Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.17. 11:33:04

An agreement for the salary reduction/deferral with either Busquets or Piqué is very complicated. Neither of them want to accept the club's terms.
@gbsans

Ha ők nem csökkentenek fizut, FdJ meg marad, akkor nem tudom Kounde hogy lesz regisztrálva és Gavi miből kap új szerződést, tippre ezért árulják hirtelen Destet.
Ma már nem is Foyth, hanem valami 21 éves Kaboré nevű srác jelent meg, mint jhv, aki a Troyesban játszik a ManCitytől kölcsönvéve. (Sport)

Plusz érdekesség, hogy a Mundo összeszedte, hogy a sok éves bhv hiányunk ellenére hány saját nevelésű bhv játszik egész magas szinten, szerintem érdekes: Cucurella - Chelsea, Sergi Gomez - ManCity, Miranda-Betis, Moreno-Betis, Grimaldo-Benfica.
5 egészen épkézláb játékos, nekem fura, hogy semelyikük esetén nem látták meg, hogy Alba cseréjeként, váltótársaként jó lehetne.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.17. 10:12:53

Nem lett volna rossz BS, de ha Frenkie marad, nincs rá szükség. Így is bivaly a keret. Jobbhátvéd meg egyszerűen nincs a piacon. Ellenünk nagyon tetszett Knauff, de ő sem bekk, inkább kp. Desthez kell mérni minden lehetséges jelöltet, én nem gondolom hogy Foyth pl előrelépés lenne hozzá képest.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5156
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.08.17. 09:29:01

Bernardo Silva is ready to stay at Manchester City; a transfer to FC Barcelona is now highly unlikely.
@TheAthleticUK
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.16. 22:45:58

Andris írta:
2022.08.16. 21:55:19
Nem, az biztos egy elírás volt csak, hogy az aranylabda lista egy amennyire lehet objektív lista. :D
Amennyire lehet, szubjektív. Vagy: Amennyire lehet, nem objektív. Gondolom a kettő közül valamelyik kerestetik. :D
Amennyire lehet, objektív, ergo amennyire egy olyan sportolói lista objektív lehet, aminek legalább a fele szemre dől el (mondjuk, hogy a másik fele statokban és csapatszintű eredményekben). Pontosabb kifejezés tán, hogy a lehetőségekhez képest az, mert olyan emberek szavaznak, akik nagyrészt az összes top bajnokságot követik, ergo van rálátásuk mindenkire, nem úgy mint nekem, aki felől játtszhatna a Hoffenheimban az új Messi, sosem találkoznék vele. A statok és az eredmények beleszámítása eleve kicsit objektivizálja a dolgot. Nyilván teljesen objektív sosem lesz, sőt, még megközelítőleg sem, max ha valami AI x év múlva képes lesz arra, hogy mindenkit posztja szerint tökéletesen elemezzen egy egész évig. Egy aranylabda top30 kb. as good as it gets ilyen szempontból, szerintem. A végső győztesnél már túl nagy a hangsúly a csapateredményeken az én ízlésemnek, de egy bővebb merítés általában szimpi.

De ha vissza akarom irányítani ránk a dolgot, elég szomorú, hogy egy Barcás sincs már ennél a vágásnál., és sajna joggal, egyedül Araujot lehetne szerintem egész év alapján legalább egy... top50-es listára elképzelni. Remélem 2-3-at kitermelünk azért idén legalább a top30-ra jó eredményekkel, Lewa, Pedri, Dembélé, (Silva), a két nagy középső védőnk közül valaki... Vagy egy óvatosabb Raphinha/Gavi/Fati, de nekik extra nagyot kellene menni érte, főleg, hogy úgy tűnik, nem lesznek kezdők, Gavit a Golden Boy megdobhatja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.16. 22:07:10

#

Azért mert Milan szurkoló is vagy és elfogult , a felsorolt játékosok nem lesznek top5 játékosok.
Fizetési sapka ala Laporta..ezt is benyelted, ahogy sokan mások. Nézd majd meg Lewa jövő évekbeni fizetését, ne az ideit.
Ők már tudták jól, hogy De Jong-nak mennyi a fizetése, ha el akarják adni, akkor azt is vegyék figyelembe, hogy ezt nem sok klub tudja megadni, ezért nem lesz olyan sok kérő.
Te Milan szimpatizánsként adj választ akkor arra, hogy Kessié minek kellett(oké ingyen volt, de a fizetését állni kell, aláírási pénz stb), ha úgyis Busi a full kezdő 6-os poszton. Még De Jong-ot sem meri betenni oda Xavi, pedig ő sokkal labdabiztosabb és labdakihozatalban is sokkal jobb mint Kessié. Máshol mint a 6-os pozició még annyira sem Barca szint Kessié.
Az meg, hogy Araujo-t kiteszi jobb bekknek vicc. Tavaly és a felkészülés során is látszott, hogy ez nem fog menni az Urunak, de csak erőlteti. Ez csak egy-két példa, de nálam semmi koncenpció nem látszódik, az pluszban, hogy a klub anyagilag előtte is kuka volt és erre rátettek még egy lapáttal, az már csak a hab a tortán. Marcos Alonso is minek? Ott van Balde. Fiatal, ügyes, gyors..Cucurella-t néztem a Tottenham ellen, a srác a legjobbak közt volt, piszok komoly játékos lett, védekezésben egy hibája sem volt és a támadásokhoz is nagyon jó ütemben lép be, nagyon gyors, de ő sem kellett ide...
[/quote]



Ha szted Theo nem top 5 a posztján ahhoz nem tudok mit hozzáfűzni( biztosan jó szemed van hozzá)
Úgy beszélsz itt a fizetésekről mint, ha tudnál valamit? Kérdem tudsz valamit? Van rá bizonyitékod?
Èn nem nyelek be semmit nézem ( hivatalosan)mi történik és nem újságírók sz***gait olvasom!
Kessie stílusú középpályásért sírt évekig a fórum nagy százaléka erre itt van ingyen és pàr perc tét meccs után nem szint minek kellett ide stb…talán a posztján kène játszatni nem Paulinho egykori szerepét adni neki.

Maradt volna inkább a Bartó féle brigád és történt volna meg az ami…és nem lenne a Laporta elleni közutálat! Kinek kellett volna nyernie? Fontnak? Dehogy ide egy olyan habitusú tapasztalt politikus kellett mint Laporta és csapata!( nálam Alemany best a szakmában)
Az, h eladtak különböző jogokat az sem éppen a jelenlegi vezetőségre kéne fogni. Miért? Ha nincs az trutyi amit az előző vezetés hátrahagy nincs az ami van. Hajlamosak többen is Laportára kenni az előzőek sarát!

A hsz-d második felével egyetértek nagyjából.
Alonsót én sem hoznám! Minek?
Az èvek soràn annyi La massia növendèk távozott, h törvényszerű volt, h az egyik be fog válni!
Nézd Cucu szemszögét szted maradt volna itt évekig csere? Sztem nem! Albát ( sajnos) nem fogja senki még egy ideig padra tenni!
A haverok jàtszatása nekem sem tetszik, de elég abba belegondolni, h bárki is volt eddig itt az edző Mindig stabilan a kezdőben voltak! Sajnos ez nekem már klub szintű probléma. Ragaszkodunk a régiekhez, de ami még ennél is nagyobb probléma, h végre megkéne próbálnia a mai focit bevezetni a játékunkba, mert a régi màr rég halott és többszőr is megaláztak minket! Sajnos soha nem fogjuk a múltat levetkőzni bàrki is lenne itt az edző
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.16. 22:01:00

Elég irracionális elvárások jelennek meg az érkező játékosokkal kapcsolatban. Egy D. Alves szintű jhv kb 20-30 évente kerül elő, előtte talán Cafu volt. Minden poszton volt legendás előd (Puyol, Guardiola, Xavi, Messi, Iniesta, Ronaldinho, Maradna, tudomisen) de nem mindig van aktuális piacon hozzájuk mérhető megszerezhető játékos, ettől még adott edző mondhatja, hogy teszemazt Dest nem jó arra amire gondolja és másik jhv kell neki.

Ami még Foyth mellett szól, hogy eredetileg kh, így 3 védős rendszerben jó lehetne jobb oldali kh poszton.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.16. 21:55:19

Nem, az biztos egy elírás volt csak, hogy az aranylabda lista egy amennyire lehet objektív lista. :D
Amennyire lehet, szubjektív. Vagy: Amennyire lehet, nem objektív. Gondolom a kettő közül valamelyik kerestetik. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.16. 21:23:50

csababarca írta:
2022.08.16. 20:55:46
...

Annyira, amennyire lehet, írtam is.. Több hozzáértő ember, eredmények, statok, játék alapján.
TM lista ugyanez, kiindulásnak tök jó, nem szentírás, mivel a kor pl. jelentős szereppel bír, de ha szerintem top 5 és szerintük is, akkor az minimum azt jelenti, hogy megalapozott a véleményem, és nem mondtam valami atomhülyeséget, amit 5 röhögös smile-val lehet értékelni.
Leao az egész liga legjobb játékosa lett, azért nem lehet akkora lufi. Meccsenkét 8-10 sikeres csellel (messze mindenki előtt egész Eu-ban), korrekt gól és gólpasszmennyiséggel.
Hernandeznek meg annyira kell csapat, hogy a góljai-gólpasszai többségét abból szerzi, hogy egyedül átfut az egész pályán 35 km/h-val, a védők pattognak le a válláról, aztán ha nem fárad el a végére, még odarakja lábra. Az Atalanta ellen tavaly év végén ez odáig fajult, hogy Son tavalyelőtti Puskása viccnek tűnik mellette, körbefutotta egyedül a pályát, aztán gól, nézd meg, érdemes. Ez a Brightonban is az lett volna. DD-vel összezördültek, és még így is beverekedte magát végül a válogatottba, többek közt a tesója elé... akit talán már le is hagyott, pedig hát ő sem gyenge a BM-ben.
Tonali szerintem is felesleges lenne, azt írtam, erősödne a csapat. Ez Busihoz képest persze nem nagy szó. :D
Maignan egy vadállat, tényleg CGI-nak tűnik pár vetődése, közben meg lábbal majdnem TS, gólpasszértékű indításokkal lábra, mélységi irányíró kb. Nálam toronymagasan átvette az eddigi kedvencemtől (szimpátiára Casillas, amúgy Petr Cech) az all time első helyet. Meg hát mindent elmond, hogy érdemi eredmény nélkül TC-n kívül az egyetlen kapus akit jelöltek, ehhez hatalmasat kell dobbantani. A top2 kb nem kérdés annak, aki nézegette kicsit, és ez reflektálódik is a top30-as listában.
Nem ismerem Foythot, de (persze nem 40ért!) ha Xaviék azt mondják, hogy kell, és elhozzák, akkor nem csak Desthez képest lehet nézni, hanem úgy is, hogy akkor SR legalább kiesik a pixisből, és Araujo is max a RM ellen kerülhet ki szélre, sőt, talán még Koundé is. Ez előrelépés lenne már önmagában, hogy nem kell mindenkit más helyre tologatni, mert nem bízik Destben. Értem amit mondasz, félig egyetértek vele, jó lenne beruházni hosszútávra egy klasszisba, de ebből a szepontból megérné akkor is, ha nem a következő Alvest találtuk meg. Persze kb 20-25-ig max, és akkor az egy csere Desttel, ha tényleg megveszik őt 20 körül. De szerintem az egész csak egy 5%-os pletyka.
A többivel egyetértek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.16. 21:12:35

Nem igazán értem ezt a "Xavi ragaszkodik a régiekhez" dolgot. Piqué nem is játszott a Rayo ellen, EG volt helyette, de ez is baj.
Bal oldalra nincs más emberünk, arról nem beszélve, ha nem Albának hívnák és máshol játszana szívesen látott vendég lenne. Ráadásul jönne egy új balhátvéd, de azzal is baj van.
Busquetsbe lehetne belekötni, de egy meccs után már kész tényként kezelik, hogy minden meccsen kezdő lesz.
Leheet szídni Laportát hogy előbb söprögetni kellett volna, de megnézném, hogy ezket a játékosokat el lehetett volna-e hozni ha július végén=augusztus elején állunk neki csapatot építeni.
De legalább lett egy fizetési szint, nem 15-20 milliókat keresnek a játékosok. Mindenkit 10 millió alatt tartanak, Koundé is benne van Pedri-Fati 6-7 milliór szintjébe stb.
Lehet, hogy vannak eltérések a bérekben ha a neten keresgetsz, bár vannak hiteles források, Messi és Griezmann után mindenhol FDJ-nek és, Coutinhoval közel egy szinten volt a bére, ami a hollandnak csak emelkedett.
Számomra a kicsit érthetetlen a holland. Ha a pénz érdekelné a Chelsea, ami bőven fizetné azt amit itt kap, stabil kezdő lenne, nem egy arab vagy amerikai klub, hanem egy európai szinten is meghatározó csapat.
Itt valamivel kevesebbett keresne, de úgy tűnik nem a bér a lényeg számára, de versenyképesebb lehetne a klub, nem is a posztját veszélyeztetik.
Ha tényleg ennyire ámai klubja ennyi "áldozat" beleférhetne, ha már többen megtették, még így is magasan övé lenne a legmagasabb bér.

Szerintem a regisztrációval kapcsolatban a vezetőség elszámolta magát, úgy gondolták azt a 150 milliót erre lehet fordítani, csak aztán Tebasék bekavartak. Az, hogy ez ki hibája azt mindenki döntse el maga.

Foyth 40 millióját nem kellene itt komolyan venni. A Villarreal nem akarja eladni eladni, így mondtak rá egy árat. Ha mondjuk Pedrit akarnák tőlünk elvinni mi is azt mondanánk, hogy rendben, 180 millióért vihetik.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.16. 20:55:46

bence0330 írta:
2022.08.16. 20:41:13
Nézd meg a TM ranglistáját posztokra osztva, vagy nézd meg, kiket választottak top30-ba aranylabdába. Nem hinném, hogy mindenki Milan-drukker Német és Franciaországban. Szubjektivitás mindig lesz benne, de kb annyira objektív a két adat, amennyire egy ilyen lehet.
Aranylabda 30 lista objektív amennyire lehet?
Érdekes, azért én fedezek fel ott vicces dolgokat.

Ez a TM ranglista meg szintén micsoda egyébként? Mármint tudom mi az effektív, de ez egy kiinduló alap bármire is?
Pont múltkor hallgattam valami podcastet, olasz bajnokságról, pont arról beszéltek, hogy Theo és Leao is egy lufi.
Na ennyire objektívek ezek a listák.
Másrészt az se tévesszen meg senkit, hogy vannak úgynevezett rendszerjátékosok. Egyik csapatban ászok, másikban temetők. Erről mi sokat tudunk, hiszen hány meg hány emberke sült itt be. A milan is egy jó rendszerben működő csapat, tele tucatokkal, akik máshol nem tudnának ilyen eredményesen focizni, mert előtte sem tudtak.
Maignan kivétel, jó kapus, top 5-10közé valahova befér nálam is.

Szóval nem azért röhögünk egy Foyth-n például, mert ilyenek vagyunk. Hanem mert láttuk pár csapatban besülni, és akkor rajta van egy 40 milliós árcédula.
A milanos nevek nem merültek fel, de onnan Maignanon kívül nekem nem kellene senki. Pláne nem Tonali, akit jó játékosnak tartok, de ide totál felesleges bármilyen vkp, amíg Busi aktív. Írtam már, ha idejönne egy prime Viera/Essien/Makelele/Davids/Deschamps/Rijkaard akárki, perceket kapnának.

De megint messzire kalandoztam.
Szóval én annak a híve vagyunk, hogy akkor igazoljunk, ha az minőségi javulást jelent.
Egy Foyth nem az még Desthez vagy SR-hez képest sem.
Egy Alonso helyett mehetne Baldé egy egészséges klubban. (ha nem spanyol lenne, fel sem merülne a neve btw)

Egy Frenkie-Silva cserének lenne létjogosultsága, szakmailag is talán, de idehozni egy huszadik senki jobbhátvédet, na annak annyi értelme lenne, mint Miklósnak nevezni egy egeret.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.08.16. 20:50:24

bence0330 írta:
2022.08.16. 20:41:13
Nézd meg a TM ranglistáját posztokra osztva, vagy nézd meg, kiket választottak top30-ba aranylabdába. Nem hinném, hogy mindenki Milan-drukker Német és Franciaországban. Szubjektivitás mindig lesz benne, de kb annyira objektív a két adat, amennyire egy ilyen lehet.

Araujo tavaly kb 2-szer szerepelt a poszton, a Reál ellen. Egy hangyányit azért bejött, kivéve Viniciusnak, aki utána mehetett pszichológushoz. Honnan gondolod, hogy ott fog játszani? Azóta jött Koundé, és vélhetően jön egy jobb bekk. Az látszik, hogy Destet nagyon nem szereti, és inkább alkalmaz ilyen vészmegoldást helyette.
Alonsoval egyetértünk.
Szerinted Lewának ebben a korban (amúgy a Sociedad elleni meccsen lesz a 34. szülinapja :) ) emelkedni fog a fizuja? Kizárt dolog.
Az eddig megneszelt fizuk mind bőven belül vannak, és bár pontosan nem tudják, nagyságrendekben meg szokták tudni tippelni az újságírók a morzsák alapján. Nyilván muszáj is, jelen helyzetben.
Busiban egyetértünk, én imádom Xavit, de a haverok mindig a gyengéi lesznek. Már azon is csodálkozom, hogy Piquét ki merte tenni... próblom ezt jó jelnek venni valahogy.
Cucurellát meg senki nem jósolta meg. Akiket eladunk, a 99%-ából nem lesz semmi, tartsuk meg mind, hátha az egyik majd 3 év múlva jó lesz? Egy csapat jósnőt is alkalmaznunk kéne hozzá.
Hajára kenheti a Barca a Real elleni meccset..semmi tétje nem volt Realnak. Viniciust nagyon megviselhette, nyertek egy BL-t meg bajnokságot, biztos még mindig azon a meccsen rugózik az agya.
Egyébként pont azt a focit hiányoljuk sokan, ami azon a pár meccsen volt. pl Real, Atletico. Azóta ennek a nyomát sem látni, sajnos.
Ha olyan foci menne azóta is, akkor senki nem írogatna ilyeneket. Nem kellett ahhoz a focihoz Lewa, Koundé, raphinha, valami más tört meg sajnos és folyamatos visszaesés/stagnálás van sajnos, Xavi-n meg nem látni, hogy tudná és akarna változtatni, szerintem, aztán ne így legyen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.16. 20:41:13

Nézd meg a TM ranglistáját posztokra osztva, vagy nézd meg, kiket választottak top30-ba aranylabdába. Nem hinném, hogy mindenki Milan-drukker Német és Franciaországban. Szubjektivitás mindig lesz benne, de kb annyira objektív a két adat, amennyire egy ilyen lehet.

Araujo tavaly kb 2-szer szerepelt a poszton, a Reál ellen. Egy hangyányit azért bejött, kivéve Viniciusnak, aki utána mehetett pszichológushoz. Honnan gondolod, hogy ott fog játszani? Azóta jött Koundé, és vélhetően jön egy jobb bekk. Az látszik, hogy Destet nagyon nem szereti, és inkább alkalmaz ilyen vészmegoldást helyette.
Alonsoval egyetértünk.
Szerinted Lewának ebben a korban (amúgy a Sociedad elleni meccsen lesz a 34. szülinapja :) ) emelkedni fog a fizuja? Kizárt dolog.
Az eddig megneszelt fizuk mind bőven belül vannak, és bár pontosan nem tudják, nagyságrendekben meg szokták tudni tippelni az újságírók a morzsák alapján. Nyilván muszáj is, jelen helyzetben.
Busiban egyetértünk, én imádom Xavit, de a haverok mindig a gyengéi lesznek. Már azon is csodálkozom, hogy Piquét ki merte tenni... próblom ezt jó jelnek venni valahogy.
Cucurellát meg senki nem jósolta meg. Akiket eladunk, a 99%-ából nem lesz semmi, tartsuk meg mind, hátha az egyik majd 3 év múlva jó lesz? Egy csapat jósnőt is alkalmaznunk kéne hozzá.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.08.16. 20:25:31

Egyrészt a sok emoji itt úgy tudom nem pálya másrészt 94 óta Barca drukker vagyok, de a Milánt is szeretem és ezek szerint nem vagy helyzet magaslatán a játékosaival kapcsolatban!( nálam; Tonali, Theo, Maignan, Leaó jelenleg top 5-10 a posztjukon)

Az elmúlt évek igazolásaihoz sok köze nincs a jelenlegi vezetéshez ès a Messi maradásához nem sok köze van Ferrànnak, de hiába irnám le azt ami úgy sem érne semmit! Úgy elvagytok foglalva itt néhányan a klub anyagi hátterével mint, ha a ti pénzetek lenne. Az idei igazolásokat nem nevezném éppen potyának hiszen ( még, ha némelyik picit túlárazva is) 6 db játékos kb 150 millióért jött( az előző vezetès ilyen összegből egyet vett) ha nem jött volna idén senki akkor azon menne itt a sírás, h milyen csövesek vagyunk stb..( semmi nem jó)

Az évek során többszőr kifejeztem, hogy én csípem De jongot ahogyan focizik és szeretném, hogy maradjon! Számomra ő egy mai fociban egy vérbeli 6-s ( Busi nekem nem az) de ha igazak azok a hírek, hogy akkora lenne a fizetése amennyi és elakarnák adni már rég nem focizna itt! A fizetéséhez még annyit, hogy abban sem értek egyet, h ha volt pénz igazolni legyen pénz De jong fizetésére is… új fizetési plafon van a klubnál amibe ez az összeg elvileg nem fér bele…
Bocsánat, hogy a te hsz-re írok ennyi mindent.

Csak, h Xaviról is írjak valamit én bízom benne és sztem sikeres edző lesz itt, de nekem sem tetszik a haverokhoz való ragaszkodása! Ebből a kreatív keretből bőven ki lehetne hozni egy Bl esélyes csapatot! Egyedül ettől féltem amikor kinevezték, hogy a haveroktól nem fog tudni elszakadni..
[/quote]

Azért mert Milan szurkoló is vagy és elfogult , a felsorolt játékosok nem lesznek top5 játékosok.
Fizetési sapka ala Laporta..ezt is benyelted, ahogy sokan mások. Nézd majd meg Lewa jövő évekbeni fizetését, ne az ideit.
Ők már tudták jól, hogy De Jong-nak mennyi a fizetése, ha el akarják adni, akkor azt is vegyék figyelembe, hogy ezt nem sok klub tudja megadni, ezért nem lesz olyan sok kérő.
Te Milan szimpatizánsként adj választ akkor arra, hogy Kessié minek kellett(oké ingyen volt, de a fizetését állni kell, aláírási pénz stb), ha úgyis Busi a full kezdő 6-os poszton. Még De Jong-ot sem meri betenni oda Xavi, pedig ő sokkal labdabiztosabb és labdakihozatalban is sokkal jobb mint Kessié. Máshol mint a 6-os pozició még annyira sem Barca szint Kessié.
Az meg, hogy Araujo-t kiteszi jobb bekknek vicc. Tavaly és a felkészülés során is látszott, hogy ez nem fog menni az Urunak, de csak erőlteti. Ez csak egy-két példa, de nálam semmi koncenpció nem látszódik, az pluszban, hogy a klub anyagilag előtte is kuka volt és erre rátettek még egy lapáttal, az már csak a hab a tortán. Marcos Alonso is minek? Ott van Balde. Fiatal, ügyes, gyors..Cucurella-t néztem a Tottenham ellen, a srác a legjobbak közt volt, piszok komoly játékos lett, védekezésben egy hibája sem volt és a támadásokhoz is nagyon jó ütemben lép be, nagyon gyors, de ő sem kellett ide...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.16. 20:15:57

Troym írta:
2022.08.16. 20:03:59
Ez nem kivédhető szerintem, mert első körben az adott xy játékos ügynökénél puhatolóznak és az ügynökök hozzák nyilvánosságra a sztorit, hogy az ügyfeleik ázsiójat emeljék. Kb. 5-10 olyan csapat van, akinek már az érdeklődése hírértékű.
No meg jclayton írt egy FDJ összefoglalót a másik topikban, de ez leírva vicces csak, amúgy nem annyira. Ha végtelenül le akarom egyszerűsíteni, akkor ez egy eladás. A piacon a csávó sem fogja azt kiabálni utánad, hogy "Itt ez a használt TV, bármennyiért elviheted", hanem próbálja tartani az alkupozícióját, megpróbálja rádsózni egy huszasért, aztán ha látja, hogy az nem, akkor 10, aztán max még enged, ha nagyon el akarja adni. Focira fordítva a legerősebb alkupozíció, ha "nem akarjuk eladni". Bartonál ez úgy nézett volna ki, hogy "Itt van DJ, bármi áron el akarjuk adni. 30-at hallottam? Az kicsit kevés, jó játékos... oké, legyen 40. 40, de mi álljuk a fizuja felét? Legyen."

Hogy ez nyíltabb lenne, és félig-meddig korrektebb a játékossal szemben? Ez nem bölcsöde, hogy tutujgatni kell mindenkit a klub érdekei felett. Barca-drukker vagyok, ha több 10 millió a különbség a két tárgyalási módszer között, akkor inkább haragszom érte 1 hónapig Laportáékra.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.16. 20:06:38

pep71 írta:
2022.08.16. 19:27:07
bence0330 írta:
2022.08.16. 16:46:19
Mindig élvezettel figyelem az új nevek felmerülését, főleg, ha nem top4 klub meghatározó játékosai. Soha senki nem látta őket 1-2 meccsnél többször, jellemzően akkor sem őt figyelte, de minden alkalommal olyan oltáslavina érkezik - főleg, ha már tényleg meg is van az egyezség, hogy az nem semmi. Nem is csak kétkedések, hanem kb melegebb éghajlatra van már elküldve a játékos és a vezetőség is.

Persze ez nem egyedi dolog, Milan fórumot követem még, az is ugyanilyen vicces, olyan játékosokon hőbölgött mindenki hetekig, akik a posztjukon már kb top5 körüli, vagy minimum csapat szinten meghatározó játékosok, és miattuk nyerték meg a bajnokságot. Azért, mert nem egy City elsőszámú játékosai voltak, nem ismerték őket, ergo nem is lehetnek jók.

És ez a Foyth eset még csak pletyka.
A Milanból egy poszton sincs top 5 körüli játékos 😂😂😂
Honnan tudod , hogy ki milyen és hány meccset néz? Én amit adnak Premier liga meccset szinte az összeset megnézem , Foyth-nál Emerson is jobb játékos , de nálunk ő is le lett írva két meccs után , na meg kellett a pénz( akkor is 😁😁) , most megint el lett költve az isten pénze is, de FDJ szerződésben foglalt pénzét nem akarjak kifizetni 😂
Dest sem lenne rossz játékos , fiatal, tudna fejlődni , játszani kéne. Jól kicseszett magával , hogy anno nem a Bayernbe ment. Ott beleillene abba a fiatal lendületes játékba, ide nem jó a Busi féle forogjunk harmat amilyen lassan lehet gépezetbe 😁
Azért bőven van miért fikázni a vezetőséget , főleg az elmúlt évek igazolásai miatt.
Ugyanezt látom Ferran Torres-nél. Nem volt pénz Messi fizetésére, erre utána 55-ért jött egy középszer spanyol , Xavi kérésére. Fél évre rá , már kb. 4-5. számú szélsőként számol vele Xavi. Nem is lenne baj ezzel , mert adottságai szerint ez a szerep való neki , de ne kerüljön már egy 4-5. számú szélső 55 millióba , főleg egy majdnem csődbe ment klubnál.
Egyrészt a sok emoji itt úgy tudom nem pálya másrészt 94 óta Barca drukker vagyok, de a Milánt is szeretem és ezek szerint nem vagy helyzet magaslatán a játékosaival kapcsolatban!( nálam; Tonali, Theo, Maignan, Leaó jelenleg top 5-10 a posztjukon)

Az elmúlt évek igazolásaihoz sok köze nincs a jelenlegi vezetéshez ès a Messi maradásához nem sok köze van Ferrànnak, de hiába irnám le azt ami úgy sem érne semmit! Úgy elvagytok foglalva itt néhányan a klub anyagi hátterével mint, ha a ti pénzetek lenne. Az idei igazolásokat nem nevezném éppen potyának hiszen ( még, ha némelyik picit túlárazva is) 6 db játékos kb 150 millióért jött( az előző vezetès ilyen összegből egyet vett) ha nem jött volna idén senki akkor azon menne itt a sírás, h milyen csövesek vagyunk stb..( semmi nem jó)

Az évek során többszőr kifejeztem, hogy én csípem De jongot ahogyan focizik és szeretném, hogy maradjon! Számomra ő egy mai fociban egy vérbeli 6-s ( Busi nekem nem az) de ha igazak azok a hírek, hogy akkora lenne a fizetése amennyi és elakarnák adni már rég nem focizna itt! A fizetéséhez még annyit, hogy abban sem értek egyet, h ha volt pénz igazolni legyen pénz De jong fizetésére is… új fizetési plafon van a klubnál amibe ez az összeg elvileg nem fér bele…
Bocsánat, hogy a te hsz-re írok ennyi mindent.

Csak, h Xaviról is írjak valamit én bízom benne és sztem sikeres edző lesz itt, de nekem sem tetszik a haverokhoz való ragaszkodása! Ebből a kreatív keretből bőven ki lehetne hozni egy Bl esélyes csapatot! Egyedül ettől féltem amikor kinevezték, hogy a haveroktól nem fog tudni elszakadni..
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.16. 20:03:59

Peter írta:
2022.08.16. 19:50:47
Troym írta:
2022.08.16. 18:55:15
de bárkért érdeklődünk, az ára duplázódik.
Ennek elkerülése érdekében egy teljesen másfajta magatartásmintával kellett volna elkezdenie Laportának az új elnökségét. Még a Messi ügy előtt határozottan seprűt kellett volna fogni és dörzsölt, zsivány politikusi fegyvertárát bevetve keményen és következetesen elkezdeni tisztogatni.
Ezzel szemben tetszelgett a megértő, joviális Csekonics báró szerepében, miközben a klubnak egy radikális rendrakó típusú vezetői magatartásra lett volna szüksége.
A belső rendrakás valódi szándéka kisugárzott volna, talán a pályán is látható lett volna, de ez már veszett fejsze nyele.
Laporta ugyanolyan kiismerhető, mint amilyen volt a csapat játéka az utóbbi években a pályán.
Ez nem kivédhető szerintem, mert első körben az adott xy játékos ügynökénél puhatolóznak és az ügynökök hozzák nyilvánosságra a sztorit, hogy az ügyfeleik ázsiójat emeljék. Kb. 5-10 olyan csapat van, akinek már az érdeklődése hírértékű.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.16. 19:50:47

Troym írta:
2022.08.16. 18:55:15
de bárkért érdeklődünk, az ára duplázódik.
Ennek elkerülése érdekében egy teljesen másfajta magatartásmintával kellett volna elkezdenie Laportának az új elnökségét. Még a Messi ügy előtt határozottan seprűt kellett volna fogni és dörzsölt, zsivány politikusi fegyvertárát bevetve keményen és következetesen elkezdeni tisztogatni.
Ezzel szemben tetszelgett a megértő, joviális Csekonics báró szerepében, miközben a klubnak egy radikális rendrakó típusú vezetői magatartásra lett volna szüksége.
A belső rendrakás valódi szándéka kisugárzott volna, talán a pályán is látható lett volna, de ez már veszett fejsze nyele.
Laporta ugyanolyan kiismerhető, mint amilyen volt a csapat játéka az utóbbi években a pályán.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.16. 19:49:09

pep71 írta:
2022.08.16. 19:27:07

A Milanból egy poszton sincs top 5 körüli játékos 😂😂😂
Honnan tudod , hogy ki milyen és hány meccset néz? Én amit adnak Premier liga meccset szinte az összeset megnézem , Foyth-nál Emerson is jobb játékos , de nálunk ő is le lett írva két meccs után , na meg kellett a pénz( akkor is 😁😁) , most megint el lett költve az isten pénze is, de FDJ szerződésben foglalt pénzét nem akarjak kifizetni 😂
Dest sem lenne rossz játékos , fiatal, tudna fejlődni , játszani kéne. Jól kicseszett magával , hogy anno nem a Bayernbe ment. Ott beleillene abba a fiatal lendületes játékba, ide nem jó a Busi féle forogjunk harmat amilyen lassan lehet gépezetbe 😁
Azért bőven van miért fikázni a vezetőséget , főleg az elmúlt évek igazolásai miatt.
Ugyanezt látom Ferran Torres-nél. Nem volt pénz Messi fizetésére, erre utána 55-ért jött egy középszer spanyol , Xavi kérésére. Fél évre rá , már kb. 4-5. számú szélsőként számol vele Xavi. Nem is lenne baj ezzel , mert adottságai szerint ez a szerep való neki , de ne kerüljön már egy 4-5. számú szélső 55 millióba , főleg egy majdnem csődbe ment klubnál.
Örülök, hogy jót nevettél :D

OFF

-Maignan top2 kapus (szerintem top1, és nem is kicsivel), mivel eleve különösebb eredmény nélkül bekerült a top30-as aranylabda listára, ahová azért Edersonok nem kerültek be, kapusként hatalmas bravúr, ez is mutatja, milyen döbbenetes 2 szezonon van túl.
-Leao a TM szerint is top5, Seria A legjobb játékosa lett, illetve ő is bekerült az aranylabda top30-ba. Azt az oltást, amit érkezésekor kapott...
-Hernandez a TM szerint is top5, szerintem már top3 balbekk, aki mellesleg félig már zsebben tudhatja a következő Puskás-díjat, a gól/gólpassz termésével meg csak TAA vetekszik kb, ő is a másik oldalon
- Tonali a védekező középpályás poszton a TM szerint 7., elfogadom, de közel van, és olyan fiatal, hogy 1 év múlva már sima top5 lesz az. Na ő egy évig akkora oltásokat kapott, hogy elképesztő, tavaly meg ő lett legtöbbször a MOM.
- Kjaer, ő nem top, de nagyon erős védő, és hát nyár óta ismeri mindenki. Mikor érkezett, akkor hetekig fújolta mindenki, "mert ismeretlen", azóta meg egy emberként isteníti mindenki, és nem az EB-ügy miatt.
És ne feledjük, ezek nem PL játékosok, ahol tényleg néha túl van becsülve az értéke, hanem csak egy nyamvadt Serie A.
Nem mintha ez olyan lényeges lenne, csak ha már olyan vicces volt. :D Bármelyik fenti játékost kérdés nélkül el lehetne hozni, és erősödne vele a csapatunk.
OFF vége

És nem azt írtam, hogy nem lehet kritikát megfgoalmazni, lehet bőven, hanem azt, hogy a frissen emlegetett/frissen érkező, relatíve ismeretlen játékosokra elég szépen ugrik mindenki, sokszor elég habzó szájjal, akkor is, ha sosem hallott róla, ami nem túl jogos, hisz még esélye nem volt bizonyítani, ráadásul ha nem látta valaki, akkor nem is lehet túl hiteles véleményt alkotni.

A Ferran ügy pl nem is tartozik ebbe ak ategóriába, megítélés kérdése. Februál-márciusban nagyon-nagyon komolyan járult hozzá a menetelésünkhöz, ha ő kellett a BL indulásthoz, már megtérült az a pénz. A fizuja meg csereszint. Őt egyébként tovább is fogjuk tudni adni, ha nem válik be végül, mert piacképes, fiatal.

Emersont én is sajnálom.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.08.16. 20:02:09-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.16. 19:38:14

en maximum egy de jong-silva cserét díjjaznék még meg 20ért adjuk el depayt és akkor azt mondom jó volt a nyár. Marcos alonsot még esetleg lenyelem, de ha ilyen foyth féle nullákat idehozunk, az már gáz
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.08.16. 19:27:07

bence0330 írta:
2022.08.16. 16:46:19
Mindig élvezettel figyelem az új nevek felmerülését, főleg, ha nem top4 klub meghatározó játékosai. Soha senki nem látta őket 1-2 meccsnél többször, jellemzően akkor sem őt figyelte, de minden alkalommal olyan oltáslavina érkezik - főleg, ha már tényleg meg is van az egyezség, hogy az nem semmi. Nem is csak kétkedések, hanem kb melegebb éghajlatra van már elküldve a játékos és a vezetőség is.

Persze ez nem egyedi dolog, Milan fórumot követem még, az is ugyanilyen vicces, olyan játékosokon hőbölgött mindenki hetekig, akik a posztjukon már kb top5 körüli, vagy minimum csapat szinten meghatározó játékosok, és miattuk nyerték meg a bajnokságot. Azért, mert nem egy City elsőszámú játékosai voltak, nem ismerték őket, ergo nem is lehetnek jók.

És ez a Foyth eset még csak pletyka.
A Milanból egy poszton sincs top 5 körüli játékos 😂😂😂
Honnan tudod , hogy ki milyen és hány meccset néz? Én amit adnak Premier liga meccset szinte az összeset megnézem , Foyth-nál Emerson is jobb játékos , de nálunk ő is le lett írva két meccs után , na meg kellett a pénz( akkor is 😁😁) , most megint el lett költve az isten pénze is, de FDJ szerződésben foglalt pénzét nem akarjak kifizetni 😂
Dest sem lenne rossz játékos , fiatal, tudna fejlődni , játszani kéne. Jól kicseszett magával , hogy anno nem a Bayernbe ment. Ott beleillene abba a fiatal lendületes játékba, ide nem jó a Busi féle forogjunk harmat amilyen lassan lehet gépezetbe 😁
Azért bőven van miért fikázni a vezetőséget , főleg az elmúlt évek igazolásai miatt.
Ugyanezt látom Ferran Torres-nél. Nem volt pénz Messi fizetésére, erre utána 55-ért jött egy középszer spanyol , Xavi kérésére. Fél évre rá , már kb. 4-5. számú szélsőként számol vele Xavi. Nem is lenne baj ezzel , mert adottságai szerint ez a szerep való neki , de ne kerüljön már egy 4-5. számú szélső 55 millióba , főleg egy majdnem csődbe ment klubnál.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.16. 18:55:15

Ideális jelölt a kora ellenére és csak rövidtávon Cuadrado lenne, ha olcsón elhozható, de szerintem rá nincs esély.
Foyth nem ér 40 milliót, de bárkért érdeklődünk, az ára duplázódik.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5156
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.08.16. 18:50:02

Manchester United are considering signing Sergiño Dest for €20M. @talkSPORT
Kép
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2022.08.16. 18:44:36

Üdv. Foyth ügyes játékos, elég jól védekezik, de a magasságából kifolyólag (187 cm) nem egy forgolodós jobboldali védő és számomra félő hogy egy Vinicius típusú játékos elég könnyen hintába teheti, ebből kifolyólag én tuti nem adnék ki 40 milliót ért. Helyette megpróbálnám a Lyonból ezt a Malo Gusto nevű fiatal (19 éves) gyereket, a videók alapján nem büdös neki a védő munka és elég szépeket tud szerelni és az előre játékban is egész ígéretes és nem mellékesen szerintem nem is lenne annyira drága mint Foyth, transfermarkton 12 millióra becsülik az értékét. https://www.youtube.com/watch?v=Rx4dLVP9FBs
mvik
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.16. 18:40:52

visca el barca írta:
2022.08.16. 17:51:33
Itt van két fhos jobb bekk, erre idehoznának 40 millioert egy olyat, aki egy purgatórium tottenhambe se fért be....
Ez a Foyth sztori ugyanolyan blődség, mint Bellerin.

A szomorú az egészben az, hogy minden alapja adott az ilyen pletykáknak, mivel Robi, Alonso, Pjanic sormintába bármelyik beleillik.

Barto egy-egy nagyot nyúlt mellé, Laporta több kisebbel igyekszik nem lemaradni
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.16. 18:37:53

Magnus írta:
2022.08.16. 16:20:59
ki ez a foyth? európa ligát akarunk jövőre is? dest mitől rosszabb? nagyon belelendültek barcelonában a fifázásba, de ebből csapatot is kell építeni, ennyi új játékossal ez minimum 3 hónap, meg egy edző is jó lenne hozzá.
Egy jobb hátvéd akit nem ismersz egyből európa lia? Jesszus! Normális edző? Mi megy itt emberek a fórumon Bencének van igaza néha nevetséges…
Igazoljuk le pool jobbhátvédjèt ès az edzőjét ès rugjuk ki Laportát ès jöjjön Font
Válasz küldése