Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.09.12. 22:59:15

Messias2 írta:Lehet, h megbízhatóbb brazil kollégájánál, de beadásai elég gyatrák voltak, illetve az összjátékban se vett annyiszor részt.
Ebben a kontextusban úgy tűnik, mintha Alves beadásai jobbak lennének, ami Alvesnek nemhogy gyenge pontja, de egyenesen idegőrlő kvalitásokkal rendelkezik e téren.

Maradjunk annyiban, hogy Robi most jól és megbízhatóan játszik, de nagyon rózsaszín szemüveg kell ahhoz, hogy az előrejátékát pozitívan lássam. Ettől függetlenül tény, hogy Alves mögött akkora rések nyílnak állandóan, aminél jelenleg jobban szeretem az előre limitált, hátul stabilabb SR-t. Egy ideális világban akár rendes jhv-nk is lehetne (meg az ideális világban úgy általában lennének még rendes jhv-k :) )
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.09.12. 22:57:42

Messias2 írta:Lehet, h megbízhatóbb brazil kollégájánál, de beadásai elég gyatrák voltak, illetve az összjátékban se vett annyiszor részt. Ettől függetlenül hátul nagyon jól végezte a feladatát.
Mert a brazilnak milyenek szoktak lenni? :roll:
Én nagyon szurkolok a srácnak, hogy megragadjon a kezdőben. Alvest sosem kedveltem, a megtűrt kategóriában tartozott nálam a csapatban, és hosszú idő után végre újra beépülne egy saját nevelés.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.12. 22:50:10

Lehet, h megbízhatóbb brazil kollégájánál, de beadásai elég gyatrák voltak, illetve az összjátékban se vett annyiszor részt. Ettől függetlenül hátul nagyon jól végezte a feladatát.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.09.12. 22:40:49

Ma is nagyot játszott a srác,volt egy nem gyenge mentése az 5ös környékén. Komolyan mondom szívesebben elnézegetném a jobb hátsó poszton mint Alvest! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.03. 23:38:21

S.Agüero írta:
Nero. írta:Ha esetleg nem jönne rendben addig, akkor Bartra letudna hozni egy hasonlót sztem szóval annyira nem aggódom.

LG: Messi azért kapta meg a bizalmat a társaitól mert már 18 évesen az egyik legkomolyabb húzóemberünk volt.
Azért Bartra szélen messze lenne attól a szinttől is.
Adrianóval mi van amúgy?
Egyáltalán nem volt rossz mikor ott játszott. Sőt a PSG ellen a meccs embere volt jobbhátvédként. Egy ideig úgy is volt, hogy LE Alves helyettesének őt teszi meg. Rémlik egy interjú is, amikor ez szóba került.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.09.03. 22:14:53

Nero. írta:Ha esetleg nem jönne rendben addig, akkor Bartra letudna hozni egy hasonlót sztem szóval annyira nem aggódom.

LG: Messi azért kapta meg a bizalmat a társaitól mert már 18 évesen az egyik legkomolyabb húzóemberünk volt.
Azért Bartra szélen messze lenne attól a szinttől is.
Adrianóval mi van amúgy?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.03. 16:22:35

Ha esetleg nem jönne rendben addig, akkor Bartra letudna hozni egy hasonlót sztem szóval annyira nem aggódom.

LG: Messi azért kapta meg a bizalmat a társaitól mert már 18 évesen az egyik legkomolyabb húzóemberünk volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.03. 14:29:44

palesz77 írta:Kicsit megsérült, kérdéses a játéka az Atletico ellen. Bár ő elvileg úgy érzi, hogy addigra jó lesz.
Jobbhátvéd poszton nem igazán vagyunk szerencsések. Vele együtt van elvileg öt játékos, abból négy lesérül, egy pedig januárig nem játszhat. Ilyen még a mesékben sincs. Nagyon jól jön a válogatott szünet, bár ilyet még nem nagyon mondtam. (mondjuk csak ebből a szempontból)
Bár lehet, hogy LE húz egy nagyot és Sandrot átképzi jh-nak, már meg sem lepődnék. Ha senki nem épül fel, akkor gondolom Bartra játszik. Amúgy Adriano elvileg mikor térhet vissza?
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.03. 13:15:41

Kicsit megsérült, kérdéses a játéka az Atletico ellen. Bár ő elvileg úgy érzi, hogy addigra jó lesz.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.30. 19:11:47

Nem tudom miért van minden Barca szurkolónak "savanyú a szőlő"-effektusa. SR kimondottan jó, de Alves jobb lenne. #-o :lol: Mégis miből gondolod? Mert én azt látom h Alves pocsék volt a Sevilla ellen és a szuperkupán is, ahogy a csapat nagy része.
Vagy Alves csak azért bénázik, mert előszezon van?
Jogos, Alves a sérülése előtt finoman sem volt formában, nem hiszem, hogy most beljebb lennénk vele, mint SR-val. Persze egy jó Alvesszel igen, de Alves az elmúlt években csak az elmúlt szezonban játszott jól.

Palesszel is egyet értek a bizalommal kapcsolatban. Mondjuk pont Messinek nem kéne bizalmatlankodni a fiatalokkal, hisz ő ezt anno maximálisan megkapta Ronaldinhoéktól. :roll:
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.30. 18:42:35

Chino írta:...
Én meg ki nem álltam SR-t, mégis jónak láttam a játékát. Védelemben főleg, miközben Alba hátsó felét Vermaelen kb 10x mentette ki.

Neymar rossz játéka nem a befejezések hiánya miatt volt rossz. Látszott rajta h fizikailag nincs a csúcson. Meccs előtt említettem is h Rafinhának jobban örülnék. Neymar lassabb, pontatlanabb, bátortalanabb volt a szokásosnál, ez nálam egyértelműen a betegség utóhatása.

Nem tudom miért van minden Barca szurkolónak "savanyú a szőlő"-effektusa. SR kimondottan jó, de Alves jobb lenne. #-o :lol: Mégis miből gondolod? Mert én azt látom h Alves pocsék volt a Sevilla ellen és a szuperkupán is, ahogy a csapat nagy része.
Vagy Alves csak azért bénázik, mert előszezon van?

Egyszerűen el kell ismerni, amikor valaki jól játszik. A Bilbao ellen SR volt támadásban a legveszélyesebb játékosunk, most pedig főleg a védelemben tűnt ki, de kiegyensúlyozott volt, mindez úh az egész karrierje alatt csak pár meccse van a poszton.

Hajrá SR! :wink:
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.30. 18:11:09

SR tényleg sokat volt üresen, de ez mindig is megfigyelhető volt, hogy a fiatalokkal bizalmatlanabbak a játékosok. Anno még Thiagonál figyeltem meg ezt eleinte, és azóta is folyton ez van, kell egy kis idő mindig, amíg teljes bizalommal tekintenek rájuk a srácok őket, és normálisan bevonják a játékba. SR mondjuk nem újonc, de lehet Messi úgy tekint még rá ezen az új poszton. Még játszana 5-10 meccset Messi mellett, és szerintem többet vonná be, tudná, hogy mire számíthat tőle.

De ilyen nem lesz úgyse, Lucho lenyilatkozta a napokban, hogy SR elsősorban még mindig középpályás.
noname írta:Alba és Neymar mindent elszúrtak támadásban.
Mondjuk szerintem ez is elég nagy túlzás.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.30. 18:07:36

noname írta: Te is valószínűleg úgy döntöttél h nem szereted SR-t és kész.

Alba és Neymar mindent elszúrtak támadásban. Alba azon felül rendszerint nem ért vissza védekezni, hanem Vermaelen tisztázott.

Ki nem álltam én se Robertot, amikor rosszul játszott, de attól nem leszel nagyobb fiú h akkor se ismered el, amikor jól teljesít.
SR kb a fele meccset üresen és megjátszhatóan töltötte, Messi asszem 1x passzolt neki összesen.
1. Ne személyeskedj.

2. Az, hogy Alba és Neymar nem volt hatékony és nem lőttek gólt, az már a befejezéseken múlt, ami egyik támadónknak sem sikerült. A helyzetek ki lettek dolgozva.

3. Semmi bajom Robival, sőt nagyon örülök, hogy jól teljesít, már az előszezonban is megjegyeztem, hogy ezen a poszton tényleg teljesen rendben van.
Semmit nem könyveltem el vele szemben. Legyen bármelyik játékos a csapatban, ha feljavul a teljesítménye, annak csak örülök, mert a csapatnak szurkolok és annak, hogy jó játékosaink legyenek, főleg, ha az egy saját nevelés. Alba-t vagy Alves-t sokkal kevésbé kedvelem, mint Robit, mégis tudom objektíven szemlélni a dolgokat.
Forca Barca!!!!
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.08.30. 17:50:26

noname írta: SR kb a fele meccset üresen és megjátszhatóan töltötte
A vitába nem szeretnék bekapcsolódni, de a fent említett megállapítás igaz. Erre én is felfigyeltem, aki nem hiszi, nézze meg még egyszer a meccset.

Nagyon örülök, hogy végre jól teljesít. Luchonak meg jár egy high five. Már vkp poszton is hozott egy jó szintet, de ahogy most játszik, az kifejezetten hasznos és megfelelő. Most az önbizalmával sincs probléma. Remélem, hogy lehozza sallangmentesen az Atletico ellen is a meccset, ott nyilván keményebb feladat vár rá, (is) minden esetre én szurkolok neki...
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.30. 17:28:14

Chino írta:
noname írta:Szerintem teljesen korrekt, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott. Alba semmivel se mutatott többet. A fő gond h Messi nem nagyon akart játszani vele.
Alba kb. 10x annyit mutatott támadásban, Neymar-ral és Inivel is nagy játékokat nyomott.
Messi nem akart játszani vele? :mrgreen: Ezt remélem poénnak szántad. Valószínűleg úgy döntött, hogy őt nem szeretem, és nem adok neki neki labdákat. Vicc, már bocs.
Te is valószínűleg úgy döntöttél h nem szereted SR-t és kész.

Alba és Neymar mindent elszúrtak támadásban. Alba azon felül rendszerint nem ért vissza védekezni, hanem Vermaelen tisztázott.

Ki nem álltam én se Robertot, amikor rosszul játszott, de attól nem leszel nagyobb fiú h akkor se ismered el, amikor jól teljesít.
SR kb a fele meccset üresen és megjátszhatóan töltötte, Messi asszem 1x passzolt neki összesen.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.30. 17:11:00

Az Atletico ellen lesz óriási feladata. Eddig sem hiszem, hogy képességbeli gondok lettek volna nála, most végre van némi önbizalma, hogy ezt meg is mutassa a pályán, hogy egy nagyon képzett játékos. Viszont nagyon kemény terep a Calderón, ahol a közönség is az egyik legbrutálisabb Spanyolországban, ráadásul Griezmann, Luis lesz az oldalán, ami finoman szólva sem leányálom. Félek, hogy esetleg megint be fog csokizni, de ez most értékmérő lesz nála, mert lesz dolga bőven és remélem meg is állja a helyét.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.30. 17:04:18

Chino írta:Valószínűleg úgy döntött, hogy őt nem szeretem, és nem adok neki neki labdákat.
lehet h viccesnek tartod, ettől függetlenül látványosan nem kereste labdákkal.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.08.30. 16:36:33

Nem hinném, hogy szerencsés Alvessel összehasonlítani. A brazil azért még posztján az elitbe tartozik, Roberto pedig játszott kb. 5-6 meccset ezen a poszton.
Tegnap nem volt gond szerintem a játékával, nem hozott extrát, de azt nem is tőle várjuk el, emellett nagy hibái nem voltak.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.30. 16:06:46

noname írta:Szerintem teljesen korrekt, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott. Alba semmivel se mutatott többet. A fő gond h Messi nem nagyon akart játszani vele.
Alba kb. 10x annyit mutatott támadásban, Neymar-ral és Inivel is nagy játékokat nyomott.
Messi nem akart játszani vele? :mrgreen: Ezt remélem poénnak szántad. Valószínűleg úgy döntött, hogy őt nem szeretem, és nem adok neki neki labdákat. Vicc, már bocs.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.30. 15:51:33

Szerintem teljesen korrekt, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott. Alba semmivel se mutatott többet. A fő gond h Messi nem nagyon akart játszani vele.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.30. 14:50:41

Azért azt ne feledjük, hogy közel sem tudja azt adni amit Alves. A széljátékunk az egyik legfontosabb, főleg a támadásvezetésben. SR ez alól teljes mértékben kivonja magát. A brazil ebben sokat segít, a Messivel való játéka, kis passzok stb. Többek között ez volt a kulcsa a tavaszi teljesítményünknek, Robi valamivel megbízhatóbb, de az ilyen buszok ellen nagyon hiányzik egy olyan játékos, mint a brazil.
Cserének OK, amíg Vidal nem játszhat és sokkal jobb, mint a kp-n, de hogy ki legyen a kezdő Alves és SR közül nem kérdés.
LE jól megtalálta a helyét, azért ez sem volt rossz húzás. Nem tudom hány edző húzta volna meg, hogy egy 4.-5. számú középpályásból jobb hátvédet csináljon.

Tényleg ügyes volt azon a poszton, és voltak szép megoldásai (azért volt mikor elmentek a helyén), de hosszabb távon nem vele kell számolni, ez egyértelmű.
Forca Barca!!!!
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.08.30. 11:16:27

A Sport 1-en a szünetben az egyik fele az elemzésnek tökre arról szólt hogy amiatt is 0-0 mert nincs Alves és Robi nem jobbhátvéd... Na itt elszakadt a cérna és szakadtam a röhögéstől :mrgreen: :mrgreen: De most komolyan hogy lehet az hogy ketten nem veszik észre a fociban nagy jártas szakértők hogy Robit az Isten is jobbhátvédnek teremtette...
Visszaért mindig ha hátul védekezni kellett , támadásban is hasznos de még gyakorolnia kéne a beadásokat, ha kell középre is be megy védekezni ha nem ér vissza valaki időben, Robi egy naprakész jobbhátvéd aki 2-3 hónapon belül jobb lehet mint Alves... ja és még valami : A KEZDŐBE VELE MÉG AKKOR IS AMIKOR ALVES EGÉSZSÉGES !!!!!! :mrgreen: :mrgreen:
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2015.08.30. 10:50:22

Úgy érzem az elmúlt másfél meccs alapján, hogy Luis Enrique megtalálta az igazi posztját, hihetetlen mennyivel hasznosabb jobb hátvédként... szurkolok neki, hogy hasonló minőségben hozza le a meccseket, ha lehetőséget kap
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.25. 13:25:52

Sergi Roberto Vs Athletic Bilbao - 23.8.2015 - HD
http://www.youtube.com/watch?v=kPZS8wDQ-W0" target="_blank

Beállása után nem sokkal, Suárez eltört lövése előtt közvetlenül nagyon szépen csinálta, szerintem ez is adott neki egy kis önbizalmat a meccsre, remekül játszott. Alves kiesésével és Adriano sérülékenységével szerintem a most következő időszakban elég sokszor fog lehetőséghez jutni jobbhátvédként, csak remélni tudom, hogy hasonló teljesítményekkel örvendeztet majd meg minket.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.08.23. 21:20:24

Például Verma. De ez off.
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése