Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.14. 19:16:36

zsoltfree írta:Tehát Laporta mondhatni eléggé kiemelte a sárból a csapatot eléggé rövid idő alatt, minden téren.
nem, a klubot az emelte ki a sárból h minden csapatrészbe találtunk egy világklasszist (összesen 4-et)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.14. 19:05:41

Magam részéről a kedves Sociók is elmehetnének a ....

Volt réggebbben egy Gaspart éra. A nem túl fiatal motorosok emlékeznek még rá. Pár szóban róla:
- Figot eladták a Realnak
- Rivaldot elkótyavetyélték a Milannak (a szerződéshosszabbítást addig íddig húzták...)
- csapathoz egyáltalán nem méltó eredmények (bajnokságban nem épp az első helyért harcoltunk)
- össze-vissza edzők (Van Haal sokadszor, Rexach...)
- össze-vissza igazolások (Christianval, Dutruel, Bonano, egy rakás holland)
- indokolatlanul magas bérért padmelegítők (Bogarde, Reiziger...)
- utánpótlás, klub hírnév, renomé 0
(elég gáz, hogy míg ezt fejből felsoroltam, kb vészesen hasonlít napjaink helyzetére...)

Aztán elnökválasztás, ahol Laporta nyert.
- Hozott egy ideillő edzőt (Rijkard)
- Elkezdett csapatot építeni: Ronaldinho, Eto, Deco+Giuly(ők a bl-döntős csapatok legjobbjai voltak), a hosszú idő óta tartó balhátvéd kérdés is megoldódott(Van Bronchorst), további olcsó okos kiegészítő igazolások (Edmilson, Sylvinho, Belletti), Marquez
- fiatalok helyének megtalálása a csapatban: Puyol, Xavi
- fiatalok beépítése: Messi, Iniesta
- ésszerű játékosszerződések: a nagy sztárok nem horror fix pénzeket kaptak, hanem magas volt a bajnokságért és a BL-ért a prémium
- kapuskérdés megoldása: Valdes ifiktől fel, de tartalkénak is megvett egy nem olyan rossz Rüstüt.
- későbbi okos igazolásokat, és játékosbeépítéseket mindenki ismeri (Pique, Mascherano, Henry, Sergi, Pedro)
- aztán később klub renoméjának helyrehozatala
- távolkeleti, majd USA-beli terjeszkedés
- mezszponzoráció, mint UNICEF-et támogató csapat (tehát nem kaptunk pénzt érte, hanem minimálisan még pénzben is támogattuk - kontra tavalyig a szponzor Quatar....)

Tehát Laporta mondhatni eléggé kiemelte a sárból a csapatot eléggé rövid idő alatt, minden téren. Egy elnökválasztást megnyert, de el nem tudom képzelni, hogy utána mi a francnak kellett történnie ahhoz, hogy ezt az embert bizalmatlansági indítvánnyal megbuktassák. Tehát beadják, és össze is jöjjön elég szavazat. Biztos valami durva fúrás volt a háttérben, de én erről próbáltam olvasni, de kb. semmi nyomós okot nem találtam akkoriban. Persze ha az nekik valós ok, akkor a jelenlegi bagázst kb minden évben meg lehetett volna buktatni. A Laportát ért akkori rágalmakból persze bírósági ügy lett, majd az ellenfélnek még vissuza is nyalt a fagyi. Aztán a kedves Sociók, újra választhattak, és megint nem a Laporta nyert, hanem az előző bagázs egyik le/meg nem bukott elnökségi tagja. Komolyan fel nem fogom, mi az ami alapján mérlegeltek.

A jelenlegi elnökségről ma egy elég jó cikket írtak, azt nem fejteném ki én is, de minden szavával egyetértek, és még talán hozzátenném a rendszeres bénázásokat az igazolási piacon. Nem a be nem vált igazolásokat írom itt, mert az előfordulhat mindenhol, hanem azt, hogy Thiago Silvát vagy 3 évig próbáltuk megszerezni, meg Marquinhost is, és nem lett semmi az egészből. A tudtatos építkezés is szépen elmaradt, mert a csapat gerince frankón legalább 29 éves, de van aki több, és méltó pótlás egy poszton sincs. Roberto oké jó, de még nincs Xavi szinten, de nagyon remélem, hogy lesz.

