Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.26. 14:24:22

dani87 írta:
2021.07.26. 09:53:36


Én nem hiszek ebben, hogy Griezmann csak a 4. legjobban fizetett. Eddig mindenhol, éveken át azt írták, hogy a 2. legjobban kereső bruttó 40-45 milliós fizuval, a 3. meg kb bruttó 25 millió volt (de Jong talán). Most először olvasom ezt, úgyhogy nem adok sok alapot neki.
Ez csak azt mutatja mennyire sötétben tapogatózunk és bulvár hírek alapján formálódik bennünk ki egy kép az adott helyzetről.
Én csak hallottam Grizest egy interjúban, hogy nagyon zavarja, hogy ennyire a fizuján pattog a média, a közelében sincs a valóság ahhoz, amennyi valójában.
Szóval a fene tudja. Umtiti sámánozásos gyógyítása is csak egy szurkolói kampány volt, az járt szájról szájra, a valóságnak szintén nem sok köze volt valószínűleg.

Itt egy biztos volt, Messi fizetése, mivel azt a "korrekt" vezetés..vagy ki tudja ki, kiszivárogtatta.
Meg az is biztos, hogy ennek nyomán mindenki túl lett fizetve. De, hogy mennyivel, azt nem tudjuk.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.26. 13:43:34

recrea írta:
2021.07.26. 13:24:46
- elveszik a helyet a fiataloktól
- szerintem az első csapathoz köti őket a szerződés, vagyis a b csapatnál sem meccsen, sem edzésen nem kötelező megjelenniük
- a fizetésüket ugyanúgy ki kell fizetni
- pluszban végképp eladhatatlanok lesznek

Nagy biznisz…

1. nem igaz, mert nem játszanak csak edzenek
2. ez sajnos lehet
3. ja de legalább nincsenek útban és nem züllesztenek mintha maradnának az első keretben
4. EZ A LÉNYEG

Ha valaha még játszani akarnak valahol szerződésük lejártakor, akkor ezt nem nyelhetik le. A gond az hogy Pjanicnak tök mind1 mert öreg, és Lenglet is bőven 30 felett lesz mire lejár a szerződése, szóval átigazolásra akkor már nem fog számítani. Umtitinél talán bejöhet ez.
A karrierjüknek lehet hogy vége, de legalább jól keresnek ha maradnak.

Ez a B-be leküldés csak fiatalabb játékosoknál jó fegyver, ha egyáltalán lehetséges.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.26. 13:42:32

recrea írta:
2021.07.26. 13:24:46
miro. írta:
2021.07.26. 11:32:35
Ez a b keretbe lerakas amugy abszolut nem hulyeseg.
Ezek a jatekosok tudnak,hogy tonkreteszik a karrierjuket akar egy eves b csapatban jatekkal.
Sot, b csapatban edzes,es semmi meccs.
- elveszik a helyet a fiataloktól
- szerintem az első csapathoz köti őket a szerződés, vagyis a b csapatnál sem meccsen, sem edzésen nem kötelező megjelenniük
- a fizetésüket ugyanúgy ki kell fizetni
- pluszban végképp eladhatatlanok lesznek

Nagy biznisz…
- ez igaz, de a B csapat fiataljai ellenük edzhetnek, rajtuk gyakorolhatnak. :D
-ha nem is a Barcanál, de volt már akit büntetésből a B csapatba száműztek.
- de legalább dolgozznak valamit a pénzükért, ha már nem akartak elmenni. Jobb, ha a lelátón üldögélnek? Az öltözőben is csak rontanák a hangulatot.
-így is azok, mert ki akarják tölteni a szerződésüket.

Ebben nincs semmi biznisz. De nehogy már ott legyen, edzzen az A csapattal azok után, hogy tojik arra a kérésre, menjen el a csapattól. Akkor legyünk mi is szemetek velük.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.26. 13:42:14

miro. írta:
2021.07.26. 11:32:35
Ez a b keretbe lerakas amugy abszolut nem hulyeseg.
Ezek a jatekosok tudnak,hogy tonkreteszik a karrierjuket akar egy eves b csapatban jatekkal.
Sot, b csapatban edzes,es semmi meccs.
Én is így látom. Nálunk nagyon ránőttek a játékosok a klubra. Néhányan a semmire kapnak hatalmas fizetéseket, és ez jó nekik így. Nincs bennük sem annyi, hogy elmenjenek egy másik csapatba, hogy bizonyítsák, nem olyan rossz játékosok ők, sem annyi, hogy ha itt maradnak, akkor belemenjenek a fizetéscsökkentésbe, amelyet a teljesítményük és a klub anyagi helyzete is indokolna. A sportemberi ambíció és a klub iránti lojalitás egyaránt hiányzik belőlük.
Ha pedig ez a helyzet, akkor keményítsen csak be a klub, mert ez így tűrhetetlen. Le kell nyilatkozni, hogy ha nem hajlandóak olyan kompromisszumra, ami a klubnak is jó, akkor ők az első csapatnál nem fognak már pályára lépni, de még edzeni sem. És akkor el lehet felejteni a VB-t, meg a komolyabb csaptok érdeklődését egy év kieséssel.

