savat kap...
Abi & Tito
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.24. 19:49:03

Rivaldo11 írta:
2021.11.24. 19:17:50
Hatalmasat játszott az öreg. Megint megmutatta, hogy korai leírni, nélkülözhetetlen - Luchonál is, és joggal. Remélem sokáig tudja ezen a szinten nyomni, szükség van rá.
Amíg mi dominálunk, és nem a védekezés a fő szerepe, addig tökéletesen egyetértek. Xavi alatt lehet, hogy 156. virágzását fogja élni pont emiatt. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.24. 19:17:50

Hatalmasat játszott az öreg. Megint megmutatta, hogy korai leírni, nélkülözhetetlen - Luchonál is, és joggal. Remélem sokáig tudja ezen a szinten nyomni, szükség van rá.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.10.27. 20:35:38

Nem tudom ő is mit szív de kérek belőle. A Real elleni meccsről:

„ Szomorú a vereség, de láthatóan fejlődik a csapat, ami jó jel a jövőre nézve.” -Marca... Fuuu.... #-o
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.30. 10:25:52

Szerintem a csk dologban sokaknak igaza van, nem ő az ideális, csak az alternatívák sem jobbak. Pique pl szerintem jobb vezér, de gyengébb képességű játékos, Alba meg szerintem gyengébb vezető. (Messi sem azért volt amúgy meg kapitány, mert annyira jó vezető lett volna) Nem katalánként meg talán Frenkie jöhetne szóba, de 24 évesen ő még erre nem érett meg. (nem egy Puyol aki 25 évesen már az volt)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.09.30. 10:13:20

Az a legnagyobb baj, hogy attól függetlenül, katalán, a nagy sikerek egyik utolsó hírmondója, ő nem való csk-nak. De serintem nincs olyan játékosunk aki annak való. Akinek vannak is még vezetői képességei az már régen kiégett és tesz az egészre.

Szerintem nincs egy olyan játékosunk jelenleg, aki bemegy az öltözőben egy ilyen meccs után, feláll és felteszi a kérdést: "Korben szívem mi volt ez?" Ismerjük a választ.- ezután pedig elkezdik átbeszélni, mi az ami nem megy és ki szerint miért.

Az meg tuti, hogy nincs olyan játékosunk aki odaáll a bohóc elé és azt mondja? "Figyelj már te barom, szerintünk itt, és itt, és itt, baromira rosszul állunk fel."

Ha visszaemlékeztek LE első évében és volt egy elég komoly konfliktus közte és Messiék közt. Aztán leültek és átdumálták, hogy szerintük mit kéne játszani, LE szerint mit és ebből mi az ami jó lehet. Ehhez mondjuk kellett egy LE., aki hajlandó volt meghallgatni őket, kellett egy Xavi, egy Iniesta, egy Mascherano, aki mindenkivel jóban volt és tudta őket csitítani.

Szerintem az is baromi nagy baj, hogy ez elmúlt...
Kép
Kocka2013
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.08.04. 17:16:33

2021.09.30. 09:48:21

Feast4 írta:
2021.09.30. 09:38:28
„Az edzőt kirúgni lenne a legegyszerűbb, de mindannyian felelősek vagyunk. Tény és való, kritikus a helyzetünk” – mondta a 33 éves középpályás NSO fordítás.

Nagyon remélem, hogy csak nem akarnak nekiugrani nyilvánosan. Mert ha szerinte ez így jó akkor itt tényleg baromi nagy baj van.

Egyébként neki, mint csk-nak igen nagy feladata lenne az öltözőt összefogni és akkor átbeszélni, hogy mi a tényleges szitu. Velünk van a baj, a mesterrel van a baj, vagy együtt nem játszik.

Nem tudom, hogy bármi ilyesmi történt e...
Semmi gond ezzel, akkor viszont el lehet sétálni mert ha nem csak ő a hülye akkor mindenkinek repülni kell megtanulni.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2021.09.30. 09:42:24

Feast4 írta:
2021.09.30. 09:38:28
„Az edzőt kirúgni lenne a legegyszerűbb, de mindannyian felelősek vagyunk. Tény és való, kritikus a helyzetünk” – mondta a 33 éves középpályás NSO fordítás.
5 éve mondogatják minden egyes lebőgésnél, komolyan nincs még egy klub, ahol ez megtörténhetne. nem 1-2 évről beszélünk, hanem 5-6 évről. De Ők ezt nem látják belülről mennyire szégyen? 6 éve mantrázni, hogy kritikus a helyzet, mindannyian felelősek vagyunk az marha nagy hányinger, de komolyan... :?
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.09.30. 09:38:28

„Az edzőt kirúgni lenne a legegyszerűbb, de mindannyian felelősek vagyunk. Tény és való, kritikus a helyzetünk” – mondta a 33 éves középpályás NSO fordítás.

Nagyon remélem, hogy csak nem akarnak nekiugrani nyilvánosan. Mert ha szerinte ez így jó akkor itt tényleg baromi nagy baj van.

Egyébként neki, mint csk-nak igen nagy feladata lenne az öltözőt összefogni és akkor átbeszélni, hogy mi a tényleges szitu. Velünk van a baj, a mesterrel van a baj, vagy együtt nem játszik.

Nem tudom, hogy bármi ilyesmi történt e...
Kép
andra
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2020.11.24. 23:22:05

2021.08.11. 21:55:35

Chino írta:
2021.08.09. 16:22:15
Atlantis írta:
2021.08.09. 15:40:37
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ny-2843681
Hivatalosan is az elsőszámú csk-nak választották.
Vegyes érzéseim vannak, mert sajnos nem fest jó képet a csapatról, hogy pont Ő lett a csk. Az állandó színészkedések, szájalások a bíróval. Nem mondanám, hogy követendő példa, példakép lenne, amit egy csk-tól várnék. :?
Másrészt viszont így hogy rajta lesz a karszalag, talán kevesebb sárgát kap majd pofázásért a bíróktól. :D
Ez a színészkedés már egy hatalmas berögződés. Évekkel ezelőtt volt több ilyen megmozdulása, de azóta egyáltalán nem jellemző rá, sőt. A szájalást sem tartom többnek, mint más játékosoknál. Én nem tartom abszolút alkalmatlannak, egy "intelligens" játékos a pályán akivel lehet is kommunikálni. Nem feltétlenül az a jó csk aki úgy tud ordibálni mintha nyúznák. ott van pl. Ramos. Sok szempontból alkalmatlan volt. Lehet, hogy tudta tüzelni a csapattársakat, de rengetegszer elszállt az agya és a bírókat se kímélte. Nem ettől lesz valaki jó csapatkapitány.
Messi viszont kb. tett mindenre a pályán. Ha felrúgták, akkor veszekedett a bíróval, de mondjuk sose ment oda békíteni a csapattársakat/ellenfél játékosait.
Puyol ebben az esetben kb. az etalon, őt még az ellenfél is tisztelte, a csapatból szerintem Busquets az egyik a legalább meg tudja közelíteni. (egyébként annyi az egész, hogy a Masiasok lettek és annyi, nem hiszem, hogy olyan hatalmas jelentősége lenne)
Vagy jobban örülnétek ha egy olyan bohóc képviselné a csapatot, mint a Realnál Marcelo.

Ha ehhez hozzájárul, hogy a nagyobb felelősségből kifolyólag a teljesítménye is jobb lesz, az hab a tortán.
Marcelót bohócnak titulálni, meglehetős otrombaság! Játékstílusát tekintve, az egyik legrokonszenvesebb (és legkiválóbb) madridi játékos volt!

Mindig is tisztelte az ellenfelet, te pedig itt bohócozod?!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.10. 12:51:35

Úgy gondolom, Busqetset idén már sűrűn kéne rotálni - s ezt nehezíti, ha ő a csk. Másrészt viszont nem mutatkozik kézenfekvő alternatíva. Talán ha TS nem sérült volna meg, ő lehetne az, akit a többség elfogad,
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 10:04:39

Chino írta:
2021.08.09. 16:22:15
Atlantis írta:
2021.08.09. 15:40:37
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ny-2843681
Hivatalosan is az elsőszámú csk-nak választották.
Vegyes érzéseim vannak, mert sajnos nem fest jó képet a csapatról, hogy pont Ő lett a csk. Az állandó színészkedések, szájalások a bíróval. Nem mondanám, hogy követendő példa, példakép lenne, amit egy csk-tól várnék. :?
Másrészt viszont így hogy rajta lesz a karszalag, talán kevesebb sárgát kap majd pofázásért a bíróktól. :D
Ez a színészkedés már egy hatalmas berögződés. Évekkel ezelőtt volt több ilyen megmozdulása, de azóta egyáltalán nem jellemző rá, sőt. A szájalást sem tartom többnek, mint más játékosoknál. Én nem tartom abszolút alkalmatlannak, egy "intelligens" játékos a pályán akivel lehet is kommunikálni. Nem feltétlenül az a jó csk aki úgy tud ordibálni mintha nyúznák. ott van pl. Ramos. Sok szempontból alkalmatlan volt. Lehet, hogy tudta tüzelni a csapattársakat, de rengetegszer elszállt az agya és a bírókat se kímélte. Nem ettől lesz valaki jó csapatkapitány.
Messi viszont kb. tett mindenre a pályán. Ha felrúgták, akkor veszekedett a bíróval, de mondjuk sose ment oda békíteni a csapattársakat/ellenfél játékosait.
Puyol ebben az esetben kb. az etalon, őt még az ellenfél is tisztelte, a csapatból szerintem Busquets az egyik a legalább meg tudja közelíteni. (egyébként annyi az egész, hogy a Masiasok lettek és annyi, nem hiszem, hogy olyan hatalmas jelentősége lenne)
Vagy jobban örülnétek ha egy olyan bohóc képviselné a csapatot, mint a Realnál Marcelo.

Ha ehhez hozzájárul, hogy a nagyobb felelősségből kifolyólag a teljesítménye is jobb lesz, az hab a tortán.
Számomra színészkedés, hogy ha kicsit megrántják vagy keményebben szerelik, megáll integetni és ordítani a bírónak, ahelyett hogy továbbmenne és megpróbálná megállítani. Ilyen pedig tavaly is történt többször is. Az pedig, hogy van csapattársa aki hasonlóan sokat szájal, nem menti fel őt. Ezzel ugyanis a legtöbbször nem nyomást helyeznek a bíróra, hanem jelentéktelenné teszik az észrevételeiket, ha minden miatt odamennek hisztizni, és az igazán fontos pillanatokban sem veszik majd komolyan.

Az egyéb dolgokra reagálva: Busqets a csapattársait mikor tüzelte a pályán és nem csak ugyanúgy letargiában sétált, mint Messi? Mikor láttad a pályán vezéregyéniségként viselkedni? Pont kifejtegetted a lényeget Te magad: se a csapattársait nem láttam még hogy fel tudná tüzelni, vagy odamenne kibékíteni a csapattársakat a bíróval/ellenféllel szemben, mert általában elsők között ment oda dumálni. :D Szóval számomra szépen kifejtetted mi mindent hiányolok belőle, amitől csk lehetne számomra.

Számomra az ideális csk aki tudja a csapattársait feltüzelni (amihez igenis szükséges ordibálni akkora pályán amekkorán ők jászanak amúgy :D ) vagy épp lenyugtatni amikor kell. Képes az esetek többségében higgadt maradni és kezelni a bírót is. Ezek egyikét se láttam még én benne.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.09. 16:22:15

Atlantis írta:
2021.08.09. 15:40:37
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ny-2843681
Hivatalosan is az elsőszámú csk-nak választották.
Vegyes érzéseim vannak, mert sajnos nem fest jó képet a csapatról, hogy pont Ő lett a csk. Az állandó színészkedések, szájalások a bíróval. Nem mondanám, hogy követendő példa, példakép lenne, amit egy csk-tól várnék. :?
Másrészt viszont így hogy rajta lesz a karszalag, talán kevesebb sárgát kap majd pofázásért a bíróktól. :D
Ez a színészkedés már egy hatalmas berögződés. Évekkel ezelőtt volt több ilyen megmozdulása, de azóta egyáltalán nem jellemző rá, sőt. A szájalást sem tartom többnek, mint más játékosoknál. Én nem tartom abszolút alkalmatlannak, egy "intelligens" játékos a pályán akivel lehet is kommunikálni. Nem feltétlenül az a jó csk aki úgy tud ordibálni mintha nyúznák. ott van pl. Ramos. Sok szempontból alkalmatlan volt. Lehet, hogy tudta tüzelni a csapattársakat, de rengetegszer elszállt az agya és a bírókat se kímélte. Nem ettől lesz valaki jó csapatkapitány.
Messi viszont kb. tett mindenre a pályán. Ha felrúgták, akkor veszekedett a bíróval, de mondjuk sose ment oda békíteni a csapattársakat/ellenfél játékosait.
Puyol ebben az esetben kb. az etalon, őt még az ellenfél is tisztelte, a csapatból szerintem Busquets az egyik a legalább meg tudja közelíteni. (egyébként annyi az egész, hogy a Masiasok lettek és annyi, nem hiszem, hogy olyan hatalmas jelentősége lenne)
Vagy jobban örülnétek ha egy olyan bohóc képviselné a csapatot, mint a Realnál Marcelo.

Ha ehhez hozzájárul, hogy a nagyobb felelősségből kifolyólag a teljesítménye is jobb lesz, az hab a tortán.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.09. 15:42:09

Hát ez a Busi, Piqué, Robi, Alba kapitánykvartett szégyenletes egyébként :mrgreen:
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.09. 15:40:37

https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ny-2843681
Hivatalosan is az elsőszámú csk-nak választották.
Vegyes érzéseim vannak, mert sajnos nem fest jó képet a csapatról, hogy pont Ő lett a csk. Az állandó színészkedések, szájalások a bíróval. Nem mondanám, hogy követendő példa, példakép lenne, amit egy csk-tól várnék. :?
Másrészt viszont így hogy rajta lesz a karszalag, talán kevesebb sárgát kap majd pofázásért a bíróktól. :D
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.31. 11:42:59

Remélem végre komoly versenytársat kap Nico személyében. Sokat ki tudnak hozni egymásból.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.11. 16:59:26

Azt hiszem Busi megmutatta, hogy korai leírni.
Számomra az egész Eb egyik legjobbja volt, egyszerűen zseniális a pali még mindig. Élmény nézni a passzjátékát, a higgadtságát, a hihetetlen játékintelligenciát, ami jellemző rá.
Sokan ekézik, én azonban Del Bosque véleményén vagyok: Posztján minden idők egyik legkiválóbb játékosa.
Megfelelő rendszerben meg mindig klasszis teljesítményt hoz.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.06.20. 13:23:20

Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.20. 00:18:47

barca0417 írta:
2021.05.19. 21:58:27
Busi még tudna itt szintet hozni,csak könyörgöm ne szűrőt játsszon. Mert mindent csinál, passzokat, kulcspasszokat ad, letámad, lezárja a passzsávokat, cselez, kreatívkodik, csak nem szűr. Ha lenne mögötte egy igazi védekező középpályás, akkor ő még nagyon hasznos lenne itt. Előre játékban is többet adna, de a védekezésben is be segítene azért. Idén is akkor lett jó, mikor 3 védős rendszerre álltunk, és egyel többen lettek mögötte.
Egy jó fizikumú, párharcokban erős vkp jó lenne a védelem előtt. Busi meg kicsit előrébb lenne hasznos.
Egyetértek. Idén szintet lépett a támadásépítésben, és előrébb lépett a mágnestáblán is. Muszáj is volt neki, mert Messi volt az egyetlen ember, aki helyzeteket alakított ki, kényszer szülte irányító lett, és megállta a helyét, sőt, meccsről-meccsre egyre jobb volt ebben a szerepben. Hátul sem volt épp rossz, de oda úgy, hogy eleve fizikálisan sem túl erős, és sokat lassult, már nem elég, ahogy Te is írtad. Oda bizony kell valaki, mert DJ elvégzi azt a melót, ha kell, de jó lenne, ha megtarthatná azt a "szabadságot", amivel ő egy igazi top box-to-box középpályás, mert úgy hasznosabb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.05.19. 21:58:27

Busi még tudna itt szintet hozni,csak könyörgöm ne szűrőt játsszon. Mert mindent csinál, passzokat, kulcspasszokat ad, letámad, lezárja a passzsávokat, cselez, kreatívkodik, csak nem szűr. Ha lenne mögötte egy igazi védekező középpályás, akkor ő még nagyon hasznos lenne itt. Előre játékban is többet adna, de a védekezésben is be segítene azért. Idén is akkor lett jó, mikor 3 védős rendszerre álltunk, és egyel többen lettek mögötte.
Egy jó fizikumú, párharcokban erős vkp jó lenne a védelem előtt. Busi meg kicsit előrébb lenne hasznos.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.05.19. 19:54:18

bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.01. 07:37:18

Az általatok adott osztályzatok közül a 8-asokból egyet levennék, a Grizéből kettőt - különben egyetértek.
Válasz küldése