Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2017.08.09. 11:49:41

Szegény Laporta mielőtt nagyon beleélné magát az elnökségbe és a kritikákba nem rázza meg vki, hogy felejtse már el, hogy Ő hogy ment el innen... Attól függetlenül, hogy sport szakmailag akkor nagyon rendbe volt a klub.
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.08.09. 11:01:38

Ha nem jön senki, majd lenyilatkozza, hogy a szakmai stáb megvizsgálta a helyzetet, nem tudtak senkit se ár érték arányban leigazolni.
Erre a nyilatkozatra nem kell várni augusztus végéig, ez már most igaz. Aki 2 egyeneset tud a labdába rúgni, azért már 100+ millát kérnek, nevetséges.
Én egyetlen dolog miatt haragszom rá, az pedig az, hogy nem azt veszi, akit az edző kér, hanem mindenképpen sztárigazolásban gondolkozik. Félti az újkatalánok lelki világát, meg a saját állását.
Azt kell megvenni, akit az edző akar, mert ő viszi a bőrét a vásárra.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2017.08.09. 10:34:25

Kovbal88 írta:Az a baj, hogy folyamatosan hazudik. Ha nem jön senki, majd lenyilatkozza, hogy a szakmai stáb megvizsgálta a helyzetet, nem tudtak senkit se ár érték arányban leigazolni. Aztán majd elviszi valaki a balhét.

közbe meg lenyúlja a lét.

Két hónap alatt, nem tudtunk egy értelmeset igazolni, pedig állítólag van pénz. Az utánpótlás se olyan erős már mint régen. Minél hamarabb megbukik annál jobb a klubnak.
Azt nem állítotam, hogy a jelenlegi vezetőség a legmegfelelőbb a pozícióra, mert úgy gondolom bőven lehetne javítani a dolgok menetén. Egyszerűen csak a nyilatkozat volt itt okos szerintem. Az igazolásokért és a MAsia-ért felelős embereket simán lehetne meneszteni, mert mióta itt vannak Rosellék azóta szépen lassan halnak el a dolgok.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.08.08. 20:43:34

Cestus írta:
bowlinggolyo írta:Nem értem mi a probléma ezzel a nyilatkozattal. 1) nem tertegeti ki a nyilvánosság előtt, hogy mi ezt a pénzt átigazolásokra költjük, ezzel üzenve, gyeretek raboljatok ki minket, van della. 2) a stadionépítésére is raknak félre esetleg más futó projektekre. (gazdaságilag indokolt erről előre gondoskodni és lehet kevesebb hitel szükséges)
Szerintem is ez a legbölcsebb dolog, amit Barto jelenleg nyilatkozhat. Ha meg netalántán sikerül okosan igazolni, tényleg maradhat pénz az egyéb dolgokra.
Az a baj, hogy folyamatosan hazudik. Ha nem jön senki, majd lenyilatkozza, hogy a szakmai stáb megvizsgálta a helyzetet, nem tudtak senkit se ár érték arányban leigazolni. Aztán majd elviszi valaki a balhét.

közbe meg lenyúlja a lét.

Két hónap alatt, nem tudtunk egy értelmeset igazolni, pedig állítólag van pénz. Az utánpótlás se olyan erős már mint régen. Minél hamarabb megbukik annál jobb a klubnak.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.08. 15:43:14

bowlinggolyo írta:Nem értem mi a probléma ezzel a nyilatkozattal. 1) nem tertegeti ki a nyilvánosság előtt, hogy mi ezt a pénzt átigazolásokra költjük, ezzel üzenve, gyeretek raboljatok ki minket, van della. 2) a stadionépítésére is raknak félre esetleg más futó projektekre. (gazdaságilag indokolt erről előre gondoskodni és lehet kevesebb hitel szükséges)
Szerintem is ez a legbölcsebb dolog, amit Barto jelenleg nyilatkozhat. Ha meg netalántán sikerül okosan igazolni, tényleg maradhat pénz az egyéb dolgokra.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2017.08.08. 15:37:43

Fecooo írta:„Hogy mit fogunk kezdeni a 222 millió eurós összeggel? Természetesen a csapat megerősítésébe fogjuk fektetni, de egyben a klub gazdasági erejét is növelni fogjuk vele...”

