Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.21. 23:08:53

Bob_Marley írta:Pont leírtad azokat, amiket én is írtam tulajdonságok. Csereembernek simán elmegy, s van benne fejlődési készség. Én szeretem az ilyen "fantomembereket". Észre se veszed, mindig ott van, jó megoldást választ. Semmi extra, lehet így mondani, de tudatos, értelmes játékos.
Csak hogy jelenleg irányítóból pont hogy a cseréknek is kevés ez az alibi, mert ott van a keretben tehetséges fiatalnak Rafinha, a B-ből fel lehet hozni bármikor Halilovicot és Sampert, rutinos rókának meg ott van Xavi - és kölcsönben még van egy Denis Suárezünk is. Ők mindannyian jobbak SR-nél, ezért felesleges Robikát erőltetni szerintem..

A fejlődési készséget meg komolyan nem értem, hogy hogy láthatja benne bárki is, amikor felnőtt kerettagsága óta semmit nem fejlődött..
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.10.21. 20:42:01

vele az a legnagyobb probléma, hogy körülbelül két éve semmit se fejlődött, sőt a bátorságát, tökösségét teljesen elvesztette (önbizalom hiánya?), szóval ezért még rosszabb is lett.

nem nagyon emlékszem, hogy most a hosszabbítás megvolt-e már, vagy csak tervben van vele, de utána egyből küldeném kölcsönbe (nyilván a transzfer ban ebbe belekavarhat). kicsit ellentmondásosan az lenne az utolsó esélye, hogy megragadjon itt, ha máshol megmutatja.

egyébként nem is biztos, hogy túl jó ez a - másodosztályból egyből feljön ide, de ha nem tudja megugrani a két osztály közötti különbséget, akkor szevasz - módszer, nekem jobban tetszik a rafinha, deulofeu, denis suarez féle szerezzen egy kis tapasztalatot az elsőosztályban, kezdőként téma.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.10.21. 20:10:29

Gólok száma a BL-ben a Barcelona játékosaként:
Sergi Roberto 1 > Luis Suárez 0

Van még kérdés? :mrgreen:

Komolyra fordítva a szót. A labdatartás, meg passzolgatás valóban jól megy neki. Tehát az eredmény megtartására ideális kiegészítőember lehet, de egyszerűen idegtépő, hogy még csak véletlenül sem próbál meg előrefelé játszani.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.21. 20:09:39

Bob_Marley írta: Pont leírtad azokat, amiket én is írtam tulajdonságok. Csereembernek simán elmegy, s van benne fejlődési készség. Én szeretem az ilyen "fantomembereket". Észre se veszed, mindig ott van, jó megoldást választ. Semmi extra, lehet így mondani, de tudatos, értelmes játékos.
Shutter stílusa tényleg kifogásolható, nem is kicsit, de abban egyetértek vele, hogy ilyen korban nem mindegy az a 2-3 év, főleg hogy régóta fent van már.

Sajnos Bob én azt látom az a fejlődési készség, amit írtál nincs meg benne, már csak a fentiekből kiindulva. Ha a jó megoldáson azt érted, hogy pontosak a passzai, azzal nem vagyunk előbbre. Ezek jó része 2-3 méterre, és többnyire hátrafelé/oldalra irányul. Ezzel nem lesz ütőképesebb, jobb a játékunk. Nem szándékosan oltom, egy nagyon szimpatikus srác, de ide nem elég.
Engem a legjobban mégis az aggaszt, hogy olyan játékosok pályáznak arra a posztra, mint Rafinha, Halilovic, Denis. Tőlük pedig sajnos csak elveszi a lehetőséget.
Talán ha elmenne egy kisebb csapathoz kölcsönbe, tudna domborítani, de ide kevés, még cserének is.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.10.21. 20:01:03

Pont leírtad azokat, amiket én is írtam tulajdonságok. Csereembernek simán elmegy, s van benne fejlődési készség. Én szeretem az ilyen "fantomembereket". Észre se veszed, mindig ott van, jó megoldást választ. Semmi extra, lehet így mondani, de tudatos, értelmes játékos.
Épp az a baj,hogy "csereembernek elmegy". Mert mi történik,ha mondjuk Iniesta lesérül fél évre?(lekopogtam rögtön) Tudom,nagyon kevés olyan játékos van a világon,aki tudná helyettesíteni, de mondjuk az elvárható lenne,hogy Ini nélkül hazai pályán az Eibart megverjük(nem varrom teljes mértékben a nyakába az első félidei játékot,de szerintem minden (legalább) félszemű láthatta a különbséget Inivel/nélküle a csapat játékát, egyszerüen Robi képtelen mozgatni a csapatot azon kivül,hogy leadja az elsőnek a labdát). Szerintem nem fm-ezek, ha kijelentem,hogy "jó cserének" az öreg,tapasztal,vagy pedig fiatal,nagyon tehetséges játékos(aki egyszer talán átveheti Iniesta helyét a csapatban). Ha szerinted potenciális kezdőjelölt,akkor a vitát befejezem. Ellenben elfogadom,ha azzal nem értesz egyet,hogy cserének milyen ember kell,bár itt meg tudom indokolni,hogy mert Barca,és mert nekünk van az egyik legjobb utánpótlás bázisunk,és nehogy ne találjunk jobbat a helyére...
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2014.10.21. 19:34:16

Sajnos sokan azt hiszik, hogy mivel saját nevelés, több lehetőséget és bizalmat érdemel mint egy "külsős", pedig hát Ott van Rakitic pl. senki nem tudta ténylegesen hová tenni mikor hozzánk került, de láss csodát középső szekciónk egyik meghatározója jelenleg, Robika meg persze labdatartás ügyesen passzol, na de kérdezem én mikor az ellenfél 10 emberrel védekezik ezzel mire megyünk? Pedro is saját nevelés és mióta elment Guardiola a srác olyan mint a kiscsibe aki nem találja a tyúkanyót... Sokan felhozzák Sampert (jelzem nagyon helyesen), a srác fél lábában több érzék van mint Robiban. De amíg LE bizalmat szavaz neki (ezzel a játékkal) addig miért erőltetné túl magát?! a 3 másik muskétással egyetemben ugyebár..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.21. 18:18:05

nem gyors, nem erős, nem kiemelkedő munkabírású, nem kiemelkedő fejjel, nincs benne agresszivitás, nincsenek nagy bombái, nem kiemelkedő a cselező készsége és ráadásul a virtuozitás is hiányzik belőle.
Fejjel kifejezetten jó.
jól passzol, jól mozog, technikailag nem rossz, ennyi, ilyen képességű játékosból meg van egy rakással a mi utánpótlásunkban is, nem hogy világszerte.
el tudom képzelni egy villarrealban vagy benficában, meglepne, ha ennél többre vinné.
Pont leírtad azokat, amiket én is írtam tulajdonságok. Csereembernek simán elmegy, s van benne fejlődési készség. Én szeretem az ilyen "fantomembereket". Észre se veszed, mindig ott van, jó megoldást választ. Semmi extra, lehet így mondani, de tudatos, értelmes játékos.
már hogy lenne lényegtelen ?
ha még 20 éves lenne, akkor azért máshogy néznénk rá, ahogy 2-3 évvel ezelőtt tettük, mert akkor is hasonló szinten volt, mint most, csak még benne volt, hogy nagy játékos lesz, ez egyre kevésbé valószínű.

előfordul, hogy valaki későn érő típus, de hasonlítsuk már össze, hol tart a kortársaihoz képest képességekben.
götze, ney, coutinho, james, hazard, koke, isco, wilshere, verratti, gundogan, thiago, eriksen...
Ez egy jó gondolatmenet, de az hogy 20-23 nálam egy kalap. Viszont nyilván vannak társai akik már érettebbek.
bocs már, de múltkor is eljátszottad, hogy lefiataloztad a 28 éves mbiát, aztán a végén kiderült, hogy valószínűleg kondogbiával keverted össze.
számomra idegesítő, ha valaki nem képes 10-15 mp-t rászánni, hogy kiguglizzon ilyen dolgokat, aztán beír ilyen hülyeségeket.
Nem emlékeztem rá, ahogy Robertoról se tudom pontosan hány éves na bumm. U 21-en néztem múltkor 23 lesz, wow. Én nem szoktam guglizni, mert nem ez az életem, lehet akkor hülyeséget írok szerinted. Jah és hadd ne mondjam számomra mennyi dolog idegesítő, a lustaságból és trehányságból adódóan.
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.21. 18:02:20

Shutter jól írta,még ha a stílusa véleményes is
bocs érte, de van 2-3 emberke itt, akikkel egyszerűen nem tudok kevésbé flegmán vagy személyeskedően beszélni, mert rendre agyfact kapok tőlük.

jds, gds, tello, cuenca, bojan, jeffrén, fontás, nolito.....roberto
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.10.21. 17:56:58

Bob_Marley írta:Az igaz, hogy régebb óta a csapatnál van, szerintem nem elveszett lejjebb leírtam miért az idő eldönti.
elfogja,hamar kikopik innen. vagy max marad 10 percekre játszani.
Ide nem ez kell,amit ő képvisel, igazából ez sehova sem kell, egy topcsapathoz sem.

Shutter jól írta,még ha a stílusa véleményes is,hogy semmiben sem üt meg közepesnél erősebb szintet. Itt van mert saját nevelés, de ennyit tud felmutatni pozitívumnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.21. 17:32:47

de most ehhez mit lehet érdemben hozzászólni ?
leírták már ezerszer, a tévében is látszik.

nem gyors, nem erős, nem kiemelkedő munkabírású, nem kiemelkedő fejjel, nincs benne agresszivitás, nincsenek nagy bombái, nem kiemelkedő a cselező készsége és ráadásul a virtuozitás is hiányzik belőle.

jól passzol, jól mozog, technikailag nem rossz, ennyi, ilyen képességű játékosból meg van egy rakással a mi utánpótlásunkban is, nem hogy világszerte.
el tudom képzelni egy villarrealban vagy benficában, meglepne, ha ennél többre vinné.

Az hogy 20 vagy 23 lényegtelen, siheder még
már hogy lenne lényegtelen ?
ha még 20 éves lenne, akkor azért máshogy néznénk rá, ahogy 2-3 évvel ezelőtt tettük, mert akkor is hasonló szinten volt, mint most, csak még benne volt, hogy nagy játékos lesz, ez egyre kevésbé valószínű.

előfordul, hogy valaki későn érő típus, de hasonlítsuk már össze, hol tart a kortársaihoz képest képességekben.
götze, ney, coutinho, james, hazard, koke, isco, wilshere, verratti, gundogan, thiago, eriksen...

3; ha te úgy vitázol, hogy a másik hülye akkor az a legkorrektebb
bocs már, de múltkor is eljátszottad, hogy lefiataloztad a 28 éves mbiát, aztán a végén kiderült, hogy valószínűleg kondogbiával keverted össze.
számomra idegesítő, ha valaki nem képes 10-15 mp-t rászánni, hogy kiguglizzon ilyen dolgokat, aztán beír ilyen hülyeségeket.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.21. 17:03:22

shutterisland írta:azt se tudja, hány éves, mit foglalkoztok vele.
ha rajta múlna, tele lenne közepes tucatjátékosokkal a csapat, ahol 1-0-ra le kell pörgetni a meccseket.
1; sértéseidet tartsd meg magadnak
2; ha nem tudsz érdemben hozzászólni és offolsz, annak mi értelme?
3; ha te úgy vitázol, hogy a másik hülye akkor az a legkorrektebb

