Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.23. 08:38:45

brazilfan írta:
2023.12.23. 07:49:23
De a válogatottban is leginkább jobbhátvéd volt. Vagy azért, mert ezt látták tőle a Barcában, vagy azért, mert a szöv. kapitányok sem láttak benne fantáziát, vagy azért, mert nagyon erős volt a spanyol középpályás-kínálat, vagy is-is.
Én azt vettem észre, hogy még az egymást váltó edzők is követik néha az elődjeiket, akkor is, ha az nem logikus dolgot csinált, vagy poszton kívül játszatott valakit. Mingueza esete remek példa, mikor Koeman után Xavi egyetlen alkalommal tette csak be középhátvédnek szerencsétlent.
A szövetségi kapitányok meg pláne követik a trendet. Azután, hogy a Barcelona triplázott (8)-10-12-ben a válogatott porondon, őket pláne úgy figyelik, hogy bármit csinálnak, követik. Ha szerencsétlen Pedri már semmit nem tud hozzátenni a játékhoz hullaként, akkor is végigtolják, mert itt is végigtolták, és ez biztos jó. Ha Yamal debütál nálunk, debütál ott is, sőt, szinte már kezdő lesz, akkor is, ha nálunk nagyon gyenge még ahhoz, hogy számolni lehessen vele. Sztem ha Romeu lehozott volna 2 jó hónapot, ott lett volna életében először a válogatottban.

A Milan vett nyáron egy Reijnders nevű hollandot. Nagyon jó kis játékos, de 25 évesen sosem játszott még a válogatottban. Most hirtelen debütált, ráadásul nem az eredeti posztján, hanem amiben a Milanban játszania kell.

Nyilván nem mindig és mindenhol van így, de szerintem ez a trend. Ha ex-barcás a kapitány, akkor meg ugye pláne. Meg lehet amúgy nézni, mi értek el azóta a spanyolok, mióta kb így működik a válogatott.

Néha persze fordítva is így van, Alonso esete pl, ha válogatott, akkor biztos jó, szerezzük meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.12.23. 09:02:00-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.23. 07:49:23

gránit írta:
2023.12.23. 00:10:42
Tehát nem állította, hogy ki kéne irtani a Barca DNS-t, csak annyit, hogy szerinte tanulnunk kellene a Bayerntől. Köszönöm.
Szívesen, de ez nem jó irány szerintem, ne moss egybe két különböző állítást, és ne fújd ekkora lufivá.
bence0330 írta:
2023.12.23. 00:08:23
Jobbhátvéd, mikor nem az
De a válogatottban is leginkább jobbhátvéd volt. Vagy azért, mert ezt látták tőle a Barcában, vagy azért, mert a szöv. kapitányok sem láttak benne fantáziát, vagy azért, mert nagyon erős volt a spanyol középpályás-kínálat, vagy is-is.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.23. 00:10:42

brazilfan írta:
2023.12.22. 23:58:06
Azért annyira mély nyomokat nem hagyott bennem, hogy szó szerint idézni tudjam. Egyszerű komment volt, a Bayerntől kellene tanulnunk, erre megkérdeztem, hogy minek, kiterjedt akadémiai rendszerünk van.
Tehát nem állította, hogy ki kéne irtani a Barca DNS-t, csak annyit, hogy szerinte tanulnunk kellene a Bayerntől. Köszönöm.

Szerintem bárkitől érdemes tanulni, ha azzal a mi játékunk is fejlődni tud. A DNS legnagyobb ellensége egyébként is a belterjesség.
bence0330 írta:
2023.12.23. 00:08:23
Idén (már ha egészséges lenne), szerintem kb a helyén lenne kezelve, 7-8 éve először. Bár nem, mert első számú kapitány, de na.
Ja, Xavinak jutott eszébe hosszú udők után, hogy ő nem is jobbszélső. Ő még emlékezett rá, hol tud leginkább a csapat segítségére lenni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.23. 00:08:23

Robertoval az a nagy baj szerintem - az összkép, és főleg a megítélése szempontjából -, hogy egészen máshová lett állandóan pozícionálva, mint ami.

- Jobbhátvéd, mikor nem az
- Kezdő sokszor, mikor nem az a szint komoly csapatok ellen (2-8...)
- Kapitány, mikor nem az, sőt, alig játszik
- Sérülések után hosszabbítottunk vele csökkentett, de még mindig komoly pénzért ffp gondok mellett, amikor egy Nico-Mingueza-X pakk kifért volna belőle.

Koeman még kh-nek is beállította a végén szerencsétlent, mikor a bajnoki címért mentünk, és épp visszatért sérüléséből, emlékezetes módon pár perc alatt két gólt kapva róla.

Még lehetne sorolni. Szerintem ha mindig annak tekintette volna a klub is, ami (top éviben 4.-5., azután 5.-6. középpályás), akkor nem lenne annyira köznevetség tárgya. De hát nem így volt, és még első számú kapitánnyá is tették. Ez a fő gond. Nem vele igazából, mert sosem volt vele olyan gond, hogy nem tette oda a pályára, amit tudott. Csak olyan ez, mint amikor az In Bruges című filmre ráadják azt a magyar címet, hogy Erőszakik, és jönnek ki felháborodva az emberek a moziból, hogy ez nem egy limonádé vígjáték volt, mint aminek látszatra bepozícionálták.

Idén (már ha egészséges lenne), szerintem kb a helyén lenne kezelve, 7-8 éve először. Bár nem, mert első számú kapitány, de na.

Szerintem most sem röhögne rajta senki, ha a közelében nem lett volna ennek a csapatkapitányi választásnak, és csak úgy eltengene-lengene 5.-6. középpályásként.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.12.23. 00:12:19-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.22. 23:58:06

gránit írta:
2023.12.22. 22:30:40
Állított olyat, hogy a Barcelona nem áll rá az utánpótlásnevelésre? Most akkor ezt állította, vagy azt, hogy tanulnunk kellene a Bayerntől?
Azért annyira mély nyomokat nem hagyott bennem, hogy szó szerint idézni tudjam. Egyszerű komment volt, a Bayerntől kellene tanulnunk, erre megkérdeztem, hogy minek, kiterjedt akadémiai rendszerünk van.
Meg kell elégedned ennyivel.

Roberto nem a legfényesebb csillaga a La Masiáról kikerülteknek, de talán annak is köszönheti a hosszú barcelonai pályafutását, hogy panaszkodás, zokszó, sértődés nélkül állt rendelkezésre ott, ahol éppen szükség volt rá. Nem fog szobrot kapni a főtéren, de az edzők szokták szeretni az ilyen csendes, megbízható szorgalmasokat.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.22. 22:30:40

brazilfan írta:
2023.12.22. 20:27:04
gránit írta:
2023.12.22. 19:51:16
Miből gondolod, hogy nem tudja, hogy a Barcelona régóta ráállt az utánpótlásnevelése?
Természetesen a kommentből, amit írt.
A DNS-dolog pedig úgy van, ahogy írtam, a kommentelők nem álltak meg a tiki-takánál.
Állított olyat, hogy a Barcelona nem áll rá az utánpótlásnevelésre? Most akkor ezt állította, vagy azt, hogy tanulnunk kellene a Bayerntől?

Én azt gondolom, hogy a többség pont mindig a fiatalok felé akar nyúlni, sokszor túlságosan is. A DNS-kritikus hangokra bőven jutnak olyanok, akik a fiatalokat követelik a csapatba, és nagyobb hangsúlyt fektetnének az utánpótlásra. A csapat tele van saját nevelésű játékosokkal, sokszor olyanoktól várnak csodát, akik sosem váltják be ezeket a naiv reményeket. Nem hiszem, hogy nagy problémáink lennének a hagyományőrzéssel (kivéve, ha valakinek már az is a hagyomány halála, ha tanulmányútra megyünk Németországba). Lásd csapatkapitány egy olyan saját nevelésű játékos, aki alig játszik.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.22. 22:26:39

Ment anno a szöveg, hogy mi nem vesszük a sztárokat, hanem kineveljük őket, aztán azért csak becsúsztak olyan sztárigazolások, mint Neymar, Suarez, Coutinho, Dembelé, Griezmann, csak hogy legdrágábbakat említsem. Voltak évek, amikor az utánpótlásból érkezők igazából esélyt sem kaptak. Most elkezdtünk újra jobban támaszkodni az utánpótlásra, de legyünk őszinték, ehhez kellett a pénzügyi válság is.

Sergi Robertora pedig nem véletlenül haragudtak meg a szurkolók, ő az egyik, akiben ha van egy kis gerinc, 2020 nyara után nem húzza magára a csapat mezét. Szégyen, hogy még itt van, és ezen egy Almeria elleni jó meccs nem fog változtatni.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.22. 20:27:04

gránit írta:
2023.12.22. 19:51:16
Miből gondolod, hogy nem tudja, hogy a Barcelona régóta ráállt az utánpótlásnevelése?
Természetesen a kommentből, amit írt.
A DNS-dolog pedig úgy van, ahogy írtam, a kommentelők nem álltak meg a tiki-takánál.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.22. 19:51:16

brazilfan írta:
2023.12.22. 19:42:12

Azért írta, mert fingja nem volt arról, hogy a Barcelona már Kubala idejében ráállt az utánpótlás-nevelésre.

A DNS-en viccelődők pedig nem a tiki-takán poénkodnak, hanem nagyjából mindenen, ami Barca és Katalónia.
Miből gondolod, hogy nem tudja, hogy a Barcelona régóta ráállt az utánpótlásnevelése? A két állításnak semmi köze egymáshoz. Ő nem azt állította, hogy nem álltunk rá Kubala óta az utánpótlásnevelésre. Hanem azt, hogy az utánpótlásnevelésben valamit nem jól csinálunk.

Szerintem nem Barcelonán és Katalónián gúnyolódnak. Hanem azon, ha százszor körbepasszoljuk a védelmeket, anélkül, hogy egy centit is haladnánk előre.

A kritika nem egyenlő a klub alapjainak a támadásával.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.22. 19:42:12

gránit írta:
2023.12.22. 19:19:01
Szerinted az illető miért írta ezt? Azért, mert utálja a Barcelona játékát, vagy azért, mert vannak hiányosságai?
Azért írta, mert fingja nem volt arról, hogy a Barcelona már Kubala idejében ráállt az utánpótlás-nevelésre.

A DNS-en viccelődők pedig nem a tiki-takán poénkodnak, hanem nagyjából mindenen, ami Barca és Katalónia.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.22. 19:19:01

brazilfan írta:
2023.12.22. 18:48:27
Ó, dehogynem, ebből lett a DNS-en való poénkodás. Volt olyan kommentelő, aki azt írta, hogy a Barca-edzőknek tanulmányútra kellene menniük a Bayernhez, hogy ott ellessék, hogyan kell fiatal játékosokat kinevelni.
Kérdeztem tőle, hogy minek mennének, hiszen a Barcelonának az egész világra kiterjedő akadémiai hálózata van, de nem válaszolt rá.
Egy kezemen meg tudnám számolni azokat, akik számára fontos a hagyomány.
Szerinted az illető miért írta ezt? Azért, mert utálja a Barcelona játékát, vagy azért, mert vannak hiányosságai? Ha előbbi, akkor neked van igazad, ha utóbbi, akkor nekem.

Gyakori téma, hogy a játékosok fizikális felkészítésében mekkora lemaradásunk van más top klubokhoz képest. Én nem gondolom, hogy a DNS-ünk sérülne attól, hogy tanulunk másoktól, vagy mások kutatási eredményeit felhasználjuk.

Abban igazat adok, hogy szokás kritizálni a tiki-takát, de én azt gondolom, hogy nem a játékunk alapját kritizálják, hanem azt, ha céltalanul csinájuk. Olyat nem láttam, sem itt, sem máshol, hogy a játékunk alapjait ócsárolták volna. A klubmodellünket szokás itt ócsárolni, sejtéseim szerint pont azok részéről, akik állandóan a hagyományokra hivatkoznak (a hagyomány engem sem érdekel túlzottan, valami vagy tetszik, vagy nem, de nem a hagyomány miatt).
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.22. 18:48:27

gránit írta:
2023.12.22. 17:11:34
Én nem láttam itt soha olyan véleményt, ami ócsárolta volna a saját erőforrásokra, hagyományokra, identitásra való támaszkodást.
Ó, dehogynem, ebből lett a DNS-en való poénkodás. Volt olyan kommentelő, aki azt írta, hogy a Barca-edzőknek tanulmányútra kellene menniük a Bayernhez, hogy ott ellessék, hogyan kell fiatal játékosokat kinevelni.
Kérdeztem tőle, hogy minek mennének, hiszen a Barcelonának az egész világra kiterjedő akadémiai hálózata van, de nem válaszolt rá.
Egy kezemen meg tudnám számolni azokat, akik számára fontos a hagyomány.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.22. 17:11:34

Én nem láttam itt soha olyan véleményt, ami ócsárolta volna a saját erőforrásokra, hagyományokra, identitásra való támaszkodást. Olyat igen, ami az elfogultságot kifogásolta egyes saját nevelésű játékosok felé, mert az ilyesmi sem áll a klub érdekében. A Barcelona stílusa az utánpótlásra támaszkodhat elsősorban, hiszen a kívülről igazolt játékosokat nagy mennyiségben nem tudnánk "átnevelni" a speciális játékunkra. Henry nyilatkozta, hogy miután Barcelonába igazolt, gyakorlatilag újra meg kellett tanulnia futballozni, annyira más a játékunk, mint egy Arsenalnak. 20-25 játékost meg nem lehet egyszerre átnevelni. Kellenek a saját nevelésű játékosok, akik a játék alapját adják, a többiek ehhez tudnak (vagy nem tudnak) alkalmazkodni. Szerintem ez sosem volt vita tárgya a klub körül. Az már igen, hogy egyes játékosok csak azért kaptak indokolatlanul sok lehetőséget, mert a mi kutyánk kölykei voltak, ez pedig ugyanolyan káros, mint eltávolodni a klub filozófiájának alapjaitól. Jelenleg pont azt hiányolom, hogy nincsenek igazi barcelonai irányítók.

Azt gondolom, hogy Sergi Robertót sosem lett volna szabad szélsőként erőltetni. Támadó középpályásként nem rossz, és gólerős is.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.12.22. 08:25:28

Pár hónappal ezelőtt ezt írtam a karrierjéről.

Minden új "sztárt" itt mentegetnek szívesen (pld-ul nem ez a pozíciója, stb.), akikért nem kevés pénzt tett le az asztalra a club (és fizeti őket), de azt nem (akarják) észrevenni, ha egy saját nevelésű játékos ugyanezt "kapja, kapta".

Hihetetlen kettős mérce és totálisan nem labdarúgó szurkolói attitűd, aki nem tud "húzni" a saját emberek, identitás felé, sőt még ezért ekézi is clubot, vezetőt, edzőt, ha a saját erőforrásra, hagyományára támaszkodna vagy annak adna előbb bizalmat.
Az ilyen emberek nem szurkolók, csak egy folyamatos győzelemben érdekelt hedonisták a fogyasztói társadalom termékei, akik egy márkát keresnek, amelyben a sikerekben fürdőzhetnek, de egyáltalán nem érdekli őket az odavezető munkásabb, építőbb út, a labdarúgás szurkolói érzelme, a kötődés, a filozófia, csak a siker.

Bár sajnos ez a club is ebbe az irányba fog fordulni (igazából már meg is tette) és ezért lesz kevésbé értékes valós szurkolói szemmel (igen, kihaló fajta), persze, manapság ez már nem fontos ebben az álszent elüzletiesedett társdalomban, ahol az anyjukat, a jövőjüket is eladnák egy jó opciós lehetőségért, azonnali élményekért az emberek.

gránit írta:
2023.12.21. 01:02:13
Nem korrekt, hogy csak akkor jut eszünkbe, ha gólt lő, de az talán még annyira sem lenne korrekt, ha nem írnánk erről pár sort.

Luis Enrique kitalálta, hogy akkor ő most jobbhátvéd, és ott is ragadt. Miközben támadó középpályásként sosem volt rossz. Szélsőként nem volt az igazi, nem is igazán gyors, az 1 vs 1-ek, beadások nem az ő játéka. Ez elvitte a legszebb éveit, miközben jó támadó középpályásból Iniesta távozása óta hiányt szenvedünk, és ezen a poszton már közel sem tűnik olyan bohócnak.

Igazából gólerős. Furcsának tűnhet, de eddig a leggólerősebb középpályásunk ebben a bajnokságban, úgy, hogy 5 bajnokin játszott (ebből 3 gól). Az előző szezonban 23 bajnokin 4 gól, azelőtt 9 bajnokin 2 gól. A sérülések betettek neki, ha huzamosabb ideig játszana támadó középpályást, egy egész gólerős játékos lehetne.

Lehet, hogy sokáig nem látunk tőle semmit, de ezen a meccsen megmentett minket, és ezért megérdemli a dícséretet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 11:43:30

Én továbbra is úgy gondolom, hogy ha nyáron tudunk rendesen igazolni, akkor ő már aligha maradhat a csapatban. Habár kifejezetten kedveltem őt mindig. Mezem is van tőle, és hosszú évekig próbáltam itt a fórumon védeni a gyűlöletcunamitól.

Viszont ahogy leírtam nyáron, és sztem több kerettel és fizukkal kapcsolatos vita esetében az ősz folyamán is, szerintem az ő marasztalása, és az alacsony fizetéssel való 1 éves újraszerződtetése 110%ig racionális döntés a mostani helyzetben. Ezzel a játékoskerettel és ezekkel a játékosszerzési lehetőségekkel.
Detto ugyanezt gondolom amúgy Busiról, ahogy ezt tavaly szezon végén, és nyáron is többször leírtam. Ő is maradhatott volna simán, egy racionális fizuért, meggyőződésem, hogy sokkal előrébb tartanánk idén (is).

Minden azon múlik, hogy nyáron mennyit és kiket tudunk igazolni. Ha a pesszimista-realista gondolataim igazolódnak az elnökség kommunikációját és az anyagi helyzetünket illetően, akkor simán lehet egy újabb szerződés a vége Robi számára.

Megjegyezném, hogy Robertonak tavaly is volt sztem több meccse, mikor sérültek miatt játszott, és pontokat érő gólokat lőtt. És idén sem ez volt az első ilyen meccs, pedig rengeteget volt sérült is.
Persze ez volt a leglátványosabb teljesítménye az utóbbi évekből.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.21. 08:55:12

Aztán lehet, hogy januárban egyetlen gólt sem lő, esetleg nem is játszik, és akkor megint jöhetnek a korábban megszokott kommentek, hogy minek kellett vele hosszabbítani.

Mindenesetre lehet, hogy tegnap megmentette Xavit. Naná, ez ilyen katalán összefonódás lehet, Xavi megmenti Robertót, Roberto megmenti Xavit, biztosan már a La Masián beléjük van nevelve.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.21. 07:50:54

Le a kalappal a srác előtt. Persze ezt mindig tudtuk, hogy csereközéppályásnak nincs vele baj, inkább azzal, hogy már 2-3 éve nem tud csereközéppályás sem lenni a sérülései miatt, és hát amúgy sem kapitány típus.

Ma viszont az utóbbit ha csak egy napra is, de megcáfolta. :) Ha már itt van, jó lenne, ha elérhető lenne év végéig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.12.21. 04:52:03

Nos sokat röhögtem rajta, de tegnap megmutatta, miért ő a cséká.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.21. 01:59:47

Nem gondoltam volna, hogy valaha olyat fogok írni Robiról, hogy megmentette az őszi szezont, de - ahogy az élőben már írtam - ezen kívül még Xavi karácsonyát is egészen biztosan.

Az más kérdés, hogy ezzel vélhetően csak a tüneteket sikerült pillanatnyilag csillapítani és az érem másik oldaláról nézve ez nagyon nagyon mély kritika is egyben a komplett csapatra nézve, de ez nem vesz el semmit Robi érdemeiből.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.21. 01:02:13

Nem korrekt, hogy csak akkor jut eszünkbe, ha gólt lő, de az talán még annyira sem lenne korrekt, ha nem írnánk erről pár sort.

Luis Enrique kitalálta, hogy akkor ő most jobbhátvéd, és ott is ragadt. Miközben támadó középpályásként sosem volt rossz. Szélsőként nem volt az igazi, nem is igazán gyors, az 1 vs 1-ek, beadások nem az ő játéka. Ez elvitte a legszebb éveit, miközben jó támadó középpályásból Iniesta távozása óta hiányt szenvedünk, és ezen a poszton már közel sem tűnik olyan bohócnak.

Igazából gólerős. Furcsának tűnhet, de eddig a leggólerősebb középpályásunk ebben a bajnokságban, úgy, hogy 5 bajnokin játszott (ebből 3 gól). Az előző szezonban 23 bajnokin 4 gól, azelőtt 9 bajnokin 2 gól. A sérülések betettek neki, ha huzamosabb ideig játszana támadó középpályást, egy egész gólerős játékos lehetne.

Lehet, hogy sokáig nem látunk tőle semmit, de ezen a meccsen megmentett minket, és ezért megérdemli a dícséretet.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.14. 11:11:58

gránit írta:
2023.07.14. 11:01:13
Troym írta:
2023.07.14. 10:49:50
Valaki linkelje már be lsz azt a Xavi nyilatkozatot, amiben arról beszél, hogy konkrétan 2023 nyarán volt egy játékos szavazás és SR lett megválasztva.
Még azt is kiemelte, hogy kapitányokat választanak, többes számban, tehát amiatt sem kell aggódnunk, hogy ne lenne legalább egy második számú kapitány. Aki szerintem ter Stegen.

https://www.sport.es/en/news/barca/the- ... s-89535838
Ez alapján egyrészt még nem volt szavazás, csak majd lesz, ha mindenki visszatért a szabadságról. Az még minimum 1-2 hét. Másrészt nekem nem egyértelmű, hogy mind a 4 kapitányról szavaznak-e, vagy csak a 3. és 4. kapitányról, én pont úgy értem, hogy Roberto MARAD a kapitány, tehát kvázi helyetteseket szavaznak csak mögé.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.14. 11:01:13

Troym írta:
2023.07.14. 10:49:50
Valaki linkelje már be lsz azt a Xavi nyilatkozatot, amiben arról beszél, hogy konkrétan 2023 nyarán volt egy játékos szavazás és SR lett megválasztva.
Még azt is kiemelte, hogy kapitányokat választanak, többes számban, tehát amiatt sem kell aggódnunk, hogy ne lenne legalább egy második számú kapitány. Aki szerintem ter Stegen.

https://www.sport.es/en/news/barca/the- ... s-89535838
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.14. 10:49:50

Valaki linkelje már be lsz azt a Xavi nyilatkozatot, amiben arról beszél, hogy konkrétan 2023 nyarán volt egy játékos szavazás és SR lett megválasztva.
Nem lehet, hogy a spanyol cikk félre lett fordítva és Xavi arról nyilatkozott, hogy általánosságban lett megválasztva SR? (Mert akkor inkább arra gondol, hogy 2021 óta az egyik megválasztott kapitány) Magyarán igen, megválasztott kapitány 2-3 éve, de most nem lett kvázi megerősítve, csak minden megy tovább, mert a 2021 szavazás eredményét veszik figyelembe.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.14. 10:46:44

csababarca írta:
2023.07.14. 10:18:16
De ez még nagyobb probléma, mint ha csak fentről kijelölték volna.
Az azt jelentené, hogy a játékosokra nem ragadt rá ez az éljünk a múltban, elavultan, mentalitás.

Egyszerűen nem tényező az, hogy ki milyen régóta van a csapatnál, ez egy ezredik szempontnak kéne hogy legyen.

De tegyük fel ez markáns szempont, de akkor csak ez?
Mert nálam a kapitány vezér a pályán és azon kívül, nem csak mentális vezér, hanem játéktudásban is. Na most ezekben abszolút betli Roberto barátunk.
Na ez az. Ha ez demoratikus volt, akkor tényleg nagy a baj. Azt még megértem, ha valamennyit számít, hogy mennyit volt itt valaki, de meg lehet nézni, ősszel, amíg nem fáradt el, mennyire Lewy volt a tényleges kapitány a pályán. Feltüzelt, sokszor tyúkapóként viselkedett, mindenki felnézett rá, győztes mentalitása van (oké, a BM ellen pont nem volt), és világklasszis játékos. És csak pár hete volt itt. Ezerszer ő, mint Roberto, pedig csak egy éve van itt. Ki mondana neki ellent? Ki nem venné komolyan?

Plusz igen, a játéktudásnak alapnak kéne lennie, egy sokadik cserére (aki ráadásul nem egy 37 éves veterán klublegendaként csere már a fizikai állapota miatt, mint egy Vardy, vagy Raúl Garcia, vagy mittudomén, hanem egész életében csere volt) el nem tudom képzelni, hogy kerül egyáltalán a 4. számú karszalag, nemhogy az első.

Azt meg nem tudom megmondani, milyen az öltözőben (bár annyira bítom az emberismeretemben, hogy legalább annyit megmondjak róla, hogy nem fog senkivel vért itatni), de nem különösebben érdekel. Azt érdekel, amit a pályán csinál, és ha csak ennyi lenne a szerepe, hogy egy háttérben meghúzódó 6. középpályás, baj esetén 3. számú jobbszélső, már akkor is irritálna a Masia mellett, de akkor azért rendben lenne a dolog. De így... hát nem csodálkozom, hogy közutálatnak örvend szerencsétlen mindenhol (pedig nem is ő a hibás ebben a teljesen szürreális történetben).
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.07.14. 10:51:07-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.14. 10:28:48

csababarca írta:
2023.07.14. 10:18:16
Senki nem vitatja, hogy választással dőlt el.
De, volt ilyen vélemény.
Chino írta:
2023.07.14. 10:19:30

Egyébként honnan tudjátok, hogy SR milyen ember, milyen tekintélye van az öltözőben?
Mitől lenne gyenge ember? A fotelből látjátok a pályán, azon kevés alkalommal mikor játszik. Albán például miért állt jobban. De mondhatnám Piquét is. Elég link ember mindkettő. Lehet, hogy igenis van súlya a szavának, többen nyilatkozták, hogy nagyon sokat segített a beilleszkedésben. Amúgy meg többnyire úgysem ő fogja viselni a szalagot. Legalábbis túlnyomórészt nem.
Én MAtS-ra tippelek, és szerintem jó helyen is van nála. Mellette Araujo és De Jong lehet legnagyobb valószínűséggel a másik kettő, a sorrendre nem mernék fogadni.
Én nem tudom elképzelni, hogy az ő szavának lenne a legnagyobb súlya. Lehet, hogy tévedek, de kizárt dolognak tartom. Sokkal inkább azt tartom valószínűnek, hogy nincs a csapatban olyan ember, akinek a szava a legtöbbeknek döntő súllyal bírna, Robertót meg meg lehet magyarázni azzal, hogy ő van a legrégebb óta a klubnál.

A fotelból egyébként elég sok mindent meg lehet ítélni, mert látni azért onnan is lehet dogokat. Pique például egy alkalommal, meccs közben elkezdett pörölni a többiekkel, és Griezmann visszafeleselt neki. Nem azért, mert nem volt igaza, tényleg gyengén játszottunk, hanem azért, mert tőle nem fogadták el a kioktatást. Azért ez jelzésértékű.
Válasz küldése