Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.30. 20:49:37

Bob_Marley írta: Ezt nem veheted el tőlem palesz77, hogy ne írtam volna le ezt régen is. :D
Nem is akartam. :D Csak arra céloztam, hogy az elég jó alapja ellenére szerintem az évtized csodája, ha ilyen mentális "mélységből" kiverekszi magát, és képes lesz megragadni nálunk. Kedvelni meg én is kedveltem anno, közben sokszor sajnáltam is, hogy a feje miatt nem lesz nálunk sohasem jó még kiegészítőnek sem, remélhetőleg ebben tévedtem.. :D

off1.: Lucho topicos hsz-ed elolvastam, így kicsit jobban is értem, részben egyet is értek, de azért nem teljes mértékben. :D Csak ennyiért nem akartam külön hsz-t írni.. :D

off2.: Bob, te kened-vágod az NBA-t, és írtad még emlékeim szerint te, hogy ott milyen más szinten van a közösségi média használata. Erről írnék egy PÜ-t ha nem gond, szakdogát erről írnám.. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.30. 20:42:07

Nyilván nem tudtam, de mindig bíztam benne, mert nagyon tetszett a játéka (pontos játéka, megjátszhatósága, játékintelligenciája). És régen is mindig mondtam, hogy egy tehetséges gyerek, akinél lehetnek mentális gondok, de ideje még van. Sokan a képességeit is megkérdőjelezték, s én erre akartam igazából utalni . Az hogy sikerül végre mentálisan összetennie magát azt persze hogy nem tudhattam. :D És még azért ezt nem jelenteném ki, de az útra végre rátalált, viszont ez még egy hosszú út és sok nehézsége lesz még. Viszont a felkészülés óta egész egyszerűen egy jolly joker a srác. Képességei mindig is megvoltak, s lehetett alibizni a srácot, de látszódott rajta, hogy olvassa a játékot és régen is mindig megvoltak azok a mozgások, amik nagyon biztatóak voltak. Lehet nem lesz belőle soha stabil kezdő, de én mindig azt mondtam, hogy egy jó Amor nekem a srác. Mindenhol tudsz rá számítani, s beugrik és teljesít. Én nagyon szeretem az ilyen játékosokat, dolgozik, csinálja, képzett, kussol és segít a csapatnak a melójával. Sergi Roberto nekem meg mindig ilyen típusú volt. Ezt nem veheted el tőlem palesz77, hogy ne írtam volna le ezt régen is. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.30. 19:46:58

Normandia írta:Nem gondolom, hogy ennyivel többet tudna, mint tavaly, csak ez most egy széteső Barcában adja elő. A szétesőt a már korábban leìrtak alapján értem. Az sem kizárt, hogy ez most jót tesz az önbizalmának és bátran nyúlhat Lucho ezután hozzá - remélem ìgy lesz - akár kezdőként is.
Szerintem lényegesen jobb, mint tavaly, elég megnézni, hogy az Atletico ellen milyen kapufát lőtt, a Roma ellen a 90. percben 30-ról kb kapásból rálőtte - ráadásul jól is, csak blokkolták -, a múltkor 7-szer verte meg emlékeim az emberét jobbhátvédként, és bátran csatlakozik már a támadásokhoz. Az önbizalmán múlik ez csak, tehetségesnek tehetséges, ez itt már sokszor le volt írva régen is, de fejben olyan szinten gyengének tűnt, hogy én is rég temettem már, nem tagadom. Fejben szerintem valami átkattant nála a jobbhátvédként való folyamatos lehetőség és jó teljesítmény hatására, ennek ellenére középpályán nem játszatnám, az attól tartok "sok" lenne neki, és ott nem tudna olyan felszabadultan, és jól játszani, mint jobbhátvédként. Bár aztán ki tudja, az alapjai meglennének a gyors passzos játékunkhoz. Mindenesetre nagyon kíváncsi leszek az ő sorsára, de mondom, remélem jobbhátvédként ragad meg nálunk.
Bob_Marley írta:Én soha nem felejtem el mikor a Hamburggal toltuk felkészülésin és a csapat egyik legjobbja volt, akkor mondtam, hogy ez a gyerek jó lehet. Nem volt meg a kellő önbizalma, de a képzettsége és játéktudása középpályán a gyengébb meccsein is látszódott.
Akkor a felkészülés alatt a csapat legjobbjai között volt, viszont ha te azt előre meg tudtad jósolni, hogy felszakad nála a fejben levő gát - egyelőre inkább csak jobbhátvédként szakadt fel -, akkor mostantól lottózz rendszeresen.. :D Az univerzum és a csillagok olyan szintű együttállása kellett ehhez, ami 5000 évente adódik kb, eszméletlen nagy mákja van a srácnak, hogy ilyen helyzetbe került. Nem von ez le semmit az érdemeiből, meg az alapképességeiből, de ahhoz képest, hogy azt mondják itt sokan, hogy nincs idő az ifiket "tutujgatni", ő ez alól olyan szinten volt kivétel, mint nagyon kevesen.. :D Szerencsére úgy tűnik ez jó döntésnek bizonyult - bár még mindig eljöhet egy olyan meccs, ami után "visszakattan" nála valami -, de piszok nagy mázlija volt, hogy most itt tart. Szerintem.. :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.30. 17:39:58

recrea írta: Szerintem sokkal nehezebb jól játszani akkor, amikor nem megy a csapatnak, mint amikor mindenki formában van. Emiatt én dicsérem inkább. Mert ezt a logikát követve Neymar pl nem emelkedett ki, holott egészséges, van bizalom felé, és némileg több tehetséggel született, mint SR.
Rossz a "logika követésed".:-D Ney ugyan úgy hozzátartozik a jelenlegi gyengébb Barcához, rá ugyan azok a kritikák vonatkoznak, mint a triplázók bármelyikére hiszen alapember. SR-t felesleges párhuzamba állìtani vele, mert nem lehet. SR jól játszik, lelkes, aránylag pontos és mentes a túlzásoktól, de ezt egy gyengébb Barcában teszi, mert itt ez most kitűnik. Nem gondolom, hogy ennyivel többet tudna, mint tavaly, csak ez most egy széteső Barcában adja elő. A szétesőt a már korábban leìrtak alapján értem. Az sem kizárt, hogy ez most jót tesz az önbizalmának és bátran nyúlhat Lucho ezután hozzá - remélem ìgy lesz - akár kezdőként is.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.30. 13:55:39

Az h jelenleg pocsék formában van a csapat nem von le az érdemeiből. Egy fiatal játékosnak nem akkor kell kitűnni, amikor még a 2 éve pocsék Alves is a Motm címeket gyűjti, hanem amikor a többieknek nem megy. SR talán meghatározó nem lesz, de jelenleg ő a legjobb opciónk jobbhátvéd posztra, messze jobb, mint Alves jelenleg, illetve Vidaltól sem várok többet, mint amit SR nyújt most(lásd: ugyanaz, mint Alba a másik oldalon).
Ezen felül középpályán is nyújt egy elfogadhatót, szemben a tavalyival.
SR egyszerű játékos, nem akar highlight-reel beíveléseket, mint Alves, nem akarja végigcselezni magát mindenkin, a leglogikusabb, leghatékonyabb megoldásokat választja és működik is a dolog. Jelenleg SR játékának szintje az, mint amit Pedro nyújtott eddig, csak más posztokon. Ha SR minimum így játszana ezentúl, mint az eddigi meccsin idén, akkor megvan az új Jolly Jokerünk, aki mozgatható bárhova és korrekt teljesítményt nyújt. Hiányzott már egy ilyen játékos Adriano visszaesése óta.
A Fifa egy szégyen
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.09.30. 12:15:28

Normandia írta:Most nem leszek népszerű.:-D
Minden elismerésem SR-nek, mert tényleg jobb, jobban száll be a meccsekbe, mint valaha, de azt nézzük már meg, hogy milyen barcában kiemelkedő. Ez a barca árnyéka önmagának, ezer sebből vérzik, sérülések sérülések hátán és látszik, hogy nagyon nincsenek formában. Egy ilyen barcában nyújt kiemelkedőt és ez nem az ő kritikája, hanem a szituáció hozza magával. Persze, ez mindenféleképpen az ő hozzáállását dicséri, de azért ne essünk át a ló másik oldalára. Az minden esetre látszik, hogy jobban él a lehetőséggel, mint Munir vagy Sandro. Az sem kizárt, hogy ez kellett ahhoz, hogy a jövő játékosa legyen, ha ugyan ilyen hozzáállással és akarattal fog játszani, minden esélye meg is lesz hozzá.
Ha azt akarod ezzel mondani, h sosem lesz meghatározó játékos, akkor egyetértek. Középpályára véleményem szerint kevés, hátul tetszik, de Alves és Vidal mellett szerintem padozni fog.

Szerintem sokkal nehezebb jól játszani akkor, amikor nem megy a csapatnak, mint amikor mindenki formában van. Emiatt én dicsérem inkább. Mert ezt a logikát követve Neymar pl nem emelkedett ki, holott egészséges, van bizalom felé, és némileg több tehetséggel született, mint SR.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.30. 11:51:50

Most nem leszek népszerű.:-D
Minden elismerésem SR-nek, mert tényleg jobb, jobban száll be a meccsekbe, mint valaha, de azt nézzük már meg, hogy milyen barcában kiemelkedő. Ez a barca árnyéka önmagának, ezer sebből vérzik, sérülések sérülések hátán és látszik, hogy nagyon nincsenek formában. Egy ilyen barcában nyújt kiemelkedőt és ez nem az ő kritikája, hanem a szituáció hozza magával. Persze, ez mindenféleképpen az ő hozzáállását dicséri, de azért ne essünk át a ló másik oldalára. Az minden esetre látszik, hogy jobban él a lehetőséggel, mint Munir vagy Sandro. Az sem kizárt, hogy ez kellett ahhoz, hogy a jövő játékosa legyen, ha ugyan ilyen hozzáállással és akarattal fog játszani, minden esélye meg is lesz hozzá.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.09.30. 00:47:50

Kovbal88 írta:
ZBarca írta:Ha valaki tavaly nekem azt mondja, hogy jövőre az egyik fontos játékosunk lesz, azt kinevettem volna.

Ma nagyon jól játszott, jár neki a dicséret. :)
Már csak a helyét lenne jó megtalálni a pályán!
Iniesta vagy Rakitic helye lenne neki az optimális. Nem kell iányítani(klasszikus irányító mondjuk nálunk már nincs is) viszont közvetlen összeköttetés a kp és a csatátok közt. Komolyan vesszek meg de megszerettem. Amikor beszállt a meccsbe direkt néztem. Harap, erőszakos, ütközik, passzol, nagyon megérdemelt egy ilyen fontos gólt és egyre inkább azt látom, hogy e kezdő helyét is kedzi szépen apránként kiédemelni. És ezt nem veszi el senki ő törte meg a buktás meccsen a jeget! :mrgreen:
Kép
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.29. 23:20:23

bazsa007 írta:A szakértő:
Kép

Ennyi volt mára...
Ő az aki ért a focihoz. :lol:
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.09.29. 23:16:44

kristop írta:én nem hittem, hogy belőle focista lesz nálunk. a bében nagyon szerettem, vártam hogy feljöjjön, de a felnőtteknél a barátságos meccseken kívül nem mert focizni. nem értettük miért hosszabbítanak vele, LE miért beszél róla folyamatosan úgy mint fontos játékosról, erre jobbhátvédben(!) önbizalmat szerzett, és azóta konkrétan a hátán húzza a csapatot.

ilyenkor érdekes belegondolni, hogy vajon hány játékos volt hasonló helyzetben korábban csak előlük nem dőlt ki két jobbhátvéd sérüléssel, és egy harmadik pedig a transzerbannal. mert ezek nélkül ő se lenne most ebben a helyzetben. de azért csak így tovább.
Pont ezért gond, hogy sok ifistát simán elengedünk. Manapság egyre többen mondják, hogy inkább igazoljunk. SR valóban jó volt a B-ben, de voltak az elmúlt években nála jobbak, hasonlóan alázatosak, de szinte még barátságos meccsre sem lettek felhívva. Nem szabad ezeket a kölyköket elengedni. Még egy olyan generáció nem lesz, mint akik Pep alatt összeálltak, de 3-4 saját nevelés simán lehetne mindig a kezdőnkben, mert megvan hozzá az alapanyag. Bízni kell bennük, és lehetőséget adni. Bartának is ez az utolsó éve, hogy megkapja a megfelelő bizalmat. Rá is szolgált, mégsem akarjuk igazán használni.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2015.09.29. 23:15:55

Ha ennyire jól tudnak játszani a cikizett játékosaink, akkor vajon mit tudhat Douglas? =P~
Avatar
bazsa007
Jugador del Barça
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2004.10.11. 14:27:52
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.29. 23:11:28

A szakértő:
Kép

Ennyi volt mára...
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.09.29. 23:05:23

én nem hittem, hogy belőle focista lesz nálunk. a bében nagyon szerettem, vártam hogy feljöjjön, de a felnőtteknél a barátságos meccseken kívül nem mert focizni. nem értettük miért hosszabbítanak vele, LE miért beszél róla folyamatosan úgy mint fontos játékosról, erre jobbhátvédben(!) önbizalmat szerzett, és azóta konkrétan a hátán húzza a csapatot.

ilyenkor érdekes belegondolni, hogy vajon hány játékos volt hasonló helyzetben korábban csak előlük nem dőlt ki két jobbhátvéd sérüléssel, és egy harmadik pedig a transzerbannal. mert ezek nélkül ő se lenne most ebben a helyzetben. de azért csak így tovább.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.09.29. 23:02:46

ZBarca írta:Ha valaki tavaly nekem azt mondja, hogy jövőre az egyik fontos játékosunk lesz, azt kinevettem volna.

Ma nagyon jól játszott, jár neki a dicséret. :)
Már csak a helyét lenne jó megtalálni a pályán!
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.09.29. 23:00:12

ZBarca írta:Ha valaki tavaly nekem azt mondja, hogy jövőre az egyik fontos játékosunk lesz, azt kinevettem volna.

Ma nagyon jól játszott, jár neki a dicséret. :)
Nem csak ma, eddig rossz szavunk nem lehet a srácra ebben a szezonban.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.09.29. 22:53:13

Ha valaki tavaly nekem azt mondja, hogy jövőre az egyik fontos játékosunk lesz, azt kinevettem volna.

Ma nagyon jól játszott, jár neki a dicséret. :)
Kép
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.29. 22:51:51

Olyan, mint a jó bor.
Ahogy idősödik úgy lesz egyre jobb.
Csak így tovább Sergi. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.29. 22:43:33

régen is megvolt benne a tehetség, de olyan kis gyámoltalan, oldalpasszos alibi király volt, h hihetetlen... annyit szidtam már szerencsétlen, dicséretet is kapjon, jól szállt be, fontos gólt lőtt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.29. 22:42:31

Nem akarom mondani, hogy megmondtam. :D Én soha nem felejtem el mikor a Hamburggal toltuk felkészülésin és a csapat egyik legjobbja volt, akkor mondtam, hogy ez a gyerek jó lehet. Nem volt meg a kellő önbizalma, de a képzettsége és játéktudása középpályán a gyengébb meccsein is látszódott. Jó bemozgások, jól kérte a labdát, megjátszotta. Élet úgy hozta, hogy lett egy lehetősége és azóta meccsről-meccsre él vele és bizonyítja, hogy ami benne van azt ki is tudja magából hozni.

Nagyon nem szeretem ha múltból kell idézni és felemlegetni dolgokat, hogy na ugye vagy keresni az ellentettjét, hogy na mennyire nem jött be, de kikívánkozott, elnézést.
Kép
Kép
Kép
raffa
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2008.08.29. 10:34:59

2015.09.29. 22:42:22

Több lehetőséget kéne adni neki, mert meghálálja a bizalmat! Fontos gólt lőtt és jól állt be a játékba! ;)
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.29. 22:40:40

Eddig az idei szezon legjobb játékosa. Bejött, és lendületet vitt a játékba. Remélem, LE már a magyobb meccseken is számítani fog rá, és nem csak kényszer megoldás lesz.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2015.09.29. 22:40:24

Meccs legjobb cseréje volt a fiú. Jó látni hogy már a középpályán is otthonosan és magabiztosan mozog.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára brownieheaven 2015.09.29. 22:56:46-kor.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.09.29. 22:38:35

A B-ben anno jó volt, felkerült, gyámoltalan, gyenge volt, semmit sem vállalt. Jobbhátvédként belejött, megjött az önbizalom, remélem itt a következő saját nevelésű meghatározó játékosunk.

Bravó Sergi, remek voltál ma is, le a kalappal! :)
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.29. 22:37:09

Tudom mar, hogy iden milyen mezzel jovok haza. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.09.29. 22:30:53

Komolyan mondom idén eddig ő a kedvencem a csapatból és nem csak a mai gólja miatt! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Válasz küldése