Jordi Alba

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.25. 10:42:52

visca el barca írta:
2023.05.24. 19:46:28
En is azt mondom, h maradhatott volna még 1 évet, szerintem még kezdőként is megállta a helyét idén. Korrekt h nem üli ki a padon a nagy lóvét és van benne annyi h inkabb lelép. Teljesen egyértelmű h a lóvé miatt távozik. Bármelyik top klubban jó lesz még 1-2 évre, sok sikert neki. Jövőre meg ha baldé kiesik nézhetjük alonsot fél évig... :roll:
Sajnos benne volt a levegőben. Ha nem megy bele egy komoly fizetéscsökkentésbe, akkor várható volt a távozása. Busi után ő volt a legjobban kereső játékos a bércsökkentés pedig létszükséglet, ha erősíteni akarunk a csapaton. Habár félek, hogy ez Messi visszatérésére készíti elő a táptalajt.
Nem korrekt mindent Bartomeu-ékra kenni, de azzal, hogy ilyen szerződéseket kötötték, baromi nehéz helyzetbe hozták a következő vezetést. Egy megfelelő kontraktussal simán maradhatott volna. Nem véletlen, hogy a legtöbbet kereső játékosoknak mondanak búcsút, még ha sportszakmai szempontból nem is indokolt.
A fizetéseket pontosan nagyon nehéz belőni, mert ahány forrás, annyi összeg, a klub pedig nem tárja a nyilvánosság elé a pontos béreket, egy-két esetben lehet aránylag pontos számot kapni vagy, hogy melyik játékos milyen fizetési szinten van. Ő azt hiszem FDJ előtt 13-14 milliót kapott. Ha hozni akarunk valakit akkor muszáj ilyen lépéseket tenni.
Az például szerintem nagyon becsülendő volt benne, hogy simán elfogadta a padot, sosem sértődött meg vagy járatta a száját, nem emlékszem olyan megnyilvánulására, amivel ágált volna, hogy egy "taknyos" kölyök gyakorlatilag hirtelen elvette tőle a kezdő pozíciót, főleg, hogy az idei szezonig alapember volt.

Ha nem jön bh, akkor gondolom Xavi Inigoval/Alonsoval egy háromvédős rendszerben gondolkozik, de ez még a jövő zenéje. Én abban nem nagyon bízom, hogy majd Carrascoból csinálunk egy kényszer balhátvédet.

A vasárnapi meccsre azért kíváncsi vagyok, milyen lesz két legendát egyszerre búcsúztatni.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.05.24. 19:46:28

En is azt mondom, h maradhatott volna még 1 évet, szerintem még kezdőként is megállta a helyét idén. Korrekt h nem üli ki a padon a nagy lóvét és van benne annyi h inkabb lelép. Teljesen egyértelmű h a lóvé miatt távozik. Bármelyik top klubban jó lesz még 1-2 évre, sok sikert neki. Jövőre meg ha baldé kiesik nézhetjük alonsot fél évig... :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.05.24. 19:09:57

Szerintem egyedül ő maradhatott volna az öregek közül, talán Roberto sem gondolja már úgy, hogy marad.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.05.24. 18:52:32

Nos hivatalossá vált Alba is távozik, én piszok mód sajnálom. Bár a fiatalok berúgták az ajtót rendesen, ami nagy öröm, azért kellenek a rutinos rókák, a nagy csatákat megélt játékosok, hogy az ív meglegyen. Alba nem lógott ki, sokszor kihúzta idén a kakiból a fejünket , abszolút van még benne 1-2 magas szintű európai év.

Vele az utolsó mohikán is távozik a 15-ös bl győztes csapatból, azért fájó, hogy az idő tényleg egy kíméletlen műszer ami egy pillanatra sem nyugszik és ilyenkor sokkal kevesebb lesz az ember, érzetre.

Valahol pedig piszok mázli, éveken át talán a világ legjobb szélsői voltak a mi játékosaink, gondolok itt Alba és Alves személyére, aztán Iniesta-Xaviról is sokszor kevés szó esett, mert Leo vitte a show-t. Mekkora történelem, köszi mindent Alba, óriási utazás volt, 11 év, remélem benne lesz annyi, hogy nem az arabok tömik ki.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.24. 17:18:17

Hát sajnálom, én egyedül őt tartottam volna meg a régiek közül. Idén is játszhatott volna többet, tudtommal még így is a legeredményesebb szélső bekk lett a ligában. Baldé már most nagyon jó, és legalább hátul is korrekt, és még milyen lesz... de elöl Alba még jobb a kulcspasszaival.

