Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.10. 00:25:52

vidra írta:
2022.08.10. 00:06:35
Nem rossz a csapat kinézete, de ocsmány amilyen mostohán bánunk a játékosainkkal mostanában.
Áthoztam. Nem mondom, hogy maradéktalanul meg vagyok elégedve a dologgal, mert bennem is van tüske, de azért ha valaki valahol 3. lesz már csak a posztjára és/vagy nem szerepel az edző tervei közt, azt mindenhol megpróbálják elsózni, nem csak itt. Sok példát lehet találni szerte Európában. Vagy akár még sokkal mostohábban bánnak valakivel. Ne menjünk messzebb, Lewandowsky pont így került ide, sőt, ott jobban elmérgesedtek a dolgok, pedig hát azért ha valakit, Lewát illett volna megbecsülni. Vagy Azpit pont fordítva, nem engedték el, az sem sokkal jobb. A klubnak mindig nagyobbnak kell lennie. Lehetne bocsánatért esedezve a sajtóban elengedni, de azért ezt nem sok helyen teszik meg, és Laportáéknak tuti, hogy a legkisebb gondjuk vasárnap este 10-kor is nagyobb, mint hogy azon aggódjanak, hogy néz ki valami a sajtóban, amire eleve kevés ráhatásuk van.

Umtitinél, Lenglet-nél nem is tesszük szóvá, Depay esete csak azért szomorú, mert ennyire peches lett az ittléte minden szempontból, és amúgy nagyon jó játékos. Amúgy ha valamiben, abban nem 99,9, hanem 100%-ig vagyok biztos, hogy Xavival ezt normálisan megbeszélték, és nem úgy, hogy kapott egy sms-t éjjel 2-kor.

Azért vagyok biztos, hogy megbeszélték ezt rendesen, amit még az átigazolási szezon előtt írtam, hogy szerintem most menni fog kb mindenki, az előző évekkel ellentétben: Xavi egy ember, és a jobbik fajtából, és tekintélye is van. Ő szerintem leült mindenkivel, megbeszélték a dolgokat. Vele nem durciznak be. Csupa olyan ember távozik, akiket évek óta akarunk kikotorni innen, és hirtelen mind egyszerre... ez nem véletlen. Laportáék is jól végzik a dolgukat, de ez szerintem 90%-ban a Xavi-faktor. Ha 3 hónapig egy meccset sem nyerne vele a csapat és megbukna, már ezért megérte elhozni Qatarból, hogy kimentett minket tavaly a sz@rból, ki tudtuk tisztogatni a keretet, és komoly játékosok jöttek ide.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.09. 23:35:03

Chino írta:
2022.08.09. 16:02:00
Itt pedig még egy bőven alakuló csapat van, akié inkább a jövő, mint a jelen.
Nem könnyű megtalálni a megfelelő kifejezést arra, hogy mi alakul, mert a jelen és jövőn kívül bizony vannak itt a múltból is, mégha jelenleg úgy is tűnik, hogy talán csak a padra.
Nagyon kíváncsi vagyok a szombati kezdőnkre.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.09. 19:36:55

1994barca írta:
2022.08.09. 18:51:00
Kassandra írta:
2022.08.09. 17:40:23
Az üzleti életben nincsen fekete mágia, inkább olyan simliskedés, amivel a Barcelona vezetése rengetegszer lebukott az utóbbi időben. Pl ez a 150 millió eurós saját pénz külső tőkeként való feltüntetése már PSG, Man City szintű alja viselkedés, ugyanígy játszották ki az FFP-t ezek a klubok is.

Amúgy erről a sok csökkentett fizuról is kerülhetnek majd ki kellemetlen dolgok utólag, ahogy eddig is történt.

De Jong szabálytalan szerződésével (már ha...) a sajtón keresztül fenyegetőzni szintén gusztustalan. Nem sok erkölcsi tartás maradt a klubban a sikerkorszak után. Azt tudni kellett volna kezelni.
Te ezt mivel támasztod alà? Link? Hivatalos kommunikáció? Érződik az írásaidból, hogy nem sok közöd van a Barcàhoz! Nem èrtem… mindegy! Xavinak adva lesz a lecke, hogy egy ilyen komoly csapatból mit fog tudni kihozni..
Téma off;
Elnézést a hibáért
Ez nem off, egy átigazolási hírre reagáltam az átigazolások topicban, te meg az én írásomra.

Mit linkeljek, ezektől hangos a net :lol: Az első mai, tegnapi hír, a másodikat nálatok olvastam, a Neymar per kapcsán, aminek a napokban volt egy tárgyalása, a harmadik meg megint napok óta hír, minden sportoldal lehozta.

Xavinak adva lesz a lecke, ez tény, egyetértünk. Egyrészt nagy nyomás lesz a csapaton, elvárás lesz címeket nyerni, pedig nem gyenge csapatok ellen kell majd bizonyítani sem Spanyolországban (mármint a Madrid, a többi gyenge - gondolom megint olyan szezon lesz, hogy az ezüstérmesnek is lesz 90+ pontja), Európában meg pláne. Másrészt lesz kb 8 új játékos a keretben, eleve az igazolások nagyjából fele szokott beválni, meg a januári érkezők is frissek még, nem semmi feladat előtt áll.Bár Solskjaer is jól indult, aztán nagyot zuhant, még nem teljesen egyértelmű, hogy reális hasonló menetelést várni tőle, mint amit a tavasszal lenyomot, csak éves hosszban. Meg kicsit lutri az is, hogy melyik csapat hogyan jön majd ki a VB-ből, kinek mennyit pihennek a játékosai. A Barca például Pedrivel, a Madrid Modriccal, Benzemával nagyon megszívhatja adott esetben. Majd meglátjuk, izgi lesz az tény.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.09. 17:40:23

MessiNeymarSuarez írta:
2022.08.09. 15:01:58
soadroli írta:
2022.08.09. 13:24:32
📌 Agreement reached between Barcelona and Manchester City by Bernardo #Silva. ⏳🇵🇹 (Pedro Almeida)
A hírek szerint 50-60 millió körüli árban egyeztek meg, ha Alemanyék ennyiért elhozzák akkor az már tényleg fekete mágia lenne :lol:
Az üzleti életben nincsen fekete mágia, inkább olyan simliskedés, amivel a Barcelona vezetése rengetegszer lebukott az utóbbi időben. Pl ez a 150 millió eurós saját pénz külső tőkeként való feltüntetése már PSG, Man City szintű alja viselkedés, ugyanígy játszották ki az FFP-t ezek a klubok is.

Amúgy erről a sok csökkentett fizuról is kerülhetnek majd ki kellemetlen dolgok utólag, ahogy eddig is történt.

De Jong szabálytalan szerződésével (már ha...) a sajtón keresztül fenyegetőzni szintén gusztustalan. Nem sok erkölcsi tartás maradt a klubban a sikerkorszak után. Azt tudni kellett volna kezelni.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.08.09. 17:32:12

vamosrobi írta:
2022.08.09. 16:46:33
Szerintetek De Jong a Chelseabe megy, vagy sittre? Állítólag a jelenlegi vezetés bűncselekményre utaló dolgokat talált a szerződésben, amit Barto a lemondása előtt nem sokkal aláíratott vele (Ter Stegenről is szólnak a hírek). Azt hiszem lesz ő még a barcelonai bíróságra beidézve, ahogy Neymar is...
Vagy csak a szokásos lejáratás meg a hergelés megy a nem kívánatos játékos ellen. + elterelik a figyelmet erről a beégésről. https://twitter.com/Millar_Colin/status ... e-20220808
vamosrobi
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2017.02.14. 21:27:24

2022.08.09. 16:46:33

Szerintetek De Jong a Chelseabe megy, vagy sittre? Állítólag a jelenlegi vezetés bűncselekményre utaló dolgokat talált a szerződésben, amit Barto a lemondása előtt nem sokkal aláíratott vele (Ter Stegenről is szólnak a hírek). Azt hiszem lesz ő még a barcelonai bíróságra beidézve, ahogy Neymar is...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.09. 16:36:53

Chino írta:
2022.08.09. 16:02:00

Bl győzelem nem lehet elvárás sehol sem, max. hogy tűzközelben legyenek. Itt pedig még egy bőven alakuló csapat van, akié inkább a jövő, mint a jelen.
Piqué nem hiszem, hogy nyavalyogna, tisztában van vele, hogy Araujo és Koundé előtte van a sorban, Christensen meg ki tudja, ráadásul szerintem 90 %, hogy az utolsó szezonja vagy jövőre már tényleg epizódszerep az övé. Nem olyan a fizikuma, mint mondjuk Thiago Silvának, ráadásul folyamatos térdfájdalmakkal küzd, Xavi ellen meg amúgy sem hiszem, hogy lázadozna. Ahogy Auba sem valószínű, hogy verné az asztalt. Elhoztuk elé a világ egyik legjobb centerét, aki kb. ugyanannyi idős, az Arsenalban sem volt jobb a helyzete.
Dembélé és Raphinha szintén nem hiszem, hogy hőbörögne, főleg, hogy ők akartak iszonyatosan jönni. Mindkettőnek fel lett vázolva a helyzet, ahogy az összes érkezőnek. Alonso a válogatottban is Alba mögött van, nem gondolom, hogy meglepetés lesz neki a csere szerep.
Pjanic tudja, hol a helye, Nico elmegy, De Jong meg lázadozhat, a fizetéséből nem adott le, hogy könnyebb legyen a klubnak, elmenni nem akart, mivel fenyegetőzhet? Gavi meg ha saját nevelésként nem tudja elviselni, hogy még épp 18 évesen nem kezdő egy ilyen erős mezőnyben, akkor kívül tágasabb, pedig én tényleg nagy rajongója vagyok. Bár nem tartom igaznak ezt a "nem hosszabbítok, ha jön BS szöveget", valaki fellökte, aztán mindenki készpénznek veszi.

Xavinak szerintem meg van az elképzelése, minden játékossal külön-külön beszélt, gondolom nem üres ígérgetések voltak.

Bár Silváról eddig mindenhol 75-80 millióról olvastam, 60-65-ért kizárt hogy eladják és ő is kezdi már unni a helyzetet. Azért csak egy City kezdőjátékosa, nem hiszem, hogy a kardjába dőlne ha maradnia kell.
Pontosan, ráadásul milyen rossz lenne már ha valahol a BL győzelem elvárás lenne, ahol a legrangosabb kupasorozat elhódítása csak "kötelező letudása", ott mi az extra cél? Veretlenül megnyerni és mindenkit minimum 5-0-s összesítéssel búcsúztatni? :D Még a Realnál sem kötelező, pedig ott tényleg olyan mennyiségben nyerik mintha nem lenne holnap.

Viszont ilyen kerettel már tényleg közel kerülhetünk a tűzhöz, még akár szerencsével bármire lehet reális esélyünk is, és egyre valóságosabb elvárás lehet a tisztes helytállás a BL-ben egy komoly csapat ellen, ami jó út a fejlődéshez.
Én egy tisztességes, egyenrangú ellenfélként játszva, izgalmas párharcban egy City-Liverpool ellen búcsúzással elégedett lennék.
Persze ez papíron a mostani csapat alapján, aztán lehet hogy ebből a gyakorlatban 0-24 oldalpassz foci valósul meg olyan morállal hogy örülünk ha 5 alatt megússzuk:lol:

Szerintem mivel az Azpiliqueta-transzfer meghiúsult így Koundé lesz jövőre a JHV.
Az sincs kizárva hogy a szűkös határidő és aggódások felerősödése miatt Xavinak választania kellett a 2 játékos között, mivel mindkét játékos minél hamarabb akarta rendezni a jövőjét de mi nem tudtuk volna mindkettőt hozni a 4-edik gazdasági ügylet aktiválásáig, amire ma került sor
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.09. 16:02:00

Cseri írta:
2022.08.09. 15:13:45

Egy apró észrevétel, Pjanic bosnyák (nem szeretném, ha agyon lőnének) :)

Amúgy Alonso ennyire gáz, mint ahogy itt sokan írják, vagy Baldé rabolta el ennyire a szíveket? Eddig az volt a gond, hogy Albának nincs cseréje, most úgy tűnik megoldódik, és most az a gáz.
Ahogy néztem, 40+ meccse volt a cselzíbe tavaly, szerzett 5 gólt meg kb. volt 6 asszisztja, ez nem tűnik annyira trének.
Huhh, sorry ezt benéztem, mea culpa.
Troym írta:
2022.08.09. 14:32:00
Chino írta:
2022.08.09. 13:45:20
Ráadásul én egy rendkívül '"intelligens" játékosnak tartom, aki mind egyenként, mind összességében rendben tudja tartani az öltözőt.
Ez egy másik téma, és majd kiderül, idén más lesz a csapat körül az elvárás és a hangulat. BL győzelem és bajnoki cím az elvárás egyik oldalon és lesz egy nyavalygó Pique, Auba, Dembele v Raphinha és bárki aki kimarad a 10 db középpályás közül, főleg ha jön még BS is a másik oldalon. Gondolom Alonso se a lelátóra szerződik. Tavaly egyben tartani az öltözőt 5 nagyöreg, 3-4 topjátékos és a fiatalok közt, meg idén egy allstar csapatban nem ugyanaz. Nem kivitelezhetetlen, de pl olyan nem megengedhető, hogy FT 10 meccset játszik zsinórban.
Hiszem, hogy megoldhatja, de jóval több munkát igényel tőle is.
Bl győzelem nem lehet elvárás sehol sem, max. hogy tűzközelben legyenek. Itt pedig még egy bőven alakuló csapat van, akié inkább a jövő, mint a jelen.
Piqué nem hiszem, hogy nyavalyogna, tisztában van vele, hogy Araujo és Koundé előtte van a sorban, Christensen meg ki tudja, ráadásul szerintem 90 %, hogy az utolsó szezonja vagy jövőre már tényleg epizódszerep az övé. Nem olyan a fizikuma, mint mondjuk Thiago Silvának, ráadásul folyamatos térdfájdalmakkal küzd, Xavi ellen meg amúgy sem hiszem, hogy lázadozna. Ahogy Auba sem valószínű, hogy verné az asztalt. Elhoztuk elé a világ egyik legjobb centerét, aki kb. ugyanannyi idős, az Arsenalban sem volt jobb a helyzete.
Dembélé és Raphinha szintén nem hiszem, hogy hőbörögne, főleg, hogy ők akartak iszonyatosan jönni. Mindkettőnek fel lett vázolva a helyzet, ahogy az összes érkezőnek. Alonso a válogatottban is Alba mögött van, nem gondolom, hogy meglepetés lesz neki a csere szerep.
Pjanic tudja, hol a helye, Nico elmegy, De Jong meg lázadozhat, a fizetéséből nem adott le, hogy könnyebb legyen a klubnak, elmenni nem akart, mivel fenyegetőzhet? Gavi meg ha saját nevelésként nem tudja elviselni, hogy még épp 18 évesen nem kezdő egy ilyen erős mezőnyben, akkor kívül tágasabb, pedig én tényleg nagy rajongója vagyok. Bár nem tartom igaznak ezt a "nem hosszabbítok, ha jön BS szöveget", valaki fellökte, aztán mindenki készpénznek veszi.

Xavinak szerintem meg van az elképzelése, minden játékossal külön-külön beszélt, gondolom nem üres ígérgetések voltak.

Bár Silváról eddig mindenhol 75-80 millióról olvastam, 60-65-ért kizárt hogy eladják és ő is kezdi már unni a helyzetet. Azért csak egy City kezdőjátékosa, nem hiszem, hogy a kardjába dőlne ha maradnia kell.
Forca Barca!!!!
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2022.08.09. 15:15:48

Engem már érkezők nem mozgatnak meg, ellenben a regisztrációk hiánya annál inkább fogalkoztat (bár nem kellene, mert hát tenni úgysem tudok az ügy érdekében), remélem azért szombaton látok majd új arcokat is a TV képernyőn.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.09. 15:13:45

Chino írta:
2022.08.09. 13:45:20

Az előszezont nézve Pjanic például, ha nem is klasszisokkal volt jobb, de elég komoly különbség volt köztük. A szerb pedig elfogadja a padot, csökkentette a fizetését, majd abból is leadott 60 %-ot, ezzel sincs baj.
Egy apró észrevétel, Pjanic bosnyák (nem szeretném, ha agyon lőnének) :)

Amúgy Alonso ennyire gáz, mint ahogy itt sokan írják, vagy Baldé rabolta el ennyire a szíveket? Eddig az volt a gond, hogy Albának nincs cseréje, most úgy tűnik megoldódik, és most az a gáz.
Ahogy néztem, 40+ meccse volt a cselzíbe tavaly, szerzett 5 gólt meg kb. volt 6 asszisztja, ez nem tűnik annyira trének.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.09. 15:01:58

soadroli írta:
2022.08.09. 13:24:32
📌 Agreement reached between Barcelona and Manchester City by Bernardo #Silva. ⏳🇵🇹 (Pedro Almeida)
A hírek szerint 50-60 millió körüli árban egyeztek meg, ha Alemanyék ennyiért elhozzák akkor az már tényleg fekete mágia lenne :lol:
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.09. 14:32:00

Chino írta:
2022.08.09. 13:45:20
Ráadásul én egy rendkívül '"intelligens" játékosnak tartom, aki mind egyenként, mind összességében rendben tudja tartani az öltözőt.
Ez egy másik téma, és majd kiderül, idén más lesz a csapat körül az elvárás és a hangulat. BL győzelem és bajnoki cím az elvárás egyik oldalon és lesz egy nyavalygó Pique, Auba, Dembele v Raphinha és bárki aki kimarad a 10 db középpályás közül, főleg ha jön még BS is a másik oldalon. Gondolom Alonso se a lelátóra szerződik. Tavaly egyben tartani az öltözőt 5 nagyöreg, 3-4 topjátékos és a fiatalok közt, meg idén egy allstar csapatban nem ugyanaz. Nem kivitelezhetetlen, de pl olyan nem megengedhető, hogy FT 10 meccset játszik zsinórban.
Hiszem, hogy megoldhatja, de jóval több munkát igényel tőle is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.09. 13:45:20

bence0330 írta:
2022.08.09. 10:13:48
Troym írta:
2022.08.09. 10:06:19
Ezzel a gond maga Xavi. Hatalmas játékos volt, és látszik, hogy egy napon legendás edző lehet, de még nem az. A koncepció megkívánná akkor egy Klopp megszerzését, aki tudja, hogy kell BL-t nyerni. (Xavi is nyert többet is, de más játékosként és edzőként)
Félreértés ne essék szerintem ő az ideális edző, de Európai topfutball szintjén kezdő vezetőedző.
Amúgy nem ártana visszaállítani a csapat reklám, marketing értékét sem. Szerintem egy kiskölyök sem vesz Alonso, Pjanic mezt, annál még Nico, Balde is népszerűbb, abban sem hiszek, hogy Nico gyengébb minőséget képvisel Pjanicnál, onnan gondolom, hogy egyszerűen nem kell senkinek a bosnyák srác, még Törökországból is elzavarták. Ezt a szintet azért megugorja Nico. Plusz igenis kellenek helyi "hősök",, attól válik egy csapat szerethetővé. Hát a Real Madrid nevelésű Alonso nem egészen ez a kategória.
Az elejével egyetértek. Ezzel nyírták ki Lampardot is. Xavit remélem nem fogják.
Pjnaic viszont szerintem más szint, mint Nico. És kétlem, hogy azért akarnák hazazavarni, mert nem jó, hanem mert orbitális fizetése van, amiből biztos sokat kellene átvállalni is.
Azért nézzük meg kik voltak azok az edzők, akikkel sikerült BL-t bajnokságokat nyerni. Rijkaard, Pep, Lucho, mindegyikük játékosként volt nagy, edzőként még talán Xavinak van a legtöbb rutinja ezekből. Valverde, Setien, Tata, Koeman stb. látjuk mit ért. Vagy odaát Zidane.
Xavinak legalább van egy konkrét elképzelése és ahhoz keresett játékosokat és nem csak sztárokat igazoltunk össze-vissza indokolatlanul. És ezzel a projekttel sikerült meggyőzni elég nagy kaliberű játékosokat. Ráadásul én egy rendkívül '"intelligens" játékosnak tartom, aki mind egyenként, mind összességében rendben tudja tartani az öltözőt.

Nico tavaly beugrónak jó volt, tudott segíteni, de jelenleg inkább időhúzó cserének érzem. Az előszezont nézve Pjanic például, ha nem is klasszisokkal volt jobb, de elég komoly különbség volt köztük. A szerb pedig elfogadja a padot, csökkentette a fizetését, majd abból is leadott 60 %-ot, ezzel sincs baj. Niconak pedig játékpercekre van szüksége, amit itt nem kap meg. Csak azért mert saját nevelés nem kellene itt tartani, bár már a tendenciából és a képességeiből adódóan nem hiszem hogy újra itt lesz valamikor. Abdetól pedig szintén meg kell szabadulni, bár ő még hivatalosan nem is a felnőtt keret tagja.

Igazából a következő részt nem is kellene eladni, mert megvan az a 150 millió csak kiderült, hogy a liga szabályai szerint az nem könyvelhető el bevételként.

A Silva-De Jong dologról pedig az utóbbi két napban csak olyan hírek szóltak, hogy kizárólag "csereként" lehet megoldani, lehet, hogy most megint előjött a másik variáció, de a kettő közül utóbbi nem tűnik túl valószínűnek. Egyelőre a regisztrációkat és eladásokat sem tudjuk intézni, amit a héten pedig muszáj lesz, ehhez még egy 80 milliós kiadás plusz további bér nem hiszem, hogy beleférne.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.09. 13:35:17

soadroli írta:
2022.08.09. 13:24:32
📌 Agreement reached between Barcelona and Manchester City by Bernardo #Silva. ⏳🇵🇹 (Pedro Almeida)
Szerintem továbbra is teljesen felesleges elhozni. Nincs normális jobbhátvéd, nincs épkézláb csere (vagy kezdő) balhátvéd, csak SR v2.0 Marcos Alonso személyében, erre hozunk még egy középpályást. Plus ha miatta nemcsak Nico, de Gavi is megy, akkor meg konkrétan káros is.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5156
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.08.09. 13:24:32

📌 Agreement reached between Barcelona and Manchester City by Bernardo #Silva. ⏳🇵🇹 (Pedro Almeida)
Kép
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.08.09. 13:18:09

visca el barca írta:
2022.08.09. 13:11:41
messideco írta:
2022.08.09. 13:03:41
Nico közel a Valenciához, egy évig, köcsönbe. Helyes döntésnek tartom, főleg Pjanic - valószínű - maradása miatt.
Azon kivul h a csekelyke fizetesebol vmennyit atvallal a valencia, sok ertelme nincs ennek a kolcsonadasnak. Ezeknek a fiatal jatekosoknak a 99%-a par ev alatt vmi girona szintu csapatban ragad meg. Nem is emlekszem az elmult jo par evbol olyanra, hogy vki kolcsonbol visszaterve maradandot alkotott volna.
Inkább a Valenciában fix kezdő, mint nálunk néha 5-10 perceket játszon.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.09. 13:11:41

messideco írta:
2022.08.09. 13:03:41
Nico közel a Valenciához, egy évig, köcsönbe. Helyes döntésnek tartom, főleg Pjanic - valószínű - maradása miatt.
Azon kivul h a csekelyke fizetesebol vmennyit atvallal a valencia, sok ertelme nincs ennek a kolcsonadasnak. Ezeknek a fiatal jatekosoknak a 99%-a par ev alatt vmi girona szintu csapatban ragad meg. Nem is emlekszem az elmult jo par evbol olyanra, hogy vki kolcsonbol visszaterve maradandot alkotott volna.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.08.09. 13:03:41

Nico közel a Valenciához, egy évig, köcsönbe. Helyes döntésnek tartom, főleg Pjanic - valószínű - maradása miatt.
"And my heart will leave you never."
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.08.09. 12:30:23

Troym írta:
2022.08.09. 10:06:19

Amúgy nem ártana visszaállítani a csapat reklám, marketing értékét sem. Szerintem egy kiskölyök sem vesz Alonso, Pjanic mezt, annál még Nico, Balde is népszerűbb, abban sem hiszek, hogy Nico gyengébb minőséget képvisel Pjanicnál, onnan gondolom, hogy egyszerűen nem kell senkinek a bosnyák srác, még Törökországból is elzavarták. Ezt a szintet azért megugorja Nico. Plusz igenis kellenek helyi "hősök",, attól válik egy csapat szerethetővé. Hát a Real Madrid nevelésű Alonso nem egészen ez a kategória.
Szerintem Nico semmilyen szintet nem ugrik meg, de teljesen mindegy, Pjanic és Nico nélkül is teljes a csapat, egyikre se lenne szükség. Beugrónak persze jók.

Helyi hőseink voltak elegen, levakarni se tudjuk őket... Viszont a csapat marketingértékét majd az eredmények visszarántják mindegy, hogy Pjanic játszik-e vagy sem.
A mezeladásból pedig pont a klubnak nem sok pénze van, persze, ha sok kelendő-mez van a pályán, a következő mez-szponzortól jobb szerződést kaphatunk.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.09. 12:28:02

fanbarca írta:
2022.08.09. 10:56:05
Ronaldinho&Barca írta:
2022.08.09. 10:53:49
Utóbbi hetek kimaradtak, hogy állunk a regisztrációkkal, mindenki ott lehet a hétvégi rajton?
Egyelőre senki. További 150 millió eurónyi bevétel hiányzik.
Troym írta:
2022.08.09. 10:06:19
Szerintem egy kiskölyök sem vesz Alonso, Pjanic mezt, annál még Nico, Balde is népszerűbb...
Nem kell minden játékos lázba hozza a fiatalokat. Minden csapatban vannak brusztolós rendszeremberek. A mezeladás bőven meglesz az Araujo, Gavi, Pedri, Raphinha, Lewandowski, Fati vonalból. Ettől függetlenül én sem mondom, hogy szeretném, hogy Alonso és Pjanic itt játsszon, csupán ez az érv ide szerintem nem talál.
A hírek szerint pont most aktiválta a csapat a negyedik gazdasági "löveget", kb 100millió euro értékben, plusz Piqué-Busi fizetéscsökkentése a terítéken van.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.08.09. 10:56:05

Ronaldinho&Barca írta:
2022.08.09. 10:53:49
Utóbbi hetek kimaradtak, hogy állunk a regisztrációkkal, mindenki ott lehet a hétvégi rajton?
Egyelőre senki. További 150 millió eurónyi bevétel hiányzik.
Troym írta:
2022.08.09. 10:06:19
Szerintem egy kiskölyök sem vesz Alonso, Pjanic mezt, annál még Nico, Balde is népszerűbb...
Nem kell minden játékos lázba hozza a fiatalokat. Minden csapatban vannak brusztolós rendszeremberek. A mezeladás bőven meglesz az Araujo, Gavi, Pedri, Raphinha, Lewandowski, Fati vonalból. Ettől függetlenül én sem mondom, hogy szeretném, hogy Alonso és Pjanic itt játsszon, csupán ez az érv ide szerintem nem talál.
més que un club
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4473
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.08.09. 10:53:49

Utóbbi hetek kimaradtak, hogy állunk a regisztrációkkal, mindenki ott lehet a hétvégi rajton?
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7092
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.09. 10:13:48

Troym írta:
2022.08.09. 10:06:19
Ezzel a gond maga Xavi. Hatalmas játékos volt, és látszik, hogy egy napon legendás edző lehet, de még nem az. A koncepció megkívánná akkor egy Klopp megszerzését, aki tudja, hogy kell BL-t nyerni. (Xavi is nyert többet is, de más játékosként és edzőként)
Félreértés ne essék szerintem ő az ideális edző, de Európai topfutball szintjén kezdő vezetőedző.
Amúgy nem ártana visszaállítani a csapat reklám, marketing értékét sem. Szerintem egy kiskölyök sem vesz Alonso, Pjanic mezt, annál még Nico, Balde is népszerűbb, abban sem hiszek, hogy Nico gyengébb minőséget képvisel Pjanicnál, onnan gondolom, hogy egyszerűen nem kell senkinek a bosnyák srác, még Törökországból is elzavarták. Ezt a szintet azért megugorja Nico. Plusz igenis kellenek helyi "hősök",, attól válik egy csapat szerethetővé. Hát a Real Madrid nevelésű Alonso nem egészen ez a kategória.
Az elejével egyetértek. Ezzel nyírták ki Lampardot is. Xavit remélem nem fogják.
Pjnaic viszont szerintem más szint, mint Nico. És kétlem, hogy azért akarnák hazazavarni, mert nem jó, hanem mert orbitális fizetése van, amiből biztos sokat kellene átvállalni is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.09. 10:06:19

jclayton írta:
2022.08.09. 09:43:49

Én ezzel úgy vagyok, hogy pont nem zavar. A klub a nyáron egyértelműen ráment a win-now módra, a játékosfejlesztés helyett deklaráltan a drága, (talán) minőségi igazolásokra, akkor már legyenek következetesek és a második sorban is üljenek drága veteránok a betanuló fiatalok helyett. Ne azon múljon egy esetleges serleg, hogy Nico az elődöntőben próbálja megszerezni a BL-rutint három sérülés miatt.
Az már egy másik kérdés, hogy szerintem ez egy rossz koncepció és a csapat középtávú csődjéhez vezet, de ha már van nekik egy víziójuk, ne végezzenek félmunkát.
Ezzel a gond maga Xavi. Hatalmas játékos volt, és látszik, hogy egy napon legendás edző lehet, de még nem az. A koncepció megkívánná akkor egy Klopp megszerzését, aki tudja, hogy kell BL-t nyerni. (Xavi is nyert többet is, de más játékosként és edzőként)
Félreértés ne essék szerintem ő az ideális edző, de Európai topfutball szintjén kezdő vezetőedző.
Amúgy nem ártana visszaállítani a csapat reklám, marketing értékét sem. Szerintem egy kiskölyök sem vesz Alonso, Pjanic mezt, annál még Nico, Balde is népszerűbb, abban sem hiszek, hogy Nico gyengébb minőséget képvisel Pjanicnál, onnan gondolom, hogy egyszerűen nem kell senkinek a bosnyák srác, még Törökországból is elzavarták. Ezt a szintet azért megugorja Nico. Plusz igenis kellenek helyi "hősök",, attól válik egy csapat szerethetővé. Hát a Real Madrid nevelésű Alonso nem egészen ez a kategória.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.08.09. 09:43:49

Troym írta:
2022.08.09. 08:55:55
Ez a hír hangzik eddig a legnagyobb pofonnak, ha megvalósul. 2 (illetve Baldeval 3) tehetséges srác keresi a kiutat egy Pjanic-Alonso duó miatt. Egy lyukas garast nem kéne adni Alonsoért, Pjanic meg nálam nem maradhatna Nico maradna mindenképp. És akkor még a Gavi hosszabbítása körüli egyre több hír is minimum elgondolkodtató, hogy nem ír alá, ha BS érkezik. Lehet kacsa, de van abban is logika.
Xavi is rengeteg támogatót fog veszíteni, ha 3-4 saját nevelés elmegy futottakmég kategóriás, senkinek nem kellő koloncok miatt.
Én ezzel úgy vagyok, hogy pont nem zavar. A klub a nyáron egyértelműen ráment a win-now módra, a játékosfejlesztés helyett deklaráltan a drága, (talán) minőségi igazolásokra, akkor már legyenek következetesek és a második sorban is üljenek drága veteránok a betanuló fiatalok helyett. Ne azon múljon egy esetleges serleg, hogy Nico az elődöntőben próbálja megszerezni a BL-rutint három sérülés miatt.
Az már egy másik kérdés, hogy szerintem ez egy rossz koncepció és a csapat középtávú csődjéhez vezet, de ha már van nekik egy víziójuk, ne végezzenek félmunkát.
Válasz küldése