Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.02. 21:34:42

Deluigi írta:
2021.08.02. 21:26:41
remelhetoleg majd a teli atigazolasi szezonban tuladunk rajtuk

most tenyleg nem volna okos dolog elkotyavetyelni oket
Akkor Messitől is búcsúzhatunk.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.02. 21:33:26

bence0330 írta:
2021.08.02. 20:44:05
Én még reménykedem, hogy szeretnének valami olyan látszatot kelteni, hogy nem adjuk el egy tekercs palacsintáért a játékosainkat, mint tavaly nyáron, és akkor hátha bejön 1-2 igazi ajánlat a piacképesebb játékosaink iránt (Griez, Lenglet, Cou).
Szerintem Németországban vagy Angliában nem tudna kialakulni egy ilyen teljesen absztrakt hierarchia, és ha mégis kialakulna, szerintem úgy hajítanának ki minden ilyen ingyenélőt, hogy lábuk se érné többet a kiscsapatok pályájának gyepét sem
.

Addig, amíg az eladni kívánt játékosokat játszatjuk, nem is lesz esély arra, hogy elmenjenek. Érdekes, Moribával szemben mennyire kemény Laporta, míg a többi eladni kívánt (vagy fizetés csökkenést kérő) játékost meg még játszhatja is.
Minek menne el akkor, ha így is kap játéklehetőséget?
Én példaértékűnek tartom Özil esetét az Arsenalnál. Szólt a vezetőség, hogy keressen csapatot magának, ő nemet mondott erre, mert jól érzi magát ott. Ilyeneket nyilatkozott, hogy vissza akarja küzdeni magát a csapatba (kezet foghatna Pikével) blablabla. Persze neki is csillagászati fizetést volt, ami miatt maradni akart, nulla teljesítményért.
Ezután a vezetőség nem nevezte se a bajnokságban, se a kupákban, jelezve bármit tesz, nem fog játszani. Le is nullázta a pályafutását.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.02. 21:26:41

remelhetoleg majd a teli atigazolasi szezonban tuladunk rajtuk

most tenyleg nem volna okos dolog elkotyavetyelni oket
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.02. 20:44:05

Sinya22 írta:
2021.08.02. 20:01:11
Srácok fogunk egyáltalán eladni valakit? Most itt nem is Lenglet vagy Roberto a kérdés ,mert az régen eldőlt, hogy ők megint itt maradnak. De Umtiti, Pjanic duót abszolút fölösnek érzem, nem tudom Coutinho ennyi támadó mellett szóhoz tudna-e jutni és Koeman számításba veszi-e egyáltalán. Griezmann a legpiacképesebb, de érte megint csak nem állnak sorban.

Azért az elég meredek, hogy megint ment egész tavasszal a nagy szlogen, hogy változások jönnek, és Firpon meg a sosejátszott gyereken kívül nem távozott senki. Oké, EB volt, meg Copa, de lassan szezon kezdet van. Megértem, hogy miért nem tudjuk elküldeni csak úgy az embereket, de ennél azért nagyobb mozgásra gondoltam. Pletykákat folyamatosan olvasni, már mindenki iránt érdeklődött legalább 3 klub, de sehol semmi.
Én még reménykedem, hogy szeretnének valami olyan látszatot kelteni, hogy nem adjuk el egy tekercs palacsintáért a játékosainkat, mint tavaly nyáron, és akkor hátha bejön 1-2 igazi ajánlat a piacképesebb játékosaink iránt (Griez, Lenglet, Cou). De ha igen, akkor ez eléggé kétélű fegyver, veszélyes is lehet, ha xy érdeklődő végül megvesz valaki mást, és már nem is érdeklődik.

Döbbenetes mennyiségű felesleges dollárjel marad itt a pályán/azon kívül, fiataloktól elvéve játéklehetőségeket úgy, hogy ők maguk néhányan meg sem ütik talán a szintjüket, és a keresetük miatt nyomáskényszer lesz a játszatásukra. Közben meg az egész fizetési eloszlás annyira nevetséges lesz, mint szerintem sehol máshol. Umtitik 10+-okat keresnek 500 perccel, Pedri kosztért és kvártélyért lenyom 50-60 meccset, ésatöbbi, milyen érzés lehet ez az öltözőben a játékosoknak... A Reálnál volt kicsit ilyen feeling néha mostanság, Bale-el és Hazard-al, de Bale legalább letett valamit előtte az asztalra náluk. Szerintem Németországban vagy Angliában nem tudna kialakulni egy ilyen teljesen absztrakt hierarchia, és ha mégis kialakulna, szerintem úgy hajítanának ki minden ilyen ingyenélőt, hogy lábuk se érné többet a kiscsapatok pályájának gyepét sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.08.02. 20:01:11

Srácok fogunk egyáltalán eladni valakit? Most itt nem is Lenglet vagy Roberto a kérdés ,mert az régen eldőlt, hogy ők megint itt maradnak. De Umtiti, Pjanic duót abszolút fölösnek érzem, nem tudom Coutinho ennyi támadó mellett szóhoz tudna-e jutni és Koeman számításba veszi-e egyáltalán. Griezmann a legpiacképesebb, de érte megint csak nem állnak sorban.

Azért az elég meredek, hogy megint ment egész tavasszal a nagy szlogen, hogy változások jönnek, és Firpon meg a sosejátszott gyereken kívül nem távozott senki. Oké, EB volt, meg Copa, de lassan szezon kezdet van. Megértem, hogy miért nem tudjuk elküldeni csak úgy az embereket, de ennél azért nagyobb mozgásra gondoltam. Pletykákat folyamatosan olvasni, már mindenki iránt érdeklődött legalább 3 klub, de sehol semmi.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.02. 18:45:47

Sonoma írta:
2021.08.02. 18:09:35
Szerintem nincs. Új szponzorról nem volt hír ( amivel tudnánk növelni a büdzsét) eddig.
Hivatalos számok nincsenek, de az Allianz-al "szorosabbra fűztük a viszonyt", jelentsen ez bármit.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.02. 18:09:35

Szerintem nincs. Új szponzorról nem volt hír ( amivel tudnánk növelni a büdzsét) eddig.
A másik lehetőség ugye a játékoseladás lenne, de nálunk mindenki "jól" érzi magát és az sem akar elmenni, akit küldenek.
Maradt a harmadik lehetőség, hogy a magasfizetésüek fizetéscsökkentése, amit meg az érintettek nem akarnak eddig.
Szóval patt helyzet van.
Ha lesz pozitív változás, az úgyis Messi leigazolásának azonnali bejelentése lenne.

Az jutott eszembe, hogy Messi addig nem is léphet pályára újra Barca mezben, amíg nincs új igazolás, mert ugye nem tagja a csapatnak jelenleg.
Ezt továbbgondolva, akkor addig nem is fog edzeni nálunk.
Tavaly (más okból kifolyólag) ugyanúgy nem edzett. Kihagyta az alapozást, a formába hozást is. Meg is lett az eredménye. Pocsék őszi formája volt...
Déja vu...
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.02. 15:52:54

Egyébként van 10-11 napunk szűkíteni, hogy a fizetési sapkába beférjünk. Van valami hivatalos arról mennyinél tartunk és mennyi kéne?
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.08.02. 08:38:22

a szlogen, hogy a Barcelona Messi függő, most kapott drámai igazolást. Messi nem azért kell a Barcának mert jól focizik(vagy nem) hanem azért mert a szponzorok ragaszkodnak hozzá! és ez a megroppant gazdasági helyzetben döntőnek bizonyul.
ami nagy kérdés, van e egyáltalán a klubnak Messi nélküli B- terve? tény, hogy már nem a Barcáé - papíron, de minden eddigi kommunikáció úgy kezeli, hogy az lesz. annak kell lennie.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.01. 23:51:59

Zozzy 5 írta:
2021.08.01. 08:25:11
ne igazoljunk ingyen és ne tartsuk meg Messit, különben hiteltelenek vagyunk Moriba előtt, amikor ugyanannyi pénzt kínálunk neki, mint az összes többi, vele egy polcon lévőnek. Hát...
Nos, én,mint a klub minden ügyéről tudó következő elnöknek van véleményem,hogy én hogyan csinálnám, de nem úgy, ahogy neked ez lejött. Én Moribában nem bízok, de ha bíznék,akkor megtartanám és próbálnék valamennyire megfelelni az igényeinek. Pedri, Fati és a többi alapembernek szánt srácnak is emelnék a fizetésén egy kicsit,ha lehet. Ne tízmilliókban gondolkodj, de a jövőt kell építeni és befektetni a legnagyobb bajok közt is.

Messi nem megtartásáról van szó,mivel nem tartottuk meg. Önként hagyta lejárni a szerződését és aztán kirevolverezte ezt a csudajó szerződést. Fel kellett volna vállalni,hogy nem tudjuk az igényeit megfizetni és ezután lehetett volna a többi csk-t elővenni és nem abból kiindulni,hogy Messi is belement a fizetés csúsztatásába,hanem,hogy el kellett engedni,mert nincs pénz.
Emellett Coutinhot akár ingyen is eladnám,szerintem benne van annyi,hogy még akar bizonyítani, ha maradna akkor elmondanám,hogy az A csapat közelében nem lehetne,így jobban járna,ha menne.
Depay és EG leigazolásával egyetértek,őket hagynám.

Én nem tudom,hogy mennyit kéne spórolni, de szerintem kb így nézne ki egy bajban levő klub irányvonala hitelesen.
Mellesleg ez az egész dolog azért van mert Moriba szerződése lejár jövőre és a Barca akart hosszabbítani. Hidd el,ha Pedri kerül sorra,nála is előjönnének a számok. De most Moribánál jött ki így a lépés és őt akarták öt évre alacsony fizetéssel a klubhoz kötni. Teljesen igaz,hogy most nem érdemel ennyit,de ha a klub tényleg alapemberként számít rá a következő két évben,akkor meg baromira alulfizetett lesz és az se jó. Sajnos ez ilyen, évekre előre kell mindkét félnek belőnie,hogy nekik mit ér ez a dolog és nem ahhoz van kötve,hogy mennyit játszik,hány szerelése van és milyen trófeákat nyer a csapattal. Pont ezért szigorúan Moribánál maradva, én értem mindkét felet és igazuk is van. A következő sok évről van szó,mindkét fél nagyot bukhat és próbálják magukat védeni. Nekem csak az nem tetszik,hogy egyik fél rohadéknak van beállítva, a másik fél meg ártatlan.
Most gondolj bele, három év múlva majd Moriba viszi vállán a csapatot (hahaha :) ) Coutinho tízszeres fizuval mankóval a kezében gratulál,Messi meg hússzoros fizetéssel amerikában fog vakációzni éppen. Jövőre meg Pedri fizetését emelik meg egy tizessel. Ezt az abszurd helyzetet alapozza a klub. Leszámítva,hogy Moribából semmi ilyet nem nézek ki.

És igenis fontos elem volt Messi új szerződése a többiekre nézve is. Már akkor mondtam,hogy na akkor itt a precedens, a többiektől,akiknek még szerződésük is van,pláne nem várják el,hogy örökre lemondjanak némi fizuról. Az előző elnökség dolog meg olyan, hogy a mostani sem tud bánni az erős embereivel. Az,hogy most nem eladható a banda, egy dolog, de anno ezekkel a szerződésekkel láncolták ide őket és így nem tudták szétvásárolni a csapatot. Ha pénzügyileg nem is volt egészséges,egyenként azért sok döntés volt védhető.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.01. 20:40:34

Piqué volt az első aki belemnt a ffizetés csökkentésbe, ahogy Busquets is, a baj itt nem velük van,
És ez már meg lett erősítve hiteles forrásból?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.01. 19:46:56

csababarca írta:
2021.07.31. 13:06:32
Lehetne annyi önkritika ezekben a játékosokban, hogy rögtön elfogadják, és csendben meghúzzák magukat, mert máshol ennyit sem kapnának.
Vagy egyszerűen nem úgy van ez a fizucsökkentéses dolog, mint ahogy itt páran kinyilatkoztatták, vagy ostobák a kapitányok.

Észrevehetnék már, főleg Piqué és Roberto, hogy a kutyának nem kellenek, örüljenek, hogy nálunk még fent mindig vakok ülnek, és erőlködnek hogy itt maradjanak valahogy.

Busquetsre tudom azt mondani a 3 közül (ami nálam nagy szó), hogy ő akár maradjon, mert legalább az utolsó fél évben felszívta magát, és hasznosan játszott.
Piqué volt az első aki belemnt a ffizetés csökkentésbe, ahogy Busquets is, a baj itt nem velük van, hanem Umtiti, Pjanic, Coutinho, most már Dembélé bérével (akiktől a klub szabadulni akar). Mostmár Griezmann is azt nyilatkozta, hogy belemegy.
Moribat pedig nem kellene félteni. Így is többet keresne, mint Pedri, Mingueza, Puig, nincs messze akár Fatitól vagy Araujotól stb. Most is ő a legmagasabb bérű játékos a B-csapatban. Annyit még azért nem tett le az asztalra, ráadásul tudja, hogy a klub anyagi helyzete több mint gáz. Valszeg inkkább az ügynökök kavarják itt, mert Moriba folyamatosan azt nyilatkozza, hogy maradni akar, a komoly ajánlatok viszont jönnek.

Bármennyire is fura, de szerintem itt inkább Messi a gond. Lassan mindkét félnek el kellene fogadni, hogy el kell kezdeni egy új projektet. A klubnak anyagilag hatalmas probléma és a játékban is tovább kellene lépni. Addig jöhet ide bárki egy helyben toporgunk, és az igazolásokkal sem nagyon tudunk erősíteni.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.01. 17:00:31

Zozzy 5 írta:
2021.08.01. 08:25:11
Az igényeit megértem, ha ő elhitte magáról, hogy megerdemli már ezt a pénzt, akkor rendben van, ő dolga. Mert sztem a dolgok pontosan annyira egyszerűek, mint látszanak: egy serdülő korú ember kicsit többet gondol magáról, mint ami a realitás alapján indokolt egyelőre. Amúgy ezzel még gondom sincs, életkori sajátosság, szóval számomra ebből nem következik h ő mekkora gennyláda.


Ettől függetlenül az itt történő cirkuszolasanak jogossagrol nem sikerült meggyőznöd. Röviden a tartalma annak, amit írtál: ne igazoljunk ingyen és ne tartsuk meg Messit, különben hiteltelenek vagyunk Moriba előtt, amikor ugyanannyi pénzt kínálunk neki, mint az összes többi, vele egy polcon lévőnek. Hát...
Moriba örüljön neki, h lehetőséget kap egy top csapatnál, ne a fizun rugózzon. jelenleg még ő semmit nem mutatott az ég adta világon, éppen a klub invesztált ő bele azzal, h játszatta. majd akkor kérjen jó fizut, ha ő fogja itt vinni a boltot, nem 5 percekre beállítja a klub botladozni azok mellé, akiké a felelősség. ha meg nem ért egyet ezzel, semmi baj, hozza a kérőit, akik adnak érte 30-40 misit.
Nocturn4L
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2018.01.15. 20:12:09

2021.08.01. 14:11:59

Hát sajnos eléggé úgy néz ki Saul nem ide jön.


Man Utd Saul deal hinges on Pogba (Mirror)
13 órával ezelőtt
0:25

If the midfielder stays Atletico star will not sign

Manchester United's approach for Saul Niguez hangs on Paul Pogba's next move, claims the Mirror.

The Atletico Madrid midfielder is seen as the perfect replacement for Pogba - but if he does not move, there will be no transfer.

https://www.goal.com/en/news/live/trans ... 3tono4gtz6

Pedig szerintem se lett volna rossz. Sajnos a védelem és a kp még mindig elég gyengécskének tűnik a fiatalokkal együtt is. Úgyhogy remélem elfogadja mindenki a fizetéscsökkentést és talán látunk még valakit a kp-n és a védelemben. Támadósorral teljesen meg vagyok elégedve, ha Depay hozza ezeket a rendes meccseken is és Aguero is ennyire motivált marad és talán Messit is felpörgetik ezzel asszem ott nem lesz gond.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.01. 13:26:56

A Sport szerint Collado Belgiumba, a Club Brugge-hoz megy kölcsönbe.

Én azért megnéztem volna, de ha nem játszana, akkor nincs értelme, hogy maradjon.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.08.01. 12:00:26

Ügyesek a fiatalok, még jól is elsülhet idén is.
De azért Messi, Fati, Pedri, Emerson, Aguero még jöjjön.
Brait és Pjanic szerintem megy,
De Umtiti, Lenglet, SR (hirtelen miért marad mégis?), Coutinho, Griz iránt kb semmi.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.01. 09:58:31

Laporta azzal kezdte, hogy sztárokat igazol. Ebből láthatólag nem lesz semmi. De minthogy a fiatalok sokatigérőek, át kéne állni egy új imázsra. Koeman ezt már alighanem megkezdte. Jó PR-rel a fiataloknak is lehet divatot és ebből pénzt csinálni.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.01. 08:25:11

sansz írta:
2021.07.31. 22:37:13

Akkor erre meg azt tudom mondani,mint múltkor, a Ramos-féle érvet: Csináljon úgy a klub,mintha a csőd közelében lenne és akkor komolyan lehetne venni. Igazolásokkal kezdtük az egészet, gyakorlatilag Messi is annak számít, a fele fizetésével is a világ egyik legjobban kereső játékosa és mindezt, ha igaz a pletyka, 39 éves koráig és még fociznia sem kell. Ez egy sztárigazolás lényegében, ha egy Haaland-félének kínálnánk ilyet,mindenki jogosan kiakadna,hogy ezt most miért és miből. Mellesleg még a hatvanéves Messit is inkább látnám Barcában,mint Haalandot egy percre is akár, de nem ez a lényeg. Mellé hoztuk Depayt, Kunt meg Emersont. Grizes fizujával kapcsolatban meg elég ellentétes pletykák vannak,de biztos nem kevés és nem törtük magunkat,hogy eladjuk,elcseréljük. Szóval,ha a klub nem úgy csinál,mintha bajban lenne,miért várod el egy 18 éves gyerektől? Mi múlik az ő fizetésén? A csapatban páran a 20-30szorosát kapják. Szerintem ez nem egészséges. Ha a Barca érdemben akar rá támaszkodni,akkor fizetésben is picit felfele a többiekéhez kéne terelni. Ha csak ötpercekre kell,az neki nem jó. Neki most sok-sok játékra lenne szüksége. Ha most kis fizetést és kevés percet kap, simán leépülhet és más csapatban sem fog kelleni évek múlva,mire lejár a szerződése.
Nem értem miért mondod ezt a mentalitás dolgot. Barcában akar alapemberként jobb szerződéssel játszani. Szerintem ez rendben van. Ha a Barcának így nem kell,akkor kínáljon mást,vagy adja el. Vagy a Barca mentalitása mennyivel jobb,hogy ide akarja sok évre kötni a srácot,de kis fizetéssel,hogy ha csak padon ül,az se nézzen ki rosszul? Ha hinnének benne,hogy meghatározó játékos lesz,akkor nem tartanák soknak ezt a pénzt. Bárcsak hárommilliósok lennének az alapembereink.
Mindkét álláspont érthető és továbbra is úgy gondolom,hogy mindenkinek jobb lenne,ha eladnák.
Hát, az elég furcsa érvelés számomra, hogy a Barca akkor tud hiteles lenni a 18 éves Moriba előtt, ha ingyen sem próbál meg igazolni egyébként már valamit bizonyított játékosokat, ezzel adva némi esélyt önmagának a következő szezonra 🙂

Pontosan úgy tesz a csapat, mint akinek nincs pénze, mindenki, aki jött, többet kereshetne top csapatban. Wijnaldum esetében is ez volt, ő nem is jött ide. Az megint hibás érvelés, hogy 20-30szorosát keresik egyesek, mert az a Bartomeu korszak itt maradt szutyka, amin Laportaek elég látványosan igyekeznek változtatni - a lehetőségeikhez mérten. Nem ismerek más csapatot, ahol 40%os fizucsokkentest próbálnak atnyomni. Messi szerzodtetese nem érv ez ellen, ő külön kategória. Laporta egész megválasztása válna kicsit illegitimmé, ha nem tudja tartani magát a fő ígéretéhez. Másrészt szerintem ki van az számolva, hogy mekkora pénztől esne el a klub Messi távozása esetén (teljesítményhez hozzaadott értéke, marketing, tv közvetítés stb) és nem hiszem, hogy egyértelműen jól járnánk. Messi itt tartása védhető, de látjuk h erre is milyen körülmények között van lehetőség: nem tud hivatalos lenni a dolog, mert nincs pénz 😀 Hallgatom, hol máshol van erre precedens. Úgyhogy számomra abszurd, hogy Messi elvesztése feltétele kéne legyen annak, hogy hiteles legyen a klub Moriba előtt.

A Barca mentalitása tok érthető számomra, pontosan annyit kínál - és ezt azt elejétől kezdve elmondta - amennyit egy 10 meccses, 1 gólos, ígéretes, de egyébként valóban kérdőjeles játékosnak realis. Érdekes módon, ezzel elég sok fiatalnak jelenleg nincs problémája. Ugyanakkor a mi múlik az ő fizetésén kérdésedre válaszolva, itt fel is merül, hogy mivel érvelsz mondjuk Pedrinek, Araujonak és Minguezanak, ők miért keresnek kevesebbet mint a kb eddig semmit sem csinált Moriba? Vagy akkor legyen ez a bevett szokás a továbbiakban, ilyen anyagi körülmények közepette, hogy minden tinédzser kapjon erős lóvét a semmire? Jól látják Laportáék, ez most precedens értékű h alámennek e egy ígéretes serdülőnek vagy nem, és számomra nyilvánvaló h jól járnak el, amikor azt mondják, nem.

Az igényeit megértem, ha ő elhitte magáról, hogy megerdemli már ezt a pénzt, akkor rendben van, ő dolga. Mert sztem a dolgok pontosan annyira egyszerűek, mint látszanak: egy serdülő korú ember kicsit többet gondol magáról, mint ami a realitás alapján indokolt egyelőre. Amúgy ezzel még gondom sincs, életkori sajátosság, szóval számomra ebből nem következik h ő mekkora gennyláda.


Ettől függetlenül az itt történő cirkuszolasanak jogossagrol nem sikerült meggyőznöd. Röviden a tartalma annak, amit írtál: ne igazoljunk ingyen és ne tartsuk meg Messit, különben hiteltelenek vagyunk Moriba előtt, amikor ugyanannyi pénzt kínálunk neki, mint az összes többi, vele egy polcon lévőnek. Hát...
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.08.01. 06:19:53

20 - 30x-os, az a spanyol adózási szabályok estében bruttó 70 - 100 millió évente.

Messinek el kellett volna mennie pár évvel ezelőtt (igaz, ez nemcsak rajta múlott volna), amivel mindenki (főleg Messi, mert a nettóját simán megkereste volna mondjuk a Citynél és más inspirációkat, sikereket érhetett volna el) jól járt volna és rögtön ezek a nagy tehetségek is gyorsabban "beárazódtak" volna.
Persze nagy kérdés, hogy jött volna gyorsabban egy AC Milan státusz (főleg, ha két húzónév CR és Messi is együtt távozott volna a ligából) vagy az élmezőny mögött azért belátható távolságban maradhatott volna esetleg a klub. A Milan 7 BEK/BL győzelemmel a tarsolyában, úgy, hogy egyeduralkodó volt bizonyos időszakban, nagyon gyorsan megkopott, mint brand a feltörekvő milliárdosok által kreált új labdarúgás világában, de ez elmondható a másik milánói csapatról is.
A PL-lel egyik liga sem tud tartósan versengeni az anyagi feltételrendszer és a labdarúgás kultúra miatt, Messi és CR egy ideig nagyot tolt a Ligán, de annak a hatása nem tarthat örökké.

Évekkel ezelőtt több helyen is kihangsúlyoztam, a hirtelen jött "világuralom" megtartása jegyében túl sok kockázatot vállaltak anyagiak terén, amit a leköszönő szélhámos elnök jól ki is használt saját zsebre.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.31. 22:37:13

Zozzy 5 írta:
2021.07.31. 08:06:40

attól viszont mégis idegesítővé válik számomra ez a szitu és a személye, hogy teljesen világos előtte a klub anyagi csőd közeli helyzete, mégis a pénzen rugózik
Akkor erre meg azt tudom mondani,mint múltkor, a Ramos-féle érvet: Csináljon úgy a klub,mintha a csőd közelében lenne és akkor komolyan lehetne venni. Igazolásokkal kezdtük az egészet, gyakorlatilag Messi is annak számít, a fele fizetésével is a világ egyik legjobban kereső játékosa és mindezt, ha igaz a pletyka, 39 éves koráig és még fociznia sem kell. Ez egy sztárigazolás lényegében, ha egy Haaland-félének kínálnánk ilyet,mindenki jogosan kiakadna,hogy ezt most miért és miből. Mellesleg még a hatvanéves Messit is inkább látnám Barcában,mint Haalandot egy percre is akár, de nem ez a lényeg. Mellé hoztuk Depayt, Kunt meg Emersont. Grizes fizujával kapcsolatban meg elég ellentétes pletykák vannak,de biztos nem kevés és nem törtük magunkat,hogy eladjuk,elcseréljük. Szóval,ha a klub nem úgy csinál,mintha bajban lenne,miért várod el egy 18 éves gyerektől? Mi múlik az ő fizetésén? A csapatban páran a 20-30szorosát kapják. Szerintem ez nem egészséges. Ha a Barca érdemben akar rá támaszkodni,akkor fizetésben is picit felfele a többiekéhez kéne terelni. Ha csak ötpercekre kell,az neki nem jó. Neki most sok-sok játékra lenne szüksége. Ha most kis fizetést és kevés percet kap, simán leépülhet és más csapatban sem fog kelleni évek múlva,mire lejár a szerződése.
Nem értem miért mondod ezt a mentalitás dolgot. Barcában akar alapemberként jobb szerződéssel játszani. Szerintem ez rendben van. Ha a Barcának így nem kell,akkor kínáljon mást,vagy adja el. Vagy a Barca mentalitása mennyivel jobb,hogy ide akarja sok évre kötni a srácot,de kis fizetéssel,hogy ha csak padon ül,az se nézzen ki rosszul? Ha hinnének benne,hogy meghatározó játékos lesz,akkor nem tartanák soknak ezt a pénzt. Bárcsak hárommilliósok lennének az alapembereink.
Mindkét álláspont érthető és továbbra is úgy gondolom,hogy mindenkinek jobb lenne,ha eladnák.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2021.07.31. 20:35:16

bence0330 írta:
2021.07.31. 12:59:08
LG írta:
2021.07.31. 12:39:57
sansz írta:
2021.07.30. 22:40:55

Viszont a főoldali cikkel kapcsolatban: Jól értem, a többi kapitánnyal is olyan szerződést akarnak,mint ami Messinél is szivárgott,hogy 40százalék csökkenés, de ezt majd később visszakapnák?
Én is így értelmezem, és egyáltalán nem örülök neki. Ahogy Messinél is írtam, ezzel nem oldják meg, csak elodázzák a problémát. Laportáék pedig arra alapoznak, hogy addigra minden szép és jó lesz, és lesz pénz is kifizetni őket. Aztán lehet, hogy az lesz belőle, hogy évegik nem tudunk még normálisan igazolni, mert még mindig a kiöregedett csapatkapitányaink fizetésére megy el a pénz nagy része.
Nekem ebben az egészben az még a furcsa, hogy ha jól értem, még így sem tetszik nekik. Miért? Ha nem kapja meg két évig a pénz 40%-át, hanem majd utána, akkor utcára kerül? Nem értem, hogy ha az az ajánlat, hogy kvázi ugyanannyit fognak keresni, akkor abban mi a hiba nekik? Ezért nem értem egészen a történetet, mert vagy nem ez az ajánlat, vagy rossz volt a kommunikáció és amúgy tetszik nekik ez az ajánlat, illetve van benne valami, amit nem tudunk/nem értünk, vagy ennyire hülyék a játékosok, hogy nem értik meg, vagy nem elégednek meg még a mostani fizujukkal sem, hanem emelést akarnak. Vagy valami más, amire nem gondoltam, de valami nekem nem kerek itt.
Valami nem kerek, mert a hírek arról kellett volna szóljanak, hogy a kapitányok gondolkodás nélkül beleegyeztek, hogy a fizetésük 40%-át később kapják meg. Ez a legkevesebb, egy kis kölcsön a szeretett klubjuk részére, amit ebben a időszakban nem egyszerű helyrehozni, még úgysem, hogy Barto már nincs. Azt a szégyent már csak nem engedik meg maguknak, hogy kitúrják Messit? A sósav se mossa le róluk.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.31. 19:00:03

bunga írta:
2021.07.31. 16:59:05
Mindegyikük pótolható, SR pedig teljen felesleges. Annak sincs értelme, hogy kapitányok legyenek: jöjjenek mások Ter Stegennel az élen. Persze Messi mögött, ha visszajön.
Ezzel egyetértek. Okés, hogy Busquets most hozott egy jó tavaszi szezont, de előtte rohadt gyenge volt évegik, aztán egyess források szerint ilyen nettó 15 millió körül keresett. :roll: Ennyit még fénykorában sem biztos, hogy adtam volna neki. Persze teljesítményarányosan tényleg jobb, mint Pique 12 millió körüli fizetése meg SR 9M körüli fizetése. :lol:
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.31. 16:59:05

Mindegyikük pótolható, SR pedig teljen felesleges. Annak sincs értelme, hogy kapitányok legyenek: jöjjenek mások Ter Stegennel az élen. Persze Messi mögött, ha visszajön.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.07.31. 16:26:59

csababarca írta:
2021.07.31. 13:06:32

Busquetsre tudom azt mondani a 3 közül (ami nálam nagy szó), hogy ő akár maradjon, mert legalább az utolsó fél évben felszívta magát, és hasznosan játszott.
Igen, Busquets remek tavaszt zárt egyébként. Az utóbbi években én is csak negatív kritikát tudtam róla megfogalmazni, de elismerem, ezt a fél évet komolyan odatette. Ha ezt a szintet még tudná tartani, nagyon fontos tagja lehet a csapatnak (mert volt idő, mikor a világ legjobbja volt a posztján, legnagyobb ellenszenvem ellenére is ezt tartom).

Többiek meg tényleg nem értem, mire várnak. Ha olyan nagy katalánok, akkor ennyit megtehetnének a szeretett klubjukért. Értem én, hogy mindenki pénzből él, de Pique és SR esetében valahogy nincs balanszban a fizetésés a letett teljesítmény. Sajnos azt kell mondjam, a fizucsökkentés esetében sem lenne, de már közelebb járnánk hozzá.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.31. 13:06:32

Lehetne annyi önkritika ezekben a játékosokban, hogy rögtön elfogadják, és csendben meghúzzák magukat, mert máshol ennyit sem kapnának.
Vagy egyszerűen nem úgy van ez a fizucsökkentéses dolog, mint ahogy itt páran kinyilatkoztatták, vagy ostobák a kapitányok.

Észrevehetnék már, főleg Piqué és Roberto, hogy a kutyának nem kellenek, örüljenek, hogy nálunk még fent mindig vakok ülnek, és erőlködnek hogy itt maradjanak valahogy.

Busquetsre tudom azt mondani a 3 közül (ami nálam nagy szó), hogy ő akár maradjon, mert legalább az utolsó fél évben felszívta magát, és hasznosan játszott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése