Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
vitya1217
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.03.14. 14:24:14

2011.05.16. 13:10:01

VISCA EL BARCA
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2011.05.16. 13:04:27

LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.05.16. 13:02:58

Amúgy érdekes dolog, h a majmozás miért rasszista megnyilvánulás. A fehér embereket is le szokták majmozni, de ők nem veszik a szívükre. Lehet a nigák érzik, h azért nem alaptalan a hasonlat? :lol:

Amúgy én sem ezért tiltanám buzkecet, hanem azért, mert egy gusztustalan, színészkedő féreg, és nem 5 meccsre, hanem örökre. És akkor visszajöhetne Touré, és minden csupa öröm és boldogság lenne. Vagy nem?
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2011.05.16. 13:01:03

én a színészkedésért kaszáltam volna el, ez a majmozás nagyon erőltetett és izzadságszagú próbálkozás, mintahogy ez az egész rasszizmusozás eléggé ciki már 2011ben. még akkor is, ha tényleg azt mondta. (meg arra is kíváncsi lennék, hogy a spanyol/katalán nyelvben a majom szót ugyanúgy használják-e, mint nálunk.)
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2011.05.16. 12:31:43

Busquets játszhat! VISCA EL BARÇA! VISCA ÇATALUNYA!!!
dali
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.04. 09:38:52
Kapcsolat:

2011.05.14. 09:58:39

Engem édekelne milyen majomnak nevezte Busi Marcit?Mert a hülye majom nem rasszista,és még igaz is lehet :wink:
Nem azt mondta" Mono,mono",két különböző szó hangzott el,aki egy ilyen felvétel alapján megálapítja hogy mono-t vagy morro-t mondott e,az Real szurkoló...Ěn szívesen látnák egy másik kamera állást ami a szegény "áldozat" szájmozgását figyeli :roll:
Egyébként az már feledésbe merült,hogy Marci bizony az eset előtt ütött,hogy a színészpalántánk csúnyán rájátszott az egy dolog,de a másik fél sem épp sportszerűen viselkedett előtte...
Busquets barátunk egyébként szerintem is megérdemelne valami figyelmeztetésfélét,akár pár meccsest is,de a sok felesleges színészkedésért,amivel az egész csapat hírnevét rontja.
SEMPRE BARCA!
Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.13. 16:28:23

Ha Busquets valóban az említett jelzővel illette Marcelot akkor én is jogosnak vélem a büntetést. Még akkor is ha ezzel lemarad a BL döntőről.
Amúgy sem a legszimpatikusabb játékosunk ha a sportszerű, normális viselkedést vesszük alapul, és ezt nem csak ez az eset mondatja velem.
Azt meg valószínüleg a legelvakultabb ember is észrevette hogy a Real nem Marcelo lelkivilága miatt kérvényezte az eltiltást... :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.13. 15:12:07

gergo9 írta:
Bob_Marley írta:
A rasszizmus a társadalom szeparálódásának legnagyobb vírusa, s minden eszközzel küzdeni kell ellene, s örülök, hogy akár ezt mondta akár nem, de már csak gyanú (belemagyarázás, ha rosszindulatú akarok lenni) alapján is meszelnek!
Számomra már messze a rasszizmusnál is gyomorforgatóbb az ha mindenbe belemagyarázzák hogy az. Főleg ha nem kapnak egyenlőnél is egyenlőbb feltételeket. Ez a nevetséges és eltúlzott fellépés meg már mindennek a teteje lassan 1hónapja ezen megy a balhé.
Persze ha 5 meccs lesz.
Mikor olyan belépőkért amik karrieket törhettek volna ketté utólag még vizsgálat sem jár.
Nem értem hogy miért rosszabb az ha mondjuk a meccs hevében niggereznek, mint mondjuk a játékosok testi épsége. Például az őszi El Classicón ha meccs végén nem szalad Messi és Ramos közé a Diarra, akkor Messit kettérúgta volna Sergio Ramos.... Vagy miért rosszabb a niggerezés mint attól ha mondjuk az anyját szidják? Egész meccsen megy folyamatosan az oltás, főleg az ilyen meccseken. Az hogy videókon láthatóan szrrá rúgták a Barca játékosokat ebben a szezonban mind az 5 meccsükön az nem baj ugye? Az viszont az hogy ha egy ilyet TALÁN odaszól neki. Ez már csak azért sem lehet rasszista megnyilvánulás, mert tele van Serginek néhány csapattársa. Amennyiben rasszista lenne akkor az nekik is szól. Mivel ez célzott volt, ezért nem rasszista, pusztán egy bizonyos emberre célzott szitkozódás, ami minden meccsen van ezer.

