Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.26. 09:55:36

Guille írta:
2022.10.26. 09:52:23
Amúgy azt én sem értem SR-nél, hogy ha néha tud támadni és kapura törni, akkor miért nem csinálja ezt soha máskor 30 meccsen át?
Szerintem mostanra lett fitt, ami már 2-3 éve nem volt soha, mert folyamatosan sérült volt. Az elmúlt 1-2 szezon csalóka volt emiatt, borzasztóan lassú volt, és nagyon ügyetlen, mikor épp visszatért pár meccsre, most meg kb azt a korrekt csereszintet hozta megint, mint korábban, már a korábbi pár meccsén is egész jó volt. Nyilván ettől még nem fog futóversenyt nyerni Vinivel, magához képest értem főleg.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.10.26. 09:52:23

La Pulga írta:
2022.10.26. 08:39:59
Xavi: "I have a lot of confidence in Sergi Roberto and his absence is very sensitive, it is a pity about his injury because he was at his best level. We have recovered Bellerín, there is also the option of Koundé, but Bellerín is already at 100%"
Ertem en, hogy ez egy tipikus sablon nyilatkozat meg, hogy jo meccset hozott, de konyorgom nyaron mar majdnem sikerult vegre innen elkuldeni erre most meg az a narrativa, hogy his absence is very sensitive. 10 katasztrofa meccsere jut 2 jo az embernek. Bellerin is jatszhatott volna nyugodtan 30-45 percet, hogy lassuk is mit tud es akkor talan SR se serult volna le.
SR-t akkor lett volna értelme nyugdíjazni, ha tudunk hozni rendes jobbhátvédet a piacról. Tény, hogy nem kéne túlhypeolni őt, de nem mondhatja, hogy "kit érdekel", meg most kivételesen tényleg jól tolta még előrejátékban is.
Amúgy azt én sem értem SR-nél, hogy ha néha tud támadni és kapura törni, akkor miért nem csinálja ezt soha máskor 30 meccsen át? Még csak cselezést sem várok, csak törjön be az üres területekre, mint most, vagy tegyen úgy, mintha le tudna futni az alapvonal irányába néha. Mert hiába jó összejátékban, mindenki tudja, hogy sosem fog megindulni, csak bepassz, hátrapassz, max. kényszerítő.

Az utolsó mondatod azért elég spekuláció. Bellerint sem lett volna logikusabb nyomatni, mert sérülésből tért vissza, nagyobb esélye volt, hogy ő rásérül. Ennyi erővel senkit nem érdemes játszatni, mert lesérülhet, de ezeket ugye nem lehet bekalkulálni előre.
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2022.10.26. 08:39:59

Xavi: "I have a lot of confidence in Sergi Roberto and his absence is very sensitive, it is a pity about his injury because he was at his best level. We have recovered Bellerín, there is also the option of Koundé, but Bellerín is already at 100%"
Ertem en, hogy ez egy tipikus sablon nyilatkozat meg, hogy jo meccset hozott, de konyorgom nyaron mar majdnem sikerult vegre innen elkuldeni erre most meg az a narrativa, hogy his absence is very sensitive. 10 katasztrofa meccsere jut 2 jo az embernek. Bellerin is jatszhatott volna nyugodtan 30-45 percet, hogy lassuk is mit tud es akkor talan SR se serult volna le.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.28. 22:04:50

Rinku írta:
2022.08.28. 21:25:40
Will the real Slim Shady please stand up, hát hogy az anyjába néz ki ez a gyerek? :D
Az jó jel, hogy már csak a külsején megy a cink :) Az uru elhagyta ezt a scooter vonalat, most SR folytatja.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.08.28. 21:25:40

Will the real Slim Shady please stand up, hát hogy az anyjába néz ki ez a gyerek? :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.28. 16:05:40

vidra írta:
2022.08.28. 15:47:40
Mióta újra játszik, szerintem nem játszik rosszul, bár továbbra is rengeteg alibi passzot ad. Nézzétek meg a vidiben a kényszerítőt. Az is látszik, hogy egy csomószor jól indíthatott volna, ha nem passzol inkább hátrafele az utolsó pillanatban. Rászólhatna valaki, hogy inkább előrefelé játsszon.
https://www.youtube.com/watch?v=tuMGSTmRUDk
Én nem vagyok egy SR fan, de egy ilyen hosszú szezonban bőven el fog férni. Alapvetően nem egy ügyetlen srác, kiemelkedőt sosem tudott, de jó játékosok mellett nagyon hasznos csapattag lehet. Kényszerítőben, passzjátékban, intelligenciában erős, védekezésben és széljátékban viszont gyenge. A sok kritika, amit kapott az utóbbi években szerintem nagy részben azért is érte, mert nem valós elvárásokaz támasztottunk felé olyan pozícókban, amik nem feltétlenül az erősségei.
Így, hogy végre úgy néz ki, lesz normális védelmünk, talán nem kell majd rettegni, ha ő kezd hátul, vagy egyszerűen az olyan meccseken kell nyomatni, ahol nem Viniciusok szaladgálnak a bal szélen. Pl. ma.
Persze még be is eshet valaki a helyére a maradék 3 napban.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.08.28. 15:47:40

Mióta újra játszik, szerintem nem játszik rosszul, bár továbbra is rengeteg alibi passzot ad. Nézzétek meg a vidiben a kényszerítőt. Az is látszik, hogy egy csomószor jól indíthatott volna, ha nem passzol inkább hátrafele az utolsó pillanatban. Rászólhatna valaki, hogy inkább előrefelé játsszon.
https://www.youtube.com/watch?v=tuMGSTmRUDk
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.16. 11:11:32

andras953 írta:
2022.08.15. 17:52:27
Ki mikor látta SR-t szerelni, lefutni a támadóját, támadásban kicselezni az ellen védőit és jó helyre beadni és nem a legközelebbi társához passzolni oldalra vagy visszafelé?
Olyan fontos volt vele hosszabbítani? Olyan fontos volt őt regisztrálni előbb és nem Koundét?
Xavi láthatóan nem akarja kitenni a keretből a régi játszótársait (SR,Piq,Alba,Busi), sőt hosszabbít velük.Ha máshol fociznának, talán le akarná igazolni őket, hogy jöjjenek focizni a Barcába , mert ilyen játékosok hiányoznak a csapatból? Mert ha igen, akkor igazoljuk le újra Alvest, Fabregast, Pedrót, Alexis Sanchezt stb.A múltjukat értékelem és szeretem, de már 2022-t írunk.R
Azt, hogy Alexis, D. Alves, Pedro, stb. múltja elismerendő, a jelenük alapján meg már nem idevalók kb. közmegegyezés.
Az, hogy Busi, Alba ide való-e jelenleg külön témakör és mindenki döntse el maga.

De ez a pali se múltja, se jelene alapján nem tudom mit keres itt. A közepes szint elérése volt karrierje csúcsa, talán 2 évig bírta tartani és 30 évesen még mindig itt van. Szerintem semmiben nem tud többet, mint egy Alena, Rafinha, Jonathan Dos Santos, Denis Suarez meg ki tudja hány ugyanilyen középpályás volt itt az évek során. Az egyetlen, amiben szerencséje volt, hogy abban a 2-3 évben Alves után odatették jobbhátvédnek, bár ha jól emlékszem akkoriban volt 1 évig, hogy ki volt zárva a klub az igazolásokból és így Alves utódját nem tudták időben megszerezni.
A legnagyobb eredménye meg 1 db gól a 6-1 során, azon kívül szerintem soha nem lőtt további gólt, adott gólpasszt, vagy játszott kiemelkedően BL-ben sem.
Ha itt maradt volna 3. számú jobbhátvédnek erre a szezonra, nem is érdekelne, de sajnos nem úgy néz ki, hogy ez lesz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2022.08.15. 17:52:27

Ki mikor látta SR-t szerelni, lefutni a támadóját, támadásban kicselezni az ellen védőit és jó helyre beadni és nem a legközelebbi társához passzolni oldalra vagy visszafelé?
Olyan fontos volt vele hosszabbítani? Olyan fontos volt őt regisztrálni előbb és nem Koundét?
Xavi láthatóan nem akarja kitenni a keretből a régi játszótársait (SR,Piq,Alba,Busi), sőt hosszabbít velük.Ha máshol fociznának, talán le akarná igazolni őket, hogy jöjjenek focizni a Barcába , mert ilyen játékosok hiányoznak a csapatból? Mert ha igen, akkor igazoljuk le újra Alvest, Fabregast, Pedrót, Alexis Sanchezt stb.A múltjukat értékelem és szeretem, de már 2022-t írunk.R
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.07.27. 17:37:40

NovaProspekt írta:
2022.07.27. 15:48:29
ezen felröhögtem. :D A katalán újságoknak látszik, h fingjuk nincs róla, hogyan vélekednek a nemzetközi fanok a helyi fiainkról.
a végén még kiderül, hogy hozzánk valami meghekkelt, fake news mutáns közvetítések jutnak el és nem is azt nézzük, amit látnunk kellene..... #-o
Robinak mindentől függetlenül jobbulást!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.07.27. 16:26:14

pedig a fooldalon ezt irjak:

Akinek nem indult jól a mérkőzés az Sergi Roberto, ugyanis félórával a kezdő sípszó után sérült meg úgy, hogy le is kellett cserélni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.07.27. 15:48:29

bence0330 írta:
2022.07.27. 14:44:56
Tudja valaki, mi van vele? Semmit nem találok róla, 1-2 helyen azt írták, nem sérülés miatt ment le, hanem szimplán eleve le akartuk cserélni, de ezen kívül semmi hír. Olyan nagyon sajna nem érdekes, és látszik, hogy senkit nem érdekel különösebben, de azért mégiscsak jó lenne tudni.
Én találtam:

Roberto played as a right-back last night but was replaced after just 30 minutes, leaving many fans worried. Luckily, there was no injury. [sport] #fcblive

Most nem mintha sérülést kívánnék bárkinek, de ezen felröhögtem. :D A katalán újságoknak látszik, h fingjuk nincs róla, hogyan vélekednek a nemzetközi fanok a helyi fiainkról. Sajnos többek között ezért is lehetnek kezdők mindannyian még mindig sztem, mert odahaza jobb a megítélésük.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.27. 14:44:56

Tudja valaki, mi van vele? Semmit nem találok róla, 1-2 helyen azt írták, nem sérülés miatt ment le, hanem szimplán eleve le akartuk cserélni, de ezen kívül semmi hír. Olyan nagyon sajna nem érdekes, és látszik, hogy senkit nem érdekel különösebben, de azért mégiscsak jó lenne tudni.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1610
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2022.07.26. 00:01:45

bence0330 írta:
2022.07.25. 23:15:04
menczel írta:
2022.07.25. 22:18:38
Mindig is hozott egy jó csere kp, csere jh színvonalat. Az a klub szegénységi bizonyítványa, hogy néha kezdőként volt számon tartva/szerepeltetve/fizetve. Vagy az ő hibája?
Mondjuk jobbhátvédként szerintem nem ütötte meg a csere szintet sem, középpályásként meg már nagyon rég láttuk úgy, hogy jó fizikai állapotban van, de ezek szerint oda akár még jó is lehet rotációban...

Jogos.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.25. 23:15:04

menczel írta:
2022.07.25. 22:18:38
Mindig is hozott egy jó csere kp, csere jh színvonalat. Az a klub szegénységi bizonyítványa, hogy néha kezdőként volt számon tartva/szerepeltetve/fizetve. Vagy az ő hibája?
Mondjuk jobbhátvédként szerintem nem ütötte meg a csere szintet sem, középpályásként meg már nagyon rég láttuk úgy, hogy jó fizikai állapotban van, de ezek szerint oda akár még jó is lehet rotációban...
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1610
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2022.07.25. 22:18:38

visca el barca írta:
2022.07.25. 21:39:40
Oldbarca írta:
2022.07.25. 21:02:16
Aki látta a meccset, és tudja, hogy mennyit hagyott ki, az mint én, csodálkozik, hogy mennyire érett játékot mutatott. Aki nem látta, az próbál az emlékeiből meríteni és ítélkezni.
Igy van, 20 perc jo jatek egy baratsagos mecsen nyilvan felejtetti az elmult 12 ev szerencsetlenkedeset :D
Mindig is hozott egy jó csere kp, csere jh színvonalat. Az a klub szegénységi bizonyítványa, hogy néha kezdőként volt számon tartva/szerepeltetve/fizetve. Vagy az ő hibája?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.07.25. 21:39:40

Oldbarca írta:
2022.07.25. 21:02:16
Aki látta a meccset, és tudja, hogy mennyit hagyott ki, az mint én, csodálkozik, hogy mennyire érett játékot mutatott. Aki nem látta, az próbál az emlékeiből meríteni és ítélkezni.
Igy van, 20 perc jo jatek egy baratsagos mecsen nyilvan felejtetti az elmult 12 ev szerencsetlenkedeset :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Oldbarca
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.07.25. 20:58:49

2022.07.25. 21:02:16

Aki látta a meccset, és tudja, hogy mennyit hagyott ki, az mint én, csodálkozik, hogy mennyire érett játékot mutatott. Aki nem látta, az próbál az emlékeiből meríteni és ítélkezni.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2022.07.25. 18:47:06

davi10 írta:
2022.06.11. 07:55:22
zsoltfree írta:
2022.06.10. 20:40:11
Xavi ha BL-t akar nyerni, akkor sürgősen fel kell iratkoznia az eurobarca fórumra, hogy tudja mit kell tennie, mert ahogy látom sajnos eddig eléggé tévúton jár. [-o<
Koeman, Setien, Valverde, Tata és még sorolhatnám.
Egyikük se volt regisztrált tagunk...
Akkor végre semmi akadálya, hogy most BL-t nyerjünk!

:)
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1610
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2022.07.25. 15:55:36

Amikor megláttam, hogy a Real a második félidőre becseréli a sokszoros BL győztes komplett középpályáját nem gondoltam volna, h a legtöbb kulcspasszot SR fogja adni.

Ha alacsony lenne a fizetése, nagyon örülnék, ha maradna.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.11. 13:44:27

bence0330 írta:
2022.06.11. 09:48:49
Mondjuk azzal nem értek egyet, hogy akár a legzseniálisabb edző+elnök kombónak is mindig igaza lenne a tömeggel szemben. 1-2-3 emberről van szó, bárki tévedhet. Érzelmileg érintetten pedig pláne. Minden kanapéharcossal szemben egyénileg oké, hogy jobbak, elfogadom, de a tömegnek sokszor igaza tud lenni. Aztán persze sokszor nem. Arról nem is beszélve, hogy ez a tétel csak akkor állná meg a helyét, és az bizonyítaná, ha soha egyik sem tévedne. Voltak a közelmúltban olyan játékosok, akire az egész fórum/egész világ mondta, hogy nevetséges az érkezése, és sajnos igaz is lett. Pedig hát a stáb hozta meg a döntést. Vagy nevetsgéesnek és veszélyesnek tartottuk azt az irdatlan költekezést, és igazunk is lett, becsődölt a klub, pedig a stáb hozta a döntést. Még ha gyengébb stáb is, mint most van. Lehetne végeláthatatlanul sorolni a példákat, akár egész Európában, City Grealish, ahol rekordösszegért egyik legjobban fizetett játékosként poszt nélkül támolyog kb 3. lehetőségként egy ráerőltetett szerepben.

Benéztem a hivatalos fb oldalra, pedig nem szoktam. Csak az angol kommenteket görgettem, azok közt kizárólag röhögést, gúnyt láttam, nincs egyedül a véleményével az eurobarca sokasága. :)

Ettől még lehetséges, hogy Xavi alatt jól fog játszani, és ez nem pont egy tévedés lesz, de hogy az 5 misi durva mindenki fizujához képest úgy, hogy még a játéka is kérdéses, az tuti.

Plusz mennyire unalmas lenne csak bólogatni mindenre, a látogatottság és aktivitás is borzasztóan visszaesne. :) Nyáron pláne.
Persze ez nem kizárt. Minden lehetséges. A Leichester is bajnok lett pl. A Real is nyert zsinórban 3 BL-t...

Az embereknél mindig benne van a tévedés faktor.

Viszont pro/kontra:

- fotelfighter (FF): Szurkolóként még elfogult is a saját klubbal, tehát még valamilyen szinten részlehajló is. Viszont átlagos FF napi átlag kb 1 cikket olvas el a Barcáról, és ebből alakítja ki a véleményét. Ideális esetben megnézi kedvenc csapata minden meccsét (bár újabban ez elég nagy kihívást jelent). Jobb esetben egy x. osztályban talán már ő is focizott itthon, de sokan talán még csak néha haverokkal. De még ha magyar NBI-es focista, még attól függetlenül edzőként lehet egy teljesen homály. Maradona pl egy zseni volt, de edzőként nem volt túl sikeres. Átlagos FF talán még FM-ezett is, és ott X visszamentéssel lehet megnyert pár bajnokságot stb. Viszont ilyen edzői tapasztalatokkal, és ilyen rálátással ha esetleg lenne bennem FF-ben egy Mourinho + Ferguson képesség, még akkor sem tudnék megfelelően ítélkezni, mert napi 1 cikk és heti 1 meccs alapján alig van rálátásom a dolgokra. Mivel magyar szöveget olvasok állandóan, feltételezem, hogy Mourinho nem trollkodik itt. Tehát feltételezhető, hogy magyarul beszélő ember nincs, aki ilyen Barca szinten értené a focit edzői vagy játékos szemmel, azaz mi sem vagyunk ilyenek.

- a Barca aktuális edzője: Xavi esetén mindenki tudja, hogy olyan szintű klub ismerete van, ami a legkisebb utánpótlástól kezdődött, és szinte a visszavonulásig tartott. Kb megnyert mindent többször is, ráadásul majdnem aranylabdás is lett (ez Messi miatt lehetetlen volt az ő korszakában), ráadásul ezt válogatott szinten is elmondhatja magáról. Szóval a klubot kb behatóan ismeri 15-20 éve. A legnagyobb edzőktől tanulhatott, a legjobbakkal játszhatott együtt klub és válogatott szinten is. Edzőként még nincs nagy tapasztalata és eredménye sem. Az viszont talán mondhat valamit, hogy kb még játékos korában lenyilatkozta róla mindenki, hogy ha valakiből, belőle jó edző lesz. És az azért szerintem mindenkinek lejött, hogy úgy látja és érti, hogy mi folyik a pályán. Barca edzőként jóformán egész nap ezen dolgozik, nagyon sokat van a játékosokkal, látja őket az edzéseken, látja őket az öltözőben, tudja a személyes problémáikat, tudja az aktuál formájukat, tudja ki volt kovid gyanús, tudja, ki volt épp nagyon jó edzés héten túl, tudja ki van mostanában gyengébb korszakban fizikálisan/mentálisan, tehát ő az aki a legjobban látja a csapat mindennapi élet. Ehhez még van egy edzői/tanácsadói/asszisztens stábja is, aki mind a teljesítmény és akár a mindennapi élet összes elemében kap egy visszajelzést a játékosokról.

Szóval, ha ezt a 2 rálátást és hozzáértést összehasonlítod, akkor ez az amiről némi iróniával korábban beszéltem. Kicsit leegyszerűsítve. Vagy te, feltételezem dolgozol/vállalkozásod van/tanulsz. És vagyok én, aki nem ismerlek, csak olvasok rólad néha valamit (itt feltételezzük, hogy egy tényleg objektív szerző írja ezeket, szóval az újságírói véleményből fakadó torzítást kiveszem a képletből) és ez alapján elkezdem itt mondani, hogy ezt vagy azt miért nem így csinálod, ezért te mekkora **** vagy. Ez szerintem nevetséges. Lehet, hogy betalálnék néha véletlenül, és megmondanám a tutit, de azért biztos nem ez lenne az általános. Főleg ha foglalkoztál már emberekkel, és tapasztaltad, hogy annyira más minden ember.

Az elnökre itt nem tértem ki, azt csak röviden: Ott is egy lényegesen nagyobb rálátás van, mint ami a miénk. Sokszor azért is lehet, hogy indokolatlan amit csinál, mert nem mondhatja el a nagyvilágba, hogy mi az oka. Simán lehet titoktartási, de lehet, hogy üzleti oka van. Ja, és persze simán lehet politika is, mert az elnöki tisztség legtöbb helyen politika. Én pl. jobb elnöknek tartom Laportát, mint Rosselt/Bartot, vagy előtte mondjuk Gaspartot. Sőt Bartoról nincs egyáltalán jó véleményem, viszont a Neymaros sztoriig visszakanyarodva, ott pl. ki gondolta volna, hogy egy 222 milla kivásárlási összeg kevés lesz valakit elijeszteni egy játékos megvásárlásától? Utána pedig, egy világvégi barlangban élő ebihal is tudta a Barcáról, hogy most nekik mindent legalább másfélszeres áron adunk csak. Ez kicsit olyan, mint amikor különböző szolgáltatásoknál érdeklődsz az árról, és közlöd: "esküvőre kell". És akkor, abban a pillanatban nem volt egy elrugaszkodott ötlet egy Coutinho-Dembele megvétele. Az ár az sajnos már más kérdés, de azért megnézném, hogy ki tudna normálisan tárgyalni olyan játékosok vételéről akkor, akiknek a szerződésükből még sok van hátra, fiatalok, benne van, hogy simán lehetnek top10-es játékosok a jelenlegi posztjukban, stb. Aztán persze a játékosok fizuja is igen túlzó volt, de azért azt is nézzük, hogy évről évre nyertek valamit, sőt inkább több valamit, Messi meg már teljesen felfoghatatlan mértékben csinálta ezt. Közben érkeztek a **** olajos pénzek a különböző csapatokba, vagy volt az orosz fellángolás, vagy a kínai, amikor ilyen Pelle meg egyéb full vak emberek majdnem annyit kerestek mint Messi. Aztán persze egyik sztár sem vált be, majd egyik edző sem, és épült le a klub szépen, de azért egy nagy fizuval rendelkező játékost egyszerűen nem tudsz eladni, ha épp lefelé tart a szekér, és tudják rólad, hogy el akarod adni. (pl. Umtiti) Szóval oké Bartó bevitte a klubot a béka popója alá, de azért mentségére legyen szólva a Neymaros sztori után, és ilyen hirtelen jött koviddal nem sokan tudtak volna mit kezdeni a helyzettel. Én még kb most sem dolgoztam fel azt sem, hogy egy Messitől így kellett megválnunk. Szerintetek egy Laportának az mennyire volt kellemes? És ez a játékosok fizujai is: ugye itt Barto nem kevesebb fizut alkudott ki, hanem csak a fizu egy részét majd később adná oda. Ez hirtelen megold valamit, de egy elég nagy bal horog a kövi elnöknek, akiről tudta akkor már, hogy az biztosan nem ő lesz. Azért a mostani elnökünknek óriási méretű dolgokat kell mentenie most. Laporta mellett például nálam kérdés, hogy ha épp a totális csőd és ezáltal 20 év kilátástalanság felé sodródunk, akkor miért kell pont most egy full stadion felújítást csinálni, mikor kb egy kutyaólat nem mer építeni az ember, mert mire odaérsz a tüzépre, hogy megvedd hozzá a faanyagot addigra ez drágább lesz, és ez egy világszintű jelenség. Viszont ennek is - remélem - nyomós oka van. De ez is csak egy halk vélemény, mert lehet már kifizettek/lefoglaltak x millió eurót, vagy csak a pályáztatás, tervezés is iszonyat költség. De lehet, hogy valami szponzori nyomás, ki tudja. Az biztos, hogy én nem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.11. 09:48:49

Mondjuk azzal nem értek egyet, hogy akár a legzseniálisabb edző+elnök kombónak is mindig igaza lenne a tömeggel szemben. 1-2-3 emberről van szó, bárki tévedhet. Érzelmileg érintetten pedig pláne. Minden kanapéharcossal szemben egyénileg oké, hogy jobbak, elfogadom, de a tömegnek sokszor igaza tud lenni. Aztán persze sokszor nem. Arról nem is beszélve, hogy ez a tétel csak akkor állná meg a helyét, és az bizonyítaná, ha soha egyik sem tévedne. Voltak a közelmúltban olyan játékosok, akire az egész fórum/egész világ mondta, hogy nevetséges az érkezése, és sajnos igaz is lett. Pedig hát a stáb hozta meg a döntést. Vagy nevetsgéesnek és veszélyesnek tartottuk azt az irdatlan költekezést, és igazunk is lett, becsődölt a klub, pedig a stáb hozta a döntést. Még ha gyengébb stáb is, mint most van. Lehetne végeláthatatlanul sorolni a példákat, akár egész Európában, City Grealish, ahol rekordösszegért egyik legjobban fizetett játékosként poszt nélkül támolyog kb 3. lehetőségként egy ráerőltetett szerepben.

Benéztem a hivatalos fb oldalra, pedig nem szoktam. Csak az angol kommenteket görgettem, azok közt kizárólag röhögést, gúnyt láttam, nincs egyedül a véleményével az eurobarca sokasága. :)

Ettől még lehetséges, hogy Xavi alatt jól fog játszani, és ez nem pont egy tévedés lesz, de hogy az 5 misi durva mindenki fizujához képest úgy, hogy még a játéka is kérdéses, az tuti.

Plusz mennyire unalmas lenne csak bólogatni mindenre, a látogatottság és aktivitás is borzasztóan visszaesne. :) Nyáron pláne.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.11. 09:31:13

davi10 írta:
2022.06.11. 07:55:22
zsoltfree írta:
2022.06.10. 20:40:11
Xavi ha BL-t akar nyerni, akkor sürgősen fel kell iratkoznia az eurobarca fórumra, hogy tudja mit kell tennie, mert ahogy látom sajnos eddig eléggé tévúton jár. [-o<
Koeman, Setien, Valverde, Tata és még sorolhatnám.
Egyikük se volt regisztrált tagunk...
Na látod, pont erről van szó! Nem volt tagunk, és mind csúnyán leszerepelt. :)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.11. 09:25:15

Robit sokan elküldték volna, többek között én is és asszem joggal, de...
Így sérülés után, játék nélkül, új edző, új csapat, stb. hagyni, hogy lejárjon a szerződése. Nem.
Ez az amire azt mondjuk, több, mint egy klub. Itt nem a pénz volt a lényeg.
Egy új esély, 1 évig, utána meg látjuk. Ha meg elmegy, legalább játékban lesz. Most senki nem.vitte volna.el. Ez most így volt jó. Egy szép gesztus.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.06.11. 09:22:23

Nekem sem a szívem csücske, mert nem egy nagy spíler. DE! Nála sokoldalúbb játékost most nem igazán lehetne találni! Ő a tökéletes B terv minden esetre. Játszat védőt, szélsőt, bármelyik KP poszton, sőt, Ernő bá még támadóként is bedobta egyszer kétszer(mondjuk az vicc volt)Az hogy sokat keresett, az nem az ő hibája volt…. Meg hát melyik vezetés ne adott volna neki minden pénzt a PSG elleni gólja után?
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Válasz küldése