Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.12.09. 13:55:02

Titinho írta:
2021.12.09. 13:09:39
És ilyenkor vág ide az aláírásomban is szereplő Cruyff idézet: "Az akarás egyenlő a tudással, és aki akar az tud is."

Ez a "cruyffista" szemléletmód ami több mint 30 éve átjárta a Barcát. Abban az időben a Dream Team sem volt tele világsztárokkal, mégis Cruyff mindig ezt hangoztatta, hogy csak a győzelem elfogadható minden meccsen. Ott nem világsztárok voltak, hanem azok lettek, ennek a mentalitásnak is köszönhetően. Egy Koemanról pl. a kutya nem tudta, hogy kicsoda mielőtt a Barcába jött, itt meg legenda lett, de lehetne említeni Stoichkovtól kezdve, Sergi Barjuán-on át még párat.

Higgyék el, hogy győzni lehet, akarják a győzelmet és akkor könnyebben megy a játék is. Mondom még egyszer felállástól, taktikától függetlenül. El kell hinniük, hogy egy Betist otthon egy Barca meg tud verni pl.

Mondja is ki, higgyék el és akarják is az EL győzelmet akár és akkor még bármi lehet. Lehet hogy egy elődöntőben kiesünk mondjuk egy Dortmund ellen, de lehessen azt mondani, hogy látszott hogy akarták és tényleg küzdöttek érte.

Erre írtam a győztes mentalitást, nem az irreális célokra. És ha még el is hiszik és akarják is? Akkor az már fél siker. :wink:
Értem amit mondasz, de nézd meg pl .a tegnapi meccset.
Ott is ilyen szöveggel motiválta előzetesen a társaságot Xavi, és egyáltalán nem vált be :/
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.12.09. 13:09:39

dani87 írta:
2021.12.09. 12:03:22
Van különbség a motiválásban, és a teljesen irreális célok hangoztatásában.
Ha nekem a munkahelyemen olyan dolgokat tűznek ki, amikről mindenki tudja, hogy teljes mértékben teljesíthetetlenek, azzal nem motiválnak, sőt az ellenkező hatást fogja elérni.
Úgyhogy ezért kéne óvatosabban fogalmazni.
Egy Fradinál se azt tűzik ki célul, hogy jövőre bejussanak a BL legjobb nyolcba...
És ilyenkor vág ide az aláírásomban is szereplő Cruyff idézet: "Az akarás egyenlő a tudással, és aki akar az tud is."

Ez a "cruyffista" szemléletmód ami több mint 30 éve átjárta a Barcát. Abban az időben a Dream Team sem volt tele világsztárokkal, mégis Cruyff mindig ezt hangoztatta, hogy csak a győzelem elfogadható minden meccsen. Ott nem világsztárok voltak, hanem azok lettek, ennek a mentalitásnak is köszönhetően. Egy Koemanról pl. a kutya nem tudta, hogy kicsoda mielőtt a Barcába jött, itt meg legenda lett, de lehetne említeni Stoichkovtól kezdve, Sergi Barjuán-on át még párat.

Higgyék el, hogy győzni lehet, akarják a győzelmet és akkor könnyebben megy a játék is. Mondom még egyszer felállástól, taktikától függetlenül. El kell hinniük, hogy egy Betist otthon egy Barca meg tud verni pl.

Mondja is ki, higgyék el és akarják is az EL győzelmet akár és akkor még bármi lehet. Lehet hogy egy elődöntőben kiesünk mondjuk egy Dortmund ellen, de lehessen azt mondani, hogy látszott hogy akarták és tényleg küzdöttek érte.

Erre írtam a győztes mentalitást, nem az irreális célokra. És ha még el is hiszik és akarják is? Akkor az már fél siker. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.12.09. 12:58:11

Nekem az a fő bajom az egésszel, hogy úgy néz ki idén is mindenre lőni akarunk.
Bajnokság, kupa, EL...
Valószínűleg mindenhol "erős" kezdővel akarunk majd felállni.
Amúgy is sok a sérültünk, 1-2 játékos akkor se kerülne be a kezdőbe, ha a csapat 80% lesérül. Nem fogják bírni a játékosok a terhelést. Depay eddig minden meccset végigjátszott (BL-ben egyszer lecserélték a meccs végén), teljesen ki van facsarva. Láttuk mi lett Pedrivel is.
Én a helyében lenyilatkoznám, hogy a bajnokságra fogunk fókuszálni, és bár nem adjuk fel az EL-t, ott kísérletezősebb lesz a csapat.

Tényleg attól félek, hogy idén végére talál egy "gálakezdőt", és egész tavasszal ugyanaz a 13-14 játékos fog játszani (ha a sérülések ne mszólnak bele), az EL-ben is kiesünk majd viszonylag hamar, a bajnokság is húzósabb lesz, összességében adunk a sz.rnak egy pofont.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.12.09. 12:46:08

Jaja egyik sem könnyű jelenleg és én sem azt mondtam, hogy biztosan EL-t nyerünk, hanem azt, hogy meg kell próbálni megnyerni és nem totál irreális. Azért ezek a csapatok nem a Bayern, Pool, City, Chelsea és társai és ugyanúgy ezeknek jó része egymás ellen kiesik. 2-3 ilyen szintű csapattal kell majd játszani, ha EL-t akarunk nyerni. Egy Bayern rommá vert minket, akik a világ legjobb csapata, akik ugyanúgy rommá verték a Benficát is. Tudom majd most megkapom, hogy a Benfica 3-0 lett nekik, viszont a visszavágon Xavival(a 2. Meccsén) szerintem reálisabb lett volna, ha nyerünk 1 góllal és akkor most BL16 lenne. ( végig játszó Dembelével és Fatival szerintem nyertünk volna -tudom a fociban nincs “ha” , de ezért mondtam , hogy nézzük meg ki egészséges tavasszal). Egyelőre nem vagyunk elég jók ez tény és látom is, viszont Xavi kijelentése, hogy az EL győzelemre kell menni azért nem egy totálisan földtől elrugaszkodott őrült kijelentés. És nekem is az a véleményem, hogy Barca edzőként inkább azt mutassa, hogy bízik a játékosaiban. Nekem semmi kivetnivaló nem volt a kijelentésében, sőt egy végtelenül korrekt nyilatkozat volt, ahol elmondta, hogy reálisan sokkal jobb a Bayern, de dolgozni kell keményen és hinni magunkban és meg kell fordítani a szituációt, mert Barcelonában a győztes mentalitás követelmény.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2021.12.09. 13:24:08-kor.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.12.09. 12:43:52

„Technikailag mindenük megvan, nagyszerű játékosok alkotják a keretet és taktikailag is képzettek. De intenzitásban nem képesek elérni a topfutball szintjét” – jelentette ki Müller.

Ez volt már? Jó mondásnak tűnik.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.09. 12:36:57

Feast4 írta:
2021.12.09. 12:26:35
Arthur8 írta:
2021.12.09. 12:14:55
Szerintem azért a ló túloldalára sem kéne átesni, mert a Barcának egy EL győzelem, ahol Rangersel meg Bragaval, meg Dinamo Zagrebbel, meg PSVvel és majd később talán Lipcsével(akik tényleg jobbak) kell megmérkőzni közel nem olyan irreális mint egy Fradinak a BL 8 😃
Nem akarom lerombolni a légváraidat de ezek a csapatok 1-2 kivétellel az első két körben lemorzsolódnak.

Aztán maradnak ilyenek: Hogy Betis, Sevilla, Lyon, Porto, Dortmund, Lipcse és még akik gázak lehetnek Leverkursen, Leicester City, West Ham, Frankfurt, Monaco, vagy ha esetleg tovább jut egy Napoli, vagy egy Sociedad.

Sajnos egyik se olyan, hogy most azt mondom kimegyünk leverjük, jövünk haza.
Igen, most nagyon erős a mezőny, rengeteg csapat van, akik még akkor is jobbak vagy a szintünkön vannak, ha kicsit összekapjuk magunkat tavaszra. A West Hambe kötnék bele, szerintem ők bőven a top4 esélyesek közé tartoznak, nem a futottak még. A 3 kimagasló PL csapat után már kb fél éve ők a legjobbak otthon, és nem is szerencsével, tarolós játékkal, rangadókat is sorra nyerve. Ráadásul pont az a BM féle pályán átrohanós stílus, ami nekünk nagyon nem fekszik. Jelen pillanatban ellenük szerintem minimum 5-6 gólt szednénk be két meccsen, de persze ez tavaszra még változhat is akár.

A csapatvédekezésben már alakul valami, jobban fest, mint Koeman alatt, jobban együtt mozgunk. Kicsit fejlődni kell benne, a hátsó sort kicsit kipofozni, és Fati térjen vissza, és már sz@r csapatból lehetünk egy EL-szinten erősek közé tartozó.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.12.09. 12:26:35

Arthur8 írta:
2021.12.09. 12:14:55
Szerintem azért a ló túloldalára sem kéne átesni, mert a Barcának egy EL győzelem, ahol Rangersel meg Bragaval, meg Dinamo Zagrebbel, meg PSVvel és majd később talán Lipcsével(akik tényleg jobbak) kell megmérkőzni közel nem olyan irreális mint egy Fradinak a BL 8 😃
Nem akarom lerombolni a légváraidat de ezek a csapatok 1-2 kivétellel az első két körben lemorzsolódnak.

Aztán maradnak ilyenek: Hogy Betis, Sevilla, Lyon, Porto, Dortmund, Lipcse és még akik gázak lehetnek Leverkursen, Leicester City, West Ham, Frankfurt, Monaco, vagy ha esetleg tovább jut egy Napoli, vagy egy Sociedad.

Sajnos egyik se olyan, hogy most azt mondom kimegyünk leverjük, jövünk haza.
Kép
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.12.09. 12:14:55

Szerintem azért a ló túloldalára sem kéne átesni, mert a Barcának egy EL győzelem, ahol Rangersel meg Bragaval, meg Dinamo Zagrebbel, meg PSVvel és majd később talán Lipcsével(akik tényleg jobbak) és ezekhez hasonló csapatokkal kell megmérkőzni közel nem olyan irreális mint egy Fradinak a BL 8 😃
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.12.09. 12:03:22

Titinho írta:
2021.12.09. 11:36:38
Talán azért is mondd ilyeneket, hogy vissza állítsa a győztes mentalitást? Mert kb sosem látott mentális leépülésben van a csapat konkrétan 3/4-e.
Van különbség a motiválásban, és a teljesen irreális célok hangoztatásában.
Ha nekem a munkahelyemen olyan dolgokat tűznek ki, amikről mindenki tudja, hogy teljes mértékben teljesíthetetlenek, azzal nem motiválnak, sőt az ellenkező hatást fogja elérni.
Úgyhogy ezért kéne óvatosabban fogalmazni.
Egy Fradinál se azt tűzik ki célul, hogy jövőre bejussanak a BL legjobb nyolcba...
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.12.09. 11:39:36

Szerintem nagyon rosszul látod , ha azt mondod, hogy Pedri nem tud védekezni, vagy, hogy valaki csak attól védekezik jól , hogy rúg, csíp, harap. DE persze írjuk le 18 évesen Roberto 2.0 a gyerek. Ezért imádja Luis Enrique is meg minden edző, akinél játszik, ezért lett az EB legjobb fiatalja... Én mondjuk se Xavihoz, se Iniestához nem hasonlítom, nem is lehet egy 18 éves játékost, aki egy katasztrofális állapotban lévő csapatban játszik összehasonlítani egy 28 éves csúcson lévő játékossal, aki a világ legjobb csapatában játszott világklasszis társakkal. 18 évesen azt hiszem sem Iniesta, sem Xavi nem volt kezdő a Barcában, szóval azzal is nehéz lenne összehasonlítani.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.12.09. 11:36:38

Talán azért is mondd ilyeneket, hogy vissza állítsa a győztes mentalitást? Mert kb sosem látott mentális leépülésben van a csapat konkrétan 3/4-e.

Koemanról nagyon átragadt ez a mentalitás a játékosokra, ez volt a legeslegnagyobb hibája a hollandnak. Amikor egy vesztes meccs után páros lábbal szállt bele a játékosokba, vagy éppen az első kezdő meccse után egy 19 éves Nicoba. És amikor kikaptunk mit mondott? Ez van...

A győztes mentalitást kell visszahozni a játékosokba, hogy el is higgyék hogy sikerülhet. Mert anélkül lehet itt akármilyen taktika, felállás ha nem hisznek benne mehet a lecsóba az egész. Dani Alves is ezt szajkózza 3 hete mióta itt van, hogy a mentalitáson kell változtatni. Hogy úgy menjünk ki a pályára, hogy ez sikerülhet és a győzelemért játszunk folyamatosan, nem pedig mint Koeman alatt, hogy majd lesz valami a 47. formációban is.

Pláne a fiatalokba kell beleverni, hogy igen is egy Barcának minden meccsen a győzelemért kell menni. Így volt ez Pep, Lucho idejében is. 17-ben a párizsi 0-4 után mit is mondott Lucho egyből a meccs után? Ha ők rúghatnak 4-et, mi rúghatunk 6-ot a visszavágón és láttuk minlett a vége. Ha akkor annyit mert volna mondani mint az a szerencsétlen barom Koeman, hogy hát ez van, ennyi a keret, nem lett volna meg az évszázad fordítása. Ugyanaz a csapat és kezdő volt mint a 0-4-nél.

Peptől mikor hallott valaki olyat, hogy majd lesz valahogy, meg ennyit tudunk? A Barcában, Bayernben, Cityben ez a mentalitás volt az uralkodó.

Az 50 kilós Gaviban tegnap több akarat és küzdőszellem volt, mint bármelyik játékosban, Araujon kívül. Fele olyan elszántsággal nem játszott a másik két kp, Busquets 10 éve nem ment így neki egy Tolisso típusú embernek mint tegnap Gavi. 17 évesen.

A tiki-takázást se értem, mit kell ezt mindig felhozni, meg hogy halott, semmit sem ér. Mert dominálni akarja a játékot és letámadni? Sokan már egynek hiszik a két dolgot. Akkor ezek szerint a Real, City, Liverpool, Bayern, Dortmund, Chelsea és hasonló csapatok is tiki-takát játszanak. Értem. Csak nézzük meg ezek a csapatok hol vannak a domináns, labdabirtokló játékukkal. Jaaaa, hogy nem az EL-ben meg a 7. helyen. :?

Nagyon is jól csinálja Xavi, hogy kijelenti, hogy az EL győzelemért kell menni. Ez nem teherként kell hasson a játékosokra, hanem gondolkodás, mentalitás kérdés. Hogy tudják, ez a Barca ahol vannak és felelősséggel tartoznak ezért a mezért. Nem vigyorgunk lefújás után másodpercekkel Lewával, ugye kedves mösziő Lenglet? Jól megviselte azt a palit is a kiesés.

Ezért mondtam, hogy szerintem a keret fele erre a mentalitásra már nem alkalmas, itt nem. Ha kell 10 játékos menjen el nyáron, és jöjjön 6-7, de tudják màr hogy hol vannak. Mert sokan jelenleg ezt nem tudják, de szerintem erre 3 hét alatt már Xavi is rájött, vagy ha még nem akkor nyárig van idő.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.12.09. 11:33:08

Arthur8 írta:
2021.12.09. 11:16:01
...
Senki nem vette elő, csak azt látom, hogy Ő is kicsit el volt/van rugaszkodva a valóságtól. Egy-két döntése is nekem erre utalt az utóbbi két meccsen.

A másik topikban is írtam, hogy remélem elengedi az elképzeléseit amivel ide jött, mert a keret azt nem tudja játszani.

Valahogy ki kell alakítani egy célfocit, hogy hozzunk eredményeket, aztán majd menet közben, amikor már van módja arra, hogy a keretbe belenyúljon majd alakítja azt amit szeret.

Ezt a gyors labda járatós széleken letámadós, a gólerős játékosnak teszed a labdát amit lehet, ez a keret nem tudja.

Van egy fél szélünk, nincs igazi csatárunk, óriási lyukak vannak a kereten. Ezt nem oldja meg az, hogy full más taktikákat találsz ki mint eddig és azzal akarsz ledominálni mindent, mert nem bírja a keret.

Egyébként szerintem most fog kijönni, milyen edző lesz. Szerintem ez visszatette a földre, hogy ezt a keretet nem kell úgy kezelni mint a Prime Barcelonát. Ide más kell, más irányból. Ha ezt megtalálja akkor fel fog nőni a feladathoz.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.09. 11:29:48

visca el barca írta:
2021.12.09. 11:24:38
Hagyjatok mar ezt a majd meglatjuk mi lesz fatival meg pedrivel szoveget. Fati most jott vissza egy 1 eves serulesbol, jatszott 3 percet, majd megint kidolt "1 honapra". Pedri meg soha semmi pluszt nem adott a csapatnak. Gavi legalabb vedekezni tud meg rug csip harap, ellentetben pedrivel, aki egy oldalrobi 2.0, csak kenyszeresen beleakarjuk latni xavit/iniestat.
Ezen hangosan felröhögtem. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.09. 11:24:38

Hagyjatok mar ezt a majd meglatjuk mi lesz fatival meg pedrivel szoveget. Fati most jott vissza egy 1 eves serulesbol, jatszott 3 percet, majd megint kidolt "1 honapra". Pedri meg soha semmi pluszt nem adott a csapatnak. Gavi legalabb vedekezni tud meg rug csip harap, ellentetben pedrivel, aki egy oldalrobi 2.0, csak kenyszeresen beleakarjuk latni xavit/iniestat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.12.09. 11:16:01

Na ettől féltem, hogy most elkezdjük elővenni Xavit a nyilatkozatai miatt. Már előre látom, hogy őt is meg fogják utálni a szurkolók emiatt a mocskos előző vezetés miatt, ami kilátástalan helyzetbe juttatta ezt a klubot.Szomorú. Mit kéne mondania a Barca edzőjeként és egy olyan ex barca játékosként, aki már átélt egy nagyon mély időszakot, ami után megnyert a világon mindent, amit meg lehet? Mert eddig, amit Koeman mondott, hogy hát ennyire vagyunk képesek(ami az igazság) az sem volt jó, most azt mondja Xavi, hogy meg kell nyernünk az EL-t az sem jó. Márpedig meg kell próbálni megnyerni az EL-t. (Tavaly a Villareal nyerte meg) 5 ellenfélnél kell jobbnak lenni ott. Menni kell érte és meg kell próbálni megnyerni. Tavaszig azért még javulhat valamit a helyzet. Meglátjuk, hogy mi lesz Fatival, Pedrivel és a többi sérültel, kik mennek és kik maradnak, de szerintem nem irrealis cél az EL. Meglátjuk tavasszal, hogy állunk.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.12.09. 11:12:13

hajnesz írta:
2021.12.09. 11:06:30
Ezt nevezik egészséges optimizmusnak. Inkább olvasom ezeket, mint Koeman depressziós nyilatkozatait.
Nem tudom az igazság szerintem valahol a kettő közt van. Pl.:

"Nagyon sajnáljuk a történteket Európa legerősebb csapatával találkoztunk, a keret nagyon fiatal, de fel fogunk nőni a feladathoz. Most elsődlegesen az EL.-ben kell helyt állnunk és mindent megtenni azért, hogy jövőre ez ne történjen meg."

Ez mindjárt kicsit reálisabb.
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.12.09. 11:06:30

Ezt nevezik egészséges optimizmusnak. Inkább olvasom ezeket, mint Koeman depressziós nyilatkozatait.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.12.09. 10:51:29

Feast4 írta:
2021.12.09. 10:26:52
Neki is vannak nyilatkozatai azért:

" Felelősnek érzem magam. Azt hittem, egyenlő felei leszünk majd a Bayernnek, de ez nem így történt. Nagyon csalódottak vagyunk, de most meg kell nyernünk az El-t."

Ha tényleg azt hitte, hogy pariban leszünk akkor neki se ártana leülni és átgondolni, hogyan tovább, mert erre a szintre harmat gyengék vagyunk.

Az EL megnyerés is... Az se túl esélyes...
Nem kellene egy kicsit kisebb célokért küzdeni. Mondjuk hogy jövőre induljunk egyeltalán valahol. EL nyerés, te jó ég, miről beszél ez az ember??????
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.12.09. 10:26:52

Neki is vannak nyilatkozatai azért:

" Felelősnek érzem magam. Azt hittem, egyenlő felei leszünk majd a Bayernnek, de ez nem így történt. Nagyon csalódottak vagyunk, de most meg kell nyernünk az El-t."

Ha tényleg azt hitte, hogy pariban leszünk akkor neki se ártana leülni és átgondolni, hogyan tovább, mert erre a szintre harmat gyengék vagyunk.

Az EL megnyerés is... Az se túl esélyes...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.09. 10:20:01

Már a felállást se értettem tegnap. Lenglet kezd, Araujo a szélen? Berakja középre az 50 kg-os Gavi-t? Balra behozza a jobboson is vakon lévő Mingueza-t?

Egyértelmű fizikális különbség volt a 2 csapat között és nem csak kondiban. Araujo-n, meg talán a 2 hollandon kívül úgy pattannak le a játékosaink, ahogy kell. És én tartok attól, hogy lesz itt még Gavi-Pedri-Puig sor, ami egy spanyol kupában lehet, hogy elég, de azért a BL-be ennél több kell.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.12.09. 10:00:59

Én egyébként nem látom, hogy eljárt volna az idő a tiki taka fölött, ha azt nagyon magas szinten csinálják, nézzük csak meg a Cityt. Szerintem nekünk azt kellene valahogy felépíteni, amit a Spanyol válogatott csinál. Nincs ott kiemelkedő klasszis játékos, mégis sok passzos, DE gyors játékot játszanak, rendezettek, visszatámadnak és dominálnak. Nekem nagyon meglepő volt látni mennyire jók voltak az EB-n, igazából az elődöntőben lefocizták az olaszokat. Szerintem ezeknek a játékosoknak a legnagyobb részével a “németes” elképzelés még halálosabb lenne, mert fizikálisan gyengék és egész életükben mást tanultak. Csak akkor működhetne szerintem, ha a keret 3/4-ét kicserélnék, ami lehetetlen, főleg, hogy nincs egyáltalán pénz. Sajnos most ez van, jelenleg kb a Betis szintjét ütjük meg és ezeknek a gyerekeknek még évek kellenek, de szerintem az alap elképzelést nem kellene megváltoztatni. Semmilyen más elképzeléssel nem lennénk jobbak jelenleg szerintem.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.12.09. 09:57:03

Na innentől jöhet majd az új topic is: Barca az Európa-Ligában. :?

Ezt vártam a tegnapi meccstől amit kaptam is. Ahogy mindenki mondja, ez a valóság, ez a realitás jelenleg. Semmi keresnivalónk nincs a Top csapatok között, ez már évek óta látszik, csak most csúcsosodott ki, hogy már egy csoportkört sem élünk túl.

És itt szeretném megjegyezni, hogy ebben a keretben úgy látszik vannak olyan játékosok, akik itt már nem fognak megújulni. Én korábban azt hittem igen. De olyan szintű mentális és fizikai visszaesés van egyeseknél, hogy ebben a klubban már nem hiszem lehet keresnivalójuk, pláne egy megújuló, 0-ról építkező csapatban. Ez konkrétan nálam jelenleg a keret felét érinti, 10-12 ember legalább. Ezzel szerintem Xavi is tisztában van már, nem hiszem hogy a jelenlegi keret fele ősszel is itt lesz. A győztes, harcos mentalitást kell vissza állítani, de úgy látom egyeseknél ez itt nem lehetséges.

És igen, itt olyanokra is gondolok mint Ter Stegen vagy Dest pl. :?

Jelenleg nem tudom mi járhat egyébként Xavi fejében, de biztos vagyok benne, hogy fel fogja állítani a csapatot és a klubot ebből a 20 éve nem látott krízisből. És ez nem 3 hét lesz, vagy nem lesz itt űrfoci februárra az EL-re. Legyen egy jó filozófiája, egy taktikája a csapatnak amiért még érdemes leülni a szezon végéig meccset nézni, alakuljon ki egy jó kezdőcsapat, ahhoz nyáron jöhetnek (vagy akár már télen) új emberek és kezdjük meg az új Barca érát. Mert abban viszont biztos vagyok, hogy majd pár év múlva nevetünk majd ezen az időszakon, és nosztalgiázva beszélünk majd róla, hogy honnan is indultunk. 20 éve is felálltunk a mélyből, azelőtt is, azután is. Bízok Xaviban, néhány játékosban a keretből és szerintem már nyár után úgy ülhetünk le Barca meccset nézni, hogy már várni fogjuk a következőt.

Hajnal előtt a legnagyobb a sötétség. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.12.09. 09:37:06

Nézegetem a meccs utáni nyilatkozatát:
https://www.marca.com/en/football/barce ... b45b0.html

Az tetszik, hogy úgy néz ki, megviselte a mutatott játék.
Változásokat ígér, erre mondjuk kíváncsi leszek...

Ami nem tetszik:
"We always want to dominate and subdue our opponent but it was the other way around"
Már megint a Barca-DNS, nem tudjuk elengedni...

Őszintén szólva én nem Xavit akartam volna edzőnek, nem képes túllépni a szokásos tiki-takán, ami felett az idő is eljárt, és a keret sem alkalmas rá.
Valami "németes" edző kellett volna ide még nyáron.

Nem várok előrelépést az elkövetkező 1,5 - 2 évben.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.09. 09:36:49

barcami írta:
2021.12.09. 09:27:48
Szerintem van.
vinszentvega írta:
2021.12.09. 09:14:52
Nem tudom van e összefüggés, de Iniesta elég szentimentális búcsúbeszédre hajazó instagram-posztot tett ki….
Én ezt nem látom, mire gondolsz? Se a képeinél se a storyban.
Van egy egy nappal ezelőtti album poszt, amihez hosszú szezonzárásról szóló szöveget írt, a japán szezon lezárultának alkalmából, de semmilyen búcsú hangvételű mondat nincs benne.

Egyébként mivel lenne összefüggés?
Jön segédedzőnek? Vagy igazolunk még egy 40 éves játékost?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.12.09. 09:27:48

Szerintem van.
vinszentvega írta:
2021.12.09. 09:14:52
Nem tudom van e összefüggés, de Iniesta elég szentimentális búcsúbeszédre hajazó instagram-posztot tett ki….
Válasz küldése