Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.16. 22:26:10

Nero. írta:Szerintem amit itt az elmúlt 2 évben prezentalt az önmagáért beszél, az már csak a hab (nagyon keserű hab) a tortán hogy a játékosok a sajtóban látványosan kritizálják őket, szerintem jelenleg a legegyértelműbb és a legfontosabb probléma a klubnál a vezetőség, és nem kétséges hogy menniük kell, csak ahogy itt olvasom ez nagyon bonyolult lesz a fordulokkal meg egy csomo aláírás kéne.
Szerintem a Benedito-indítvány nem is lesz elég, hogy eltávolítsák. Ha valami nagyobb ember komolyan szeretné őt messze látni a klubtól, majd előveszik valami ügyét és lemondásra kényszerítik.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.16. 22:23:39

Szerintem amit itt az elmúlt 2 évben prezentalt az önmagáért beszél, az már csak a hab (nagyon keserű hab) a tortán hogy a játékosok a sajtóban látványosan kritizálják őket, szerintem jelenleg a legegyértelműbb és a legfontosabb probléma a klubnál a vezetőség, és nem kétséges hogy menniük kell, csak ahogy itt olvasom ez nagyon bonyolult lesz a fordulokkal meg egy csomo aláírás kéne.

Ahogy Sztoicskov is mondta, érthetetlen ami most a klubnál tortenik, minden a feje tetejére állt. Fájdalmas és szürreális ezt végignézni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.16. 22:18:10

MessiNeymarSuarez írta:Kezd eldurvulni...

Konkrétan már jogi útra vitték az ügyet néhány Barca oldal ellen, akik ezzel a sikkasztással foglalkoztak...

Szép munka, jól besértődtek ha rajongói oldalakat perelnek be.. =D>
Legközelebb kitessékelik a stadionból azokat a szurkolókat akik felszólalnak Bartomeu elleN?
Vagy esetleg egy kitaláció az egész? Jól nyomod, hogy, ami ellenünk szól az szentírás minden más valótlan.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.16. 22:09:11

Kezd eldurvulni...

Konkrétan már jogi útra vitték az ügyet néhány Barca oldal ellen, akik ezzel a sikkasztással foglalkoztak...

Szép munka, jól besértődtek ha rajongói oldalakat perelnek be.. =D>
Legközelebb kitessékelik a stadionból azokat a szurkolókat akik felszólalnak Bartomeu elleN?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.08.16. 19:20:14

Léfe írta:Nem akarom Bojantól-Telloig vagy Giovanni tesoktól-Munirig felsorolni a fiatal szuper tehetségeket
akik nem jöttek be. Csak gondoljunk bele -sokan voltak. Talán a legutolsó aki beérett valamennyire ő S. Robertó. Tehát nem igaz, hogy a vezetés ill. az edzők nem probálkoztak. De sajnos most talán gyengébb a fehoztal, esetleg a képzés. Ezt nem tudom, de most is hozni kell, mert aki kapott bizalmat az kampó lett. Gondolom, ha lenne Xavi szintü gyerek felhoznák. De nincs. Ha telerakják a csapatot éretlen srácokkal abbol nagy gond lesz. Akkor miért megy a morgás, hogy sok pénzt kell kiadni menőkért. Valamit valamiért. Sokan ugy irnak a sosem látott szuper utánpotlásunkról, mintha lenne.
Azért korábban is egyedül Messi az aki berobbant, meg talán Busquets. De például Puyolnak is keresni kellett a helyét. Iniesta neki is idő kellett míg átlépte a szintet. Xavi is igencsak kevesett lehetett róla hallani, mikor itt volt Deco Ronaldinho. Pique is keveset játszott mikor visszahozták. Most is probálkoztak Denis beépítésével. csak volt a nyakán egy nulla Gomes aki vette elfele mindenkitől a játékperceket. Munír beépítése is jól haladt, Sandroé meg nem.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.16. 19:08:23

visca el barca írta:ezt én is néztem, de ennyire hülyék nem lehetnek, hogy nem ellenőrizték le h honnan jönnek az adatok :D
Amúgy meg hatalmas nagy öngólt lőnek... :lol:
A Barca himnusza szerint mindegy honnan jössz, nem az számít, akkor most ők a nem spanyolországi szurkolókat nézik semminek, és sokkal kevesebbnek ezzel az állítással? :lol:

Milyen jogon mondják azt hogy nem valós a "lázadás", csak azért mert szerintük nem spanyolországi eset, hanem teljesen máshol a világon(kb mindenhol :lol: )

Mert ha mondjuk a katalán függetlenedésről lenne szó, akkor még azt mondanám hogy oké, mert akik nem katalánok azok nem érzik át azt amit ők(max pl az erdélyi magyarok és akik hasonló helyzetben van), de így... :roll: :lol:

Remélem majd nemsokára azt is lenyilatkozzák hogy "nem érdekelnek a Barca nevelések".



Léfe: Ez igaz, de pont ez a lényeg.
Valószínűleg ugyanúgy ahogy a nagy csapatnál, az ifiknél sincsenek a toppon a játékosmegfigyelők, elég megnézni hogy hány igazán nagy tehetség van jelenleg a Barca utánpótláskeretében, talán egyedül Xavi Simonsot tudnám mondani, remélem őt nem kótyavetyélik el.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.08.16. 18:50:13

Nem akarom Bojantól-Telloig vagy Giovanni tesoktól-Munirig felsorolni a fiatal szuper tehetségeket
akik nem jöttek be. Csak gondoljunk bele -sokan voltak. Talán a legutolsó aki beérett valamennyire ő S. Robertó. Tehát nem igaz, hogy a vezetés ill. az edzők nem probálkoztak. De sajnos most talán gyengébb a fehoztal, esetleg a képzés. Ezt nem tudom, de most is hozni kell, mert aki kapott bizalmat az kampó lett. Gondolom, ha lenne Xavi szintü gyerek felhoznák. De nincs. Ha telerakják a csapatot éretlen srácokkal abbol nagy gond lesz. Akkor miért megy a morgás, hogy sok pénzt kell kiadni menőkért. Valamit valamiért. Sokan ugy irnak a sosem látott szuper utánpotlásunkról, mintha lenne.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.16. 18:26:47

ezt én is néztem, de ennyire hülyék nem lehetnek, hogy nem ellenőrizték le h honnan jönnek az adatok :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.16. 17:47:33

"FC Barcelona spokesman, Josep Vives: "those demanding Bartomeu to resign on twitter are not from Catalonia, Spain or even Europe.
"
"The campaign is artificial and manipulated because the majority of mentions come from accounts outside of Catalonia or Europe. The vast majority comes from India, USA, France, Nigeria and Saudi Arabia."

Na már kezdik a mosdatást, hogy amúgy nincs itt semmi gond, nincsenek elégedetlenségek, csak pár kamu kampány jön a világ másik végéről... :roll: :roll:

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A2020C4

Ehhez képest a kampány úgy 30%-a Spanyolországból jön...
SZERK: itt van https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A2722F9
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.16. 11:54:11

Normandia írta:
visca el barca írta: mi szurkolók vagyunk, minket a foci érdekel. nehéz azzal vigasztalni magamat egy ilyen katasztrofális nyár után, real elleni zakóval megspékelve, hogy nem számít kikaptunk és játékban visszaléptünk két szintet, de legalább kevesebb az adósság.
Persze hogy számít ez senkit sem hagy hidegen, mert mindannyian szúrkolók vagyunk. Itt úgy tűnik védjük Bartót, de igazán csak azt mondjuk, hogy nem mindenről tehet ő. Vegyük sorra, Neynar átigazolása, mi sem gondoltuk a szerződése aláírásakor, hogy rá egy évre egyszerűen kivásárolják. Azért a transzfer előtt ezt nem hitte senki. Nyugodtan lehettek mert a kifizetésig ez azért brutál összegnek számított. Persze most már nem, mert a piac azonnal beárazta. Szerintem a Veratti saga alapozta meg a végkifejletet. Innentől kezdve meg kényszerpályán mozognak. Kapkodnak, mert valaki(k) kellenek a pótlására. Rárepülünk Dembelere és Coutra. Mind kettőt szerződés köti, nehezen mozdíthatók nem kis áldozat(pénz) árán, de még így sem biztosak. Simán költjük el a Neyért kapott lét. Közben meg elkezdik az aláírásgyűjtést, ami szintén nem tesz jót a hangulatnak. Jönnek a balfék nyilatkozatok, leigazolják Paulinhot és nem látszik erősítés, se Ney, se Ini posztjára. Kapkodás van ezerrel. Az egy, edző által kért játékosról lemondanak, ami nem azért hiba, mert annyira kellett volna nekünk, hanem azért mert bábbá degradálja Valverdét. Paulinho leigazolása detto. Nem egyeztetnek vele. Tekintélye minimumra esik. Ezek a szakmai stáb hibái. Türelmetlen a nép, jön egy lényegtelen kupadöntő, kikapunk és minden megy tovább még erősebb kritikákkal. Ebből már nehezen fogunk jól kijönni. Alapesetben sem egyszerű, de ilyen környezetben meg szinte lehetetlen.
A nyár előtt nekünk szurkolóknak tényleg elképzelhetetlen volt, hogy vki kifizessen 222 milliós kivásárlási árat, de láthatjuk, hogy Perezék nem bízták véletlenre. Ez is bosszantó, hogy ők tudnak a klubuk számára előnyös szerződéseket kötni a játékosaikkal, mi viszont nem. + náluk is vannak sztárok, akik kifelé mennek már inkább, de ők be is húztak néhány fiatalt, akik 1-2 éven belül komoly erősségeik lehetnek, mi Kínából hozunk 29 éves játékost 40 millióért. :lol:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.16. 11:49:15

Normandia írta:Nyilván mint elnök mindenkiért és mindenért felel, de a szakmai dolgokhoz nem ért, ebben biztos vagyok.
Ez tiszta sor, de ha olyan embereket nevez ki a kulcspozíciókba, akik nem képviselnek megfelelő minőséget, és leépítik szép lassan azt amitől erős volt kevesebb mint 10 éve a klub, az szerintem az ő hibája.
babaking írta:Nem tudom, ki volt az (mármint milyen pozíziót) tölt be a Klubnál aki Piquére húzta a vizes lepedöt, de az ilyenek - akár igaza van akár nem ártanak a klubnak.
Most lett előléptetve, eddig az utánpótlás, azon belül is inkább a B csapat ügyeiért volt felelős ha jól rémlik - regnálása alatt igazoltunk olyan játékost, akit aztán 1 meccs nélkül el is küldtünk mert az újságírók előkotortak Barcát anyázó Tweeteket, most nemrég egy EU-s papírral nem rendelkező játékos jött úgy, hogy azt hitték van papírja, de az idei kedvencem, hogy a tavalyi szezon egyik legjobb játékosával nem közölték, hogy nem folytatja a klubnál, Twitteren értesült a dologról -, de most már az első csapat ügyeinek is ő lett a feje.
babaking
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2016.12.05. 12:16:37

2017.08.16. 11:35:12

A szakmai stábot az elnökség nevezi ki. Illetve az igazolásokért is ök a felelösek, ezáltat a negatív hangulat keltéséhez is. Nem tudom, ki volt az (mármint milyen pozíziót) tölt be a Klubnál aki Piquére húzta a vizes lepedöt, de az ilyenek - akár igaza van akár nem ártanak a klubnak. Tavaly Ramos (talán) a Sevillának felelt öngólt és az elnökségig bezárólag mindenki megvédte, modnván mindenki hibázhat és adott már eleget a klubnak, hogy ezt elnézzék. Isten ments, hogy Piquét védjem Madridistaként, csak arra próbálok utalni, hogy ez nem közvetít pozitív üzenetet a játékosok felé. (akik meg köztudottan primadonnák, és az ilyen meglátszik a teljesítményükön, csapattól függetlenül).

A másik amiben én külsösként az elnökségetek hibáját látom az az utánpótlás leépítése. Egyértelmü volt, hogy sokáig nem fog kijönni az Akadémiáról olyan klasszikus csapat mint a Messi féle generáció. Ezért már akkor is csak nevettem azokon a kommenteken, hogy a Barca csak saját nevelést játszat a Real meg mindenkit összevásárol, még ha abban a pár évben ez így is volt, de egyik részröl sem ez az általános. Nálunk most megvan az egyensúly, sokkal értelmesebben igazolunk, és az Akadmémiáról érkezö játékosainkkal is jobban sáfárkodunk. Szerintem a Barcelonánál is ennek kellene lennie az alapnak, de a jelenlegi klubvezetés ahelyett, hogy erre az úgymond "normális" modellre állt volna át a csodageneráció után (értsd az Akadémiáról kijövö játékosokkal frissíteni a keretet és megfontoltan igazolni kívülröl) látszólag teljesen leépítik az utánpótlást.

Egyértelmü, hogy csak az utánpótlásra nem hagyatkozhat egy klub, és az is igaz, hogy onnan nem mindig kerülnek ki klasszisok, de teljesen félretenni hiba. A végén ti is oda juttok, mint mi, hogy nem lesz olyan csapat a ligában ahol ne lenne egy olyan csatár aki a ti akadémiátokról jött ki.

Egy kicsit elkanyarodtam, de a lényeg, hogy ha nem is az elnök hozza meg közvetlenül a döntést, a stábot ö nevezi ki és ezántal az irányt ö határozza meg.
Madridista.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.16. 11:16:33

palesz77 írta: Most ezt lehet én értem félre,
Nyilván mint elnök mindenkiért és mindenért felel, de a szakmai dolgokhoz nem ért, ebben biztos vagyok.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2017.08.16. 11:14:06

palesz77 írta:a B csapatnál arról beszélt, hogy igazolni kell a csapathoz, hogy versenyképesek legyenek jövőre a másodosztályban, miközben klub kötelékeiből jövő játékos egyre ritkább a kezdőben. Xavinak ebben igaza volt, miért olyan fontos, hogy a top 5-ben végezzünk mondjuk, ha igazából olyan játékosok alkotják a keretet, akik fel se fognak jönni soha, és nem is a klub kötelékeiből valók? Mert egy 23-24 éves, másodosztálybeli rutinosabb támadónem hiszem, hogy azért jön, mert ő lesz Suárez utódja.. Miatta pedig egy fiatal, jelen esetben Mujica, aki akár vihetné is valamire - nem tudni, de ezért van a B, hogy kiderüljön - lényegesen kevesebb lehetőséget fog kapni, lehet nem is fog. És itt nem arra gondolok, hogy csak Barca utánpótlásból érkező játékosok alkossák a B csapatot, mert az se túl nyerő, már láthattuk, de ez meg már a ló másik oldala ami most folyik, hogy olyan posztokra is jönnek folyamat a külsős igazolások, ahova lenne ígéret.
üdv. ebbe a kérdésbe sajnos én megint csak a nyereség részre tudok gondolni, hogyha a csapat a másodosztályba is mondjuk az első 4 között végezne, akkor valószínűleg azért is járna valamennyi lóvé. én csak erre tudok gondolni mert ezeknek a bohócoknak sokkal fontosabb az h nyerjenek mondjuk 5-10 milliót mintsem h a saját nevelésűeket játszassák h fejlődjenek, és ez engem nagyon elszomorít, mert Xavinak igaza van nem az a lényeg h melyik osztályba játszik a B csapat, hanem h a saját nevelésűek játszanak és fejlődjenek, csak ezeket a bohócokat ez nem érdekli.
mvik
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.16. 11:02:48