Sok sikert! Remélem, még egy komoly klubban folytatja 1-2 évig.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.24. 16:59:06

Sok sikert neki máshol! Korábban nagyon ellenszenves volt,de bele gondolok azóta kik vannak a csapatba... :) Lett volna még helye a keretbe,nem sokat lassult,védekezése nem romlott,mert az korábban sem volt a fő erőssége,jó zsugákat tudott adni,és lőni is tudott. Messi tuti nem jön, így SR becsületből is mehetne,hogy lezárhassuk azt a korszakot.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.24. 16:29:54

Szerintem is bőven tudna még adni a csapatnak, idén is párszor megmentette a brigádon a padról beszállva.

Spekuláció, de szerintem ezzel az is tisztázódik, hogy nem lesz itt Messi comeback, Alba szerintem mindenképp maradt volna egy Last Dance-re, ha Leo visszajön.

Franc se gondolta volna, hogy az alibi SR fogja túlélni a többi öreget, kemény... Mindenesetre ezzel tippre a 2 legjobban fizetett játékostól szabadult meg a klub, szóval tényleg lehet itt mozgás.

Sok sikert, szerintem Busi-val ellentétben benne még Európában is lehet pár év.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.24. 16:15:23

MessiNeymarSuarez írta:
2023.05.24. 15:40:45
És most a nagyon fájó ráeszmélés: Alba távozásával az utolsó BL döntős mezőnyjátékos is elmegy a csapatból, a 2015-ös csapatból egyedül Stéga maradt kapusként aki abból a csapatból kezdőként maradt.
Nekem a legfájóbb maga a 8 eltelt év az utolsó BL döntő óta.
Ennyi idő alatt máshol is lecserélődik az egész csapat, a hihetetlen, hogy azóta 1 db BL elődöntőt tudunk felmutatni és szerintem még évekig a negyeddöntő lehet a végcélunk.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.05.24. 15:41:07

sajnálom, hogy megy, ő az egyedüli az öregek közül akinek még adtam volna 2 évet.
nem vagyok helyi gazdasági szakember, valaki mondja már meg, hogy ha nem adunk szerződéshosszabbítást az alonso-roberto fullvak duónak akkor lett volna esélye maradni?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.24. 15:40:45

Na bakker, ez aztán váratlanul jött, valószinűleg az anyagiak miatt lett ez a végeredmény.

Jelen helyzetben sajnálom hogy elmegy, egy ideig egy hisztis kisfiú benyomását keltette és akkor nagyon nem is ment neki a játék, aztán valami történt és megtanult szépen beállni a sorba, sokszor jöttek róla hírek hogy támogatja Baldét és a fiatalokat, plusz mellette a pályán is megtanult cserejátékosként teljesíteni és a csapat javára lenni.

Ezzel a teljesítményével-szerepkörével még bőven évekig hasznára lehetett volna a csapatnak, de rengeteget keres és ha nem akar/nem adhat le ebből jelentősen akkor érthető ha ennyi év után megpróbál máshol egy új kihívást keresni.

Köszönünk mindent Duracellnyuszi, azért hiányozni fogsz =D> =D>


És most a nagyon fájó ráeszmélés: Alba távozásával az utolsó BL döntős mezőnyjátékos is elmegy a csapatból, a 2015-ös csapatból egyedül Stéga maradt kapusként aki abból a csapatból kezdőként maradt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2023.05.24. 15:41:29-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.05.24. 15:37:42

Várható volt sajnos. Legjobbakat neki is,fognak hiányozni az öregek bőven,sajnos. De hát egyszer véget ér a lázas ifjúság....
Kép
Kép
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.24. 15:23:57

Ezért jelentkeztünk be Carrasco-ért, Balde nem maradhat az egyetlen a posztra.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.05.24. 14:54:49

Az öregek közül talán ő volt az aki még a mai napig is minőséget tudott vinni a pályára, Szerintem már évek óta neki sem kellett volna alap embernek lennie, de korábban sosem volt senki, aki kiszorítsa, most végre itt van Baldé, szóval szerintem ő is érezte, hogy itt a vége. Köszönök mindent.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.24. 14:47:16

Hivatalos. Jordi Alba távozik a klubtól.
"Szeretnèm bejelenteni, hogy ez lesz az utolsó szezonom Barca játèkoskènt. Nem volt könnyű döntès, de boldogan, ès nyugodtan távozom, mert úgy gondolom ez a legjobb döntès, amit Cule-kènt meghozhatok"
Köszönök mindent. Nekem a legjobb balhátvèd maradsz. Sosem fogom elfelejteni, mikor 2012-ben gólt lőtt az EB döntőjèben, másnap repültem Spanyolországba, mindenhol kint a spanyol zászló. Szerintem Pique mellett a mentalitásuk miatt a Barca legalulèrtèkeltebb játèkosa. Emlèkezetes marad mèg a sok gólpasszán kívül a tavalyi Betis elleni, idei Osasuna elleni győztes gólja, a BL indulás ès a bajnoki cím bebiztosítása miatt. Visszavárom valamilyen pozícióba. Addig is keressen mèg egy kis pènzt a barátaival.
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... barcelona/
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.05.24. 13:30:58

Andris írta:
2023.05.24. 13:19:40
......És még a negyed fizut se tudtuk megajánlani nekik......
Nem úgy van a spanyol szabályok szerint, hogy az előző évi fizetésének a felénél nem kereshet kevesebbet az új szezonban? Gondolom emiatt nem tudták őket itt tartani.
Busi elmegy az arabokhoz, 2-3 év alatt keres annyit, mint itt előtte összesen. Alba-ban azért még szerintem van 1-2 év az európai porondon....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.24. 13:26:22

Hihetetlen hasznos volt előrejátékban még idén is.
Majdnem egyértelmű, hogy a piszkos anyagiak a háttér (hogy ki kinek mit ajánlott, stb lényegtelen) Lehúzott 11 évet, megnyert mindent, szerintem csak hálával és köszönettel vegyük tudomásul.

Viszont tartom Alonso kevés még cserének is, így fog kelleni még egy balhátvéd és "ha már lúd..." alapon SR-nek meg mi köszönjük meg a munkásságát.

Ha már új korszak, akkor legyen új korszak.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.24. 13:19:40

Én vele kapcs. is azt gondolom, mint előtte Busival. A keretnek, a csapatnak az lett volna a legeslegjobb jelen helyzetben, ha alacsony fizuért itt maradnak kiegészítő embernek.

De úgy tűnik, hogy még a gránátvörös-kék vérű embereknek is a pénz a fontosabb. Vagy pedig tényleg nagyon durva áldozatokat kell hoznunk ahhoz, hogy regisztrálni tudjunk. És még a negyed fizut se tudtuk megajánlani nekik.

A személyiségét én sose igazán csíptem, de minden idők egyik legjobb balbekkje, és elképesztő dolgokat adott a csapatnak.

Várom a részletes híreket, a hivatalos körítést.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.05.24. 13:17:44

Deluigi írta:
2023.05.24. 13:14:26
evek ota ezert imadkozik mindenki, hogy az oregek huzzanak mar el, ime most beteljesult

johetnek helyukre a sikerehes fiatalok

jol van ez igy
A teljesítményt figyelembe vesszük az ilyen kijelentéseknél, vagy takarodjon minden "idős" játékos elvet valljuk?

Alba remek teljesítményt nyújt a mai napig, abszolút nem lóg ki lefelé, kellenek az ilyen tapasztalt játékosok egy csapatba, hogy legyen egyfajta hierarchia is. Óriási kár, ha távozik, tudni kellene az okokat, de ha a fizetésen nem sikerült megegyezni, akkor igazából elég tiszta a helyzet.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.05.24. 13:14:26

evek ota ezert imadkozik mindenki, hogy az oregek huzzanak mar el, ime most beteljesult

johetnek helyukre a sikerehes fiatalok

jol van ez igy
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.05.24. 13:10:55

Troym írta:
2023.05.24. 12:55:47
....Balde meg fogja szenvedni a következő szezont így.....
Csapágyasra hajtja majd őt is Xavi ....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.24. 12:55:47

Ennél komolyabbnak tűnik a hír, lehozta a Mundo, Marca, AS, Sport is. Most lesz a búcsúmeccse hétvégén.
Értem az anyagi részét, de roppant nyugtalanító Alonso csere balhátvédnek. Se sebesség, se semmi ami oda kell. Balde meg fogja szenvedni a következő szezont így.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.05.24. 12:20:08

Mindenki kedvence az öreg Fabrizio lehozta, hogy Alba is távozik a szezon végén, a szerződése ellenére.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.12. 13:21:24

Szerintem csökkentik a fizuját (jócskán), és valamennyit a tartozásokon is, ezért cserébe marad majd cserepadra.
Mindenki jól járna szvsz.

Baldé az elsőszámú játékosunk, cserepadra viszont nehéz igazolni jót.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.12. 13:00:28

Az aktuális fizetése tényleg nem korrekt egy padon ülő játékosnak, de ha relatíve olcsón maradna, örülnék neki. Idén szinte mindig jó volt, mikor beszállt. Simán be lehetne tenni bizonyos esetekben balszélsőnek, sokkal jobb ott, mint Baldé, akinek szerintem a sebességéből adódó méregfogát vesszük ki, mikor feltoljuk néha, és még nem jók az utolsó passzai, lövései, amiben Alba még world class szint.

Ráadásul ha Xavi 1,5 éves itteni edzősködésének leglátványosabb meccseire gondolok, akkor ez a double pivotba belépő szélső időszakban volt. Alves volt ez főleg nyilván, de mikor ő nem volt, Alba is remekül megoldotta. Ezeken a meccseken játszottunk a legjobban, és ezt azóta sem alkalmaztuk szerintem. Kicsit ez off volt, de Albát a látása és a passzjátéka miatt még középen is el lehetne képzelni, a korával is kisebb gond lenne. De ha nem variálunk, cserebalbekknek több, mint tökéletes, néha baj esetén Baldét át lehet tenni jobbra, ha két ilyen minőségünk van oda.

De szerintem menni fog, hacsak nem jön Messi, akivel a legjobban megértik egymást.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.12. 11:55:48

Nagybarcelona írta:
2023.05.12. 11:40:40
Friss hírek:
A Dario Sport szerint a vezetősèg szeretnè, ha Jordi Alba távozna, mert magasnak tartja a 10 milliós nettó fizetèsèt. Ezen kívül 38 millióval tartozik a klub Albanak átütemezett fizetèsekben, amit szeretne csökkenteni.
Azonos forrás szerint a klub edzői stábját Grimaldo mèg ingyen sem szeretnè szerződtetni, mert nem győzte meg az idèn 6 gólt szerző 12 gólpasszt kiosztó, saját nevelèsű játèkos, aki az èrtèkelèsek szerint a BL negyeddöntős Benfica legjobb játèkosa. Off: nem Bunga, valami nagyon nem kerek. Grimaldo ingyen sem, Jordi sem, úgy látszik marad Alonso cserènek balra. Neves sem, a hírek szerint, de prioritást èlvez a hírek szerint Zubimendi leigazolása, aki tegnap nyilatkozta, hogy soha mèg csak eszèbe sem jutott távozni a Sociedadból, a hírek ellenère maradni szeretne.
Azzal, hogy nem kell Grimaldo, én pont egyetértek. Jelenleg van 3! balhátvéd a keretben, de még ha Alba sem maradna, szerintem egy 27-28 éves Benfica alapjátékos itt is kezdőként képzelné el magát. Viszont szerintem maradni fog Alba, innentől okafogyott a téma. Alonso nem való ugyan ide, de már megkapta a szerződését, szóval nézhetjük, ha Baldet pihentetnénk.

Zubimendi kapcsán nem tudom mit akarunk, de volt valami cikk, hogy AI szerint az ő játéka hasonlít Busira leginkább, talán 86%-ban, ebből arra következtetek, hogy Xavi nem tervez a játékban változtatni és keresi a Busi 2.0-t. (Már ha egyáltalán tényleg őt akarnánk)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése