Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2022.05.30. 13:42:28

Andris írta:
2022.05.30. 12:07:49
Vajon 55 misiből (+ Raphina évi fizuja szorozva 5 évvel mondjuk) nem futná Dembelének egy valamelyest javított szerződésre inkább? Szerintem de, sőt még Gaviéra is futná belőle, meg Kessié és Christensen fizetése is.
55 misiből sok mindenre futná. Mindenre nem. De van egy másik kérdés is. Ki dönti el, hogy mire fordítódjon az 55 misi? A játékos és az ügynöke, vagy a klub vezetése.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.30. 13:33:11

Andris írta:
2022.05.30. 12:07:49
soadroli írta:
2022.05.30. 11:42:03
Leeds want a minimum fee of €55M for Raphinha. Barça will try to include players in the deal. [Mundo Deportivo]
Vajon 55 misiből (+ Raphina évi fizuja szorozva 5 évvel mondjuk) nem futná Dembelének egy valamelyest javított szerződésre inkább? Szerintem de, sőt még Gaviéra is futná belőle, meg Kessié és Christensen fizetése is.
Raphinha potenciálisan komoly szintlépés Dembéléhez képest (hacsak valamiért nem roppan össze a mez alatt, kicsit nyilván zsákbamacska, de ennyi erővel sosem igazolhatnánk senkit...), már csak azzal is, hogy tud gólt lőni, és a többi kvalitását nem is veszem ide, amiben többet tud, mint Dembi. Fanbarca lejjebb statokkal is alátámasztotta, de aki ennek nem hisz, nézzem meg pár Leeds meccset, lehetőség szerint azért az összeomlásuk előtti időkből, és megérti, miért akarja mindenki a srácot. De eleve Dembélé kérdését szerintem kár idevenni, nem hiszem, hogy ő maradni akarna, innentől kezdve meg részünkről mindegy, mit teszünk, és jó lenne minőséggel pótolni. A brazilnál meg nincs nagyobb mozdítható minőség, Salah elvileg elég fix, hogy marad Poolban. Ha meg megadunk a franciának 12 millió nettót, akkor Raphinha alig drágább hosszabb távon, kétlem, hogy 3-4 misi fizetés felett érkezne úgy, hogy ő is minden áron ide akar jönni. Bérfeszültségről meg egyebekről nem is beszélve.

A regisztrációkor meg ha jól értem, eleve a fizu számít, és Dembélé esetleges horrorfizujából amiért itt maradna, kijön vagy 4-5 játékos, szóval szerintem ilyen értelemben adminisztratív témában is sokkal jobban járunk, ha valahogy kerítünk lóvét a megvásárlására.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.05.30. 13:30:26

Andris írta:
2022.05.30. 12:07:49
Vajon 55 misiből (+ Raphina évi fizuja szorozva 5 évvel mondjuk) nem futná Dembelének egy valamelyest javított szerződésre inkább? Szerintem de, sőt még Gaviéra is futná belőle, meg Kessié és Christensen fizetése is.
Nem tudom mennyire lenne jó kommunikáció a játékosok felé,hogy ha nem akarsz hosszabbítani,akkor nyafogja,ne írj alá szerződést és a végén úgyis megkapod a lóvét.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.05.30. 13:29:09

Deluigi írta:
2022.05.30. 12:30:05
Andris írta:
2022.05.30. 12:07:49
Vajon 55 misiből (+ Raphina évi fizuja szorozva 5 évvel mondjuk) nem futná Dembelének egy valamelyest javított szerződésre inkább? Szerintem de, sőt még Gaviéra is futná belőle, meg Kessié és Christensen fizetése is.
Dembelet engedjuk el, tul van hype-olva

nem fog tul ugrani az arnyekan soha es ezt tegye mas csapatnal
Dembele és Raphina közül jelenleg utóbbi a nagyobb zsákbamacska és úgy néz ki, hogy a kevésbé gazdaságos is. Ha a többiek maradnak megvagyunk valahogy elől nélkülük is. De az csak jó ha még jön egy opció hozzá.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2022.05.30. 12:47:31

