Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.14. 10:19:30

gránit írta:
2023.07.14. 09:39:30


Valószínűleg most ez volt a szempont a szavazásnál. Nem mindig az, Busquets úgy lett csapatkapitány, hogy Pique sokkal korábban került a klubhoz. Ha megnézzük a csapatkapitányok névsorát, elég sokan kapták meg úgy a posztot, hogy nem ők voltak a legrégebb óta a klubnál. Roberto megválasztása lehet akár annak is a jele, hogy nincs a csapatnak egyértelmű vezetője, nincs olyan személy, akinek a szavát a csapat nagyrésze mértékadónak találná, és ahogy az ilyenkor gyakran lenni szokott, egy gyenge embert választanak konszenzusként.

Egyébként honnan tudjátok, hogy SR milyen ember, milyen tekintélye van az öltözőben?
Mitől lenne gyenge ember? A fotelből látjátok a pályán, azon kevés alkalommal mikor játszik. Albán például miért állt jobban. De mondhatnám Piquét is. Elég link ember mindkettő. Lehet, hogy igenis van súlya a szavának, többen nyilatkozták, hogy nagyon sokat segített a beilleszkedésben. Amúgy meg többnyire úgysem ő fogja viselni a szalagot. Legalábbis túlnyomórészt nem.
Én MAtS-ra tippelek, és szerintem jó helyen is van nála. Mellette Araujo és De Jong lehet legnagyobb valószínűséggel a másik kettő, a sorrendre nem mernék fogadni.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.14. 10:18:16

Senki nem vitatja, hogy választással dőlt el.
De ez még nagyobb probléma, mint ha csak fentről kijelölték volna.
Az azt jelentené, hogy a játékosokra nem ragadt rá ez az éljünk a múltban, elavultan, mentalitás.

Egyszerűen nem tényező az, hogy ki milyen régóta van a csapatnál, ez egy ezredik szempontnak kéne hogy legyen.

De tegyük fel ez markáns szempont, de akkor csak ez?
Mert nálam a kapitány vezér a pályán és azon kívül, nem csak mentális vezér, hanem játéktudásban is. Na most ezekben abszolút betli Roberto barátunk.

Egy aranyos, megbízható srác, mindig is egy kiegészítő ember volt.
Nem való rá a karszalag, az több ennél. Vagyis többnek kellene lennie.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.14. 09:39:30

Troym írta:
2023.07.14. 09:15:48

Szerintem nem is nyilatkozott
De, nyilatkozott arról, hogy választással dől el.

Troym írta:
2023.07.14. 09:15:48

Ha volt idén választás, akkor miért nincs megjelölve a másik 3 kapitány
Miből gondolod, hogy nincs megjelölve, csak mert még nem olvastunk róla? Ezért is tartom furcsának, hogy Robertót választották meg, mert szerintem méltányossági okokból nem beszélnek a "második" kapitányról, aki valójában a karszalagot viseli majd, amíg Roberto pályára nem lép. Szinte biztos vagyok benne, hogy ter Stegen az.

Troym írta:
2023.07.14. 09:15:48
A másik mondatoddal meg pont te vonod kétségbe, hogy szavaznak:
"Többen régebbóta voltak nála a klubnál"
Miért vontam volna ezzel kétségbe? Az Oleguerről feltett kérdésedre válaszoltam. Valószínűleg nem választották meg, és puszta örökléssel sem kaphatta volna meg a posztot, max ha sokan kidőlnek sérülés, eltiltás miatt.
Troym írta:
2023.07.14. 09:15:48
Most ez a szempont? Akkor minek és miről kell szavazni? Meg lehet nézni ki mióta a keret tagja és kész.
Akkor:
1. SR -2013
2. TS - 2014
3. Dembele - 2017
4. Lenglet - 2018
Kész.
Valószínűleg most ez volt a szempont a szavazásnál. Nem mindig az, Busquets úgy lett csapatkapitány, hogy Pique sokkal korábban került a klubhoz. Ha megnézzük a csapatkapitányok névsorát, elég sokan kapták meg úgy a posztot, hogy nem ők voltak a legrégebb óta a klubnál. Roberto megválasztása lehet akár annak is a jele, hogy nincs a csapatnak egyértelmű vezetője, nincs olyan személy, akinek a szavát a csapat nagyrésze mértékadónak találná, és ahogy az ilyenkor gyakran lenni szokott, egy gyenge embert választanak konszenzusként.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.07.14. 09:29:49

Valamikor 2021-ben volt egy kijelölt sorrend (választották / kijelölték). Akkor a Busquets, Piqué, Alba, Sergi Roberto volt a sorrend. Mivel mindenki kiesett előle, így ő jönne....

Bár ez akkor is egy vicc kategória.....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.14. 09:15:48

gránit írta:
2023.07.14. 08:51:56
Troym írta:
2023.07.14. 01:58:00
Tehát szerinted Xavi hazudott, hogy választással dől el?

Oleguer valószínűleg azért nem volt csapatkapitány, mert sosem választották meg. Többen régebbóta voltak nála a klubnál, ez alapján sem lehetett volna csapatkapitány. Puyol, Xavi, Valdés, Iniesta, de a távozásáig még Motta is előtte volt a sorban.
Írtam, hogy hazudott? Szerintem nem is nyilatkozott, csak arról, hogy anno megválasztották.
Nem olvastam semmiféle Xavi nyilatkozatot arról, hogy megválasztották 2023 tavaszán - nyarán SR-t kapitánynak. Te igen?
Ha volt idén választás, akkor miért nincs megjelölve a másik 3 kapitány? Azt írja mindenki SR kiegészítő ember, akkor kérdezem, hogy helyettesek hiányában ki lesz a csk, ha nincs a pályán? Random rádobják valaki karjára?

2021-ben Messi távozásakor volt választás az akkor ittlévő játékosok megszavazták Busit kapitánynak, és SR-Alba-Piquet helyettesnek.
Ha távozik a kapitány (Puyol, Xavi, Iniesta, Messi, Busi) akkor szoktak szavazást tartani.

A másik mondatoddal meg pont te vonod kétségbe, hogy szavaznak:
"Többen régebbóta voltak nála a klubnál"

Most ez a szempont? Akkor minek és miről kell szavazni? Meg lehet nézni ki mióta a keret tagja és kész.
Akkor:
1. SR -2013
2. TS - 2014
3. Dembele - 2017
4. Lenglet - 2018
Kész.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.14. 08:51:56

Troym írta:
2023.07.14. 01:58:00
Ennyi erővel miért nem volt anno Oleguer a csk? Alázatos, szorgalmas, mindent a csapatnak rendelt alá, igaz egy abszolút lefelé kilógó, minden percét csoda, hogy itt töltő játékos volt
Szerintem nem volt szavazás Messi megválasztása óta, mindenki csak örökli a szalagot, különben szavaztak volna második, harmadik és negyedik kapitányról is, pont mint amikor a 4 srác összeállt egy fotóra (Busi, SR, Alba, Piquet) innentől ez edzői döntés.
Tehát szerinted Xavi hazudott, hogy választással dől el?

Oleguer valószínűleg azért nem volt csapatkapitány, mert sosem választották meg. Többen régebbóta voltak nála a klubnál, ez alapján sem lehetett volna csapatkapitány. Puyol, Xavi, Valdés, Iniesta, de a távozásáig még Motta is előtte volt a sorban.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.14. 01:58:00

Ennyi erővel miért nem volt anno Oleguer a csk? Alázatos, szorgalmas, mindent a csapatnak rendelt alá, igaz egy abszolút lefelé kilógó, minden percét csoda, hogy itt töltő játékos volt
Szerintem nem volt szavazás Messi megválasztása óta, mindenki csak örökli a szalagot, különben szavaztak volna második, harmadik és negyedik kapitányról is, pont mint amikor a 4 srác összeállt egy fotóra (Busi, SR, Alba, Piquet) innentől ez edzői döntés.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.07.13. 23:34:03

Egyik legalazatosabb játékos akit a csapatban valaha láttam,Andrissal maximálisan egyetértek, ezt a csapat is látja. Szimbolikus,mert csere lesz majd,de O az akit bárhová teszel tud segíteni, pontos játékával, lelkesedésevel, góljaival. A sérülések megtépázták szegényt,szorul egyre hátrébb,de a tiszteletet megérdemli, tipikus katalán játékos, akinek rengeteget jelent a klub.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.12. 10:19:23

Andris írta:
2023.07.12. 10:03:47
Azokkal értek egyet, akik szerint nincs jelentőssége.

Ha igaz, hogy anonim, teljesen demokratikus szavazás volt, akkor meg minden nyavajgó nyugodtan elgondolkodhatna azon, hogy esetleg mi nem érezzük jól a tv képernyő elől azt, hogy ki való kapitánynak, és ki nem, nem pedig az összes játékos, akik minden nap és évek óta együtt vannak. :roll:

Btw, szerintem Roberto személyisége, pályán mutatott mindenkori mentalitása sokkal alkalmasabbá teszi őt pl Messinél a csapatkapitányságra... ha azzal oké voltunk, ezzel is megleszünk, minimum.
Szerintem pont az az ijesztő, hogy ez egy demokratikus szavazás volt, és ez mutatja nagyon azt, amit pl Csaba szokott emlegetni, ezt a túlzó belterjességet, hogy mivel katalán és itt van jó ideje, megválasztják. Ha még lenne egy ilyen belső szabály, hogy a legöregebb Masiás kapja meg, akkor kevéssé lenne ijesztő, mert törvényszerű lenne, max idegesítő lenne a szabály. De az, hogy a játékosok nem merik(?), nem akarják(?) olyan emberre rakni a szavazatukat, aki meg is érdemelné a habitusa, szintje alapján, vagy aki legalább kezdő, könyörgöm, hát az nagyon ijesztő.
Messi a végefelé már körbehívta a csapattársakat és lelkesítő beszédet tartott sokszor, felülemelkedve önmagán. Megnézem, hogy ezt mikor látjuk majd Robertótól. Plusz minden idők legjobb játékosa és klublegenda. Nem is említhetőek szerintem egy lapon, mg CSK-kérdésben sem, pedig valóban nem Messi minden idők legalkalmasabbja rá.

Mellesleg szerintem pont ez váltja ki az ellenszenvet SR iránt az egész világon (ez nem csak magyar jelenség). A kutyát nem érdekelné, ha itt üldögélne 6. kp-sként és néha beállna, de már évek óta csk, most meg elsőszámú, a klub valamiféle mesterséges hypot generál köré, vagy nem tudom. És így nem tudunk egy szerény 6. középpályásként gondolni rá.

Azzal egyetértek, hogy ha folytatódik az a tendencia, hogy csökkentjük a sérülések számát, akkor jó ha a percek egyharmadát fogja megkapni még a kiskedvenc mivoltával együtt is, és így a gyakorlatban nem lesz akkora nagy jelentősége, a nagy meccseken főleg nem ő fog játszani a BL-ben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.12. 10:16:39

Mondjuk kiváncsi lennék milyen szavazás lehetett, amikor a keret fele még szabin van, és a maradék 4 csk nem lett kihirdetve. Ha jól emlékszem eddig mindig egybe lett "kihirdetve" mind az 5 csk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.12. 10:03:47

Azokkal értek egyet, akik szerint nincs jelentőssége.

Ha igaz, hogy anonim, teljesen demokratikus szavazás volt, akkor meg minden nyavajgó nyugodtan elgondolkodhatna azon, hogy esetleg mi nem érezzük jól a tv képernyő elől azt, hogy ki való kapitánynak, és ki nem, nem pedig az összes játékos, akik minden nap és évek óta együtt vannak. :roll:

Btw, szerintem Roberto személyisége, pályán mutatott mindenkori mentalitása sokkal alkalmasabbá teszi őt pl Messinél a csapatkapitányságra... ha azzal oké voltunk, ezzel is megleszünk, minimum.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.07.12. 09:34:40

menczel írta:
2023.07.11. 22:25:45
Nyilván a szemétje annyira alázatos, hogy bármilyen pozícióban játszik, ha padozik nem siránkozik, példaértékű a magánélete , hibátlan a szorgalma és az edzésmunkája. Tényleg egy utolsó féreg ez.

Az ő hibája, h ő van legrégebb óta a klubnál. És imádják az edzői, mert a legodaadóbb csapatjátékos.
Miközben 3 marék kavics a fizetése. Felháborító!

Hasonló okkal szokták Fatit is ekézni, hogy ő a tízes. Nyilván az meg ő hibája.
Jajj hagyjuk már ezt a retorikát. Azért van mindez így, mert máshova nem kell. Ha egy Iniestáról, Puyolról, Xaviról írod ezt (akik bármelyik más csapatba befértek volna), még megérteném. Robi egy szürke szamár a ködben. Teszi a dolgát, kerettagnak rendben van, de a karszalagnak a közelében sem szabadna lennie, hacsak nem egy Gamper-kupán száll rá, mert mindenki más már rég le van cserélve.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.12. 01:35:38

Mi a probléma? Választással dőlt el a csapatkapitányi poszt sorsa. Egy teljesen demokratikus folyamaton keresztül. A közösség saját maga döntött, teljesen demokratikusan.

Én biztos nem rá szavaztam volna, nálam 1. Araújo, 2. Lewandowski, 3. ter Stegen. Ha az alapemberek pihennek és a tartalékok játszanak, Kessié is előbb lenne nálam a sorban, mint Roberto. De a közösség így látta helyesnek, ha valaki nem ért vele egyet, a játékosok döntését kritizálja.

https://www.sport.es/en/news/barca/the- ... s-89535838

Abban egyetértek Menczellel, hogy nem Sergi Roberto az igazán nagy probléma. Ő egy peremember (aki amúgy bőven elfér a keretben, és az előző szezonban szép csendben 4 gólt suhintott, még úgy is, hogy sok meccset kihagyott sérülés miatt), már csak ezért is furcsa, hogy ő lett a csapatkapitány, miközben sokszor a pályán sem lesz, mindenesetre teljesen elfogadom a csapat döntését, hiszen nekik kell dönteniük arról, hogy ők kit szeretnének csapatkapitánynak. Sokkal nagyobb probléma, hogy néhány érinthetetlen, akiknek bérelt helyük van a kezdőben, közel sem nyújt akkora teljesítményt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.11. 23:07:44

No meg itt szerintem senki nem utálja SR-t, mint embert, csak senki számára nem szint, és ezt újra és újra bizonyítja, minden stat is alátámasztja. Ráadásul 2 éve folyamatosan sérült, alig bevethető (szerencsére?) és annyira keveset azért nem keres, 4-5 misiről tudok csökkentés után, 8-10-edannyit kapna bármelyik B-s arc helyette sokadik cserének. Szerintem jobban haragszunk a mindenkori edző döntése miatt, mint SR-e, de én biztosan, ő nyilván csak játszik ahogy tud, és az ennyi. De hosszabbítani vele...

No meg ha félre is tesszük azt, hogy mindenki kb a 24. embernek látja a csapatban, max 6. középpályásnak - mert tévedhetünk - akkor is milyen dolog már, hogy egy többedig cserejátékos az elsődleges kapitány, aki minden objektívebb pontozásos, statisztikai rendszerben a keret végefelé kullog.

Igazi klublegendaként még alighanem beleférne csereként is a karszalag (mondjuk egy Dani Alves ha itt lenne), de nem attól lesz valaki klublegenda, hogy 10-15 éve itt van. Araujo már most nagyobb klublegenda a szememben, de egy TS is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.11. 23:00:02

menczel írta:
2023.07.11. 22:25:45
Valahol szánalmas, hogy az a legnagyobb gondja egyeseknek, hogy az SR az elsődleges kapitány. Vagy irigylésre méltó.

Nyilván a szemétje annyira alázatos, hogy bármilyen pozícióban játszik, ha padozik nem siránkozik, példaértékű a magánélete , hibátlan a szorgalma és az edzésmunkája. Tényleg egy utolsó féreg ez.

Az ő hibája, h ő van legrégebb óta a klubnál. És imádják az edzői, mert a legodaadóbb csapatjátékos.
Miközben 3 marék kavics a fizetése. Felháborító!

Hasonló okkal szokták Fatit is ekézni, hogy ő a tízes. Nyilván az meg ő hibája.
Amiket felsorolsz még ha igaz is lenne, akkor sem egy kapitány leírása a világ egyik legnagyobb csapatánál, maximum egy lelkes csapattagé.

Ő van itt legrégebb óta? Ez egy érdem? Egy 24 éves Araujo ezt hogy érhetné el?
A 3 kavics meg 5 millió Euró, ne csináljunk már senkiből mártírt, hozzáteszem 10+ éve bolyong az első csapat körül, már legalább 4 éve el kellett volna adni, továbbá az előző szerződése ennek sokszorosa volt. Szóval egy szó, mint száz azért nem ő Teréz Anya, csak rájött, hogy ha maradni akar, akkor sokkal kevesebb pénzért teheti csak meg. A teljesítményéhez képest szerintem reális a keresete.
Az meg, hogy mennyire imádják-e az edzői, csak feltételezés. A régi haverja Xavi igen, de szerintem ha az előző szezont Koemannal fejezzük be, ő nem kapott volna új szerződést.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.07.11. 22:25:45

Valahol szánalmas, hogy az a legnagyobb gondja egyeseknek, hogy az SR az elsődleges kapitány. Vagy irigylésre méltó.

Nyilván a szemétje annyira alázatos, hogy bármilyen pozícióban játszik, ha padozik nem siránkozik, példaértékű a magánélete , hibátlan a szorgalma és az edzésmunkája. Tényleg egy utolsó féreg ez.

Az ő hibája, h ő van legrégebb óta a klubnál. És imádják az edzői, mert a legodaadóbb csapatjátékos.
Miközben 3 marék kavics a fizetése. Felháborító!

Hasonló okkal szokták Fatit is ekézni, hogy ő a tízes. Nyilván az meg ő hibája.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.07.11. 19:31:03

világ vicce ez, remélem most emiatt nem kell játszatni ezt a gyereket.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.11. 19:28:44

Ugy sem lesz sokat a palyan. Ez csak nevleges vele kapcsolatban. Ki a tobbi csk?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.10. 23:46:19

Sajna nem tudok semmiféle pozitív fogást találni a dolgon, szerintem kb 3 évvel ezelőttig rendben volt többedik cserének. Vagy talán középpályára 6.-7. vésztartaléknak még most is épp elég lehetne, és kb itt a plafon. Csak arra meg felesleges egy Masia mellett.
Ezt mondjuk Xavinál lehetett sajna előre sejteni, nem véletlenül húzódozott sokáig, és jött a legnagyobb bajban csak, szerintem érezte ő is, hogy a múltjával nem fog tudni bánni, nem lesz kellően objektív. Egy Kloppnál tuti, hogy a csapat közelében nem lenne már, nemhogy csk.
De ezt a békát le kell nyelni, játsszon jó keveset, és akkor a pályán nem sok jelentősége lesz, mostantól szurkolok, hogy Ara legyen a 2., bár gondolom TS vagy DJ lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2023.07.10. 23:24:16

Én az utolsókig reménykedtem, hogy nem ő lesz a csk, de hát...
A világ szégyene, hogy ez az ürge még mindig a csapat körül téblábolhat, hát még hogy elsőszámú kapitány legyen. Teljesen érthetetlen, döbbenetes, nincsenek is rá megfelelő szavak, hogy leírjam, mennyire nagyon k....vára gáz, hogy egy ilyen nímand a fő hangadó egy európai elitbe vágyó klubnál.
Nagyon durva.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.10. 22:42:59

Csak viszonyításképp ők voltak az elmúlt 50 évben a kapitányok:
1973–1978 Johan Cruyff
1978–1980 Juan Manuel Asensi
1980–1981 Carles Rexach
1981–1986 Tente Sánchez
1986–1993 José Ramón Alexanko
1993–1996 José Mari Bakero
1996–1997 Gheorghe Popescu
1997–2001 Pep Guardiola
2001–2004 Luis Enrique
2004–2014 Carles Puyol
2014–2015 Xavi
2015–2018 Andrés Iniesta
2018–2021 Lionel Messi
2021–2023 Sergio Busquets
2023- Sergi Roberto

Hogy is mondjam... némileg kilóg.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.10. 22:03:11

Nagybarcelona írta:
2023.07.10. 18:03:26
https://www.dailymail.co.uk/sport/footb ... kes-armban
d-Sergio-Busquets.html
Roberto az új cs.k.
ez úgy nagyjából mindent elmond arról, miféle mentalitás uralkodik a csapatnál jelenleg.
szégyen.
tök mindegy hogy itt van 10en éve, se játéktudásban, se karakterben/jellemben nem alkalmas csk-nak.

semmilyen szinten nem érthető ez a döntés, tök mindegy kinek a kezében volt a döntés joga, de ez egy vicc.

mondom ezt úgy, hogy egyébként semmi bajom nincs vele, kiegészítőnek tőlem élete végéig itt lehet, egy alázatos srác.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.10. 20:00:59

A csk téma már néhányszor itt a fórumon jól ki lett vesézve, így - nem hiszem, hogy meglepetést okozva - én továbbra is ahhoz a kisebbséghez tartozom, aki ennek igenis ad jelentőséget és aki számára ez az üzenet komoly tartalommal bír.
Az utóbbi évek Barcája nem szűkölködött a szimbolikus üzenetek küldésével és aki ad jelentőséget ezeknek az üzeneteknek, azok számára sokminden napi történés nem okoz meglepetést.
Elismerem, hogy mazochista lehetek, mert amúgy pedig az első sorban toporogva évek óta azt várom már, hogy cáfoljon már rám úgy istenigazából a számomra legkedvesebb labdarúgó klub.
Annak azért örülök, hogy ez a hír (jelképes üzenet) első olvasatra nem legyintést, hanem a kobakom vakarását váltotta ki belőlem... :wink:
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.10. 18:50:56

bence0330 írta:
2023.07.10. 18:44:44
Ez az, a gyakorlatban nem túl sűrűn lesz azért ő csk, szóval ez most annyira nem idegesít, mint a korábbi években. :D
Ha nyerünk valamit, ő fogja felemelni :)
Ha triplázunk megbocsátok :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.10. 18:44:44

Ez az, a gyakorlatban nem túl sűrűn lesz azért ő csk, szóval ez most annyira nem idegesít, mint a korábbi években. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése