Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Elküldenéd a vezetőséget?

Igen, mindegy kit igazolnak
166
90%
Nem, ha elhozzák Coutinhot is Dembélé mellé
9
5%
Semmiképp sem
9
5%

Szavazatok száma: 184
gránit
Capitá del Barça

2020.08.29. 10:44:45

A kivásárlási árat meg kell fizetnie annak a klubnak, aki leigazolja Messit. Vagy minden csapat alakuljon át jótékonysági intézménnyé, vagy a Barca se legyen az. Nekünk mindenkiért mélyen a zsebünkbe kell nyúlnunk, még egy Csigrinszkíjért is 20 millió eurót fizettünk, ami 11 éve még nagy pénznek számított. Tőlünk meg mindenki bagóért akar elvinni mindenkit. Ez röhej, a kivásárlási árat meg kell fizetniük. Ahogy Minguella írta, a szerződésben feketén-fehéren június van írva, teljesen függetlenül attól, hogy mikor ér véget a szezon. Most nem távozhat ingyen.

A pénznél még kedvezőbb lenne - mivel senki nem tudna 700 millió eurót kifizetni -, ha barter-elemeket is bevonnának a transzferbe. Ha tényleg megkapnánk a 700 millió eurót, vagy legalábbis nagyon sok pénzt, akárkit vásárolnánk, felnyomná az árát a klubja, mert pontosan tudná, hogy sok pénzhez jutott a Barcelona. Ez a Neymar-transzfer után is így volt, kaptunk 222 millió eurót, a Dortmund meg az egekbe lőtte Dembelé árát. Ha sok százmillió eurót is kapnánk Messiért, akárkit is akarnánk leigazolni, az illető klubja felnyomná az árát. A barter-elemek viszont jól jöhetnek. Ha a City komolyan bejelentkezik, fizessen, ha meg nincs elég pénze, adjon még pluszba játékosokat.
MessiNeymarSuarez
Llegenda del Barça

2020.08.29. 09:49:31

Emberünk végtelenül korrekt, elhinti a sajtónak hogy akkora hős hogy Messi maradásáért lemondana, aztán a hírek szerint beintett Messinek, miszerint nem hajlandóak tárgyalni az eligazolásról, és csak a kivásárlási áron távozhat. =D>

Nem ez az első eset, Alvest is lenézően elküldték, azok után hogy ő maradt amiért kizárták a klubot az átigazolási tilalom miatt.(jut eszembe, már az átigazolási tilalom megért volna egy teljes elnökség cserét. :roll: )

Neymart is tiszteletlenül arcon röhögték, abban a tudatban hogy senki sem fizeti ki a kivásárlási árat, aztán hoppá mégis.
Barca_10
Entrenador del Barça

2020.08.29. 09:05:46

Nem Bartot védve, de tegyük már hozzá hogy Laporta kapatta el Messit az évenkénti szerződéshosszabbítással és a 19 éves korától megkapott kivételezett státuszával. Ők ezt “örökölték” meg, az már egy másik lapra tartozik hogy erre építettek mindent, de pl Iniesta sem hisztizett mikor eladták mellőle a két havert, Thiagót és Fabregast. Laportára sokan úgy tekintenek mint egy messiásra, de én nem akarom őt itt látni. Megint Messire lenne építve minden, én már inkább néznék egy olyan csapatot ahol megpróbálunk a Puig-De Jong-Fati vonalra építeni. Frissek, izgalmasak, és talán még a lúzer mentalitást sem vették át busquetséktől.
Kép

"Amikor elbúcsúzok a futballtól, sirni fogok mert véget ér az életem. Ha meghalok, ne egy temetőben vagy akárhol máshol temessetek el,csak
vigyetek egy stadion mellé egy labdával a kezemben mert nekem a labda az életem"
-Ronaldinho
Legendario
Varatrix
Director del Fútbol

2020.08.29. 08:22:23

daffy írta:
2020.08.28. 17:17:19
Hasonlóan gondolom,de most mégsem egészen. A PSG is rúgja ki az edzőt,elnököt,mert Neymar és Bappe mindent a kapusba rúg? Nálatok sem az elnök focizik. A játékosok bőven nem azt hozzák,amire más csapatban képesek voltak/lesznek. Erről nem az elnök tehet.
Nem teljesen erre gondolta,, de azt mondom, hogy az Ő felelősségük döntést hozni abban, hogy ki a felelős azért, hogy Neymar a kapusba rúgja a labdát, ilyenkor több variáció is létezhet, de a döntésnek felülről kell érkeznie:

A. Neymarral van a gond: -el kell adni -padra kell tenni -pszichológushoz kell küldeni

Az edző nem kezeli jól:- ki kell rúgni - el kell vele beszélgetni, felelősségre vonni, hogy változtasson

És stb stb... mert nyilván csak fokozottan értjük!

Viszont, ha a sorozatos döntések, következmények, felelősségre vonások nem hoznak érdemi változást, akkor fel kell tenni a kérdést, hogy a felülről érkező döntések valóban a klub érdekeit szolgálták. Én azt gondolom, hogy a sorozatos BL égések, amik nem csak sima kiesések voltak, azok jól lettek e kezelve. Mert szerintem nem! Nem megfelelő keretminőséget alakítottak ki, nem megfelelő edzőket neveztek ki. Bármi is volt, szerintem az elnök felelőssége, hogy háromszor-négyszer belelépünk ugyanabba a folyóba.
Kép
daffy
Madridista

2020.08.29. 06:41:17

Samper írta:
2020.08.29. 04:54:50
Bartoék hibáztak abban is, hogy az öltözői klikkre építették rendületlenül a csapatot. De azzal, hogy a nagy vereség után Messi el akar menni, a klikk máris felbomlott. Ezzel Font esélyei is lezuhantak. Most mindenki játssza a radikálisat, de a bajnoki rajtra meglesz a kompromisszum. Akkor aztán más felállásban újra kezdődik a harc, hogy márciustól ki lesz az elnök és kik lesznek a szövetségesei.
Nem attól bomlott fel a "klikk",hogy Suarezt eladják?
Samper
Director del Fútbol

2020.08.29. 04:54:50

Bartoék hibáztak abban is, hogy az öltözői klikkre építették rendületlenül a csapatot. De azzal, hogy a nagy vereség után Messi el akar menni, a klikk máris felbomlott. Ezzel Font esélyei is lezuhantak. Most mindenki játssza a radikálisat, de a bajnoki rajtra meglesz a kompromisszum. Akkor aztán más felállásban újra kezdődik a harc, hogy márciustól ki lesz az elnök és kik lesznek a szövetségesei.
LG
Az Év fórumozója 2016

2020.08.28. 18:23:03

daffy írta:
Varatrix írta:
2020.08.28. 11:43:39
Az én alapvető felfogásom szerint, mindenért a vezetők felelnek!
Hasonlóan gondolom,de most mégsem egészen. A PSG is rúgja ki az edzőt,elnököt,mert Neymar és Bappe mindent a kapusba rúg? Nálatok sem az elnök focizik. A játékosok bőven nem azt hozzák,amire más csapatban képesek voltak/lesznek. Erről nem az elnök tehet.
Az ő vezetésük alatt öregedett/égett ki a csapat, nőttek a fejükre a játékosok, szabadultak el a fizetések és még lehetne sorolni. Ezeket egyáltalán nem tudták kezelni. Nagy zakóba bele lehet futni egy jó csapatnak is, ilyenkor rá lehet fogni, hogy a játékosok fogtak ki rossz napot, nem lehetett rá számítani. De nálunk nem erről van szó, hiszen nálunk ezek már menetrendszerűen jönnek, és egyre csúnyábbak. A Roma ellenit még meg lehetett volna magyarázni, de Liverpool után már ordított, hogy komoly változások kellenek. Ehhez képest mi történt? Maradt az edző, maradtak a kulcsemberek. A Bayern ellen majdnem ugyanaz a csapat állt fel, amely egy évvel korábban már megsemmisült. Annyi változás történt, hogy szezon közben elküldték Valverdét, és Setiénnel még rosszabbak lettünk.

