Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.21. 08:14:42

wild írta:Pogba-t csak azért kínálgatja Raiola, hogy szerződés hosszabbítást és fizu emelést csikarjon ki minél előbb a ManU-tól.
Nagyon remélem, nem látom hogy hogyan nem lógna ki a játékunkból, maximum Busi helyén tudnám elképzelni, máshova nem. Ráadásul erősen túl van hypeolva, nem rossz játékos de nem is ér annyit amennyit mondanak róla.
Eléggé Gomes érzetem van, annyi különbséggel hogy értelemszerűen Pogba ügyesebb játékos.
wild
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2016.04.20. 21:39:00

2018.07.21. 08:08:09

Pogba-t csak azért kínálgatja Raiola, hogy szerződés hosszabbítást és fizu emelést csikarjon ki minél előbb a ManU-tól.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2018.07.21. 07:27:26

Nekem az idei nyárral dézsávum van. Kergetünk itt megint ugynevezett top játékost játékosokat, ( idén a francia csinalt bohócot belőlünk)es csendben érkezi egy Arthur meg egy Lenglet. Nincs ezzel baj, robbanthat mindkettő, de mostanaban ezek a Gomes Alcacer Denis Suarez Duglasz féle vészigazolásaink olyat sokat nem raktak a közösbe..ellenben jol megtömtük a zsebüket, amivel eladhatatlanok, vagy csak szotyiért.
Az én igalzolásom egy jobbhátvéd lenne, igy Robika vissszamehetne a helyére, ahol az alapkezdő Busi-Rakitic-Cou, pad Robika Arthur Rafinha Denis Suarez Alena. Gomes ugye tuti megy tolonganak érte. Szerintem ez igy rendben van akkor igazolnék ha valaki még megy. Nem tudom hova minek egy Thiago Pogba Rabiot De jong 8. embernek..
Inkabb elől vagyunk vékonyan, Dembele Suarez Messi, mellette Alcacer Munir, ha Suarez csetlik botlik, esetleg van egy sérülés akkor vagy Coutinho kell fellépjen vagy nézhetjük Alcacert. Egy Willian adná magát, aki mindkét szélen bevethető, minöséget is képvisel,esetleg középpályán is be tud segiteni.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2018.07.21. 01:45:09

https://www.youtube.com/watch?v=8iXKsOE-pMk" target="_blank

Ez a srác állítólag nem légből kapott dolgokat mond és komoly valóságalapja van a mondandójának.

A profi futballklubok, mint például a Barcelona is ha egy posztra tervez erősíteni, nem egyetlen kiszemeltjük van. Játékosokat figyelnek és átigazolási szezonokban tárgyalnak is a klubokkal kivel komolyabban kivel kevésbé bizonyos játékosokról. Valószínűleg ezért is lehet olvasni itt különböző ám mégis egy poszton lévőkről: De Jong, Rabiot, Thiago, Pogba. Nem is csoda, hogy néhány poszttal ezelőtt valaki leírta, hogy hogyan is vannak a kiszemeltek sorrendje. Ha az egyik üzlet nem sikerülne, startolnak is rá a másikra akikkel már amúgy is előrehaladott tárgyalások vannak. A fenti videóban 5:50-kor azt állítja a srác, hogy nagyon is elképzelhető Pogba Barcelonába való igazolása. Ő maga is azt mondta, hogy nem biztos, hogy ez megtörténik de azért elég komoly esély van rá. Igazából be is lökött egy számot, szerinte 80 százalék hogy le fog lépni Manchesterből, Mourinhonak nem kell, a United háza tájáról pedig azt hallani, hogy idén valószínűleg nem lesz akkora nagy költekezés mint szokott, csak ha eladnak mert azt visszaforgatnák. A srác már ismerte el azt is, hogy volt üzlet, amiben felsült (Moratára azt mondta hogy megvan, aztán bejelentették Lukakut. Igaz, mint kiderült valóban elég erősen érdeklődött érte a United, de a belga volt a prioritás így ha Ő nem sikerült volna lett volna a spanyol érkezett volna), de személy szerint relevánsnak tartom az információit.

És egyébként a klubnak marketing szempontok miatt szüksége van egy nagy névre. Legalábbis nagyobb szükség van a Pogba név leigazolására mint magára a játékosra a kezdőbe. Egy éve eligazolt Neymar, Griezmann nem jött össze és távozott egy legendánk is. Nincs gazdája se a hetes se a nyolcas meznek. Egyáltalán nem lepne meg, ha végül nálunk kötne ki.Annyi aggályom lenne vele, hogy eszméletlenül drága lenne és mentálisan nincs mindig a toppon - a bátyám United szurkoló, minden meccsüket megnézi és állítása szerint nem rossz játékos de sokszor nagyon buta döntéseket hoz, rossz helyre passzol, nekiáll cselezni stb. Hiányolja belőle azt a pluszt, ami a világklasszist azzá teszi, ami - És igazából ettől félnék a legjobban, hogy Iniesta utáni űr betöltésére nem hinném, hogy megfelelne. Nem dőlnék kardomba ha érkezne, kedvelem a játékát de szerintem sem világklasszis játékos, jó VB ide vagy oda. Ja, és ezen kívül meg lennének magyarázva az indokolatlan Raiola látogatások.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.07.20. 21:41:43

Alcantara írta:
Kérlek fejtsd már ki ezt az általad közölt hiteles információt: "folyamatosan nyal nekik"
Mit is takar ez? Én tájékozatlan vagyok e témakörben, szeretnék többet tudni.

Az is kíváncsivá tesz, hogyan követted Arthur meccseit? Lentebb olvastam, hogy az Ajaxot is követted és a PSG-t is. Legalábbis erre utalnak a magabiztos írásaid.
Komolyan érdekelne hogyan fér ennyi bele az ember életébe. Ráadásul toppon vagy a Bayernnnel is Thiagó miatt, valamint gondolom a Barca is alap számodra.
Irigyellek az idődért!
Szívesen fogadok minden érvet, ami számomra is ésszerűbbé tenné az időbeosztásomat.

Régebben kifejezetten kedveltem az írásaidat, amit leírtál volt valóságalapja, tartama. Mára kicsit nyögvenyelőssé és görcsös bizonygatássá vált, ráadásul folyamatosan ugyanazt írod bizonyos témákban. Kár érte!
1. Vegyél vissza a stílusból.

2. Többször is mondtam, hogy nem láttam ismerem Arthurt, szerintem itt nincsenek túl sokan, akik látták a meccseit, és ki is emeltem, hogy ő egyelőre egy tehetség, nem várható el, hogy az első szezonban komoly pluszt adhasson a padról.

3. Ehhez jön de Jong esete, amit írtam, hogy a kifogásom ellene, hogy itt van például most Arthur akit meg kell próbálni beépíteni, ahogy a hollandnak is sok játékperc kellene.


4. Rabiot pedig hidd el annyiszor láttam hogy véleményt alkothassak róla. Haverom hatalmas PSG fan, néztem vele meccseket, Neymarra is kíváncsi voltam mit alkot. Nem rendszeresen, de ott a Bl is. Szóval annyit legalább igen, hogy véleményt tudjak alkotni. De a lényeg, hogy nem vagyok ellene, jó játékosnak tartom, de még ő sem egy kész játékos, akinek idő kellene rendesen beilleszkedni, most meg elment Paulniho, Ini. Rakitic sem 25 éves nem bír már annyit, ahogy Busi sem évi 50-60 meccsre van kalibrálva.
Olyan játékos kellene, aki padról beszállva új impulzust adhat, kezdőként sem ijesztget, ha játszik. Ez volt eddig is a gond. Mire a BL éremi szakaszához értünk, már az egész csapat ki volt facsarva, hiába volt egy ütős kezdőnk, ha nem lehet megfelelően rotálni elfogynak tavaszra a játékosok.
Thiagoval szemben valamennyire elfogult vagyok ezt elismerem, ezért is követem amióta könnyen elérhető. De most lehetne itt másvalakiről szó, ha ezekkel a kvalitásokkal rendelkezne, de jelenleg ő a harmadik aki terítéken van.
Abba nem tudom mi a görcsösség, ha leírtam az érveimet Thiagoval kapcsolatban. Főleg, hogy annyi sikerült össz vissz előszedni, hogy nem kell mert innen elment meg rossz volt a VB-n. Nem mellesleg ha egyesek emléksznek, apuci verte a balhét

.
A személyeskedést meg kerüld amíg tőlem nem tapasztalsz hasonlót. Nem leszel hitelesebb ha ezt a stílust kapod fel, a minimális tiszteletet add meg, ha másoktól megkaptad, csak magadat minősíted vele.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.20. 21:27:34

Sinya22 írta:Digne-t semmiképp nem engedném el. Biztosan tehetséges mindkét B-s hátvéd,de úgy hogy 1 percet nem kaptak még nem bíznám rájuk a csere szerepkört. Persze,Alba végigrobotolja a szezont,de ha véletlen kiesik pár hétre akkor inkább Digne mint egy teljesen tapasztalatlan fiatal. Nehogy úgy járjunk mint a madrid. Kiesett Carvajal,aztán Hakimi nem brillírozott érthető módon,kellett is kényszermegoldás. Most hátul vagyunk meg talán létszámra is,és minőségre is legjobban,ne csesszük már el.
Hát a liverpooli Paul Joyce újságíró is megerősíti, hogy az Everton tárgyalásokat folytat a Barcával. Spanyolországban már elég biztosra veszik, hogy megy, ilyen 15-20 M közötti összegért.

Közben Vidal az AS újságírója, Moisés Llorens szerint hamarosan visszaköltözik Sevillába, a Barca egy tízest kér, a Sevilla 8 M-t fizetne.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3302
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.07.20. 21:13:55

Digne-t semmiképp nem engedném el. Biztosan tehetséges mindkét B-s hátvéd,de úgy hogy 1 percet nem kaptak még nem bíznám rájuk a csere szerepkört. Persze,Alba végigrobotolja a szezont,de ha véletlen kiesik pár hétre akkor inkább Digne mint egy teljesen tapasztalatlan fiatal. Nehogy úgy járjunk mint a madrid. Kiesett Carvajal,aztán Hakimi nem brillírozott érthető módon,kellett is kényszermegoldás. Most hátul vagyunk meg talán létszámra is,és minőségre is legjobban,ne csesszük már el.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.20. 20:59:24

Kovbal88 írta:Még 15 is nagy pénz érte, látva azt ahogy itt "játszott", de hogy minek menne angliába, mikor az olasz bajnokság való neki, vagy a francia.
Hát igen. Szinte minden meccsén flop volt, nem sok mindent láthattak a vevők, ami megérné a kiadott pénzt.

Pörgetnünk kellene az eladásokat amúgy, augusztus 9-én zárul az angol piac, márpedig a Gomes, Munir/Paco, Digne, Rafinha-vonalat elsősorban oda lehetne eladni ilyen Evertonokba, West Hamekbe.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.07.20. 20:46:52

Cestus írta:RAC1: Gomes az Arsenalba akar menni, a két klub tárgyal. A Barca 30 M-t kér, az Arsenal nem fizetne ennyit. Vásárlási opciós kölcsönről is szó esett.

15 M-ért én már eladnám, többet nem ér. Kb. 40-ért vettük, ahhoz képest csak csökkent az értéke itt.
Még 15 is nagy pénz érte, látva azt ahogy itt "játszott", de hogy minek menne angliába, mikor az olasz bajnokság való neki, vagy a francia.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.20. 20:23:43

RAC1: Gomes az Arsenalba akar menni, a két klub tárgyal. A Barca 30 M-t kér, az Arsenal nem fizetne ennyit. Vásárlási opciós kölcsönről is szó esett.

15 M-ért én már eladnám, többet nem ér. Kb. 40-ért vettük, ahhoz képest csak csökkent az értéke itt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.07.20. 18:01:53

Chino írta:
Hazard ..... Folyamatosan nyal nekik, állítólag ajánlat is volt érte, csak a Chelsaenek sietnie kell a pótlással mert náluk hamarabb zárul a piac.

......... és amennyit Arthurból láttam se ezt tükrözi.

Kérlek fejtsd már ki ezt az általad közölt hiteles információt: "folyamatosan nyal nekik"
Mit is takar ez? Én tájékozatlan vagyok e témakörben, szeretnék többet tudni.

Az is kíváncsivá tesz, hogyan követted Arthur meccseit? Lentebb olvastam, hogy az Ajaxot is követted és a PSG-t is. Legalábbis erre utalnak a magabiztos írásaid.
Komolyan érdekelne hogyan fér ennyi bele az ember életébe. Ráadásul toppon vagy a Bayernnnel is Thiagó miatt, valamint gondolom a Barca is alap számodra.
Irigyellek az idődért!
Szívesen fogadok minden érvet, ami számomra is ésszerűbbé tenné az időbeosztásomat.

Régebben kifejezetten kedveltem az írásaidat, amit leírtál volt valóságalapja, tartama. Mára kicsit nyögvenyelőssé és görcsös bizonygatássá vált, ráadásul folyamatosan ugyanazt írod bizonyos témákban. Kár érte!
Avatar
thiagoalcantara
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2012.07.31. 15:23:35
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2018.07.20. 15:55:25

Szerintem nem kell ide se De Jong se Rabiot, sőt még Thiago sem.

A nevemből láthatjátok, nagy Thiago fan voltam, bosszantott, hogy elment, de minden jó megoldására jut 5 olyan hiba, ami nem fér bele, van egy tipikus flegmasága, amit még most se nőtt ki, ez néha bejön, néha nem.

Remélem szimplán meg lesz tartva Samper, sőt Rafinha is(csak Rafi sajnos olyan sérülékeny mint a tesója). Gomes meg Denis perceit simán meg is kaphatnák. Munir is maradhatna Paco helyett, szerintem azt le tudja hozni ő is amit Alcacer.

Vidal, Gomes, Denis, Paco mehetnek amerre látnak, de sajnos ez nem Fifa hogy ilyen simán menjenek a dolgok.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.07.20. 15:38:48

Csak remélni tudom hogy Abidal és Valverde kapcsolatban vannak és a vezetőség nem magától okoskodik.

William 80, Pjanic 100 nem semmi milyen árak vannak

Thiagot hoznám egyedul amugy.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.07.20. 15:30:45

Chino írta:Jong/Rabiot/Thiago ő lenne a legnagyobb erősítés.
tavaly hány psg meg ajax meccset láttál h ezt így kijelented? gondolom egyet sem. akkor? :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.07.20. 15:13:49

Kubla9 írta:Willian? 80 misit kér érte a cselszki. Szerintem sok egy kicsit egy 29 éves játékosért.
Sajnos senkit se tudunk belevonni az üzletbe aki esetleg megfelelne nekik.
Állítólak Dembélé gyereket meg pénzt ajánlottak Hazardért de szerintem ez erősen a kacsa kategóriába tartozik.
Itt van Dembélé, aki totál lefedi azt a posztot, mindkét szélen bevethető. Nem akarom Williant se lebecsülni, de gyakorlatilag egy, jóindulattal két olyan éve volt, amikor tényleg stabil kezdő tudott lenni ebben a jó ideje gyengécske Chelsaeben. Amellett abszolút szélső játékos, nem hiszem, hogy Valverde egy pálfordulattal elkezdene így játszani, a francia beépítése pedig az egyik legfontosabb feladat lenne a szezonban, ha pedig utóbbi a kp-n játszana, nagyon kétlem, hogy ennyi támadó szellemű játékost fent hagyna Valverde és védekezésben sincs igazán a topon, ami miatt Dembélét annyit kritizálták. Nem igazán látom, hogy hol lenne a helye.
Hazard szerintem, ha megy, akkor csak a Realba. Folyamatosan nyal nekik, állítólag ajánlat is volt érte, csak a Chelsaenek sietnie kell a pótlással mert náluk hamarabb zárul a piac. Perezéknek meg kell egy nagy nevet igazolni elérhető pedig jelenleg talán csak Hazard.
Nocturn4L írta:
-Már a mai világban más focit játszanak mint régen. Sajnos a Spanyol csapatban is látszódott ha nincs Tiki-taka nincsen foci. A barca is hasonlóan áll sajnos volt törekvés másra, de a jelenlegi játékos állomány ezt preferálja még erre képes. Én örülnék egy kicsit támadóbb direktebb focinak mint pl a Pool vagy a City féle tiki-taka ahol gyorsan tudnak váltani vagy gyors kontrákat vezetni. Nálunk sajna ez nincsen vagy legalábbis nagyon nagyon ritka. Így, ha nem olyan játékosokat hozunk akik csak passzolgatni tudnak hanem direktebb focira akár kontrákra is jók a csapat is jobb lehet és BL győzelem is egyszerűbb lehetne. Én ezért preferálnék más játékosokat más embereket. Maradjon meg a filozófia passzolgassunk, de tudjunk váltani mikor kell. Vagy legyen több hadrend. Remélem ez magyarázat. Nekem személy szerint semmi bajom vele, de egyszerűen nem rá van szükség, hogy itt BL győzelem legyen vagy fejlődés én ezt látom. Lehet nincs igazam, de változás általában jól sül el és ennél rosszabb már úgy sem lehet csak jobb nem?
És ezt Rabiot, meg de Jong stílusa változtatja meg? A hadrendet pedig inkább lehet Thiagoval változtatni, mint de Jonggal, és amennyit Arthurból láttam se ezt tükrözi. Pont ez lenne a lényeg, hogy ne Messinek kelljen egyszerre gondoskodni a góllövésről és a támadásépítésről egyszerre. És Thiagonál csak ezt a passzolgatós stílust láttad?
Griezmann tökéletes lehetett volna Suarez helyén elől Messivel, de az uru-nak folyamatosan játszania kell. Ez a kontrázás sem olyan, hogy egyszerre elhatározzuk aztán úgy lesz. Vannak hozzá játékosok, de ha az ellenfél beáll buszozni vagy felhúz egy dupla falat, amit úgy 80 %-ban meg is tesznek próbálhatnak kontrázni. Cou-Messi-Alba, most Dembélé, de még SR is képes rá, nem a játékosanyaggal van a probléma. Thiagot például egy hadrendváltással fel lehet tolni Couval egy vonalba nem egyszer játszott úgy a Bayernben is, plusz ott volt kontrára épülő taktika és mégis beleillett. Nem csak Pep, de Ancelotti és Heynckes alatt is fontos tagja volt a Bayernnek, ami azért mutatt vmit.

Nem arról van szó, hogy mindenképpen ő kell és ez a berögződés sokaknál, hanem a felmerült nevek közül: Jong/Rabiot/Thiago ő lenne a legnagyobb erősítés.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.20. 15:10:11

La Pulga írta:Amugy nem lehet azert akarjuk ennyire Williant mert kesobb tovabb tudjuk passzolni a kinaiaknak? Ki tudja mit boltolt le veluk Barto..
Kinézem belőlük sajnos. :|
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.07.20. 15:08:39

Amugy nem lehet azert akarjuk ennyire Williant mert kesobb tovabb tudjuk passzolni a kinaiaknak? Ki tudja mit boltolt le veluk Barto..
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.07.20. 14:03:37

Thiago, Willian, Hazard, Rabiot stb. Folyamatosan ezeket lehet olvasni mindenki oda van valamelyikért. Nekem személy szerint lényegtelen kit hozunk, csak váljon be. De számomra a fő probléma az, hogy Bartomeu annyira gyenge észjárással rendelkezik, hogy az valami félelmetes. Ez nálam leginkább az, hogy láthatja ő is, hogy a csapat 2-3 éve szenved és képtelen olyan embereket vagy embert (Monchi) idehozni aki, aki rendelkezik olyan intelligenciával, hogy látja a 20-30 milliós emberekbe is, amire és akikre szükségünk van. Legyen az a pályán bárhol ahova erősíteni kell.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.07.20. 13:43:25

UI.: Puszi a moderátornak aki törölte a posztom. Semmi olyan nem volt benne, de kezdődhet a törölgetős játék.
Nem volt semmi olyan benne, de piramis volt, amik eddig is törlésre kerültek. :wink:
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2018.07.20. 13:38:17

Willian? 80 misit kér érte a cselszki. Szerintem sok egy kicsit egy 29 éves játékosért.
Sajnos senkit se tudunk belevonni az üzletbe aki esetleg megfelelne nekik.
Állítólak Dembélé gyereket meg pénzt ajánlottak Hazardért de szerintem ez erősen a kacsa kategóriába tartozik.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.07.20. 13:13:02

Cestus írta:Willian közel a Barcához a Sport szerint amúgy. Coutinho már a VB alatt is győzködte. Így, hogy Q megkapta a portugál papírokat, szerintem csak idő kérdése, hogy leigazoljuk. Kíváncsi vagyok arra is, hogy azért is őt válaszottuk-e esetleg, hogy ezzel megnehezítsük a Real számára Hazard megszerzését.
Ne legyen afelől kétség, hogy neki csináltak helyet az elmúlt hetekben. Szerintem legalábbis, rengeteg dolog, az ő megszerzésére mutat. Én úgy hiszem, hogy Valverde kért egy embert előre, Grízes nem jött, B terv Willian, és most minden jel erre utal.

A sokadszori Thiago kibeszélőhöz meg a leghiggadtabb véleményem: (azon túl hogy továbbra sem egy reális témáról beszélünk, mert nem mutatunk felé érdeklődést)

Kétszer két probléma /tábor szembenállása:

Van aki egyetért azzal, hogy La Masia nevelést ne vásároljunk vissza, de legalább ne ennyi pénzért, mert érvnek ugyan jó Piqué, de visszás már csak az ára miatt is. És van akit ez teljességgel hidegen hagy, talán még zavarja is ez az álláspont, mert ezzel valóban szűkítjük a saját lehetőségeinket.

A másik az életkor... Thiago pont "a csúcs" évjárat, valaki ezt hiányolja a csapatból, nem tartjuk azért világklasszisnak, de ha vállalja a padot akkor egy minőségi 60. perces játékos lehet. A lelkesebbek Rakitic helyén is elképzelik. Kockázatmentes igazolásnak tűnik, de kevesebb potenciállal.

Van aki viszont a potenciált többre tartja, ezért mondjuk jobban reménykedik egy Rabiot, vagy egy De Jong érkezésében, mert ha nem is bizonyított annyit mint a spanyol, de idő is van előttük, és túlléphetik a szintjét.

Van egy konzervatív tábor aki kockáztatna, és egy "szabad elvűbb" tábor, aki biztos pontot lát benne...

Az idő eldönti mi lesz. Végül jöhet bárki ha beválik úgy is megbocsájtjuk neki.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.07.20. 12:50:25

Nocturn4L írta:Nálunk sajna ez nincsen vagy legalábbis nagyon nagyon ritka. Így, ha nem olyan játékosokat hozunk akik csak passzolgatni tudnak hanem direktebb focira akár kontrákra is jók a csapat is jobb lehet és BL győzelem is egyszerűbb lehetne. Én ezért preferálnék más játékosokat más embereket. Maradjon meg a filozófia passzolgassunk, de tudjunk váltani mikor kell. Vagy legyen több hadrend. Remélem ez magyarázat. Nekem személy szerint semmi bajom vele, de egyszerűen nem rá van szükség, hogy itt BL győzelem legyen vagy fejlődés én ezt látom. Lehet nincs igazam, de változás általában jól sül el és ennél rosszabb már úgy sem lehet csak jobb nem?
Na ez hatalmas +1. Sokoldalúbbá kellene válnunk, ha az európai színtéren javulni akarunk. Kell bizony egy B és C terv, ha a sokpasszos gyötrődés nem akar működni (Paulinho pl. a beindulásaival tökéletes B terv volt, kár, hogy a Róma ellen nem játszott). Ennek ellenére ha végül Thiago kerül vissza ide, nekem azzal sincs gondom, de így, hogy Arthurt idehoztuk, más profilt részesítenék én is előnyben. Persze a kis brazil még kérdéses, mit tud nyújtani itt, de ő már a mi játékosunk, a klub úgy ítélte meg, hogy erősítés lesz, így akkor kapja meg a bizalmat ő. Annak én sem látnám értelmét, ha ugyanazt a játékost megvennénk még egyszer, ha van más lehetőségünk is.

Willian közel a Barcához a Sport szerint amúgy. Coutinho már a VB alatt is győzködte. Így, hogy Q megkapta a portugál papírokat, szerintem csak idő kérdése, hogy leigazoljuk. Kíváncsi vagyok arra is, hogy azért is őt válaszottuk-e esetleg, hogy ezzel megnehezítsük a Real számára Hazard megszerzését.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Nocturn4L
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2018.01.15. 20:12:09

2018.07.20. 12:44:16

Nocturn4L írta: Légyszi adj má nekem ebből a szerből amit szedsz :D Ez a Thiágózás még mindig. Én kívánom már sőt akarom, hogy jöjjön ide legyen olyan rossz mint a VB alatt vagy tavasszal a Bayernben és te legyél az első aki el akarja küldeni télen, de tényleg. Hihetetlen. [-X [-X Miért nem csapatot akarunk itt építeni értelmes fiatalokkal és nem a régi játékosok újravásárlásával drágán. Itt volt elment engedjük el kész. Keressünk mást. Én megértem Bartoék véleményét erről ő nem kell ide és kész, ha mégis idekerül emellett a sok Thiágózás mellett tuti befürdünk vele és már télen mindenki disznófejjel akarja dobálni meg küldené el máshova.
Szerintem inkább neked van Thiago-fóbiád. Ez már több az előítéletnél, nem tudom mit ártott neked de nagyon el lehetsz borulva. Akkor gondold úgy, hogy nem visszavásároljuk hanem van egy ilyen játékos a piacon.
Egyetlen normális érvet nem tudtál mondani, azon kívül, hogy rossz volt a VB-n, meg várod, hogy fürödjünk be vele. Mellesleg nem tuudom meddig tudsz visszaásni az emlékezetetben, de rémlik, hogy hogyan távozott, mikert mondott? Majd ha eszedbe jut szólj.
Emellett csak kíváncsiságból, legyszíves válaszolj, az elmúlt 5 évből hány meccsét láttad?
Ha normális és valós érveket felsorakoztatsz és nem a gyűlölet beszél belőled, lehet, hogy majd komolyan is vesznek.[/quote]

