Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.07. 17:21:19

Peter írta:
2023.12.11. 17:19:11
Zoldbela írta:
2023.12.11. 16:50:44
Akárhonnan nézzük: sajnos Busquets és Alba hiányzik a csapatból!
Jelenleg nincs olyan játékosunk aki a pályán összefogná a csapatot, és fazont adna a játéknak!
Miért és mi hiányzik abból, amit ma ők képesek lehetnének adni a csapatnak?
Hiányzik még Pep vagy Lucho és Messi, Neymar, Suarez.....de a mai srácoknak leginkább Puyol karakter hiányzik közülük és ezen kívül egy markáns tekintély még az öltözőben.... :mrgreen:

A második mondat teljesen aktuális problémára világít rá, egyetértek minden szavával, én is így látom.
Nem tudom, azért ter Stegen, ha nem is annyira, de hasonló karakter. Talán Xavi volt még hasonló, de a német tekintélyben és karakánságban fölötte is van, hiába nem katalán már közel 10 éve a csapat tagja. Az öltözőben nem tudni mi a helyzet, de meccsek közben hogy ki tudja a hangját is eresztteni és figyelnek rá a társak.

Én inkább az előbb említett karaktereket hiányolom. Akikben bármikor benne van, hogy húznak egy váratlant, akár a semmiből tudnak egyet villanni. Talán csak Yamalban látom ezt, de ehhez kell még neki idő.
Az utóbbi években, Valverde regnálásának végén, Koeman és Setien alatt hányszor volt az, hogy csak szenvedtünk, aztán Messi fogta magát egy perc alatt eldöntötte a meccset. De akár korábbra is visszamehetnénk. Nélküle még csúfosabb lett volna a Koeman-éra és Valverdét is valószínűleg hamarabb menesztik. De nem csak gólokról van szó.
Hasonló faktor a jelenlegi csapatban senkiben sincs, tudunk néha nagyon gyenge és veszélytelen játékkal megúszni egy meccset vagy megnyerni, de ez elég esetleges.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 17:57:24

Zoldbela írta:
2023.12.11. 17:52:47
Mindkét jelzett játékost: a jövő reményében, gyengébbel "pótolták"!
Hát sajnos erről még Róma után megfeledkeztek az illetékesek és azóta is csak az álmokat kergetjük, miközben a múltunkat szépen lassan feléljük.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.12.11. 17:52:47

Peter írta:
2023.12.11. 17:19:11
Zoldbela írta:
2023.12.11. 16:50:44
Akárhonnan nézzük: sajnos Busquets és Alba hiányzik a csapatból!
Jelenleg nincs olyan játékosunk aki a pályán összefogná a csapatot, és fazont adna a játéknak!
Miért és mi hiányzik abból, amit ma ők képesek lehetnének adni a csapatnak?
Hiányzik még Pep vagy Lucho és Messi, Neymar, Suarez.....de a mai srácoknak leginkább Puyol karakter hiányzik közülük és ezen kívül egy markáns tekintély még az öltözőben.... :mrgreen:

A második mondat teljesen aktuális problémára világít rá, egyetértek minden szavával, én is így látom.
Mindkét jelzett játékost: a jövő reményében, gyengébbel "pótolták"!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.11. 17:19:11

Zoldbela írta:
2023.12.11. 16:50:44
Akárhonnan nézzük: sajnos Busquets és Alba hiányzik a csapatból!
Jelenleg nincs olyan játékosunk aki a pályán összefogná a csapatot, és fazont adna a játéknak!
Miért és mi hiányzik abból, amit ma ők képesek lehetnének adni a csapatnak?
Hiányzik még Pep vagy Lucho és Messi, Neymar, Suarez.....de a mai srácoknak leginkább Puyol karakter hiányzik közülük és ezen kívül egy markáns tekintély még az öltözőben.... :mrgreen:

A második mondat teljesen aktuális problémára világít rá, egyetértek minden szavával, én is így látom.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.12.11. 16:50:44

Akárhonnan nézzük: sajnos Busquets és Alba hiányzik a csapatból!
Jelenleg nincs olyan játékosunk aki a pályán összefogná a csapatot, és fazont adna a játéknak!
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1610
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.06.29. 15:51:17

hau30 írta:
2023.06.24. 15:03:27
FCBsteve írta:
2023.06.24. 09:41:12

Szépen meg lett ez beszélve azon a bizonyos barcelonai vacsorán... :)
Nem is baj, Alba biztos nem lép, ha nem vonzaná egy ilyen lehetőség...
Nekem is ez jön le azonnal! Egyrészt érthető, másrészt viszont meg is erősíti bennem, hogy ennek a “haveri társaságnak” jókora nagy szerepe van abban, hogy miért is tart itt a szeretet klubbom! Tudom, tudom innen messziről + klub ikonok….
Rengeteget köszönhetünk nekik, ha a fényes éveket nézzük, csak hát az elmúlt 4-5 évben szerintem fontosabb volt nekik a saját érdekük, mint a klub. Gondoljatok bele egy Busi hol lett volna más csapatban. Tudta Ő nagyon jól, hogy más rendszerben soha nem lett volna ilyen státuszban. Messit meg hagyjuk…. Ezt ők már régen leboltolták. Ment itt a parasztvakítás…. Én nagyon örülök, hogy végre nem kell itt látnom ezt a magot még, ha szenvedni is fogunk. Ami meghalt azt minél előbb el kell temetni, különben büdös lesz tőle a levegő. Sajnos most már wunderbaummal kell kibélelni a klubbot és ez nagyban az Ő “sikerük”.
Hogy ennyire ne lásd az ok okozati összefüggéseket... nyilván a játékosok sara, hogy sok pénzt szerettek volna keresni. Atya úr isten. Te is visszafele szoktál alkudni a munkahelyeden. Meg amikor romlik a teljesítményed akkor kevesebbet kérsz arra a hónapra/évre.

Milyen parasztvakításra gondolsz?
Alba pl tizenmilliokról mondott le. Szó nélkül tűrte a padozást. Mentorálta Baldet. Legjobb gólpasssz/perc átlagot hozta a ligában(talán Európában is?). És akkor a hozzád hasonló hálátlan egyszeri "szurkoló" meg ráolvassa a sikertelenséget. Nem arra akik majdnem csődbe vitték a klubot, igazolni nem lehet miattuk most se, saját játékosaik elleni hecckampányra fizettek milliókat, a bírói kar emberkéjét vesztegették meg stb...
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.28. 20:26:07

Zoldbela írta:
2023.06.28. 19:16:44
hau30 írta:
2023.06.24. 15:03:27
.... Gondoljatok bele egy Busi hol lett volna más csapatban. Tudta Ő nagyon jól, hogy más rendszerben soha nem lett volna ilyen státuszban. ....
A Spanyol válogatott nem számít komoly csapatnak?
Szerintem nagyon is! :D
Jogos! 😀
A 10 évvel ezelötti prime Barca klón csapatra gondolsz? Érdekes az évek előrehaladtával pont párhuzamban van a két csapat eredményessége. Nem lehet elvitatni az érdemeit és klub legenda, de a csapat fejlődés érdekében szerintem nagyon régen (min 5 éve) lépnie, vagy léptetni kellet volna. Jobb később, mint soha!
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.06.28. 19:16:44

hau30 írta:
2023.06.24. 15:03:27
.... Gondoljatok bele egy Busi hol lett volna más csapatban. Tudta Ő nagyon jól, hogy más rendszerben soha nem lett volna ilyen státuszban. ....
A Spanyol válogatott nem számít komoly csapatnak?
Szerintem nagyon is! :D
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.24. 15:03:27

FCBsteve írta:
2023.06.24. 09:41:12
Fernando írta:
2023.06.24. 09:17:07
Sok sikert Neki is Miamiban! Alakul a Barca öregfiúk. Állítólag Alba után Suarez is célpont lett. Lehet 1-2 meccset vissza fogok nézni tőlük.
Szépen meg lett ez beszélve azon a bizonyos barcelonai vacsorán... :)
Nem is baj, Alba biztos nem lép, ha nem vonzaná egy ilyen lehetőség...
Nekem is ez jön le azonnal! Egyrészt érthető, másrészt viszont meg is erősíti bennem, hogy ennek a “haveri társaságnak” jókora nagy szerepe van abban, hogy miért is tart itt a szeretet klubbom! Tudom, tudom innen messziről + klub ikonok….
Rengeteget köszönhetünk nekik, ha a fényes éveket nézzük, csak hát az elmúlt 4-5 évben szerintem fontosabb volt nekik a saját érdekük, mint a klub. Gondoljatok bele egy Busi hol lett volna más csapatban. Tudta Ő nagyon jól, hogy más rendszerben soha nem lett volna ilyen státuszban. Messit meg hagyjuk…. Ezt ők már régen leboltolták. Ment itt a parasztvakítás…. Én nagyon örülök, hogy végre nem kell itt látnom ezt a magot még, ha szenvedni is fogunk. Ami meghalt azt minél előbb el kell temetni, különben büdös lesz tőle a levegő. Sajnos most már wunderbaummal kell kibélelni a klubbot és ez nagyban az Ő “sikerük”.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.06.24. 09:41:12

Fernando írta:
2023.06.24. 09:17:07
Sok sikert Neki is Miamiban! Alakul a Barca öregfiúk. Állítólag Alba után Suarez is célpont lett. Lehet 1-2 meccset vissza fogok nézni tőlük.
Szépen meg lett ez beszélve azon a bizonyos barcelonai vacsorán... :)
Nem is baj, Alba biztos nem lép, ha nem vonzaná egy ilyen lehetőség...
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.06.24. 09:17:07

Sok sikert Neki is Miamiban! Alakul a Barca öregfiúk. Állítólag Alba után Suarez is célpont lett. Lehet 1-2 meccset vissza fogok nézni tőlük.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.13. 01:19:47

A 27. cikkben írnak arról, hogy április 30-ig kell benyújtani egy költségvetési tervezetet. A 29. cikk 4. pontjában az áll, hogy akik a folyó évben indultak a spanyol szuperkupában, július 15-ig benyújthatnak egy frissített költségvetést.

Tehát ha van esze a klubnak, április 30-ig benyújt egy olyan költségvetési tervezetet, amelyben Busquets hosszabbításával számolnak. Majd július 15-ig benyújtunk egy olyat, hogy nem hosszabbít, így máris lobogtatjuk, hogy micsoda spórolások történtek a klubnál. Ami persze a 2022-2023-as költségvetésünkhöz képest is csökkenti a költségeket. Az alapot, amire a nyári igazolások rakódni fognak, a távozása mindenképp csökkenteni fogja a 2022-2023-as költségvetésünkhöz képest.

Amiről korábban írtam, hogy de Jong és Alba szerződését újra kell tárgyalni, folyamatban van, sőt, még ter Stegenét is újratárgyalják. Alba korábban is egyezett már bele fizetéscsökkentésbe, de Jong nem. Ha Alba fizetésén nyesni tudunk egy tizest, sokkal bentebb leszünk.

Az UEFA FFP-szabályozása:

https://documents.uefa.com/v/u/MFxeqLNKelkYyh5JSafuhg
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.12. 21:24:13

gránit írta:
2023.05.12. 19:52:58
Biztos, hogy mozdít rajta, és biztos, hogy rengeteget spórolunk a távozásával. Ez a tervbenyújtásos elmélet alapból önellentmondásos. A klub ez esetben benyújt egy tervet a következő évre, hogy Busquets hosszabbít. Majd mégsem hosszabbít. Így a tervünkön máris spórolást mutathatunk ki, tehát nem igaz, hogy nem spóroltunk.

Itt a 109 oldalas dokumentum:

https://files.laliga.es/pdf-hd/transpar ... -may18.pdf
Légyszi a 108 oldalas doksiból jelöld meg nekünk az oldalakat, amiket érdemes spanyolról lefordítanunk, mert ez így hasznavehetetlen forrásmegjelölés. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.12. 19:52:58

Biztos, hogy mozdít rajta, és biztos, hogy rengeteget spórolunk a távozásával. Ez a tervbenyújtásos elmélet alapból önellentmondásos. A klub ez esetben benyújt egy tervet a következő évre, hogy Busquets hosszabbít. Majd mégsem hosszabbít. Így a tervünkön máris spórolást mutathatunk ki, tehát nem igaz, hogy nem spóroltunk.

Itt a 109 oldalas dokumentum:

https://files.laliga.es/pdf-hd/transpar ... -may18.pdf
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.12. 16:31:29

Messa írta:
2023.05.12. 16:02:16
Tényleg nem tudom, nem látom át, de ehhez képest Tebas lenyilatkozta hogy Busi távozása kulcsfontosságú lépés Messi visszatéréséhez. (Meg gondolom ahhoz, hogy anyagilag kicsit helyrebillenjünk.) Ha igaz lenne amit pár hsz-szel lejjebb állítottál, magyarán hogy Busi távozása kereken 0 cent megtakarítást jelent nekünk, akkor vagy jobban tudod a dolgokat az öregnél, vagy esetleg te sem vagy tisztában teljesen ezekkel a szálakkal. Én utóbbira tippelnék.
Egyrészt Tebas vagy minden nap háromszor nyilatkozik (és csak a Barcáról), vagy a felét csak kitalálják. Velem is szembejön napi 18 ilyen barcás szennyoldal, látom ezeket, de a tizede se jön valódi forrásból, csak átveszik egymástól. Messi is már négyszer visszaköltözött Barcelonába csak ezen a héten, meg háromszor igazolt a szaudiakhoz, ő már csak ilyen zsúfolt életet él.

Ettől függetlenül lehet hogy ezt nyilatkozta Tebas, és amúgy meg nyilván így is van: Businak nem kell fizut adni, ennyivel is könnyebb Messit leigazolni adott esetben, hiszen Busit meg akartuk tartani. De ez nem egyenértékű azzal, hogy a 200 milliós célunkhoz egy centivel is közelebb kerültünk volna. A kettő lehet egyszerre igaz, Tebas úgy fogalmaz ahogy akar, de nem azt mondta, hogy oké mostmár csak 190 vagy 176 van hátra.

Én egyértelműen nem vagyok képben, ezt többször is leírtam a fórumra az elmúlt hetekben. Nem tudom, hogy számolják a 200 milliót, se azt, hogy pontosan mit is kell teljesítenünk igazából. Nagyon úgy látom, hogy még maga Laporta meg Tebas se pontosan tudják, hanem mindkettő max nyilatkozgat arról, hogy terveket nyújtanak be a gazdasági bizottságnak, és azok majd vagy zöld utat adnak, vagy nem. Pedig ha vannak számok és szabályok, akkor ennek teljesen egzaktnak kéne lennie.

Arra ösztönöznék mindenkit, hogy a sok hulladék forrás helyett próbáljon kicsit logikusan gondolkodni, és abból kiindulni, amit legalább nagyvonalakban lehet tudni.
Azt biztosan tudhatjuk, hogy nem az idei bérköltségünkön kell 200at vágni, mert az nagyságrendileg sem stimmelhet. Ha a jövőévin kell, akkor abban meg mi van benne? A bizottság nem indulhat ki abból, hogy mi ezt vagy azt tervezünk ezzel meg azzal a játékossal, nekik csak a fix szerződéseik vannak információként, amiknek a körébe Busquets egyszerűen nem tartozik bele.

A lényeg: Busi szerződése lejár. Ez eddig is így volt, a jövő évre vonatkozóan biztos nem kell csökkentenünk az ő nagy fizetését, mert az nincs ott, nem is volt soha. Le is írtam, max úgy számoltak, hogy adunk neki egy alacsony fizut, de ez is max a klub által adott terezetben lehet benne.

Mindegy is, összességében Busi új szerződése nyilván (még tovább) nehezítette volna az igazolási lehetőségeinket. Ez tuti, ez evidens. Hogy ez egy centet is mozdít-e a 200 millión, az már egyáltalán nem az.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3698
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.05.12. 16:02:16

Andris írta:
2023.05.12. 12:33:45
Szerintem nem jól gondolkodsz. Egy csapatnak a bértömegét nem az ideiből kiindulva kell számolgatni a jövő évre, ez nem vonatmenetrend, hogy az ideiből kiindulva jók leszünk.
Azt kell megnézni, hogy ha a 23-24es szezonban víz felett akarsz maradni, akkor hány szerződés van, ami kifizetésre kötelez majd téged. Ezeken lehet ugyanis módosítani, máskülönben ki kell fizetned mindet. Nem túl bonyolult logika szerintem. Busi ebbe nem tartozik bele, nem volt szerződése erre az időszakra.
Tényleg nem tudom, nem látom át, de ehhez képest Tebas lenyilatkozta hogy Busi távozása kulcsfontosságú lépés Messi visszatéréséhez. (Meg gondolom ahhoz, hogy anyagilag kicsit helyrebillenjünk.) Ha igaz lenne amit pár hsz-szel lejjebb állítottál, magyarán hogy Busi távozása kereken 0 cent megtakarítást jelent nekünk, akkor vagy jobban tudod a dolgokat az öregnél, vagy esetleg te sem vagy tisztában teljesen ezekkel a szálakkal. Én utóbbira tippelnék.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.12. 13:22:28

Szerintem mindkettőtöknek igaza van. Elvileg 600 milliós bevètelre 800 a kiadás, 500 a gazdasági karok idènre, 300 profit. (Becsült számok a gazdasági jelentèsben, kerekítettem is)
Komplex, ha 100 millióèrt eladunk, 700 a bevètel.
200 millióval kell csökkenteni a bèrkeretet minden tèren (egyèb szakágak is) A gazdasági veztő is lenyilatkozta tegnap, hogy 400+ millióra, amit 2 ève terveznek (nem találom a teljes cikket)
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... 0m-financ/
Èrdekessègkènt, lenyilatkozta, hogy Messi nincs benne.
Szóval visszatèrve Busquetset, a távozásával 36 millióval csökken a bèrtömeg. A kölcsönben lèvők visszatèrèsèvel, (remèljük mennek is) nőne.
Ennek a 36 milliónak jelen állás ès Tebasèk szerint 40%-a lenne beilleszthető szerződèshosszabbításra, új játèkos szerződèsère. (1 a 4-hez helyett jelenleg ez van). Ott a nyilatkozat, a vezetősèg azon van, hogy egy az egyben tudjuk a szerződèseket regisztrálni, ès az eladásból költeni
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.12. 12:33:45

Messa írta:
2023.05.11. 17:07:08
Andris írta:
2023.05.10. 21:13:32

Mivel Businak Junius 30.an lejar a szerzodese, ezert a felszabadulo bertomeg konkretan nulla cent. Amikor arrol beszelnek, hogy fel kell szabaditani, akkor nem az ideihez kepest, hanem a jovo evi varhatohoz kepest kell szamolni.

Ha nagyon eroltetni akarjuk, hogy megsporolunk e vele valamit, akkor vegyuk ugy, hogy a tervezet szerinti uj, alacsony fizetesu szerzodesenek megfelelo penz szabadult fel. Ez egy aprocska osszeg, egy cserepados ember fizujara se igazan eleg.
Én egyáltalán nem vagyok biztos benne hogy ez így van ahogy mondod. Illetve ha igen, akkor hogy lehetett egy percig is kérdés hogy marad-e vagy sem? Nem tudom én nem látok bele de ez egy masszív hülyeségnek tűnik így, teszem azt most keres 30 milliót/szezon, ha szerződést hosszabbítana jelentős fizetéscsökkenéssel ami mondjuk legyen 7 millió/szezon, akkor a 23 milliós csökkenés helyett 7 millióval még nőtt is a bérköltségünk? Nem reális ez így. Illetve ha lejár a szerződése, akkor a jövő évi várható bérkeret az ő bérével már mindenképp kevesebb mint az idei. Ha meg a már alapból redukált bérkeretet kell lecsökkenteni 200M-val, az teljesen irreális elvárás.
Szerintem nem jól gondolkodsz. Egy csapatnak a bértömegét nem az ideiből kiindulva kell számolgatni a jövő évre, ez nem vonatmenetrend, hogy az ideiből kiindulva jók leszünk.
Azt kell megnézni, hogy ha a 23-24es szezonban víz felett akarsz maradni, akkor hány szerződés van, ami kifizetésre kötelez majd téged. Ezeken lehet ugyanis módosítani, máskülönben ki kell fizetned mindet. Nem túl bonyolult logika szerintem. Busi ebbe nem tartozik bele, nem volt szerződése erre az időszakra. Ellenben pl Lenglet vagy Abde beletartozik, idén nem fizetütk őket, de ha nem csinálunk valamit, akkor jövőre bizony fogjuk fizetni.

Igen, ha Busit egy olcsó fizuért "igazoltuk" volna, akkor az 7 millió pluszt jelentett volna. És igen, az ő fizuja idén számított, a jövő évibe már nem számított bele.

A 200 milliót pedig állítólag úgy kell számolni, hogy az összes hátralévő kötelezettség (= nem csak egy évnyi, hanem minden fennmaradó szerződésév összesen). Ez logikus is, hiszen az éves játékos fizetéskeretünk idén ~250 körül volt, ezen aligha vághatnánk 200at... még akkor se, ha busi ~24-e (és nem 30..) lejön belőle.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.11. 20:15:53

Tebas ma azt nyilatkozta, hogy Busi távozása az első lépés Messi visszahozásához. Gondolom most jön Alba bérének csökkentése valahogy. Viszont ez alapján az nem igazán volt opció, hogy Busiék maradnak és Messi érkezik.

Javier Tebas (La Liga President): "Busquets's departure is the beginning of the road for Messi to return... But to reach the end, they still have to walk many meters. I'm not the one to give them the green light, it will be their economic control."
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3698
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.05.11. 17:07:08

Andris írta:
2023.05.10. 21:13:32
Ronaldinho&Barca írta:
2023.05.10. 16:00:55

Hatalmas bértömeg szabadul fel, bízok benne Xaviék minőséggel tudják ezt a helyet feltölteni.
Mivel Businak Junius 30.an lejar a szerzodese, ezert a felszabadulo bertomeg konkretan nulla cent. Amikor arrol beszelnek, hogy fel kell szabaditani, akkor nem az ideihez kepest, hanem a jovo evi varhatohoz kepest kell szamolni.

Ha nagyon eroltetni akarjuk, hogy megsporolunk e vele valamit, akkor vegyuk ugy, hogy a tervezet szerinti uj, alacsony fizetesu szerzodesenek megfelelo penz szabadult fel. Ez egy aprocska osszeg, egy cserepados ember fizujara se igazan eleg.
Én egyáltalán nem vagyok biztos benne hogy ez így van ahogy mondod. Illetve ha igen, akkor hogy lehetett egy percig is kérdés hogy marad-e vagy sem? Nem tudom én nem látok bele de ez egy masszív hülyeségnek tűnik így, teszem azt most keres 30 milliót/szezon, ha szerződést hosszabbítana jelentős fizetéscsökkenéssel ami mondjuk legyen 7 millió/szezon, akkor a 23 milliós csökkenés helyett 7 millióval még nőtt is a bérköltségünk? Nem reális ez így. Illetve ha lejár a szerződése, akkor a jövő évi várható bérkeret az ő bérével már mindenképp kevesebb mint az idei. Ha meg a már alapból redukált bérkeretet kell lecsökkenteni 200M-val, az teljesen irreális elvárás.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
kisati2002
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023.05.11. 16:30:48

2023.05.11. 17:05:58

Busquetsel a fedélzeten éltünk át együtt hatalmas sikereket és kudarcokat is, de ez a sport része. Pályafutását és a csapatban betöltött szerepét legjobban talán a legendás edzõ Vicente del Bosque szavai adják vissza:

“You watch the game, you don't see Busquets. You watch Busquets, you see the whole game.” — Vicente del Bosque

Ha a meccset nézed, nem látod Busquetst, de ha õt nézed, látod az egész mérkõzést.

Köszönünk mindent, sok sikert az élet minden területén, bárhová sodorjon is a sors, soha nem fugunk elfelejteni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.11. 16:52:30

Troym írta:
2023.05.11. 07:41:58


Egyrészt jogos biztos rangosabb a bajnoki fiesztán elköszönni tőle, másrészt akkor ott a Gamperen el lehetne búcsúztatni Piquet is és ha úgy dönt lelép, akkor Albát is.
Jó hát ilyen alapon akkor lehetne egy Pep-team gálameccs, visszahívva Iniestát, Puyolt, Messit, mert egyik sem egy Gamper-en köszönt el.

Nem tudom, nekem marha visszás lenne iderángatni akár Piquét egy búcsúmeccsre.
Jöjjön el a bajnoki átadásra ő is, hiszen a szezon első felében még kerettag volt, aztán ott lehet búcsúztatni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.11. 15:47:40

" A klub minden játékos felett áll ".......ez a szurkolói szemléletem. Tehát FC Barcelona....!
A profi labdarúgásra ebből a szemléletből kiindulva tekintek. Játékosok jönnek, mennek, a klub az egyedüli ami állandó. A klub és játékos között eleve nem úgy indul egy kapcsolat, hogy holtomiglan holtodiglan. Ez egy sajátos közeg, ami folyamatosan változik. Ez a viszony közelebb áll az érdekházassághoz, mely elsősorban teljesítményről és pénzről szól.
A profi labdarúgás ugyanakkor csapatsport és a csapat teljesítménye a mérvadó, az az ami elsősorban számít.

Busquets. Sokat írtam róla. Nem népszerű gondolatokat, mert a 2016 utáni összeomlás és lejtmenet szerves részese volt. Nekem disszonáns egy 7 évig sűllyedő csapat "kapitányát", mellőzhetetlen játékosát magasztalni akkor is, ha a 2016 előtti pályán nyújtott teljesítménye nekem is tetszett.
7 év a csúcs után főszereplőként, nekem kicsit unalmas is volt már.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.11. 10:43:32

Elérkezett az idő, valahogy mindig is alulbecsült játékos volt, de nagyon sokáig létfontosságú játékosa a csapatnak. Fene se tudja hogy lesz-e mostanság hozzá hasonló, aki lépésekkel előre látja a játékot és lassúsága ellenére mindig tudta hol kell majd lennie.

Ettől függetlenül az idő mindent megszépít, sajnos pont Pep mutatott rá még a 2016-os City elleni meccsen hogy már eljött az idő mikor Busira külön rájátszva erősen sebezhetőek vagyunk, különösen ha kifejezetten őt célozták agresszív letámadással, ezt már az akkori sajtóban felhozták és kielemezték de mi nem akartunk róla tudomást venni, az utána elkövetkezendő Bl eredményeket nem kell részletezni. Természetesen ehhez hozzájárult az Ini-Rakitic meggyengülése is, de önmagában az hogy ezen és a játékképen nem változtattunk jelentősen meggyorsította az esélytelenségünket.

Felesleges is keresni a Busi 2.0-t mert olyan nem lesz, max tesco gazdaságos kiadás, ráadásul az elmúlt évekbeli "néha védekezik néha kreatív de leginkább egyiketse komoly szinten"-féle szerep visszavetette a csapat játékát és a támadóbb középpályásokra is több szerep hárult, így ha sikerülne egy Yaya-Kante-féle játékost beilleszteni akkor Pedriékből kevesebbet venne ki a védekezés és mellette stabilabbak is lehetnénk.

Nekünk valahogy sosem ment a leépítés, minden törzsgyökeres nyugdíjig 0-24 játszott amíg bírt, méltó helyettesek nélkül, sajnos ezen változtatni kellene
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.11. 07:41:58

csababarca írta:
2023.05.10. 21:17:51
Troym írta:
2023.05.10. 20:43:01
Remélem a Gamperre még visszahívják. Úgy lenne kerek igazán.
Ez kerek a bajnoki serleg felemelésével lesz.
Ilyen himihumi kupákra felesleges visszajönnie.

Mallorca ellen lesz az utolsó meccsünk, de papíron már a következő hazain bajnokok lehetünk.
Az méltó búcsú lesz amikor felemeli a bajnoki trófeát.

Nem fű alatt, egy tibicsokikupa meccsen a nyár végén, mikor kutya se kíváncsi a meccsre rajtunk kívül.
Egyrészt jogos biztos rangosabb a bajnoki fiesztán elköszönni tőle, másrészt akkor ott a Gamperen el lehetne búcsúztatni Piquet is és ha úgy dönt lelép, akkor Albát is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése