Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.09.25. 16:44:32

MessiCesc írta:Neymar egy zseni aki, bármikor képes olyat villanni amivel eldönti a meccset. Szerintem sem volt jó döntés a lehozatala.
Részben egyet értek. Ha valaki már többször egy villanással döntött el meccseket, teszem az Messi, akkor fent lehet hagyni gyengébb teljesítmény mellett is, mert bármikor villanhat.
Bár nem néztem a tegnapi meccsünket, de Neymar nagyon messze van a zseni fogalmától, legalább is az eddigi teljesítménye alapján. Brazíliában tényleg csinált zseniális dolgokat, de köszönő viszonyba nincsen az ottani teljesítménye az ittenivel.
És most nem azt mondom, hogy rosszul teljesít, mert nem, csak a zseni jelzőre abszolút nem szolgált rá rövid európai pályafutása alatt.
Egyelőre szerintem egy erős átlagot hozó ígéretes fiatal akiből még bármi lehet.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.09.25. 16:18:21

MessiCesc írta:Én sosem mondtam ilyet.... Véleményem szerint ebben a szituációban a zseniket (Ini, Messi, Neymar) fenn kell tartani, mert hiába játszottak rosszul, 1 villanás és eldöntik a meccset. Ez Sandroban és Munirban nincs meg.
Máshogy látom. Egyszer-egyszer bárki tud meglepőt húzni, és eldönthet egy meccset, ahogyan Sandro meg is tette. Tavaly Adriano döntött, szóval bárkinek kijöhet a lépés. A zsenik többször csinálják mert jobbak, mert zsenik, de ha valaki csetlik botlik a pályán mint tegnap Neymar nyugodt szívvel le lehet hozni. Változtatni márpedig kellett, nem jött be, na.

Az a nagyobbik baj hogy két kölyök az alternatíva. Se a kp-n, se elől nem igen érzem ütősnek a beugrósokat. Mondjuk elől azért nyugtat hogy kevés az esélye hogy a három nagy közül egy s legyen pályán, viszont az eddigi meccsek alapján nekem Rakitic esetleges kiesés a legnagyobb félelmem.

(Bocs ha kicsit elkalandoztam a végére.)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.25. 16:17:57

MessiCesc írta:Én sosem mondtam ilyet.... Véleményem szerint ebben a szituációban a zseniket (Ini, Messi, Neymar) fenn kell tartani, mert hiába játszottak rosszul, 1 villanás és eldöntik a meccset. Ez Sandroban és Munirban nincs meg.
bár lusta vagyok statok után keresgélni, de azért neymar sem döntött el olyan hú de sok meccset amióta itt van...

ő sajnos még messze áll attól a szinttől, mint messi, hogy ha félig lerúgják akkor is fenn kell hagyni mert képes eldönteni a meccset.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.09.25. 16:07:13

Én sosem mondtam ilyet.... Véleményem szerint ebben a szituációban a zseniket (Ini, Messi, Neymar) fenn kell tartani, mert hiába játszottak rosszul, 1 villanás és eldöntik a meccset. Ez Sandroban és Munirban nincs meg.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.09.25. 15:57:21

MessiCesc írta:Neymar egy zseni aki, bármikor képes olyat villanni amivel eldönti a meccset. Szerintem sem volt jó döntés a lehozatala.
Ha lehozzák, akkor az a baj. Ha nem hozzák le még ilyen teljesítmény után sem, akkor meg az a baj, hogy ki ő, hogy nem lehet lehozni.
Szerintem jó döntés volt.
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.09.25. 15:13:37

Neymar egy zseni aki, bármikor képes olyat villanni amivel eldönti a meccset. Szerintem sem volt jó döntés a lehozatala.
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2014.09.25. 12:38:30

kanty írta:
DavidsNeD írta:Nem értem, miért kell lecserélni ilyen meccsen. Azért benne inkább megvan a villanás lehetősége, mint a fiatalokban. #-o
Szerintem teljesen érthető volt a csere. Azok a fiatalok, azért már a szezonban bizonyítottak, meccset is döntöttek el. Neymarnak pedig nem ment a játék.
A B-ben lehet, de ez azért más szint.
Plusz az egész csapatnak nem ment, nem csak kifejezetten neki. Ilyen esetben pedig inkább pályán hagynám.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2014.09.25. 11:37:24

DavidsNeD írta:Nem értem, miért kell lecserélni ilyen meccsen. Azért benne inkább megvan a villanás lehetősége, mint a fiatalokban. #-o
Szerintem teljesen érthető volt a csere. Azok a fiatalok, azért már a szezonban bizonyítottak, meccset is döntöttek el. Neymarnak pedig nem ment a játék.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2014.09.25. 01:10:05

Nem értem, miért kell lecserélni ilyen meccsen. Azért benne inkább megvan a villanás lehetősége, mint a fiatalokban. #-o
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.09.14. 10:48:53

amúgy az off the ball játékát érdemes figyelni, mennyire aktív, milyen jól indul be.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.09.13. 23:07:02

Leon írta:Úgy látszik,hogy még az az az 1 szezon amit Alexis Sánchezzel töltött el is nagy hatással volt rá! :mrgreen:
Óriási. =D>

Hál'istennek ma kiválóan megoldotta a fiú, nagyon tetszett a játéka a góljain kívül is. Még mindig nem "idomult" teljesen a csapathoz, extraklasszis lehet, ha majd végképp megtalálja a helyét. Nem lesz könnyű dolga, de tartok tőle, hogy meg fogja oldani. :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.13. 18:25:04

Remélem azért majd az október végi klasszikuson végre már kezdő lesz! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2014.09.13. 18:17:04

Szerencsére egyik esetben sem próbálta túlcifrázni, mindkettő kötelező házi feladat volt, de tudjuk, hogy nála azért néha ezzel akadnak gondok. Kellett a lelkének. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.09.13. 18:10:19

szerintem ilyen se volt még, 2/2. =D>
bár mindig hasonló lenne a helyzetkihasználása.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7408
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.11. 14:52:30

palesz77 írta: Meg merem kockáztatni, hogy 2-szer ennyi gólja is lehetne.. :D Tényleg sokat hibázik a kapu előtt, ami a Santosos és a Brazil válogatottbeli statjai után nekem kicsit meglepő volt. Persze tudom, hogy gyengébb ellenfelek meg minden, de hát ha már egyszer szemben áll a kapuval, akkor elvileg mindegy lenne szerintem, hogy egy Brazil kis csapatnak lövi a gólt, vagy egy Villarrealnak.. Mert nálunk a legtöbbször ezeket az ajtó-ablak ziccereket rontja el, még azt se lehet mondani, hogy nem kerül helyzetbe, és azért nem termel annyira, mert ez nem igaz.. Remélhetőleg idővel javulni fog ebben, és akkor már tényleg nem lehet panaszunk rá.

Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, hogy az idei csapatban mit fog produkálni. Valamiért jót érzek.. 8)
Szerintem ez sokszor arra vezethető vissza, hogy nem elég rutinos, nem elég "profi". Olyan értelemben, hogy fejben nem elég erős. Hatalmas nyomás van rajta, nagyok az elvárások, a Santosban, de még a válogatottban is ő a No., nem kell izgulnia annyira emiatt. Itt ilyen társak mellett, mint Messi vagy Iniesta más a helyzet. Nem elég higgadt még, ami a korát tekintve nem is csoda. Idővel szerintem megtanulja ezt kezelni és redukálódnak ezek a hibák.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.11. 14:42:48

shutterisland írta:köbö bármit megcsinál a lasztival, de minden harmadik meccsre jut egy ilyen, vagy hasonló torresezés...

fú te.
Ezeket amúgy hihetetlen mennyire rosszul lövi, az utóbbi 1-2 évből legalább 3 ilyen szitura emlékszem, amikor jött a szélről a laszti kicsit pattogósan, ő meg kihagyta az 5-ösön belülről..

