Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.16. 16:35:53

Mondjuk nekem személy szerint egyáltalán nem tűnik beképzeltnek. Bevallom nem néztem még meccseit csak összefoglalóban a góljait láttam, de az interjúi alapján egyáltalán nem tűnik egy elszállt, vagy nagyképű gyereknek. Pedig tegyük hozzá neki még lenne is mire, az alapján amit már most letett az asztalra.

Hogy mennyire illene bele a játékstílusunkba az már más kérdés, de ezt nagyban befolyásolja majd az edző + szakmai stáb elképzelése a következő szezonra nézve, amiről kevés információnk van még.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.16. 14:45:12

Feast4 írta:
2021.05.16. 14:25:28
Korba illik a fiataljainkhoz és még szerintem közel sincs képességei csúcsán. Egy 4-2-3-1 ben úgy hogy ő van elől, mögötte Messi, balon Fati jobbon Dembi igen nagy fantázia lehetne benne.
Ez jól hangzik önmagában, viszont ehhez dinamikus, lendületes, gyors passzos és labda nélkül is sok mozgásos játék kell, amihez a fenti játékosok mögött teljes szemléletváltozásra lenne szükség. Ehhez egy megfelelő, életképes szakmai stáb is elengedhetetlen.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.05.16. 14:25:28

bingyo24 írta:
2021.05.15. 15:59:32
Nem tudom mit látnak sokan Hallandba egy gyengébb kiadású Ibrahimovic nem ő kell a barcaba és még nagyképű is mint Ibra
Semmit. Azon felül, hogy brutálisan erős, nagyon gyors, jó a passzjátékban, minden helyzetből kapura támad, borzasztóan gólérzékeny, ennek ellenére nem önző és lát a pályán, ami pedig a legfontosabb Európa egyik legerősebb bajnokságában meccsenként 1-2. gólt rúg. :D Egyébként szerintem jobb, mint Ibra volt ano. Sokoldalúbb gyorsabb, és megvan benne az a félelmetes fizikum.

Korba illik a fiataljainkhoz és még szerintem közel sincs képességei csúcsán. Egy 4-2-3-1 ben úgy hogy ő van elől, mögötte Messi, balon Fati jobbon Dembi igen nagy fantázia lehetne benne.

Azon felül lehet pont az arc lenne az egyik legnagyobb előnye, mert nem csicskulna be 3 hét alatt és nem gurítaná vissza a gólvonalról a labdát, mert Messi nem ért még hozzá.

De ez min, csak FM persze.

Ugyanakkor kérdéses, hogy mennyire tudnánk ebbe a játékban őt használni. A Barca játéka hajlamos lebutítani a 9-eseket.

De ugye pénz... Meg elképzelés... Meg akarat... Meg új edző... Meg a fene tudja mennyi "a meg" ami problémás lehet. Szóval nem hiszem, hogy gondolkodni kell benne.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.16. 12:55:53

bingyo24 írta:
2021.05.15. 15:59:32
Nem tudom mit látnak sokan Hallandba egy gyengébb kiadású Ibrahimovic nem ő kell a barcaba és még nagyképű is mint Ibra
Néhány dologban hasonlítanak, de van, amiben teljesen mások. Pl. a sebességben, a norvég sokkal gyorsabb, mint Ibra valaha is volt. Hozzáteszem, a mi problémáunk megoldását én sem a norvégban látom, de valaki könnyen lehet, hogy nagyot fog majd vele.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.16. 08:54:31

bunga írta:
2021.05.15. 21:03:07
bingyo24 írta:
2021.05.15. 15:59:32
Nem tudom mit látnak sokan Hallandba egy gyengébb kiadású Ibrahimovic nem ő kell a barcaba és még nagyképű is mint Ibra
Minden szempontból előnyösebb opció volna Isak.
Szerintem lehetne ide akárkit igazolni, de ameddig ez a fajta játék, mentalitás, stb megy, addig nincs változás.
Itt a fórumban megjelennek különböző vélemények, de ezek csak egyéni okoskodások. A valóságról csak találgatások vannak. Öregek, fiatalok, rotálás, anyagiak, mind csak egy-egy vélemény, s a kíbicnek semmi sem drága. Itt a fórumban valóban nincs semmi kockázat.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.05.15. 21:25:49

Csak annyi megjegyzésem lenne, hogy olyan, hogy "kockázat nélkül", ilyen nincs!! Az hogy nincs kivásárlási díj, az egy dolog. Akivel kötnek egy szerződést, annak valamilyen fizetése lesz. További költség: ügynöki díj, stb. Ha nem válik be, akkor életbe lép a "kockázat" Amíg a szerződése tart, a nyakadon marad, s fizetsz, mint a katonatiszt. Ha csak önként el nem megy. S ez jóval több lehet, mint a kivásárlási díj.
Az, hogy "nem csak Messinek passzolna", ez már-már rögeszme. Nem mindenki passzol Messinek! Sajnos, azok, akik átlagon felül neki passzolnak, sajnos a kevés kreativitás hiánya, hiányzó önbizalom miatt teszik. Ezt felróni Messinek botorság.
Értsd jól. Persze le is sérülhet, bármi történhez, de egy ahhoz képest, hogy elverünk egy rakás pénzt és csillagászati fizetést adunk, ahhoz képest minimális kockázat. Már, ha ilyen szerződést képesek vagyunk ugye kötni.

Én pont, hogy nem Messinek róttam ezt fel, hanem a többi jómadárnak. Aláírom, hogy sokakra érthető okokból bénító hatással lehet, ha tudod, hogy ott van Messi melletted, hát miért is le passzolnád le neki? De pont ez a baj a jelenlegi csapattal, hogy senkinek nincs töke ahhoz, hogy vállalkozzon, mindenki Messi mögé bújik. Pontosan én is az önbizalomhiányról beszélek. Üdítő kivétel volt ugye Fati, és én pont ezért ilyesmi játékosban gondolkodnék. Erre írtam, hogy szerintem Depayban meglehet a kellő "önzőség" erre.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.15. 21:03:07

bingyo24 írta:
2021.05.15. 15:59:32
Nem tudom mit látnak sokan Hallandba egy gyengébb kiadású Ibrahimovic nem ő kell a barcaba és még nagyképű is mint Ibra
Minden szempontból előnyösebb opció volna Isak.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.15. 17:33:55

Guille írta:
2021.05.15. 11:19:19
Nehéz kérdés.
Fati ugye ki tudja, mikor lesz újra használható állapotban. Én nagyon szívesen néznék valakit a végre bal szélen, aki nem Alba (vagy bárki "hátvéd") és akár középen is tud játszani. Depay nekem 50:50, és ha kockázat nélkül el lehet hozni, nem vetném el. De ehhez tényleg el kéne sózni legalább Griezzt vagy Dembit, Cou-t, mert annak semi értelme, hogy itt van egy rakás besült játékos közel azonos poszton, de igazából senki nem tud kibontakozni akár Messi árnyéka, akár más miatt. Depay azért tökösebbnek tűnik, mint Griezz, talán nem csicskulna be 2 hét után és nem csak Messinek passzolna. 1 szezont tudnék neki adni, ha nincs más olcsón a piacon.
És akkor még az edzőkérdésről nem is beszéltünk.
Csak annyi megjegyzésem lenne, hogy olyan, hogy "kockázat nélkül", ilyen nincs!! Az hogy nincs kivásárlási díj, az egy dolog. Akivel kötnek egy szerződést, annak valamilyen fizetése lesz. További költség: ügynöki díj, stb. Ha nem válik be, akkor életbe lép a "kockázat" Amíg a szerződése tart, a nyakadon marad, s fizetsz, mint a katonatiszt. Ha csak önként el nem megy. S ez jóval több lehet, mint a kivásárlási díj.
Az, hogy "nem csak Messinek passzolna", ez már-már rögeszme. Nem mindenki passzol Messinek! Sajnos, azok, akik átlagon felül neki passzolnak, sajnos a kevés kreativitás hiánya, hiányzó önbizalom miatt teszik. Ezt felróni Messinek botorság.
bingyo24
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015.03.13. 12:40:22

2021.05.15. 15:59:32

Nem tudom mit látnak sokan Hallandba egy gyengébb kiadású Ibrahimovic nem ő kell a barcaba és még nagyképű is mint Ibra
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.05.15. 11:19:19