A királyi gárda pedig megnyugodhat hogy Sergi nélkül is képesek vagyunk BL-t nyerni idén, de ők viszont tutira NEM.
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2011.05.13. 15:06:04

Nekem a rasszizmusnál már csak a kettős mérce és a pozitív diszkrimináció szúrja jobban a szememet. Valószínűleg nem kapott volna Marcelo semmit, vagy Ramos, ha azt találja mondani, hogy te mocskos katalán... Fordítva meg azonnal ugranak. És kettőn áll a vásár, ne mondja nekem, hogy a színesbőrűekben nincs meg ugyanaz a fajta ellenszenv a fehérek iránt, de ha valaki kimondja közülük, akkor igaza van, és az igazság harcosa, fordítva, ha az ember azt mondja, hogy a tesók a nyolcban piszkosak, büdösek, nem képesek írni meg olvasni normálisan, csak lopni meg rabolni tudnak, akkor az az ember már rögtön rasszista és fasiszta. Már a nevüket sem lehet kimondani, mindenfélével körül kell írni... Szerintem ha valakik egyenlőek akarnak lenni, akkor viselkedjenek úgy, ne pedig többet akarjanak maguknak. Ha zavarja őket, hogy megbélyegzik, akkor ne lopjanak, ne raboljanak, hanem tanuljanak. És ez nem csak Magyarországra igaz, de Spanyolországra, Franciaországra, Amerikára, és a világ minden tájára is. Nem várhatja el egyik kisebbség sem, hogy akkor hoznak a fehérek a parlamentben és máris szeretni fogják őket. Legfeljebb nem lehet kimondani a dolgokat. Attól lesznek megbecsült emberek valakik, ha tesznek is érte. És nehezebb, persze, hogy nehezebb színesbőrűként érvényesülni egy idegen kultúrában, de a rabszolgákon kívül, akiket vittek Amerikába mindenki önmaga választotta új hazáját.
És ez most nem Marcelora vonatkozik, mert annak ellenére, hogy real játékos, én nagyon kedvelem őt, csak elszomorít ez az egész kettős mérce, és teljesen nem értek vele egyet.
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.05.13. 14:47:47

Bob_Marley írta:
A rasszizmus a társadalom szeparálódásának legnagyobb vírusa, s minden eszközzel küzdeni kell ellene, s örülök, hogy akár ezt mondta akár nem, de már csak gyanú (belemagyarázás, ha rosszindulatú akarok lenni) alapján is meszelnek!
Számomra már messze a rasszizmusnál is gyomorforgatóbb az ha mindenbe belemagyarázzák hogy az. Főleg ha nem kapnak egyenlőnél is egyenlőbb feltételeket. Ez a nevetséges és eltúlzott fellépés meg már mindennek a teteje lassan 1hónapja ezen megy a balhé.
Persze ha 5 meccs lesz.
Mikor olyan belépőkért amik karrieket törhettek volna ketté utólag még vizsgálat sem jár.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.05.13. 14:35:01

Szerintem is túl van ez a dolog játszva, a real meg szánalmas, hogy mindent megpróbál, hogy rosszul jöjjünk ki a BL döntőben. Nagyon remélem, hogy míg José az edző, kevés Clasico lesz.
ozsimiki írta:off: már hogy a lúdtalpú kutyám farkába ne lenne olyan, hogy unszimpatikus? Létező szó, annak ellenére,hogy vannak valóban akik nem ismerik el, de a köznyelvben használják, elfogadott kifejezés.
Pont erről volt szó ma magyar órán, elmeséltem a szitut, elkezdi: Írd be, hogy magyar tanár mondta :lol: . De azt elmondta, hogy annyiszor elhangzik az unszimpatikus, hogy teljesen beépült a köznyelvbe, pedig nem szabályos.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.05.13. 14:30:28

A rasszizmust büntetném én is, mélyen elítélendő. Egy ember sem kevesebb a másiknál. Ellenben, ha tényleg annyit mondott, hogy "mucho morro" (nagy az pofád) akkor az semmi. Ilyet mindenki mondd, még szerintem a makulátlan Real Madrid-játékosok is. Gyenge próbálkozás, média-hajhász, elkeseredetten szánalmas madridi koholmány.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2011.05.13. 14:11:47

Lionel85 írta:
Initom írta:Az eltiltással kapcsolatban:

ilyen alapon minden meccsen után el kéne tiltani 6-7 embert ha nem mindet...Hány k' anyázás és társa lehet? Most ezt az egyet észrevették,és a nagy Uefa intézkedni akar,fontosnak akarja mutatni magát!
pl mikor egy játékos sárgát kap,szerintetek miket vág a bíró fejéhez??

