Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.24. 11:58:00

Amíg Busquets itt van, addig kezdő lesz.
Tök mindegy van e alternatíva, vagy nincs.
Ugye nyáron is ment a mantra, hogy fix csere lesz, Kessiével fog versenyt vívni a konc percekért.
Aztán nem így lett.

És jövőre se lesz így.
Nekem ha látnám a jövőt, ès azt hogy jövőre fix csere, kiegészítő, meg tehermentesítő szerepkörben tetszeleg, akkor elfogadnám, és érteném a megtartását.

Messi ugyanez lenne, ha jön fix kezdő lesz, formától függetlenül.
Amivel nem lenne bajom, mert imádom, de a csapatnak nem hiszem, hogy jót tenne.

Itt van egy tehetséges mag a kp-n, még ha Gaviban nem is látom azt mint ti, az esélyt meg kellene adni a Fdj-Pedri-Gavi fogatnak.
Ebben lenne jelen és jövő.


Összességében mennie kell, nincs helye itt ebben a formában.
Sajnálom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.04.24. 11:57:02

Bence teljesen logikusan levezette miért kell távoznia. Valóban posztot foglal feleslegesen. Senki nem gyűlölködik, ez csak egy kitaláció! A tökéletes csereember meg egy ordas nagy kamu. Ugyanúgy foglalja a posztot jövőre is, ne adj isten több sérülés van, mint ebben az évben is,folyamatosan játszani fog. Minek? Jönnek sorsdöntő meccsek, erre majd ismét ő van ott, mert ritkán sérül meg abban a nagy tempóban amit ő letol, így semmivel nem vagyunk előrébb.
Nyilván nem mi döntjük itt el, de igenis tartom a véleményem, távoznia kell.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 11:45:51

Andris írta:
2023.04.24. 11:35:23
No de ezt mondom, hogy nem volt senkink, aki hasonló szintet képvisel.. :D Oké, ha lenne.. de nem volt...
Persze, ez oké, de nyilván ha elment volna, akkor valaki itt lett volna helyette. :D Ez eddig nemigen fikció, max az, hogy honnan jött volna, ki és milyen szintű. Mint ahogy az alaptéma az volt, hogy jövőre megy vagy marad. Ha megy, lesz valaki helyette, az biztos, ha nem, akkor meg nem.
Kessié ingyen jött, vagy megragad, vagy jó pénzért megy, és azért jópár meccsen megmutatta már középpályán és a kapu előtt is, hogy van helye nálunk. Úgy, hogy még mindig nem játszott kb egy percet sem a helyén, mert még duplaszűrőben is Busi foglalta a helyét, ahol a Milanban a csúcson volt. Valamelyik Reál meccsen hozott végrre hátrébb vonva egy nagyon komoly, reatív félidőt is. És ugye ugyenz DJ-al, world class teljesítményeket hoz le hátul, nyolcasban meg legtöbbször "csak" egy nagyon jó játékos. És mégis Busi játszott ott rendre. Ez a fő gond vele. Foglalja a helyet, mármint a posztot mások előtt. Olyanok előtt is, akik már a csapatban vannak, nem csak olyanok előtt, akik helyette lennének itt. Két top kategóriás 6-osunk van, mindketten duplaszűrőben a legjobbak, és soha nem játszhattak együtt még ott sem. Busi miatt, mert őt a kp szűkössége miatt TÉNYLEG játszatni kellett jelen helyzetben, viszont ezt csak ott lehetett megtenni, mert máshol hasznavehetetlen nyilván. Pedig a Kessié-DJ duplaszűrő lehet, hogy még egy Pool-MU ellen is beton lenne.
Már csak emiatt is tök felesleges Busi, a posztja túl van töltve, közben meg a két fiatalt hullára járatjuk, mert ők az egyedüli nyolcasok. Oda kell az ember a távozó öreg helyére.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.24. 11:39:46

Kicsit hasonlít a Messi-kérdésre, csak kicsiben.

Ha még jobb is, mint, aki helyette játszanak, vajon tényleg nem fejlődhetne az a "bárki" annyira, hogy egy idő után jó/jobb szintre kerüljön, mint Busi?
Persze először kéne bárki, akibe ezt bele tudnánk látni. Nico ugye lehetne, de ki tudja, van-e benne ennyi, egyáltalán ezen a poszton van-e.
Működne-e DJ-vel Busi posztján, ha mondjuk Kessie játszana feljebb? Ha egyáltalán marad.
De a válaszok addig nem nagyon derülhetnek ki, amíg itt van.

Igazolni valószínűleg nem tudunk a helyére, de nyilván ezeket Xavi látja.

Az én véleményem, hogy fix csereként tök jó lenne, sokat adhatna a csapatnak, csak ki garantálja, hogy tényleg nem lesz megint stabil kezdő? Ezért hasonlítom Messi problematikájához, mert ha a helyükön lehetne kezelni őket, mindkettő elférne bőven a csapatban, csak nem úgy tűnik, hogy ez lehetséges (Businál mondjuk, nem tudom, mi ennek az oka).
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.24. 11:35:23

bence0330 írta:
2023.04.24. 11:27:59
Andris írta:
2023.04.24. 11:10:34
Nem volt jobb opció, sőt, Busquets simán belefért a 11 legjobba.
Hát... ezt a sérülésekkel el tudom fogadni még, még talán azelőttről is, mert nem szabadna Gavit és Pedrit túltolni. A probléma ezzel a fejtegetéssel nálam legalábbis az, hogy ha lenne helyette bárki más, aki valamilyen szintet is képvisel, szintén ott lett volna a legjobb 11-ben szükségből, annyira szűk a középpályánk, csak tizedakkora fizuval. És a rohanósabb meccseken alighanem jobban teljesített volna, mint Busi, aki sokszor már a kicsik ellen is borzasztó dolgokat művel, és még sebessége sincs ugye, hogy kompenzáljon. Bárki lenne helyette, legalább ennyi előrelépés lenne. Duplaszűrőben rendben volt, de szerintem az szükséglépés volt csak.

Állítom, hogy Nicoval nem lettünk volna hátrébb pl.

Plusz egy óriási probléma, hogy hiába lett stabil kezdő FDJ, amikor Busi kezdett, rerndre ő volt 8-as, kivéve a duplaszűrős rendszerben. Az egyik(?) legjobb játéosunkat dobáltuk ide-oda miatta. Kessiét amúgy szintén ezért nem lehetett beépíteni, de legalább kipróbálni a helyén, mert Busi foglalja a posztot, és ő aztán nem bevethető máshol, az tuti, szóval ha ő játszik, akkor ő a 6-os és kész. Ezért kéne mennie, és jönnie helyette egy 8-asnak, vagy egy Nico/Tielemansnak, akik mindkét poszton elvannak, ha kell, de inkább előrébb.
No de ezt mondom, hogy nem volt senkink, aki hasonló szintet képvisel.. :D Oké, ha lenne.. de nem volt.
És telejsen egyetértek, én a Kessiés bohóckodás helyett Nicot tartottam volna meg, szerintem sokkal többre mentünk volna vele. És fogunk is, remélem. Csak hogy ő se volt itt. Most azon ne kezdjünk elmélkedni, hogy Nico vajon milyen okokból ment kölcsönbe, és melyik oknak mekkora a súlya.
Maradjunk annál, hogy se más kp-nk nem volt (nem igazoltunk), aki Busi szintjét hozza, se nem volt itt Nico. Év közben ez már így volt, ez az alap szitu. És ebben szerintem maradéktalanul igaz, hogy Busival a kezdőben voltunk a legjobbak. Egyszerűen nem volt jobb opció kéznél. Ott volt egész évben minden edzésen SR, Kessié, Torre, és többnyire egy rakás ifista is. Ha bármelyikük kicsit is meggyőző lett volna heti 7 edzésen, tuti hogy több sanszot kaptak volna meccseken is. Ha meg egyértelműen jobbak, akkor meg pláne.

Egy büdös nagy, semmiféle halvány, kézzel fogható bizonyítékkal meg nem támogatott fikciónak tartom azt, hogy Busit favorizálta volna idén bárkivel szemben, aki amúgy hozta a szintet edzéseken, csak pechjére egy ilyen fsz edzőnk van, aki inkább a haverokat meg a spanyol ajkúakat játszatja.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 11:27:59

Andris írta:
2023.04.24. 11:10:34
Nem volt jobb opció, sőt, Busquets simán belefért a 11 legjobba.
Hát... ezt a sérülésekkel el tudom fogadni még, még talán azelőttről is, mert nem szabadna Gavit és Pedrit túltolni. A probléma ezzel a fejtegetéssel nálam legalábbis az, hogy ha lenne helyette bárki más, aki valamilyen szintet is képvisel, szintén ott lett volna a legjobb 11-ben szükségből, annyira szűk a középpályánk, csak tizedakkora fizuval. És a rohanósabb meccseken alighanem jobban teljesített volna, mint Busi, aki sokszor már a kicsik ellen is borzasztó dolgokat művel, és még sebessége sincs ugye, hogy kompenzáljon. Bárki lenne helyette, legalább ennyi előrelépés lenne. Duplaszűrőben rendben volt, de szerintem az szükséglépés volt csak.

Állítom, hogy Nicoval nem lettünk volna hátrébb pl.

Plusz egy óriási probléma, hogy hiába lett stabil kezdő FDJ, amikor Busi kezdett, rerndre ő volt 8-as, kivéve a duplaszűrős rendszerben. Az egyik(?) legjobb játéosunkat dobáltuk ide-oda miatta. Kessiét amúgy szintén ezért nem lehetett beépíteni, de legalább kipróbálni a helyén, mert Busi foglalja a posztot, és ő aztán nem bevethető máshol, az tuti, szóval ha ő játszik, akkor ő a 6-os és kész. Ezért kéne mennie, és jönnie helyette egy 8-asnak, vagy egy Nico/Tielemansnak, akik mindkét poszton elvannak, ha kell, de inkább előrébb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.24. 11:10:34

bence0330 írta:
2023.04.24. 10:36:19
Szerintem senkinek nem az a gondja, hogy ne játszhatna néha egy Girona ellen, vagy ne lehetne csereember. A probléma ott van, hogy ezt Xavi látványosan nem akarja meglépni, és szerintem jövőre sem tenné. Ezért akarom én is, hogy távozzon év végén, mert hiába lenne egy idelis esetben korrekt csere, ez nem fog bekövetkezni. És engem nem érdekel ki, a legrosszabb B-s középpályás is jöhetne a helyére, nagyobb örömmel nézném.
Tovább egyértelműen egysíkúvá teszi a játékunkat a jelenléte, és amíg itt van, szerintem a cseréje is hozzá lesz mérve stílusilag.
Arról nem is beszélve, hogy a szerintem intelligens, és viszonylag két lábbal a földön álló Busquetsnek mennyire megalázó már a helyzet. A válogatottban is így érezte, vissza is vonult, mert ott értelemszerűen nincs levezetési lehetőség. A klubfociban meg van, szerintem lesz annyi esze, hogy magától lép, mert látja, hogy mindenkinek ez lenne a legjobb.
Értem, bár szerintem sokan nem így gondolkodnak, mint te.
Viszont nem értek egyet.

Az, hogy te B-seket nagyobb örömmel néznél, a te dolgod, meg én is szeretem őket nézni, mindig új remény. De attól még szakmai hiba volna szerintem rájuk építeni a cserepadot, és a mostaninál sokkal nagyobb arányban használni tiniket. Én is szívesen nézem, nézném őket, de szerintem ez egy hibás elképzelés szakmailag. Szerintem az ifistáknak pont annyit kell játszani, mint idén, feltéve, hogy a meccseink ugyanígy nincsenek időben lezárva. Torrénak meg nyilván amint anyagilag belefér, többet kell játszani. De ennyi.

Azt is határozottan tagadnám, hogy Xavi nem akarja meglépni Busi padoztatását. Frenkie azonnal stabil kezdő lett, amint feljavult, és Busi csak azért került vissza szintén stabil kezdőbe, mert nem volt jobb opció. Azóta meg a sérültek miatt pláne. De Busi támadók kárára jött vissza negyedik kp-ként, és szerintem maradéktalanul igazolódott is Xavi elképzelése. Egyszerűen jobbak voltunk, hatalmas előnyre tetünk szert a bajnokságban, ami ősszel még sehol nem volt.
Nem volt jobb opció, sőt, Busquets simán belefért a 11 legjobba. Nem kell egyetérteni vele, de szerintem egyértelműen erről volt szó, nem pedig valami vélt vagy valós favorizálásról. Nem merem azt mondani 100%ra, hogy nincs ilyen. De eddig szerintem nem volt rá alkalom, hogy kiderüljön, ha van is.. a rendelkezésre álló alternatívák fényében Busquets teljes joggal játszott annyit, amennyit, Xavi dötnése maximálisan valid.

Meglátjuk mi lesz vele, de ha elfogadna egy alacsony fizut, és egy cserepados státuszt, hogy maradhasson és segíthessen, én Xavi helyében kaparnék érte nagyon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 10:36:19

Andris írta:
2023.04.24. 10:29:56
Elvakultságnak gondolom azt az álláspontot, ami szerint el kell küldeni, mert már többet hibázik, és nem feltétlen bírja a nagy tempójú meccseket. Egész egyszerűen a legmesszemenőbben ésszerűtlen, pusztán érzelmek fűtötte álláspont.

A szezonok hosszúak, a spanyol meccsek nehezek, de a tempójuk nem feltétlen őrületes. Busquets szerintem a tökéletes csereember még jövőre.
Szerintem senkinek nem az a gondja, hogy ne játszhatna néha egy Girona ellen, vagy ne lehetne csereember. A probléma ott van, hogy ezt Xavi látványosan nem akarja meglépni, és szerintem jövőre sem tenné. Ezért akarom én is, hogy távozzon év végén, mert hiába lenne egy idelis esetben korrekt csere, ez nem fog bekövetkezni. És engem nem érdekel ki, a legrosszabb B-s középpályás is jöhetne a helyére, nagyobb örömmel nézném.
Tovább egyértelműen egysíkúvá teszi a játékunkat a jelenléte, és amíg itt van, szerintem a cseréje is hozzá lesz mérve stílusilag.
Arról nem is beszélve, hogy a szerintem intelligens, és viszonylag két lábbal a földön álló Busquetsnek mennyire megalázó már a helyzet. A válogatottban is így érezte, vissza is vonult, mert ott értelemszerűen nincs levezetési lehetőség. A klubfociban meg van, szerintem lesz annyi esze, hogy magától lép, mert látja, hogy mindenkinek ez lenne a legjobb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.24. 10:29:56

Figyelembevéve, hogy nem nagyon tudunk majd igazolni, és hogy mennyire sokat adott idén a csapatnak, szerintem továbbra sem kérdés, hogy adni kéne neki egy új egyéves szerződést, nyilván lényegesen alacsonyabb fizuval, és megpróbálni meggyőzni a maradásról.

Elvakultságnak gondolom azt az álláspontot, ami szerint el kell küldeni, mert már többet hibázik, és nem feltétlen bírja a nagy tempójú meccseket. Egész egyszerűen a legmesszemenőbben ésszerűtlen, pusztán érzelmek fűtötte álláspont, attól függetlenül, hogy magával az indoklással önmagában vitatkozni aligha lehet.

A szezonok hosszúak, a spanyol meccsek nehezek, de a tempójuk nem feltétlen őrületes. Busquets szerintem a tökéletes csereember még jövőre.
Ha van egy Gavi, Pedri, Frenkie kezdőnk, és a padon Torre, Nico, Busi a cserék, akkor szerintem sokkal jobb a helyzetünk, mint amiben egy ennyire rossz anyagi helyzetben lévő, abból kimászni egyelőre nem tudó/nem akaró csapat lehetne.
Ha ezt még 1-2 B-s tehetség, vagy Gündogan megfejelnék, annál jobb. De ha nem sikerülen Busit meggyőzni, az igenis lyukat hagyna a kereten, amit jelen állás szerint nem tudunk betömni.

Kinézem belőle, hogy egyes szurkolói csoportok gyűlölködése miatt már esetleg inkább távozna, teljesen érthető. Szerintem ezek a szurkolók nem méltóak a klubhoz.
De a csapatnak jövőre kára lenne belőle, ha nem lenne ott tartalékként. Nem lehet csak ifistákra és új érkezőkre támaszkodni a padon sem, pláne ha megint haknizós nyarunk következik (márpedig nyilván ez lesz), és nem lesz teljes értékű felkészülés, ami pedig kulcsfontosságú lenne bárkinek a beépítéséhez. Ezeket a heteket szerintem nagyon alábecsüljük jelentősségükben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.04.24. 06:04:03

Ideje lenne méltóképpen visszavonulnia, ha megnyertük a bajnokságot. Szép volt, jó volt, pont elég volt az ő játékából.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.08. 17:28:39

Andris írta:
2023.04.06. 15:50:57
Épp az a csodálatos szerintem Xavi csapatában, hogy mennyire totális focit játszunk. Sokkal inkább, mint Ronaldinho érkezése óta bármikor, a teljes csapat együtt támad és együtt védekezik, legalábbis többnyire. Abszolút nem tudok kiemelni kulcsfigurát, aki nélkül széthullik vagy akivel helyére kerül minden.
Elképesztően tudnék örülni, ha hasonlóan látnám Xavi csapatát.
Ha lesz egy kis időd, akkor megköszönném ennek a gondolatnak a bővebb kifejtését, de nem kell ehhez Ronaldinho érkezéséig visszamenni, nekem Xavi csapatára vonatkozóan bőven megtenné.
Vagy a Real elleni kupameccs visszavágóra a Camp Nouban, mint a legfrissebb példa még az emlékezetekben. Eddig a korábbi hozzászólásaimban én fel sem hoztam ezt példaként, nehogy kiragadott esetnek tűnjön.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.04.06. 19:56:02

bence0330 írta:
2023.04.06. 10:39:09
Én csak azért nem "szidom", mert úgyis ki van beszélve eleget minden topikban, másrészt meg mert láto kicsit rajta azt, hogy tisztában van a képességeivel, és nem nagyon akar már maradni, ez a pali szerintem a földön van két lábbal. Arról nem ő tehet, hogy stabil kezdő, simán tűrné a padot szerintem, és a távozási szándékát is csak a könyörgő marasztalása zavarta meg szerintem.

Szerintem amúgy elbeszéltek egymás mellett. Én úgy látom, hogy még az őt napi 5-ször szidó emberek sem azt mondják, hogy olyan hű de tragikus focista, és nem lehetne jó a kispadon meg pár kisebb meccsen kezdőként, hanem az itt betöltött szerepe borzasztóan kártékony minden egyes elemében, és ha az edző nem teszi a padra, akkor tökmindegy, milyen cserejátékos lenne. Amúgy még akkor is kártékony, amikor a padon ül, a múltjával is, mert az általa kialakított stílus miatt nem tudunk egy top vkp Kessiét egyetlen egy alkalommal kipróbálni posztján, mert Xavi ezt kergeti, pedig tegnap megmutatta, hogy milyen pazar, szemfüles labdákra képes amúgy még ő is. Ha nem nyolcasként kéne játszania, ebből még több lenne.
Sőt, még a világklasszis DJ-ot is fél év után tette a posztjára, nyáron végig középhátvédnek meg mittudoménminek próbálgatta.

Csapatkapitánynak meg nyilván vicc. Araujo, de személyiségileg még a két új támadónk is hülyére körözné, megnézném, ki hogy sétálgatna megszeppenve 0-1-nél, ha Lewy-Ara-Raphinha hajtaná, pörgetné-nyugtatná őket személyiségüktől függően. Sőt, még akaár egy Pedri-DJ is, akkor is, ha ők személyiségüleg nem feltétlenül ilyenek, de sokkal jobbak lennének.
Xavi egyik nagy "felfedezése" a 4 kp-s rendszerben szerintem az volt, hogy egy kiegészítővel (hívhatjuk dupla pivotnak is) jelentősen javul Busi játéka, ha lemarad van ki besegítsen, kevesebb rizikóval tud szervezni és talán felszabadultabban is játszik ettől...
Pont ezért, lehet Eric jobb lett volna 2. vkp-nek, valamivel védekezőbb lett volna a középpálya, előtte meg játszhatott volna SR/Kessie és Gavi... Talán a kontrákat is jobban megfogtuk volna, mert sokszor nem láttam a 3 hátvédet hátul, sok 3 kettő ellen helyzete volt a Realnak...

Hogy megy vagy marad, nagyrészt függ Messi-től is - ugyanígy Alba se fog menni, ha visszajönne ... :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.06. 15:50:57

Peter írta:
2023.04.06. 14:02:26
Andris írta:
2023.04.06. 10:26:22
Csak egy bűnbak gyártás ez az egész, aki amúgy nem szereti, az előveszi megint, most van alkalom, meg amúgy is le kell vezetni a feszkót.
Busquets szintje pedig igenis megüti a közepes és kicsi spanyol meccsek, meg a kispadunk szintjét.

Ő Xavi csapatának alapköve, a játékunk meghatározója, kihangsúlyozott origója, rá illetve köré épül a csapat, ő az elsőszámú csk, tehát az egyértelműen kijelenthető, hogy a pályán Busquets a Barcelona jelenlegi szimbóluma.
Na ez a mondat itt az, aminek semmi értelme nincsen. :D Ezért nem is tudok a továbbiakra reagálni.
Busquets abszolút nem középpontja és meghatározója a csapat játékának, se Xavi elképzeléseinek. Ugyanolyan, vagy még kevésbé szerves része csupán, mint pl Araujo, Frenkie, TS vagy éppen Baldé.

Épp az a csodálatos szerintem Xavi csapatában, hogy mennyire totális focit játszunk. Sokkal inkább, mint Ronaldinho érkezése óta bármikor, a teljes csapat együtt támad és együtt védekezik, legalábbis többnyire. Abszolút nem tudok kiemelni kulcsfigurát, aki nélkül széthullik vagy akivel helyére kerül minden. De ha pisztolyt tartanál a fejemhez, akkor is előbb kerülne ide Araujo teljesítménye, Lewa nem túl jó, de a jelen keretből pótolhatatlan pozíciója, Frenki hihetetlen színvonalú teljesítménye, de mindenek előtt Ter Stegen lábmunkája. És lehet hogy még mehetnénk Gavi 3 embernyi munkabírása felé, vagy Pedri playmakersége irányába is, mielőtt bárkinek az jutna eszébe, hogy Busquets az origó, és rajta áll vagy bukik, hogy úgy fest-e a játékunk, ahogy Xavi elképzeli az irodában.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.06. 14:02:26

Andris írta:
2023.04.06. 10:26:22
Csak egy bűnbak gyártás ez az egész, aki amúgy nem szereti, az előveszi megint, most van alkalom, meg amúgy is le kell vezetni a feszkót.
Busquets szintje pedig igenis megüti a közepes és kicsi spanyol meccsek, meg a kispadunk szintjét.
Szerintem Busquets egyáltalán nem bűnbak.
Ő Xavi csapatának alapköve, a játékunk meghatározója, kihangsúlyozott origója, rá illetve köré épül a csapat, ő az elsőszámú csk, tehát az egyértelműen kijelenthető, hogy a pályán Busquets a Barcelona jelenlegi szimbóluma.
Busquets teljesítményét összefoglaltad a fenti mondatoddal, amivel például én is szórul szóra egyetértek, igen, megüti a közepes és kicsi spanyol meccsek szintjét.

