Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.01.27. 16:25:37

sanika01 írta:
2022.01.27. 16:01:18
Statisztikákat kár nézni, s hasonlítani Dembivel, az főleg kár. Egyetlen egy nagy előnye van Traorénak, ami a statisztikákból is szépen látszik: folyamatosan játszik.
Elmúlt 365 nap meccsenkénti statisztikái (Adama vs Dembélé)
Várható gól: 0.14 – 0.30
Gól: 0.10 – 0.21
Várható gólpassz: 0.16 – 0.24
Gólpassz: 0.07 – 0.21
Lövéshez vezető megmozdulás (passz, csel): 3.82 – 4.65
Progresszív labdacipelés: 9.52 – 12.39
Progresszív passzok: 2.05 – 3.41
Passzpontosság: 71.0% – 79.5%
16-oson belüli labdaérintés: 4.45 – 7.95
Sikeres cselek: 5.04 – 2.94 (ez Messinél 3.91)
Megnyert fejbárbaj: 2.02 – 0.36
Letámadás: 12.13 – 13.63

Látszik azért, hogy Dembélé játszósabb Adama-nal, ugyanakkor a csapatok taktikája is jelentősen eltér. Az aláhúzott pontok a legfontosabbak, mindkettő hihetetlen mennyiségben cipeli a labdát (pozitív értelemben), a cselek hatékonyságában Adama top-top. Nem írnám le, de még mindig inkább tűnik egy jó szárnyvédőnek, mint szélsőnek.

Ja, és az elmúlt év Dembélénél 1743 percet jelentett, míg Adama 2590-et játszott.
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára fanbarca 2022.01.27. 16:28:01-kor.
més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.27. 16:19:35

Ráadásul aki hiánycikk lett Dembélé kiesésével, az pont ez a profil. Van egy Ferranunk, aki szerintem 0,7-8 gólpontot összehoz meccsenként majd, jól indul, tud befejezeni, de nem fogja végigcselezni magát 3 emberen. LDJ is befejez, ha muszáj, Braith is, Depay is. De aki keveri a kártyákat, elvisz 2 védőt, bevállalja az 1v1-et, olyan pont nincs, és ez probléma volt az utolsó két meccsünkön elég látványosan Dembélé nélkül. Valaki kell, és erre szerintem pont jó lenne Traoré kevés góllal is.

És ahogy Kalapos is írja, ez kb egy rizikó nélküli ügylet, a potenciál megvan benne ilyen extra tempóval és extra cselkészséggel, akár szerencsével be is jöhet, ha meg nem, majd megy tovább/vissza.

Amúgy kifejezetten szórakoztató látványt tud nyújtani a pályán, nézőcsalogató is lehet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.27. 16:08:11

Hát nem úgy fogom fel hogy majd megoldja a posztot 10 évre, nem tapsolok neki, és hülye se vagyok :D


A lényeg hogy kicsi fizetésű, egyébként Barcás saját nevelés, spanyol válogatott, és őt cseréljük a limitált képességű csillagászati fizetésű de semmivel se jobb Dembelére.
Hát persze hogy jó üzlet.

Játszik itt egy fél szezont Adama mint kezdő, aztán találunk egy új támadót vagy felépül Fati és kiesik a képből mehet amerre lát, de erre tökéletes, sokkal jobb mint Dembelé, erre az adott feladatra.

Tűzoltás van támadó poszton mert kidőlt/elveszettünk 5 támadót a keretből fél év alatt. Ha idevesszük hogy Suarezt se pótoltuk akkor nagyon látszik hogy érkezett Depay és LDJ, felhoztunk pár nokedlit de ennyi közben meg elment Messi Suarez Griezmann sérült BW Fati, elmegy Dembelé, elment Coutinho, Trinaco, Collado mit tudom én lehet hogy még van akit elfelejtettem. Az érkező/távozó arány borzasztó ezért játszanak szerencsétlenek meg Dest kényszerből támadót.

Ha őt lehet hozni, őt kell hozni, kell előre az ember és kész. Cselezni tud, futni tud, kontrázni lehet vele, de a felállt védelmet is megbontja. Nem Barca kezdőszint, de nem is annak hozzuk, hanem kölcsönbe tűzoltásnak. Ha Trincaot nem küljük el pont a Wolvesba akkor most semmi bajunk nem lenne.

Egyébként meg nem lepődnék meg ha jobb csapatban és más bajnokságban megtátosodna Adama. Szerintem ha franciába vagy olaszba játszana, lenne 15-20 gólja meg 40 gólpassza hasonló cselsikerességi aránnyal és már rég elvitte volna egy abroszfejű klub 60 misiért. Ja és felsült volna.
De mi kölcsönbe hozzuk, Dembelé helyett.

Hülyének is megéri.

Morata ezzel szemben nem kis fizetésű, nem szélső, nem is jó és nem fél évre jönne tüzetoltani, hanem ha nagy fizu akkor nagy szerződés aztán lógna ő is rajtunk mint SR, Umtiti Coutinho meg Dembelé hogy örülhetünk ha valahogy megszabadulunk tőle mert Morata ~30as, nagy a fizuja és senkinek se kell.
Adama meg 20as, friss üde gyors fejlődhet és bármelyik közepes klub örülne neki, valamint ő is bármelyik kis klubba elmegy mert nem játszott előtte Chelsea Real Juve 3asba ahonnan elmenni a Valenciába cserének elég büdös lenne neki. Adama fizujára ha emelünk is valamennyit, de aztán elküldjük, még simán jó lesz egy Villarealba vagy bármely francia csapatba és neki se lesz büdös elmenni ha nem jött be a sztori.

Bukni se lehet ha normális fizuval vállalja.
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2022.01.27. 16:01:18

Statisztikákat kár nézni, s hasonlítani Dembivel, az főleg kár. Egyetlen egy nagy előnye van Traorénak, ami a statisztikákból is szépen látszik: folyamatosan játszik. Én nem rajongom Traoreért, meg alapból nem vagyok az ilyen "ruhásszekrény" tipusú játékosok kedvelője, de egy biztos: rosszabbul nem járunk vele, mint egy sérült Dembelevel.

Plusz ki tudja, a légköváltozás annyira jót tesz neki, hogy rúg vagy 15 gólt tavasszal. :D

Ui. azt sem tudjuk feltétlenül hogy Xavi hogyan használná. Ha jól olvatam a híreket, Conte is szerette volna a Tottenhamhez, 3-5-2es taktikához, amit Xavi is használt néha. Még jó is lehet oda a gyorsaságával és az erejével. :)
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.27. 15:53:27

visca el barca írta:
2022.01.27. 15:40:36
Megint rajtunk rohog a fel vilag. Komolyan idehozunk egy olyan tamadot, akinek 300 meccsen van 20 golja? Ez valami vicc? Minek egetjuk magunkat ilyenekkel? A gyerek annyit tud, hogy fut, meg nem lehet felboritani. Se golt loni, se golpasszt adni, se cselezni, se beadni, se kapuraloni nem tud.

Vicces h tapsoltok itt neki, azt a moratat aki meg azert mar letett vmit az asztalra fikazzatok. Erdekes hozzaallas.
A kapura tényleg veszélytelen, de az egész csapata veszélytelen a kapura. Levegőváltozással akár javulhat is, ki tudja.

A nem tud cselezni kicsit túlzás, a topligák legtöbbet és legjobban cselező játékosáról beszélünk konkrétan. :D

100 percenkénti (azaz majdnem meccsenkénti) átlaga 11,24 SIKERES csel, a 2. helyezett Leao 7,1-el. Nagyon nagy különbséggel vezeti a listát, pedig aki ősszel nézi az olasz bajnokságot, akkor vágja, mi lett Leaoból, kb Vini 2 feljavulásban.

Kb ha ránézel egy WW meccsre, és épp valami csodával határos módon náluk van a labda, akkor szinte biztos, hogy Traoré cselt látsz. :D

Én se imádom, csak azért maradjunk a tényeknél, egy cselgép állat a csávó. És lehet, hogy ez még jól jöhet. Amikor erősebb volt a Wolves, akkor amúgy sorra adta a gólpasszokat cselek után az alapvonalról mindkét lábbal - akkor volt, ki befejezze. Szinte védjegye lett az, hogy nagy futások után nagyon finom bokával emelgette be a lasztikat. Meg azért lőtt is párat. 2 éve még elég sok meccsüket láttam, az elmúlt egy évet csak összefoglalókból követtem, botrányosan gyengék lettek játékban és gólok számában is.

Mindezek mellett tudtommal a LEGgyorsabb játékos Európában. Azért a leggyorsabb, legjobban cselező játékosra mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy potenciál nincs benne. Lehet, hogy itt is kicsit besül, de az is lehet, hogy egyáltalán nem. Ha meg azt vesszük, hogy Dembélé helyett jönne kb, aki kapura teljesen veszélytelen idén, akkor hozzá képest még tán minőségi javulást is jelenthet, jobban, tudatosabban cselez. Ugyanazt meg biztos hozza, amit Dembiről mindig el lehetett mondani, felpörgeti a meccset.

Annyi, hogy még kell találni 3 válogatott spanyol játékost, hogy ki tudjunk állni ugyanazzal a 11-el, mint ők. :D
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.01.27. 16:05:57-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.27. 15:52:54

Andris írta:
2022.01.27. 14:11:33
Ha ingyen megy el, akkor mennyi szabadul fel? Tudtommal 15-16 millió körül van az éves fizuja. Szóval felszabadul 8, legjobb esetben, amiből 4et költhetünk el. Annyira nem nevezném rengetegnek, de ez amúgy is egy hipotetikus dolog, mert tudjuk, hogy nem fog elmenni sehova, ingyen se.
Ha hosszabbít, akkor szerinted mégis mennyi szabadulna fel? 8 helyett mondjuk 4? ez azt jelentené, hogy nem hogy a mostani fizuját nem adják meg, hanem egyenesen megfelezték, és ez volt a klub utolsó, legjobb ajánlata. Szerintem ez nem lehet reális, de mondjuk hogy legyen - > 2 misink lett elkölthető. Ahogy leírtam, Adama fizetése 1,5 körül lenne erre a fél(!) évre, mert gondolom az egészet át kéne vállalnunk. Tudtommal stabilan,rendszeresen játszik, nem akarják alapjáraton eladni vagy kölcsönadni. Szóval vagy fizetnünk kéne a kölcsönért is, vagy kötelező vételi opció. Egyik sem hiszem, hogy megengedhető.
Valahogy matekozd már le nekem ugyanígy hozzávetőlegesen, hogy te miből gondoltad, amit írtál :D mert simán lehet, hogy valamire nem gondolok.
Egész pontosan nem fogom tudni elmagyarázni, ha van egy közgazdász vagy könyvelő ő biztosan jobban el tudja mondani. Az egésznek a lényege, hogy ezeket nem úgy könyvelik, hogy X játékos kapott y milliót, most kapni fog y-1 et és akkor a kiadás rubrikában az FFP szempontjából 1 millió euro 1:4-es arányban marad. Ez több összevetőből áll, az eddig lekönyvelt "keresetéhez" képest, ami ha mondjuk 4 évvel számolunk az évenkénti könyvelésben töredéke lesz.

Nem tudom pontosan elmondani, múlt héten olvastam egy cikket az Inter blogján, ott ha jól emlékszem aránylag normálisan le van vezetve.
https://nerazzurriblog.blog.hu/2018/10/ ... zabbitasok

Umtitivel sem azért hosszabbítottunk, mert akkora szükségünk lenne rá, ahogy SR-nek sem sportszakmai alapon terveznek egy hosszútávú szerződést adni. Ez a az FFP szempontjából mínuszként lesz lekönyvelve.
Forca Barca!!!!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2022.01.27. 15:52:45

Adama statisztikája:

316 meccs
19.287 lejátszott perc
28 gól
53 gólpassz

230 percenként várható tőle 1 gólpont.

Ez egyébként remek statisztika egy védekező középpályástól. Ja, hogy ő támadó. Nem kell ő ide, akkor inkább ezerszer Morata, mint ő. Bár legjobb lenne, ha egyik se jönne.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.27. 15:47:39

Én se értem mivel jobb mint Dembelé. A francia sza..rá lett oltva, hogy milyen rossz a kapuralövési mutatója, meg nem rugdossa a gólokat. Adama fogja gondolom, a statisztikák mit mutatnak? :D Veb jól mondja, bír futni, és akkora mint egy ruhásszekrény. Ennyi erővel szétnézhetnénk kik versenyeznek mostanában 100m síkfutásban.

Mielőtt valaki nekem ugrik: Ha Dembelé nem bír lemondani a csillagászati fizuról----> menjen felőlem. De nekem meg ne magyarázzátok már hogy egy Adama Traoréval jól járunk. Remélem ez is csak kacsa, de nagyon.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.27. 15:40:36

Megint rajtunk rohog a fel vilag. Komolyan idehozunk egy olyan tamadot, akinek 300 meccsen van 20 golja? Ez valami vicc? Minek egetjuk magunkat ilyenekkel? A gyerek annyit tud, hogy fut, meg nem lehet felboritani. Se golt loni, se golpasszt adni, se cselezni, se beadni, se kapuraloni nem tud.

Vicces h tapsoltok itt neki, azt a moratat aki meg azert mar letett vmit az asztalra fikazzatok. Erdekes hozzaallas.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.27. 15:23:21

Na Dembelét Adamára cseréljük, szerintem óriási win lenne a dolog.

Remélem bejön. Spórolunk, lesz jobb szélsőnk, játékban nem sokat romlunk vele, bár nem olyan jó a max potenciálja mint Dembelének, de Dembelé a max potenciálját itt úgy se érnél el soha, Adama meg szintet léphet nálunk. Ha nem lép, akkor se lesz rosszabb mint ez a Dembelé aki csak csetlik-botlik.

Griezmann-LDJ is hasonlóan lett intézve, az utolsó pillanatban.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.01.27. 15:14:58

Andris írta:
2022.01.27. 15:03:55
... viszont azt is látni kell, hogy ezzel meg így jelentősen csökkennek az esélyeink bármi nagyobb igazolásra, vagy több kicsire jövő nyáron. Hiszen meg kell majd vennünk a srácot, és egy nagyobbacska fizut is kell majd neki adni.
Ezt olvastad valahol vagy te feltételezed így? Mert elvileg a fizus problémák meg lesznek oldva az új bevételekkel, másrészt pénz lesz máshonnan (új mezszponzor, esetleg CVC stb.).
més que un club
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.27. 15:03:55

Sajnos én nem igazán tudom milyen játékos Adama.

Viszont az ilyen cikkeket már jobb szeretem: A sport és a mundo is állítja, hogy gyakorlatilag le van zsírozva a dolog a klubokkal és Adamával meg az ügynökével (aki ha jól érteem Fati ügynöke is, és hétfőn járt a Barcánál).

Elvileg ingyé jön kölcsön, 20 milliós (gondolom kötelező) vásárlási opcióval, úgy, hogy Trincaora cserélhetjük még esetleg helyette. Szóval nem kéne fizetni, de nemtom, elvileg a csere dolgokat is értéken kell lekönyvelni, és így gondolom azokra is vonatkozik az ffp.

Szóval csak a fizuját kéne állni, ami ugyan tényleg problémás, ahogy leírtam, mert egy fillérünk sincs jelenleg, de elvileg Adama lemondana a fizetése egy részéről a kövi fél évre, és a Júniusban aláírandó 4 éves szerződésében lenne ez kompenzálva.

Szóval kisakkozzák elvileg Dembelétől függetlenül is, viszont azt is látni kell, hogy ezzel meg így jelentősen csökkennek az esélyeink bármi nagyobb igazolásra, vagy több kicsire jövő nyáron. Hiszen meg kell majd vennünk a srácot, és egy nagyobbacska fizut is kell majd neki adni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.27. 14:14:15

Annyiban örülnék Adamának, hogy ő aztán nekimegy a védelemnek 1v1 ben bárkit megver, ilyen profilú játékos mindig jól jön. Az, hogy nem gólerős nem lenne feltétlenül baj, ha mondjuk ziccereket teremt a társaknak. Nyilván egy igazán jó Barcában csere szint inkább, de feltétlenül hasznát tudnánk venni szerintem.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.27. 14:11:33

Chino írta:
2022.01.27. 13:54:40
Andris írta:
2022.01.27. 12:35:50


Ehhez fel kéne szabadítanunk egy csomó pénzt. 1,3-1,5 millió lenne a fizetése fél évre, ezt kéne átvállalni. Plusz vagy kötelező vásárlási opcióval jön, amivel a nyári időszakra lőnénk lábon magunkat, vagy most kéne egy kis összeget fizetni a fél éves kölcsönért. Tegyük fel hogy mondjuk 3 milliót, szerintem annál csak több lehet.
Szóval legalább 4 milliót kéne költeni, azaz alsó hangon 8milliót felszabadítani. Vagy el kell adnunk valakit, akinek a vételára és a fél éves fizetése kiteszi a 8 milliót, vagy Dembelé hosszabbításával kell ennyit keresnünk (erre a félévre vonatkozóan). Szerintem Dembelé hosszabbítási ajánlata biztos nem ennyire rossz, hogy 8 millióval kevesebb legyen a félévi fizuja az eddigihez képest.
Szóval kit fogunk vajon eladni a maradék négy napban? Szerintem senkit. Meglepődnék, ha bármelyik, szó szerint bármelyik átigazolási hírnek bármi valóságalapja lenne, amelyik arról szól, hogy még most igazolunk valakit Januárban.
De persze tökéletes rálátásunk sosincs azért, bármi lehet, csak hát láttuk, hogy a nulla eurós, alacsony fizetésű Torres regisztrálása is milyen többhetes izommunkába került.
Ha Dembélé elmegy akár ingyen is felszabadul rengeteg pénz,. Ha hosszabbít azzal is bőven felszabadul annyi amennyit Adama fizetéséből állni kell.

Amikor itt volt és "berobbant" hatalmas tehetségnek tűnt. Nagyon kevés annyira robbanékony játékost láttam mint ő. Emellett gyors, kétlábas és baromi jó testfelépítésű. Szóval minden adott volt, de nem nagyon sikerült az angliai kaland. Alsó középosztálybeli csapatok között ingázott, a számai sem voltak meggyőzőek. Keveset láttam játszani, azon a néhány meccsen pedig nem tett rám túl mély benyomást, nem is akartam elhinni, hogy ugyanaz a játékos, aki itt volt. Biztos voltam benne, hogy csak névrokonok.
Már jó ideje pedzegetik, szerintem inkább Dembélé helyére szánnák, ha elmegy.
Ha ingyen megy el, akkor mennyi szabadul fel? Tudtommal 15-16 millió körül van az éves fizuja. Szóval felszabadul 8, legjobb esetben, amiből 4et költhetünk el. Annyira nem nevezném rengetegnek, de ez amúgy is egy hipotetikus dolog, mert tudjuk, hogy nem fog elmenni sehova, ingyen se.
Ha hosszabbít, akkor szerinted mégis mennyi szabadulna fel? 8 helyett mondjuk 4? ez azt jelentené, hogy nem hogy a mostani fizuját nem adják meg, hanem egyenesen megfelezték, és ez volt a klub utolsó, legjobb ajánlata. Szerintem ez nem lehet reális, de mondjuk hogy legyen - > 2 misink lett elkölthető. Ahogy leírtam, Adama fizetése 1,5 körül lenne erre a fél(!) évre, mert gondolom az egészet át kéne vállalnunk. Tudtommal stabilan,rendszeresen játszik, nem akarják alapjáraton eladni vagy kölcsönadni. Szóval vagy fizetnünk kéne a kölcsönért is, vagy kötelező vételi opció. Egyik sem hiszem, hogy megengedhető.
Valahogy matekozd már le nekem ugyanígy hozzávetőlegesen, hogy te miből gondoltad, amit írtál :D mert simán lehet, hogy valamire nem gondolok.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.27. 13:54:40

Andris írta:
2022.01.27. 12:35:50
Jack Napier írta:
2022.01.27. 12:23:17
Gerard Romero szerint a Barca Adama Traoreval pótolná Fati hiányát! Szezon végéig tartó kölcsönről írnak.

Egyrészt örülnék ha jönne mert végre lenne egy olyan profilú játékosunk akit nem fúj el az első tavaszi szél, másrészt sok gólt nem nagyon lehetne tőle várni, mert a helyzet kihasználása híresen szörnyű.
Ehhez fel kéne szabadítanunk egy csomó pénzt. 1,3-1,5 millió lenne a fizetése fél évre, ezt kéne átvállalni. Plusz vagy kötelező vásárlási opcióval jön, amivel a nyári időszakra lőnénk lábon magunkat, vagy most kéne egy kis összeget fizetni a fél éves kölcsönért. Tegyük fel hogy mondjuk 3 milliót, szerintem annál csak több lehet.
Szóval legalább 4 milliót kéne költeni, azaz alsó hangon 8milliót felszabadítani. Vagy el kell adnunk valakit, akinek a vételára és a fél éves fizetése kiteszi a 8 milliót, vagy Dembelé hosszabbításával kell ennyit keresnünk (erre a félévre vonatkozóan). Szerintem Dembelé hosszabbítási ajánlata biztos nem ennyire rossz, hogy 8 millióval kevesebb legyen a félévi fizuja az eddigihez képest.
Szóval kit fogunk vajon eladni a maradék négy napban? Szerintem senkit. Meglepődnék, ha bármelyik, szó szerint bármelyik átigazolási hírnek bármi valóságalapja lenne, amelyik arról szól, hogy még most igazolunk valakit Januárban.
De persze tökéletes rálátásunk sosincs azért, bármi lehet, csak hát láttuk, hogy a nulla eurós, alacsony fizetésű Torres regisztrálása is milyen többhetes izommunkába került.
Ha Dembélé elmegy akár ingyen is felszabadul rengeteg pénz,. Ha hosszabbít azzal is bőven felszabadul annyi amennyit Adama fizetéséből állni kell.

Amikor itt volt és "berobbant" hatalmas tehetségnek tűnt. Nagyon kevés annyira robbanékony játékost láttam mint ő. Emellett gyors, kétlábas és baromi jó testfelépítésű. Szóval minden adott volt, de nem nagyon sikerült az angliai kaland. Alsó középosztálybeli csapatok között ingázott, a számai sem voltak meggyőzőek. Keveset láttam játszani, azon a néhány meccsen pedig nem tett rám túl mély benyomást, nem is akartam elhinni, hogy ugyanaz a játékos, aki itt volt. Biztos voltam benne, hogy csak névrokonok.
Már jó ideje pedzegetik, szerintem inkább Dembélé helyére szánnák, ha elmegy.
Forca Barca!!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.01.27. 13:51:49

Troym írta:
2022.01.27. 12:44:59
Andris írta:
2022.01.27. 12:35:50
...
Frissítés:
Fabrizio Romano
Wolverhampton ask for buy option clause included for Adama Traoré. Barcelona will cover full salary until the end of the season. All parties involved now working to complete the deal.
Ő nem szárnyvédőként érne inkább valamit? Amúgy arra jó, hogy sebességet vigyen a játékba s belemegy az 1v1-ekbe. A labdacipelésben és cselezésben világklasszis. Minden másban középszer se. :lol:
més que un club
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.27. 12:44:59

Andris írta:
2022.01.27. 12:35:50

Ehhez fel kéne szabadítanunk egy csomó pénzt. 1,3-1,5 millió lenne a fizetése fél évre, ezt kéne átvállalni. Plusz vagy kötelező vásárlási opcióval jön, amivel a nyári időszakra lőnénk lábon magunkat, vagy most kéne egy kis összeget fizetni a fél éves kölcsönért. Tegyük fel hogy mondjuk 3 milliót, szerintem annál csak több lehet.
Szóval legalább 4 milliót kéne költeni, azaz alsó hangon 8milliót felszabadítani. Vagy el kell adnunk valakit, akinek a vételára és a fél éves fizetése kiteszi a 8 milliót, vagy Dembelé hosszabbításával kell ennyit keresnünk (erre a félévre vonatkozóan). Szerintem Dembelé hosszabbítási ajánlata biztos nem ennyire rossz, hogy 8 millióval kevesebb legyen a félévi fizuja az eddigihez képest.
Szóval kit fogunk vajon eladni a maradék négy napban? Szerintem senkit. Meglepődnék, ha bármelyik, szó szerint bármelyik átigazolási hírnek bármi valóságalapja lenne, amelyik arról szól, hogy még most igazolunk valakit Januárban.
De persze tökéletes rálátásunk sosincs azért, bármi lehet, csak hát láttuk, hogy a nulla eurós, alacsony fizetésű Torres regisztrálása is milyen többhetes izommunkába került.
Szerintem Trincao "árába" számítanák bele. Gondolom ezért merült fel a neve egyáltalán. Akár úgy is csinálhatják, hogy fél évig a wolves fizeti a fizuját és nyáron 1-1 elcserélik a 2 játékost pénzmozgás nélkül. Trincao opciós díja 30m körül van Traoré piaci értéke meg olyan 20.
Minőségre szerintem sem egy nagy eresztés.

Frissítés:
Fabrizio Romano
Wolverhampton ask for buy option clause included for Adama Traoré. Barcelona will cover full salary until the end of the season. All parties involved now working to complete the deal.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.27. 12:35:50

Jack Napier írta:
2022.01.27. 12:23:17
Gerard Romero szerint a Barca Adama Traoreval pótolná Fati hiányát! Szezon végéig tartó kölcsönről írnak.

Egyrészt örülnék ha jönne mert végre lenne egy olyan profilú játékosunk akit nem fúj el az első tavaszi szél, másrészt sok gólt nem nagyon lehetne tőle várni, mert a helyzet kihasználása híresen szörnyű.
Ehhez fel kéne szabadítanunk egy csomó pénzt. 1,3-1,5 millió lenne a fizetése fél évre, ezt kéne átvállalni. Plusz vagy kötelező vásárlási opcióval jön, amivel a nyári időszakra lőnénk lábon magunkat, vagy most kéne egy kis összeget fizetni a fél éves kölcsönért. Tegyük fel hogy mondjuk 3 milliót, szerintem annál csak több lehet.
Szóval legalább 4 milliót kéne költeni, azaz alsó hangon 8milliót felszabadítani. Vagy el kell adnunk valakit, akinek a vételára és a fél éves fizetése kiteszi a 8 milliót, vagy Dembelé hosszabbításával kell ennyit keresnünk (erre a félévre vonatkozóan). Szerintem Dembelé hosszabbítási ajánlata biztos nem ennyire rossz, hogy 8 millióval kevesebb legyen a félévi fizuja az eddigihez képest.
Szóval kit fogunk vajon eladni a maradék négy napban? Szerintem senkit. Meglepődnék, ha bármelyik, szó szerint bármelyik átigazolási hírnek bármi valóságalapja lenne, amelyik arról szól, hogy még most igazolunk valakit Januárban.
De persze tökéletes rálátásunk sosincs azért, bármi lehet, csak hát láttuk, hogy a nulla eurós, alacsony fizetésű Torres regisztrálása is milyen többhetes izommunkába került.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.01.27. 12:23:17

Gerard Romero szerint a Barca Adama Traoreval pótolná Fati hiányát! Szezon végéig tartó kölcsönről írnak.

Egyrészt örülnék ha jönne mert végre lenne egy olyan profilú játékosunk akit nem fúj el az első tavaszi szél, másrészt sok gólt nem nagyon lehetne tőle várni, mert a helyzet kihasználása híresen szörnyű.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2022.01.27. 11:26:16

Andris írta:
2022.01.27. 10:50:44
Egyébként meg ez a morata ügy is olyan, hogy csak kitalálták az újságírók, nem? Nyilatkozta Xavi vagy Alemany hogy megyünk érte? vagy legalább azt, hogy középcsatárt keresünk konkrétan? Látta már bármelyik érintettet bárki legalább a másik országába elutazni tárgyalni? Szerintem mindre nem a válasz.
Nekem úgy rémlik, mintha lett volna valami, talán Xavi részéről, de lehet, hogy rosszul emlékszem. Próbáltam visszakeresni, de sajnos nem találtam meg a forrást.

De szerintem amúgy is csak akkor lehetett volna Morata egy opció, ha visszaküldik a Luuk de Jongot. Erről sokat lehetett olvasni december végén, január elején. De aztán rúgott gólokat és jöttek is a hírek, hogy marad. S utána csendesült el minden Morata ügyben is. Szerintem csak ezt a hírt porolták le, s vették elő most, hogy a Juve esélyes Vlahovic megszerzésére.
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.27. 10:50:44

Troym írta:
2022.01.26. 21:30:17
Nekem egy 55 milliós Torres igazolás is full kacsa lett volna akár decemberig. Szóval nehéz hitelességről beszélni. Öszinten a nyár után ki hitte el, hogy ennyiért veszünk valakit télen? Én azt gondoltam ősszel, hogy esetleg 185 db részletre megveszik Cabralt 15 millióért vagy kidobják a keretböl Cavanit és akkor idejöhet kölcsönbe.

Ha az a kérdés:

Dembele vs. Morata?

Ki mit mondana? Hosszabbítson a gyalogkakukk, vagy hozzuk ide a világjáró cserecsatárt?
Kettejük közül én csak azért szavaznék a francia srácra (már ha reális igényekkel képes előállni), mert Morata szintjét hozza Depay elől, BW meg csere, sokkal nem hiszem, hogy előrébb jutnánk plusz a spanyol csatárok nem szoktak beválni. Talán Villa az egyetlen kivétel, de rajta is buktunk 3 év alatt 40 milliót.
De szívem szerint egyiket sem látnám itt, ha akár csak egy Adeyemi, Jonathan David megszerezhető lenne. (nagyobb nevekkel nem dobálózok)
Én nem tudom mikor jöttek a hírek először, hogy Torresért megyünk, de emlékeim szerint voltak bőven konkrét információk. Pl Guardiola nyilatkozott, mikor kérdezték róla, illetve volt megerősített találkozó Txiki és a Barca között, meg ilyenek, nem?
Alapetően a Mundo, a Sport meg a twitterhuszárok esetében nehéz hitelességről beszélni. Amit megírnak, annak a 99%a nem jön létre, de nem ez az érdekes, hanem hogy szerintem a 99ből 95nek alapja sincseen, semmi. Nem szabadna illúzióinknak lenni, az újságnak címlap kell. Minden nap menetrendszerűen új név. A mai pl Grimaldo. :lol:
A twitterfiókoknak meg követők kellenek.
Egyébként én szerintem 15-17 éve olvasom minden nap szinte a Mundot, a Sportot, és a Marcát. A cikkek hangvételén és megfogalmazásán nagyon sokszor lehet érezni, hogy minek lehet valóban alapja, és minek nem.
Természetesen lehet, hogy abból a 90 névből, ami az elmúlt négy hétben szóban forgott, címlapon (online címlapon) volt, valóban volt-van kapcsolat legalább 15 játékossal, hacsak nem 20.. de a lényeg, hogy nem azt kell találgatni szerintem, hogy milyen a hitelessége egy-egy forrásnak, hanem végigolvasni a konkrét ügyet, és aztán mérlegelni, hogy itt most valami volt-e, ami tényleg sejteti vagy valaki aki tényleg forrásnak tekinthető. Ha nem, akkor addig kár is foglalkozni vele. Nyugodtan vissza lehet olvasni ebben a topikban, 1000 játékosról kilett már tárgyalva hogy éppen jó lenne-e nekünk vagy sem, mert épp keringett a név a sajtóban. Egyik se igazolt hozzánk.
Persze beszélgetni erről érdemes, de szerintem két esetben szabadna átmenni a rostán valaminek a tisztelt társaságnál: konkrét megnevezett releváns forrás és/vagy minimum erősen sejtető bizonyíték van, vagy pedig egyértelműen olyan játékos, akinek a posztja és a képességei prioritássá tehetik számunkra, azaz van némi realitása.
Szerintem pl a felmerült nevek közül Kessié abszolút nem ilyen. Azpi például lehet ilyen.
Még egy pointer: ha valaki neve felmerül, és az illető véletlen épp szabadügynök lesz nyáron, akkor máris jó eséllyel elkönyvelhetjük, hogy teljesen alaptalan találgatás. Nyilván vannak szabadügynökök, akik után megyünk (akár már most), de alapvetően ez jól leszűkíti a kört az "újságírók" számára. Nem is kell a hasukra ütni igazán, egy szűkebb halmazból kiválasztanak minden nap / minden héten 1-2t, és mivel szabadügynök, és a Barca meg konkrétan szegény mint a templom egere, rögtön hitelesnek is tűnik, hiszen logikusnak tűnik, pedig semmi alapja nincs valószínűleg (10ből 9szer nincs).
No mindegy, értem, hogy szeretünk (én is) beszélgetni igazolásokról, potenciális játékosokról, friss hírekről, sőt mi lenne ha típusú sztorikról is. De azért egy kis forrás és tartalomkritikát kéne szerintem gyakorolni a fórumozóknak, mielőtt beraknak ide egy nevet és cikket. Legyen, ami nem ugorja meg az ingerküszöböt, akkor se, ha a benne lévő név érdekes lenne. Ezt természetesen mezei fórumozóként írom, objektív alapokon nyugvó fórumszabályokat erre amúgy is lehetetlen lenne hozni.


Morata vs Dembelé: nekem egyértelműen Dembelé. Semmi értelme idehozni akármilyen minimális pénzért sem Moratat, ha Dembelé megy, akkor sem, úgyhogy nekem nem is kérdés, ha a kettő közül kell dönteni.
Egyébként meg ez a morata ügy is olyan, hogy csak kitalálták az újságírók, nem? Nyilatkozta Xavi vagy Alemany hogy megyünk érte? vagy legalább azt, hogy középcsatárt keresünk konkrétan? Látta már bármelyik érintettet bárki legalább a másik országába elutazni tárgyalni? Szerintem mindre nem a válasz.
Ettől még leeht, hogy így van, de én úgy látom hogy csak egy tőlünk teljesen független ügy miatt került újra felszínre a Morata ügy, holott a Juve vagy Morata ügynöke(?) lenyilatkozta, hogy marad a seggén, nem megy sehova. Ez pár napja volt szerintem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.26. 22:41:57

Meglestem kicsit a főoldali cikkben szereplő brazil srácot. Hát, azért ő mozgásra tényleg kiemelkedik a sok dél-amerikai tehetség közül... :shock: A főoldali gólja is szenzációs volt, de láttam pár szólót tőle, tényleg játszi könnyedséggel oldja meg őket és rakja el a végén a kapuba a lasztit. A cikk szerint figyeljük, de nem tudom, mennyire jelent ez szoros megfigyelést.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.26. 21:30:17

Nekem egy 55 milliós Torres igazolás is full kacsa lett volna akár decemberig. Szóval nehéz hitelességről beszélni. Öszinten a nyár után ki hitte el, hogy ennyiért veszünk valakit télen? Én azt gondoltam ősszel, hogy esetleg 185 db részletre megveszik Cabralt 15 millióért vagy kidobják a keretböl Cavanit és akkor idejöhet kölcsönbe.

Ha az a kérdés:

Dembele vs. Morata?

Ki mit mondana? Hosszabbítson a gyalogkakukk, vagy hozzuk ide a világjáró cserecsatárt?
Kettejük közül én csak azért szavaznék a francia srácra (már ha reális igényekkel képes előállni), mert Morata szintjét hozza Depay elől, BW meg csere, sokkal nem hiszem, hogy előrébb jutnánk plusz a spanyol csatárok nem szoktak beválni. Talán Villa az egyetlen kivétel, de rajta is buktunk 3 év alatt 40 milliót.
De szívem szerint egyiket sem látnám itt, ha akár csak egy Adeyemi, Jonathan David megszerezhető lenne. (nagyobb nevekkel nem dobálózok)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.26. 21:28:59

Cseri írta:
2022.01.26. 21:07:22
Novanak szerintem igaza van, átigazolási időszak van, ne legyen probléma, hogy bedobjuk a megfelelő topicba a friss pletykákat! Az is igaz, hogy nem árt szűrni az infókat,mert van bőven a valóságtól elrugaszkodott hírmorzsa.
És azt még is ki mondta, hogy ne dobjátok be? :D
Én azt mondtam, érdemes helyén kezelni egy egy pletykát, amit még hírnek is nehéz nevezni. Pláne túlzás rögtön taktikát építeni, meg azon gondolkozni, hogy Xavi hogy fogja rotálni Moratát Haalanddal. De kinek mi.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.26. 21:07:22

Novanak szerintem igaza van, átigazolási időszak van, ne legyen probléma, hogy bedobjuk a megfelelő topicba a friss pletykákat! Az is igaz, hogy nem árt szűrni az infókat,mert van bőven a valóságtól elrugaszkodott hírmorzsa.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Válasz küldése