Normandia írta:Ezek a szakmai stáb hibái.
Most ezt lehet én értem félre, de itt arra gondolsz, hogy ezekért nem Bartoék a hibásak amit itt előtte felsoroltál? Mert a szakmai stáb embereit ő nevezi ki, most például Segurát is ő léptette elő, aki beszólt Piquének meccs után, és a B csapatnál arról beszélt, hogy igazolni kell a csapathoz, hogy versenyképesek legyenek jövőre a másodosztályban, miközben klub kötelékeiből jövő játékos egyre ritkább a kezdőben. Xavinak ebben igaza volt, miért olyan fontos, hogy a top 5-ben végezzünk mondjuk, ha igazából olyan játékosok alkotják a keretet, akik fel se fognak jönni soha, és nem is a klub kötelékeiből valók? Mert egy 23-24 éves, másodosztálybeli rutinosabb támadónem hiszem, hogy azért jön, mert ő lesz Suárez utódja.. Miatta pedig egy fiatal, jelen esetben Mujica, aki akár vihetné is valamire - nem tudni, de ezért van a B, hogy kiderüljön - lényegesen kevesebb lehetőséget fog kapni, lehet nem is fog. És itt nem arra gondolok, hogy csak Barca utánpótlásból érkező játékosok alkossák a B csapatot, mert az se túl nyerő, már láthattuk, de ez meg már a ló másik oldala ami most folyik, hogy olyan posztokra is jönnek folyamat a külsős igazolások, ahova lenne ígéret. Na mindegy, kicsit elkalandoztam, a kérdésem a lényeg. :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.16. 10:44:00

visca el barca írta: mi szurkolók vagyunk, minket a foci érdekel. nehéz azzal vigasztalni magamat egy ilyen katasztrofális nyár után, real elleni zakóval megspékelve, hogy nem számít kikaptunk és játékban visszaléptünk két szintet, de legalább kevesebb az adósság.
Persze hogy számít ez senkit sem hagy hidegen, mert mindannyian szúrkolók vagyunk. Itt úgy tűnik védjük Bartót, de igazán csak azt mondjuk, hogy nem mindenről tehet ő. Vegyük sorra, Neynar átigazolása, mi sem gondoltuk a szerződése aláírásakor, hogy rá egy évre egyszerűen kivásárolják. Azért a transzfer előtt ezt nem hitte senki. Nyugodtan lehettek mert a kifizetésig ez azért brutál összegnek számított. Persze most már nem, mert a piac azonnal beárazta. Szerintem a Veratti saga alapozta meg a végkifejletet. Innentől kezdve meg kényszerpályán mozognak. Kapkodnak, mert valaki(k) kellenek a pótlására. Rárepülünk Dembelere és Coutra. Mind kettőt szerződés köti, nehezen mozdíthatók nem kis áldozat(pénz) árán, de még így sem biztosak. Simán költjük el a Neyért kapott lét. Közben meg elkezdik az aláírásgyűjtést, ami szintén nem tesz jót a hangulatnak. Jönnek a balfék nyilatkozatok, leigazolják Paulinhot és nem látszik erősítés, se Ney, se Ini posztjára. Kapkodás van ezerrel. Az egy, edző által kért játékosról lemondanak, ami nem azért hiba, mert annyira kellett volna nekünk, hanem azért mert bábbá degradálja Valverdét. Paulinho leigazolása detto. Nem egyeztetnek vele. Tekintélye minimumra esik. Ezek a szakmai stáb hibái. Türelmetlen a nép, jön egy lényegtelen kupadöntő, kikapunk és minden megy tovább még erősebb kritikákkal. Ebből már nehezen fogunk jól kijönni. Alapesetben sem egyszerű, de ilyen környezetben meg szinte lehetetlen.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Gergolino
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2005.12.05. 16:56:05
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2017.08.16. 10:35:16

visca el barca írta:Azért egy csapat arculat, pláne a világ elit első 4 csapatai közé tartozik, nagyobb reklám-felülettel bír, mint bármelyik más média a világon...
Ez tiszta sor és ezzel nincs is semmi baj (bár konzervatív megközelítésben nekem nagyon szimpi volt, amikor egész Európában már csak a Bilbaonak, illetve nekünk nem volt felirat a mezen.). Pl azzal nincs is semmi bajom, hogy a Beko is megjelenik a mezen.

Csak azt mondom, hogy ha olyan nagyon rendben vagyunk gazdasásilag, akkor nem szabadna gondnak lenni 10M €-val kisebb összegű szerződést kötni egy vállalható márkával.

Mert -hogy ismételjem magam- jó hírnevet nem lehet pénzért vásárolni. :wink:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.16. 10:29:18

Bartomeu a Guardiola-csapat hagyatékából él meg, azóta jórészt csak gyengébb képességű játékosokkal hígította a keretet, persze vannak kivételek. Sokan azt hozzátok fel, hogy kiment az aranygeneráció, nem lehet mindig nyerni, stb. De van kb. 300 milliónk jelenleg, most lehetne megújítani a keretet okosan, a jövőt építeni. Hogy ez mégsem történik meg, a napnál is világosabban mutatja Bartomeu impotenciáját, vagy azt, hogy hosszútávú elképzelései nincsenek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.16. 10:21:01

Barto és tanácsadói eltájoltságát az mutatja, hogy a múlt év fő napirendjét a szerődéshosszabbítások jelentették, sokáig hosszabbítani akartak LE-vel is és utána is olyan edzőt kerestek, aki kötődik a folyamatossághoz. Vagyis eszükbe se jutott, hogy megújulásra van szükség. Ezzel párhuzamosan túlértékelték a Barca márkanevet, gondolván, hogy minden játékosnak élete vágya a Barca és hogy ezt klubjaik is megértik - így nekik csak kegyet kell gyakorolni.

Ebből felébredni nehéz volt és gyorsan reagálni nem sikerült. Az van még neki, ami az augusztusból hátravan - ráadásul csalódott és ellenséges környezetben.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2017.08.16. 10:19:31

Gergolino"
Nekem például sokkal többet ért az Unicef felirat a mezen (és az ezzel kapcsolatos hitvallás), mint olyan kétes szponzorok reklámozása, mint a Qatar Foundation vagy a Rakuten. Ha tényleg olyan jó szponzori szerződéseket tudtak volna tető alá hozni, akkor kerülhetett volna bármilyen elektronikus/autó stb márka a mezre, de semmi pénzért sem kétes szervezeteket pénzelő/közvetve bálnahúst forgalmazó márka.

Jó hírnevet nem lehet pénzért vásárolni, még a mai világban sem
Az az idő elmúlt amikor a Barca megtudta azt tenni, hogy egyáltalán ne legyen szponzor a 'mezen' Vagy hogy épp az UNICEF legyen rajta. Ha megnézed az Unicef első számú támogatója(egyik) még mindig a Barca.
A szponzoroknál meg engedtessék már meg, hogy az kerüljön a mezre aki a legtöbbet fizeti! Nyilván, ha Elon Musk becsengetne és adna 100.000.000 eurot/év , akkor a Tesla brand logó lenne a mezen, nem a japppppán ebay...
Azért egy csapat arculat, pláne a világ elit első 4 csapatai közé tartozik, nagyobb reklám-felülettel bír, mint bármelyik más média a világon...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vinszentvega 2017.08.16. 10:21:25-kor.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.16. 09:59:47

Alcantara írta:Gazdaságilag a klub stabil, kiváló szponzori szerződéseket kötött, terjeszkedik a Barca a tengerentúlon,egy elnököt ez minősít elsősorban.
jelenleg ez az egy pozitívum ami hozzá köthető ezt én is elismerem, sőt, sokszor védtem is ez miatt. egyébként egy csomó nagy klubnál van óriási adósság évek/évtizedek óta és akkor mi van, mégis működnek. laporta alatt volt nem tudom, 2-3-4-5X ennyi tartozásunk mégse érdekelt senkit, mert egyrészt nem volt se csőd, se 4 osztálynyi visszasorolás. ekkora kluboknál soha nem is lesz. ha baj van, majd vesznek fel még hitelt, meg a franc tudja.

mi szurkolók vagyunk, minket a foci érdekel. nehéz azzal vigasztalni magamat egy ilyen katasztrofális nyár után, real elleni zakóval megspékelve, hogy nem számít kikaptunk és játékban visszaléptünk két szintet, de legalább kevesebb az adósság.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Gergolino
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2005.12.05. 16:56:05
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2017.08.16. 09:50:02

Alcantara írta:Nem kicsit túl van tolva az elnök elleni támadás ezen a fórumon.
Nem igazán értem, hogy mit lehet még védeni ezen a vezetőségen... #-o
Alcantara írta:Gazdaságilag a klub stabil, kiváló szponzori szerződéseket kötött, terjeszkedik a Barca a tengerentúlon,egy elnököt ez minősít elsősorban.
Ezek fontos szempontok, de a csapatról kialakított kép mindennél fontosabb. Ha brand nem pozitív kisugárzású, akkor azt követi a gazdasági visszaesés és a terjeszkedés sebességének csökkenése (ez messze nem csak a csapat teljesítményével van összhangban).

Nekem például sokkal többet ért az Unicef felirat a mezen (és az ezzel kapcsolatos hitvallás), mint olyan kétes szponzorok reklámozása, mint a Qatar Foundation vagy a Rakuten. Ha tényleg olyan jó szponzori szerződéseket tudtak volna tető alá hozni, akkor kerülhetett volna bármilyen elektronikus/autó stb márka a mezre, de semmi pénzért sem kétes szervezeteket pénzelő/közvetve bálnahúst forgalmazó márka.

Jó hírnevet nem lehet pénzért vásárolni, még a mai világban sem.

Ahogy korábban írtam, számomra az FC Barcelona, mint brand, a tavalyi évtől már igen erősen kezd vállalhatatlan lenni.
Szeretném megélni, hogy újra "több, mint egy klub" legyünk és ha megkérdezik, hogy miért a Barca a kedvenc csapatom, akkor a történelmünkön, Messin, Iniestán és Mascheranon kívül más indokot is fel tudjak hozni...
Alcantara írta:Az, meg hogy elherdáljuk a saját nevelést, külön vicc. Thiagon (aki a Xavi-Fabregas kombó miatt váltott) kívül senki nem mutatott fel semmit más csapatokban.
Ezzel megint csak nem értek egyet. :roll:
Pl:
Marc Bartra (8,00 Mill. €)
Martín Montoya (ingyen engedtük el!!!)
Sandro Ramírez (ingyen engedtük el!!!)

De a saját nevelések elherdálásába nem gondolom, hogy csak a topcsapatokban meghatározó játékosokat kellene figyelembe venni. Az én meglátásom szerint ide tartozik az is, hogy sorozatosan ár alatt engedjük el fiataljainkat.
Avatar
dentomi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2017.08.12. 16:30:16

2017.08.16. 09:10:08

Az "idejétmúlt játék" ma is nagy fegyver , ritka ha van egyáltalán olyan csapat aki le tudja védekezni, viszont csak akkor tudod hasznosan csinálni ha a sebesség is meg van hozzá.

Ha te a pályán vagy és az ellen gyorsan ,pontosan, és még kreatívan is tudja csinálni, 45perc után csak azt kívánod, legyen már vége.

Ez tökéletesen működött évekig, ma már nem megy mert lassú és körülményes a kivitelezés, hiányoznak azok a szürők akik ha el is veszítettúk a labdát, azonnal elütötték, lefaltolták a kontrázó játékost, Keita meg akik még távoztak.

Azt gondolom, nem a stílussal van a baj, a szerkezet és a kivitelezés a fő probléma.

Ugyan ez nem az elnök hibája, de minden egyéb igen.
Egyszer elmentem egy Fradi-Újpestl mérkőzésre, 2 hónap múlva hazaértem, csengettem az asszony kírúgott, ma sem értem miért tette!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3903
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.08.16. 08:52:30

Nem kicsit túl van tolva az elnök elleni támadás ezen a fórumon.

Hirtelen vannak elnökjelöltek, amikor meg lett kötve évekre a Rakutennel és a Nike céggel az eddigi legnagyobb szponzori szerződés. A mostani elnök rájött arra, hogy az "Unicef" feliratra, bármilyen nemes eszme is, nem adnak kenyeret.
A készbe nyilván könnyű beleülni az esetleges új elnöknek.
Nyilván vannak hibái is, de mindenért őt okolni elég vicces.Ezek a főoldali uszító cikkek, miszerint a saját pecsenyéjét sütögeti a brazil leigazolásával, számomra nem releváns.
A konkurens csapatoknak is könnyebb, ha káoszt keltenek ezekkel a cikkekkel, mint amit az El Pais is lehozott.
A csapattal komoly szerkezeti problémák vannak, másrészt generációváltás történt. Minden korszakos csapatnál lefelé vezet a csúcsról az út, akár tetszik akár nem.Világ legjobb csapata voltunk valóban, de ez mára elmúlt. A középpálya dominanciából, bohóckodó totyogás lett, átrobognak rajtunk, de még mindig erőltetjük a lassú, körbepasszos játékot. Mára a spanyol kiscsapatok is kihúzzák a méregfogunkat, mindenki megtalálta a labdajáratás ellenszerét.
Van aki sikerrel alkalmazza, van aki nem, de a top csapatoknak ez már nem okoz gondot.
Az egyetlen vízhordónk a középpályán az a Rakitic, aki mindig is 60 perces játékos volt.
Iniesta már régen árnyéka önmagának, akárcsak Busi. Az MSN kreativitása kihúzott minket sokáig, mára ez okafogyottá vált. Ameddig ezt az idejétmúlt játékot fogja az éppen aktuális edző erőltetni, csak részsikerek fognak jutni.
Az, meg hogy elherdáljuk a saját nevelést, külön vicc. Thiagon (aki a Xavi-Fabregas kombó miatt váltott) kívül senki nem mutatott fel semmit más csapatokban.

Én egy nagy sarát látom az elnöknek: Roberto Fernandez alkalmatlan a feladatára, meg kellett volna válni tőle az év folyamán.

Gazdaságilag a klub stabil, kiváló szponzori szerződéseket kötött, terjeszkedik a Barca a tengerentúlon,egy elnököt ez minősít elsősorban.

Az adócsalást meg hagyjuk. Ahol a játékosok csalnak adót könyvelőik segítségével, ami szégyen a játékosra nézve, ott azért ez ne az elnök sara legyen. CR adócsalását sem róják fel Pereznek, még ezen a portálon sem.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.16. 08:32:12

Nero. írta: Én simán eltudom képzelni hogy jön Coutinho és Dembelé és úgy is nagyon gyenge szezonunk lesz. Itt mar sokkal komolyabb problémák vannak mint amit 2 fiatal jatekos megtudna oldani.
Erre meg szavak sincsenek, hogy a játékosok meg a vezetőség a sajtón keresztül üzenget egymásnak. Van ennél rosszabb? Rijkaard utolso honapjait idézi ami most van, az nagyon csunya volt.
Persze, el lehet képzelni. De nélkülük biztos.
Válasz küldése