Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
begbie
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.12.04. 14:25:46

2021.12.10. 14:29:11

A futballkacsák korát éljük, én azt is olvastam pár hete a Daily Mirrorban, hogy Ernesto Valverdét akarják a MU edzőjének Solksjaer után, meg hogy jövőre Ronaldo is a PSG-be megy... Ezek a "hírek" úgy születnek, hogy egy spanyol "újságíró" a reggeli kávéja mellett, vagy sz@rás közben nagyon elgondolkodik, hogy mit lehetne kitenni az online felületre, amitől megugrana az oldal látogatottsága... aztán a hasára csap, és kitalál valami ékbekiáltó baromságot, amire viszont garantáltan rákattint pár százezer ember... aztán ezt kontroll nélkül átveszi a világ összes online újságja, és kész is számunkra a "hír", hisz az Index is leközli:
https://index.hu/sport/futball/2021/12/ ... -barcanal/
ékbe kiabálni valamit, na az a baromság.

on: Frenkie még maradhatna, csak azt kellene kitalálni hogy a 3 helyből melyik is az övé. ha Pedri/Gavi megkapja az esélyt, akár egymást cserélve, akkor ettől függően melléjük vagy mögéjük kell nézni valakit aki passzol a főnök elképzeléséhez és akik így hárman jól kiegészítik egymást. nevekről a lóvé miatt szinte fölösleges, nem csak télen de talán nyáron is beszélni..

olvass utána a helyes idézésnek a fórumszabályzatban :wink:
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.12.10. 14:05:14

Olvasni ezeket a híreket, hogy kit akar eladni Xavi - kb. annyira lehet ezeknek hitelt adni, mint a nyár végén, hogy "Messi marad" :).

A futballkacsák korát éljük, én azt is olvastam pár hete a Daily Mirrorban, hogy Ernesto Valverdét akarják a MU edzőjének Solksjaer után, meg hogy jövőre Ronaldo is a PSG-be megy... Ezek a "hírek" úgy születnek, hogy egy spanyol "újságíró" a reggeli kávéja mellett, vagy sz@rás közben nagyon elgondolkodik, hogy mit lehetne kitenni az online felületre, amitől megugrana az oldal látogatottsága... aztán a hasára csap, és kitalál valami égbekiáltó baromságot, amire viszont garantáltan rákattint pár százezer ember... aztán ezt kontroll nélkül átveszi a világ összes online újságja, és kész is számunkra a "hír", hisz az Index is leközli:
https://index.hu/sport/futball/2021/12/ ... -barcanal/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xavier Hernandez 2021.12.10. 15:18:41-kor.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.12.10. 13:56:37

Nem tudom hova írjam, de mivel ő az edző most már, ezért itt jó helye van. Én azt értem, hogy nincs jobb és bal oldalunk konkrétan, se középcsatárunk és a középpálya minősége sem vetekszik egy Bayernéval (finoman fogalmazva) és nyerni kellett volna, de ezt a hülyeséget amit az elődei is csináltak, hogy félig sérült játékosokat beteszünk a kezdőbe, remélem elhagyja. Most itt Albara gondolok, aki ha jól tudom 2 napon se edzett. Most elvesztettük vagy 4 bajnoki meccsre, ami fontosabb lett volna mint a Bayern elleni, ahova amúgy is akkor lett volna esélyünk ha van egy kiállítás az elején mondjuk. :D

Ezt megcsinálták már az edzőink Dembelével is, Fatival is, de Roberto is így járt tavaly, Dest is, Pedri ugye hullaként kezdte a szezont, ott se volt senkinek agya hogy adjon neki 2 hét pihenőt legalább, helyette lett belőle 3 hónap. Depay se pihent semmit, most ő is 1 hónap, majd játszunk 7 kp-val. Na mindegy, nem sorolom. Engem ezek a dolgok felbosszantanak, ők értenek hozzá, nem én, csak ez megint a sokadik ilyen eset volt, és nagyon nem érte meg kockáztatni.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.12.10. 12:47:24

Ne is reagáljatok a hírekre, amiket bedob ide :?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.10. 12:40:50

Olcha írta:
2021.12.10. 11:57:26
bunga írta:
2021.12.10. 10:54:44
Mai hír a Football Espanaról: Xavi nemkívánatosnak minősítette Cout, Umtitit, Destet, Gézát - és Frenkiet. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a továbbiakban rá nem lehet komolyan számítani és ezzel a lehetséges vételára is csökken, mert tudják, hogy a klubja túl akar rajta adni.
https://www.football-espana.net/2021/12 ... a-transfer
A Sport pont az ellenkezőjét írja. Xavi kifejtette hogy kulcsfontosságú játékos számára, mind a jelenben, mind a jövőben és sem a klub, sem ő nem akarja, hogy elmenjen innen. Szerinte az utóbbi időben fejben van a baj nála és ezért Xavi külön fog beszélgetni vele.

Mindig ez van, ha egy klub gödörbe kerül, egyből jönnek a pletykák, hogy szinte az egész csapat átadólistára kerül.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.10. 12:01:20

sansz írta:
2021.12.09. 23:35:20

Pár éve ment a nosztalgiavonat és ez akkor tényleg választás kérdése volt. De én most éppen nem ezt érzem.
Az összes veterán lépjen le, oké, de most komolyan rá tudsz mutatni, hogy Piqué tehet mindenről, és ha helyette Eric van(aki mellesleg lassabb fiatalon,mint az idős) akkor most jól állnánk? Vagy ha Alba helyett végig Géza játszik? Vagy ha az amúgy jól játszó Busi helyett a mindenre alkalmatlan Nico játszana?
Igazad van,hogy velük már nem megy és lehet Busi is csak Gaviék mellett tűnik ki, de akkor is ez van. Ez nem nosztalgiavonat, hanem a sivár valóság. Balde szerintem simán pótolhatná Albát, remélem Xavi is így gondolja majd, de a többi helyére nincs kit tenni. Vagyis én Umtitit kipróbálnám Araujo mellett, de ez is csak ilyen kétségbeesett próba lenne. Minden elemében gyenge a csapat, mondhatni a keret a veteránok szintjéhez gyengült. Ráadásul egy ilyen csapatban mi fogja pl Araujot itt tartani? Kb semmi. Most eldobni a veteránokat olyan,mint az átigazolási piac utolsó percében eldobni EGYSZERRE Grizest és Messit, miután sérült Dembele, Fati és eldobtuk Trincaot.
Én voltam az egyik hangos,aki már évek óta nem bántam volna,ha Messit eladjuk, de nem így. Ez egy komoly stratégiai lépés,amiből nem rosszul is ki lehetett volna jönni.
Teljesen igaz,hogy nem a veteránok a jövőnk, de a kezdő 11ből tíz játékosra ez szintén igaz.
Oké,mondhatod,hogy unod a xy lúzer arcát már a sok leégéssel, de majd, ha a harmadosztályból hozzuk fel a helyére a még rosszabb embereket, azzal csak mélyebben leszünk szerintem. Ráadásul most csak úgy tudunk venni,ha eladunk. Veteránt nem fogunk tudni eladni, tehát még az sincsen,hogy valami kevésbé rosszra lecseréljük valamelyik öreget.
Nem tudok rámutatni, nem is akarok, összetettebb a probléma, mint hogy ez meg az gyenge.
Én pszichológiai oldalról nézem, ezek az emberek többszörösen bukott futballisták, fejben már gyengék.
Vezérszerepet nem tudják betölteni, nem tudnak összerántani nem, hogy egy csapatot, de egy csapatrészt sem.
2-3 éve fokozatosan kellett volna ezektől az emberektől megválni, tetszőleges sorrendben, és megpróbálni pótolni őket, ahelyett, hogy kiegészítőnek szánt játékosokat vásárolunk köréjük.

Én nem az aktuális probléma megoldásáról beszélek, azt már nem lehet ilyen lépésekkel megoldani.
De ha megint elodázzuk ezt, akkor sose jövünk ki ebből, mert évről évre rosszabb lesz a helyzetünk.
Én nem értem mi a fun abban egy világ-és eb bajnok, trófeahalmozó Busi-Piqué párosnak mondjuk, hogy folyamatosan égetik magukat. Egy Lengletnek ezt előbb elnézem, mert ő mondjuk nem tudja milyen a csúcson lenni, de az itteni veteránoknak van összehasonlítási alapja. Csak teljes önismeretben szenvednek, vagy a klub töketlen, és csak nosztalgiával akar eredményeket elérni.

És az a baj, hogy ezt látom Xavinál is, szinte biztos vagyok benne, hogy ha Roberto egészséges, akkor ő is ott lett volna Münchenben a kezdőben. Szánalmas vergődés ez már.

De ez egy probléma a tucatnyiból, bele lehetne menni, hogy kisfiútestű emberekkel rakjuk tele a csapatot, és csodálkozunk, ha egy Tolisso, vagy Süle mellett úgy néznek ki, mint ha egy felnőtt csapat játszana az u12-vel. Röhejes.
Iniesta se volt egy vastag ember, de agilis volt, jól állt a lábán, nem nagyon tudták elnyomni.

Olyan a szitu mint a politikában, nem akarjuk beismerni a hibákat, meg ha valami nem megy, csak erőltetjük, hogy de ez akkor is jó így.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.12.10. 11:57:26

bunga írta:
2021.12.10. 10:54:44
Mai hír a Football Espanaról: Xavi nemkívánatosnak minősítette Cout, Umtitit, Destet, Gézát - és Frenkiet. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a továbbiakban rá nem lehet komolyan számítani és ezzel a lehetséges vételára is csökken, mert tudják, hogy a klubja túl akar rajta adni.
https://www.football-espana.net/2021/12 ... a-transfer
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.12.10. 10:54:44

Mai hír a Football Espanaról: Xavi nemkívánatosnak minősítette Cout, Umtitit, Destet, Gézát - és Frenkiet. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a továbbiakban rá nem lehet komolyan számítani és ezzel a lehetséges vételára is csökken, mert tudják, hogy a klubja túl akar rajta adni.

Még hányszor kell neked leírni??!!

szerk: látom, hogy most írtál forrást, de továbbra sem tudom mi a célod ezekkel a beköpésekkel... -md
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.12.10. 06:40:56

Na Xavi tesó...
Ha jól látom a következő meccsek még ebben a naptári évben: Osasuna idegenben, majd a Boca elleni barátságos, Elche itthon, Sevilla idegenben, az kemény.

A két kisebb csapat ellen kötelező szerintem a győzelem, a Sevilla elleni meccs nagyban megmutatja, hogy a La Ligán belül is középcsapattá vált-e a Barca.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.10. 00:53:41

sansz írta:
2021.12.09. 23:35:20

Most eldobni a veteránokat olyan,mint az átigazolási piac utolsó percében eldobni EGYSZERRE Grizest és Messit, miután sérült Dembele, Fati és eldobtuk Trincaot.
Én voltam az egyik hangos,aki már évek óta nem bántam volna,ha Messit eladjuk, de nem így. Ez egy komoly stratégiai lépés,amiből nem rosszul is ki lehetett volna jönni.
Teljesen igaz,hogy nem a veteránok a jövőnk, de a kezdő 11ből tíz játékosra ez szintén igaz.
Oké,mondhatod,hogy unod a xy lúzer arcát már a sok leégéssel, de majd, ha a harmadosztályból hozzuk fel a helyére a még rosszabb embereket, azzal csak mélyebben leszünk szerintem. Ráadásul most csak úgy tudunk venni,ha eladunk. Veteránt nem fogunk tudni eladni, tehát még az sincsen,hogy valami kevésbé rosszra lecseréljük valamelyik öreget.
És Messit hogyan kellett volna itt tartani, mikor még Dembélével sem tudunk hosszabbítani, vagy a többiekét is rendesen állni, igazolni is csak minimális pénzért vagy ingyen tudunk.?!
Nyáron talán lehet valami, ez a Torreseess és Adeyemis dolgok is jöttek valahonnan. Egyelőre elég lenne, ha Xavi rendelkezésére állna egy ép csapat, hogy lássuk ténylegesen hol is tartunk.
Trincaot úgy üldözte volna el mindenki, mint még nem sok játékost.
Egy-egy meccs után pedig főleg 180 fokos Gavi sok top csapatba beillene olyan csereként mint itt, csak sokszor teljesen mást/máshol kellett játszani. Pedrit is szidják itt az emberek, mert ez már divat. Gondolom azért vinnék 80 millióért csapatok, plusz az EB legjobb fiatal játékosa (egyben egyike a válogatotténak) az olimpián is hasonló megítélés, Golden Boy díj, ifjúsági aranylabda stb. mindezt 18 évesen. Biztos mindenki hülye.
Forca Barca!!!!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.12.09. 23:35:20

csababarca írta:
2021.12.09. 20:39:52


Neveket felesleges írni, az összes veterán ide sorolandó, nem megy velük, kész. Kell egy szép búcsúztatás nekik szezon végén, köszönjük az eddigieket, szuper 10-11 év volt velük, de itt a vége.
Ha Xavi nem száll le a nosztalgiavonatról nagyon gyorsan, akkor bukásra van ítélve ő is.
Pár éve ment a nosztalgiavonat és ez akkor tényleg választás kérdése volt. De én most éppen nem ezt érzem.
Az összes veterán lépjen le, oké, de most komolyan rá tudsz mutatni, hogy Piqué tehet mindenről, és ha helyette Eric van(aki mellesleg lassabb fiatalon,mint az idős) akkor most jól állnánk? Vagy ha Alba helyett végig Géza játszik? Vagy ha az amúgy jól játszó Busi helyett a mindenre alkalmatlan Nico játszana?
Igazad van,hogy velük már nem megy és lehet Busi is csak Gaviék mellett tűnik ki, de akkor is ez van. Ez nem nosztalgiavonat, hanem a sivár valóság. Balde szerintem simán pótolhatná Albát, remélem Xavi is így gondolja majd, de a többi helyére nincs kit tenni. Vagyis én Umtitit kipróbálnám Araujo mellett, de ez is csak ilyen kétségbeesett próba lenne. Minden elemében gyenge a csapat, mondhatni a keret a veteránok szintjéhez gyengült. Ráadásul egy ilyen csapatban mi fogja pl Araujot itt tartani? Kb semmi. Most eldobni a veteránokat olyan,mint az átigazolási piac utolsó percében eldobni EGYSZERRE Grizest és Messit, miután sérült Dembele, Fati és eldobtuk Trincaot.
Én voltam az egyik hangos,aki már évek óta nem bántam volna,ha Messit eladjuk, de nem így. Ez egy komoly stratégiai lépés,amiből nem rosszul is ki lehetett volna jönni.
Teljesen igaz,hogy nem a veteránok a jövőnk, de a kezdő 11ből tíz játékosra ez szintén igaz.
Oké,mondhatod,hogy unod a xy lúzer arcát már a sok leégéssel, de majd, ha a harmadosztályból hozzuk fel a helyére a még rosszabb embereket, azzal csak mélyebben leszünk szerintem. Ráadásul most csak úgy tudunk venni,ha eladunk. Veteránt nem fogunk tudni eladni, tehát még az sincsen,hogy valami kevésbé rosszra lecseréljük valamelyik öreget.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.12.09. 22:12:28

Remélem helyreteszi a tengelengőket. Bár szerencsére már inkább fejben kell, mert azért küzdött a csapat. Persze, így még szomorúbb volt nézni, ahogy leiskoláznak minket. De kikre gondolhatott? A sokadszor nullázó Depay, Coutinho duó? A gólnál mutogató, de rosszul helyezkedő majd mosollyal lesétáló Lenget? A szürke de Jong? A többiekre nem tudok rosszat mondani, ennyit van most bennük.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.12.09. 20:43:00

Titinho írta:
2021.12.09. 11:36:38
Talán azért is mondd ilyeneket, hogy vissza állítsa a győztes mentalitást? Mert kb sosem látott mentális leépülésben van a csapat konkrétan 3/4-e.

...

Ezért mondtam, hogy szerintem a keret fele erre a mentalitásra már nem alkalmas, itt nem. Ha kell 10 játékos menjen el nyáron, és jöjjön 6-7, de tudják màr hogy hol vannak. Mert sokan jelenleg ezt nem tudják, de szerintem erre 3 hét alatt már Xavi is rájött, vagy ha még nem akkor nyárig van idő.
TELJESEN, még egyszer: TELJESEN egyetértek az egész hozzászólással.

Ahogy a mentalitás helyrekerül és olyan játékosok fogják a csapatot alkotni akik elkötelezettek - úgy fogunk visszakerülni az elitbe.

Láttam valami hozzászólást, hogy Xavi feleslegesen beszélt. Na igen - már akinek. De rövidesen kiderül, hogy ki fog lemorzsolódni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.09. 20:39:52

Feast4 írta:
2021.12.09. 20:18:41
Több helyen lehozták, hogy a meccs után rendesen tajtékzott, azt mondják még a visszaúton is oltotta a csapatot. Nagyon sok játékost lecseszett a nemtörödőm hozzáállása miatt.

Elvileg holnap mindenkivel aki ebben az égésben benne volt egyessével el akar beszélgetni, hogy mit vár tőle el, és hogy a játékos mit lát a csapatban.

Úgy fogalmazott, hogy itt nagyon sokan nem tudják hol van és mit jelent a mez rajtuk.

Szerintem lehet, hogy ő is most belátta, hogy tele vagyunk selejttel vagy zsoltossal és azokkal nem tud mire menni.
Ezeknek már nem hiszek.
Akik részt vettek az elmúlt 2-3 év ámokfutásában, azok továbbra is itt lesznek, Xavi arcába is bemondják majd, hogy élnek halnak a klubért (ami akár valós lehet), csak az a baj, hogy a pályán ennek nincs nyoma. Illetve ha lenne is, a képességek már limitáltak hozzá.
Ha itt jónéhány nem fogadják el, hogy ez nekik már nem megy, akkor továbbra is görgetjük magunk előtt a gondokat.

Olyan ez mint egy szép nő, vagy pali, aki 50-60 évesen nem fogadja el, hogy megöregedett (vagy legalábbis nem 20-30 éves) és akkor akar önmegvalósítani, tetováltat, motort vesz, póthaj, plasztika, stb.
El kell fogadni a dolgokat, és belátni. Enélkül továbblépni nem lehet.

Neveket felesleges írni, az összes veterán ide sorolandó, nem megy velük, kész. Kell egy szép búcsúztatás nekik szezon végén, köszönjük az eddigieket, szuper 10-11 év volt velük, de itt a vége.
Ha Xavi nem száll le a nosztalgiavonatról nagyon gyorsan, akkor bukásra van ítélve ő is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.09. 20:26:22

Hát ez így most nem sült el túl jól, de valószínűleg csak így lehet elejét venni a dolgoknak. Kíváncsi lennék, kikre gondolt, mert kb csak Gavit és Araujot tudom 100%-ra kizárni, ők az életüket adnák ap ályán. Esetleg még a Nico-Dest párost, akik szerintem kitesznek magukért. Pedri mindenképp ide sorolandó lenne, ha játszhatna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.12.09. 20:18:41

Több helyen lehozták, hogy a meccs után rendesen tajtékzott, azt mondják még a visszaúton is oltotta a csapatot. Nagyon sok játékost lecseszett a nemtörödőm hozzáállása miatt.

Elvileg holnap mindenkivel aki ebben az égésben benne volt egyessével el akar beszélgetni, hogy mit vár tőle el, és hogy a játékos mit lát a csapatban.

Úgy fogalmazott, hogy itt nagyon sokan nem tudják hol van és mit jelent a mez rajtuk.

Szerintem lehet, hogy ő is most belátta, hogy tele vagyunk selejttel vagy zsoltossal és azokkal nem tud mire menni.
Kép
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.12.09. 14:08:59

dani87 írta:
2021.12.09. 13:55:02
Titinho írta:
2021.12.09. 13:09:39
És ilyenkor vág ide az aláírásomban is szereplő Cruyff idézet: "Az akarás egyenlő a tudással, és aki akar az tud is."

Ez a "cruyffista" szemléletmód ami több mint 30 éve átjárta a Barcát. Abban az időben a Dream Team sem volt tele világsztárokkal, mégis Cruyff mindig ezt hangoztatta, hogy csak a győzelem elfogadható minden meccsen. Ott nem világsztárok voltak, hanem azok lettek, ennek a mentalitásnak is köszönhetően. Egy Koemanról pl. a kutya nem tudta, hogy kicsoda mielőtt a Barcába jött, itt meg legenda lett, de lehetne említeni Stoichkovtól kezdve, Sergi Barjuán-on át még párat.

Higgyék el, hogy győzni lehet, akarják a győzelmet és akkor könnyebben megy a játék is. Mondom még egyszer felállástól, taktikától függetlenül. El kell hinniük, hogy egy Betist otthon egy Barca meg tud verni pl.

Mondja is ki, higgyék el és akarják is az EL győzelmet akár és akkor még bármi lehet. Lehet hogy egy elődöntőben kiesünk mondjuk egy Dortmund ellen, de lehessen azt mondani, hogy látszott hogy akarták és tényleg küzdöttek érte.

Erre írtam a győztes mentalitást, nem az irreális célokra. És ha még el is hiszik és akarják is? Akkor az már fél siker. :wink:
Értem amit mondasz, de nézd meg pl .a tegnapi meccset.
Ott is ilyen szöveggel motiválta előzetesen a társaságot Xavi, és egyáltalán nem vált be :/

Szerintem tegnap nem azzal volt a gond, hogy Xavi hogy motiválta a csapatot, hanem hogy a Bayern egy ezerszer jobban működő klub és jelenleg szintekkel jobb csapat. Akárki az edző és akármit mond ez a Bayern akkor is átgázol a Barcán. Semmi gond nem volt a nyilatkozatával.
Szerintem a lehető legkisebb probléma(sőt egyáltalán nem probléma) most Barcelonában, hogy Xavi pozitivitást akar sugározni. Minden más nagyobb probléma jelenleg a klub körül, mint Xavi nyilatkozatai. Ő azt mondja, ami kell, hogy legyen a mentalitás Barcelonában.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.12.09. 13:55:02

Titinho írta:
2021.12.09. 13:09:39
És ilyenkor vág ide az aláírásomban is szereplő Cruyff idézet: "Az akarás egyenlő a tudással, és aki akar az tud is."

Ez a "cruyffista" szemléletmód ami több mint 30 éve átjárta a Barcát. Abban az időben a Dream Team sem volt tele világsztárokkal, mégis Cruyff mindig ezt hangoztatta, hogy csak a győzelem elfogadható minden meccsen. Ott nem világsztárok voltak, hanem azok lettek, ennek a mentalitásnak is köszönhetően. Egy Koemanról pl. a kutya nem tudta, hogy kicsoda mielőtt a Barcába jött, itt meg legenda lett, de lehetne említeni Stoichkovtól kezdve, Sergi Barjuán-on át még párat.

Higgyék el, hogy győzni lehet, akarják a győzelmet és akkor könnyebben megy a játék is. Mondom még egyszer felállástól, taktikától függetlenül. El kell hinniük, hogy egy Betist otthon egy Barca meg tud verni pl.

Mondja is ki, higgyék el és akarják is az EL győzelmet akár és akkor még bármi lehet. Lehet hogy egy elődöntőben kiesünk mondjuk egy Dortmund ellen, de lehessen azt mondani, hogy látszott hogy akarták és tényleg küzdöttek érte.

Erre írtam a győztes mentalitást, nem az irreális célokra. És ha még el is hiszik és akarják is? Akkor az már fél siker. :wink:
Értem amit mondasz, de nézd meg pl .a tegnapi meccset.
Ott is ilyen szöveggel motiválta előzetesen a társaságot Xavi, és egyáltalán nem vált be :/
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.12.09. 13:09:39

dani87 írta:
2021.12.09. 12:03:22
Van különbség a motiválásban, és a teljesen irreális célok hangoztatásában.
Ha nekem a munkahelyemen olyan dolgokat tűznek ki, amikről mindenki tudja, hogy teljes mértékben teljesíthetetlenek, azzal nem motiválnak, sőt az ellenkező hatást fogja elérni.
Úgyhogy ezért kéne óvatosabban fogalmazni.
Egy Fradinál se azt tűzik ki célul, hogy jövőre bejussanak a BL legjobb nyolcba...
És ilyenkor vág ide az aláírásomban is szereplő Cruyff idézet: "Az akarás egyenlő a tudással, és aki akar az tud is."

Ez a "cruyffista" szemléletmód ami több mint 30 éve átjárta a Barcát. Abban az időben a Dream Team sem volt tele világsztárokkal, mégis Cruyff mindig ezt hangoztatta, hogy csak a győzelem elfogadható minden meccsen. Ott nem világsztárok voltak, hanem azok lettek, ennek a mentalitásnak is köszönhetően. Egy Koemanról pl. a kutya nem tudta, hogy kicsoda mielőtt a Barcába jött, itt meg legenda lett, de lehetne említeni Stoichkovtól kezdve, Sergi Barjuán-on át még párat.

Higgyék el, hogy győzni lehet, akarják a győzelmet és akkor könnyebben megy a játék is. Mondom még egyszer felállástól, taktikától függetlenül. El kell hinniük, hogy egy Betist otthon egy Barca meg tud verni pl.

Mondja is ki, higgyék el és akarják is az EL győzelmet akár és akkor még bármi lehet. Lehet hogy egy elődöntőben kiesünk mondjuk egy Dortmund ellen, de lehessen azt mondani, hogy látszott hogy akarták és tényleg küzdöttek érte.

Erre írtam a győztes mentalitást, nem az irreális célokra. És ha még el is hiszik és akarják is? Akkor az már fél siker. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.12.09. 12:58:11

Nekem az a fő bajom az egésszel, hogy úgy néz ki idén is mindenre lőni akarunk.
Bajnokság, kupa, EL...
Valószínűleg mindenhol "erős" kezdővel akarunk majd felállni.
Amúgy is sok a sérültünk, 1-2 játékos akkor se kerülne be a kezdőbe, ha a csapat 80% lesérül. Nem fogják bírni a játékosok a terhelést. Depay eddig minden meccset végigjátszott (BL-ben egyszer lecserélték a meccs végén), teljesen ki van facsarva. Láttuk mi lett Pedrivel is.
Én a helyében lenyilatkoznám, hogy a bajnokságra fogunk fókuszálni, és bár nem adjuk fel az EL-t, ott kísérletezősebb lesz a csapat.

Tényleg attól félek, hogy idén végére talál egy "gálakezdőt", és egész tavasszal ugyanaz a 13-14 játékos fog játszani (ha a sérülések ne mszólnak bele), az EL-ben is kiesünk majd viszonylag hamar, a bajnokság is húzósabb lesz, összességében adunk a sz.rnak egy pofont.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.12.09. 12:46:08

Jaja egyik sem könnyű jelenleg és én sem azt mondtam, hogy biztosan EL-t nyerünk, hanem azt, hogy meg kell próbálni megnyerni és nem totál irreális. Azért ezek a csapatok nem a Bayern, Pool, City, Chelsea és társai és ugyanúgy ezeknek jó része egymás ellen kiesik. 2-3 ilyen szintű csapattal kell majd játszani, ha EL-t akarunk nyerni. Egy Bayern rommá vert minket, akik a világ legjobb csapata, akik ugyanúgy rommá verték a Benficát is. Tudom majd most megkapom, hogy a Benfica 3-0 lett nekik, viszont a visszavágon Xavival(a 2. Meccsén) szerintem reálisabb lett volna, ha nyerünk 1 góllal és akkor most BL16 lenne. ( végig játszó Dembelével és Fatival szerintem nyertünk volna -tudom a fociban nincs “ha” , de ezért mondtam , hogy nézzük meg ki egészséges tavasszal). Egyelőre nem vagyunk elég jók ez tény és látom is, viszont Xavi kijelentése, hogy az EL győzelemre kell menni azért nem egy totálisan földtől elrugaszkodott őrült kijelentés. És nekem is az a véleményem, hogy Barca edzőként inkább azt mutassa, hogy bízik a játékosaiban. Nekem semmi kivetnivaló nem volt a kijelentésében, sőt egy végtelenül korrekt nyilatkozat volt, ahol elmondta, hogy reálisan sokkal jobb a Bayern, de dolgozni kell keményen és hinni magunkban és meg kell fordítani a szituációt, mert Barcelonában a győztes mentalitás követelmény.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2021.12.09. 13:24:08-kor.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.12.09. 12:43:52

„Technikailag mindenük megvan, nagyszerű játékosok alkotják a keretet és taktikailag is képzettek. De intenzitásban nem képesek elérni a topfutball szintjét” – jelentette ki Müller.

Ez volt már? Jó mondásnak tűnik.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.09. 12:36:57

Feast4 írta:
2021.12.09. 12:26:35
Arthur8 írta:
2021.12.09. 12:14:55
Szerintem azért a ló túloldalára sem kéne átesni, mert a Barcának egy EL győzelem, ahol Rangersel meg Bragaval, meg Dinamo Zagrebbel, meg PSVvel és majd később talán Lipcsével(akik tényleg jobbak) kell megmérkőzni közel nem olyan irreális mint egy Fradinak a BL 8 😃
Nem akarom lerombolni a légváraidat de ezek a csapatok 1-2 kivétellel az első két körben lemorzsolódnak.

Aztán maradnak ilyenek: Hogy Betis, Sevilla, Lyon, Porto, Dortmund, Lipcse és még akik gázak lehetnek Leverkursen, Leicester City, West Ham, Frankfurt, Monaco, vagy ha esetleg tovább jut egy Napoli, vagy egy Sociedad.

Sajnos egyik se olyan, hogy most azt mondom kimegyünk leverjük, jövünk haza.
Igen, most nagyon erős a mezőny, rengeteg csapat van, akik még akkor is jobbak vagy a szintünkön vannak, ha kicsit összekapjuk magunkat tavaszra. A West Hambe kötnék bele, szerintem ők bőven a top4 esélyesek közé tartoznak, nem a futottak még. A 3 kimagasló PL csapat után már kb fél éve ők a legjobbak otthon, és nem is szerencsével, tarolós játékkal, rangadókat is sorra nyerve. Ráadásul pont az a BM féle pályán átrohanós stílus, ami nekünk nagyon nem fekszik. Jelen pillanatban ellenük szerintem minimum 5-6 gólt szednénk be két meccsen, de persze ez tavaszra még változhat is akár.

A csapatvédekezésben már alakul valami, jobban fest, mint Koeman alatt, jobban együtt mozgunk. Kicsit fejlődni kell benne, a hátsó sort kicsit kipofozni, és Fati térjen vissza, és már sz@r csapatból lehetünk egy EL-szinten erősek közé tartozó.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.12.09. 12:26:35

Arthur8 írta:
2021.12.09. 12:14:55
Szerintem azért a ló túloldalára sem kéne átesni, mert a Barcának egy EL győzelem, ahol Rangersel meg Bragaval, meg Dinamo Zagrebbel, meg PSVvel és majd később talán Lipcsével(akik tényleg jobbak) kell megmérkőzni közel nem olyan irreális mint egy Fradinak a BL 8 😃
Nem akarom lerombolni a légváraidat de ezek a csapatok 1-2 kivétellel az első két körben lemorzsolódnak.

Aztán maradnak ilyenek: Hogy Betis, Sevilla, Lyon, Porto, Dortmund, Lipcse és még akik gázak lehetnek Leverkursen, Leicester City, West Ham, Frankfurt, Monaco, vagy ha esetleg tovább jut egy Napoli, vagy egy Sociedad.

Sajnos egyik se olyan, hogy most azt mondom kimegyünk leverjük, jövünk haza.
Kép
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.12.09. 12:14:55

Szerintem azért a ló túloldalára sem kéne átesni, mert a Barcának egy EL győzelem, ahol Rangersel meg Bragaval, meg Dinamo Zagrebbel, meg PSVvel és majd később talán Lipcsével(akik tényleg jobbak) és ezekhez hasonló csapatokkal kell megmérkőzni közel nem olyan irreális mint egy Fradinak a BL 8 😃
Válasz küldése