Nah igen, attól lehet tartani, hogy nem a szakmai érdekek lesznek az elsők... =D> :evil: #-o
Nem értem mi a probléma ezzel a nyilatkozattal. 1) nem tertegeti ki a nyilvánosság előtt, hogy mi ezt a pénzt átigazolásokra költjük, ezzel üzenve, gyeretek raboljatok ki minket, van della. 2) a stadionépítésére is raknak félre esetleg más futó projektekre. (gazdaságilag indokolt erről előre gondoskodni és lehet kevesebb hitel szükséges)
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.08.08. 15:19:09

„Hogy mit fogunk kezdeni a 222 millió eurós összeggel? Természetesen a csapat megerősítésébe fogjuk fektetni, de egyben a klub gazdasági erejét is növelni fogjuk vele...”

Nah igen, attól lehet tartani, hogy nem a szakmai érdekek lesznek az elsők... =D> :evil: #-o
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.04. 14:55:04

Bob_Marley írta: Pár csapat mégis eredményes és építkezik 100 milliók nélkül is, sőt akik sokat költenek tavaly pl rendre elmaradtak.

Nem lett volna tavaly kezdő, de bizonyított már a francia bajnokságban. Akartuk is, de nyilván mert jól teljesít felment az ára, de Low risk high reward mint pl Umtiti, őt mégis elhoztuk. Pont erről beszélek, hogy így is lehet.
Kicsit olyan, hogy miért nem hoztuk el Cr-t 18 évesen vagy Griezmannt vagy Verrattit stb. Egy 19 éves játékosnak folyamatos játéklehetőség kell, hogy fejlődhessen. Amellett egy Dembelére jut 10 olyan fiatal, aki ennyi idősen nagyon jó és nem lesz belőle senki.
Amellett ez speciel nem Barto dolga, de ő nevezi ki a szakembereket.

Egy kicsit off lesz, de ehhez a nem költünk 100 milliókat témához kapcsolódva Rafinha is a B legjobbja volt akkoriban, 20-21 évesen egy erős középcsapat Celta húzóembere, nálunk nem tudott kiteljesedni. Persze a sérülések is betettek, de amire predesztinálta az akkori tehetsége és jövője, azt nem tudta hozni. Ennek ellenére szerintem ideális 12. ember lenne, ha a sérülések elkerülnék.
De ott van Deulofeu vagy Munir, hogy csak a mi házunk körül nézzünk szét. 18-19 évesen csodagyerekek voltak. Utóbbi pl. már 18 évesen az U21-es válogatottnak is ha nem stabil, de meghatározó tagja. Egyből be is mutatta VDB a felnőtt csapatban, hogy nehogy Marokkóban legyen válogatott. Deu szintén 18-19 évesen már a U21 meghatározó játékosa, aztán tudjuk...

A franciának egy Dortmundban több ideje volt játszani/tanulni ráadásul gyengébb ellenfelek ellen.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19558
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.04. 14:36:25

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Igazolások és fizetés nálam is feketepont, mert rengeteg pénzt elvertünk. Most is leginkább az félő, hogy 100 misiket kidobálunk emberekre. Poénkodtak páran rajta, pedig pl stadion fejlesztés szükségszerű és jó befektetés lehetne. Itt van Dembele esete is, tavaly hozhattuk volna a mostani ára töredékéért, helyette hoznánk százért most, nonszensz.
neked nonszensz, de ma már nem ott tartanak az árak mint 2-3 évvel ezelőtt. fogadd el. vagy ez, vagy az, hogy veszünk inigo martinez, turan, gomes féle hulladékodat és akkor evickélünk a világelit alatt 3 szinttel.
Pár csapat mégis eredményes és építkezik 100 milliók nélkül is, sőt akik sokat költenek tavaly pl rendre elmaradtak.

Nem lett volna tavaly kezdő, de bizonyított már a francia bajnokságban. Akartuk is, de nyilván mert jól teljesít felment az ára, de Low risk high reward mint pl Umtiti, őt mégis elhoztuk. Pont erről beszélek, hogy így is lehet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.04. 14:13:21

Bob_Marley írta:Igazolások és fizetés nálam is feketepont, mert rengeteg pénzt elvertünk. Most is leginkább az félő, hogy 100 misiket kidobálunk emberekre. Poénkodtak páran rajta, pedig pl stadion fejlesztés szükségszerű és jó befektetés lehetne. Itt van Dembele esete is, tavaly hozhattuk volna a mostani ára töredékéért, helyette hoznánk százért most, nonszensz.
Tavaly még nem lett volna neki hely a kezdőben. Emellett azóta a legmagasabb szinten bizonyított egy top csapatban, bajnokságban, BL-ben egyaránt, emellett nyert a Dortmunddal egy kupát is. Emiatt mostmár kevésbé kockázatos megvásárolni, és a kisebb kockázat miatt drágább lett a játékos. Mindemellett azért 100-at nem ér.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.04. 14:09:29

Bob_Marley írta:Igazolások és fizetés nálam is feketepont, mert rengeteg pénzt elvertünk. Most is leginkább az félő, hogy 100 misiket kidobálunk emberekre. Poénkodtak páran rajta, pedig pl stadion fejlesztés szükségszerű és jó befektetés lehetne. Itt van Dembele esete is, tavaly hozhattuk volna a mostani ára töredékéért, helyette hoznánk százért most, nonszensz.
neked nonszensz, de ma már nem ott tartanak az árak mint 2-3 évvel ezelőtt. fogadd el. vagy ez, vagy az, hogy veszünk inigo martinez, turan, gomes féle hulladékodat és akkor evickélünk a világelit alatt 3 szinttel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19558
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.04. 13:48:38

Igazolások és fizetés nálam is feketepont, mert rengeteg pénzt elvertünk. Most is leginkább az félő, hogy 100 misiket kidobálunk emberekre. Poénkodtak páran rajta, pedig pl stadion fejlesztés szükségszerű és jó befektetés lehetne. Itt van Dembele esete is, tavaly hozhattuk volna a mostani ára töredékéért, helyette hoznánk százért most, nonszensz.
Kép
Kép
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.04. 13:20:12

Nem értenék egyet, Bob.

Rekord szponzori pénzek: itt nem nehéz, mivel nem volt korábban szponzorunk, és az első mezszponzotr Unicef-től nem kaptunk pénzt (ha jól emlékszem valamennyit mi adtunk nekik...). De azért egy Unicef után egy Quatar.... Akik most nem igazán vannak jóban senkivel sem mert elég erős gyanú van rá, hogy terroristákat pénzeltek, stb. Quatar found. az minden csak nem jó hírnevű szponzor. Tavaly pedig nem találtak senkit helyettük, ezért hosszabbítottak velük. Oké, most már lecserélték.

Mezszponzor: Itt pedig ha jól emlékszem tavaly lett újítva a Nike-val a szerződés, de ott sem sikerült kiharcolniuk durván nagy árat például más topcsapatokhoz viszonyítva, mert van aki többet kap....

Igazolások: Az, hogy ki válik be szakmailag, és ki nem azt nem varrnám a nyakába az elnöknek, meg úgy senkinek, mert az új játékosok vagy bejönnek, vagy nem. Viszont az a számlájára írható, hogy megvették Neymart 45 millióért, aztán évente kiderült, hogy drágább és drágább. Ebből majd bíróság, és az egész nagyon zavaros volt. Az elengedést én nem írnám a számlájára, mert 222-ért egy játékost eladni, aki menni akar. Ez az évezred üzlete. Viszont azt a nakába varrnám, hogy a Neymar szerződésben ilyen pióca kitételeket enged, hogy 20 millás hűségbónusz, a 20 millás fizuja mellé. Ezen felül nyilván volt a szerződésnél aláírási pénz a játékosnak és az ügynönek is (fater). Ilyen betegen szórni a pénzt.... Bár a következő ügy Rosselé volt, de az is ahogyan Thiagot elengedtük egy 20-asért.... Nagyon nagy balama, hogy nem lett rá figyelve. Ha még 1-2 meccsen pályára lép akkor aktiválódott volna a sokkal magasabb kivásárlási ára. Továbbá nem igazán vették komolyan őket sok éven kersztül. Emlékezzünk vagy 6 éven kersztül próbáltunk meg leigazolni középhátvédet (Silva, Marquinhos...), és mindig beintettek nekünk, Bellerínért is udvaroltunk, hiába.

Utánpótlás: Oké, hogy nem jön ki évente egy Messi az akadémiáról, de sokatmondó az, hogy lerabolják a la masiát már évek óta. Persze, a játékos döntése is, de azért, mert nem tudnak egy vonzó portfóliót mutatni az első csapatra vonatkozóan. Nagyon el lett hanyagolva ez a téma az utóbbi időkben.

Marketingsikerek? Ez pedig kb. pont semmi extra. USA-ban és távol keleten a nagy európai csapatok mind népszerűek, ezért is járnak haknizni. Ezekből a haknikból viszont mennyi kifogás volt már az elmúlt években, hogy ezek miatt nem volt megfelelő az alapozás.... A brand érték lehet, hogy növekedett, de ez a folamat a Rondaldinho éra alatt idult, és eléggé sok tényezőből áll. A megfelelő sztárjátékosok, az, hogy itt játszik a világ legjobbja, ezek inkább hozzátettek mint az elnök, de ezt képtelenség lemérni. A véleményem csupán annyi, hogy Laporta sem csináltva volna rosszabbul ezt a faktort, vagy kb. bárki.

Az UEFA-katalán zászlós botrányoknál is simán rángatták a vezetőséget. A bíróságon pedig próbálták sározni a Laportát, akit jogerősen felmentettek, cserébe azóta már a Rossel áll a bíróság előtt mindenféle ügyben, ráadásul megalapozottan. Nem is értem anno Laporta felé miért lett ez a bizalmatlansági indívány, mert nála igen is jól mentek a dolgok, és eléggé kirángatta a sárból a klubot. Én emlékszem az azelőtti klubra, ég és föld.

A játékosok adóügyeit is furcsállom kicsit. Igen, értem én, hogy nem csak nálunk volt ilyen, hanem mindenhol, de ha már az első ilyen ügy lement akkor gondolom tudták, hogy több játékos is így adózott, akkor miért nem léptek a megoldás felé akkor, miért hagyták, hogy mindenkit elérjen a jogi elszámoltatás? Valamint hiányoltam a kiállást a játékosok felé ebben az ügyben.

Ahogyan Cruyfot kezelték, az nekem szintén elég gusztustalan volt.

Dani Alvesnál is voltak bénázások.

Az igazolásoktól való eltiltásért is igenis az elnö a felelős (egyébként nem úgy volt, hogy a két Madrid is el lesz tiltva? Az ATM most el lesz, azt tudom, de a Realt elfelejtették????).

Ennek az elnöknek egy piszok nagy mákja volt. Egy triplázós év végén volt a választás. Nincs az a körülmény szerintem, amikor így is veszíthetne egy elnökjelölt....

Fentebb azért nem egy botrányt soroltam fel, és lehet, hogy másoknál is voltak ilyenek, de szerintem pont az elnöknek kell ezeket kézbentartani....
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.08.04. 12:47:55

Bob_Marley írta:Hogy nem volt sikeres? Rekord bevétel, rekord szponzori pénzek,szerintem ezen van a hangsúly és ez a lényeg. A presztízs veszteség dologgal se értek egyet, ha jól rémlik fő brand lettünk a tengerentúlon pl, New Yorkban valami irodát is nyitunk vagy nyitottunk, a brand értéke pont hogy kifejezetten értékes.
Az a baj Bob, hogy annyira racionális vagy, hogy semmilyen más szempontot nem veszel figyelembe... ugyanez van a meccseknél is...
Ha van 30-40 kapuralövés egy meccsen, meg 60%-os passzpontosság, az számodra már elég ahhoz, hogy rossznak tituláld az egészet, pedig a nézők szinte biztos, hogy jól szórakoztak...
Neked az a jó meccs, ahol van 4-5 kapuralövés meg 90+%-os passzpontosság...
Persze ízlések és pofonok, de bartolómeó ártott a Barca-brandnek en bloc, hiába a statisztika...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19558
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.04. 12:16:55

Hogy nem volt sikeres? Rekord bevétel, rekord szponzori pénzek,szerintem ezen van a hangsúly és ez a lényeg. A presztízs veszteség dologgal se értek egyet, ha jól rémlik fő brand lettünk a tengerentúlon pl, New Yorkban valami irodát is nyitunk vagy nyitottunk, a brand értéke pont hogy kifejezetten értékes.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.04. 10:42:39

Normandia írta:Ok, de azért te sem gondolod, hogy ő szemelte ki Gomest, Dignyet, Ardat stb. Nyilván mivel ő az elnök és ezekre a szerződésekre ő adta az aláírását, ezért lehet felelős, de hogy nem ő választotta az biztos. Az a bajom ezekkel a kijelentésekkel, hogy ezek csak úgy bele vannak nyomva az arcunkba, mindenféle konkrétum nélkül. Nem ingem, nem gatyám Barto, de az eszméletlen amit itt előadtok vele kapcsolatban. Pl min mérted le, hogy esett a Barca imázsa, vagy romlott a megítélése? Van erről valami felmérés? Neymar távozása miért neki van felróva? Alves meg szintén menni akart, kevesen dícsérték itt a fórumon és mindenki a fenébe kívánta. Nem kapta meg a tiszteletet, ja persze.
Init meg Xavit, ezt már régen tudjuk, nem lehet pótolni. Hiába szeretnénk, vagy nem eladók az óhajtott játékosok, vagy nem akarnak jönni. Tehát nem értem, hogy mit kellene tennie? Honnan akasszon le, még csak megközelítőleg is, ilyen kaliberü játékosokat?
Amit fellehet róni neki, de azt is csak módjával, hogy az utánpólásban kiemelkedő játékosok nincsenek jól menedzselve. Ami szintén inkább szakai probléma. Barto nekem kívülállónak inkább gazdasági embernek tűnik, egy bürokratának és nem polihisztornak, mint Perec papa.
Reagálásom nem csak neked szól, ezért lehet benne olyan is, ami nem a te írásodra vonatkozik.

Ahogy fentebb is írták egy hozzászólásra reagáltam, miszerint pl. milyen jó igazolások voltak az elmúlt 3 évben és milyen sikeresek voltunk.
Erre írtam, hogy legalább annyi, ha nem több elcseszett igazolásunk is volt és ezekben a sikerekben a fentebb említett játékosoknak kulcsszerepe volt, akik már vagy kiöregedőben vannak vagy elmentek.

Az imázs rombolás pedig elég összetett dolog. Börtönbümtetés, pereskedések, adócsalások, stiklik érték a klubot, ami a megítélésen rengeteget rontottak. Az igazolásokra is visszatérve, az egyik leggyengébbek vagyunk ezen a téren a világon, az élcsapatok között egyértelműen. Olyan játékosok mennek ingyen vagy bagóért, amikért máshol jó pénzt fizetnek, vásárlásokban pedig bőven áron felül szoktunk, minimális kivételtől eltekintve.
Persze ezek nem egyöntetűen Barto ballépései, hanem a vezetőség is benne van, de ilyen topic nincs, továbbá túlnyomó részben ezekért ő felel, és azokat, akik körülveszik sem a játékosok válogatták össze.
Szóval a felelőssége és "érdemei" ezekben a dolgokban elvitathatatlanok.
Nem azt mondom, hogy ő a megtestesült ördög és minden rossz az ő hibája, de hogy a klubnak nem tett jót az ő vezetése szerintem egyértelmű és a többi élcsapatot szembe állítva vele elég érdekes eredményt kapunk.
Azért nem véletlen a bizalmatlansági indítvány és hasonlók.
Forca Barca!!!!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.08.04. 10:31:23