Nehéz kérdés.
Fati ugye ki tudja, mikor lesz újra használható állapotban. Én nagyon szívesen néznék valakit a végre bal szélen, aki nem Alba (vagy bárki "hátvéd") és akár középen is tud játszani. Depay nekem 50:50, és ha kockázat nélkül el lehet hozni, nem vetném el. De ehhez tényleg el kéne sózni legalább Griezzt vagy Dembit, Cou-t, mert annak semi értelme, hogy itt van egy rakás besült játékos közel azonos poszton, de igazából senki nem tud kibontakozni akár Messi árnyéka, akár más miatt. Depay azért tökösebbnek tűnik, mint Griezz, talán nem csicskulna be 2 hét után és nem csak Messinek passzolna. 1 szezont tudnék neki adni, ha nincs más olcsón a piacon.
És akkor még az edzőkérdésről nem is beszéltünk.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.15. 10:52:43

Én hoznám Depay-t. Nem tudjuk mennyire illene ide, de nem rég összehoztunk egy egész szép névsort, hogy kik azok, akiknek az MU-ban nem ment, mégis egész jó játékosok, úgyhogy csak az angliai kaland miatt nem írnám le.

Viszonylag fiatal, ingyen van, szóval csak ezek alapján közel 0 rizikót vállalunk ezzel. Ha nagyon nem jön be, 1 év múlva eladjuk és talán még keresünk is rajta.

Viszont ott van, hogy a francia góllövőlistán második, amennyire tudom tud középen és a baloson is jatszani, illetve aminek az "adu-érvnek" kéne lennie, hogy az edző kérése. Dolgozott már vele, szóval nem vennénk zsákbamacskát. És amennyire Koeman megtalálta De Jong helyét, szerintem ingyen adhatunk egy esélyt, hogy hozzon magának egy támadót, akivel szeretne és az eddigiek alapján tud is együtt dolgozni.

Plusz Depay se hülye szerintem, és a belét kiköpné a pályán, ha megint alkalma lenne egy topcsapatban játszani.

Nyilván vannak kontra érvek is, a góljainak egész nagy százalékát lőtte tiziből, illetve a zenei karriere alapján nem tűnik annak a tipikus gálabarca alapanyagnak, de mondjuk ezen a szinten nem hiszem, hogy ez gondot okozna.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.05.15. 10:44:52

bunga írta:
2021.05.15. 06:21:12
Reménysugár a józanság irányában: Isak.
Isak és Aguero nagyon jó páros lenne, Griezman és Braithwaite helyett. El lehetne osztani a jatekperceket köztük, a svéd elég ígéretes, addig meg Aguero hozza szintet, amíg Isak belejon.
Depayt akkor hoznám, ha Dembele távozik.
Trincao kölcsönadasa egy spanyol csapatnak szintén nem lenne hülyeség, addig a perceit megkaphatná Collado vagy Konrad.
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.05.15. 09:49:19

LG írta:
2021.05.15. 09:15:51
Nem hiszem, hogy jelenleg olyan sokkal komolyabb szint lennénk, mint a Lyon. Abban igazad adok, hogy pl. Depaynak itt nehezebb dolga lenne, de nem a magasabb szint miatt, hanem mert olyan játékot erőltetünk, amiben mindenki megrohad. De az öregeinknek ez kényelmes.
Lehet,hogy nem vagytok komolyabb szint,de ilyen jatekossal nem is lesztek jobbak.
De ez mar teafubol joslas tolem.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.15. 09:15:51

Nem hiszem, hogy jelenleg olyan sokkal komolyabb szint lennénk, mint a Lyon. Abban igazad adok, hogy pl. Depaynak itt nehezebb dolga lenne, de nem a magasabb szint miatt, hanem mert olyan játékot erőltetünk, amiben mindenki megrohad. De az öregeinknek ez kényelmes.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.05.15. 09:05:15

MatyiG írta:
2021.05.14. 17:39:00
miro. írta:
2021.05.14. 16:31:05
Megint egy jatekos,aki kivancsi leszek mennyire lesz motivalt mikor majd az Eibarral jatszotok a
17.forduloban.
Masodik csatarnak jo lenne,de ahhoz tul sokaig tartja a markat.
Depay mivel lett volna motiváltabb?
Kellett egy csatár aki berugja a helyzeteket és mellé össze is lehet vele játszani.