Ugyanakkor ezzel az is elismerést nyer, hogy amennyiben egy csapat ilyen szintű játékosra épül, tehát az ő játékos karaktere fémjelzi a csapatot, akkor ez az egész csapatra hatással van, befolyással bír rá, azaz végeredményben hasonló szintet is képvisel, mint a pályán lévő szimbóluma. Ezek az összefüggések általában megállják a helyüket akkor is, ha a labdarúgás csapatsport.

Egy csapatot meghatározó játékos teljesítménye hatással van az egész csapat teljesítményére.
Ennek tükrében a bajnokság megnyerése erőn felüli teljesítmény lesz, ez mindenképp elismerést érdemel.

Busquets a realitás, nem bűnbak, nem feszkó levezetés, vele ezt tudja a csapat.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.06. 10:40:29

Andris írta:
2023.04.06. 10:26:22
Szerintem egész 2023ban jól teljesít, egyáltalán nem lóg ki a középpályásaink közül, sőt. Tegnap sem volt kiugróan rossz, mindenki más is rossz volt, és alapvetően csapatszinten buktunk egyet. Vagy akkor elment a topfutball Lewa, Ter Stegen, Araujo meg Baldé mellett is például? Mert a madridosok mellettük is elmentek tegnap ugyanúgy, nem is kevésszer. Dobjuk ki a tegnapi kezdőcsapat mind a 11 játékosát? Mert Busi nem volt rosszabb, mint bármelyikük.

Csak egy bűnbak gyártás ez az egész, aki amúgy nem szereti, az előveszi megint, most van alkalom, meg amúgy is le kell vezetni a feszkót. Tőlem csináljátok, alapvetően fontos nekem a mentális egészségetek, de azért muszáj leírnom, hogy alapvetően nincs igazatok.
Éppen a tegnapi meccs az, ami pont nem változtat az ő tekintetében sem semmit, a helyzet változatlan, és most figyeljetek igazán, mert most jönnek a nagy igazságok :D :
Igaz, hogy alapvetően sokkal magasabb szinten teljesít Xavi kezei alatt, és a szezon második felében, mint a korábbi években. Ez ellen a madrid ellen is parádés dolgokat csinált, bár tudom hogy a memóriáját a tegnapi kitörölte néhány jómadárnak, de azért 3 clasicot nyertünk a 4ből, és abból is 2t kiváló játékkal, a harmadikat meg olyan védekezéssel, amiben Businak is oroszlánrésze volt.
Emellett igaz, hogy már nem fiatal, és bizonyos helyzetekre nem megoldás. Ha szintet akarunk lépni (= BL egyenes kieséses szakaszba kerülni, és egy középszerű, de bizonyos dolgokban nagyon penge madridot megverni akár hátrányból is), akkor aligha ő lesz majd a kezdő ember meg a csapatkapitány.
Igaz az is, hogy egyelőre nyúlik a hosszabbítása, nem biztos, hogy itt akar majd maradni.
Igaz az is viszont, hogy Xavi marasztalja, és szerintem TELJESEN IGAZA van ebben. Nem fogunk ugyanis tudni eleget igazolni, Busquets szintje pedig igenis megüti a közepes és kicsi spanyol meccsek, meg a kispadunk szintjét. Ha meg véletlen tényleg nem tudunk egyáltalán igazolni, és örülünk, ha regisztráljuk és hosszabbítjuk a jelenlegi embereinket, akkor meg az az igazság, hogy Busi jövőre is kezdő alapanyag. Mert nem álmaitok BL kezdőjéhez kell viszonyítani, hanem ahhoz, ami rendelkezésünkre fog állni.

Ha meg akarom őrizni a szokásos, realista hozzáállásom, akkor jövőre is marad, és a meccsek felén kezdő is lesz. Örülni nem kell, de figyelembevéve a tényeket és kilátásokat, szerintem simán lehetünk majd olyan helyzetben, hogy mégis örülünk, hogy itt maradt. Ahogy most is örülhetünk, mert nélküle még gyengébb lenne a csapatunk és a keretünk.
Egyetértek. Kezdőként, CSK.-ként a gyenge és közepes spanyol csapatok ellen jó lesz ő is. Kérdés, hogy ez e a terv. Elég e ennyi? Ugyanez a kérdés SR-el kapcsolatban is. Lehet évekre konzerválni a dolgokat, csak akkor minden ilyen eredmény után a Ligában, vagy a nemzetközi szintéren ne tegyünk úgy, mintha nem ismernénk a problémákat. Szerintem neki a szezon végén úgy kellene döntenie, hogy máshol többet tud segíteni. FDJ-nek pedig átadni a posztját.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.06. 10:39:09

Én csak azért nem "szidom", mert úgyis ki van beszélve eleget minden topikban, másrészt meg mert láto kicsit rajta azt, hogy tisztában van a képességeivel, és nem nagyon akar már maradni, ez a pali szerintem a földön van két lábbal. Arról nem ő tehet, hogy stabil kezdő, simán tűrné a padot szerintem, és a távozási szándékát is csak a könyörgő marasztalása zavarta meg szerintem.

Szerintem amúgy elbeszéltek egymás mellett. Én úgy látom, hogy még az őt napi 5-ször szidó emberek sem azt mondják, hogy olyan hű de tragikus focista, és nem lehetne jó a kispadon meg pár kisebb meccsen kezdőként, hanem az itt betöltött szerepe borzasztóan kártékony minden egyes elemében, és ha az edző nem teszi a padra, akkor tökmindegy, milyen cserejátékos lenne. Amúgy még akkor is kártékony, amikor a padon ül, a múltjával is, mert az általa kialakított stílus miatt nem tudunk egy top vkp Kessiét egyetlen egy alkalommal kipróbálni posztján, mert Xavi ezt kergeti, pedig tegnap megmutatta, hogy milyen pazar, szemfüles labdákra képes amúgy még ő is. Ha nem nyolcasként kéne játszania, ebből még több lenne.
Sőt, még a világklasszis DJ-ot is fél év után tette a posztjára, nyáron végig középhátvédnek meg mittudoménminek próbálgatta.

Csapatkapitánynak meg nyilván vicc. Araujo, de személyiségileg még a két új támadónk is hülyére körözné, megnézném, ki hogy sétálgatna megszeppenve 0-1-nél, ha Lewy-Ara-Raphinha hajtaná, pörgetné-nyugtatná őket személyiségüktől függően. Sőt, még akaár egy Pedri-DJ is, akkor is, ha ők személyiségüleg nem feltétlenül ilyenek, de sokkal jobbak lennének.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.04.06. 10:42:26-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.06. 10:26:22

Szerintem egész 2023ban jól teljesít, egyáltalán nem lóg ki a középpályásaink közül, sőt. Tegnap sem volt kiugróan rossz, mindenki más is rossz volt, és alapvetően csapatszinten buktunk egyet. Vagy akkor elment a topfutball Lewa, Ter Stegen, Araujo meg Baldé mellett is például? Mert a madridosok mellettük is elmentek tegnap ugyanúgy, nem is kevésszer. Dobjuk ki a tegnapi kezdőcsapat mind a 11 játékosát? Mert Busi nem volt rosszabb, mint bármelyikük.

Csak egy bűnbak gyártás ez az egész, aki amúgy nem szereti, az előveszi megint, most van alkalom, meg amúgy is le kell vezetni a feszkót. Tőlem csináljátok, alapvetően fontos nekem a mentális egészségetek, de azért muszáj leírnom, hogy alapvetően nincs igazatok.
Éppen a tegnapi meccs az, ami pont nem változtat az ő tekintetében sem semmit, a helyzet változatlan, és most figyeljetek igazán, mert most jönnek a nagy igazságok :D :
Igaz, hogy alapvetően sokkal magasabb szinten teljesít Xavi kezei alatt, és a szezon második felében, mint a korábbi években. Ez ellen a madrid ellen is parádés dolgokat csinált, bár tudom hogy a memóriáját a tegnapi kitörölte néhány jómadárnak, de azért 3 clasicot nyertünk a 4ből, és abból is 2t kiváló játékkal, a harmadikat meg olyan védekezéssel, amiben Businak is oroszlánrésze volt.
Emellett igaz, hogy már nem fiatal, és bizonyos helyzetekre nem megoldás. Ha szintet akarunk lépni (= BL egyenes kieséses szakaszba kerülni, és egy középszerű, de bizonyos dolgokban nagyon penge madridot megverni akár hátrányból is), akkor aligha ő lesz majd a kezdő ember meg a csapatkapitány.
Igaz az is, hogy egyelőre nyúlik a hosszabbítása, nem biztos, hogy itt akar majd maradni.
Igaz az is viszont, hogy Xavi marasztalja, és szerintem TELJESEN IGAZA van ebben. Nem fogunk ugyanis tudni eleget igazolni, Busquets szintje pedig igenis megüti a közepes és kicsi spanyol meccsek, meg a kispadunk szintjét. Ha meg véletlen tényleg nem tudunk egyáltalán igazolni, és örülünk, ha regisztráljuk és hosszabbítjuk a jelenlegi embereinket, akkor meg az az igazság, hogy Busi jövőre is kezdő alapanyag. Mert nem álmaitok BL kezdőjéhez kell viszonyítani, hanem ahhoz, ami rendelkezésünkre fog állni.

Ha meg akarom őrizni a szokásos, realista hozzáállásom, akkor jövőre is marad, és a meccsek felén kezdő is lesz. Örülni nem kell, de figyelembevéve a tényeket és kilátásokat, szerintem simán lehetünk majd olyan helyzetben, hogy mégis örülünk, hogy itt maradt. Ahogy most is örülhetünk, mert nélküle még gyengébb lenne a csapatunk és a keretünk.

A csk kérdést most nem akarom teljesen kibontani, sztem Júliusban aktuális. Egyáltalán nem értünk valszeg egyet többekkel abban, hogy milyen vérmérséklet, és egyéb kvalitások kellenek, ha valami gyakorlati hasznát is akarjuk venni a pozíciónak. Abban egyetértünk, hogy Busi nem a legjobb csk, az utolsó jó talán Xavi volt. De abban nem, hogy miért nem jó, és abban sem feltétlen, hogy kik vagy milyen emberek kellenek erre a pozícióra. Araujo az ő vérmérsékletével pl egész biztosan nem. Vezérnek lehet lenni a pályán karszalag nélkül is, a bíróval mindig megfelelő módon viselkedni viszont... : megfelelő, szituációhoz és bíró személyiségéhez igazított stílusban, megfelelő nyelveken, megfelelő időkben, megfelelő vehemenciával és határozottsággal, erre szerintem Araujo pont nem alkalmas. Vannak olyanok, akik igen. De tudoatosítani kell, hogy mit is várunk a csapatkapitánytól. Júliusban látjuk majd remélhetőleg a végleges keretet (változatosság kedvéért), és akkor majd érdemes erről beszélni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.06. 09:51:28

az a baj, hogy xavi ragaszkodna hozzá jövőre is. ilyenkor azért nem egészséges, hogy ők nagy barátok civilben is, nem tudja elengedni a palit.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.06. 09:48:33

Messias2 írta:
2023.04.06. 08:59:05
róla lesz szó? tegnap is bebizonyosodott, hogy teljesen elment mellette a topfutball.
jövőre már biztos visszább szorul a rotációban, de ha nem akkor két év múlva.
(valami ilyesmiket hajtogatnak egyesek évek óta vele kapcsolatban)

CSK-nak totálisan alkalmatlan, ezt eleve nem tudom ki találta ki, hogy egy ilyen halvérűnek odaadják a szalagot, mikor van egy Araujo a csapatban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2023.04.06. 09:39:11

Én tartom, hogy addig megújulás itt nem lesz, míg ő a keret tagja. Idén elfogadható szintet hoz, de annyira O diktálja a tempót, hogy nem várhatunk változást, míg ő szervezi a játékot. Egy Gündoganra lecserélném
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.06. 09:06:04

A 0:4 minősíti a csk-t. Nem magáért a vereségért, de annak megaszégyenítő voltáért mindenképpen felelős. A rutinjának ilyen helyzetben kellene, hogy haszna legyen.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.06. 08:59:05

róla lesz szó? tegnap is bebizonyosodott, hogy teljesen elment mellette a topfutball.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.06. 02:45:46

Bizony, ez a beívelt gólpassz nagyon szép volt. Egyre több beíveléssel próbálkozunk. Ha egy csapat nagyon nem tud feltörni egy védelmet, ez egy lehetséges mentőöv, ami hiányzott a játékunkból. Most ez hozott a konyhára plusz két pontot. Raphinha pedig jól futott és futtatott lyukra társat a meccsen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.06. 02:02:03

Megint olyan jól játszott, mint a sérülése előtt, plusz az a gyönyörű assziszt. Soha nem gondoltam volna, hogy az elmúlt 2-3 év után ténylegesen örülni fogok a játékának, visszatérésének, és szükségesnek érzem a csapat szempontjából... nyilván megfelelő duplaszűrős felállás esetén, vagy 4-3-3-ban gyenge ellenfél ellen, de Xavi pár hónapja ráérzett, mikor és hogyan kell használni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.02.19. 08:36:23

Troym írta:
2023.02.18. 18:25:31
Kicsit sajnálom, hogy ott lesz Manchesterben, mégpedig azért mert ha nem fogja tudni hozni a szintet és kiesünk, akkor a támogatói szerint azért lesz, mert most tér vissza és nem 100%os, a kritikusok szerint meg ismét bebizonyítja, hogy kevés ide. Elég hihetetlennek tűnik, hogy nem ez lesz a téma, ha kiesünk, viszont nem látom Gavi Pedri nélkül hogy tudnánk továbbmenni, főleg ha Lewy továbbra is halványabb lesz.
Gyorsabb nem lesz, de ezt tudjuk kb 5 éve. Az Elche meg a Getafe ellen ez nem jön ki annyira, de egy angol csapat ellen valszeg ki fog. Tök mindegy mit fog csinálni, akkor is kiesünk ha nem ő lesz a pályán. Így hogy a 3 kb legfontosabb emberünk nem lesz a pályán, az egyetlen 9-es meg képtelen húzni minket nemzetközi szinten, így 10% esélyt adok magunknak.
Válasz küldése
cron