Az hogy 20 vagy 23 lényegtelen, siheder még (de bevallom nem tudtam pontosan hány éves, de ezen kár is fent akadni 20-23 egy kategória). Az igaz, hogy régebb óta a csapatnál van, szerintem nem elveszett lejjebb leírtam miért az idő eldönti.
Kép
Kép
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.21. 15:57:50

azt se tudja, hány éves, mit foglalkoztok vele.
ha rajta múlna, tele lenne közepes tucatjátékosokkal a csapat, ahol 1-0-ra le kell pörgetni a meccseket.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.10.20. 18:55:00

Még Pedrónál és Alvesnél is rosszabb a gyerek,pedig az már nagy szó. Úgy gondolom,hogy ezen 3 töltelék csak is azért maradt a csapatnál mert jövőre tiltva vagyunk az igazolásoktól.
Nagyon remélem,hogy amint lejár ban azonnal páros lábbal rúgják ki mindegyikőjüket,addig pedig el kell fogadnunk ha játszanak akkor 1,2 vagy 3 emberrel kevesebben vagyunk a pályán.
Bár bízom benne,hogy Halilovicot jövőre felhozzák és akkor talán Robit elzavarják szertárosnak vagy más a Barca számára hasznos tevékenység végzésére.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.20. 16:41:02

Bob_Marley írta:Én meg egy 20 éves gyerektől igenis azt várom el, hogy hozza a biztosat. Az én szememben sokkal többet ér a jó mezőnymunka, s pontos játék mint 50 percig semmi labdaérintés majd egy passz. Félre értés ne essék nem vagyok elájulva Robertotól, de sokkal több van benn, mint azt sokan feltételezik. És nagyon nem igaz, hogy nincsenek ritmusváltásai, cselei, rendre megjátszható és jól olvassa a játékot. Teljesen jó csereember, biztos játékot hoz. Védekezésben kell még javulnia, s nyilván lehetne kapura veszélyesebb is, de egyelőre hozz egy elfogadható szintet, s van még benne bőven.

Én azon "háborodtam fel", hogy milyen mérhetetlen gúny van felé. Bezzeg az U-21-es góljáról nem linkelt senki videót.
Én értelek Bob, de egyrészt nem egy 20 hanem egy majd' 23 éves játékosról beszélünk, aki már több, mint 3 éve a felnőtt csapat tagja. Persze az elején még nem kapott sok lehetőséget, de szokhatta milyen is a felnőtteknél. Arról nem is beszélve, hogy tavaly már 27(!) meccsen kapott lehetőséget. Idén is kapott már, ha jól számolom 5 meccsen lehetőséget. Persze elismerem, nem folyamatosan 90 perceket, de, hogy ennyi meccsen nemhogy gólja nem volt, de még egy assistja sem. Össz-vissz 5 meccsen 4 lövést tud felmutatni (aminek a többsége blokkolt), ennyi. Egy irányítótól ez még az édeskevésnél is kevesebb. De még, ha csalóka is a statisztika ez elmond valamit.
De akkor mondjuk azt, hogy nem jelent semmit a stat. Nézzük a játékát. Hát, legalább annyira szomorú. Figyelj egy szavam se lenne rá, ha azt látnám, hogy próbálkozik. Megpróbál veszélyes labdákat adni, valami olyat amivel előbbre lehetnénk. Ha esetleg nem sikerül, hát Istenem, majd menni fog, ebben fejlődhet. Senki sem egyből forintos labdákkal kezdte.

Itt nem a "divatsavazás" megy (legalábbis többségében), hanem az, hogy teljesen világos, nem lesz Barca-szintű játékos.
Jó példa Thiago. Nála sem mentek egyből a gyilkos passzok, de látható volt benne, hogy előbb-utóbb jöhetnek és van benne valami.
Az U21-es gólja pedig teljesen hidegen hagy. Pedronak is megy a válogatottban, de tőle is azt várom el, hogy itt alkosson valamit.

Nincs katasztrófa, nem lesz minden saját nevelésből meghatározó játékos, ezt el kell fogadni. Ilyen volt pl. JDS, csak nála belátták, hogy ez így van és nem erőltették.
Forca Barca!!!!
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.10.20. 16:06:56

Ezt inkább a jövőre gondolva írtam, nem a jelenlegi szerep miatt.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.10.20. 01:42:06

MessiCesc írta:Igazából nem is lenne akkora baj, hogy ő itt van sokadik cserének, csak amikor éppen egy Rafinha-Halilovics-Samper-Denis generációt kell beépíteni a csapatba, akkor speciel dühítő, hogy veszi el a játékperceket. Egyébként nekem nem lenne bajom vele, amíg 4.-5. számú csere addig én nem küldöm el sehova.
szinte minden igaz, amit vele kapcsolatban írtok, de hogy bárki elől is elvenné a játékperceket, na az tuti nem. ezek közül az egyik srác a sevillában van, kettő bőven a bében (és sampernek még a posztja se ez), rafinha meg eddig sérült volt. jónak nem jó, de legalább addig is pihenteti iniesta a reumáját.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.19. 22:58:30

Egy az egyben az Arsenal-os Denilson-ra hasonlít. Alibi, kockázatos megoldása nincs, csak a biztos passzok oldalra/hátra, hosszú indítás meg sem fordul a fejében, védekezésben középszer. Pozitívum? Mindig megjátszható. Hű. Ha. Mondjuk Denilson-nak 10 meccsenként legalább elsült a lába 20 méterről vagy belebotlott a labdába és adott egy gólpasszt.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.10.19. 20:24:29

Bob_Marley írta:Én meg egy 20 éves gyerektől igenis azt várom el, hogy hozza a biztosat. Az én szememben sokkal többet ér a jó mezőnymunka, s pontos játék mint 50 percig semmi labdaérintés majd egy passz. Félre értés ne essék nem vagyok elájulva Robertotól, de sokkal több van benn, mint azt sokan feltételezik. És nagyon nem igaz, hogy nincsenek ritmusváltásai, cselei, rendre megjátszható és jól olvassa a játékot. Teljesen jó csereember, biztos játékot hoz. Védekezésben kell még javulnia, s nyilván lehetne kapura veszélyesebb is, de egyelőre hozz egy elfogadható szintet, s van még benne bőven.

Én azon "háborodtam fel", hogy milyen mérhetetlen gúny van felé. Bezzeg az U-21-es góljáról nem linkelt senki videót.
Pedig nulla a gyerek.
Mezőnymunka, az... Hatalmas mezőnymunka kellett tőle 78%os labdabirtoklás mellett.
Értelmes labdát nem adott, folyamatosan ráfutott a másik emberre, és ezek a kamu 5-6 méteres labdái és alig dadogtak el a másik emberhez.
Ebben mi a biztos ? Én inkább ezt úgy hivnám, hogy gyenge játék, vagy alibi, ha nagyon szépen akarom megfogalmazni. Ennél még kb. a Victor Sanchez is jobb volt, pedig ő is eléggé kifelé lógott anno.
(És akkor egy Montoya meg még annyi percet se kap, mint egy S.Roberto, vicc.)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.19. 19:30:07

Bob_Marley írta:Én meg egy 20 éves gyerektől igenis azt várom el, hogy hozza a biztosat
egy 20 éves gyerektől ez a teljesítmény oké is lenne (bár a tehetségét, azt a pluszt ami kiemeli a középszerből nem látnám benne), de egy 22 éves felnőtt embertől ez a teljesítmény szimplán kevés.
nem fiataltehetség kategória ő, nem Magyarországon van.
és a tehetséget sem látom benne. se a játékintelligencia, se a technika, se a sebesség (gondolati és fizikai) tekintetben. anélkül meg nehéz.
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.10.19. 18:49:47

Igazából nem is lenne akkora baj, hogy ő itt van sokadik cserének, csak amikor éppen egy Rafinha-Halilovics-Samper-Denis generációt kell beépíteni a csapatba, akkor speciel dühítő, hogy veszi el a játékperceket. Egyébként nekem nem lenne bajom vele, amíg 4.-5. számú csere addig én nem küldöm el sehova.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.19. 18:32:17

Bob_Marley írta:Én meg egy 20 éves gyerektől igenis azt várom el, hogy hozza a biztosat. Az én szememben sokkal többet ér a jó mezőnymunka, s pontos játék mint 50 percig semmi labdaérintés majd egy passz. Félre értés ne essék nem vagyok elájulva Robertotól, de sokkal több van benn, mint azt sokan feltételezik. És nagyon nem igaz, hogy nincsenek ritmusváltásai, cselei, rendre megjátszható és jól olvassa a játékot. Teljesen jó csereember, biztos játékot hoz. Védekezésben kell még javulnia, s nyilván lehetne kapura veszélyesebb is, de egyelőre hozz egy elfogadható szintet, s van még benne bőven.

Én azon "háborodtam fel", hogy milyen mérhetetlen gúny van felé. Bezzeg az U-21-es góljáról nem linkelt senki videót.
Egy 20 éves gyerektől én se várnék el többet, mint amit ő hoz - bár igazából de, de ennyi idősen még elnézném -, de Robi 23 éves lesz februárban.. Azért neki már illett volna valamit villantani. És az én szememben nem elég a szürke mezőnymunka egy Barca játékostól a csapat talán legmeghatározóbb posztján! A középpályán kéne megteremtenünk a különbséget, de SR erre egyáltalán nem képes.

És ami a legszomorúbb vele kapcsolatban, hogy a 13/14-es szezon felkészülési meccsei alatt tök biztató volt a játéka, azokon a meccseken dinamikusan és bátran játszott. Csak aztán jöttek a tétmeccsek, és mintha elfelejtett volna focizni. Azóta 1,5 év telt el, és egyszer nem mutatott olyan játékot, hogy még csak felmerült volna bennem, hogy belőle lehet valaki nálunk. Pedig nem teljesen fogalmatlan a gyerek, ezt anno is bizonyította, meg néha amikor ösztönből kell cselekednie, akkor van jó megoldása - pl ez a passz -, de amikor már van egy tized másodperce is gondolkozni, akkor mintha az La Masiában tanultakat lehúzná a klotyón, és megijedt óvodásként leadja a hozzá legközelebb állónak. Ez pedig egy minden fronton az első helyért küzdő Barcába irányító poszton nem elég még csereként sem! Fejben kevés ő ide, tök egyértelműen látszik, nem bírja a nyomást gondolom, van ez így.. Egy középcsapatban húzóember lehetne, de nálunk még cserének is kevés, pont a beszari játéka miatt.

De még egyszer elmondom, nem vele van bajom, Pedronál pl tehetségesebbnek is tartom. De 1,5 év alatt semmi fejlődés nem látszik rajta - csak visszafele a jobbik előszezonjához képest -, ez pedig egy lassan 23 éves játékostól kevés. Lehet még nyomni 5 éven keresztül is, de ha nem bírja kezelni a rá nehezedő nyomást, akkor ennél sose lesz jobb. Sokkal jobban járnánk mi is, ha elküldenénk, és inkább nyomatnánk Rafinhat, Halilovicot vagy Sampert a helyén, mert belőlük még lehet valaki idővel. És nagy eséllyel Robertonak is jót tenne a váltás..
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.19. 18:10:57

Teszem hozzá Thiago pont azért lopta be sokak szívébe magát kezdetektől, mert látszott benne valami.
Ő sem játszott sose 'húdejól' itt, senki nem is várta el, ugyanúgy mint Robertótól, hisz még fiatal lesz ideje. De azért meg-megvillantott valamit a tudásából néha, ha egy szép passz vkinek, egy csel vagy akármi. Robertótól eddig egy olyan passzt nem láttam, amire azt mondom ez igen, ő lehetne utódja Xavi-Ininek. Nem érdekelne az, ha alibin játszana egyáltalán, ha néha mutatná jeleit annak, h meglépi a kövi szintet. De nem mutatja, egyszer nem láttam tőle egyszer sem vmi különösebbet. Thiagótól meg azért láttunk többször is. Ráadásul nem egy frissen felkerült srácról beszélünk, már volt ideje beleszagolni a nagyok környezetébe.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.10.19. 17:54:42

Bob_Marley írta:Én meg egy 20 éves gyerektől igenis azt várom el, hogy hozza a biztosat. Az én szememben sokkal többet ér a jó mezőnymunka, s pontos játék mint 50 percig semmi labdaérintés majd egy passz. Félre értés ne essék nem vagyok elájulva Robertotól, de sokkal több van benn, mint azt sokan feltételezik. És nagyon nem igaz, hogy nincsenek ritmusváltásai, cselei, rendre megjátszható és jól olvassa a játékot. Teljesen jó csereember, biztos játékot hoz. Védekezésben kell még javulnia, s nyilván lehetne kapura veszélyesebb is, de egyelőre hozz egy elfogadható szintet, s van még benne bőven.

Én azon "háborodtam fel", hogy milyen mérhetetlen gúny van felé. Bezzeg az U-21-es góljáról nem linkelt senki videót.
Hozzászólásod olvasása közben próbáltam minden eddigi gondolatom kizárni,amit Robertoról gondoltam. Értem,hogy mire gondolsz, vagyis azt hiszem. Csak az a bökkenő,hogy neki már nem az első itt eltöltött szezonja, és én már elvárnám tőle,hogy (ha részben is),legyen olyan megindulása,vagy valami,amiből helyzet lesz. Magyarul azt várnám el tőle,hogy irányítsa egy kicsit a játékunkat,tegyen hozzá valamit... Hogy azt tudjuk mondani,na most játszik Roberto,hogy bár nem minden megmozdulása Iniesta,de mondjuk meccsenként 10kapuralövése van,amiből 3eltalálja a kaput,egy meg a kapufán csattan(példa,lehet ugyanezt helyettesíteni cselezéssel).
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.19. 17:38:57

Én meg egy 20 éves gyerektől igenis azt várom el, hogy hozza a biztosat. Az én szememben sokkal többet ér a jó mezőnymunka, s pontos játék mint 50 percig semmi labdaérintés majd egy passz. Félre értés ne essék nem vagyok elájulva Robertotól, de sokkal több van benn, mint azt sokan feltételezik. És nagyon nem igaz, hogy nincsenek ritmusváltásai, cselei, rendre megjátszható és jól olvassa a játékot. Teljesen jó csereember, biztos játékot hoz. Védekezésben kell még javulnia, s nyilván lehetne kapura veszélyesebb is, de egyelőre hozz egy elfogadható szintet, s van még benne bőven.

Én azon "háborodtam fel", hogy milyen mérhetetlen gúny van felé. Bezzeg az U-21-es góljáról nem linkelt senki videót.
Kép
Kép
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.19. 17:12:56

Bob_Marley írta:Pontosan játszik, nem adja el a labdát, belső középpályás ez a dolga, hogy megtartsa. 3; Szerintem nagyon jól mozgott, rendre megjátszható volt és jól elosztogatta a labdákat.
úgy 20-25 másik középpályást ismerek a ligából aki ugyanezt tudja. ugyanezt a középszerű semmi játékot. ezek egy belső kp-s alap feladatai, ennél több kell ahhoz, hogy valaki nálunk stabil csereszerephez jusson.
néha napján egy-két gólpassz, gól, veszélyes ritmusváltás, jó mélységi passz. ilyeneket nem látunk SR-től, pedig vannak játékpercei bőven, és az edző is bízik benne. ideje lenne levonni a következtetéseket.
Kép
Válasz küldése