Nekem semmi bajom nincs Thiagoval. Jó ő ott ahol van vagy egy másik csapatban. Igen emlékszem rá és azt is tudom Abidal nagy kedvelője a srácnak, de én még mindig más játékosokat preferálnék és igen láttam más meccset is mint csak Barcát. Hidd el nekem én az az ember vagyok aki bármelyik nagy ligában játszó csapatok játékosait majdnem fejből tudja. Tudom ki sérült ki nem és stb. Sokat olvasok a focis hírekről és up to date vagyok sok mindenben. Persze nem mindenben félreértés ne essék van amit én sem tudok sőt sok mindent, de a foci az amit szemmel tartok minden nap több alkalommal is. Ha igazi érvet szeretnél tőlem hallani akkor kezdem:

-Már a mai világban más focit játszanak mint régen. Sajnos a Spanyol csapatban is látszódott ha nincs Tiki-taka nincsen foci. A barca is hasonlóan áll sajnos volt törekvés másra, de a jelenlegi játékos állomány ezt preferálja még erre képes. Én örülnék egy kicsit támadóbb direktebb focinak mint pl a Pool vagy a City féle tiki-taka ahol gyorsan tudnak váltani vagy gyors kontrákat vezetni. Nálunk sajna ez nincsen vagy legalábbis nagyon nagyon ritka. Így, ha nem olyan játékosokat hozunk akik csak passzolgatni tudnak hanem direktebb focira akár kontrákra is jók a csapat is jobb lehet és BL győzelem is egyszerűbb lehetne. Én ezért preferálnék más játékosokat más embereket. Maradjon meg a filozófia passzolgassunk, de tudjunk váltani mikor kell. Vagy legyen több hadrend. Remélem ez magyarázat. Nekem személy szerint semmi bajom vele, de egyszerűen nem rá van szükség, hogy itt BL győzelem legyen vagy fejlődés én ezt látom. Lehet nincs igazam, de változás általában jól sül el és ennél rosszabb már úgy sem lehet csak jobb nem?


UI.: Puszi a moderátornak aki törölte a posztom. Semmi olyan nem volt benne, de kezdődhet a törölgetős játék.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.07.20. 11:54:21

Cestus írta:
Kovbal88 írta:Digne távozásának nem örülök, örülnék. Nagy pénzt nem kapunk érte, jobb játékost úgyse tudunk szerezni cserének. Albánál számomra sokkal szimpatikusabb.
Mirandának (bal szélsőhátvéd) állítólag belefoglalták a szerződésébe, hogy 19/20-tól a nagy csapatban lesz. Na már most ha ezt így lehet tudni előre, inkább adjuk el Digne-t addig, amíg vannak kérői, minthogy maradjon és utána a szerződése lejártáig dágleszezzen (bár nem az a típus). Jelenleg a Bayern és a Juve érdeklődik, ha nem adjuk el nekik most, a nyáron simán találnak mást a helyette. Amúgy pont ma lett 25 éves. :D

Miranda még a B-ben is csak pár meccsen játszott, szóval ő még elég távol áll a nagycsapattól. Ha minden igaz Cucurellat hivatalosan is felhozzák az A-ba, gondolom emiatt van Digne körül a herce-hurca. Mondjuk én nem tartom feltétlen jó megoldásnak. Ha végig pad vagy lelátómelegítő lesz semmi értelme sincs. Alba mögött pedig nincs sok esélye. Ráadásul itt ha már egy-két meccsen nem villant nagyot már küldenék is a süllyesztőbe. Ahogy ez van Alenaval is. Játszott 19 évesen kb. 200 percet 3 meccsen és nem villantott akkorát, hogy mindenkinek leessen az álla, úgyhogy el van könyvelve, mint nem ide való játékos. Azért kíváncsi vagyok, ha Puyollal, Piquével, Pedroval stb. is ilyen az elvárás befutottak volna-e. Vagy ott van Xavi, akit megnéztem volna ilyen idősen, ennyi játékperccel és löktük volna Milanóba, ahol közel sem bioztos, hogy ilyen karriert futott volna be. Busquetset is a pokolba kívánták sokan első szezonjában, érthetetlen volt hogy miért kapott ennyi lehetőséget. Aki viszont látta rendszeresen, meccsről-meccsre Alenat, kíváncsi lennék komolyan a véleményére.
Sampert is elkönyvelik sokan olyannak, aki már máshol megbukott, nem kell ide. Azt viszont megnéztem volna Busit visszahozta volna-e Valverde kölcsönből, ha fiatalon teljesen idegen, inkább fizikai adottságokra épülő játékrendszerben kellett volna teljesítenie. Féreértés ne essék, nem azt mondom, hogy boldog-boldogtalant hozzunk fel és töltsük fel velük a keretet, csak évente legalább egy fiatalt ki lehetne konolyabban próbálni.
Középső védővel viszont nem igazán vagyunk eleresztve a B-ben, nem tudom milyen erősítést várnak onnan. Costas lelépett a Celtaba, Martinez sincs, a legnagyobb rutinja a 19 éves Cuencanak van. Habár szerintem várható oda még igazolás.

De kicsit eltértem a témától, a lényeg az lett volna, hogy így is de Jong után futunk, mint egy kiskutya 50 milliókért, akinek bőven kellene lehetőség, hogy igazán megmutassa magát, plusz van egy csodabrazilunk, akitől szintén botorság azt várni, hogy akár fél év alatt is olyan szintre hozza magát, hogy komoly erősíítés legyen. Így lenne két zsákbamacska, beépítésre váró fiatalunk, miközben elment Paula és Ini. És lehet röhögni az életkoron, de Rakitic lassan 31 éves és játszunk 50-60 meccset egy szezonban, a sérülésekről nem is beszélve.
Pont ezért van szükség egy olyan emberre aki már kész játékos és nem kell félni, ha adott esetben kezdenie kell.
De ha mi inkább Williant akarunk, akkor Ámen.
Nocturn4L írta: Légyszi adj má nekem ebből a szerből amit szedsz :D Ez a Thiágózás még mindig. Én kívánom már sőt akarom, hogy jöjjön ide legyen olyan rossz mint a VB alatt vagy tavasszal a Bayernben és te legyél az első aki el akarja küldeni télen, de tényleg. Hihetetlen. [-X [-X Miért nem csapatot akarunk itt építeni értelmes fiatalokkal és nem a régi játékosok újravásárlásával drágán. Itt volt elment engedjük el kész. Keressünk mást. Én megértem Bartoék véleményét erről ő nem kell ide és kész, ha mégis idekerül emellett a sok Thiágózás mellett tuti befürdünk vele és már télen mindenki disznófejjel akarja dobálni meg küldené el máshova.
Szerintem inkább neked van Thiago-fóbiád. Ez már több az előítéletnél, nem tudom mit ártott neked de nagyon el lehetsz borulva. Akkor gondold úgy, hogy nem visszavásároljuk hanem van egy ilyen játékos a piacon.
Egyetlen normális érvet nem tudtál mondani, azon kívül, hogy rossz volt a VB-n, meg várod, hogy fürödjünk be vele. Mellesleg nem tuudom meddig tudsz visszaásni az emlékezetetben, de rémlik, hogy hogyan távozott, mikert mondott? Majd ha eszedbe jut szólj.
Emellett csak kíváncsiságból, legyszíves válaszolj, az elmúlt 5 évből hány meccsét láttad?
Ha normális és valós érveket felsorakoztatsz és nem a gyűlölet beszél belőled, lehet, hogy majd komolyan is vesznek.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.07.20. 10:46:00

Cestus írta:
Kovbal88 írta:Digne távozásának nem örülök, örülnék. Nagy pénzt nem kapunk érte, jobb játékost úgyse tudunk szerezni cserének. Albánál számomra sokkal szimpatikusabb.
Mirandának (bal szélsőhátvéd) állítólag belefoglalták a szerződésébe, hogy 19/20-tól a nagy csapatban lesz. Na már most ha ezt így lehet tudni előre, inkább adjuk el Digne-t addig, amíg vannak kérői, minthogy maradjon és utána a szerződése lejártáig dágleszezzen (bár nem az a típus). Jelenleg a Bayern és a Juve érdeklődik, ha nem adjuk el nekik most, a nyáron simán találnak mást a helyette.

Simán bele lehetne vonni egy esetleges Thiago üzletbe ha már tényleg érdeklődik érte a Bayern.
De őt csak akkor adnám el, ha tényleg komolyan gondolják Valverdéék a fiatalok beépítését és meg is üti a fiatal helyettes a kellő szintet, különben az elég gáz lesz ha nem, és Albának kell a szezon összes meccsét végig tolnia.
Válasz küldése