Két évre tökéletes megoldás szerintem ingyen.
Ja,Depay szerintem nem Barcelona szint eleve.
Tokeletes helyen van Franciaorszagban. ( Ott sem a legerosebb csapatban)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.05.15. 06:30:28

bunga írta:
2021.05.15. 06:21:12
Reménysugár a józanság irányában: Isak.
Ezt én is olvastam ma reggel. Benne van fantázia, 21 éves és nagyon gyors. Kérdés, hogy minek a sebesség, ha lassú játékot tolunk.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.15. 06:21:12

Reménysugár a józanság irányában: Isak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.15. 01:25:13

vidra írta:
2021.05.15. 00:57:01
Valaki összefoglalja egy vidrának is érthetően, hogy mit fogunk kezdeni ennyi támadóval? Miért nem védőket igazolunk?
Szerintem nem lesz több támadónk, mint volt. Braith-et el akarjuk adni pár milláért, és kvázi a helyére jönne Agüero. De mondjuk ha nem megy el, utolsó alternatívának akkor is ellesz ő a padon. Griez és Dembi közül is alighanem elengednénk az egyiket, ha lenne kérője. Trincaot el tudom képzelni, hogy megpróbáljuk kölcsönadni. Cou is alighanem megy, ha rajtunk múlik... de persze ki tudja még.
Azzal persze egyetértek, hogy védő mindenképp kell, Garcia ugye már gyakorlatilag biztos, hogy jön, és azért sok hónap múlva lesz csak az átigazolási időszak vége, főleg, hogy még el sem kezdődött, lesz még mozgás bőven, főleg, ha kiderül Koeman sorsa - addig nehezebb tervezni eleve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.05.15. 00:57:01

Valaki összefoglalja egy vidrának is érthetően, hogy mit fogunk kezdeni ennyi támadóval? Miért nem védőket igazolunk?
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.05.14. 18:38:48

Ahogy Titinho "írásában" felvette Xavi nevét, azóta gondolkodom rajta ...és mindig ugyanarra jutok. Mikor ha nem most ?

Kouman:

- már átvezette a csapatot az elmúlt 20-30 év legnehezebb legbotrányosabb időszakán
- sok időt spórolt (legalább erre kiahasználta ezt az amugy is elcseseztt évet) azzal h idén hogy tényleg megmutatta a fiatalokat ( Puigot kivéve) mit tudnak élesben, kikre lehet
biztosan építeni és ezt nem 1-1 meccsen becserélve az uccso 20 percben egy kupa meccsen ahogy normál esetben szokott működni / Pedri,Moriba,Arajuo, Ansu Fati/
- De Jong a legnagyobb fejlődésen ment keresztül idén, Barca szintű kozéppályást csinált belőle
- kipróbálta már a létező összes felállálást, pozíciót
- az Ő keze alatt is fekete fehéren kijött h kik azok a régi öregek akikkel minden évben besülünk...
+ Laporta

Mi kellhet még Xavinak a kezdéshez ?!

Lehet hogy Ő sem tud kupákat nyerni nem tudjuk - Kouaman sok mindenben jó de hogy nagy csapattal nagy mecccsek és címeket nyerjen szerintem tuti nem, nincs ilyen múltjában sem- de az Irányt a stílust biztosan megtudja adni a klubnak, a játékosoknak ...talán ez lenne most a legfontosabb aztán többi majd adja magát!

Játékosok:

- Szerintem Aguero nagyon is okés lesz!
- Griezman, Dembele, Coutinho:
Tudom h mindenki Coutinhot mindenképp eladná....én viszont ha egyet kell/lehet megtartani én pont őt a középpályást tartanám meg, a másik kettőről mára pontosan tudjuk h mit tudnak illetve mit nem, a brazilról sajnos nem én még most is többet látok benne mint a két franciában együttvéve.

De ezt majd az edző eldönti...
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.14. 17:48:29

Én a klub jelenlegi anyagi és szakmai helyzetét, plusz az átigazolási piac lehetőségeit nézve abszolút örülök az Agüero+Depay kettősnek.
Persze a konkrét fizetéseket nem tudjuk (még pletyka szinten sem), de a kiszivárgó hírek alapján, hogy még azzal is alacsonyabb fizetésért alkudozunk, akivel már megállapodás is volt (Garcia), én nem számítok elrugaszkodott összegekre.

Ne felejtsük, hogy nem nagyon van pénz igazolásokra, miközben az a csatárszínvonal amit itt egyesek elvárnának, mint Haaland például, alsó hangon 70 millánál kezdődnének + ugyanaz a fizetés alsó hangon, ha nem több mint amiért most ők jönnek várhatóan.
Jelenleg pedig a legtöbb ember szemében lesajnált Braithwaite-hez képest külön-külön is előrelépésnek számítanak, nemhogy egyből ketten is érkeznének egy évek óta hiányposztra. Ha a dánból még pénzt is sikerül csinálni, akkor anyagilag szinte minimális befektetéssel igenis jelentősen erősödik a csatárpozíció. Valóban nem egy FC Barcelona fénykorát idéző szintre, de az idei évhez képest igenis előrelépés.


Úgy érzem sokaknak itt még mindig bilibe lóg a keze, és 4-5 évvel ezelőtt élnek. Szakmailag a csapat BL döntő közelében se nagyon volt évek óta, cserébe történelmi pofonokba szaladt bele. A bajnokságban most már egyáltalán nem vagyunk biztos arany esélyesek. A játékstílussal híresen meggyűlik a baja sok ideérkezőnek, ráadásul az egyik vonzó faktor, Messi maradása sem biztos.
Anyagi szempontból pedig az egész világ tudja, hogy kis híján gazdasági válságban vagyunk, szóval nem most fogunk licitháborúkba menni, sem igazolási díjban, sem fizetésben.
Félreértés ne essék, továbbra is top klub vagyunk, nagy név, de mindent egybevéve egyáltalán nem feltétlenü vagyunk már mi az egyik legvonzóbb csapat ha egy játékos váltáson gondolkodik.
Mindezeket figyelembe véve érdemes külön venni az ideális álomigazolásokat, és a reális erősítéseket.

Ha pedig minden poszton csak fiatalok játszanának jövőépítés céljából és fixen EL helyért küzdenénk, olyan sírás-rívás lenne itt, ami mellett ami mostanában megy itt, az is boldog zsivajnak tűnne. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.05.14. 17:39:00

miro. írta:
2021.05.14. 16:31:05
Megint egy jatekos,aki kivancsi leszek mennyire lesz motivalt mikor majd az Eibarral jatszotok a
17.forduloban.
Masodik csatarnak jo lenne,de ahhoz tul sokaig tartja a markat.
Depay mivel lett volna motiváltabb?
Kellett egy csatár aki berugja a helyzeteket és mellé össze is lehet vele játszani.

Két évre tökéletes megoldás szerintem ingyen.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.14. 17:24:06

Szerintem ezerrel fiatalítani kéne a csapatot. Cseppet se ürülök Agüeronak. Annak igen, hogy Neymart megúsztuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.14. 17:02:07

Szerintem nagyon túl van ez tolva. A City legendája, csak mostanság a 9-es mint olyan nem fér oda be - Jesus is ritkán játszik, pedig a gól/perc aránya még így is jó. Nem azért szabadulnak tőle, mert rossz játékos, hanem mert a megváltozott játékképbe nem illik és kész. No meg kicsit persze öregedett is már, pár százalékot csökkent a teljesítménye, és a Citynek a pénz nem kérdés, azt hoz oda helyette, akit Pep akar. Itt ha nem lesz sérült, simán lehozhat akár egy öregedő Suarez szintet is. Egyetértek abban, hogy nem hosszútávú megoldás, és nem az ideális eset, de még csak nincs is olyan messze tőle, és szerintem most amúgy is meg lehet érteni, hogy 1 évig ilyen "időhúzás" megy, amíg nem stabilizálódik az anyagi helyzet. Ingyen van, és főleg ehhez képest nagyon jó csatár, szerintem a stílusunkba még passzol is. Ha nem lesz komolyabb sérülése, akkor segíteni fogja a csapatunkat gólokkal, és versenyhelyzetet ad pl. Grieznek is, felállástól függően, illetve ha nem keresné magát degeszre a francia itt, és nem akarna élete végéig itt maradni, akár el is lehetne passzolni - más kérdés, hogy ez nem fog bekövetkezni.
Depay sem lenne épp rossz, de részemről kicsit üti Fatit a posztja, és bízom a srác felépülésében és jó játékában. És a 9-es posztra Depay félmegoldás, Agüero meg ténylegesen ott érzi jól magát.

Hozzátenném, amúgy sem feltétlenül a támadótriónk/duónk/kvartettünk volt a legnagyobb gondunk, még ha az összetételük nem is volt ideális, és vele azért mindenképp erősebbek lennénk, mint előtte, illetve az összetétel is arányosabb lesz - nem Grieznek kell 9-est játszania pl. Egy Fati-Agüero-Messi egy Griez/Dembélé és akár Trincao, esetleg Collado cserével azért simán olyan támadósor, akikre rá lehet mondani, hogy nem miattuk nem fogunk BL-t nyerni.

+ A fiatalítással semmiképp sincs gond szerintem most nálunk, de nem lehet csupa 20 évessel kiállni, ha komoly céljaink is vannak az arculattervezés mellett, simán elfér a csapatban egy 3 vagy 4 30+-os ember. főleg, ha tényleg szintet képviselnek. Busi jelenlegi formájában épp elfér, Messi és Agüero meg azért még így is komoly tényezők. Alba kicsit megy kifelé, de azért semmiképp sem az öreg kategória, csak nincs már sok csúcséve. A többiek meg Piqué-n kívül mind fiatalok, és remélhetőleg őt is kiszorítja majd Garcia.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.05.14. 16:54:01

Még nem volt egy labdaérintése sem, de már köpködik itt páran Aguérót, brávó :) Biztos van nála jobb, fiatalabb csatár, de olcsóbb (ingyen) egy se, és a kassza üres, ezt nem kéne mindig elfelejteni. Én örülök az érkezésének, kell egy rutinos kilences, számunkra most egyszerűen nincs jobb opció.

És nem mellesleg Leó régi cimborája, akivel így végre egy klubcsapatban játszhatnak. Messi gyaníthatóan utolsó világbajnoksága előtt, ha még el akar érni valamit nemzetközi szinten, ennél jobb esélyt már nem kap az argentin válogatottban, végre sokszáz edzésen, meccsen összeszokott párja lesz elől! Ez Barca fórum, és ugye kit érdekel az argentin válogatott. De egy olyan játékosnak, aki már minden egyéni- és klubtrófeát megnyert, nem is egyszer, és csak a világbajnoki arany hiányzik, a VB siker döntő fontosságú tényező lehet - amiből a Barca is bőven profitálhat: lesz egy erősen motivált, jókedvű Messink, aki Aguéróval (aki az utóbbi években lényegében a Barca iskolát járta Pepnél) szépen végignyerik nekünk a következő bajnoki szezont :).
Én tartottam attól, hogy Aguérót nem hozzák ide, mert korábban mindig Depayt emlegették, és akkor a pénz és a valódi erősítések hiánya, valamint a csökkentett fizetése miatt Messi lelép a szezon végén. Meggyőződésem, hogy ezek után maradni fog, azt sem tartom kizártnak, hogy direkt az ő közbenjárására, vagy az ő kedvéért hozták ide. Most eszembe jutott, hogy 2-3 éve Aguéró anyja azt nyilatkozta, hogy a fia hamarosan együtt játszik majd Leóval - akkor ugye azt gondolták sokan, hogy Messi megy a Citybe :).

Depayt amúgy a sikeredzőnk, Koeman erőlteti. Én láttam anno párszor a MU-ban, egy igazi kutyaütő volt, 33 meccsén 2 gólt sikerült összehoznia a PL-ben, ki is baszták hamar - szemben a köpködött Aguéróval, aki minden idők legeredményesebb góllövője a Citynél.. Az, hogy Depay Ligue1-ben idén jól szerepelt, az nem sokat mond, azért az nem a PL szintje. De Griezmannál talán hasznosabb lehet a cserepadon.
Válasz küldése