Valaki itt emlegette, hogy a PL-be mekkora pénzek vannak. Az a szomorú, hogy az ilyeneket még oda sem tudjuk elnyomni, mert még ott sem hajlandóak ilyen lófütty teljesítményért ekkora fizetéseket fizetések adni. #-o
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.26. 13:24:46

miro. írta:
2021.07.26. 11:32:35
Ez a b keretbe lerakas amugy abszolut nem hulyeseg.
Ezek a jatekosok tudnak,hogy tonkreteszik a karrierjuket akar egy eves b csapatban jatekkal.
Sot, b csapatban edzes,es semmi meccs.
- elveszik a helyet a fiataloktól
- szerintem az első csapathoz köti őket a szerződés, vagyis a b csapatnál sem meccsen, sem edzésen nem kötelező megjelenniük
- a fizetésüket ugyanúgy ki kell fizetni
- pluszban végképp eladhatatlanok lesznek

Nagy biznisz…
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.26. 11:32:35

Ez a b keretbe lerakas amugy abszolut nem hulyeseg.
Ezek a jatekosok tudnak,hogy tonkreteszik a karrierjuket akar egy eves b csapatban jatekkal.
Sot, b csapatban edzes,es semmi meccs.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.26. 11:31:01

mess2009 írta:
2021.07.26. 10:11:23
ismét csak az információ hiány generál itt véleményeket... tegyék le a B-be? persze ha az nem minősül szerződés szegésnek!
én egyetlen járható de persze gyötrelmes utat látok: aki nem hajlandó leadni a fizetéséből, annak megmondani: akkor komám nem kapsz egy fillért sem. ez persze pénzbe kerül és bírósági cirkusszal jár, de hatásos kényszerítő lehet. a másik az egyoldalú szerződésbontás. ez gondolom még drágább, de adminisztratívén segít a plafon kivédésben (nem élő szerződés- nem ront)
arról nem beszél senki, hogy ebben a térdig sz...-ban a Barcelona nincs egyedül, hiszen a szponzorai is vesztésre állnak vele együtt, ott is érdek lehet valami áldozat inkább mint a teljes csőd.
Igen, ez egy baromi életszerű megoldás, nap mint nap élnek vele a nagy klubok is.
Te se gondolod komolyan. Egyrészt anyagilag nem éri meg, mert úgyis ki kell fizetni őket + megy egy rakat pénz a tárgyalásokra. Másrészt az amúgyis megtépázott Több,mint egy klub imidzset is biztos nagyon megdobná, ha minden játékossal bíróságra járkálnánk.
Ezek után tudod mikor jönne hozzánk bárki.

Nem az a cél, hogy befenyítsük a játékosokat még több ráfizetéssel. Kitörölhetjük, hogy beleférünk a fizetési plafonba, ha közbe méginkább halmozzuk a hiteleket.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.07.26. 11:16:53

Kalapos írta:
2021.07.26. 10:23:36
dani87 írta:
2021.07.26. 09:55:16
Legeladhatóbb? Senkinek nem kell Atleticon kívül, egy komoly érdeklődő nincs, hagyjuk már ezt.
Végre el tudtuk volna sózni, kaptunk volna cserébe egy használható középpályást, és az éves fizun spóroltunk volna 25-35 milliót.
Inkább menjen csődbe a klub, sokkal jobb opció :D
A kolléga direkt ""-be tette a szót hogy legeladhatóbb, mert ő is érezte hogy vicc. De így is konkrétan igaza van, mert Grizi még így is eladhatóbb mint Coutinho vagy Dembele akik folyton sérültek :D A fizun nem spórolsz 25-30 milliót, ha eleve 20 misi, és Saulét viszont állni kell ami szintén komoly összeg, sőt, lehet a Tico megint nálunk akarta hagyni a fizu egy részét mint Suarez esetén :D
Én úgy tudom, hogy nettó 20, bruttó 40 a fizuja.
Ha Saul max a felét kapja, akkor is 20 misit spóroltunk évente.
Mondjuk Grizi állítólag közölte, hogy az Atleticon kívül nem hajlandó máshova menni, és a fizujából sem enged.
Na így nehéz..

Amúgy brutál, hogy az angoloknál (+PSG) milyen fizuk és milyen átigazolási díjak vannak. Beteg.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.26. 10:41:41

mess2009 írta:
2021.07.26. 10:11:23
ismét csak az információ hiány generál itt véleményeket... tegyék le a B-be? persze ha az nem minősül szerződés szegésnek!
én egyetlen járható de persze gyötrelmes utat látok: aki nem hajlandó leadni a fizetéséből, annak megmondani: akkor komám nem kapsz egy fillért sem. ez persze pénzbe kerül és bírósági cirkusszal jár, de hatásos kényszerítő lehet. a másik az egyoldalú szerződésbontás. ez gondolom még drágább, de adminisztratívén segít a plafon kivédésben (nem élő szerződés- nem ront)
arról nem beszél senki, hogy ebben a térdig sz...-ban a Barcelona nincs egyedül, hiszen a szponzorai is vesztésre állnak vele együtt, ott is érdek lehet valami áldozat inkább mint a teljes csőd.
Nem hiszem, hogy a szerződések záradékába beteszik, nem játszhat a B csapatban ( bár ki tudja?). Valószínűleg nem olyan egyszerű, hogy egyoldalúan felbontja a Barca egyes játékosok szerződését és kikerülnek a fizetési sapkából. Lehet azonnal kell fizetni a fennmaradó összeget. Plusz nem vagyunk olyan helyzetben, hogy az esetleges értük kapott pénzről lemondjunk. Főleg, ha ezzel a fizetésüket sem nekünk kell állni.
Az a baj, ezt tudják a játékosok is mennyire tehetetlen a vezetőség pénzügyileg, ezért is mernek ellenszegülni az eladási szándéknak. Ördögi kör.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.26. 10:23:36

dani87 írta:
2021.07.26. 09:55:16
Legeladhatóbb? Senkinek nem kell Atleticon kívül, egy komoly érdeklődő nincs, hagyjuk már ezt.
Végre el tudtuk volna sózni, kaptunk volna cserébe egy használható középpályást, és az éves fizun spóroltunk volna 25-35 milliót.
Inkább menjen csődbe a klub, sokkal jobb opció :D
A kolléga direkt ""-be tette a szót hogy legeladhatóbb, mert ő is érezte hogy vicc. De így is konkrétan igaza van, mert Grizi még így is eladhatóbb mint Coutinho vagy Dembele akik folyton sérültek :D A fizun nem spórolsz 25-30 milliót, ha eleve 20 misi, és Saulét viszont állni kell ami szintén komoly összeg, sőt, lehet a Tico megint nálunk akarta hagyni a fizu egy részét mint Suarez esetén :D
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.26. 10:11:23

ismét csak az információ hiány generál itt véleményeket... tegyék le a B-be? persze ha az nem minősül szerződés szegésnek!
én egyetlen járható de persze gyötrelmes utat látok: aki nem hajlandó leadni a fizetéséből, annak megmondani: akkor komám nem kapsz egy fillért sem. ez persze pénzbe kerül és bírósági cirkusszal jár, de hatásos kényszerítő lehet. a másik az egyoldalú szerződésbontás. ez gondolom még drágább, de adminisztratívén segít a plafon kivédésben (nem élő szerződés- nem ront)
arról nem beszél senki, hogy ebben a térdig sz...-ban a Barcelona nincs egyedül, hiszen a szponzorai is vesztésre állnak vele együtt, ott is érdek lehet valami áldozat inkább mint a teljes csőd.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.26. 10:08:38

dani87 írta:
2021.07.26. 09:53:36
Sonoma írta:
2021.07.26. 08:58:05
....
Én nem hiszek ebben, hogy Griezmann csak a 4. legjobban fizetett. Eddig mindenhol, éveken át azt írták, hogy a 2. legjobban kereső bruttó 40-45 milliós fizuval, a 3. meg kb bruttó 25 millió volt (de Jong talán). Most először olvasom ezt, úgyhogy nem adok sok alapot neki.
Én csak arra reagáltam, ha ez igaz amit ez a Sid Lowe úriember mond (ír), akkor megértem, miért nem erőltették annyira a cserét. Mert a cikkben 20m euróról van szó, nem 45-ről, amiről eddig szó volt. Plusz, ha Suarezhez hasonlóan még a fizetésének egy részét is velünk akarták volna a Ticosok kifizettetni, az megint nem lett volna biznisz nekünk. Ezt simán kinézem belőlük.
Az a baj, hogy míg más csapatoknál tudni lehetett, ki mennyit keres, nálunk ez is susmusba ment.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.07.26. 09:53:36

Sonoma írta:
2021.07.26. 08:58:05
Szerintem azért játszanak most az átadó listára kerültek, hogy formában legyenek valamennyire, hátha lenne rájuk vevő.

A címlap cikkből az derült ki, hogy nem is Griesmannak van a második legnagyobb fizetése ( top 4-ben sincs ezek szerint).
Sajnos kell a pénz. Enélkül nincs értelme a cserének főleg úgy, ha Messzire nem lesz meg a pénz. Akkor két szék között a földre ülnénk.

És megint kijön az, hogy a többi klub látja, hogy mi sz.rban vagyunk, ezért nem hajlandó komoly pénzt adni a játékosainkért.
Lassan azért izgulhatunk, hogy az új igazolásokra egyáltalán meg legyen a pénz.
Aki nem akar elmenni, annak megmondanám, hogy még az edzést sem látogathatná a szerződése végéig. Ha te így, én még a te karrieredet teszem tönkre úgy. Ezeknek oda kell csapni, másból nem értenek.

A cikk végén a legszomorúbb.
"Az FC Barcelona azzá a csapattá vált, ahol mindenki eladható..."
Erre írtam régebben, lassan a Valencia szintjére süllyedünk. És ez a rossz pénzügyi helyzet még évekig eltarthat, mire egyenesbe jövünk.

Most megint az mondom max. 50% az esély Messi "újbóli" leigazolására, ha ilyen "iramban" mennek a játékos eladások.
Én nem hiszek ebben, hogy Griezmann csak a 4. legjobban fizetett. Eddig mindenhol, éveken át azt írták, hogy a 2. legjobban kereső bruttó 40-45 milliós fizuval, a 3. meg kb bruttó 25 millió volt (de Jong talán). Most először olvasom ezt, úgyhogy nem adok sok alapot neki.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.26. 08:58:05

vg99 írta:
2021.07.26. 07:40:31
Sonoma írta:
2021.07.25. 21:28:39
Laporta helyében azokat a játékosokat, akik nem akarnak elmenni a felszólítás ellenére sem ( vagy fizetés csökkentés mint Piké, mert ugye őt nem lehet elküldeni) letenném a B csapatba. A feladatuk az lenne nyerjék meg a harmadosztályt.
Egy Piké, SR, Umtiti, BW és még Lenglet is mehetne oda. Legyen valami hasznuk is. Meglenne nélkülük az A csapat.
Én sem ertem, miért játszik az, akit el akarunk küldeni vagy nem partner. Elvileg nem kell, és még meg is sérülhet (Grít, Pjanic, Umtiti stb)

Azért az csúcs, ha a Saul csere azért hiusúlt meg, mert még akartunk 15-20 misit mellé. Ahelyett, h örülnénk, hogy 1 gonddal kevesebb. Mindenki tudja milyen helyzetben vagyunk, nem mi diktákunk.
Szerintem azért játszanak most az átadó listára kerültek, hogy formában legyenek valamennyire, hátha lenne rájuk vevő.

A címlap cikkből az derült ki, hogy nem is Griesmannak van a második legnagyobb fizetése ( top 4-ben sincs ezek szerint).
Sajnos kell a pénz. Enélkül nincs értelme a cserének főleg úgy, ha Messzire nem lesz meg a pénz. Akkor két szék között a földre ülnénk.

És megint kijön az, hogy a többi klub látja, hogy mi sz.rban vagyunk, ezért nem hajlandó komoly pénzt adni a játékosainkért.
Lassan azért izgulhatunk, hogy az új igazolásokra egyáltalán meg legyen a pénz.
Aki nem akar elmenni, annak megmondanám, hogy még az edzést sem látogathatná a szerződése végéig. Ha te így, én még a te karrieredet teszem tönkre úgy. Ezeknek oda kell csapni, másból nem értenek.

A cikk végén a legszomorúbb.
"Az FC Barcelona azzá a csapattá vált, ahol mindenki eladható..."
Erre írtam régebben, lassan a Valencia szintjére süllyedünk. És ez a rossz pénzügyi helyzet még évekig eltarthat, mire egyenesbe jövünk.

Most megint az mondom max. 50% az esély Messi "újbóli" leigazolására, ha ilyen "iramban" mennek a játékos eladások.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.26. 08:46:16

vg99 írta:
2021.07.26. 07:40:31

Azért az csúcs, ha a Saul csere azért hiusúlt meg, mert még akartunk 15-20 misit mellé. Ahelyett, h örülnénk, hogy 1 gonddal kevesebb. Mindenki tudja milyen helyzetben vagyunk, nem mi diktákunk.
Sok tényező befolyásolta ezt a transzfert. Griezmann a "legeladhatóbb" játékosunk, belőle remélhetünk komolyabb összeget, nem csak ilyen jó esetben 10-15 milliót. Muszáj bevételt is szereznie a klubnak, azzal még csak félig vagyunk kint a sz..ból, ha néhány magas bérű játékostól megszabadulunk vagy sikerülnek a fizetéscsökkentések. Dembélét a sérülése miatt már nem viszik el, Coutinhonak amúgy is leesett az ára, ráadásul egy több hónapos, komoly sérülésből lábadozik.
Másrészről a klub nem nagyon akarta, hogy a közvetlen riválisunkat ennyire megerősítsük. Láthattuk, hogy Suarezzel mennyit léptek előre, a francia ismeri és tökéletesen illeszkedik a játékrendszerükbe. Alapból is egy kiemelkedő képességű játékos csak nálunk egyszerűen nem találta/találták a helyét.
Harmadrészt mondhatjuk, hogy ilyen jó lett volna Saúl, meg olyan jó lett volna, Koemannak nem feltétlenül kellett. Hányszor láttuk már, hogy egy másik klubban kiemelkedő valaki, itt ilyen-olyan okok miatt nem képes azt hozni. A francia viszont szinte biztos hogy ott beválik.
Ha ezekhez még hozzávesszük, hogy Saúl nem kell Simeonenak, átadólistán van, szinte 100 % a távozása, Griezmannt pedig nagyon szeretnék távolról sem lett volna egyensúlyban a transzfer. Még egy Saul + 15 millióval is talán ők jártak volna jobban.
Forca Barca!!!!
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.07.26. 07:40:31

Sonoma írta:
2021.07.25. 21:28:39
Laporta helyében azokat a játékosokat, akik nem akarnak elmenni a felszólítás ellenére sem ( vagy fizetés csökkentés mint Piké, mert ugye őt nem lehet elküldeni) letenném a B csapatba. A feladatuk az lenne nyerjék meg a harmadosztályt.
Egy Piké, SR, Umtiti, BW és még Lenglet is mehetne oda. Legyen valami hasznuk is. Meglenne nélkülük az A csapat.
Én sem ertem, miért játszik az, akit el akarunk küldeni vagy nem partner. Elvileg nem kell, és még meg is sérülhet (Grít, Pjanic, Umtiti stb)

Azért az csúcs, ha a Saul csere azért hiusúlt meg, mert még akartunk 15-20 misit mellé. Ahelyett, h örülnénk, hogy 1 gonddal kevesebb. Mindenki tudja milyen helyzetben vagyunk, nem mi diktákunk.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.25. 23:32:51

Chino írta:
2021.07.25. 00:05:56


Be kell látni, hogy itt a szerződések megkötésekor lettek elcseszve a dolgok, annak isszuk máig a levét, erre tett még rá egy lapáttal a Covid-helyzet. Nem olyan egyszerűek ezek a dolgok, hogy azt mondják: "te nem kellesz" és pár nap múlva már máshol játszik, mi pedig jó pénzt kaptunk érte. Egyesek elég egyszerűnek képzelik ezeket a dolgokat.
Elcseszve,igenis meg nem is. Most fizetjük meg annak az árát,aminek az előnyét pár éve élveztük. Ezekkel a szerződésekkel értük el azt a biztonságot,hogy itt nem halásznak el kulcsembereket, sőt,még stabil beugrókat sem. Neymart így is sikerült,bele is remegett a klub.
Na mindegy, a lényeg,hogy ez is adott stabilitást. A másik része igaz,hogy most fizetjük vissza az árát,mert akkor sem veszik így meg őket,mikor már szeretnénk.

De nem értem ezt a szerződést felbontunk dolgot,hogyan gondolhat komolyan bárki. Most,ha az etikai részét nem is nézzük, ez csak filléres játékosokkal működhet. Akiknek évi tízmilliókat fizetünk, azok biztosan perelni fognak és biztosan többe fog kerülni egy-két év múlva. Nem értem ez miért lenne jobb bárminél is. Nyilván most mennek a beszélgetések és majd lesz valami, de ez egyik félnek sem egyszerű. A türelmetlenség persze jogos és ez is tipikus Barcás dolog, tavaly azt reméltük,hogy megvan a mélypont,jöttek fiatalok,lesz egy tanulóév,változhatunk.
Persze nem változtunk,ugyanazt erőltetjük és persze az eredmény volt kizárólag fontos. Erre most úgy mennek a felkészülési meccsek,hogy nem tudjuk van-e Messi,Grizes,Kun és Depay a csapatban. Szóval kinéz egy újabb próba év.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.25. 21:28:39

Laporta helyében azokat a játékosokat, akik nem akarnak elmenni a felszólítás ellenére sem ( vagy fizetés csökkentés mint Piké, mert ugye őt nem lehet elküldeni) letenném a B csapatba. A feladatuk az lenne nyerjék meg a harmadosztályt.
Egy Piké, SR, Umtiti, BW és még Lenglet is mehetne oda. Legyen valami hasznuk is. Meglenne nélkülük az A csapat.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1940
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.07.25. 19:27:54

sztem a bajnoki+Copa leeshet idén már akár ezzel a garnitúrával is (Agüero brillírozhat ott simán a hokibb csapatok ellen, meg Messi ha leigazoljuk, meglovagolhatja a Copa miatti örömmámorát). a BL meg totál lutri, nem leszünk esélyesek biztosan, de ha azok is lennénk, még akkor is történhetne ott bármi.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.25. 14:48:52

Csababarca hsz-e is tök jó. Lenglet jó volt a labdával, ennyi mentsége volt, de tavaly már azzal se volt túl jó.

Beírom youtube-ba hogy Lenglet és ki akarja egészíteni: red card, fails, own goal, stb :D
https://www.youtube.com/watch?v=p7GxROxL08w - failek
https://www.youtube.com/watch?v=auaPZASYPro - failek
https://www.youtube.com/watch?v=C8LCL6foxfQ - hosszan a sztori, és ebbe is csak márciusig vannak benne a failek :D

Lehet válogatni miért kell elküldeni. A piké lenglet duó nem működő képes, de lenglet nem lesz jó mással se (piké se, és sr se).

Átigazolásokból ez a 3 érkező védhető, Garcia szerintem nagy fogás, de több kell, és kellenek távozók is, amíg marad így a helyzet ez addig kevés.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15430
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.25. 11:54:10

Chino írta:
2021.07.25. 11:31:37


Szerintem senki nem akarja kimosdatni a franciát, de az első két szezonja egyáltalán nem volt rossz, egy teljesen jó 3. számú védőnek számított. Tavaly egyértelműen mélyen maga alatt teljesített, kapott sarat bőven.

De Aguerot sem várjuk megváltóként, de mindenki az ő posztjára hiányolt embert, most jött valaki, de az is gond. Igen, már nem az aki 3-4 éve volt, de normális centert csak vagyonokért lehet hozni, ilyen Braithwaite-ek vannak 15-20-ért. Mellesleg EG-t mennyit láttad játszani? Azért 20 évesen a válogatottból sikerült kiszorítani az 50 millióért megszerezhetetlen Pau Torrest, és nem jogtalanul. Pep sem hiszem, hogy a levegőbe beszélt volna úgy róla és az ő véleményére személy szerint inkább adok, aki nem is akarta elengedni.

És honnan tudod, hogy nem mennek a háttérben a tárgyalások a távozókról, mert rengeteget hallani. Tényként közölték, hogy Alemany és Koeman is beszélt Pjaniccsal és Umtitivel, hogy nem számítanak rájuk, de pont az a baj, hogy a fizetésből nem adnak lejjebb és a francia is inkább választja a lelátót, másnak így meg ingyen sem kellene. Pjanic menne a Juveba, Allegri is akarja, de pénzt nem akarnak rá áldozni, a fizetése szintén az egekben.
SR úgyszintén nem enged a fizetéséből, egy évig még ezt úgyis kapja.
Lehet nem volt rossz, de sose volt többre predesztinálva mint nagyon max egy 3. számú védő.
Csak azt mondom, hogy rajta konkrét meccsek mentek el, mert belehibázott nagyon sokszor.

Agüero ingyen volt, így jobb opció, mint a Braitwhait féle alsópolcos játékosok, őt még kedvelem is egyébként.
EG-t nem láttam sokat, mivel a cityben még a vkp is előbb játszott khv-t mint Ő :D
Az EB-n jó volt, abból tudok kiindulni amit ott láttam, az bíztató.
Viszont nem tűnik ilyen védelem vezére kalibernek, ezt hiányolnám hátulról.

Umtiti, Pjanic okés, de ők eddig se sok vizet zavartak.
Én az olyanokról beszélek, mint SR, Piqué féle koloncok, akiknek már semmi keresnivalója ezen a szinten.
De igen, probléma, hogy ezt a fizut sehol nem kapnák meg ők sem, eladhatatlanok.

Tényként közölték már a Saul dealt is, látjuk mi lett belőle, most az hogy a klubnál ezt meg azt mondták egyes játékosoknak, hát erre nem alapoznék.
Tavaly is a megtisztulás nyara volt állítólag a 8-2 után, ebből még idén sincs nagyon semmi változás. Lajos, Rakitic ment el a kezdőből, mondjuk nem ők voltak a leggyengébbek konstans, de védhető volt az eladásuk.

Summa summarum, az érkezőkkel gondom nincs, egy bika kp-ért nagyon ordít ez a csapat, ennyi a hiányosság a szememben.
Viszont eladni is kéne, valahogy remélem ezen megy a matek, meg a tárgyalások, hogy az eleve pályára se kerülő embereket legalább elcsencseljük valakiknek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.07.25. 11:42:16

Szerintem Lenglet mentálisan nagyon gyenge játékos. Elképesztő volt tavaly 5-6 olyan meccs ment el, ahol ha csak a minimálisat megcsinálja és nem csinál valami fatális, ostoba hibát, akkor nyert volna a Barca. Amikor az ellenfél az egész meccsen kétszer jár a Barca térfelén majd a 92. Percben felívelnek egy labdát a csatárnak, aki totálisan veszélytelenül háttal áll a kapunak és Lenglet teliberúgja , mert fel akar szabadítani, ahelyett hogy csak megállna mögötte. De nem egyszer volt, hogy totálisan ostoba faltokat követett el sárga lap birtokában, 16-oson belül nem egyszer belekezelt a labdába, odarúgott, lerántotta az ellenfelet. Emellett az ostobaságai mellett még védekezni sem tud. Állandóan olyan érzésem van, hogy a csatár megeszi őt (ahogy a svájci meccsen is egy kht ne toljon már el így egy csatár. Olyan volt , mint ha Lenglet ott sem lenne, fel sem tudott ugrani a csatárral), a másik, hogy mindig majdnem tud szerelni és majdnem odaér, de végül sosem ér oda. Nézzük meg mellette Araujot, aki annyira nem jó a labdával de őt megérzi a csatár és van jelenléte a pályán, de Minguezának is sokkal inkább. Szerintem egyértelműen nem Barca szintű játékos Lenglet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.25. 11:37:50

recrea írta:
2021.07.25. 11:10:27
Nem, nem jó csapat.
Oké, én hiszek neked :D

Közben olvasom a Sporton, hogy Mourinho is kinézte magának, 15 misit ajánlanak érte, mi 25-öt kérnénk.

Rey Manaj (akit elvileg "csak" fejfájás miatt kellett tegnap lecserélni ) előtt még mindig 2 opció van, a Titinho által már említett Famalicao 1 év kölcsönnel, vagy a Sassuolo.
Chino írta:
2021.07.25. 11:31:37
De Aguerot sem várjuk megváltóként, de mindenki az ő posztjára hiányolt embert, most jött valaki, de az is gond.
Az Eurobarca fórum 1 mondatban :D
Ha Haaland-ot hoztuk volna arra is menne a fika.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.25. 11:31:37

csababarca írta:
2021.07.25. 10:14:18
Ki ne mosdassuk már Lenglet, komolyan, 4-5 meccs csak miatta ment el legalább, plusz a szuperkupadöntőn se felejtsük el az agyatlan utolsó másodperces faultját, amire semmi szükség nem volt ott. jött is belőle az egyenlítés.
Egy béna, aki max akkor tudna jól teljesíteni, ha körülötte mindenki ultra formában játszana.
Szerintem senki nem akarja kimosdatni a franciát, de az első két szezonja egyáltalán nem volt rossz, egy teljesen jó 3. számú védőnek számított. Tavaly egyértelműen mélyen maga alatt teljesített, kapott sarat bőven.
csababarca írta:
2021.07.25. 10:14:18
Igaza van VEB-nek, van hiányérzete az embernek.
engem nem az igazoltak zavarnak, mégha kicsit vicces is a nyugdíjazott Kun, meg a keretből kiszoruló EG-t várni megmentőként, de legalább ingyen jöttek.
Ami zavar, hogy tele a keret olyanokkal, akikkel eredményt nem lehet elérni, kódolva van bennük a lúzerség, és a folyamatos kudarcok.
Na őket kellett volna kipaterolni.
Egyszerűen megmondani nekik, hogy elmentek innen a francba, vagy lelátó.

Hiába vannak ígéretes fiataljaink, van egy 4-5 olyan fertőző kórság az öltözőben, akik előbb utóbb magukkal rántják a fiatalokat is, és felveszik a vesztes mentalitást. Ezeket kellett volna már réges rég kigyomlálni.
De Aguerot sem várjuk megváltóként, de mindenki az ő posztjára hiányolt embert, most jött valaki, de az is gond. Igen, már nem az aki 3-4 éve volt, de normális centert csak vagyonokért lehet hozni, ilyen Braithwaite-ek vannak 15-20-ért. Mellesleg EG-t mennyit láttad játszani? Azért 20 évesen a válogatottból sikerült kiszorítani az 50 millióért megszerezhetetlen Pau Torrest, és nem jogtalanul. Pep sem hiszem, hogy a levegőbe beszélt volna úgy róla és az ő véleményére személy szerint inkább adok, aki nem is akarta elengedni.

És honnan tudod, hogy nem mennek a háttérben a tárgyalások a távozókról, mert rengeteget hallani. Tényként közölték, hogy Alemany és Koeman is beszélt Pjaniccsal és Umtitivel, hogy nem számítanak rájuk, de pont az a baj, hogy a fizetésből nem adnak lejjebb és a francia is inkább választja a lelátót, másnak így meg ingyen sem kellene. Pjanic menne a Juveba, Allegri is akarja, de pénzt nem akarnak rá áldozni, a fizetése szintén az egekben.
SR úgyszintén nem enged a fizetéséből, egy évig még ezt úgyis kapja.
A klub nagyon rosssz tárgyalási pozícióban van és azt se lehet megtenni, hogy mindenkit ingyen elengednek.
Nem akarom Laportáékat védeni és mindent Bartoékra kenni, de ez a helyzet túlnyomó részt az ő saruk, ilyen szerződéseket hatalmas hiba volt kötni.
Ami szerintem sokkal inkább akadályozza a komolyabb megújulást, az nem Piqué, Sr vagy Umtiti, hanem Messi ügye. Ezzel Laportáék nagyon mellényúlnak. Ezzel a pénzügyi helyzet sem javul, sőt! A játék változását pedig vele hiába várjuk. Normál keretek között nagy erősség lenne, de ezzel a klub anyagi helyzete és a játékrendszer is maradni fog. Inkább ezért lehet felelősségre vonni Laportát.
Forca Barca!!!!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.25. 11:30:57

Ha a francia válogatott nem jó csapat, akkor küldjük el lengletet mert mi sose leszünk azok :D

Amúgy tök mind1 milyen képességei vannak, tavaly Koeman alatt bizonyított.. hogy sz@r védő, szóval idénre se lesz jobb.
Jobb lenne ha lenne egy egységes, mentálisan erős, egymást segítő és biztató, küzdeni tudó, és egyénileg is erős csapat? Ja, tuti jobb lenne. Jó is lenne ha lenne ilyenünk, de pont amíg Piké, SR és Lenglet marad, meg támadásban nem lesz más mint passzolj Messinek, és amíg az edző nem tud mást csinálni mint megmondani hány naponta hányra kell jönni edzegetni addig nem lesz csapat.
Ezért kár itt tartani egy közepes és fejben szétesett védőt, ő már itt nem fog kivirágozni. Máshol talán felépíteni újra magát, egy új edzővel aki kicsit foglalkozik vele külön, ha csak heti 1-2x fél órát beszélgetnek és érzi majd Lenglet a támogatást, ha nem kell a belsővédő társ (piké) hibáit javítgatni folyton, talán lesz belőle újra egy jó védő, valahol, valamikor. Itt ilyen nem lesz, ezért lényegtelen hogy mi lenne máshol máskor belőle, vagy mi lenne itt belőle más edzővel és más társakkal.
Griezmann ugyanígy, mondom szerintem ha Messi után jön, és a saját legjobb korában ami neki 2014-18 között volt, ha azt tudná és centrális szerepben itt a Barcában akkor kiemelkedőt is nyújthatott volna, és mindenki szeretné. De nem így lett, együtt van Messivel, már ő is öregszik, és fejben ő is szétesett nem is kicsit, szóval tök mind1 hogy amúgy mit tudna, mert itt nem jön ki belőle, tehát küldjük el ahova csak lehet, ez egyszerű, nem kell védeni hogy de így meg úgy, azt érteni lehet hogy mi lett volna ha, csak tudni is hogy mik a körülmények, amik között jelenleg kellene teljesíteni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalapos 2021.07.25. 11:33:03-kor.
Válasz küldése