Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.08.27. 19:28:44

Arthur8 írta:
2020.08.27. 19:20:04
Szerintem Messinek nem szabad nyíltan kimondani, hogy menjen el az elnökség, mert ebből tényleg az jön le , hogy akkor ő az elnök felett és mindenki felett áll. Szerintem annyit kell csak mondani nyíltan, hogy imádja Barcelonát és mindent Barcelonának köszönhet és itt akarta befejezni a pályafutását, de olyan szinten nem ért egyet a vezetőség ténykedéseivel és a klub körüli folyamatos botrányokkal és a kialakult helyzettel, hogy úgy döntött , hogy el akarja hagyni a klubbot. Ezzel ő csak annyit mondana, hogy el akarja hagyni a klubbot és visszadobja Bartonak a labdát. Nem kérné meg, hogy mondjon le csak elmondaná a tényt, hogy ő nem marad így ebben a formában. Ezután Barto dönthet mit csinál, megtartja Messit , eladja Messit , lemond , de ez már mind az ő döntése és őt minősíti és nem Messit.
Szerintem is ez lenne a megfelelő megoldás.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.08.27. 19:20:04

Szerintem Messinek nem szabad nyíltan kimondani, hogy menjen el az elnökség, mert ebből tényleg az jön le , hogy akkor ő az elnök felett és mindenki felett áll. Szerintem annyit kell csak mondani nyíltan, hogy imádja Barcelonát és mindent Barcelonának köszönhet és itt akarta befejezni a pályafutását, de olyan szinten nem ért egyet a vezetőség ténykedéseivel és a klub körüli folyamatos botrányokkal és a kialakult helyzettel, hogy úgy döntött , hogy el akarja hagyni a klubbot. Ezzel ő csak annyit mondana, hogy el akarja hagyni a klubbot és visszadobja Bartonak a labdát. Nem kérné meg, hogy mondjon le csak elmondaná a tényt, hogy ő nem marad így ebben a formában. Ezután Barto dönthet mit csinál, megtartja Messit , eladja Messit , lemond , de ez már mind az ő döntése és őt minősíti és nem Messit.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.27. 19:13:03

Megoldás: kiáll a nyilvánosság elé, bejelenti a távozását, és azt, hogy Barto ilyen döntés elé állította
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.27. 19:04:34

Bartonak mindig is megvolt a tehetsége bizonyos dolgokhoz, ezt sosem tagadta senki :mrgreen:

reméljük a rács mögött is ilyen jól szolgálja majd őt a zsivány rafkóssága
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.27. 18:55:19

Balinho írta:
2020.08.27. 18:28:02
Azért ez így ügyes húzás a részéről. Messi álljon ki, mondja, hogy Bartomeu miatt akar elmenni, de cserébe marad :arrow: magyarán vállalja be, hogy élete végéig diktátornak bélyegzik, aki azt hiszi, hogy nagyobb, mint a klub és/vagy az elnök.

De közben meg lehetetlen helyzet, mert Barto áldásos munkájának hála, ha marad is olyan csapatban kell maradnia, ami rövid távon aligha lehet sikeres (legalábbis nemzetközi színtéren aligha, de lehet, hogy már a hazai fronton se).

Viszont, ha nem áll ki és nem mondja ezt ki, akkor kb olyan, mintha nem Bartoékkal és az általuk elvégzett silány munkával, a botrányokkal lenne baja. Szépmunka
Ő is kiállhatna először, mondja meg a nagyközönségnek hogy nem tud Messi végleges döntéséről, de ha úgy van és kiáll Messi akkor ő önként lemond.
Aztán Messi vagy kiáll és megmondja, akkor kötelező Bartomeunak lemondani, vagy nem.

Így viszont könnyű lesz verni más bizonyosával a csalánt, ha Messi dobbant akkor ő utólag elmondhatja hogy vállalta volna a lemondást is, ha meg marad akkor azt hogy a hatalmas nagy sportprojektjükkel és hatalmukkal győzték meg. :lol: :lol:

Amúgy volt már példa a játékosok lázadásáról az elnökség ellen, aminek a vége végül nem más mint a Dream Team lett:
https://twitter.com/MediaBarcaTimes/sta ... 3801839616



daffy: +1. Elnöknek 0, politikusnak profi.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.08.27. 18:52:56

Balinho írta:
2020.08.27. 18:28:02
Azért ez így ügyes húzás a részéről. Messi álljon ki, mondja, hogy Bartomeu miatt akar elmenni, de cserébe marad :arrow: magyarán vállalja be, hogy élete végéig diktátornak bélyegzik, aki azt hiszi, hogy nagyobb, mint a klub és/vagy az elnök.

De közben meg lehetetlen helyzet, mert Barto áldásos munkájának hála, ha marad is olyan csapatban kell maradnia, ami rövid távon aligha lehet sikeres (legalábbis nemzetközi színtéren aligha, de lehet, hogy már a hazai fronton se).

Viszont, ha nem áll ki és nem mondja ezt ki, akkor kb olyan, mintha nem Bartoékkal és az általuk elvégzett silány munkával, a botrányokkal lenne baja. Szépmunka
Rendkívül aljas,szemét húzás,de elnöksége egyik legzseniálisabb megmozdulása. Ez mindenképp sakk. Messi vagy kiáll és gyakorlatilag vállalhatatlan indokokkal szembesülünk vagy távozik és az elnök marad. Leo PR emberei biztosan most dolgoznak meg a pénzükért.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2020.08.27. 18:28:02

Azért ez így ügyes húzás a részéről. Messi álljon ki, mondja, hogy Bartomeu miatt akar elmenni, de cserébe marad :arrow: magyarán vállalja be, hogy élete végéig diktátornak bélyegzik, aki azt hiszi, hogy nagyobb, mint a klub és/vagy az elnök.

De közben meg lehetetlen helyzet, mert Barto áldásos munkájának hála, ha marad is olyan csapatban kell maradnia, ami rövid távon aligha lehet sikeres (legalábbis nemzetközi színtéren aligha, de lehet, hogy már a hazai fronton se).

Viszont, ha nem áll ki és nem mondja ezt ki, akkor kb olyan, mintha nem Bartoékkal és az általuk elvégzett silány munkával, a botrányokkal lenne baja. Szépmunka
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.08.27. 18:10:15

brownieheaven írta:
2020.08.27. 18:02:06
Azok után, hogy nemrég olyan pletykák láttak napvilágot, hogy Leo attól függetlenül távozna, hogy mi lesz a jelenlegi vezetőség sorsa, ez nekem eléggé blöff szagú.
Olyan pletykák is vannak,hogy már meg is van az egyezsége a cityvel. Mindenki mond mindent,szóval az összes hírt nagyon erős fenntartással kell olvasni. Coutinho óta szerintem nincs olyan,hogy megbízható forrás,néha valamelyik beletrafál :D

A bizalmatlansági indítvánnyal mi lett végül?
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2020.08.27. 18:02:06

visca el barca írta:
2020.08.27. 17:45:35
A legfrissebb hirek szerint lemond, ha messi kiall a nyilvanossag ele es elmondja h miatta akar menni.
Azok után, hogy nemrég olyan pletykák láttak napvilágot, hogy Leo attól függetlenül távozna, hogy mi lesz a jelenlegi vezetőség sorsa, ez nekem eléggé blöff szagú.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.08.27. 17:45:35

A legfrissebb hirek szerint lemond, ha messi kiall a nyilvanossag ele es elmondja h miatta akar menni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.08.27. 12:52:40

Varatrix írta:
2020.08.27. 11:35:39
Abba amúgy tud nekem valaki segíteni, hogy a Barca elnökének lenni zsíros állás is egyben, vagy ez hogy működik? Nyilván teljes állás, de fix díjas, vagy erről tud valaki valamit?

Igazából igyekszem megérteni Barto motivációját...

- Történelmileg / szakmailag már bukott, senki nem fog jó emlékkel visszagondolni rá.
- Iszonyatos nyomással járhat ez a munka, tehát hacsak nem pszichopata, akkor neki is rosszul esik ez a gyűlölet, amit felé fordul. És ha félre tesszük a viccet, kevés rá az esély, hogy nem érdekli.

De akkor tényleg miért akar maradni? Nekem sok más nem maradt mint a pénz...

Vagy csak olyan összeesküvés elméletek, hogy még kell idő neki mire minden bizonyítékot eltüntet a piszkos ügyekről, amit Sandro barátjával megkezdtek... de ez már csak ilyen végelkeseredéses kapaszkodó a megértésre.
Nem is az, hogy zsíros, mert az. Nem a sport a szakterületem, de amennyire a sportjogba belelátok leginkább egy Önkormányzat működéséhez tudnám neked hasonlítani:

Van egy Önkormányzat aminek az élén van a polgármester jó pénzért./Van a sportegyesület amely ilyen méretű, aminek az élén az elnök van jó pénzért.

Mindkettő elsődleges feladata a mindennapi ügyvitel.
Egy Önkormányzatnál ez a teljesség igénye nélkül az intézményfenntartás, a kötelezően teljesítendő önkormányzati feladatok ellátása, az intézményi vezetők ellenőrzése, az éves beszámolók elkészítése, testületi ülések lebonyolítása, hivatalt magát pedig egy megfelelő végzetségel (önkormányzat esetében ez egy jogász) rendelkező személy, aki tulajdonképp a szakmai vezetést hajtja végre.
Egy sportegyesületnél ez is kb. hasonló intézményi infrastruktúra, fenntartása, vezetők ellenőrzése kinevezése, kötelező feladatok ellátása, elnökségi ülések lebonyolítása, beszámolók elkészítése, az egyesületet magát pedig egy gazdasági, illetve egy sportszakmai vezető viszi.

Na most ezen feladatok közt van mindkét esetben, a szolgáltatási szerződések, megbízási szerződések megkötése, amelyek olyan feladatokra vonatkoznak amiket sem egy önkormányzat, sem egy sportegyesület magának nem tud elvégezni, mégis az Ő feladatkörük. Lásd épületfelújítás, reklámtevékenység, rendezvények szervezése lebonyolítása, adott esetben pl. perbeli jogi képviselet stb. stb. Na és itt van a kutya elásva. Ezek a szerződések, milliós, akár milliárdos költségvetési pénzekről döntenek, akár egy önkormányzat, akár egy sportegyesület esetén. Sokszor ezekre a szerződésekre mértékük miatt, jellegük miatt, vagy mert stratégiai mértékű vagyonmozgás történik EU-s közbeszerzési szabályok vonatkoznak, még akár magánszemélyek esetében is. Viszont ezek a szerződések soha nem stimmelnek. Hol kisebb, hol nagyobb mértékben, de ezek a szerződések meg vannak mókolva.

Egy ügyes gazdasági vezető, egy elnök, egy polgármester milliókat tud jobbra balra lecsippenteni, információ szivárogtatással, részlehajlással, rosszabb esetben a saját érdekkörébe tartozó harmadik személy előnyhöz juttatásával. Lehet, hogy 100 ft- az, amit eljátszottak, lecsíptek, de lehet hogy eurómilliók. És egy elnök vagy egy polgármester, ki látványosan gazdagodik itt keres sokat, az nem a fizetésénél történik hanem itt. Na most ezek szinte kivétel nélkül csalás, sikkasztás, befolyással való üzérkedés és még ki tudja hány büntetőjogi tényállást bele tudok sütni ha akarok.

Mondok egy gyakori Önkormányzat és sportegyesület esetében is megtörtént példát. Étkeztetés.
Elsőre bagatellnek tűnik, de nagyon nem az. Van egy teljesen felszerelt menzád, de nincs személyzeted hozzá. Megpályáztatod hogy valaki működtesse. Évi 50 millió az alja. De nyerhet olyan is, aki többért nyeri el ezt, de valami extrát ad. Egy kicsit befolyást gyakorolsz a bírálatnál és már nem 50 millió, hanem 65 millió az amit az Önkormányzat/sportegyesület fizetni fog. Te pedig lecsíptél a pénzből.

Na ezért nem megy el. Brutál pénz mozog. Brutál pénzel lehet mókolni és ezt nem szívesen engedi el senki.

Na most a Barca elvben non-profit szervezet. De ez csak a klub és a non-profit szervezet végezhet profitorientált tevékenységet. A klub maga számos, sportszer és médiacégben érdekelt, ezen felül meg a franc tudja, hogy még miben. Ezeknek a bevételei visszafolynak a klubhoz. Innentől kezdve kb. követhetetlenné válik egy küldős személő számára a mérleg. Gyanítom folyamatosan játszanak az osztalékfizetéssel is. Erre pech, de rájött a covid. Ha közel 0-n tartották minden évben mérleget akkor most nagy a gáz mert borul minden és jobban látszik hol volt meleg a pite. Kerekíteni kell a mérleget.

Na legyünk naivak. Kb. mindenhol ez megy.

Ezt most próbáltam nagyon leegyszerűsíteni, de a lényeg kb. ennyi.

Az meg, hogy pl. egy játékosigazolásnál, milyen sportszakmai érdekek voltak, milyen pénzeket írtak le repiköltségbe, mennyi a tényleges átutalt és a szerződés szerinti csak hab a tortán.
Kép
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2020.08.27. 12:34:35

Olvastam már több helyen is, szerintem lehet ehhez köze: A Barcelona, a Bilbao, a Real Madrid és az Osasuna nem ugyanabban a formában működik, mint a legtöbb spanyol sportegyesület, hanem nonprofit szervezetként, és ilyen esetben az elnök, illetve elnökség a SAJÁT vagyonával felel a költségvetésért. Ha hiánnyal adják át a klubot a következő elnökségnek akkor az igazgatósági tagoknak a saját vagyonukból kell pótolni a hiányt. Mivel ugye bejött a korona, brutál nagy mínuszban vagyunk pénzügyileg, ezért akarja Barto megvárni legalább a márciust, hogy addig valahogy kiügyeskedje könyvelésileg ezt az évet. Ha Barto most lemondana csődbe kerülne mindenki akinek dolgozik, a teljes igazgatótanács.

Szóval szerintem valami ilyesmi lehet a háttérben, normális ember ha nem fenyegetné a teljes anyagi csőd már réges régen eltakarodott volna, ez a patkány meg menti a saját seggét ahogy csak tudja...
V I S C A E L B A R C A
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.27. 11:35:39

Abba amúgy tud nekem valaki segíteni, hogy a Barca elnökének lenni zsíros állás is egyben, vagy ez hogy működik? Nyilván teljes állás, de fix díjas, vagy erről tud valaki valamit?

Igazából igyekszem megérteni Barto motivációját...

- Történelmileg / szakmailag már bukott, senki nem fog jó emlékkel visszagondolni rá.
- Iszonyatos nyomással járhat ez a munka, tehát hacsak nem pszichopata, akkor neki is rosszul esik ez a gyűlölet, amit felé fordul. És ha félre tesszük a viccet, kevés rá az esély, hogy nem érdekli.

De akkor tényleg miért akar maradni? Nekem sok más nem maradt mint a pénz...

Vagy csak olyan összeesküvés elméletek, hogy még kell idő neki mire minden bizonyítékot eltüntet a piszkos ügyekről, amit Sandro barátjával megkezdtek... de ez már csak ilyen végelkeseredéses kapaszkodó a megértésre.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.26. 22:43:00

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.26. 22:06:51
gránit írta:
2020.08.26. 21:20:29
Érdekes ez a Bartoout-ozás, pár éve volt hivatalos aláírásgyűjtés Bartomeu eltávolításáért, a culék meg tojtak az egészre. Most meg Bartoout? A hőbörgés tud nagyon hasznos dolog lenni, előre tud mozdítani folyamatokat, csak ez akkor ér valamit, ha tettekkel is párosul.
A culék sosem tojtak az egészre, ha körbenézel már évek óta mindenhol Bartomeu fejét akarják, viszont nekik nincs szavuk, a szocióknak van, ők viszont elégedettek voltak a helyzettel, és hagyták hogy Bartomeu maradjon, meg is lett az eredménye minden szempontból.
Én nem láttam semmiféle támogatottságot a Benedito-féle aláírásgyűjtés mögött, csak lesajnálták meg kiröhögték. Próbálkozott a fickó, aztán elhalt a kezdeményezés. A sociók felelőssége nyilván jóval nagyobb, ebben teljesen igazad van.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.26. 22:06:51

gránit írta:
2020.08.26. 21:20:29
Érdekes ez a Bartoout-ozás, pár éve volt hivatalos aláírásgyűjtés Bartomeu eltávolításáért, a culék meg tojtak az egészre. Most meg Bartoout? A hőbörgés tud nagyon hasznos dolog lenni, előre tud mozdítani folyamatokat, csak ez akkor ér valamit, ha tettekkel is párosul.
A culék sosem tojtak az egészre, ha körbenézel már évek óta mindenhol Bartomeu fejét akarják, viszont nekik nincs szavuk, a szocióknak van, ők viszont elégedettek voltak a helyzettel, és hagyták hogy Bartomeu maradjon, meg is lett az eredménye minden szempontból.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.26. 21:59:15

gránit írta:
2020.08.26. 21:20:29
Érdekes ez a Bartoout-ozás, pár éve volt hivatalos aláírásgyűjtés Bartomeu eltávolításáért, a culék meg tojtak az egészre. Most meg Bartoout? A hőbörgés tud nagyon hasznos dolog lenni, előre tud mozdítani folyamatokat, csak ez akkor ér valamit, ha tettekkel is párosul.
Ma elenyésző számú tüntető volt. 2:8 és Messi kérelme után a sokszorosa lett volna várható.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.26. 21:20:29

Érdekes ez a Bartoout-ozás, pár éve volt hivatalos aláírásgyűjtés Bartomeu eltávolításáért, a culék meg tojtak az egészre. Most meg Bartoout? A hőbörgés tud nagyon hasznos dolog lenni, előre tud mozdítani folyamatokat, csak ez akkor ér valamit, ha tettekkel is párosul.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.08.26. 14:28:01

Nem lehetett volna Trincao bemutatását elhalasztani? Nem elég,hogy csóri srácot most a kutya se érdekli(már bocsánat), nyilván ő is tudja meg érzi,hogy most nagyon nem róla szól ez a délután,de gondolom Barto is azért nem jelent meg,mert a háttérben még megy a huza-vona,plusz félt az esetleges kínos kérdésektől.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.08.26. 13:54:52

Nem túl változatosak a Tricaos fb poszt alatt a kommentek :oops:

#Bartoout
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.08.26. 13:31:10

zsoltfree írta:
2020.08.26. 13:21:35
Csóri Trincaót meg most mutatták be. Kb mindenki tüntet (nagyon remélem) a stadion körül, meg konkrétan ég a ház, őt meg kb le se **ják. És össze kellett valami mondatot szednie biztos a riportereknek, hogy ez a klub volt a vágyam, itt vannak a legjobbak, mindig is együtt szerettem volna játszani Me... Su... oh wait. Ezt sem bírták volna elhalasztani :evil:

Egyébként a sociókat sem értem. Laportát annyira siettek elzavarni egy kevésbé jó év után. Pedig neki az eredményeken kívül is volt pár szimpatikus intézkedése. Ez a majom meg össze vissza betlizik, Neymarral kapcsolatban már az ideigazolása, majd az eligazolása, majd azóta is, évente új sportigazgató, Abidalos kétes nyilatkozatok, social media botrány, elnökségben is olyan fluktuáció van mint egy balatoni gyorsbüfében, történelmi égések a bl-ben, és őt nem zavarják el. Nou Camp előtt is pár ember volt este csak. Emlékszem, mikor kint voltam még jópár éve, és a bl-ben kiütöttük a Bayernt, utána akkora utcabál volt, felfoghatatlan számú ember az utcákon. Most meg oké, járvány van, de a liverpool után volt valami? Semmi.

Szóval azt nem tudom felfogni a sociók mit láttak olyan borzasztó dolgot Laportában, ami miatt mennie kellett, ebben az idiótában pedig aki gyakorlatilag hazavágta a klubot nem látnak semmit. Felfoghatatlan. Egyáltalán nem vagyok egy utcára vonulós, de én ha katalán (ráadásul nekük frankón ez a klub kb a mindenük, a büszkeségük) lennék és ott élnék már ott lennék egy kanna benzinnel és gyújtanám fel a stadiont.
Laportát nem a sociók zavarták el. Két elnöki ciklus betöltése után nem indulhatott a választáson a klub szabályai szerint. A második ciklusa során volt ellene bizalmatlansági indítvány, de elbukott
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.26. 13:21:35

Csóri Trincaót meg most mutatták be. Kb mindenki tüntet (nagyon remélem) a stadion körül, meg konkrétan ég a ház, őt meg kb le se **ják. És össze kellett valami mondatot szednie biztos a riportereknek, hogy ez a klub volt a vágyam, itt vannak a legjobbak, mindig is együtt szerettem volna játszani Me... Su... oh wait. Ezt sem bírták volna elhalasztani :evil:

Egyébként a sociókat sem értem. Laportát annyira siettek elzavarni egy kevésbé jó év után. Pedig neki az eredményeken kívül is volt pár szimpatikus intézkedése. Ez a majom meg össze vissza betlizik, Neymarral kapcsolatban már az ideigazolása, majd az eligazolása, majd azóta is, évente új sportigazgató, Abidalos kétes nyilatkozatok, social media botrány, elnökségben is olyan fluktuáció van mint egy balatoni gyorsbüfében, történelmi égések a bl-ben, és őt nem zavarják el. Nou Camp előtt is pár ember volt este csak. Emlékszem, mikor kint voltam még jópár éve, és a bl-ben kiütöttük a Bayernt, utána akkora utcabál volt, felfoghatatlan számú ember az utcákon. Most meg oké, járvány van, de a liverpool után volt valami? Semmi.

Szóval azt nem tudom felfogni a sociók mit láttak olyan borzasztó dolgot Laportában, ami miatt mennie kellett, ebben az idiótában pedig aki gyakorlatilag hazavágta a klubot nem látnak semmit. Felfoghatatlan. Egyáltalán nem vagyok egy utcára vonulós, de én ha katalán (ráadásul nekük frankón ez a klub kb a mindenük, a büszkeségük) lennék és ott élnék már ott lennék egy kanna benzinnel és gyújtanám fel a stadiont.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.26. 13:11:47

Titinho írta:
2020.08.26. 09:53:00
Ööö tegnap este még nem hittem el amit Jordi Farré írt twitteren de úgy néz ki tényleg megtette.
Képpel együtt írta ki kb 20 perce.
Com vaig dir ahir, acabo de presentar escrit per sol.licitar vot de censura contra Josep Maria Bartomeu i tota la seva junta directiva, no poden estar ni un minut més al capdavant del club.
És hora de fets i no de paraules. #votcensura2020 https://t.co/oOLX1TT05t


Jordi Farré elnökjelölt tegnap este bejelentette hogy reggel 9-kor a klubnál beadja a szükséges papírokat a bizalmatlansági indítvány elindításához. Úgy néz ki tényleg megtette. Amit még elmondott vagyis írt hogy ez a vezetés egy percig nem maradhat tovább a klub élén, a posztját pedig azzal zárta hogy elérkezett a tettek ideje és nem csak a szavaké(itt azért Fontnak is odaszúr érzésem szerint).
Bartomeu most is annyira vállalja a felelősséget, hogy ott sincs a sajtótájékoztatón, helyette Planest küldte :lol: :lol:


Ideje lenne már valaminek történnie. Remélem a sociók büszkék magukra amiért 3 éve elégedetten ignorálták a mozgalmat.

zsoltfree írta:
2020.08.26. 13:08:48
Kicsit olyan feelingem van, mint amikor átvette Laporta a klubot. Tehát akkor is sok régi papíron sztár ki lett rugdalva és nem sztárokból, de okosan vásárolt csapatépítés ment. Mondjuk kellett hozzá, hogy minden, de tényleg minden klappoljon:
Az a baj, hogy az okosan vásárolt csapatépítés Bartomeu egész munkássága alatt nem sikerült, és ennek a 6 évnek ússzuk meg most igazán a levét, főleg ha Messi is lécel.

Rekordbevétel meg minden, de aztán lesz egy olyan csapatunk amivel a BL indulásért küzdhetünk :lol: :lol:
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.26. 13:08:48

Kicsit olyan feelingem van, mint amikor átvette Laporta a klubot. Tehát akkor is sok régi papíron sztár ki lett rugdalva és nem sztárokból, de okosan vásárolt csapatépítés ment. Mondjuk kellett hozzá, hogy minden, de tényleg minden klappoljon:
- elnök munkássága
- megfelelő igazolások
- megfelelő edző kiválasztása
- megfelelő sportigazgató
- és ugye az, hogy egy Xavi és Ini az első csapatnál volt, és jött még hozzá Messi, Valdes, Pedro, Tiago, Régiek közül Puyol, és Piqué visszajött potom pénzért. A nagy vételek is nagyon beváltak mint Ronaldinho, Deco, Giuly, Eto, Marquez, Yaya, Dani Alves, vagy a kevésbé sztárok is Van Bronchorst, Edmilson, Sylvinho, Larson, Belletti. (a teljesség igénye nélkül)

Egyrészt most is jót tenne, ha ilyen Suarez, Messi, és hasonló idős, és irgalmatlan bértömeggel rendelkező emberek elmennének, de ezt egyik évről a másikra nem lehet megoldani. Elmennek, addig oké, marad belülük sok pénz, plusz a bértömegük egyik oldalon. Másik oldalon viszont idén egy Messi nélkül örülhettünk volna ha a BL-ben indulhatunk jövőre. És ugyan kiesnek a nagy bértömegek, de Messinek piszok nagy marketing értéke van. Nem tudom, ha azt levonnánk, akkor mennyiért focizna itt évente. Az utóbbi 10 évben neki van a legnyagyobb értéke ilyen szempontból, főleg, hogy nincs 2 másik nagy csatársztár mellette, akiknek szintén jól megy a játék. Azért megnéznék egy kimutatást, hogy idén pl hány mez fogyott, és abból hány mez Messié. Szóval nem olyan egyszerű, hogy a bére kiesék, és minden király.

Máskülönben, egy nagy változásban benne lennék, de valami építkezősebb verzióban. Annak semmi értelme, hogy most eladunk vagy 8 játékost, akik az elmúlt 1-2 évben kezdők voltak, és össze vissza igazolunk helyettük. Szerintem ezt az elnökkel kéne kezdeni, mert így egy év elmegy egy Koemannal, meg +5-7 új igazolással, aztán egy év múlva jön új elnök, új edző, új elképzelések, talán új sportigazgató, és talán beindul megint minden. Viszont azt a pénzt amit a régi csapatból kaptunk, azt már nem fogják tudni felhasználni így, hanem egy jóégtudja milyen következő év (kilátástalan eredmények, kilátástalan a vírus miatt a nézők helyzete, de akár a bajnokság vagy a bl helyzete is) utáni büdzséből kell gazdálkodni.

Egyébként nagyon nehezen aludtam el, de azért mi jól állunk elkótyavetyélt játékosokból. Korábban Ronaldo, Figo, Rivaldo sem túl szépen ment el.

Akkor járnánk szerintem a legjobban, ha lenne egy új elnökség. Viszont ez a sztori mire lejátszódik, addigra kb már vége az átigazolási időszaknak. Nem beszélve arról, hogy az elnök után a következő fontos láncszem az edző lenne... Őt meg ugye most szereztük. Az a baj ez sehogy sem jó. A teljes megújulás akkor lehetett volna, ha ez a barom a 8-2 után hétfőn reggel bejelenti hogy neki itt vége, azonnal új szavazás, és utána az új bagázs hozzon edzőt, meg küldjön el vagy igazoljon játékost, illetve fontos felelős személyeket.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.08.26. 09:53:00

Ööö tegnap este még nem hittem el amit Jordi Farré írt twitteren de úgy néz ki tényleg megtette.
Képpel együtt írta ki kb 20 perce.
Com vaig dir ahir, acabo de presentar escrit per sol.licitar vot de censura contra Josep Maria Bartomeu i tota la seva junta directiva, no poden estar ni un minut més al capdavant del club.
És hora de fets i no de paraules. #votcensura2020 https://t.co/oOLX1TT05t


Jordi Farré elnökjelölt tegnap este bejelentette hogy reggel 9-kor a klubnál beadja a szükséges papírokat a bizalmatlansági indítvány elindításához. Úgy néz ki tényleg megtette. Amit még elmondott vagyis írt hogy ez a vezetés egy percig nem maradhat tovább a klub élén, a posztját pedig azzal zárta hogy elérkezett a tettek ideje és nem csak a szavaké(itt azért Fontnak is odaszúr érzésem szerint).
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.26. 09:25:47

mes írta:
2020.08.26. 00:40:27
Mit fog kapni ez az ember, ha a nezok bemehetnek a stadionba majd..... te jo eg....
Addigra szerintem elbujdosik. Én legalábbis a helyében ezek után Katalóniába sem tenném be a többet a lábamat. Elköltözhetne mondjuk Madridba, ott azt hiszem kedvelnék az emberek...
Válasz küldése