Valaki esetleg tudja?
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2017.08.14. 17:54:07

"After the signing of Paulinho, the club has informed Samper that there is no place for him in the team."
Bravo...

Bartomeu, TAKARODÓ VAN!
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2017.08.14. 17:36:41

MessiNeymarSuarez írta:"After the signing of Paulinho, the club has informed Samper that there is no place for him in the team."

Szép munka.. =D> #-o

La Masiát nem akarja bezárni, esetleg elcserélni egy kínai sárkányszoborra?
Munkájuk megkoronázásául még el fogjak adni Robertot is...
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.14. 16:59:10

"After the signing of Paulinho, the club has informed Samper that there is no place for him in the team."

Szép munka.. =D> #-o


La Masiát nem akarja bezárni, esetleg elcserélni egy kínai sárkányszoborra?
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.14. 16:52:55

Bartomeu hű maradt a "több, mint egy klub szlogenhez", mostantól ez nem csak egy klub, hanem az elnök pénzmosodája... [-X De szomorú, hogy idáig süllyedtünk...
Avatar
Gergolino
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2005.12.05. 16:56:05
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2017.08.14. 14:50:28

Sajnos nincs realitása, de nagyon szívesen venném az alábbi forgatókönyvet... :roll:
(a lényeg a végén van, a többi rizsa :wink: )

Egyrészt kíváncsi lennék a katalán közhangulatra a csapattal kapcsolatban, másrészt különösen a játékosokban lejátszódó gondolatokra (főleg Piqué, Messi, Iniesta, SR...).

2004 óta (gyakorlatilag amióta focit nézek) Barca drukker vagyok, de számomra az FC Barcelona, mint brand, a tavalyi évtől már igen erősen kezd vállalhatatlan lenni (ennek a játékosokhoz és a csapathoz természetesen nincs köze, nekik továbbra is minden körülmények között szurkolok, amíg azt látom, hogy minden tőlük telhetőt megtesznek.)

Ahhoz, hogy az FC Barcelona újra "több, mint egy klub" lehessen, a vezetőség leváltásán túl teljes szemléletváltásra volna szükség a klubnál. Erre jelenleg csak a játékosokon (és az edzőkön, de mivel Ernő csak most érkezett, tőle nem elvárható) keresztül van lehetőség.

Ahhoz, hogy a játékosokra igazi példaképként lehessen tekinteni, a pályán és azon kívül is tenni kell, az alábbival az én szememben biztosan hatalmasat nőnének.

Biztosan sokan nem fognak velem egyetérteni, de a jelen helyzetben (a szuperkupát aligha hódítjuk el), én nagyon örülnék, ha a csapat nem állna ki a visszavágóra, így kényszerítve az elnökséget azonnali lemondásra.

Ha valaki mostanság kezd el focit nézni, akkor nagy valószínűséggel Real Madrid fan lesz... :roll:

Szeretném megélni, hogy újra "több, mint egy klub" legyünk és ha megkérdezik, hogy miért a Barca a kedvenc csapatom, akkor a történelmünkön, Messin, Iniestán és Mascheranon kívül más indokot is fel tudjak hozni...

Volt olyan időszak, amikor nem értettem, hogy szurkolhat valaki az akkori Real Madridnak. Most már átérzem...
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.08.14. 14:49:20

Ez az ipse meg a seppje lassan morális válságot okoz a Klubnál. Azon kívül,hogy saját hazug gazdasági érdekeikre hivatkozva devalválnak mindent,amit ez a Klub jelentett,teljesen inkompetensek. Elnézve a csodás kis hazai focinkat nem tudom miért is lepődök meg, csak itt párttitkárok vagy mik csináljak ugyanezt.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.08.14. 14:33:01

Nem védek, nem támadok senkit. Sok ugyanis az feltételezés, hogy a vezetés lenyelte a pénzt. Tavaly ilyenkor nagy volt a bizakodás jöttek a fiatalok - na most majd hosszu távon....
Lehetett azt elöre látni, hogy a Villareálban kedvenc D.Suarez ennyire semmi lesz, és igy tovább.
Arda-nem tetszett nekem sem, de bizakodó voltam. Persze egy Xavi-Ini szintü irányitó igen kevés van és drága. Remélem még kihasználják ezt a kevés időt.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.14. 14:28:38

Szeretnék órákon/napokon belül valami hírt látni, hogy Barcelónában valakik komolyan elkezdtek dolgozni az ő és a sleppje eltávolításán. Bartomeunak voltak azért kétes ügyei, biztos elő lehetne venni valamit, hogy hamarabb szabaduljon tőle mindenki, és ne kelljen Beneditoék bohóckodását megvárni. Bár nem tudom, hogy megy ez arrafelé.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2017.08.14. 14:23:19

valaki vigye innen ezt a majomparádét, de nagyon sürgősen...
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.14. 14:17:40

Elengedte a világ egyik legjobb játékosát, hogy a belőle kapott pénzt kenőpénzként használhassa a klubtól független egyéni üzletei során.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.08.14. 14:14:10

Roviden :

#BartoOut
Abi & Tito
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.13. 23:54:33

Vége a műsornak, lehet kezdeni csomagolni. =D> =D>
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2017.08.12. 17:27:55

Ha leigazoljuk ezt a Páulinyót és bővítjük a felesleges középpályásaink listáját, akkor remélem Benedito bizalmatlansági indítványa sikerrel fog járni és akkor minél előbb eltávolítják ezeket a bohócokat a szeretett csapatunk éléről és egy olyan vezetőség veszi át a helyüket, akik tudják mit jelent ez a klub valójában. [-o<

Dembele és Coutinho ára ide vagy oda tele van a világ jó játékosokkal, akik fejlődőképesek és fele annyiból átigazolnának hozzánk akár (ami hosszútávon lehetne jó) ,de a jelenlegi vezetőség két nevet hajszol augusztus 12-én eddig látszólag feleslegesen(ugyanis a hírek nagy része hamis volt eddig). Ez szép és jó, de közel állunk ahhoz, hogy Szeptember elsejére igazolások nélkül maradunk (amit nem is bánnék, de Neymar elvesztése miatt sok szurkoló máshogy gondolja) #-o
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.08.09. 15:07:53

Ha tudták, hogy menni fog Neymar, akkor miért nem hozták el Dembelét még júniusban, amikor még 80 millát kértek érte?!

Ez semmi más csak hablaty, Valamit kötelező mondani.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.09. 15:01:36

Azért az kicsit durva hogy mennyire vakon volt a vezetőség...

Neymar nem volt hajlandó aláírni a jóval magasabb kivásárlási árat, és a hírek szerint már tavaly tudták hogy lécelni fog, de még most nyár elején-közepén is azt mondogatták hogy "Neymar 200% hogy marad"..
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.08.09. 15:01:21

nagyatyesz írta:LE garantáltan ráigazolt volna egy 30 év körüli rutinos embert. Érdemes megnézni mennyire bízott a fiatalokban LE. Semennyire. Úgyhogy nincsenek kétségeim afelől, hogy Messi is csak perceket kapott volna, és könnyen meg lehetett volna győzni a váltásról.
Ezt indokold már meg kérlek.
Mondj egy olyan fiatal überjó tehetséget, akit a mi csúny rossz LE edzőnk elküldött, de bezzeg ő egy másik csapatban megmutatta, hogy mekkora sztár, és a csapat húzóemberévé vált. Egy se.
Tény, hogy LE nem szerette a fiatalokat, de meggyőződésem, ha lett volna valaki, aki méltó rá, biztos berakja.
Azért az nem kicsit vicces, hogy ez a fórum lassan olyan, mint egy siralomház, közben meg semmi nem történt, csak eladtuk az egyik csatárunkat, és nem igazoltunk 1napra rá 150+ millióért helyettest. A keret még mindig ott van minimum Európa 5legjobb kerete közt, a többi az edző dolga.
A La Masia meg most bizonyithat, hogy mennyire ömleszti a fiatal zseniket.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.08.09. 14:50:24

LE garantáltan ráigazolt volna egy 30 év körüli rutinos embert. Érdemes megnézni mennyire bízott a fiatalokban LE. Semennyire. Úgyhogy nincsenek kétségeim afelől, hogy Messi is csak perceket kapott volna, és könnyen meg lehetett volna győzni a váltásról.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.09. 14:30:33

Csak egy mondat. Ne gondold, hogy LE nem látta volna Messi kvalitásait és nem játszatta volna. Ez abszurd és nevetséges feltevés.
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.08.09. 14:10:36

A Laporta érára sokan - talán a jó eredmények miatt - túlzottan pozitívan tekintenek vissza, és úgy csinálnak, mintha az a vezetés tökéletes lett volna, a mostani meg mindent elk.r, Alapvetően én is jobban kedveltem Laportát, de az ő idejében is voltak megmagyarázhatatlan dolgok, főleg az igazolások terén. Azt aláírom, hogy a klub tekintélye sokkal inkább rendben volt akkor, mint most. Ő Rijkardot hozta kezdetben, és Beckhamet ígérte, de Ronaldinhot hozta. Utóbb kiderült, hogy ez a legjobb dolog volt ami történhetett velünk. Rijkard idején Luis Garciák, Edmilsonok, Albertinik, Silvinhok, Oleguerek is a keretben voltak. Neki sokat köszönhetünk, mert pl Messit játszatta. LE nem tette volna, így ha most lenne fiatal Messi vélhetően elvinni a City vagy az Arsenal. Utána jött Pep. Itt már azért néhány fiatal saját nevelés mellé jöttek nagyobb nevek is (Villa, Ibra, Henry). Nem voltak olcsók, és többségük jóval áron alul távozott. Akkor is élt a brazil vonal. Jött többek közt Keirson (lehet nem is így kell írni), aki 20 millió felett volt 10 éve, és egy percet sem játszott. De volt valami középhátvéd is drágán, akit ugyancsak nem játszattunk. Vagy említhetnénk Csigát is, akit emlékeim szerint azért adtunk vissza fél áron a megvásárlását követő évben, mert sürgősen pénz kellett a klubnak. Sőt a fiatalok igazolása is ez időben történt, ami miatt elmeszelték a klubot, amit sokan képesek a mostaniak nyakába varrni, mintha ők tehettek volna róla. Összességében akkor is voltak vad és hülye igazolások, amit az akkori vezetőség ugyanúgy lezsírozott Pepnek. Nyilván Pepre én is jó szívvel emlékszem vissza, de azért az ő játékospolitikája is megér egy misét.
Mint mondtam én is jobb szívvel emlékszem vissza a Laporta érára, de őt is kritizáltuk eleget. A mostani Laporta pedig nekem nagyon nem szimpi. Már a választásokkor sem volt semmilyen programja, és azóta is csak kivárásra játszik. Ő a Masiát erőlteti, de nem túl hangosan, mert tudja ő is magában, hogy Messi, Ini, Xavi Puyol, Piqué, Valdes, Cesc, Busi, Pedro nem születik minden évben, években. Az egy hatalmas nagy aranygeneráció volt. Én is adom, hogy az 5 percre beálló, kupameccseken játszók helyett én sem a drága igazolásokat nézném, inkább a sajátjainkat, de a sajátjainkból most nem lenne hasonló csapatunk.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.08.09. 12:39:31

Samper írta:Neki egziszenciális kérdés két olyan igazolás, akiket sokan elfogadnak sztárnak - így az meg is lesz. Az aki, és akkor amikor. Seri csak annyiban persztizskérdés neki, hogy igazolja, nem ok nélkül csinálták a felhajtást Verrattiért. Inigo nem az ő ügye.
Ha gyengén teljesít a csapat támadni fogják, hiába idehozza Verratti, Dembele-t vagy bárkit. Ha fut a szekér akkor meg isteníteni.

Amúgy lehet, hogy leválthatatlan és nem is érdekli a dolog. Csak uralkodik.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2017.08.09. 12:27:22

hajnesz írta:Én egyetlen dolog miatt haragszom rá, az pedig az, hogy nem azt veszi, akit az edző kér, hanem mindenképpen sztárigazolásban gondolkozik. Félti az újkatalánok lelki világát, meg a saját állását.
Azt kell megvenni, akit az edző akar, mert ő viszi a bőrét a vásárra.
Ezzel én nem értek teljes mértékben egyet. Szerintem minden igazolásnak az edző ÉS a sportigazgató áldásával kell érkeznie, nem lehet akárkit idehozni bármilyen magas kivásárlási áron csak azért, mert az aktuális edzőnek ő az álma. Nyilván törekedni kell rá, hogy el tudjunk hozni mindenkit, akit kér az edző, de nem szabad elfelejteni, hogy Barcelonában ha valaki kibír 4 évet, akkor már őskövületnek számít a kispadon, de a sportigazgatónak az (lenne) a feladata, hogy hosszú távú stratégiában gondolkodjon. Például semmi értelmét nem látom 32 millióért hozni egy negyedik számú védőt, ha teszem azt Valverde két év után elmegy és a következő edzőnek nem ő kell, de időközben 2 szupertehetség eligazolt aprópénzért Monacóba vagy Angliába, mert nem látta a lehetőségét, hogy az első csapatba beverekedje magát (lásd: mostani középpályás túltelítettség). Ami inkább problémás, hogy jelenleg nem látom Robertéknél ezt a kiforrott hosszú távú koncepciót, tényleg csak nevekre ugranak és látszólag abszolút elhanyagolják a Masíát. Most Neymar távozásával milyen jó is lenne például Mboula... Vagy ott van pl. André Gomes, aki nem tudom mennyire LE kifejezett kérése miatt érkezett, de lássuk be, jobban jártunk volna, ha akkoriban azt mondják neki, hogy figyelj, van már 8 embered a középpályára és itt van két nagyon tehetséges ifi, ebből meg kell tudnod oldani. Optimális esetben persze alapból úgy van kiválasztva az edző, hogy passzoljon a klub hosszú távú stratégiájához és játékospolitikájához és ily módon nincs nagy ellentét a vezetőség és az aktuális edző között igazolások terén, de a problémák ott kezdődnek, amikor a vezetőségnél sem látni kiforrott elképzeléseket. Ne értsetek félre, nem azt akarom mondani, hogy nem kell elhozni, akit kér az edző, csak azt, hogy meg kell találni a balanszot a jelenlegi és jövőbeli igények/szükségletek között.
Cestus írta:
bowlinggolyo írta:Nem értem mi a probléma ezzel a nyilatkozattal. 1) nem tertegeti ki a nyilvánosság előtt, hogy mi ezt a pénzt átigazolásokra költjük, ezzel üzenve, gyeretek raboljatok ki minket, van della. 2) a stadionépítésére is raknak félre esetleg más futó projektekre. (gazdaságilag indokolt erről előre gondoskodni és lehet kevesebb hitel szükséges)
Szerintem is ez a legbölcsebb dolog, amit Barto jelenleg nyilatkozhat. Ha meg netalántán sikerül okosan igazolni, tényleg maradhat pénz az egyéb dolgokra.
Ezzel pedig abszolút egyet tudok érteni. Én is milliószor jobban kedveltem Laportáékat és nem tetszik az az irány, amiben halad a klub igazoláspolitikája, de néha kezdem azt érezni, hogy bármi van, azért Bartomeuékat kell elővenni. Ha igaz, ha nem, ebben a helyzetben ezt kellett nyilatkoznia és nagyon jól is tette. Néha olvasok itt egy-egy hozzászólást, hogy minél nagyobb transzparenciát várnának páran, szerintem pont, hogy nem. Minél kevesebbet tud a közvélemény és ezáltal a riválisok a klub gazdálkodási helyzetéről, annál jobb. Még szerencse, hogy nem írja Bartomeu a homlokára, hogy gyertek, van 300 milliónk igazolásra, az lenne csak az igazán dilettáns húzás. Érezzék csak a tárgyalópartnerek, hogy nem vagyunk hajlandóak bármeddig elmenni és ne számolgassák, hogy mennyi pénzünk van. Mindezzel együtt mondom még egyszer, hogy ha socio lennék, akkor rajtam nem múlna a bizalmatlansági indítvány sikere, de nem mindenért Bartomeuékat kell elővenni.

szerk.: idén pl. a lehetőségekhez mérten nem teljes katasztrófa, amit művelnek, egyszerűen olyan körülmények uralkodnak, hogy ennyire futja... Semedónál nem volt jobb elérhető játékos a posztján, Neymar eligazolása pedig láthatóan a nyár közepén ütött be és most tüzet kell oltani. Az viszont megsüvegelendő szerintem, hogy Coutinho-val és Dembélével próbálkoznak, szerintem ők a legoptimálisabb célpontok Neymar pótlására. Aztán hogy ennyibe kerülnek, arról a legkevésbé mi tehetünk, de ahogy az igazolások topicban is elhangzott, ilyenek az árak és sajnos tartani kell a lépést. Ami viszont katasztrófa az az, hogy a középpályás túltelítettséggel nem bírnak mit kezdeni, 3-4 embert ahogy van ki kéne rakni onnan szerintem, de lassan augusztus közepe és pletykák is alig vannak kérőkről... :roll:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.08.09. 12:02:07

Barcaforever írta:Szegény Laporta mielőtt nagyon beleélné magát az elnökségbe és a kritikákba nem rázza meg vki, hogy felejtse már el, hogy Ő hogy ment el innen... Attól függetlenül, hogy sport szakmailag akkor nagyon rendbe volt a klub.
Csakhogy Laporta, egy teljesen a csőd szélén lévő Barcelonát vett át Gaspartól. Előtte, olyan igazolások voltak, mint Overmars jött 40 millióért lesérült többet nem is játszott
vagy Mendieta, Petit, mind nagy pénzekért aztán semmi értelme nem volt.

Laporta összekapta a csapatot lehet szerencséje is volt, mert azért ha nincs Messi akkor a Barca messze nem ilyen sikeres. Igazolás politikája neki is hagyott kívánnivalót maga után, de akkoriban jöttek játékosok, mégha nem is volt indokolt. Pl Henry.

Csak most pl fura, hogy Barto hangoztatja, hogy stabil a klub, aztán nincs pénz igazolásra, mert ha lenne akkor már jöttek volna játékosok. Umtitiről előtte nem is hallottam mégis bevált és került itt 30 millióba. Nem muszáj drágán igazolni lehet okosan is. A Juve is évről évre okosan építkezik. Most megszerzik Kovacic-et kölcsönbe később megveszik és ő se rossz játékos.
Vagy a Chelsea négerjét is ügyesen megszerezték, tavaly Alvest ingyen, Higuan-t is két részletben fizetik. Lehet itt halászni a zavarosban, ha ért az ember a halászathoz.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.09. 11:58:06

Neki egziszenciális kérdés két olyan igazolás, akiket sokan elfogadnak sztárnak - így az meg is lesz. Az aki, és akkor amikor. Seri csak annyiban persztizskérdés neki, hogy igazolja, nem ok nélkül csinálták a felhajtást Verrattiért. Inigo nem az ő ügye.
Válasz küldése