Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.04.26. 15:46:42

a Real Madriddal se voltunk képesek felvenni a versenyt
Ezt a múltkori meccsből sikerült leszűrni? Ott nem vettük fel velük a versenyt?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.26. 15:21:25

Nem érdemes nagyon remenykedni, még mindig üres a kassza.
Nálam tökmindegy ki jön, ki megy, nem lesz elvárás a BL. Ugyanúgy fogok nekimenni, mint a mostani szezonnak:
Játsszanak a fiatalok, dőljön el, hogy kit kell elküldeni, hozzuk le kupával a szezont és ne égjünk akkorát a BL-ben, mint az elmúlt 3 évben.

Szerintem legalább 2 év kell még, mire ebből BL-esélyes csapat lesz, és én hiába tartanám meg Koeman-t még jövőre is, szerintem nem vele leszünk legközelebb BL-győztesek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.04.26. 15:07:25

Nyáron nagyon jó lenne összerakni egy olyan Barcelonát, amely képes felülni Európa tetejére.
Jelenleg a Bayern PSG hozzánk képest teljesen más dimenzióban játszik és bizony a Real Madriddal se voltunk képesek felvenni a versenyt. Gondolom a City, LIverpool is jobb nálunk. Szóval lenne hova fejlődni.

Pedig nevek alapján nem rossz ez a csapat, csak össze kell rakni. Nem is tudom kit lehetne igazolni pl előre. Haaland nagy pénzért ne jöjjön, igazából helye se nagyon lenne, ha mindenki marad.
Szeretnék egy erős Barcelonát és bízom benne, hogy összejöhet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.25. 13:26:39

davi10 írta:
2021.04.25. 11:13:36
Kb. csak ellenünk láttam játszani a csávót, de akkor elég jónak tűnt, kiforrottabbnak, mint Dest. Így, hogy kb. bagóért a miénk lenne, nagy vétek lenne elengedni, leírtam többször, hogy az Alba, Dest, Emerson (+ a B-s srác akinek nem jut eszembe a neve) egy olyan sor a két szélre, amivel neki lehetne menni a következő szezonnak.
És akkor még ott van Mingueza a jobbosra, meg ha nagyon nincs más akkor Robi. Miranda homály, de nem hiszem, hogy ha eddig nem tudott itt megmaradni, akkor majd pont most fog.

Ja és ott van még a szerencsétlen Wague, mivel sérülten senki nem fogja kölcsön venni, ezért valószínűleg Ő is becsatlakozik a szezon közbe. Az, hogy mennyire lesz használható, az majd egy másik kérdés.
Minden összefoglalót megnézek minden héten, külön nem látom a Betis meccseit, és tudom, hogy az nem ugyanaz, de nagyon meggyőző nekem Emerson mindkét irányban. Gyors, Destnél jóval erősebb. Attól tartok viszont, hogy SR és Dest jelenlétében késznek fogják venni a jobboldalunkat... :(
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.25. 11:13:36

NovaProspekt írta:
2021.04.25. 09:14:24
Emersont lehetne hozni nyáron, tegnap jól küldte a RM ellen. Roberto meg mehetne a kp-ra backupnak. Mondjuk ez utóbbi is olyan dolog, ami minden szezonban ki van találva, aztán sosem valósul meg. :D
Kb. csak ellenünk láttam játszani a csávót, de akkor elég jónak tűnt, kiforrottabbnak, mint Dest. Így, hogy kb. bagóért a miénk lenne, nagy vétek lenne elengedni, leírtam többször, hogy az Alba, Dest, Emerson (+ a B-s srác akinek nem jut eszembe a neve) egy olyan sor a két szélre, amivel neki lehetne menni a következő szezonnak.
És akkor még ott van Mingueza a jobbosra, meg ha nagyon nincs más akkor Robi. Miranda homály, de nem hiszem, hogy ha eddig nem tudott itt megmaradni, akkor majd pont most fog.

Ja és ott van még a szerencsétlen Wague, mivel sérülten senki nem fogja kölcsön venni, ezért valószínűleg Ő is becsatlakozik a szezon közbe. Az, hogy mennyire lesz használható, az majd egy másik kérdés.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1946
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.25. 09:14:24

Emersont lehetne hozni nyáron, tegnap jól küldte a RM ellen. Roberto meg mehetne a kp-ra backupnak. Mondjuk ez utóbbi is olyan dolog, ami minden szezonban ki van találva, aztán sosem valósul meg. :D
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.19. 08:14:33

Ha valóban megvalósul a szuperliga, viszont csapatait kizárják az UEFA és a nemzeti bajnokságok rendezvényeiről, akkor a La Masianak annyi. Ebből pillanatnyilag az következik, hogy minden nagyobb tehetségű fiatalt most kell a Clubhoz kötni, hogy a Barcanak saját arca legyen. Ez sokkal fontosabb, mint sztárigazolások után kajtatni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.18. 20:32:07

Cavani is elkezdte rúgni a gólokat MU-ban az utóbbi meccsein. Én sajnáltam, hogy amikor már tudni lehetett, hogy elmegy Párizsból, nem is érdeklődtünk utána. Szerintem padon egyáltalán nem lett volna rossz egy ilyen játékos.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.04.17. 15:35:49

Kellő stabilitást is tud adni, jól szerel és emellett nem egy favágó, nem véletlenül "monitorozta" annak idején a Barca.


Időnként belenézek egy-egy angol meccsbe. Érdekes, hogy bennem is felmerült, Ügyes gyerek. Annyira nem mélyedtem bele, de az tetszett, ahogyan második hullámban érkezik és ügyesen lő 16-20 méter körülről.
Pedri fejlődését jó lenne ilyen irányba is terelgetni
[/quote]
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.17. 14:24:58

Gaillard írta:
2021.04.17. 07:19:20
Youri Tielemansnak két év múlva lejár a szerződése és még mindig csak 23 éves, de már rengeteg tapasztalattal a háta mögött.
Annak idején a Barca is érdeklődött iránta, szerintem nem lenne rossz megoldás a következő 5-10 évre, ha mondjuk jövő nyáron még el lehetne hozni már olyan áron, ami belefér a költségvetésébe a csapatnak.
Időnként belenézek egy-egy angol meccsbe. Érdekes, hogy bennem is felmerült, Ügyes gyerek. Annyira nem mélyedtem bele, de az tetszett, ahogyan második hullámban érkezik és ügyesen lő 16-20 méter körülről.
Pedri fejlődését jó lenne ilyen irányba is terelgetni
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.04.17. 14:13:55

Nem tudom, hogy Haaland mennyire kellene. Kicsit el van szállva magától, 30 millás fizetést akar állítólag.

Állítólag Dani Olmót is meg akarjuk szerezni. Erről tud valaki valamit?
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.17. 13:34:31

Nagyon kéne Haaland. Vagy egy helyzetet nagy százalékban beverő igazi 9es.
Mbappe is klasszis, de csak ha van befutható terület. Felállt védelem ellen szinteket esik vissza.
Remélem Laporta valahogy idehozta a norvégot.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1946
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.17. 12:57:32

Peter írta:
2021.04.16. 14:33:15
...
Rendben, nos én nem vitatom ezeket egyáltalán, amiket itt leírtál. Koeman tudatosságával kapcsolatban még annyit hozzátennék (ami nem nagyon hangzott még el itt soha), hogy azért ő is JELENLEG is tanulja még az új szerepkörét (mint ahogy a pályán lévő fiatalok), mert ekkora klub kispadján nem ült még. Így nyilvánvalóan tőle is jönnek a bakik.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.04.17. 07:19:20

Youri Tielemansnak két év múlva lejár a szerződése és még mindig csak 23 éves, de már rengeteg tapasztalattal a háta mögött.
Annak idején a Barca is érdeklődött iránta, szerintem nem lenne rossz megoldás a következő 5-10 évre, ha mondjuk jövő nyáron még el lehetne hozni már olyan áron, ami belefér a költségvetésébe a csapatnak.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.04.17. 07:16:37

Amióta Messi a korral együtt lelassult és a szufla sem elég már annyi beindulásra, sprintre, azóta többször látom, hogy átadja a lehetőséget (nem lép be aktívan a támadásba), ha amúgy is messzebb van a kaputól, nem feltétlenül vesz rész minden kapu előtti akcióban.
A probléma az, hogy nagyon ritkán tudnak nélküle bármit is letenni az asztalra a többiek, ez pedig nem Messi hibája, hanem a játékrendszer és egyéni képességekből eredő potencia kérdése.
Nem gondoltam volna, hogy Messi jóval a 30 felett hoz még 30 gól körüli szezonokat, amit nem kevés gólpasszal és kulcspasszal továbberősít.
Nyáron 34 éves lesz és az egy dolog, hogy hasonló játékosa lehet, hogy már nem is lesz többé a Barcelonának, de hogy nélküle ennyire vérszegény legyen a támadó ereje a csapatnak, az azért gáz. Most tényleg csak abban lehet reménykedni, hogy Fati esetében valami csoda módon ez a sérülés nem okozott törést a karrierjében és a következő egy-két évben egyszer végre már sikerül egy igazán jó igazolás a támadógépezetbe is vagy jön még egy újabb Fati lentről.

sansz írta:
2021.04.16. 21:59:25
Peter írta:
2021.04.16. 17:52:07
Milyen klassz a két ifjú - Mbappé és Haaland - a mélységi területek hatékony bejátszásával.
Arról viszont már kevesebb szó esik, hogy valakiktől ehhez labdákat is kell kapniuk.

Nagyon csendben jegyzem meg, hogy megszámlálhatatlan alkalommal látni a meccseinken, hogy labdaszerzéskor Gríz vagy Dembi helyzetet változtatva beindul, helyezkedik, láthatóan mutatja magát labdát várva, de mi a visszapasszt választjuk....:mrgreen:
Ez így van,bár Mbappe azért sokoldalúbb,de tény,ha annyi beindulására reagálnánk,mint Dembelénél,akkor egy év múlva ő is elfelejtene gólt lőni. De mikor kötelező megvárni Messit háromból kétszer (mindegy,hogy ki és mi miatt),nem tudjuk ezt levetkőzni,akkor tényleg tök mindegy milyen támadó jön.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.04.16. 21:59:25

Peter írta:
2021.04.16. 17:52:07
Milyen klassz a két ifjú - Mbappé és Haaland - a mélységi területek hatékony bejátszásával.
Arról viszont már kevesebb szó esik, hogy valakiktől ehhez labdákat is kell kapniuk.

Nagyon csendben jegyzem meg, hogy megszámlálhatatlan alkalommal látni a meccseinken, hogy labdaszerzéskor Gríz vagy Dembi helyzetet változtatva beindul, helyezkedik, láthatóan mutatja magát labdát várva, de mi a visszapasszt választjuk....:mrgreen:
Ez így van,bár Mbappe azért sokoldalúbb,de tény,ha annyi beindulására reagálnánk,mint Dembelénél,akkor egy év múlva ő is elfelejtene gólt lőni. De mikor kötelező megvárni Messit háromból kétszer (mindegy,hogy ki és mi miatt),nem tudjuk ezt levetkőzni,akkor tényleg tök mindegy milyen támadó jön.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.16. 18:50:40

bunga írta:
2021.04.16. 17:58:53
Nem szabadna középpályást igazolni. Túl sok van és semmi garancia, hogy legalább azokat sikerül elküldeni, akik akadályai egy karakteresebb csapat kialakításának. Persze már azon is lehet vita, hogy kik ők. De hogy újabb versenytárs nem kell, az fix.
Azzal még egyetértek hogy túl sok van. Ettől függetlenül én ezt nem tartom mentségnek. Én messze a középpályát tartom a legnagyobb problémának, főleg hogy ha a komolyabb meccsekről beszélünk, amit Leo már nem tud egyedül megnyerni nekünk. Hátrafelé nem vagyunk elég gyorsak és erősek, előrefelé meg gyakorlatilag nem is létezünk. De Jong egy jó box to box playa és itt kifújt a középpályánk. Ide szerintem kell egy erős fizikális védekező típusú játékos aki lehetőleg gyors is, és egy kőkemény agresszív ellentmondást nem tűrő támadó középpályás is, aki egyrészt eljuttatja a labdát a támadóinkoz, másrészt leveszi Leoról a terhet és a védőket is. És így Leo is szabadabban és eredményesebben tudna támadni. Szóval én a középpályában látom a legnagyobb lemaradást közöttünk és az igazi top csapatok között. Messze. Nálunk ott mindenki lassú körülményes és csak hátrafelé vagy oldalra tud passzolni. És fizikálisan sem érik el az igazi top szintet.
Nem mondom hogy nem kellene még egy középső védő de ott a fiataljaink egészen jól megoldják már. Három védős rendszerben pláne. Ingyen meg Agüero vagy Depay remek előre, oda több szót nem is pazarolnék. Persze ha el tudunk sózni egy dembelé griezmann cou pakkot, akkor el lehet gondolkodni akár egy nevesebb támadón is de ezt a kérdést én nem látom olyan sürgetőnek. Ha Fati felépül akkor pláne, 3-5-2-ben kvázi már meg is vannak ketten Leo-val.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.16. 17:58:53

Nem szabadna középpályást igazolni. Túl sok van és semmi garancia, hogy legalább azokat sikerül elküldeni, akik akadályai egy karakteresebb csapat kialakításának. Persze már azon is lehet vita, hogy kik ők. De hogy újabb versenytárs nem kell, az fix.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.16. 17:52:07

Milyen klassz a két ifjú - Mbappé és Haaland - a mélységi területek hatékony bejátszásával.
Arról viszont már kevesebb szó esik, hogy valakiktől ehhez labdákat is kell kapniuk.

Nagyon csendben jegyzem meg, hogy megszámlálhatatlan alkalommal látni a meccseinken, hogy labdaszerzéskor Gríz vagy Dembi helyzetet változtatva beindul, helyezkedik, láthatóan mutatja magát labdát várva, de mi a visszapasszt választjuk....:mrgreen:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.16. 16:40:47

https://www.acmilan.hu/2021/04/16/romag ... ei-kozott/

Remélem, nem igaz. Nem borzalmasan rossz játékos, de a Milanban jelenleg a 4. számú védővé vált. Helyezkedni egészen jól tud, de nem túl gyors. Jelen pillanatban a Milan egész védekezőrendszere kb erősebb, mint a miénk - a két vkp-jük és talán a két szélsőjük mindenképp - furcsállom, hogy a csapat jelenleg talán leggyengébb védekezésért felelős játékosáról beszélünk pont.... Kjaer, Tomori, Theo Hernandez, de főleg Kessié, Bennacer, Calabria bármelyikére azonnal bólintanék, de Romagnolira pont nem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.16. 16:27:48

NovaProspekt írta:
2021.04.16. 13:49:01

Ha te megpróbálod Messi vagy Busi kezét így fogni, annak óriási pofára esés a vége.
Velük már csakis az működhet, ha 50-50-es párbeszéd van, nekik bizony ki kell kérni a véleményüket (ettől még nem lesz töketlen az edző; nem attól lesz király az edző, hogy folyamatosan ordibál az öltözőben, meg majomkodik az oldalvonal mellett a meccsek alatt).
Olyat nem írtam, hogy ordibálástól lesz tökös az edző vagy a rohangálástól.
Az pedig, hogy kitől és milyen véleményt kér az edző, vagy azt mennyiben fogadja el, illetve az edző, hogyan fogadtatja el a saját véleményét, az külön fejezet.
Partneri viszonyok nélkül valóban nincs sikeres öltöző, viszont mindenkinek tudnia kell, hol a helye.
Hívják őt Messinek, Businak, Ramosnak vagy CR-nek.
Nyilván a megfelelő módon kell hozzáállnia az edzőnek, aki azért edző, hogy ezt megtegye és attól lesz olyan edző amilyen, ahogyan ezt megteszi.... :mrgreen:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.16. 14:33:15

NovaProspekt írta:
2021.04.16. 13:49:01
Mindez sületlenségnek tűnhet, de nem az. Nekem ez a munkám is. :mrgreen:
Nem sületlenség, igazad van. Ugyanakkor az időt, mint tényezőt is nézni kell, szerintem.
Nem azonnal és nem látványos csodára gondolok, hanem olyan szervettségi elemeket hiányolok, amiből már látszódnia kellene valaminek. Nem élesen, de valami piszkozat féleség. Játszottunk alkalmankét nagyon szépen, hol egész meccsen, hol bizonyos ideig.
Ezt nem sikerült úgy ismételni, amiből - nekem - a tudatosság jött volna le.
Nehéz ezt röviden elmagyarázni. Tudom, hogy meló, meló és meló, de ennek már több látszata kellene, hogy legyen. Koeman - nekem úgy tűnik - többet hagy a beidegződött rossz szokásokra ahelyett, hogy ezen minden edzői tekintélyével változtatni próbáljon.
Az egy dolog, hogy egy játékostárs arra gondol, hogy Dembi majd becselezi valahogy magát, de az edzőnek tudnia kell, hogy ebből semmi nem lesz, Dembinek a terület kell.
Képességek, adottságok, lehetőségek, megvalósítás. Ezeket tudatosan össze kell és lehet is hozni, de ehhez is képesség kell.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1946
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.16. 13:49:01

Peter írta:
2021.04.16. 12:31:59
Szerintem ebbe a felkszítésbe kellene beletartozni, hogy az edző megmondja Businak vagy Messinek, hogy milyen esetekben, helyzetekben mit csináljon. Pl labdaszerzésnél gyorsan forduljon le vagy álljon vissza és építkezzünk hátulról. Ha az edzőnek nem tetszik, hogy visszapaszol Busi, akkor ezt edzéseken ezerszer el kell magyarázni. Ha nem érti meg, hívja magához meccs közben és súgja a fülébe. Ha így sem érti meg, cserélje le....
Ha te megpróbálod Messi vagy Busi kezét így fogni, annak óriási pofára esés a vége. Azt kell megérteni, hogy egy vezetőnek máshogy kell viszonyulnia az embereihez attól függően, azok milyen tapasztalattal rendelkeznek. Mingueza, Araújo, Dest? Igen, nekik mondja meg az edző, hogyan lehetnek jobbak, konkrétan mit kell csinálni. De Jong, ter Stegen? Nekik tegyen javaslatokat az edző, de ne pesztrálja őket mindenért. Messi, Busi? Velük már csakis az működhet, ha 50-50-es párbeszéd van, nekik bizony ki kell kérni a véleményüket (ettől még nem lesz töketlen az edző; nem attól lesz király az edző, hogy folyamatosan ordibál az öltözőben, meg majomkodik az oldalvonal mellett a meccsek alatt).

Ha az aranylasztis CR-t videózással gólt szerezni tanítja az edzője, meg Businak súgdos a fülébe, akkor 100-ból 100-szor nem fogja az edző a kívánt célt elérni, és csak elidegeníti magától a játékosokat. Ez egy olyan ötlet sajnos, ami maximum itt a fórumon tűnik jó ötletnek, a való világban, a gyakorlatban pedig kudarc lesz.

Még azt kell látni, hogy a relatíve tapasztalatlan játékosok sosem állnak majd össze, hogy egyből csodaszépen játszanak, és le is gyalulnak mindenkit. Ahhoz, hogy valaki jó legyen, el kell elég sok hibát követni. Gyakorlatilag minél több hibát követett el valaki, annál jobb lesz. Ennek az az egy feltétele van, hogy fejben legyen rendben (vagy rendbe rakva) az egyén, és a hibáitól ne magába roskadjon és depizzen, hanem hideg fejjel átgondolva őket tanuljon belőlük, és így a megszerzett tapasztalat épüljön be a repertoárjába. Koemannál azt látom, hogy Mingueza hiába fejel a saját kapujába az egyik meccsen, Araújo hiába adja el a lasztit, amiből gól van, Pedri hiába tűnik el egy-egy meccsen, utána ezek a játékosok önbizalomtól duzzadva térnek vissza.
Ezért gondolom azt, hogy Koeman jól rendbe rakta őket fejben. Hibázni meg hibázni fognak még nagyon sokszor, de ha az alapok mentálisan a helyükön vannak, így fogunk tudni klasszisokat nevelni.
Ramos pl. nem lenne az, aki ma, ha nem verik ronggyá számtalan clásicon a csapatát. De mondhatnám a Barca sikergenerációját is, ott is kellett jó pár pofon, hogy azok legyenek, akik.

Mindez sületlenségnek tűnhet, de nem az. Nekem ez a munkám is. :mrgreen:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.16. 13:14:53

hajnesz írta:
2021.04.16. 12:38:00
Te talán jobban felmented Koemant a vezéregyéniség hiánya miatt.
De....
Ott van de Jong, Koeman válogatott embere volt.
Egy karakteres tökös edző, megfelelő habitussal és hitelt érdemlő szakmaisággal vezér nélkül is képes elfogadtatni az elképzeléseit a csapattal.
Ennyi idő alatt fiatalokkal is lehetett volna többet kezdeni.
Csak egy példa a Chelsea. Fiatalok, ősztől vannak együtt. Lampard bicskája beletört, de Tuchel tudott olyat hozzátenni, amit Lampard nem. Egyik edzőt sem fikázom vagy éppen méltatom. Egyiknek sikerült, a másiknak nem. Koemant sem bántom, de nem áll össze ez a Barca vele.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.04.16. 12:38:00

Peter írta:
2021.04.16. 12:22:38
Pochettino felküldi a vezéregyéniségeket a pályára, hogy oldjátok meg?
Zidane elég, ha feldobja a pályára a CKM-et és majd ők megoldják?
Nacho vagy Militao vagy éppen Valverde kitalálja, hogy éppen mit csináljon?

Nyitott vagyok az újdonságok irányába, de segítsetek megérteni nekem, hogy mi az edző feladata?
nyilván nem, de Koeman se ezt csinálja, bármennyire is ezt akarod beleképzelni.
Ez nem újdonság, a foci így működik. Nálunk nincs tapasztalat, nincs igazi vezéregyéniség, ennyi fiatalt beépíteni egyszerre nagyon nehéz, illetve ettől többet nem igen lehet várni tőlük, mint amit most látunk.
Nyilván a CKM-t is fel kell küldeni egy taktikával, de ők már annyi éve játszanak együtt, hogy a saját feladatuk mellett húzzák a társaikat is felfelé. Vagy ott van a régi triónk. Túlzással Te vagy én is játszhattunk volna, mert volt annyira jó a csapat, hogy elbír -1 embert, kisegítik egymást, ahol kell.

Visszatérve, az edző feladata az, hogy kitaláljon egy működő taktikát a kerethez mérten, és kihozza belőlük a legtöbbet. Vannak olyan dolgok, amire az edző nem tud hatni, pl. nem tud Pedri/Dest/Mingueza/Araujo/Dembele lábába rakni 200 bajnoki meccset egy év alatt, ehhez idő kell. Ha ezek a játékosok lejátszottak ennyi meccset, és még mindig zöldfülű hibákat követnek el, az már más tészta, akkor már lehet arról beszélni, hogy itt van egy összeszokott, tapasztalt csapat, és még mindig amatőr gólokat kapunk, vagy puskázzuk el a 100% ziccereket.
Peter írta:
2021.04.16. 12:31:59

Szerintem ebbe a felkszítésbe kellene beletartozni, hogy az edző megmondja Businak vagy Messinek, hogy milyen esetekben, helyzetekben mit csináljon. Pl labdaszerzésnél gyorsan forduljon le vagy álljon vissza és építkezzünk hátulról. Ha az edzőnek nem tetszik, hogy visszapaszol Busi, akkor ezt edzéseken ezerszer el kell magyarázni. Ha nem érti meg, hívja magához meccs közben és súgja a fülébe. Ha így sem érti meg, cserélje le....
Ha megnézed, mindkettő játéka változott idén, de egyik sem egy igazi vezér. Azt nem mondhatja nekik az edző, hogy senyor, holnaptól te leszel a csapat hangadója, és te fogod vinni a zászlót a fronton, ez egy olyan tulajdonság, ami vagy megvan, vagy nincs.
Válasz küldése