Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.17. 16:57:58

Chino írta:Amúgy meg nagyon vicces, hogy a tegnapi napig, mindenki takarította volna el a csapatból, meg szidták azt az edzőt aki betette a csapatba, most meg minden hirtelen a visszájára fordult. Kapjon lehetőséget, tökéletes kiegészítő ember stb. Jót mosolygok ezeken.
Az én véleményem nem változott, írtam is, hogy ha 1,5 év alatt nem tudta fejben levetkőzni a bajait, akkor most sem fogja. Csak gondoltam annyi savazás után írok egy kis jót is róla, mert nem akkora szerencsétlen a srác, mint amekkorának mutatja magát, ezt tegnap is bizonyította. Ha fejben CR lenne, kiegészítőnek jó lehetne, de sajnos nem az, így ő is meg mi is azzal járunk a legjobban, ha elmegy. De sajnálatos szerintem, hogy egy egész tehetséges játékost a fejbeli gyengesége korlátozza abban, hogy egy hasznos kerettag lehessen.
BarcaGeri777 írta:Szerintem, egy picit többet kéne játszatni, főleg a tegnapi szereplése után! Formába lendülni és önbizalmat nyerni nem lehet úgy, hogy egy játékos csak minden 10. meccsen kap lehetőséget! Hátha mutatna komolyabb ellenfelekkel szemben is egész jó produkciót...
Ezzel meg - kivételesen :D - nem értek egyet, tavaly bőven elég lehetőséget kapott ahhoz, hogy bizonyíthasson, nem sikerült neki, van ez így. Van most három tehetséges irányítónk, és egy nagyon ígéretes vkp-nk a középpályára rajta kívül, akik eddig éltek a lehetőségekkel amikor megkapták - Halilovic az előszezonban ígéretes volt, a Rafinha-Denis-Samper triót meg nem kell magyarázni -, nem kéne SR-re "pazarolni" a perceket, inkább azoknak adjuk, akikből még tényleg lehet valaki az első csapatnál idővel.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.17. 16:15:38

Azért nem kell túlzásokba sem esni. Az, hogy egy harmadosztályú ellenfél ellen jól játszott nem fordul meg a világ. Egyet kell értenem Sanama-val. Én igazából annyit láttam, hogy jól teljesített, de hogy akkora potenciál lenne benne azt nem vettem észre.
Azért nézzünk meg egy Denist, aki egy Sevillaban, első osztályú csapatok ellen mit mutat.
Amúgy meg nagyon vicces, hogy a tegnapi napig, mindenki takarította volna el a csapatból, meg szidták azt az edzőt aki betette a csapatba, most meg minden hirtelen a visszájára fordult. Kapjon lehetőséget, tökéletes kiegészítő ember stb. Jót mosolygok ezeken.
Forca Barca!!!!
BarcaGeri777
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.10.22. 09:51:34

2014.12.17. 15:52:02

Szerintem, egy picit többet kéne játszatni, főleg a tegnapi szereplése után! Formába lendülni és önbizalmat nyerni nem lehet úgy, hogy egy játékos csak minden 10. meccsen kap lehetőséget! Hátha mutatna komolyabb ellenfelekkel szemben is egész jó produkciót... Bár Raffinha sokkal hasznosabb most a csapatnak, és kevésbé kockázatos opció, mint Roberto. Nincs könnyű dolga a csapatba kerülés terén... Jó lenne, ha a zseniális támadó triónk már végre tényleg géniuszi magasságokban futballozna, kitűnően játszanának össze már végre mindhárman, és eldöntenék a gyengébb és közepes minőségű ellenfelekkel szemben a 3 pont sorsát már mondjuk az első félidőben! Ha így lenne, lehetne tesztelgetni a fiatalokat, SR-t is. Amíg képtelenek vagyunk lezárni meccseket, addig marad a kevés játékperc nekik. Sajnos!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2014.12.17. 15:32:45

Ő Montoya inverze,míg a bekkre az utóbbi idők egyik edzője sem számított,S.Robertoval kapcsolatban ez fel sem merült,igaz, alapember egyik edzőnél sem lett,de ott van a tűz közelében és állítólag hamis 9-t is tud játszani. Igaz,hogy én nem értek a focihoz,de nem hiszem,hogy Ő lesz a jövő Barcájának a motorja,de remélem rám cáfol.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.12.17. 13:55:07

Tegnap is volt olyan, hogy kapta a lasztit, aztán szinte rögtön dobta is be középre, amiből majdnem gól lett, szóval fejben sem lassú a játékunkhoz.
Oké, voltak jó megoldásai, DE ki volt az ellenfél? Ja a Huesca.
Nem akarom őket lebecsülni, vagy ilyesmi, de elég sörmeccs szaga volt a dolognak.
Egy spanyol középcsapat ellen fele ennyi ideje nincs gondolkodni mint tegnap, és akkor még nem is BL-ről beszéltem.
Más meccsen már háromszor odalépnek neki, stb. Épp ez mutatja az ő szintjét, hogy egy ilyen ellenfél ellen tud vállalhatót nyújtani, máskor nem.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.17. 11:38:35

Erxy írta:ott van nála is a mentális blokk, ami abból ered, hogy érzi ő is, nem annyira technikás és gyors gondolkodású, mint amennyire kellene hogy legyen ahhoz hogy nálunk komolyabb szerepe legyen.
a mentális gyengesége csak egy dolog, az csak a valódi problémájából fakadó probléma.
Igazából a képességeivel nem lenne semmi baj, nem kell mindenkinek Iniesta szintet elérni, kiegészítőnek jó lehetne. Tegnap is volt olyan, hogy kapta a lasztit, aztán szinte rögtön dobta is be középre, amiből majdnem gól lett, szóval fejben sem lassú a játékunkhoz.

De abban igazad van szerintem is, hogy fejben leblokkol, és ezért bőven az alapképességei alatt teljesít általában. Amúgy ez lehet tényleg azért is van, mert a társaktól is "tart" - ahogy defender3 és MQuC írta -, és nem mer semmit se vállalni, ha már egy jobb játékos van mellette. Tegnap a második félidőre már eléggé eltűnt, amikor egy bombaformában levő Rafinha került mellé, nem egy elvegetáló Ini. De az első félidőben meg tök jól tolta, nem hiszem el, hogy egy jó pszichiáter nem tud mit kezdeni vele..

Na mindegy, igazából felesleges ezen pörögnöm, ha 1,5 év alatt nem volt képes ezen változtatni, már nem is fog, de rossz azért ezt látni. Egy Celtaban, vagy akár egy Sevillaban szerintem képes lehet húzóemberré is kinőni magát, én drukkolni fogok neki, ha eligazol, nagyon szimpatikus srác.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6339
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.17. 08:34:45

Tényleg nagyon jól játszott. Az az assist Ininek csodálatos volt (ne mmellesleg Ini átvétele is), talán nem is az ellenfél blokkolja, hanem a nagyobb nevek mellette. Mert a tegnapi 11-ben talán csak Masch, Ini és talán Rafinha volt, akitől betojhatott volna. De Ini nekem úgy tűnik, hogy nagyon szeret a "kicsikkel" játszani.
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.12.16. 22:58:59

Lehet, hogy azért alibizik mert Messiék ott vannak és nem akarja, hogy lecsesszék :-k
Meg kell találni neki a megfelelően gyenge ellenfelet és máris megjön az önbizalma :D pedig ha ilyeneket tud a kicsik ellen akkor egy kicsit komolyabb csapat ellen is kéne, hogy menjen ugyan ez
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.12.16. 22:57:19

ott van nála is a mentális blokk, ami abból ered, hogy érzi ő is, nem annyira technikás és gyors gondolkodású, mint amennyire kellene hogy legyen ahhoz hogy nálunk komolyabb szerepe legyen.
a mentális gyengesége csak egy dolog, az csak a valódi problémájából fakadó probléma.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.16. 22:54:37

Komolyan felhúz a csávó.. :D Miért nem képes ilyen stresszmentesen játszani mindig?? Kiegészítőnek tökéletes lehetne esküszöm, ha nem tojná össze magát minden nagyobb csapat ellen. Most érzi, hogy jobb az ellenfélnél, nem alibizik, és láss csodát, god modeban tolja. Múltkor Epspanyol elleni barimeccsen is ez volt. Vannak meglátásai, jól teszi veszi, sokat mozog, folyton megjátszható.. Ezek nem olyan komoly dolgok, hogy egy Getafe ellen ne lehetne megcsinálni őket, de akkor valamiért leblokkol, és folyton szabadulni akar csak a labdától. Nagyon sajnálom a srácot, mert akár hasznos tagja is lehetne a keretnek, de fejben kevés hozzá..
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.31. 15:03:24

westerngom írta:már bocsánat, de ez a Barcelona, ahol ez az "alap" és elvárt szint egy játékostól a keretben.
Nem tudok ettől az 1-2 felvillanástól hanyatt esni, értem/ gondolom Palesz, TE sem ennek fényében írtad a hsz-t, csak (meg)láttad ezt a villanást ami engem már (sajnos vele kapcsolatban) nem villanyoz fel és pozitívumként leírtad.
Hát igen, néztem a szerdai meccset, és gondoltam annyi savazás után amit tőlem már kapott megemlítem a jó teljesítményét is.. :D De én se estem hasra, meg ismét csak barátságos meccsen tudott villantani valamit, szóval nem mentünk vele sokra.

De ebből a meccsből is látszik, hogy nem akkora szerencsétlen ő, mint amilyennek mutatja magát, csak nem bírja elviselni az első csapattal/tétmeccsekkel járó nyomást. Sokkal jobb lenne neki ha eligazolna, egy Celta szintű csapatban még húzóember is válhatna belőle akár - nekünk meg szintén jó lenne, mert Rafinha (és Halilovic 8) ) kapná meg a perceit..
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2014.10.31. 14:48:31

palesz77 írta:Róla még nem esett nagyon szó a szerdai meccs óta, pedig az eddigi talán legjobb teljesítménye volt ez Barcamezben. Bátran játszott, és megpróbált támadni is, tolhatná így gyakrabban.. Bár az is igaz, hogy az indításai több mint fele pontatlan volt, de legalább megpróbált gólhelyzeteket kialakítani. Kár, hogy csak egy barimeccsen képes ilyen játékra, ha élesben is hasonlóan tolná kiegészítő embernek még jó is lehetne, és nem fújnánk rá ennyien.

Ez meg gólt érdemelt volna, el se hittem, hogy ő ilyen passzra is képes.. :D
Kép
már bocsánat, de ez a Barcelona, ahol ez az "alap" és elvárt szint egy játékostól a keretben.
Nem tudok ettől az 1-2 felvillanástól hanyatt esni, értem/ gondolom Palesz, TE sem ennek fényében írtad a hsz-t, csak (meg)láttad ezt a villanást ami engem már (sajnos vele kapcsolatban) nem villanyoz fel és pozitívumként leírtad.
A problémám alapvetően csak az, hogy nem értem, hogy kerülhet egyáltalán a keretbe ez az ember, ha nem üti meg legalább tartósan ezt a szintet. Busquets-et és Xavit agyon savazta mindenki - joggal - a mutatott eddigi forma alapján, SR szerepeltetése ennek fényében, szinte érthetetlen.
Én már ennyi pozitívumot sem látok a játékában, mert 23 évesen ennyi lehetőséggel, bizalommal már meghatározó szerepet kellene betöltenie ebben a csapatban, HA! ide való lenne. Talán elég, ha csak a vele egyidős Isco-val összevetjük, közel azonos szerepkörben a középpályán...... hááát egy lapon nem említhető vele.
Persze saját nevelés meg katalány és jól mutat a tablóképen is, meg biztos valakinek a valakije is, de talán csak akad a "tág" keretben valaki a középpályára, aki jobban megérdemelné a játéklehetőséget. [-o<
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2014.10.31. 11:54:50

Ez a gyerek vagy fejben marha gyenge és nem bírja el egy tétmeccs terhét, vagy csak a "kicsik" között tud/mer játszani, küldjük le a b-be az a legegyszerűbb ott érhet valamit.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.31. 10:55:40

Róla még nem esett nagyon szó a szerdai meccs óta, pedig az eddigi talán legjobb teljesítménye volt ez Barcamezben. Bátran játszott, és megpróbált támadni is, tolhatná így gyakrabban.. Bár az is igaz, hogy az indításai több mint fele pontatlan volt, de legalább megpróbált gólhelyzeteket kialakítani. Kár, hogy csak egy barimeccsen képes ilyen játékra, ha élesben is hasonlóan tolná kiegészítő embernek még jó is lehetne, és nem fújnánk rá ennyien.

Ez meg gólt érdemelt volna, el se hittem, hogy ő ilyen passzra is képes.. :D
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.26. 13:15:43

visca el barca írta:nekem ugy tunik h rafinha előtt van a sorban. a brazil egészséges, multkor játszott, most meg padon sincs. ha nyáron xavi lelép tuti, ő lesz az első számú cserénk a kp-ra.
Múltkor is csak csereként állt be kicsit, lehet még nincs 100%-os, plusz formában sincs, a tegnapi napból nem vonnék le komoly következtetéseket. Majd ha pá hét múlva is még SR lesz a keretben, és Rafinha nem, akkor kezdhetünk aggódni - mondjuk akkor már Lucho miatt is nagyon fogok.. :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.26. 12:02:19

nekem ugy tunik h rafinha előtt van a sorban. a brazil egészséges, multkor játszott, most meg padon sincs. ha nyáron xavi lelép tuti, ő lesz az első számú cserénk a kp-ra.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2014.10.26. 11:48:32

Oleguer BL döntőn játszott és nyert!!!!!És rengetegszer kezdett!!!!
DE! Tényleg Sergi nem ide való ezt be kell látnia mindenkinek ennyi!!
Avatar
rivaldo90
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.05.17. 17:14:05

2014.10.26. 11:07:16

Sajnos nagyon nem barca szint a srác. Oleguer óta nem is tudom kinél éreztem ilyet utoljára. Nolito, Jeffren nem játszott sokat, de gyorsak voltak, gólokat is lőttek. Tello úgy szintén. Pedro pedig nagyon visszaesett, de cserének szerintem elmegy. Azért Pedro lőtt gólt bl döntőben, a realnak is rúgott egyet-kettőt. De Sergi Roberto? Egy hatalmas 0. Lehet, hogy rossz a memóriám, de nem igazán emlékszem egy gólra vagy gólpasszra. Ha egy jó tulajdonságát kellene kiemelnem nagy bajban lennék. Ügyesen passzol hátrafelé? :) Mindenféle túlzás nélkül állítom, hogy egy egészséges, formában lévő, fiatal Gera Zoli vagy Hajnal Tomi simán hozzná ezt a szintet. SŐT...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.26. 11:04:05

Rögtön a beállása után nagyon jól mozgott be, de Messi középen megfordulva Neymarnak adta le, aki elesett. Négyen voltak Messin, Roberto előtt senki nem volt, lehetőség volt csak sajnos Messi nem vette észre. Volt egy nagyon lendületes megindulása a saját 16-osa környékéről. És emlékszem még mikor szintén bement lukra, nem kapta, majd Alves beadását Ramos csukával tette ki ugyanannál a támadásnál. És Roberto sprintbe jött mögötte a rövidre, nagy mentés volt Ramostól. Egyébként abból a szögletből jött Benzema kontra és Sergi futott vissza vagy 80 métert.....

Nem játszott kiemelkedően de 20 perc alatt hozott frissítést és lendületet, ahogy pl Pedro is, akinek az egyetlen kifejezett helyzetünket köszönhetjük a végén. 20 perc játék alatt hú de többet nem nagyon lehet hozzátenni.
Kép
Kép
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.10.26. 10:28:03

Bob, mondd már el mi volt a veszélyes megmozdulása? Vagy önveszélyest akartál mondani? Előrefelé megint nagy nulla volt, mondjuk most még talán adott is 3 labdát előre, és ennyi.

Elég vicc, hogy ilyen játékosokhoz tud nyúlni LE, ha gond van.
A Realnak nincs bő kerete, de pl a tegnapi meccs egyik legjobbja, Isco, amúgy alapból pados...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.26. 10:09:25

Bob_Marley írta:Sírt? Sergi nagyon jól szállt be. Volt több nagyon veszélyes megmozdulása, védekezésben minimum 3 párharcra emlékszem, amit megnyert. Volt egy zseniális mentése a 16-oson belül is. Lendületet hozott, csak addigra mindenki leeresztett mint a lufi.
Hát részben egyetértek, a védekezésben elég jó volt, az a mentése meg tényleg nagy volt, az nagyon kellett. De hogy előre játékban miért volt jó, azt nem tudom - gondolom a veszélyes megmozdulást arra értetted. Hacsak nem abban, hogy képes volt megtartani a labdát, aztán továbbadni, mert akkor valóban. De a támadójátékunk jobb nem lett tőle az biztos - ami nem (csak) az ő hibája.

De ő legalább hozta azt a szintet amit tud, ebben jobb volt többeknél. Csak sajnos az ennyire volt elég..
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2014.10.26. 08:29:37

Sőt,mindhárom gólt róla kaptuk,mert nem èrt vissza vèdekezni, minden labdát eladott ès a többiek is miatta nem tudtak jól játszani, mert ők is tudják, hogy ő nem idevaló....
Vegyètek már le a szemellenzőt...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.10.26. 03:37:10

Bob_Marley írta:Sírt? Sergi nagyon jól szállt be. Volt több nagyon veszélyes megmozdulása, védekezésben minimum 3 párharcra emlékszem, amit megnyert. Volt egy zseniális mentése a 16-oson belül is. Lendületet hozott, csak addigra mindenki leeresztett mint a lufi.

Attól tartok, érzelmeid elhomályosították a szemedet.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.26. 03:24:27

Sírt? Sergi nagyon jól szállt be. Volt több nagyon veszélyes megmozdulása, védekezésben minimum 3 párharcra emlékszem, amit megnyert. Volt egy zseniális mentése a 16-oson belül is. Lendületet hozott, csak addigra mindenki leeresztett mint a lufi.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.10.26. 02:54:49

Semmi rosszindulat,de remélem most örültél Bob... Mert szerintem rajtad kivül mindenki sírt,hogy játszott. Épp erről írtam 1-2 hete,hogy pont ezért nem jó cserejátékos. A cserének valami színt kéne vinnie a játékban, tegnap vitt is,jó középtrágya szintet(most majd te is meglátod,hogy ha most Ini pár hétre parkolópályára kerül,milyen az,mikor Robit "élvezhetjük" hétről hétre a kezdőben) #-o Az ilyen játékosok többségét a Barca B-ből el szokták tanácsolni kisebb csapatokhoz,neki az volt az egyedüli szerencséje,hogy Thiago apja Mazinho...
Válasz küldése