Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.25. 21:57:31

Szerintem simán beférne Rakitic helyére, nagyon jól tolja ott jobb kpben, ehelyett Semedo elől veszi el a játéklehetőséget. Szeretem Rakiticet, de ha választani kell, inkább Semedo és Robertó, Rakitic kárára. Ez persze nem azt jelenti, hogy Rakéta nem kell, hanem, hogy osszák meg a játékperceket. Semedot pihentetni pl. ilyen Murcia meccseken meg Vidal is tökéletes.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.10.22. 12:56:21

Mivel személyes kedvencem így biztosan elfogult is vagyok vele, de úgy gondolom ha a nagy sztárjainkat levesszük egy listáról akkor Ő biztosan az elején lesz annak !
Kiváló játékos, hatalmas intelligenciával és emellett a fizikuma sem rossz. A végsebessége nem a legjobb , ellenben nagyon robbanékony és találékony.

Külön kiemelném a védelem mögé belőtt labdáit is. Suarez is az Ő beadásából fejelt gólt az Atletinek , de tegnap is volt 2-3 kiváló meglátása amikor a védelem mögé penderítette a lasztit, mindössze pár cm-ert tévedve. ( Messi is külön megdicsérte egyszer emiatt)

A Barca DNS is megvan benne. Szinte bármilyen játékszituációban képes nyomás alatt is jó döntést hozni, sokszor úgy tűnik , hogy csak továbbteszi a lasztit, ellenben ezek a döntéshozások sokszor 1-2 embert is kivesznek az ellenfélből.

Személy szerint nagyon bánom ,hogy jobbhátvédet játszik. Kiválóan megállja a helyét ezen a pozícióban is , de a kvalitásai tökéletesen megfelelővé teszik egy támadó középpályásnak is. Kiválóan ismeri fel a kedvező helyzeteket, vagy Ő saját maga látja meg azt ,hova kell érkezni/ mozogni, vagy a társakat szolgálja ki 1-1 , az ellenfél egyik vonalát teljesen átjátszó passzal. Hasonlókra az én korlátozott felfogó ítélőképességem alapján csak Messi Iniesta és Busi képesek még a csapatból.
Iniesta nem közvetlen helyettese lehetne , viszont gyanús ,hogy oda érkezni fog egy sztár. (Összességében nem indokolatlanul.) Viszont Rakitic és Iniesta játékperceiből áldoznék neki nem is keveset Valverde helyében akkor, ha Semedo hozza azt a szintet jhv-ben amit SR szokott.
Abi & Tito
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.22. 12:14:45

A srácnak hihetetlen, milyen sebessége és állóképessége van. A 90. percben ugyanúgy vezeti max sebességgel a labdát az ellenfél védelmére, mint a meccs elején.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.09.28. 01:11:26

Én rá szavaztam. Hihetetlen melót tolt be a közösbe. Még mindig egy Jolly Joker, mindegy hova teszed, megoldja.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.09.26. 20:35:32

palesz77 írta:Don Balon a legnagyobb szennyek egyike, nem kell az ő értesülései miatt aggódni szerintem.
Épp ezért nem linkeltem először be. Mint írtam is, nem érdekel, hogy igaz-e bármi is belőle, a mondandóm célja az, hogy nevetséges a kivásárlási ára. Nem lett volna szabad úgy írni, hogy a pletykák szerint, mert így félre értettetek. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.26. 19:20:01

Don Balon a legnagyobb szennyek egyike, nem kell az ő értesülései miatt aggódni szerintem.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.26. 17:00:24

BarcafanTomee írta:Tessék:
https://www.thesun.co.uk/sport/football ... se-clause/" target="_blank
Azért ezt linkelem mert ez angol, egyébként mindenki a Don Balónra hivatkozik.
Egyébként direkt nem tettem be a linket, mert nem érdekel, hogy igaz-e vagy sem, hanem, hogy nevetséges az ára.
Értem, viszont engem érdekelt, mert nem találtam olyan hiteles forrást eddig ami megerősítette volna, hogy tényleg van ilyen irányú igénye Pepnek. Mondjuk a linket ahogy olvastam kb. összedobja munkaidő vége előtt 5 perccel bármelyik újságíró 2 képpel meg egy másik random oldalra való hivatkozással az ilyen kamu híreket.

De mindenesetre a lényegben egyetértünk, tényleg meg kellene emelni minél előbb a kivásárlási árát.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.09.26. 16:43:47

18Barca99 írta:Mindenféle támadás nélkül, de milyen pletykák szerint? Ha már bedobsz valami újdonságot, vagy hírt, legalább valami kamu internetes portált, vagy újságot dobj mögé, hogy legalább látszólag legyen valami alapja.
Tessék:
https://www.thesun.co.uk/sport/football ... se-clause/" target="_blank
Azért ezt linkelem mert ez angol, egyébként mindenki a Don Balónra hivatkozik.
Egyébként direkt nem tettem be a linket, mert nem érdekel, hogy igaz-e vagy sem, hanem, hogy nevetséges az ára.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.26. 16:16:18

BarcafanTomee írta:Pletykák szerint Pep újra megpróbálná elcsábítani SR-t a télen. 40 milliós kivásárlási ár meg se kottyan már senkinek. Ha igaz, ha nem, nem ártana már vele is leülni és végre meghosszabbítani azt a fránya szerződést.
Mindenféle támadás nélkül, de milyen pletykák szerint? Ha már bedobsz valami újdonságot, vagy hírt, legalább valami kamu internetes portált, vagy újságot dobj mögé, hogy legalább látszólag legyen valami alapja.

Egyébként, hogy érdemben is hozzászóljak, tényleg nevetséges a kivásárlási ára, de ha minden igaz a Girona elleni meccsen benyögte a kommentátor, hogy már folyamatban van a szerződésmódosítása. Remélem minél előbb 3-400 millió euró lesz. [-o<
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 18Barca99 2017.09.27. 11:20:33-kor.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.09.26. 15:57:35

Pletykák szerint Pep újra megpróbálná elcsábítani SR-t a télen. 40 milliós kivásárlási ár meg se kottyan már senkinek. Ha igaz, ha nem, nem ártana már vele is leülni és végre meghosszabbítani azt a fránya szerződést.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.16. 19:49:21

Samper írta:Semedoval nem egy súlycsoport jh.-ben.
kérdés h ha mi látjuk akkor ernő is látja-e...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.16. 19:33:40

Semedoval nem egy súlycsoport jh.-ben.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.09.16. 18:24:49

Nem értek egyet azzal, hogy hiba volt jhv-be betenni. Igaz volt hogy mögé kerültek, de abszolút hozta magát, s fontos szerelései valamint mentése volt. A lassan védjegyévé váló lapos visszagurítás a második hullámban pedig ma is gólt hozott. Teljesen rendben volt, s bármikor lehet rá ott is számítani, továbbra is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2017.09.02. 10:52:01

Most végre a kedvenc posztján játszhat hosszú távon is. Kíváncsi vagyok mire jut. Nem lepne meg egy újabb szintlépés. Nem titkolta h nem kedveli a jobbhátvéd posztot, de ott se volt rossz.
A Fifa egy szégyen
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.09.02. 10:46:02

Abban nagyon bízom, hogy Valverdenél ezek az emberek nem lesznek szent tehenek és inkább ő lesz az amolyan 12. ember.
Az eddigiek alapján joggal lehet ebben bízni, a törökkel úgy tűnik egyáltalán nem számol, Gomest sem erőlteti, Paulinho meg szerintem elsősorban Busquets és Rakitic cseréje lesz, SR perceit kevésbé fogja veszélyeztetni.

Viszont az nem biztos, hogy jót tesz neki, hogy nagyon úgy néz ki, Vidal besült jhv-ként, és talán már nem is fog vele ott számolni Valverde, ha Semedo vmiért éppen nem tud játszani, akkor valószínűleg SR lesz ott is foglalkoztatva, pedig jó lenne egy stabil posztot találni neki, nem össze-vissza dobálni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.09.02. 10:00:43

LG írta:
palesz77 írta:Ezzel viszont szintén teljes mértékben egyetértek. Nekem is azok között van amúgy, akiket kedvelek kifejezetten a keretből, és Rakiticéknél semmivel se tartom rosszabbnak. Hosszútávon is jó lehetne itt kiegészítőnek szerintem, de a középpálya jövője, és hasonló dolgokat túlzónak érzem vele kapcsolatban azért. :D
Nem tudom. Kétségeim vannak nekem is, de örülök, hogy megkapja a lehetőséget a bizonyításra. Ahhoz képest, ahogy az első meccsein játszott, rengeteget fejlődött. Még mindig viszonylag fiatal, ha továbbra is tudna ilyen szinten fejlődni, simán lehetne belőle stabil kezdőjátékos. Ha megnézzük pl. Xavit, Pirolót, ennyi évesen ők sem tűntek akkora játékosnak, bár előrébb jártak, azt elismerem, de ők is inkább a 20-as évek második felében bontakoztak ki igazán.
Hát azért Xavi 25 évesen jóval eéőrébb tartott, de ez nem változtat azon, hogy nagyon hasznos első számú csere legyen és folyamatosan fejlődjünk. Viszont, hogy Gomesek, Ardak, Paulinhok stb. vannak ott erre sokkal kevesebb esélye lesz.

Én Rafinhaban bíztam leginkább. Rakitic helyén és szélen is nagyon jó teljesítményt tud nyújtani, csak a sérülései/sérülékenysége miatt elszállt az esélye.

Abban nagyon bízom, hogy Valverdenél ezek az emberek nem lesznek szent tehenek és inkább ő lesz az amolyan 12. ember.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.09.02. 08:57:43

palesz77 írta:Ezzel viszont szintén teljes mértékben egyetértek. Nekem is azok között van amúgy, akiket kedvelek kifejezetten a keretből, és Rakiticéknél semmivel se tartom rosszabbnak. Hosszútávon is jó lehetne itt kiegészítőnek szerintem, de a középpálya jövője, és hasonló dolgokat túlzónak érzem vele kapcsolatban azért. :D
Nem tudom. Kétségeim vannak nekem is, de örülök, hogy megkapja a lehetőséget a bizonyításra. Ahhoz képest, ahogy az első meccsein játszott, rengeteget fejlődött. Még mindig viszonylag fiatal, ha továbbra is tudna ilyen szinten fejlődni, simán lehetne belőle stabil kezdőjátékos. Ha megnézzük pl. Xavit, Pirolót, ennyi évesen ők sem tűntek akkora játékosnak, bár előrébb jártak, azt elismerem, de ők is inkább a 20-as évek második felében bontakoztak ki igazán.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.08.28. 10:36:29

Sanama írta:Amúgy csak én gondolom, hogy a PSG elleni gólja nagyon sok dolgot megszépít vele kapcsolatban nagyon sok embernél?
Elmúlt meccsek után olyanokat olvasok hogy milyen ügyes, meg jó, stb., én egyáltalán nem vagyok elájulva a teljesítményétől a középpályán továbbra sem.
Pedig el lehetnél, mert tavaly ő volt az egyetlen normális cserénk, akinek hasznát tudtuk venni. És teszi ezt úgy, hogy mindig más szerepkörben játszik. Vagy nem találjuk a helyét, vagy mindig neki kell kihúzni a szarból a csapatot. Játszott már elől, középen és hátul is és nem mondanám, hogy szégyent valót. Mondjuk hátul, azért voltak hibái, de még így is a jobbak közé tartozik.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2017.08.28. 10:08:16

Ha nem is fix kezdő, de aktív rotáció tagja kéne, hogy legyen. Ugyanakkor még az se biztos, hogy nem ő a legjobb jobbhátvéd a keretben.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.28. 09:29:10

Azt talán senki se vitatta, hogy helye van a keretben és jó lenne, ha maradna. Ő érezte úgy az ajánlatai hatására, hogy ha nem kap biztatást a fix kezdő szerepkörre, akkor talán menne.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.28. 08:33:10

palesz77 írta:Ezzel viszont szintén teljes mértékben egyetértek. Nekem is azok között van amúgy, akiket kedvelek kifejezetten a keretből, és Rakiticéknél semmivel se tartom rosszabbnak. Hosszútávon is jó lehetne itt kiegészítőnek szerintem, de a középpálya jövője, és hasonló dolgokat túlzónak érzem vele kapcsolatban azért. :D
Szerintem a túlnyomó többség, még azok is akik elfogultak vele szemben, tisztában van vele, hogy nem ő lesz a kp vezére, sőt ha ő kellene stabil kezdőnek, akkor már régen rossz lenne nekünk, de első számú cserének a kp-ra tökéletes lehet, persze annak tekintetében, hogy jön-e Coutinho.

Bevallom én ezt a szerepkört, és talán többet is, Rafinhaban láttam és meggyőződésem, hogy többször is a kezdőben találhatta volna magát, de két ilyen komoly, úgy tűnik krónikus sérülés után nem lehet rá stabilan számítani.

A Rakiticel való szembeállítás szerintem sántít, nem ugyanazok az erősségeik. Sr-nél inkább a labdával való stabilitás, pontos passzok, nagyon jól lát a pályán. Rakitic ellenben a fizikumát nagyon jól kihasználja, besegít védekezésben és a kapu elé is odaér. És sokak véleményét sem érzem helytállónak, hogy dadog nála a labda. Tény, hogy nem egy Neymar, de elég technikás, a feladatköréhez képest pedig bőven az. Ezt a Sevillaban is bizonyította már.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.27. 16:52:16

Ezzel viszont szintén teljes mértékben egyetértek. Nekem is azok között van amúgy, akiket kedvelek kifejezetten a keretből, és Rakiticéknél semmivel se tartom rosszabbnak. Hosszútávon is jó lehetne itt kiegészítőnek szerintem, de a középpálya jövője, és hasonló dolgokat túlzónak érzem vele kapcsolatban azért. :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.08.27. 16:20:15

Én a magam nevében nem tagadom, hogy azért van a kedvenceim között, mert a mi kutyánk kölyke, és mert olyan Barca szív van ebben a gyerekben, ami Puyol óta kb senkiben.

Emellett semmivel sem tartom gyengébbnek, mint a mostani középpályás felhozatal jelentős része ( Gomes, Rakitic, Denis, Rafinha, Paulinho). Azt nem mondom, hogy egy csúcs Barca kp-n kezdő, de mindenképp az elsőszámú cserének és fontos csapattagnak kellene lennie. És akkor különösen ökölbe szorul a kezem, mikor olyanok miatt szorul esetleg háttérbe, mint Gomes, Paulinho vagy akár Arda.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.27. 16:10:40

Sanama írta:Amúgy csak én gondolom, hogy a PSG elleni gólja nagyon sok dolgot megszépít vele kapcsolatban nagyon sok embernél?
Elmúlt meccsek után olyanokat olvasok hogy milyen ügyes, meg jó, stb., én egyáltalán nem vagyok elájulva a teljesítményétől a középpályán továbbra sem.
Egyetértek, szerintem az ő megítélésénél érződik legjobban a "romantika faktor", ha nem a mi kutyánk kölyke lenne, szerintem nem látnának ennyit bele sokan.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2017.08.27. 16:03:09

Amúgy csak én gondolom, hogy a PSG elleni gólja nagyon sok dolgot megszépít vele kapcsolatban nagyon sok embernél?
Elmúlt meccsek után olyanokat olvasok hogy milyen ügyes, meg jó, stb., én egyáltalán nem vagyok elájulva a teljesítményétől a középpályán továbbra sem.
Válasz küldése