Rendben tiltsák el Busit 5 re,de akkor Mou-t és Pepét 20 -20 ra...így azt mondom igazságos :roll:

Subinho egy picivel megelőztél :D
Jó ideje már ugranak a rasszista megnyilvánulásokra és amennyiben a legkisebb gyanú felmerül a dologgal kapcsolatban, úgy vizsgálatot indítanak. Busquets pedig megérdemelné, mert kicsit magas lovon van, túl nagy az arca és le kell törni ezt a flegma stílust. Én maximálisan támogatom az eltiltást!!!
igen...én is támogatom,ám ha belegondoltok hány embert kéne ilyenért eltiltani :? És szerintetek Mou és Busi 5-5 meccse arányos? Nem hiszem. Míg előbbi a pályán mondta,ahol ígyis ugyis nagyok az indulatok,addig Mou a sajtótájékoztatón.Abban is biztos vagyok,hogy Marcelo meg le Orlando Bloom-ozta... :lol:

szerk.: a agy arcban nagyjából egyet értünk.
Abi & Tito
Avatar
pityi13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2011.01.06. 20:04:33
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.13. 14:09:03

Ez megint egy szánalmas próbálkozás ellenünk.
Avatar
edermatyi
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.11.24. 14:48:03
Tartózkodási hely: Győr

2011.05.13. 13:50:15

mess2009 írta:
edermatyi írta:
Boixos írta: ha az állatkertben mondják, h jé, egy majom, akkor nem az.
he egy fekete gyerekeknek mondják, akiket a széleslátókörű arcok bizonyos helyeken banánnal dobálnak, u-u-uznak nekik stb, akkor az.

de marcelo mit mondott? arról van vmi hír? vagy egyelőre mindenki csak a madridi szájrólolvasó-videoszakkör miatt lelkesedik?
nem hiszem hogy Marcelo ilyen közegben nevelkedett másik az hogy nem is teljesen fekete inkább tejeskávé:)
Marcellora nem azért illik a majom jelző, mert néger,sötétbőrű,...stb, hanem azért mert a feje(arca)igenis emlékeztet egy majoméra! ez szerintem nem elsősorban etnikai hanem arcberendezés kérdése, a gunyolódás pedig nem egyenlő a rasszizmussal. persze ettől Busi még lehet rasszista én nem ismerem...
Igen a rasszizmust büntessék meg de gúnyolódás minden meccsen van...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.05.13. 13:45:47

edermatyi írta:
Boixos írta:
edermatyi írta:DE A MAJOM MIÓTA RASSZISTA KIFEJEZÉS?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
ha az állatkertben mondják, h jé, egy majom, akkor nem az.
he egy fekete gyerekeknek mondják, akiket a széleslátókörű arcok bizonyos helyeken banánnal dobálnak, u-u-uznak nekik stb, akkor az.

de marcelo mit mondott? arról van vmi hír? vagy egyelőre mindenki csak a madridi szájrólolvasó-videoszakkör miatt lelkesedik?
nem hiszem hogy Marcelo ilyen közegben nevelkedett másik az hogy nem is teljesen fekete inkább tejeskávé:)
Marcellora nem azért illik a majom jelző, mert néger,sötétbőrű,...stb, hanem azért mert a feje(arca)igenis emlékeztet egy majoméra! ez szerintem nem elsősorban etnikai hanem arcberendezés kérdése, a gunyolódás pedig nem egyenlő a rasszizmussal. persze ettől Busi még lehet rasszista én nem ismerem...
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.05.13. 13:35:38

Initom írta:Az eltiltással kapcsolatban:

ilyen alapon minden meccsen után el kéne tiltani 6-7 embert ha nem mindet...Hány k' anyázás és társa lehet? Most ezt az egyet észrevették,és a nagy Uefa intézkedni akar,fontosnak akarja mutatni magát!
pl mikor egy játékos sárgát kap,szerintetek miket vág a bíró fejéhez??

Rendben tiltsák el Busit 5 re,de akkor Mou-t és Pepét 20 -20 ra...így azt mondom igazságos :roll:

Subinho egy picivel megelőztél :D
Jó ideje már ugranak a rasszista megnyilvánulásokra és amennyiben a legkisebb gyanú felmerül a dologgal kapcsolatban, úgy vizsgálatot indítanak. Busquets pedig megérdemelné, mert kicsit magas lovon van, túl nagy az arca és le kell törni ezt a flegma stílust. Én maximálisan támogatom az eltiltást!!!
Kép
Kép
Kép
Avatar
edermatyi
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.11.24. 14:48:03
Tartózkodási hely: Győr

2011.05.13. 13:21:48

Boixos írta:
edermatyi írta:DE A MAJOM MIÓTA RASSZISTA KIFEJEZÉS?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
ha az állatkertben mondják, h jé, egy majom, akkor nem az.
he egy fekete gyerekeknek mondják, akiket a széleslátókörű arcok bizonyos helyeken banánnal dobálnak, u-u-uznak nekik stb, akkor az.

de marcelo mit mondott? arról van vmi hír? vagy egyelőre mindenki csak a madridi szájrólolvasó-videoszakkör miatt lelkesedik?
nem hiszem hogy Marcelo ilyen közegben nevelkedett másik az hogy nem is teljesen fekete inkább tejeskávé:)
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.05.13. 13:13:38

edermatyi írta:DE A MAJOM MIÓTA RASSZISTA KIFEJEZÉS?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
ha az állatkertben mondják, h jé, egy majom, akkor nem az.
he egy fekete gyerekeknek mondják, akiket a széleslátókörű arcok bizonyos helyeken banánnal dobálnak, u-u-uznak nekik stb, akkor az.

de marcelo mit mondott? arról van vmi hír? vagy egyelőre mindenki csak a madridi szájrólolvasó-videoszakkör miatt lelkesedik?
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
edermatyi
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.11.24. 14:48:03
Tartózkodási hely: Győr

2011.05.13. 13:07:21

DE A MAJOM MIÓTA RASSZISTA KIFEJEZÉS?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.05.13. 13:02:41

Ha azt mondta volna, hogy nagy az arcod, akkor nem hinném hogy eltakarta volna a száját.. Kamu az egész. Nem érdemli meg hogy játsszon a BL döntőn egy ilyen eset után. Remélem Masch kezd majd. Főleg hogy mindenkinél jobban ismeri az angol focit.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.05.13. 12:53:32

Subinho írta:Ezt támogatom én is:
a véleményem amúgy megfogalmaztam már: tiltsák el Busquets-et 5 meccsre, DE ebben az esetben követelem az alábbi büntetéseket:
- Mourinho 1 éves eltiltás a kispadtól (ha hallgatással fenyeget, az még jobb )
- Pepe örökös eltiltás
- Adebayor és Arbeloa fél év

Javaslom, szavazzunk!!! :D
Javaslom, hogy Marcelona haját nullással nyírjuk le és verjük a fejét, s*ggét egy frissen tépett csalánfűzérrel! MUHAHA!

Amúgy abszolút egyet értek veled Fecooo, ezen esetben elnézném az 5 meccset. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.05.13. 12:52:08

még 1 off:

remélem sokan tudják, h a "sűrű fésűvel" dolgot honnan vettem... :lol:
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2011.05.13. 12:50:02

Az eltiltással kapcsolatban:

ilyen alapon minden meccsen után el kéne tiltani 6-7 embert ha nem mindet...Hány k' anyázás és társa lehet? Most ezt az egyet észrevették,és a nagy Uefa intézkedni akar,fontosnak akarja mutatni magát!
pl mikor egy játékos sárgát kap,szerintetek miket vág a bíró fejéhez??

Rendben tiltsák el Busit 5 re,de akkor Mou-t és Pepét 20 -20 ra...így azt mondom igazságos :roll:

Subinho egy picivel megelőztél :D
Abi & Tito
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19556
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.05.13. 12:49:26

Fecooo írta: a véleményem amúgy megfogalmaztam már: tiltsák el Busquets-et 5 meccsre, DE ebben az esetben követelem az alábbi büntetéseket:
- Mourinho 1 éves eltiltás a kispadtól (ha hallgatással fenyeget, az még jobb :D )
- Pepe örökös eltiltás
- Adebayor és Arbeloa fél év
Sok mindenben egyetértek, itt is a 3 pontból mindegyikkel, de mondjuk az időtartalmak irreálisak, de az irónia átüti egész hsz-d! :lol:
Viszont igazából a legfaramucibb az egészben, hogy utólag nem indít vizsgálatot az Uefa az esetleges szabálytalanságokért (az hogy meg mennyit szabálytalankodik egy csapat nincs lefektetve, úgyhogy az nem érv, nem te írtad, de nem emlékszek rá ki, lehet 500at is faultolni egy meccsen, nem tiltja semmi), mert azzal gyakorlatilag saját maguk munkáját kérdőjelezik meg, s a bíróküldést!
Viszont a rasszizmus ellen küzdenek (kifejezetten jó dolog, s más sportágbanis, hátha felnyílnak a szemek), így „kapóra” jön a büntetés!A büntetés mint tény egyértelmű a hossza kérdéses!
Viszont, hogy most azonnal megsértődött vagy utólag Marcelo, lehet rajta filózni, a tv felvételeken valakinek feltűnt, szólt!Akár megsértődött akár nem, provokatív, sértő, etnikumra utaló jelzőt használt Busquets, ezt teljesen jogos, hogy büntetik!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2011.05.13. 12:50:29-kor.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése