Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.10. 20:35:48

Feast4 írta:De snasz amit mond. Jó egyértelműen fontos, de valami konkrétum? Nem egy teljesen részletes programot várna el az ember, de valami pontosítás jó lenne.
Gondolom több oldalon keresztül ki vannak fejtve a pontjai, és alá vannak támasztva érvekkel, tervekkel, nem 11 mondatot ráírt egy A4-es lapra, és ezzel akar nyerni.. De valahogy össze kell foglalni, hogy tudják nagyjából miket tartalmaz. Legalábbis nekem így logikus.. :D
1. Játszunk, hogy a Masia tökéletességét helyreállítsuk. A klub jövőbeli sikeressége a saját neveléseken múlik, ez lesz a sarokköve a vezetésünknek.
6. Játszunk, hogy a Barçát a világ első számú márkájává tegyük.
8. Játszunk, hogy minden szakosztály sikeres lehessen. A szakosztályaink a klub ismertetőjelei, ami miatt egyediek vagyunk a világon.
9. Játszunk, hogy egy ésszerű, kivitelezhető Espai Barçát teremtsünk. A Camp Nou, a Palau és a környéke alapvető felújításra szorulnak.
Nekem mondjuk ezek is tetszenek. A Masiaval amit idén műveltek az vicc volt - Barto nevezi ki az új edzőt több hónap szenvedés után, akit aztán el is kell küldeni év végére. A márkás rész se mindegy, mert a többi klubhoz képest le vagyunk maradva gazdasági növekedésben, szóval Bartoék mondhatják, hogy stabilak vagyunk, de állhatnánk jobban.. Itt is van mit helyrepofozni. A szakosztályoknál is néhányat beszüntettek Rosellék, pedig nem mindegyik került túl sokba - volt ami évi 300.000euuróba -, nem is tudom miért kellett azokat igazából. Az Espai Barca pedig sokak szerint eszméletlenül drága lenne, én megmondom őszintén örülnék, ha nem járnánk úgy, mint az Arsenal, hogy hosszú évekig alig van pénz igazolni, mert törlesztjük a stadiont - ha nem így volt akkor sorry, nekem ez rémlik.

Nekem nincs bajom ezzel a tervezettel, persze kétlem, hogy mindent meg is tudnának csinálni, meg az ürgéről se hallottam még soha, kétlem, hogy komoly esélyes lenne..
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.06.10. 20:01:27

kristop írta: mondjuk számomra ezek a legfontosabbak. ezért nem választanám a mostani elnökséget, mert ők képtelenek erre, és még plusz dolgokat is hoznak a klubra. nem szívem csücske laporta, de ha nála ezek a problémák megoldódnának, akkor még őt is szívesen látnám újra.
De snasz amit mond. Jó egyértelműen fontos, de valami konkrétum? Nem egy teljesen részletes programot várna el az ember, de valami pontosítás jó lenne.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.06.10. 19:36:12

a sportszakmai rész nagyjából rendben van, így azzal nagyon nehezen lehetne kampányolni. az edzőnek új szerződése lett, a leváltásával úgyse mer senki se előjönni. mindenkivel hosszabbították, akivel kellett, és jobbhátvédbe igazoltak egy embert. azzal együtt, hogy rendbe tették mindent a lemondásuk előtt, egyben meg is nehezítették a többi jelölt dolgát. maximum tényleg a középpályással tudnak bedobni valami érdekeset a jelöltek.
Feast4 írta:4. Játszunk, hogy megvédjük a klubot a támadásoktól. Fel kell építeni egy intézményi rendszert és módszertant, amely képes erre.
5. Játszunk, hogy véget vessünk a klub elleni bírósági eljárásoknak.
mondjuk számomra ezek a legfontosabbak. ezért nem választanám a mostani elnökséget, mert ők képtelenek erre, és még plusz dolgokat is hoznak a klubra. nem szívem csücske laporta, de ha nála ezek a problémák megoldódnának, akkor még őt is szívesen látnám újra.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.06.10. 19:07:34

Na et egy program:

1. Játszunk, hogy a Masia tökéletességét helyreállítsuk. A klub jövőbeli sikeressége a saját neveléseken múlik, ez lesz a sarokköve a vezetésünknek.
2. Játszunk, hogy a klubot kellő érzékenységgel és felelősséggel vezessük. Az elnökségnek kell vezetnie a klubot.
3. Játszunk, hogy a soció hírnevét rendbe tegyük. A soció az első számú érték, és ennek megfelelő figyelmet kell kapnia.
4. Játszunk, hogy megvédjük a klubot a támadásoktól. Fel kell építeni egy intézményi rendszert és módszertant, amely képes erre.
5. Játszunk, hogy véget vessünk a klub elleni bírósági eljárásoknak.
6. Játszunk, hogy a Barçát a világ első számú márkájává tegyük.
7. Játszunk, hogy a lehető legjobb hangulatot teremtsük meg a Camp Nouban. A játékosok megérdemlik, hogy hallják a nézők légzését is.
8. Játszunk, hogy minden szakosztály sikeres lehessen. A szakosztályaink a klub ismertetőjelei, ami miatt egyediek vagyunk a világon.
9. Játszunk, hogy egy ésszerű, kivitelezhető Espai Barçát teremtsünk. A Camp Nou, a Palau és a környéke alapvető felújításra szorulnak.
10. Játszunk, hogy elérhetővé tegyük az alapítványunkat a sociók felé. Felhívjuk a figyelmüket ezekre a programokra, miközben más akciók sem szorulnak a háttérbe.
11. Játszunk, hogy a klubot belülről revitalizáljuk. A tapasztalatunk és a tudásunk képessé tesz minket arra, hogy a Barçát továbbra is a világ legjobb klubjává tegyük.

Ez komolyan olyan ovodás. Nem mond semmit kb. csak azokat a kliséket amiket mindenki el fog mondani.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.10. 16:05:45

Nekem is pont ez jutott eszembe, hogy túl szép, hogy igaz legyen. Mármint igen, ezeket kellene tenni, csak ez nem ilyen egyszerű nyilván.
Egyébként simán befuthat azzal, ami a marketingben például alaptörvény, hogy Légy az első!

Ennyiből jól tette, hogy elóhozakodott a programjával, bár nem tudom, alapjáraton milyen végzettsége, képesítései vannak, a socióknak mennyire szimpatikus az, hogy szóvivőből szeretne elnök lenni. Ezzel nem lenézve a szóvívői posztot.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.10. 15:30:32

olvasom freixa 11 pontját amivel kampányol.

nem tudom, hogy ennyi üres lózunggal komolyan gondolja e.... ezeket én is megígérem: rendbe tesszük a klub renoméját, továbbra is mi leszünk a világ legjobbjai, blhablahblahblah :? komolyan ennyi? :D oké nem azt várom, hogy tolja be h jön pogba-verratti meg airsanyi, sőt azt is tudom, hogy a barcelona nem csak fociból áll, de ilyen semmitmondó közhelyekkel nem sok esélye van (arról már nem is szólva hogy pont az esélytelenebbeknek kellene nagyot durrantani...)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.06.09. 22:53:18

csak a százalékokra nem emlékeztem jól, meg hogy kik szavaztak, minden más stimmelt, haha
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.06.09. 22:30:25

mondjuk Bartomeu es csapata mar nagyuzembe kampanyol egy ideje, Laporta meg csak be sem jelentette, hogy indul.
ha mondjuk megjelenik Cruyff-fal, Enric Masippal, esetleg Puyollal az oldalan, mikozben Pep, Xavi es Artur Mas tamogatja... az valtoztatna a dolgokon :)

kristop
http://www.eurobarca.hu/hirek/labdaruga ... jebb/16408" target="_blank
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.06.09. 22:16:25

nemtudom hol volt már a szavazás, de az utolsó amit láttam az valami 45 laporta, 30 bartomeu, 10 benedito volt, még a triplázás előtt. de persze az nem a sociók véleménye volt, hanem csak a szurkolóké.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.09. 21:50:14

visca el barca írta:semmit, az egész egy lefutott játszma. eddig kb. 90-10% adtam laportának bartoval szemben, ez most a triplával, vidallal, LE+alves hosszabbítással felment 80-20%-ra.
A twitteren olvasottak alapján ez közel sem olyan biztos, mert az öreg socik elégedettek elvileg a jelenlegi helyzettel.. :roll: Még jó, hogy egy tripla jelenti az elnökség munkáját. Ja nem..
Soci No. 101,978 ‏@kevvwill 2 ó2 órával ezelőtt

@migerucb @nzm_fcb @JordiPascualP I talked to a couple of socis from Girona who visited the Chicago Penya. They thought everything was fine.
Aztán nem tudom ezeknek a spekulációknak mennyire lehet hinni, de ez a tripla sokak szemét elvakította most, abban egészen biztos vagyok.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.09. 21:07:57

Feast4 írta:Arra leszek kíváncsi, hogy a kihívók miket fognak bedobni
semmit, az egész egy lefutott játszma. eddig kb. 90-10% adtam laportának bartoval szemben, ez most a triplával, vidallal, LE+alves hosszabbítással felment 80-20%-ra.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.06.09. 20:31:39

ha LE.esetében azt mondtam, hogy az eredmények őt igazolták és jár neki az elismerés ugyanez jár Bartomeu elnöknek is.
a felelőségi hierarchia szerint jogában állt elküldeni Zubit akinek el kellett vinni a balhét a rosszul menedzselt igazolásokért (itt nem az lett végül a bukta, hogy elhozták Neymart, hanem az ahogyan!) és a FIFA büntetésért.
mint elnök azzal, hogy lehetőséget teremtett az új választásokra szerintem szintén jó döntést hozott, elsősorban a klub szempontjából, de végül a saját személyes sorsát illetően is ez lehetett a jó (kényszer) lépés.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.06.09. 19:59:22

Arra leszek kíváncsi, hogy a kihívók miket fognak bedobni. Pl. nevek akiket ide hozunk, távlati célok stadion kifizetés szponzorok stb.

Az eredmények, a stadion project és a pénzügyi stabilitásunk a Bartomeu/Rosell éra mellett szólnak, viszont a botrányok sorai az edzőkeringő, a transferban, az eljárások amik sorba folynak a vezetőségi tagok ellen, a katari szerződés visszatetszése stb. stb. Ezek nagyon ellenük.

Valahol úgy hiszem, hogy a kettő közt lenne az igazság, mert az se megoldás amilyen Laporta volt anno. Mindenkit megveszünk csak mert megtehetjük, nem kell mezszponzor, nem kell sépci támogatói háttérszeződés nagy cégekkel stb. Ezek viszont hosszú távon kátyuba tehetnek minket. Valahogy az emberséget a szimpátiát és a hatékonyságot kéne ötvözni.
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.06.09. 19:43:17

zsoltman írta:Batomeu akkor jelentette be a választást amikor januárban padlón voltunk,1 év még lenne nekik
vajon bánya e,hogy januárban ezt a döntést hozta,mivel ha tudja,hogy ilyen jó szezont zárunk sztem meg sem fordult volna a fejében az előre hozott választás függetlenül a Fifa döntéstől.
Szerintem bánya, de lehet nem bánya. :mrgreen:
Sok volt a rovásukon, volt benne annyi, hogy lemondott. Ez a triplázás sokat nyom a latba, de szerintem nem lesznek újraválasztva.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2015.06.09. 19:16:34

Batomeu akkor jelentette be a választást amikor januárban padlón voltunk,1 év még lenne nekik
vajon bánja e,hogy januárban ezt a döntést hozta,mivel ha tudja,hogy ilyen jó szezont zárunk sztem meg sem fordult volna a fejében az előre hozott választás függetlenül a Fifa döntéstől.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsoltman 2015.06.09. 20:04:57-kor.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2015.06.08. 23:28:57

Alfa írta:Ide írom mert ide illik a legjobban.

Nagyon sokan akarták elküldeni az idény során Zubit ,és ez végül be is következett. Az viszont tény , hogy óriási szerepe volt a triplázásban. Felsorolnám azokat a kulcsjátékosokat akiket ő hozott ide
Egyrészt ez nem egy ember munkája, másrészt meg Zubi eléggé inkompetens volt. Mi sem mutatja ezt jobban, minthogy még Rosell idején a legtöbbször nem is ő tárgyalt személyesen, hanem Barto alelnökként. Az idei igazolásokért persze részben őt is lehet dicsérni, leginkább Rakiticért meg valamennyire Bravoért.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.08. 22:27:21

Ha holnap lemond a vezetőség, az oda - vissza belső transferbant jelent bő egy hónapra.Csak az mehet, akinek lejárt a szerződése. Ez a B-re is vonatkozik.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.06.07. 10:38:42

Ide írom mert ide illik a legjobban.

Nagyon sokan akarták elküldeni az idény során Zubit ,és ez végül be is következett. Az viszont tény , hogy óriási szerepe volt a triplázásban. Felsorolnám azokat a kulcsjátékosokat akiket ő hozott ide : Mats,Bravo,Jordi(igaz ő saját nevelés de Zubi hozta vissza a tékozló fiút),Rakéta,Suárez,Neymar(a Neymar transzferban nem tudom , hogy mennyi szerepe volt) . De nem kell ezt a névsort megnézni elég ha csak vetünk egy pillantást a gólszerzőkre ;). Azt persze nem vitatom , hogy voltak rossz igazolásai de könyörgöm nincs olyan klub ahol ne lennének , és ha megnézzük az arányokat bőven jól jártunk. Persze megértem , hogy Bartonak kellett egy bűnbak amikor folyamatosan a Barca válságáról beszéltek...

Jár neki az óriási elismerés és tisztelet =D> =D>
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.06.07. 10:08:31

remélem, majd az - egyébként tök jogos - eufória után, azért meg lesz nézve a jelenlegi elnökség munkája, és majd olyan döntést fognak hozni a szavazók, ami a legjobb a Klub szempontjából.
bartoék elég sok kulát eresztettek magukra, és így a Klubra is, nem kéne mindent elfedezni egy szobányi friss vázával, még ha jól mutatnak, akkor sem.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.07. 10:02:01

noname írta:Érdekes kis elnökválasztás lesz. Szerintem jobb lenne leváltani, mindemellett egy elnökséget a sikeresség jellemez és ebből a szempontból enyhén jól állunk idén. Szoros meccs lesz Laportával.
A tripla nagy ütőkártya Bartomeunak.Ha megválasztják, azért, ha nem, ezt dörgölheti az utódok orra alá.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.07. 09:53:13

Egyetértek, de minél több ember gyűl össze, rendszerint annál jobban tombol a hülyeség. A Barca sociók értelmesebbek az átlag szurkolónál, de a jelenlegi sikeresség olyan rózsaszín ködöt teremthet, hogy elindul a csorda-szindróma és Bartomeu-ra szavaznak.
Meggyőződésem, hogy Laporta vagy Perez (vagy mindkettő) keze volt abban, hogy a Barcát próbálják lejáratni úgy 2 éve, de mindemellett tény, hogy a csapat nevének jót tenne, ha más lenne az elnök. A Barca B-n annyira nem akadok ki. Volt már a B csapatnak rossz éve.

Lucho sztem arra értette h a jövője nem biztos, hogy még az elnök kiléte sem az.
Remélem mihamarabb bejelenti az elnökválasztást és lerendezik hamar a dolgokat. Még azt se bánnám, ha eljátszanák azt, amit a Realnál: az indulóknak biztosítaniuk kellett egy bizonyos alaptőkét, hogy indulhassanak(pár millió euró), mivel sok volt az induló, megemelték az összeget kb 3 különböző alkalommal, míg a végén csak Perez maradt. :mrgreen:
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.07. 09:43:18

noname írta:Érdekes kis elnökválasztás lesz. Szerintem jobb lenne leváltani, mindemellett egy elnökséget a sikeresség jellemez és ebből a szempontból enyhén jól állunk idén. Szoros meccs lesz Laportával.
De meg kell nézni a B csapat hogy áll - Roura javaslata ellenére nevezték ki a mostani edzőt is Bartoék -, meg kell nézni, hogy az utóbbi időben mennyi botrányba keveredett ez az elnökség, Barto és Rosell lehet dutyiba is mennek, stbstb.. Nem csak a megnyert trófeákat kell itt nézni, nekik nem ez a feladatuk, hogy ezeket hozzák, az inkább a csapat érdeme, nekik a háttérmunkákat kellene sallagmentesen intézni, az meg nemigen megy, ezt láthattuk az elmúlt időszakban. Ha újraválasztják őket emiatt a tripla miatt.. :roll: Amúgy tegnap olvastam olyat, hogy Lucho csak akkor marad, hogyha Bartoék nem..
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2015.06.07. 09:30:32

Lehet már tudni pontosan, mikor is lesz a választás?
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.07. 08:39:29

Érdekes kis elnökválasztás lesz. Szerintem jobb lenne leváltani, mindemellett egy elnökséget a sikeresség jellemez és ebből a szempontból enyhén jól állunk idén. Szoros meccs lesz Laportával.
A Fifa egy szégyen
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.01. 08:54:42

Nagy piros pont Bartomeunak, hogy átigazolási bombákkal és egyéb kampányakcióval nem volta el a figyelmet a kupadöntőről. Ha ezt kibírja ezen a héten is, akkor utána kampányolhat akár 1000-rel is.
Válasz küldése