FIGÓ
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.08.04. 09:21:40

Barto-val kapcsolatban egyetlen dologra térnék ki.
2003 nyara óta követem a klubfutballt és vagyok Barca szurkoló, 3 elnök ténykedését követtem eddig figyelemmel. Távozott az utóbbi 14 év alatt tőlünk nem egy sztár, tehetség. Voltak akikre az edző nem tartott igényt: Kluivert, Fabregás, R10, Ibra, Deco, Eto'o stb. Voltak akik a kevés játéklehetőség miatt léptek tovább: Thiago, Pedro, van Bommel, Giuly, stb. és voltak olyanok is, akik levezetni mentek, visszavonultak: Lucho, Xavi, Puyol, Albertini, Larsson, Henry, stb.
Olyan viszont, hogy egy olyan játékos lépjen le, akire a fentiek közül egyik sem igaz, mert a csapat egyik alappillére, jó korban van és élvezi az edző bizalmát... ilyenre én nem igazán emlékszem a Barto előtti korszakból -javítsatok ki ha tévedek-, pláne nem a Laporta-érából. Barto alatt viszont Neymar már a harmadik ilyen játékosunk Valdes és Alves után. Valahol ez sem véletlen. :roll:
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.08.04. 09:08:15

Az elöző irásomra reagáltak, de nem nagyon értem az érveket. Az előző elnököknél-edzőknél is voltak melléfogott igazolások. Caseres, Hleb, Ibra, Matyi, stb. Benne van a pakliban. Alvest a fenébe kivántuk sokszor, most visszasirják sokan. Hogy nem igazoltunk még senkit, de még közel egy hónapi lehet, és a Neymár ügy most zárodott, jött a lóvé.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.04. 00:02:44

Chino írta: Pontosan jól mondtad a kiemelt részt. Leírtad a jó dolgokat. Csak ehhez voltak olyan játékosaink, mint egy jó korban lévő Ini, Xavi, aki később padról beszállva is rengeteget hozzátett a játékhoz, egy Alves és nem ilyen emberekkel volt dugig a kp, mint most.
Amikor ezek az emberek kikoptak meg is lett a böjtje, leesett egy kupa, a Bl-ben is voltak csúnya dolgok. Plusz Neymar, aki ugyan az elmúlt szezonban még velünk volt, de a korábbiakban nem 9 góllal zárt, de már ő sem lesz.
Az igazolásokat tekintve, meg ne csak az általad említetteket vegyük, hanem Gomes, Denis, Alcacer, Douglas, Matyi stb.

Én sem akarom a vészharangokat kongatna, vagy temetőhangulatot gerjeszteni, de jelenleg hoztunk egy Semedot, Deulofeut meg kölcsönből vissza Vermaelent és elment Neymar, a ballaszt meg még mindig rajtunk van.

És ezekhez a dolgokhoz baromi jól asszisztált Bartomeu, hovatovább rengeteget rontott a Barca megítélésén és magán a klub imázsán a rengeteg stiklivel, perekkel stb.
Hadd ne dícsérjük már meg.
Ok, de azért te sem gondolod, hogy ő szemelte ki Gomest, Dignyet, Ardat stb. Nyilván mivel ő az elnök és ezekre a szerződésekre ő adta az aláírását, ezért lehet felelős, de hogy nem ő választotta az biztos. Az a bajom ezekkel a kijelentésekkel, hogy ezek csak úgy bele vannak nyomva az arcunkba, mindenféle konkrétum nélkül. Nem ingem, nem gatyám Barto, de az eszméletlen amit itt előadtok vele kapcsolatban. Pl min mérted le, hogy esett a Barca imázsa, vagy romlott a megítélése? Van erről valami felmérés? Neymar távozása miért neki van felróva? Alves meg szintén menni akart, kevesen dícsérték itt a fórumon és mindenki a fenébe kívánta. Nem kapta meg a tiszteletet, ja persze.
Init meg Xavit, ezt már régen tudjuk, nem lehet pótolni. Hiába szeretnénk, vagy nem eladók az óhajtott játékosok, vagy nem akarnak jönni. Tehát nem értem, hogy mit kellene tennie? Honnan akasszon le, még csak megközelítőleg is, ilyen kaliberü játékosokat?
Amit fellehet róni neki, de azt is csak módjával, hogy az utánpólásban kiemelkedő játékosok nincsenek jól menedzselve. Ami szintén inkább szakai probléma. Barto nekem kívülállónak inkább gazdasági embernek tűnik, egy bürokratának és nem polihisztornak, mint Perec papa.
Reagálásom nem csak neked szól, ezért lehet benne olyan is, ami nem a te írásodra vonatkozik.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.03. 13:59:06

Léfe írta:Bob_Marley -nek adok igazat. A 3 év alatt 2 bajnoki arany, 1 BL.,3 spanyol kupa. Minden ilyen 3 éves ciklussal kiegyeznék. Ide jött Ney,Suarez,Umtiti,Rakitics, Semedó,és 2 jó kapus.Mi kellene még. Sajnos az elnök gólt nem tud rugni. Ki tudja innen megitélni a munkáját. Persze ki lehet emelni csak a jó, vagy rossz dolgokat, de az nem fer. Barcában mindig keveri valaki a bilit. És
végül Neymárt nem elengedte, kivásárolták.
Pontosan jól mondtad a kiemelt részt. Leírtad a jó dolgokat. Csak ehhez voltak olyan játékosaink, mint egy jó korban lévő Ini, Xavi, aki később padról beszállva is rengeteget hozzátett a játékhoz, egy Alves és nem ilyen emberekkel volt dugig a kp, mint most.
Amikor ezek az emberek kikoptak meg is lett a böjtje, leesett egy kupa, a Bl-ben is voltak csúnya dolgok. Plusz Neymar, aki ugyan az elmúlt szezonban még velünk volt, de a korábbiakban nem 9 góllal zárt, de már ő sem lesz.
Az igazolásokat tekintve, meg ne csak az általad említetteket vegyük, hanem Gomes, Denis, Alcacer, Douglas, Matyi stb.

Én sem akarom a vészharangokat kongatna, vagy temetőhangulatot gerjeszteni, de jelenleg hoztunk egy Semedot, Deulofeut meg kölcsönből vissza Vermaelent és elment Neymar, a ballaszt meg még mindig rajtunk van.

És ezekhez a dolgokhoz baromi jól asszisztált Bartomeu, hovatovább rengeteget rontott a Barca megítélésén és magán a klub imázsán a rengeteg stiklivel, perekkel stb.
Hadd ne dícsérjük már meg.
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.03. 11:54:53

Kovbal88 írta:
Léfe írta:Bob_Marley -nek adok igazat. A 3 év alatt 2 bajnoki arany, 1 BL.,3 spanyol kupa. Minden ilyen 3 éves ciklussal kiegyeznék. Ide jött Ney,Suarez,Umtiti,Rakitics, Semedó,és 2 jó kapus.Mi kellene még. Sajnos az elnök gólt nem tud rugni. Ki tudja innen megitélni a munkáját. Persze ki lehet emelni csak a jó, vagy rossz dolgokat, de az nem fer. Barcában mindig keveri valaki a bilit. És
végül Neymárt nem elengedte, kivásárolták.
Már bocsánat, de az a munkája. Ráadásul volt alap, amire lehetett építkezni. Nekem az gyanús, hogy idén nem érkezett, megfelelő játékos, holott indokolt lenne a tavalyi év után.

A Barca a világ egyik legnagyobb klubja lett, az utóbbi 10 évben, ezért se kellene, hogy nehéz legyen megszerezni játékosokat.
A Liverpool is adott már el nem is egy meghatározó embert, Klopp amikor a Dortmundnál volt, szintén vitték elfele főleg a Bayern a legjobbjaikat. Fura az egész, én azt érzem nincs pénz igazolásokra. És ez az elnök feladata.

Neymar eligazolása is több, mint fura.
Nem az a baj, hogy nincs pénz, hanem az, hogy a kiszemeltek nem, vagy csak nagy áldozatok árán mozdíthatók. A körültekités nem hátrány.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.08.03. 10:31:40

Léfe írta:Bob_Marley -nek adok igazat. A 3 év alatt 2 bajnoki arany, 1 BL.,3 spanyol kupa. Minden ilyen 3 éves ciklussal kiegyeznék. Ide jött Ney,Suarez,Umtiti,Rakitics, Semedó,és 2 jó kapus.Mi kellene még. Sajnos az elnök gólt nem tud rugni. Ki tudja innen megitélni a munkáját. Persze ki lehet emelni csak a jó, vagy rossz dolgokat, de az nem fer. Barcában mindig keveri valaki a bilit. És
végül Neymárt nem elengedte, kivásárolták.
Már bocsánat, de az a munkája. Ráadásul volt alap, amire lehetett építkezni. Nekem az gyanús, hogy idén nem érkezett, megfelelő játékos, holott indokolt lenne a tavalyi év után.

A Barca a világ egyik legnagyobb klubja lett, az utóbbi 10 évben, ezért se kellene, hogy nehéz legyen megszerezni játékosokat.
A Liverpool is adott már el nem is egy meghatározó embert, Klopp amikor a Dortmundnál volt, szintén vitték elfele főleg a Bayern a legjobbjaikat. Fura az egész, én azt érzem nincs pénz igazolásokra. És ez az elnök feladata.

Neymar eligazolása is több, mint fura.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2017.08.03. 08:53:01

Bob_Marley -nek adok igazat. A 3 év alatt 2 bajnoki arany, 1 BL.,3 spanyol kupa. Minden ilyen 3 éves ciklussal kiegyeznék. Ide jött Ney,Suarez,Umtiti,Rakitics, Semedó,és 2 jó kapus.Mi kellene még. Sajnos az elnök gólt nem tud rugni. Ki tudja innen megitélni a munkáját. Persze ki lehet emelni csak a jó, vagy rossz dolgokat, de az nem fer. Barcában mindig keveri valaki a bilit. És
végül Neymárt nem elengedte, kivásárolták.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.08.03. 08:42:05

Normandia írta:
Kovbal88 írta:Szerintem meg ez az ember csak árt a klubnak. Rosell talpnyalója volt, sőt szerintem még a mai napig az.
Utoljára talán Rivaldo volt az, aki csúcsformában volt és távozni akart a Barcelonából. És ez a kétezres évek elején volt.

Idén a legjobb 16 között a Bl-ben egy négyest kaptunk, csodával határos módon mentünk tovább a visszavágon. Erre annyi lépése volt az elnök úrnak, hogy igazoltunk, egy edzőt meg egy szélsőhátvédet. Akik így név alapján nem számítanak sztár igazolásnak. Pedig nem rúgtunk gólt, a kieséses bl szakaszban idegenben sőt a Juvénak hazai pályán sem.

Tavaly nem került ifijátékos a nagy csapat közelébe. Vagyis az utánpótlással is gondok vannak.
Évek óta szó van a Neu Camp felújításáról. Abból sincs még semmi.

MI az a munka, amit elvégzett? Nem minden az ő feladata lenne, de hát mégiscsak ő az elnök és a kezei között alatt esik szét a klub. Ha nem lenne Messi, a Real közelébe se lennénk. Látva a történéseket, én azt várom, hogy minél hamarabb menjen a börtönbe, mert odavaló.
De miért kellene mennie börtönbe? Tudsz valamit, amit mi nem? Értem én, hogy le kell vezetni a flusztrációnkat valakin, valakiken, na de csak úgy mindenféle alap és konkrétum nélkül, hallomásra meg hangulatra, azért ne küldjünk már senkit börtönbe. Hallom itt a mantrát folyamatosan, csak a forrás nincsen soha megjelölve. Mire van alapozva ez a sok "jókívánság" ez érdekelne, mert konkrétum az nincsen. Amit kívülállóként meg tudok ítélni az az, hogy a gazdasági része rendben van a klubnak. Erről olvastam is. Bobbal egyetértek, ha nem is mindenben, de a nagyját osztom én is.
Mert már Rosell ott van. És ez az ember a talpnyalója. Nem véletlen lett ő az elnök.
Ha a klub gazdaságilag rendbe van, akkor miért nem érkeztek játékosok idén? Nincs 2017-ben egy-két olyan játékos aki játszatna a Barcelonában?

Az MSN a világ legerősebb támadó triója és közben a Real sorra nyeri a BL-eket. És akkor kijelentjük, hogy minden rendben van? Egyértelmű, hogy nincs.
Amíg volt pénz igazolásokra, addig igazoltunk is játékosokat. Most meg a trükközés megy. Gyanús, hogy hirtelen senkit se tudunk elhozni.
Válasz küldése