Neki amúgy jelenleg a helyzetkihasználásán kell a legtöbbet javítania, a Gamperen reménykedtem már, hogy javult, az első gólját igen lazán oldotta meg, de aztán az első bajnokiján 1m-ről izomból belebombázta a fekvő védőbe ahelyett, hogy átpöckölte volna fölötte, úgyhogy az a sanda gyanúm, hogy a tétmeccseken még mindig izgul kicsit.. :D
shutterisland írta:de alapjáraton sokszor hibázik könnyű, vagyis ilyen szinten megoldandó szituációkban, amit én különösen sajnálok, mert ha csak a kötelezőket berúgdalja, akkor is másfélszer ennyi gólja van.
Meg merem kockáztatni, hogy 2-szer ennyi gólja is lehetne.. :D Tényleg sokat hibázik a kapu előtt, ami a Santosos és a Brazil válogatottbeli statjai után nekem kicsit meglepő volt. Persze tudom, hogy gyengébb ellenfelek meg minden, de hát ha már egyszer szemben áll a kapuval, akkor elvileg mindegy lenne szerintem, hogy egy Brazil kis csapatnak lövi a gólt, vagy egy Villarrealnak.. Mert nálunk a legtöbbször ezeket az ajtó-ablak ziccereket rontja el, még azt se lehet mondani, hogy nem kerül helyzetbe, és azért nem termel annyira, mert ez nem igaz.. Remélhetőleg idővel javulni fog ebben, és akkor már tényleg nem lehet panaszunk rá.

Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, hogy az idei csapatban mit fog produkálni. Valamiért jót érzek.. 8)
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.10. 19:58:55

Úgy látszik,hogy még az az az 1 szezon amit Alexis Sánchezzel töltött el is nagy hatással volt rá! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.09.10. 18:18:43

most nem konkrétan ez a helyzet, ez csak a pont az i-re.

de alapjáraton sokszor hibázik könnyű, vagyis ilyen szinten megoldandó szituációkban, amit én különösen sajnálok, mert ha csak a kötelezőket berúgdalja, akkor is másfélszer ennyi gólja van.

más csatárok is hibáznak, nyilván, de neki átlag alatti a helyzetkihasználása sajnos.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.10. 15:20:06

vagy csak szimplán rosszul pattant a labda. nem kell ebből nagy ügyet csinálni, messinek is volt egy csomo hasonlo
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.09.10. 15:10:20

shutterisland írta:köbö bármit megcsinál a lasztival, de minden harmadik meccsre jut egy ilyen, vagy hasonló torresezés...

fú te.
Lélektan. :D Valamiért megijed az ilyen egyszerű lehetőségektől, valószínű azért, mert az ilyeneknél lehet a legnagyobbat hibázni. Erre tippelek, de nem féltem, Torresnél ez már komoly betegség. :lol:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.09.10. 13:35:09

köbö bármit megcsinál a lasztival, de minden harmadik meccsre jut egy ilyen, vagy hasonló torresezés...

fú te.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.09.09. 06:46:56

Nem kell itt elvenni senkitől semmit, pontosan tudják, hogy kinek kell lőni a szabadokat. Messi egyébként 21 szabadrúgás gólnál tart a barcánál.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.09.08. 22:36:06

Neymar is building a sports and social centre for 2500 children in the neighbourhood where he grew up. Wow.
KATT
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7408
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.07. 16:48:17

Lionel85 írta:Nem elvenni kell Messitől a szabadrúgásokat, hanem változatosabbá tenni, azaz néha Neymart is odaengedni, felváltva kiszámíthatatlanabb lesz az ellenfeleknek is, mert ha mindkét zseni odaáll a labda mögé, nem fogják tudni, hogy a ballábas Messi, vagy a jobblábas Neymar rúgja a szabit, már lélektani előnyben van a csapatunk.
Rakitic vagy Neymar lehet szerintem, aki átveszi Xavi pozícióját, ami a szabadrúgásokat illeti. Bal oldalról,( olykor középről is) szinte mindig Xavi lőtte, ez szerintem most átszáll Neymarra.
Habár lehet, hogy Rakitic lesz a befutó.
Forca Barca!!!!
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.09.07. 12:31:08

BFC írta:Javítsatok ki ha tévednék, de én úgy tudom, hogy Neymar is ballábas.
Jobb lábas, de a balját is kiválóan használja. :)
Kép
Válasz küldése