Andris írta:
2022.05.30. 12:07:49
soadroli írta:
2022.05.30. 11:42:03
Leeds want a minimum fee of €55M for Raphinha. Barça will try to include players in the deal. [Mundo Deportivo]
Vajon 55 misiből (+ Raphina évi fizuja szorozva 5 évvel mondjuk) nem futná Dembelének egy valamelyest javított szerződésre inkább? Szerintem de, sőt még Gaviéra is futná belőle, meg Kessié és Christensen fizetése is.
Futná, csak valójában nincs pénzünk semmire. Nem hogy Raphinára, még arra sem, hogy a 18 éves Gavi elé letegyünk egy értelmezhető ajánlatot. :D

Ezek a Twitter pletykák a lehetséges igazolásokról komolytalan viccek. Csődben vagyunk az a helyzet, szerintem nem azt kell várni, hogy ki jön, hanem hogy kit tudunk majd megtartani.

Raphinha, Lewandowski, Salah, akárki… felejtsétek el, nulla realitása van bármelyiknek. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.05.30. 12:39:43

soadroli írta:
2022.05.30. 11:42:03
Leeds want a minimum fee of €55M for Raphinha. Barça will try to include players in the deal. [Mundo Deportivo]
Akkor ott fogsz megöregedni, vagy találnak majd valami balekot aki elhozza.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.05.30. 12:30:05

Andris írta:
2022.05.30. 12:07:49
Vajon 55 misiből (+ Raphina évi fizuja szorozva 5 évvel mondjuk) nem futná Dembelének egy valamelyest javított szerződésre inkább? Szerintem de, sőt még Gaviéra is futná belőle, meg Kessié és Christensen fizetése is.
Dembelet engedjuk el, tul van hype-olva

nem fog tul ugrani az arnyekan soha es ezt tegye mas csapatnal
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.30. 12:07:49

soadroli írta:
2022.05.30. 11:42:03
Leeds want a minimum fee of €55M for Raphinha. Barça will try to include players in the deal. [Mundo Deportivo]
Vajon 55 misiből (+ Raphina évi fizuja szorozva 5 évvel mondjuk) nem futná Dembelének egy valamelyest javított szerződésre inkább? Szerintem de, sőt még Gaviéra is futná belőle, meg Kessié és Christensen fizetése is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.05.30. 11:42:03

Leeds want a minimum fee of €55M for Raphinha. Barça will try to include players in the deal. [Mundo Deportivo]
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7405
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.29. 22:40:58

Fernando írta:
2022.05.29. 20:48:26
LM10 írta:
2022.05.29. 17:25:02
A Sporton a mai hírek jelentek meg:

Nehéz hete lesz Laportának, komoly döntéseket kell meghozniuk, hogy a keret átalakítható legyen. Megemlíti névszerint a vásárolni kívánt játékosokat ( Azpi, Marcos Alonso, Koulibaly, Ruben Neves, Raphinha, Lewandowski, és a már szinte biztos Kessié és Christensen). Emellett legalább 10 játékoson szeretne a klub túladni, ezzel is a fizetési sapka arányán javítani. De jong eladása a legeleg legutolsó megoldás lenne a pénz szerzés érdekében.

Koulibaly transzferbe bevonható lenne Pjanic, Napoli érdeklődik íránta, és egy ügynökség képviseli a két játékost ( Egyébként Marcos Alonsot is)

Ami a Lewa transzfert illeti, Mané hivatalosan kérte a Poolt (Romano hír), hogy engedje el őt a klub a Bayernbe. Több érdeklődő, de ő csak a bajorokat preferálkja. Kár pedig Manét nálunk is szívesen láttam volna, de legalább a Lewa transzfert ez meglökheti.
Nem tudom miért, de engem a hideg ráz ki ezektől a nevektől. Azpi ok, Desttel le tudnák hozni a jobbhatved posztot, ha az amcsi javulna vedekezesben. De mi szükségünk van Koulibalyra, Chrstensenre, Ruben Nevest meg azt sem tudom ki, de biztos ő kell nekünk a Wolvesból. Marcos Alonso? Ne már. Kessié oke, Raphinha oke. Ha beválnak évekre jók lehetnek, de ezek a többi játékos még annyit se tudna adni szerintem, mint idén Depay és Aguero...
Koulibaly kiváló védő, Araujoval párban biztos párost alkothatnának. Kesssié még nagyobb zsákbamacska. Nevest én inkább a válogatottban láttam, de ő is jó fogás lehet. Az, hogy a Wolves-ban játszik nem hiszem hogy annyit jelentene. Egy középcsapat a PL-ben, Raphinha meg a kiesésre ítélt Leedsben játszik. Plusz
tizennyolc évesen már portugál felnőtt válogatott volt, még ha nem stabil kezdő, végigjárta az összes korosztályosat is. Itt inkább az ára kérdéses.
Raphinha is éves és alig lehetett eddig hallani róla. Sporting, Rennes, Leeds szintű csapatokban játszott. 2 éve még azt se lehetett tudni, hogy a villágon van, most meg ő a megmentő. Mosst, 24 évesen lett válogatott.
Forca Barca!!!!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.05.29. 20:48:26

LM10 írta:
2022.05.29. 17:25:02
A Sporton a mai hírek jelentek meg:

Nehéz hete lesz Laportának, komoly döntéseket kell meghozniuk, hogy a keret átalakítható legyen. Megemlíti névszerint a vásárolni kívánt játékosokat ( Azpi, Marcos Alonso, Koulibaly, Ruben Neves, Raphinha, Lewandowski, és a már szinte biztos Kessié és Christensen). Emellett legalább 10 játékoson szeretne a klub túladni, ezzel is a fizetési sapka arányán javítani. De jong eladása a legeleg legutolsó megoldás lenne a pénz szerzés érdekében.

Koulibaly transzferbe bevonható lenne Pjanic, Napoli érdeklődik íránta, és egy ügynökség képviseli a két játékost ( Egyébként Marcos Alonsot is)

Ami a Lewa transzfert illeti, Mané hivatalosan kérte a Poolt (Romano hír), hogy engedje el őt a klub a Bayernbe. Több érdeklődő, de ő csak a bajorokat preferálkja. Kár pedig Manét nálunk is szívesen láttam volna, de legalább a Lewa transzfert ez meglökheti.
Nem tudom miért, de engem a hideg ráz ki ezektől a nevektől. Azpi ok, Desttel le tudnák hozni a jobbhatved posztot, ha az amcsi javulna vedekezesben. De mi szükségünk van Koulibalyra, Chrstensenre, Ruben Nevest meg azt sem tudom ki, de biztos ő kell nekünk a Wolvesból. Marcos Alonso? Ne már. Kessié oke, Raphinha oke. Ha beválnak évekre jók lehetnek, de ezek a többi játékos még annyit se tudna adni szerintem, mint idén Depay és Aguero...
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.05.29. 20:14:28

Chino írta:
2022.05.29. 19:32:19
LM10 írta:
2022.05.29. 17:25:02
A Sporton a mai hírek jelentek meg:

Nehéz hete lesz Laportának, komoly döntéseket kell meghozniuk, hogy a keret átalakítható legyen. Megemlíti névszerint a vásárolni kívánt játékosokat ( Azpi, Marcos Alonso, Koulibaly, Ruben Neves, Raphinha, Lewandowski, és a már szinte biztos Kessié és Christensen). Emellett legalább 10 játékoson szeretne a klub túladni, ezzel is a fizetési sapka arányán javítani. De jong eladása a legeleg legutolsó megoldás lenne a pénz szerzés érdekében.

Koulibaly transzferbe bevonható lenne Pjanic, Napoli érdeklődik íránta, és egy ügynökség képviseli a két játékost ( Egyébként Marcos Alonsot is)

Ami a Lewa transzfert illeti, Mané hivatalosan kérte a Poolt (Romano hír), hogy engedje el őt a klub a Bayernbe. Több érdeklődő, de ő csak a bajorokat preferálkja. Kár pedig Manét nálunk is szívesen láttam volna, de legalább a Lewa transzfert ez meglökheti.
Koulibaly ügynöke azt nyilatkota, hogy semmilyen csapattal nem állnak még kapcsolatban a játékos jövőjét illetően, de a PooL, a Juve é a PSG is érdeklődik. (Mundo)

A Pool állítólag kifizetné Gavi kivásárlási árát is, hogy megszerezze, de a játékos az angolok magasabb fizetése ellenére is maradni akar. (AS)
Még egy olyan hír is felröppent Mané megy a BM-be ezért az angolok is akarják Lewát.

Mingueza végül lehet, hoogy csak kölcsönbe fog menni a Getafe-ba. (Mundo)
Kiegyeznék ezzel a listával.. 😀
Plusz a felesleg távozása, és az értékek maradása.
Álom-álom
Durva, hogy milyen távol vagyunk lehetőségekben egy Nkunku vagy Nunez leigazolásától..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7405
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.29. 19:32:19

LM10 írta:
2022.05.29. 17:25:02
A Sporton a mai hírek jelentek meg:

Nehéz hete lesz Laportának, komoly döntéseket kell meghozniuk, hogy a keret átalakítható legyen. Megemlíti névszerint a vásárolni kívánt játékosokat ( Azpi, Marcos Alonso, Koulibaly, Ruben Neves, Raphinha, Lewandowski, és a már szinte biztos Kessié és Christensen). Emellett legalább 10 játékoson szeretne a klub túladni, ezzel is a fizetési sapka arányán javítani. De jong eladása a legeleg legutolsó megoldás lenne a pénz szerzés érdekében.

Koulibaly transzferbe bevonható lenne Pjanic, Napoli érdeklődik íránta, és egy ügynökség képviseli a két játékost ( Egyébként Marcos Alonsot is)

Ami a Lewa transzfert illeti, Mané hivatalosan kérte a Poolt (Romano hír), hogy engedje el őt a klub a Bayernbe. Több érdeklődő, de ő csak a bajorokat preferálkja. Kár pedig Manét nálunk is szívesen láttam volna, de legalább a Lewa transzfert ez meglökheti.
Koulibaly ügynöke azt nyilatkota, hogy semmilyen csapattal nem állnak még kapcsolatban a játékos jövőjét illetően, de a PooL, a Juve é a PSG is érdeklődik. (Mundo)

A Pool állítólag kifizetné Gavi kivásárlási árát is, hogy megszerezze, de a játékos az angolok magasabb fizetése ellenére is maradni akar. (AS)
Még egy olyan hír is felröppent Mané megy a BM-be ezért az angolok is akarják Lewát.

Mingueza végül lehet, hoogy csak kölcsönbe fog menni a Getafe-ba. (Mundo)
Forca Barca!!!!
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.05.29. 17:25:02

A Sporton a mai hírek jelentek meg:

Nehéz hete lesz Laportának, komoly döntéseket kell meghozniuk, hogy a keret átalakítható legyen. Megemlíti névszerint a vásárolni kívánt játékosokat ( Azpi, Marcos Alonso, Koulibaly, Ruben Neves, Raphinha, Lewandowski, és a már szinte biztos Kessié és Christensen). Emellett legalább 10 játékoson szeretne a klub túladni, ezzel is a fizetési sapka arányán javítani. De jong eladása a legeleg legutolsó megoldás lenne a pénz szerzés érdekében.

Koulibaly transzferbe bevonható lenne Pjanic, Napoli érdeklődik íránta, és egy ügynökség képviseli a két játékost ( Egyébként Marcos Alonsot is)

Ami a Lewa transzfert illeti, Mané hivatalosan kérte a Poolt (Romano hír), hogy engedje el őt a klub a Bayernbe. Több érdeklődő, de ő csak a bajorokat preferálkja. Kár pedig Manét nálunk is szívesen láttam volna, de legalább a Lewa transzfert ez meglökheti.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.29. 12:07:53

Raphinha számomra nem kérdés, hogy jobb lenne, mint Dembélé. Okosabb, technikásabb, sokkal gólérzékenyebb, jobb 1v1-ben és ugyanolyan gyors, sőt. Dembelé nem volt képes meccseket eldönteni, még ha nagyban hozzá is tudott járulni. A brazil sok-sok meccset döntene el. Meg hát nem csak statokra jó, hanem szemre sem ocsmány, amit művel már 2 éve stabilan. :) Ráadásul ahogy fanbarca írta, védekezésben is sokkal jobb, ütközik, kemény. Dembélé egy ideje hajtott hátrafelé, visszaéregetett, de olyan sok köszönet azért nem volt benne.
És a brazil nem utolsósorban itt akar lenni mindenáron, Dembélé meg úgy elvolt.

Colladonál van nálam egy nagy kérdőjel. Egy meccsén sem néztem, szóval lehet, hogy ez valami felállásbeli ok miatt van így jegyezve, de a TM szerint kizárólag támadóközéppályás poszton játszott, nem szélsőként. A gólpont statjai azért így más megítélést kapnak, nálunk gondolom egyértelműen szélső lenne, főleg, ha Torre tényleg a nagycsapatba jön. De ha valaki látta pár meccsen, az szólhat, hogy tényleg inkább AM-t játszott-e.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.29. 12:06:42

Fernando írta:
2022.05.28. 21:28:09
- Xavi állítólag közölte Collado-val, hogy számol vele a következő szezonban, ahogyan Pablo Torre-vel is az első csapatnál (SPORT)
Collado-nak örülök, nagyon kiváncsi vagyok rá, és szerintem a leggázabb húzás a Laporta-érában ahogy vele elbántak.

Pablo Torre is kb. a legérdekesebb igazolás, de azért az ilyen kijelentések hitelesebbek lennének, ha legalább 1 edzésen már együtt dolgozott volna Xavi-val. Collado-t edzette már Xavi, tisztában lehet a képességeivel, de ezzel a Torre kijelentéssel szkeptikus vagyok. Már ugye ha igaz a hír.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.29. 11:57:49

fanbarca írta:
2022.05.29. 11:42:26


Nem teljesen egyértelmű. Amiben nagyon-nagyon jó volt, azok a védekezési mutatók (letámadás, labdaszerzés, lefülelés stb.). Kb. top 1%-ban van a ligában ezen a téren a saját posztján, támadásban viszont egy langyos közepes szintet hozott. Egyedül cselezésben nyújtott átlagon felülit. Nem nagyon láttam játszani, úgyhogy a statisztikákra hagyatkozom.

Dembélének kb. teljesen a fordítottja, ami mondjuk olyan szempontból nem rossz, hogy van variációs lehetőség. Raphinha viszont mindent tud. :) Védekezni is, támadni is. Hihetetlenül magas szinten.

Dembélé statjai: https://fbref.com/en/players/b19db005/Ousmane-Dembele
Collado statjai: https://fbref.com/en/players/85dace26/Alex-Collado
Raphinha statjai: https://fbref.com/en/players/3423f250/R ... as-Belloli
Köszi! Azt gondolom,hogy egy szélsőtől elvárható,hogy gólokat is szerezzen az asszisztok mellett,ebben a brazil kilómétereket ver a másik kettőre. Szerintem egy ilyen felfogású csapatban,mint a Barca, a szélsőktől is elvárható,hogy az asszisztok mellett fejenként min. 10-15 gólt szerezzenek egy szezonban,persze függ a sérülésektől, és játékpercektől is.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.05.29. 11:42:26

Cseri írta:
2022.05.29. 10:41:32
Fernando írta:
2022.05.28. 21:28:09

- Xavi állítólag közölte Collado-val, hogy számol vele a következő szezonban, ahogyan Pablo Torre-vel is az első csapatnál (SPORT)
Köszi az infókat!
Collado ekkora szezont ment,vagy van vele szemben valami lelkiismeretfurdalása a klubnak?
Pablo Torre-ról mit lehet tudni? Azt tudom,hogy a margittal ment érte a klub,és ide jött,ez jó pont:) Karakterre,paraméterekre olyan Puigosnak tűnik
Nem teljesen egyértelmű. Amiben nagyon-nagyon jó volt, azok a védekezési mutatók (letámadás, labdaszerzés, lefülelés stb.). Kb. top 1%-ban van a ligában ezen a téren a saját posztján, támadásban viszont egy langyos közepes szintet hozott. Egyedül cselezésben nyújtott átlagon felülit. Nem nagyon láttam játszani, úgyhogy a statisztikákra hagyatkozom.

Dembélének kb. teljesen a fordítottja, ami mondjuk olyan szempontból nem rossz, hogy van variációs lehetőség. Raphinha viszont mindent tud. :) Védekezni is, támadni is. Hihetetlenül magas szinten.

Dembélé statjai: https://fbref.com/en/players/b19db005/Ousmane-Dembele
Collado statjai: https://fbref.com/en/players/85dace26/Alex-Collado
Raphinha statjai: https://fbref.com/en/players/3423f250/R ... as-Belloli
més que un club
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.29. 10:41:32

Fernando írta:
2022.05.28. 21:28:09

- Xavi állítólag közölte Collado-val, hogy számol vele a következő szezonban, ahogyan Pablo Torre-vel is az első csapatnál (SPORT)
Köszi az infókat!
Collado ekkora szezont ment,vagy van vele szemben valami lelkiismeretfurdalása a klubnak?
Pablo Torre-ról mit lehet tudni? Azt tudom,hogy a margittal ment érte a klub,és ide jött,ez jó pont:) Karakterre,paraméterekre olyan Puigosnak tűnik
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.29. 10:34:16

LM10 írta:
2022.05.29. 10:10:57
Már egy ideje foglalkoztat ez a gondolat, de így, hogy a Madrid megint felült a BL trónra, gondoltam írásba is adom: Hogyan lehetséges az, hogy ő náluk a "kiöregedett" Modric, Kroos, Benzema ilyen jól muzsikáljon. Furcsán változik a foci, régen 34 évesen már amerikában vezettek le a sztárok, ma meg BL-t nyernek.
Ja, ez amúgy nagyon érdekes dolog. Szerintem egyrészt az életmódbeli szokások, illetve a fizikai felkészültség a különbség egyik és másik 34 éves, illetve a régi és a mai között. Meg persze azért genetika és szerencse is a sérülések tekintetében, de még ez a szerencsefaktor is csökkenthető teljes profizmussal.

Nálunk hosszú évekig lötyögés volt, és bár ez merő feltételezés, és lehet, hogy totál téves, de valahogy nem látom magam előtt azt a profizmust, ahogy mindenki megfelelő életmódot folytatott, megfelelő étkezéssel, alvással, napi ritmussal, stb az elmúlt időszakban. Ez meg 30 felett ütközik ki tán a legjobban, addig meg lehet úszni következmények nélkül. A sebesség sem mindegy, ha egy eleve lassú Busquets még tovább lassul, az már gázos a posztján.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.05.29. 10:10:57

Már egy ideje foglalkoztat ez a gondolat, de így, hogy a Madrid megint felült a BL trónra, gondoltam írásba is adom: Hogyan lehetséges az, hogy ő náluk a "kiöregedett" Modric, Kroos, Benzema ilyen jól muzsikáljon. Furcsán változik a foci, régen 34 évesen már amerikában vezettek le a sztárok, ma meg BL-t nyernek. Részben ez annak is köszönhető szvsz, hogy nincs annyira eltelítve jó játékosokkal a piac, hogy egyből lehessen tehetséges fiatalokkal cserélni az öregeket. Bele lehetne ebbe menni mélyebben, de ez offtopic lenne ide.

Barca igazolás szempontból azért tartottam ezt fontosnak, mert sokszor azt gondoljuk, hogy hibát követünk el, hogy "kiöregedett" Azpi, Marcos Alonso, Koulibaly, meg Lewandoswki a célpontunk. A mai felhozatal mellett, a nem elhanyagolható rossz anyagi helyzetünk mellett nem is tudunk mást tenni, mint rárepülni azokra a játékosokra akiknek a szerződése lejárt (Kessié, Christensen), vagy az 1-2 szezon óta berobbanó Raphinha vonalak mellett a rutinos, bevált rókák megszerzése maradt nekünk. Azért pl egy Lewandowski legalább 2, inkább 3 évig a spanyol ligába megrúgná a maga 25 gólját alsó hangon, és egy BL mezőnyben is lehetne különbség.

A Fati, Gavi,Pedri, Araujo vonal nagyon-nagyon ígéretes , de kellenek a 25-30 év közötti játékosok is ( de jong , Kessié, Raphinha vagy Dembelé, Depay, TS), és nem mellesleg az öreg rókák, (Alba, Busi, Piqué, Azpi, Lewa). Így azért ki lehetne már ballanszírozni egy olyan teamet, amivel lehetne rotálni a rendszert gond nélkül. És igen, lehet 2 szezon múlva az összes öreg kikopik, de az már 2 év utáni probléma, jelenlegi helyzetben viszont sokat adhatnak még ők nekünk. Az idei szezon kicsit aról szólt, hogy vannak a régi öregek, meg a szemtelenül fiatalok 20 év alatt, pár olyan játékossal, akik most vannak erejük tejében. Ahogy Xavi is már elmerte mondani az igazságot a Villarreal előtti sajtótájékoztatón: Olyan emberek kellenek a csapatban, akik keződ szinten is jók, nem csak darabszámra vannak meg csere szinten.

Kedden egyébként klub meeting lesz, ahol a pénzügyi helyzet rendezése lesz a fő téma. Bizakodjunk, hogy Laportáék kiokoskodják, hogyan lehetne minőségben javítani az állományon.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.29. 10:01:52

Jó lenne a Dembelé kérdést gyorsan lezongorázni, hogy lássa a vezetőség, merre tovább. Én nem erőlködnék, Raphinha is adhat bőven annyit.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.05.29. 09:37:29

Cseri írta:
2022.05.29. 08:48:20
Csodálkozom,hogy Di Mariat még nem hozták szóba a csapattal :D
Majdnem biztos, hogy a Juvéba megy.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.29. 08:48:20

Csodálkozom,hogy Di Mariat még nem hozták szóba a csapattal :D
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.05.28. 21:28:09

Pár hírmorzsa:

- Jutglá közel a Brugges-höz. 5-7 millió között kaphatunk érte. (Matteo Moretto)

- Közel a megállapodás a Leeds-el Raphinha átigazolása kapcsán. Deco sürgeti az ügyet. Állítólag a játékossal már jó ideje megvan a megállapodás. 5 éves szerződés.
(SPORT)

- Xavi állítólag közölte Collado-val, hogy számol vele a következő szezonban, ahogyan Pablo Torre-vel is az első csapatnál (SPORT)

- Továbbra is megy a Lewa-saga. A Bayern keményedik Lewa jönne, mi akarjuk. 3 éves vagy 2+1 éves szerződéssel. (Fabrizio Romano)
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése