Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.02.04. 09:58:08

Gyerekek cáfoljatok rám, de én úgy látom, hogy Xavi apró léptekkel halad, de eredményesen.

Első körben felépítette, hogy a támadók is védekezzenek. Végre újra megy a letámadás.
Dembelét feltuningolta.
A kp-nak megtanította, hogyan építsenek támadást, és hogyan támadják a kaput eredményesen.
Lewa nem csak egy lesipuskás csatár már, hanem segíti a mozgásával a kp-sok kapu támadását.
A szélsők elsődleges feladata a gólók előkészítése, a védelem megbontása, gólpasszok, ahogy én látom. Szerintem ezért van tőlük jóval kevesebb gól.
Gondolom majd ha minden olajozottan megy, jön a következő fokozat, a szélsők támadják a kaput is, és lőjünk újra távolról.

Amit én hibának látok az az, hogy a kipattanókra nincsen igazándiból érkező, ezért az ellenfél könnyen meg tudja szerezni a tizi előtt a labdát, és tud kontrát indítani zavartalanul. Pedig nagyon sokszor van az, hogy a tizi előtere üresen van, az ott érkezőknek remek lövőhelyzet lenne.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.02.02. 11:35:07

bence0330 írta:
2023.02.01. 23:21:28


Azért a mostani helyzetet szerintem sokan aláírtuk volna építkezés első lépéseként. Mondjuk egy duplázást, főleg, ha az egyik ebből a bajnokság, madridveréssel meg még a szuperkupa is kapott egy kis jelentőséget. A BL-t szerintem feledteti a dolog, legalábbis bukta már biztosan nem lesz a szezon, ha összejön. Hajrá Valencia holnap.
Ami külön öröm, hogy egyre inkább minden igazolásunk ülni látszik, Kessié és az utolsó órás Bellerin kivétel, de előbbit majd nyereségesen eladjuk, utóbbival meg meg is tettük, meg ő amúgy is vészmegoldás volt. Christensen, Koundé, Raphinha, Lewy mind különböző szinten, mértékben és idő alatt, de hasznosan és jól játszanak, jól épültek be, fontos fogaskerekek, megvan a helyük. Ez is tök szokatlan. A játékosaink többségéből Xavi jó dolgokat hoz ki. Vannak kivételek, de általánosságban így van.
Én a legnagyobb pozitívumnak azt tudnám felhozni, hogy úgy néz ki végre Jordi Alba a helyére került. Mármint semmi tiszteletlenség, de az elmúlt években az ő teljesítménye sem érte már el azt a szintet, Baldé még az 1-2 buta hibája ellenére is fejlődni fog, és már most jobb is mint a spanyol.
Akivel nem tudom hogy mi fog történni, az Fati, szerintem lassan el kell engedni azt, hogy belőle bármikor húzóember lesz. Értem hogy fiatal és azt is hogy sok műtéte volt, de gyakorlatilag a szezon eleje óta próbálják felépíteni, de még a labdák is elpattannak tőle, a robbanékonysága meg el is tűnt. A szezon végén szerintem el kell gondolkozni, ha más nem egy kölcsönön. Ha pedig hozzávesszük, hogy Ferranra se nagy szükség van, akkor egy támadó így is úgy is kelleni fog, aki azért remélem nem Carrasco lesz.
Mindenesetre Xavi most úgy tűnik összekapta a csapatot, még meg kell tanulni kicsit hamarabb lezárni a meccseket, mert az elég idegőrlő mikor 1-0-nál még kimarad 4-5 helyzet :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.01. 23:21:28

Ahhoz képest, hogy néztünk ki november elejére, mikor a kulcsembereink sérültek voltak és kizúgtunk a BL-ből, Madrid mögött álltunk a bajnokságban... na azóta nem buktunk sehol meccset, és még akár egy hazai tripla is összejöhet egy adag szerencsével, még ha az EL-t el is fogjuk kb biztosan bukni, talán már az első meccsen. Én megmondom őszintén, azt félig el is engedném, 5 párharcot kéne megnyerni komoly ellenfelek ellen, annál tán még a kupa is fontosabb most így, hogy elődöntőben vagyunk.

Azért a mostani helyzetet szerintem sokan aláírtuk volna építkezés első lépéseként. Mondjuk egy duplázást, főleg, ha az egyik ebből a bajnokság, madridveréssel meg még a szuperkupa is kapott egy kis jelentőséget. A BL-t szerintem feledteti a dolog, legalábbis bukta már biztosan nem lesz a szezon, ha összejön. Hajrá Valencia holnap.
Ami külön öröm, hogy egyre inkább minden igazolásunk ülni látszik, Kessié és az utolsó órás Bellerin kivétel, de előbbit majd nyereségesen eladjuk, utóbbival meg meg is tettük, meg ő amúgy is vészmegoldás volt. Christensen, Koundé, Raphinha, Lewy mind különböző szinten, mértékben és idő alatt, de hasznosan és jól játszanak, jól épültek be, fontos fogaskerekek, megvan a helyük. Ez is tök szokatlan. A játékosaink többségéből Xavi jó dolgokat hoz ki. Vannak kivételek, de általánosságban így van.

Ami még külön jó, hogy minden meccsen van valaki, aki előlép, mikor a másik rossz/közepes passzban van. Ez elég rendesen mutatja a mentális fejlődést is. Ezt is lépésről lépésre kell nézni, szerintem az EL-ben még össze fogunk rogyni egy ilyen fullos United ellen, de a bajnokságban és a hazai kupákban sokkal erősebbek vagyunk fejben, mint az elmúlt években, van tartásunk végre. A sportpszichológus munkája is szép lassan beéreget, ezért is plusz pont Xavinak. Végre ilyen téren, és fizikailag is kezdünk felzárkózni Európához, azért látszik a meccseinken, hogy nem tingli-tangli edzéseket tart.

A passzsebesség ha ingadozva is, de szép lassan fejlődik, egyre több a technikás egyérintő is, főleg a kicsit nyíltabban játszó csapatok ellen, sokszor van bennem mostanság nosztalgiafaktor.

Nekem már csak az 1-2 negatív-pozitív kivételezés az apró gondom vele, a legtöbb dologban az én nézőpontomban megfelelt az elvárásaimnak, remélem tényleg fejlődünk még, mert nyilván van hová, de az irány nagyon jó.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.01.26. 12:48:36

Guille írta:
2023.01.26. 12:38:19
Ezzel a dominanciával, amit tolunk (ami most már végre helyzetekben is megmutatkozik bőven), simán meg kéne lőni legalább a második gólokat, és akkor le lennének rendezve ezek a típusú meccsek.
Xavi tudja, hogy a 2-0 a legveszelyesebb eredmeny, ezert nem kockaztat :D

lasd az argentin meccseket a vb-n

komolyra forditva a szot, siman lehetne szinte minden meccs 3-4-0 is, akkor valoban nem kellene izgulni a vegen

a reallal szemben viszont szepen hoztuk ezt, igy az utolso lesgoljuk mar nem is osztott/szorzott a vegen
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.01.26. 12:38:19

Cseri írta:
2023.01.26. 11:22:23
Korrekt nyilatkozatot adott a meccs után,semmi hárítás,látja a hibákat,jó hát Busiba szerelmes,de legalább Ferránt már a helyén kezeli:)
Valóban. Nekem is tetszik, amit mond, mert itt nem elsősorban a játék képévével volt gond, sokáig tényleg pofásan játszottunk, de ez, hogy nem tudjuk lezárni sorozatosan a meccseket, botrány.
Arról nem is beszélve, hogy rendszerint vissza is hozzuk az ellenfelet a meccsbe, most is simán kaphattunk volna egy talált gólt a végén, de a Getafe ellen is szerencsénk volt ilyen téren. Ezzel a dominanciával, amit tolunk (ami most már végre helyzetekben is megmutatkozik bőven), simán meg kéne lőni legalább a második gólokat, és akkor le lennének rendezve ezek a típusú meccsek. A Soci persze nem rossz csapat, de 45 percig emberelőnyben játszottunk könyörgöm.

Összességében sok a pozitívum egyébként, pont ezért zavar, hogy az eredmények mégis soványak, szenvedősek. A Real fele ilyen jó játékkal gurítana 3-at, ha már mindig hasonlítjuk magunkat hozzájuk.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.26. 11:22:23

Korrekt nyilatkozatot adott a meccs után,semmi hárítás,látja a hibákat,jó hát Busiba szerelmes,de legalább Ferránt már a helyén kezeli:)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.25. 23:23:01

Örülök, hogy megtartotta Xavi a 4 kp-s verziót ezekre a legnehezebb, legnagyobb téttel bíró meccsekre.
Egyértelműen ez a legjobb kezdőnk, mert nincs 3. számú támadónk, aki overall többet tud hozzátenni a játékhoz, mint Busi. Jelenleg legalábbis, egyértelműen nincs.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.15. 23:33:05

Ma nagyon bejött Xavinak, hogy a rendelkezésére álló lehetőségek közül olyat választott ami képes is volt kihozni magából a maximumot.
Látszott, hogy éhes, éles volt a csapat és jó volt látni, ahogyan egymásért is küzdenek, tehát igazi csapatmunka volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.15. 22:43:32

Messa írta:
2023.01.15. 22:37:48
Ebben a győzelemben ma nyakig benne volt, meglepett mindenkit, és tökéletesen meglátta, hogy mi fog működni. Araujo posztja erre a meccsre telitalálat, Busi-Frenkie belső kettős telitalálat, Gavi és Pedri kicsit kötetlenebb szerepe szintén, és fejben is tökéletesen fel volt készítve a csapat.

Nem elvitatva az olasz eredményeit, de Ancelottit ma megette reggelire, minden téren. Semmi válasza nem volt ma Xavira.
Eddig 4 klasszikójából már harmadszor törölte fel a pályát az öreg csapatával, az őszi körülményeket meg ismerjük, BL kieséskor, egyetlen egészséges védő nélkül...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.01.15. 22:37:48

Ebben a győzelemben ma nyakig benne volt, meglepett mindenkit, és tökéletesen meglátta, hogy mi fog működni. Araujo posztja erre a meccsre telitalálat, Busi-Frenkie belső kettős telitalálat, Gavi és Pedri kicsit kötetlenebb szerepe szintén, és fejben is tökéletesen fel volt készítve a csapat.

Nem elvitatva az olasz eredményeit, de Ancelottit ma megette reggelire, minden téren. Semmi válasza nem volt ma Xavira.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.11. 22:35:51

bunga írta:
2023.01.11. 21:53:59
Már jó ideje nem nyertünk trófeákat, így itt az ideje, hogy mi is nyerjünk valamit” – nyilatkozta a Szuperkupáról Xavi.
Azért Koeman is hozott egy Copa del Reyt 2021-ben, csak az előző szezonban nem volt semmi.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.11. 21:53:59

Azért vagyok itt, hogy címeket nyerjek, és ha idén semmit sem nyerünk, meg fogtok ölni. Már jó ideje nem nyertünk trófeákat, így itt az ideje, hogy mi is nyerjünk valamit” – nyilatkozta a Szuperkupáról Xavi.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.10. 11:36:54

Vakmacska írta:
2023.01.10. 10:40:21
Xavinak nagyon nehéz dolga van, akárhogy is nézzük.
Egy teljesen tropára ment csapatot vett át, ami minden téren- fizikálisan, küzdésben, mentalitásban- a béka hátsója alatt volt mélyen.
Most már sikerült oda eljutnia, hogy fizikálisan bírják a 90 percet, tudnak küzdeni, és sikerült azért összeraknia egy normális védelmet.
A játékosait meg nem fogja fikázni a sajtóba, még akkor sem, ha az öltözőben igen. Gondolom van pár játékos, akit ő kért- bár szerintem
ez úgy nézett ki, hogy megmondta a posztot, és megnézték, hogy ki fér bele a keretbe, és elé tolták a listát, ő meg rábökött egy névre, aki neki a legjobban megfelelt.
Borzasztó nehéz kihúzni egy ilyen csapatot a gödörből, de úgy néz ki, hogy lassan, de biztosan sikerülni fog. Itt azért már látszik a fejlődés.
Azért ennél bonyolultabb a dolog. Koundé, Lewy és mint könnyen elérhető választás Christensen az akiről tényleg el lehet mondani, hogy ő szerette volna. Marcos Alonso egy B-variáció volt, amíg úgy tűnt Azpilicueta érkezik szó sem volt róla. Valamiért van egy berögződése, hogy egy ballábas belső védője is legyen.
Illetve Aubát is szerette volna, hogy maradjon, többször kifejtette, de ez Depay miatt lehetetlen volt, plusz még egy kis pénzt is láttunk belőle.
Én a legnagyobb problémát, amit meg kell oldania nem is igazán abban látom, hogy milyen állapotban vette át a csapatot, bár az is nagyon nehéz feladat, hanem ennyi új emberből csaptot építeni. Főleg Messi távozásával vált igazán nehézzé. Azelőtt kis túlzással az volt az alap, hogy add oda a Bolhának aztán majd ő 3-4 emberen keresztül kiosztja a kulcspasszokat, assistokat, meglövi a gólokat. (Suarezig vissza sem megyek) Az a 40-50 gólpont a bajnokságban elég volt az eredményességhez. Hozzáteszem a Bl-ben már ott sem nagyon.
Na ezt kell alapjaiban megreformálni 7-8 új emberrel. És még fél év sem telt el ebből. Mellesleg bőven vannak biztató jelek.
Forca Barca!!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.01.10. 10:40:21

Xavinak nagyon nehéz dolga van, akárhogy is nézzük.
Egy teljesen tropára ment csapatot vett át, ami minden téren- fizikálisan, küzdésben, mentalitásban- a béka hátsója alatt volt mélyen.
Most már sikerült oda eljutnia, hogy fizikálisan bírják a 90 percet, tudnak küzdeni, és sikerült azért összeraknia egy normális védelmet.
A játékosait meg nem fogja fikázni a sajtóba, még akkor sem, ha az öltözőben igen. Gondolom van pár játékos, akit ő kért- bár szerintem
ez úgy nézett ki, hogy megmondta a posztot, és megnézték, hogy ki fér bele a keretbe, és elé tolták a listát, ő meg rábökött egy névre, aki neki a legjobban megfelelt.
Borzasztó nehéz kihúzni egy ilyen csapatot a gödörből, de úgy néz ki, hogy lassan, de biztosan sikerülni fog. Itt azért már látszik a fejlődés.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.10. 10:34:51

bunga írta:
2023.01.10. 10:29:16
Nagy szükség lenne most aranyérmekre. De az előző elnök és edzők alatt se az vo-lt a gond, hogy ne lettek volna hazai aranyak. Xavinál se ez volt az elsődleges elvárás, hanem egy új, nagy korszak meggyőző megalapozása.
Nem tudom, szerintem az elvárás inkább az volt, hogy vezesse ki a csapatot a tespedt nyomorból, amibe az előtte lévőek taszították bele a csapatot. Tavaly ez kicsit túlságosan jól sikerült egy ideig, mikor sorra vertük ripityára a legnagyobb spanyol csapatokat god mode-ban, és akkor jött meg az az étvágy, hogy na, most akkor nekimegyünk a tirplának. De a kinevezésekor tuti, hogy nem ez volt a cél.
Vagy ha azon van a hangsúly, hogy "megalapozása", akkor úgy sokkal inkább egyetértek, csak akkor az érmek jelentősége jelenleg kevesebb, még ha nyilván jól is jönne, tény.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.10. 10:29:16

Nagy szükség lenne most aranyérmekre. De az előző elnök és edzők alatt se az vo-lt a gond, hogy ne lettek volna hazai aranyak. Xavinál se ez volt az elsődleges elvárás, hanem egy új, nagy korszak meggyőző megalapozása.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.10. 10:09:04

gy írta:
2023.01.10. 09:06:14
Remek, hogy a főoldali értékelő nem áll bele ebbe a fikacunami vonalba ami itt megy mostanság és elismeri Xavi munkájának pozitívumait is. Még ha van hova és kell is fejlődni. =D>
az az írás/értékelés egy ember véleménye. pont annyit ér mint a tied vagy az enyém.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.01.10. 09:06:14

Remek, hogy a főoldali értékelő nem áll bele ebbe a fikacunami vonalba ami itt megy mostanság és elismeri Xavi munkájának pozitívumait is. Még ha van hova és kell is fejlődni. =D>
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1946
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.01.09. 17:55:55

Xavinak meg vannak a maga érdemei, vezetjük a bajnokságot, meg kaptunk össz-vissz 5-6 gólt (most nem nézek utána :D), ami tök szép. De azért ne felejtsük el, hogy az EL-ben vitézkedünk mellette (erről aztán lehetne persze doktori disszertációt írni, h kinek-minek a hibája ez pontosan). Nincs új a nap alatt, a bajnokságot behúzhatjuk adott esetben, de Európához ez nem lesz egy jó irány, akkor sem, ha Xavi tótágast áll. Azt sem gondolom, h akár csak az EL-ben favoritok lennénk a MU-val szemben.

Ez a tegnapi meccs sztem teljesen rendben volt, hozzáteszem. A játék pocsék volt, de akkor is egy Atlétit vertünk idegenben.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.09. 17:26:36

16 league matches: (48 points possible)

- 18/19 Valverde: 34 points
- 19/20 Valverde: 35 points
- 20/21 Koeman: 28 points
- 21/22 Koeman & Xavi: 24 points
- 22/23 Xavi: 41 points

Gondolom ez sem elég jó...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.09. 15:38:30

Chino írta:
2023.01.09. 15:32:26
brazilfan írta:
2023.01.09. 15:13:14
a Ligában 15 meccsen csak 5 (!) gólt kaptunk és rúgtunk 34-et.
16 meccsen 6 gól enyhén durva
Igen, muszáj frissítenem a memóriámat, 16 meccs, 35 rúgott és 6 kapott gól, 29 a gólkülönbség. (A Realnak 20.)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.09. 15:32:26

brazilfan írta:
2023.01.09. 15:13:14
Én még nem hallottam, hogy a Camp Nouban a szurkolók mozgolódnának Xavi ellen, sőt az elmúlt évekhez képest jobban meg szokott telni a stadion. Saját nevelésű fiatalok stabil kezdők lettek, a Ligában 15 meccsen csak 5 (!) gólt kaptunk és rúgtunk 34-et, én ennek jobban örülök, mint a kupagyőzelem utáni konfettiesőnek, a BL-t amúgy is népszórakoztató cirkusznak tartom.
Olyannyira, hogy a Koeman érához képest több mint triplájára nőtt, de még Valverde idejénél is magasabb. Elche, Almeria, Rayo és hasonló csaptok ellen is 80-85 ezer fölött a nézőszám. Csak nem lehet olyan gáz a játék, ha ennyi ember kilátogat.
16 meccsen 6 gól enyhén durva, pedig nem is tudott mégf rendesen összeállni a védelem (Araujo több mint egy hónapra, Christensen hasonbló, Koundé 4 hét plusz kései nevezés), jh nincs. Magasan rekord a topligákat figyelembe véve. Nagyon komolyan megszervezte Xavi a csapatvédekezést, erőnlétileg is ég és föld a korábbiakhoz képest.
Forca Barca!!!!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.01.09. 15:22:11

brazilfan írta:
2023.01.09. 15:13:14
Én még nem hallottam, hogy a Camp Nouban a szurkolók mozgolódnának Xavi ellen, sőt az elmúlt évekhez képest jobban meg szokott telni a stadion. Saját nevelésű fiatalok stabil kezdők lettek, a Ligában 15 meccsen csak 5 (!) gólt kaptunk és rúgtunk 34-et, én ennek jobban örülök, mint a kupagyőzelem utáni konfettiesőnek, a BL-t amúgy is népszórakoztató cirkusznak tartom.
Csak az utolsó mondatodra! Én a focit szórakozásból nézem, szeretem. S az már zavar, amikor a háttérben megjelenik a sokszámjegyű pénz.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.09. 15:13:14

Én még nem hallottam, hogy a Camp Nouban a szurkolók mozgolódnának Xavi ellen, sőt az elmúlt évekhez képest jobban meg szokott telni a stadion. Saját nevelésű fiatalok stabil kezdők lettek, a Ligában 15 meccsen csak 5 (!) gólt kaptunk és rúgtunk 34-et, én ennek jobban örülök, mint a kupagyőzelem utáni konfettiesőnek, a BL-t amúgy is népszórakoztató cirkusznak tartom.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.01.09. 13:51:42

Én is azon a véleményen vagyok, mint itt sokan, hogy 30 perc utáni visszaesést nehéz megfejteni. S ilyen nem csak a tegnapi meccsen történt.
Amivel nem értek egyet, sokan írják, hogy Valverde stílust nem tudja levetkőzni a csapat. Szerintem, nálunk, szurkolóknál elevenednek fel azok az emlékek. Hol vannak már azok a játékosok - egy-kettő -, akik a Valverde csapatban játszottak. Akik vannak, szerintem azok már nem tudják a többiekre ráeröltetni azt a mentalitást. A kényelem, a lazítás minden ember vérében benne van. Ezen kellene változtatni. De kinek?
A másik, Xavi. Egy pillanatig sem vitatom tehetségét, mint volt Barca játékosét. Csupán az én emlékezetemben úgy él, hogy amikor nem volt kezdő, becserélésével a játék lelassult. Megindult a passzolgatás, a tili-toli. Nem a tiki-taka! Ez jellemző most is a csapatra.
S csak egy személyes megjegyzés: Nálam Iniesta nagyobb volt mint Xavi.
Xavi edzői munkásságáról egyenlőre nincs véleményem, mert még mindíg képlékeny, alakuló félben lévő, anyagilag erős korlátok közé szorított csapattal kellene hozni magas szintű eredményeket. Nagy, szurkolók felháborodását kiváltó hibát nem csinál. Hagyni kell dolgozni abban a milliőben, ami bármely edző számára nagy kihívást jelent.
Válasz küldése