Ha másban nem is hibáztak volna Bartóék, már a Valverde-Setién vitatható edzőcsere, amely végül katasztrofálisan sült el, önmagában megingathatná az elnökséget.
daffy
Madridista

2020.08.28. 18:04:43

Hiszek nektek,ti látjátok jobban. Én csak azt gondoltam,hogy az elnök,edző,szakmai stáb,játékosok sorból az eredményekért nem az elnököt okolnám elsősorban. Igazolni az edző kérésére szokás,a taktika szintúgy az edző feladata és a csóri próbál is váltani a szakmai stábban is sokat.
Balinho
Entrenador del Barça

2020.08.28. 18:00:11

daffy írta:
Varatrix írta:
Azt gondolom azért van különbség aközött, hogy valaki a BL-döntőt hajszállal elbukja, vagy hogy ugyanattól a csapattól kap egy nyolcast a másik. Persze mindenhol sülnek be igazolások, ennek rendre számtalan különböző oka lehet.

Coutinho, Griezman és Dembele leigazolása is koncepciójában volt helytelen, mert az előbbi kettőnek az ideális posztja részben Messi által volt lefedve, Dembele meg mérföldekkel dinamikusabb, mint bármelyik másik támadónk, csak épp a játékstílusunkban ez nem tud érvényesülni. Az ténykérdés, hogy a mindenkori szakvezetés nem tett meg mindent, hogy alternatív posztokra beépítse az adott játékosokat, és az adott játékosokról is sok mindent elmond, hogy mennyit esett a teljesítményük az ideálistól némileg eltérő posztokon, az általuk preferálthoz képest eltérő játékfelfogásban.

A játékosok nagy része a szememben mégsem hibás, mert azok arra képesek, amit profi játékos korukra megtanultak. Griezmannál alázatosabban játékosunk nem játszott az elmúlt időszakban, és Coutinho is nagyon akart még az elején, csak aztán miután eléggé ellene fordult a közeg utána ment át durcás kisgyerekbe. Dembele hozzáállásával és profizmusával nyilván volt probléma, de ha valamit, hát azt ismernie kellett a szakvezetésnek, mert konkrétan úgy jött el ide, hogy előtte megtagadta az edzést a Dortmundnál, ezek után ki várt tőle tiszteletet és alázatot?

Azt gondolom, hogy lehet hibázni, de amikor a sokadik százmilliós igazolásod lesz óriási bukta, akkor az sokat elmond a döntéshozókról és azok kompetenciájáról. Griezmannál pl mi volt a terv, mi volt a poszt, amin játszatni akarták? Suarez helyén, esetleg balszélen? Kellett egy nagy név, ami elviszi a figyelmet a liverpooli leolvadásról, azért jött Griez. Kellettek a nagy nevek, hogy a Neymar-blamát feledtessék, jött két jól hangzó név a piacon, de ha a Barca szurkolóknak pár hónap után lejött, hogy Cou Iniesta posztján kuka, és hogy a Valverde csapat stílusában Dembele erényei alig érvényesülnek, akkor ezt hogy nem látta a játékosmegfigyelői csapat?

Szakmailag katasztrófa, ami Bartoék alatt ment, a fél évente változó sportigazgatói csapat, vele együtt a játékosmegfigyelői hálózat, a La Masia lesüllyedése, a vezetőedzők kiválasztása mind botrányosak voltak. Persze hibásak a játékosok is, újak, régiek együtt, de össze nem hasonlítható azzal az ámokfutással, amit a vezetőség művelt az elmúlt időben.
johdepp
Jugador del Barça

2020.08.28. 17:51:33

daffy írta:
Varatrix írta:
Szerintem van különbség aközött, hogy valaki mindent a kapusba rúg, meg aközött, hogy valamelyik csapat kábé el sem jut helyzetig, meg egymás utáni három évben negatív történelmi rekordot dönt a BL-ből való kieséseivel. Az előbbi legalább eljut helyzetekig, az utóbbi meg... És igen, felelősek a játékosok is, de ha egyszer már 2-3-4 éve látszott, hogy egyes játékosok beleszürkültek, meg nem úgy teljesítenek, akkor azt a vezetőknek kellett volna megoldani azzal, hogy elküldik az adott játékosokat, hogy hoznak értelmes játékosokat a helyükre, hoznak értelmes edzőt irányítani a csapatot. Mi történt itt? Hoztak egy középszer Valverdét, hoztak André Gomeseket meg Paulinhokat, meg Griezmannt, akiről még a hülye is mondta, hogy nem igazán illik ide, főleg nem Messi mellé. Nyilván mindenkinek a sara, de én ezt nagyrészt az elnöknek és a csapatának a számlájára írnám. Persze, ismétlem, a játékosok is hibásak, de... Nem hiába van az más csapatsportokban is, hogy meg kell nyomni a reset gombot néha. Pl. idén a Warriors, mondjuk. Vagy annak idején a Bulls a csúcson volt, mégis megnyomták a gombot. Tudom, más sportág, de akkor is, sportolók, emberek, ugyanúgy beleszürkülnek a dologba, láthattuk ezt a történelemből már többször is. Ezt a vezetőknek kellett volna felismerni időben, és időben cselekedni, nem pedig teszetosza látszatmegoldásokkal operálni.
NovaProspekt
Entrenador del Barça

2020.08.28. 17:48:36

daffy írta:
Varatrix írta:
nem venném egy kalap alá a két esetet. a PSG-nél látszik a fejlődés, még is csak BL-döntőt játszottak úgy, hogy eddig sosem volt meg bennük a mentális kraft ahhoz, hogy sikerrel vegyék a kieséses szakaszt. nálunk szezonról-szezonra ugyanazok a gondok vannak, és az elnök nem tudott belenyúlni ezekbe érdemben, több éves tendenciáknál már kizárható, h minden a véletlen műve lenne.
daffy
Madridista

Varatrix írta:
LG
Az Év fórumozója 2016

2020.08.28. 15:45:43

Varatrix írta:
2020.08.28. 14:57:17
MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.28. 14:40:37
Én Laportára szavaznék, viszont nagyon nem szimpatikus hogy megint visszahúzódik, elkülönül, neki is be kellene most állni a többiekhez a bizalmatlansági indítványba ha tényleg a klub érdekei az elsődlegesek, akkor emiatt igazán beállhatna a "pórnéphez", sokat nyomna a latba.
Igen, viszont az utolsó felmérések szerint neki a legmagasabb a népszerűsége. Véleményem szerint, ha most mond valamit, akkor azt félre lehet értelmezni, és ezzel csak veszíthet. Szerintem okosan taktikázik a hallgatásával. Az egyik, ha nem a legsikeresebb korábbi elnök, ezzel önmagában nyerhet.

Fontnak melóznia kell, lehet kampány áldozat vagyok, de szerintem Ő valóban olyan változásokat ígér, amik a jövőbe mutatnak. Nekem Ő a legszimpatikusabb jelenleg, de nem leszek csalódott, ha Laporta visszakerül.
Én nagyon kedvelem Laportát, ha lenne szavazati jogom, alapból őt választottam volna, de az ő háttérbe húzódásával, valamint Font kemény kampányolásával egyre inkább utóbbi felé billen el nálam a mérleg nyelve.

Most már a jövő csapatát kell építeni. Az elmúlt 1,5 évtized sikereire pedig emlékezzünk jó szívvel, de már ne akarjon senki ezekből megélni, se játékos, se edző, se elnök, se más vezető.
Varatrix
Director del Fútbol

2020.08.28. 14:57:17

MessiNeymarSuarez írta:
Én Laportára szavaznék, viszont nagyon nem szimpatikus hogy megint visszahúzódik, elkülönül, neki is be kellene most állni a többiekhez a bizalmatlansági indítványba ha tényleg a klub érdekei az elsődlegesek, akkor emiatt igazán beállhatna a "pórnéphez", sokat nyomna a latba.
Igen, viszont az utolsó felmérések szerint neki a legmagasabb a népszerűsége. Véleményem szerint, ha most mond valamit, akkor azt félre lehet értelmezni, és ezzel csak veszíthet. Szerintem okosan taktikázik a hallgatásával. Az egyik, ha nem a legsikeresebb korábbi elnök, ezzel önmagában nyerhet.

Fontnak melóznia kell, lehet kampány áldozat vagyok, de szerintem Ő valóban olyan változásokat ígér, amik a jövőbe mutatnak. Nekem Ő a legszimpatikusabb jelenleg, de nem leszek csalódott, ha Laporta visszakerül.
Kép
MessiNeymarSuarez
Llegenda del Barça

Év elején voltak hírek arról hogy a jövő évi szavazás elektronikus lesz, de azóta ezek elhalkultak, pedig ideje lenne már, így bármelyik soció tudna szavazni, nem kell ehhez személyesen bemenni, főleg járvány idején.

Titinho
Entrenador del Barça

2020.08.28. 14:11:14

Varatrix írta:
2020.08.28. 13:43:03
LG írta:
2020.08.28. 13:27:31
Gondolom a vírushelyzet jelentősen nehezíti az aláírásgyűjtést, illetve ha sikeres lesz az indítvány, későbbiekben a szavazást is. Bár a 21. században már elviekben meg lehetne az egészen elektronikusan is oldani. Arról vannak hírek, hogy tervben van-e ilyen megoldás?
Fontnál napirenden van, Ő szorgalmazza az elektronikus szavazást!
Laportától még nem sok mindent halottunk, csak hogy indul, neki a személyisége, és múltja erős eddig egyedül.
Igen eddig csak Font àllt elő ezzel az ötlettel.
Ha megnézzük azért, akármennyire is fejlett világban élünk már, mobiltelefonról bármit elintézünk kb. azért az ilyenfajta szavazásoknak megmaradt a "régi" változata, ami valahol érthető, a mai világot nézve pedig inkább fura.

Laporta eddig semmilyen formában nem jelentkezett be az elnöki posztért, ő jelenleg nem is tekinthető elnökjelöltnek. Év végén fog eldölni egyáltalán hogy indulni szeretne e jövőre, ezt ő maga mondta. Már ha ezután egyáltalán jövőre lesz megtartva a szavazás. Szóval eddig Laportával nem is kell számolni.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Varatrix
Director del Fútbol

2020.08.28. 13:43:03

LG írta:
Gondolom a vírushelyzet jelentősen nehezíti az aláírásgyűjtést, illetve ha sikeres lesz az indítvány, későbbiekben a szavazást is. Bár a 21. században már elviekben meg lehetne az egészen elektronikusan is oldani. Arról vannak hírek, hogy tervben van-e ilyen megoldás?
Fontnál napirenden van, Ő szorgalmazza az elektronikus szavazást!
Laportától még nem sok mindent halottunk, csak hogy indul, neki a személyisége, és múltja erős eddig egyedül.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016

MessiNeymarSuarez
Llegenda del Barça

2020.08.28. 13:11:09

Titinho írta:
2020.08.28. 13:02:33
The motion of no-confidence against Bartomeu is now confirmed. Eight different groups of people have joined to support the motion, with the help of Presidential candidates Víctor Font, Jordi Farré and Lluís Fernández. 16,000 signatures are needed. [sport]

Victor Font és Lluís Fernandez elnökjelöltek is beálltak Farré mögé és úgy néz a Sport szerint hogy meg is lesz tartva. 16.000 szavazat kell hozzá.

Tegyük hozzá, hogy 2017-ben ez a szám ugye nem jött össze, csak asszem valami 12.000. De azóta voltak változások...
Bárcsak bejött volna 2017-ben, meg is hálálta azóta Bartomeu. #-o

Ha eléri a 16ezer szavazatot, akkor utána lesz keményebb:
A tényleges szavazáson a sociók legalább 10%-ának szavaznia kell, és a szavazatoknak minimum 66%-a a leváltás mellett kell lennie ahhoz, hogy sikeres le legyen váltva Bartomeu.

2008 nyarán bezzeg Laporta ellen összejött a 16ezer szavazat, de végül(szerencsére) elbukott mert a tényleges szavazáson csak a szavazatok 60%-a támogatta a leváltást.
2006-ban nyertünk BL-t és BEK-et, szóval a második sikertelen szezon után így kiálltak Laporta ellen, ez a "öncenzúramielőttbannolnak" meg azóta élvezi a hatalmat. :roll:
Titinho
Entrenador del Barça

2020.08.28. 13:02:33

The motion of no-confidence against Bartomeu is now confirmed. Eight different groups of people have joined to support the motion, with the help of Presidential candidates Víctor Font, Jordi Farré and Lluís Fernández. 16,000 signatures are needed. [sport]

Victor Font és Lluís Fernandez elnökjelöltek is beálltak Farré mögé és úgy néz a Sport szerint hogy meg is lesz tartva. 16.000 szavazat kell hozzá.

Tegyük hozzá, hogy 2017-ben ez a szám ugye nem jött össze, csak asszem valami 12.000. De azóta voltak változások...
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Peter
Capitá del Barça

2020.08.28. 12:25:58

Mit nyerhet a Barcelona, ha Barto ma elköszönne ?

Mire új választás stb, addigra az őszi szezon fele lemegy. Az új vezetőség a téli átigazolási szezonban durrantani biztosan nem fog, szóval maradna jövő nyárra az, amit egy új elnök akar.
Messi marad.
Aztán gondoljuk tovább :

" + " ...mit írnátok, ha Barto leköszönne ma

és egy

" - " ha kitöltené márciusig az idejét

Mindenesetre olyan helyzet alakult ki, amit feltétlen el kellett volna kerülni és csak és kizárólag egy kárvallottja van, mégpedig maga a Barcelona 8)
Varatrix
Director del Fútbol

Leon írta:
2020.08.27. 23:42:31
Persze gyökér a vezetőség és kb ők tehetnek mindenről, de arról is hogy a világ legjobban fizetett játékosai a Camp Nou-tól távól elfelejtenek focizni meg bebarnázott gatyában mennek ki a gyepre?

Gondolom a fent említett eredményekért is a vezetőség felel. Félre ne értsetek rühellem őket, de fenti gyalázatokért csakis az agyonfizetett díszes brigád felel szerintem Messivel együtt!
Egyébként a vezetőség Neymar tiplije után hamar elhozta a Dembelét meg Couthinot is akiktől itt szinte mindenki a nadrágjában turkált gyönyörében
Nem tudom mennyire felelős a vezetőség abban, hogy az egyik elfelejt focizni a másik meg korházi esettanulmánnyá alakul át.
Az én alapvető felfogásom szerint, mindenért a vezetők felelnek! Ettől lesznek vezetők! Legalábbis egy jól működő vállalati hierarchiában szerintem ez úgy néz ki, hogy a játékosok az alkalmazottak, ők a saját munkájukkal persze tartoznak felelősséggel, az edzőnek, aki úgymond egy csoportvezető. Természetesen Ő is tartozik felelősséggel, ezért tartunk sportigazgatókat, meg elnököket. Csak hát ők vannak a felhőkarcoló tetején, és Ők tartoznak felelősséggel a részvényesek felé, akik a hasonlatomban a szurkolók lennének, de szűkebb értelemben legalábbis a sociók.

Természetes, hogy ha a játékosok hibáztak, tehát elveszítettek fontos meccseket, akkor felelősségre kell vonni őket. Ezért voltak eladások, illetve új igazolások. Ha ezek az intézkedések nem válnak be, akkor lehet meneszteni az edzőt, ami szintén megtörtént az elmúlt pár évben. Ha ez sem oldja meg a sorozatosan előkerülő problémát, akkor azonban még feljebb kell tekinteni, és megvizsgálni, hogy vezetők ellátták e a feladatukat.

Itt viszont már minden egy irányba mutat, mert ha a játékosok is kaptak ki a pályán, akkor is az ő felelősségük lett volna, hogy azokat az "alkalmazottakat" építsék le, akik meggátolták a sikereket. Így vagy úgy, de az ő döntéseik vezettek idáig. Engem pedig nem nyugtat meg, ha azt mondjuk, hogy (találomra) Piquét már három éve el kellett volna küldeni, de mi csak most vettük észre.

Szerintem ők felelnek mindenért!
Kép
vinszentvega
Jugador d'estrella

2020.08.28. 11:19:17

Leon írta:
2020.08.27. 23:42:31
Persze gyökér a vezetőség és kb ők tehetnek mindenről, de arról is hogy a világ legjobban fizetett játékosai a Camp Nou-tól távól elfelejtenek focizni meg bebarnázott gatyában mennek ki a gyepre?
Milan -Barca 2-0 fordítás utána majd később a Bayern a gyepbe tapossa a brigádot
PSG -Barca 4-0 fordítás utána majd később az Atletico ruház meg
Barca -Roma 4-1 a szégyenek szégyene Roma Barca 3-0
Barca- Liverpool 3--0 Vissza Pool -Barca 4-0 abszolút no komment kategória....

Gondolom a fent említett eredményekért is a vezetőség felel. Félre ne értsetek rühellem őket, de fenti gyalázatokért csakis az agyonfizetett díszes brigád felel szerintem Messivel együtt!
Egyébként a vezetőség Neymar tiplije után hamar elhozta a Dembelét meg Couthinot is akiktől itt szinte mindenki a nadrágjában turkált gyönyörében
Nem tudom mennyire felelős a vezetőség abban, hogy az egyik elfelejt focizni a másik meg korházi esettanulmánnyá alakul át.
Ezért járna a kocsmában egy kör! Köszönöm!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
sansz
Jugador d'estrella

2020.08.28. 10:48:53

LG írta:
2020.08.28. 00:00:47

Erre írtam pl. én, de mások is, hogy a játékosok is felelősek. Így Messi is. De ha megnézed a komplett párharcokat, a rúgott gólok akár simán elegendőek lehettek volna (Bayern és Juventus elleni a kivétel), a kapott gólokon ment el elsősorban a dolog. Ahogy az idei bajnokság is. Borzalmas gyenge a védekezésünk évek óta már, ha pedig egy erős ellenfél lendületbe jön ellenünk, úgy nyeljük a gólokat, mint a kacsa a nokedlit.
De továbbra is az a gond és azon megy a vita,hogy ki a felelősebb. A többség elismeri,hogy valamennyire mindenki benne van. Az viszont a sok szubjektíven megítélhető dolog, érzések,érzelmek és félinformációk miatt gyakkorlatilag eldönhetetlen objektíven,hogy ki a hibásabb és kik nélkül lennénk előrébb és ezen pörgünk a nagy mókuskerekünkben (és várjuk a végkimenetelt).
Távol álljon tőlem,hogy Busit védjem, de nem egyedüli kerékkötő, Pique pláne nem. Minden csapat gyakorlatilag fut,mint az állat, olyan még akad,hogy a legelől álló csatár nem támad le mindenkit, de olyan,hogy középpályán sétálgatunk, ilyen nincs. Nálunk pedig a meccs egy jó részében Alba, Messi, Busi is pontosan ilyen kapásból. EGY szuperszűrő, EGY szuper védő édeskevés ahhoz, hogy normális védekezés legyen,mert emberhátrányt nem tudnak pótolni. A lendületből védőre vitt labdánál pedig az már lutri,hogy mi a vége,bárki is a védő.
És bár már ez szinte szitoknak számít, de Businak még most is van meccsenként pár klasszis megmozdulása. Ahogy Messinek, de éppen ezért nehéz megíténi,hogy hogyan lehet javítani a rendszeren. Ezekhez a klasszis megmozdulásokhoz irgalmatlanul sok agyatlan támadás, értelmetlen labdaeladás, vagy a középpálya eltűnése jut. Ezért gondolom,hogy teljesen más stílus kell és más sebesség. És nem az a fontos,hogy Messi és Lajos rekordokat döntsenek, legyen kicsit kevesebb gól, cserébe legyen védekezés és a támadásaink legyenek veszélyesek és kiszámíthatatlanok. Megfordítva. a dolgot, azt mondod megvannak a gólok, csak a védekezést kell rendberakni, én meg azt mondom,hogy azért vannak meg a gólok,mert feladjuk a középpályát és a fél csapat, 4-5 embernek évek óta engedik fél meccsekre a pihenést,alibizést.
Egy edző kéne,aki rendszer szinten akar változtatni és persze akit nem tud ebbe a rendszerben elhelyezni az mehet de csak ezután kéne nagy tisztogatást csinálni.
Balinho
Entrenador del Barça

2020.08.28. 10:07:01

hajnesz írta:
2020.08.27. 22:42:50
ALEXDP írta:
2020.08.27. 22:28:46
Sok véleményt olvastam pro és kontra Messi kapcsán. A legtöbb Messi ellenes vélemény azon alapszik, hogy a klub fölé nőtt, amit nem lehet. Ami nem világos, hogy miért baj ez a klub (és valószzíínűleg a foci eddigi) történetének legjobb játékosa esetén, és miért nem baj a történelem legrosszabb elnöke kapcsán... Szóval egy játékos sem nagyobb a klubnál, oké, értem. De az elnök, akinek ezt a pusztítást köszönhetjük, nos ő lehet nagyobb.
És menjen Messi, mert mit gondol magáról, meg hol a hűség. De Bartoval mizu? Azért a Messit basztatóktól várnék erre valamilyen választ.
Az egyiknek az a dolga, hogy döntéseket hozzon a klubról(más kérdés, hogy nem megy neki), a másiknak meg az a dolga, hogy jó focit toljon(sajnos ez se megy mindig). Barto sem akar 10-esben szaladgálni a pályán, Messi se akarjon beleszólni olyan dolgokba, amik nem az ő feladatai. Vagy vonuljon vissza, és jövőre indulhat az elnökválasztáson.
Túlnőtt a klubon? Csak azért mert megunta az elmúlt évek rombolását, károkozását, botrányait, a jelen kilátástalanságát, a sivár jövőképet és emiatt asztalt borít? Nem az első eset után mondta, hogy menne. Nem az első elszúrt átigazolási időszak, nem az első BL-blama után.

Csak amik elsőre eszembe jutnak, amik egyenként is megérnének egy lemondást. 1) Neymar átigazolásával kapcsolatos korrupciós vádak, eltitkolt átigazolási árak (oké, az még nagyobb részben Rosell, de mégiscsak annak az embernek a szellemi örököse Barto, akit ezért börtönbe zártak), 2) a fiatalok leigazolása miatti átigazolásokból történő kizárás, 3) Verrati és Thiago Silva miatt a PSG magunkra haragítása, ami részben hozzájárult a későbbi Neymar-ügyhöz is, 4) a klub pénzén fizetett, a rivális elnökjelölt és az őt nem támogató játékosok (így Messi) elleni lejárató kampány, 5) úgy elköltött euromilliárdok, hogy abból 3 értelmes igazolás nem jött ki 6) Griezmann ügyében a tavaly előtti nyilvános beintése után sikerült úgy hajtani rá, hogy közben az átigazolási szabályokat megkerülve magunkra haragítottuk az ATMA-t (mindezt egy masszívan besülő igazolás miatt), 7) ott volt az Abidal féle májátültetéses balhé 8 ) ott volt a klubtörténelem 3 legcsúfosabb BL-kiesése, amiből az utolsó a BL-történelem legszégyenletesebb zakója 9) aztán ott van, hogy Barto ennek a korábbi legfőbb bizalmasai is sorra ellene fordultak 10) végül, hogy Barto a világ egyik legjobb hírnevű és eredményű csapatát vette át, ami rengeteg futballistának volt álma, és most ott tartunk, hogy egy morális, erkölcsi, szakmai romhalmazt készül átadni (biztos volt még ennél is több balhé, csak limitálja az agyam ezeket).

De senki ne szóljon be neki, mert ő az elnök, az elnök dolgaiba csak az elnök szólhat bele? Ha a következő idényre leigazolják mellé a Kisvárda kezdőjét, és kiesünk a BL-csoportkörben, Messi akkor is kussoljon, mert 1) nem vitte be a hátán a csapatot a BL-döntőbe 2) nem az ő dolga, hogy a vezetés dolgaiba beleszóljon?

Vétkesek közt cinkos, aki néma.

Az egyetlen, amiért elő tudnám venni, az az, hogy nem akkor borított asztalt, amikor még lett volna visszaút neki, hanem csak azután, miután már végleg betelt a pohár. Másik oldalról mivel évek óta megy a lejárató kampány ellene, hogy ő a diktátor, aki többnek hiszi magát a klubnál, valahol meg is értem, hogy nem vállalta fel, hogy nyíltan nekimegy az elnöknek.
Válasz küldése