Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.30. 13:46:00

visca el barca írta:
Messias2 írta:Szerencsére Barto nem úgy gondolkodik, mint Ti. :wink:
kérdés, hogy menyire lesz majd szerencsés, ha mondjuk sokadik felszólítás ellenére is csináljuk a fesztivált, aztán 3 évre kizárnak a bl-ből.

az uefa/fia innentől kezdve úgysem fog engedni, ezért minden ilyen lengessünk 2000000 katalán zászlót a meccs közbennel csak magunk alatt vágjuk a fát.
Én is ezért írtam, hogy a gondolkodással Barto részéről nincsen gond, én is egyetértek pl az elszakadás gondolatával, mert joguk van ennek a kiharcolása, de mint írtam ennek megvannak a megfelelő fórumai és az nem a focipálya. És ha nem is 3 év kizárás, de anyagi hátrányai is lehet, plusz hogyan várjuk el, hogy pl Arda ügyben vagy más ügyben lépjenek mikor mi még pluszban renitensen viselkedünk. És csodálkozás megy, hogy Január 4-ig nem akarnak dolgozni, hogy árgus szemekkel figyelik az átigazolásokat stb. Hangsúlyozom, nem kell egyetérteni akár az Uefa akár a Fifa döntéseivel, de még inkább olajat tenni a tűzre és totál szembe menni velük echte baromság. Konkrétan most olyan mintha direkt kiakarnánk magunkat dobatni az Uefa-ból. :D És majd ha teszem azt nem lenne BL pénz, nem lenne Klub VB pénz nem lenne anyám kínja dolog akkor meg pislákolnánk hogy annyira mégsem rossz az Uefa....

Könyörgöm ki ne találja valaki, hogy én az Ueaf-t védem (ilyeneket muszáj leírni, mert egy sorokba tudnak "belekötni" az emberek), szó sincs erről, de ha van egy szabály akkor azt be kell tartani. Nem minden szabály helyes, de küzdeni ellene nem úgy kell, hogy játsszuk a duzzogó kisfiút a sarokban.

Az is benne van, hogy külön sorozat alapítás, de hozzáteszem, hogy az sem úgy működik hogy na akkor külön sorozat, jelen állás szerinte az uefa a nagyobb kutya ebben a történetben és ahogyan a klubok sincsenek meg az Uefa nélkül úgy fordítva is igaz és ezért butaság az egyensúly ellen ágálni. Én legalábbis butaságnak tartom, mert szükségünk van az Uefa-ra és nekik is ránk.

Továbbra is azokkal a szimbólumokkal van gond, amelyek politikai üzentet hordoznak. Magyar székely stb zászlók ha nem olyanok, hogy közvetve üzennek velük akkor elfogadott, de teszem azt egy nagymagyarország zászló már lehet annak minősül, de pl ha valaki felírja a székely zászlóra, hogy elakar szakadni az is. Catalonia is not spain elég egyértelmű utalás, s maga a csillagos zászló pedig a függetlenné válás zászlaja ezért nem tetszik az Uefa-nak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.10.30. 13:42:12

Ennek az éremnek is két oldala van. Én sem értem, hogy ebből miért csinálnak ilyen nagy ügyet, ennyi erővel, ha én a román-magyarra egy székelyföldi zászlóval megyek az is büntetendő? A másik meg, hogy akkor mondjuk a tavalyi mezünket, vagy a csapatkapitányi karszalagot miért engedik/engedtwék.

Ugyanakkor van ennek egy másik vetülete. Ha egyszer tilos, miért kell újra és újra neki menni az UEFANAK/FIFA-nak. Ezzel a direkt hergeléssel csak magunk alatt vágjuk a fát, azt érjük el, hogy újabb kétes ügyeknél újra minket meszelnek el. Szép és jó, hogy kiállnak ezekért az elvekért, de szándékosan szembe menni velük szerintem nem jó taktika. Ezt a klub fogja megsínyleni, nem is lehet kérdéses. Másrészt Bartomeunak ez hatalmas ziccer. Biztos vagyok benne, hogy a klub érdekeit nézve ő sem tenné, viszont ezzel rengeteg támogatót szerezhet. Inkább képmutatás szagot érzek, mint tökösséget.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.10.30. 13:33:38

visca el barca írta: kérdés, hogy menyire lesz majd szerencsés, ha mondjuk sokadik felszólítás ellenére is csináljuk a fesztivált, aztán 3 évre kizárnak a bl-ből.
Az kb. ugyanakkora veszteség lenne az UEFA számára is. Amúgy is már eléggé feszült a helyzet a nagy csapatok és az UEFA között. Nem fogják ezt ilyen döntéssel tetézni.
Addig kekeckednek a nagyokkal, míg alapítanak egy elit kupasorozatot, aztán nézhetnek platiniék.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.30. 13:31:16

Messias2 írta:Szerencsére Barto nem úgy gondolkodik, mint Ti. :wink:
kérdés, hogy menyire lesz majd szerencsés, ha mondjuk sokadik felszólítás ellenére is csináljuk a fesztivált, aztán 3 évre kizárnak a bl-ből.

az uefa/fia innentől kezdve úgysem fog engedni, ezért minden ilyen lengessünk 2000000 katalán zászlót a meccs közbennel csak magunk alatt vágjuk a fát.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.10.30. 13:27:55

Bob_Marley írta: Mindkettő politikai üzenetnek minősül, innentől kezdve "mindegy" hogy Isis zászló vagy katalán zászló vagy teszem azt szivárvány zászló.
Szerintem meg politikai üzenet és politikai üzenet között is van különbség. De ez már nagyon off.
Szerencsére Barto nem úgy gondolkodik, mint Ti. :wink:
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
MR. TROMORT777

2015.10.30. 13:15:11

Bob_Marley írta:Abszolút hiszek az egyenlőségben sőt!!!! De az Uefa által és más országok által sem elismert különálló ország Katalónia és annak hirdetése, hogy elakarnak szakadni Spanyolországtól egy nagyon nemes ügynek tartom, de nem a focipálya ennek a politikai üzenetnek a színtere. Magyar zászló megint más, hiszen különálló ország. A mes que un club kifejezésben benne van ennek a belső indíttatása és egy szép üzenet, ami egy burkolt politikai üzenet már és ezt el is fogadják, a zászló kihordást kevésbé. Nekem nem sérti az identitásomat vagy politikai hovatartozásomat, de másnak sértheti. És ezzel az erővel egy Isis zászlót is kilehetne tenni, s nehogy nekem leírja valaki, hogy ez jó az meg rossz, az Uefanak meg másnak sem az a dolga, hogy ítélkezzen hogy mi a jó és rossz. Mindkettő olyan, amit meghatároztak hogy nem engednek focipályákon.

Hangsúlyozom, hogy az elvek mellett maximálisan egyetértek, de az Uefa elmondta hogy ezt nem lehet, s abban igazuk van, hogy ezt nem itt kell hirdetni. Megbüntettek már, mit várunk mi fog történni?
De szerintem meg külön kell választani. Egy katalán zászló nem azt hirdeti, hogy el akarunk szakadni, hanem egy Spanyolországon belüli nép szimbóluma. Offtopic leszek, de a névszavazás is nagyjából azt mutatta, hogy a többség nem akar elszakadni, de attól még Ő katalán és szerintem ennek a hangadásának a tiltása nem megengedett, akár foci pálya, akár az utca, akármi. Egy zászló vagy egy jel mögé nem a poltikiát kell mögé társítani. Ha politikai jelképekről lenne szó akkor egyértelmű. De szerintem itt a gond, hogy alapból párt szimbólumnak van beállítva egy nép zászlaja.
Az oké, hogy tiltott dolog, de mint klub szerintem igenis szükséges kiállni azért amit képvisel és ugyan úgy a szurkolókért.
Ha van egy tiltás ami számomra sértő és jogtalannak vélem, akkor jogosnak érzem a harcot azzal szemben. Amelett megértem amit Ti írtok, de ha valami nem megfelelő nem feltétlen kell beletörődni, még akkor sem ha egyértelműen pozitív változás úgysem lesz.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.30. 13:03:51

Messias2 írta:
Bob_Marley írta: És ezzel az erővel egy Isis zászlót is kilehetne tenni
Én úgy tudom, h a katalán zászló nevében nem gyilkolnak ártatlan embereket, de javítsatok ki, ha nem így van. :roll:
Direkt odaírtam áldjon meg a jó Isten, hogy nem a kettő közvetlen van összehasonlítva. :D Mindkettő politikai üzenetnek minősül, innentől kezdve "mindegy" hogy Isis zászló vagy katalán zászló vagy teszem azt szivárvány zászló.

Egy sort emelsz ki, miközben direkt kifejtettem az érvelésem hátteret. És szánt szándékkal még pluszban megjegyeztem az egészhez hogy nem jó és rossz összevetést kell ebben keresni....de a szélsőséges példa arra kellett hogy szemléltetve legyen a dolog, ha A-t büntetem akkor büntetem a B-t is, mindegy hogy amúgy melyikkel értek egyet és melyikkel nem és melyik radikálisabb és melyik nem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.10.30. 13:00:08

Bob_Marley írta: És ezzel az erővel egy Isis zászlót is kilehetne tenni
Én úgy tudom, h a katalán zászló nevében nem gyilkolnak ártatlan embereket, de javítsatok ki, ha nem így van. :roll:
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.30. 12:57:37

Abszolút hiszek az egyenlőségben sőt!!!! De az Uefa által és más országok által sem elismert különálló ország Katalónia és annak hirdetése, hogy elakarnak szakadni Spanyolországtól egy nagyon nemes ügynek tartom, de nem a focipálya ennek a politikai üzenetnek a színtere. Magyar zászló megint más, hiszen különálló ország. A mes que un club kifejezésben benne van ennek a belső indíttatása és egy szép üzenet, ami egy burkolt politikai üzenet már és ezt el is fogadják, a zászló kihordást kevésbé. Nekem nem sérti az identitásomat vagy politikai hovatartozásomat, de másnak sértheti. És ezzel az erővel egy Isis zászlót is kilehetne tenni, s nehogy nekem leírja valaki, hogy ez jó az meg rossz, az Uefanak meg másnak sem az a dolga, hogy ítélkezzen hogy mi a jó és rossz. Mindkettő olyan, amit meghatároztak hogy nem engednek focipályákon.

Hangsúlyozom, hogy az elvek mellett maximálisan egyetértek, de az Uefa elmondta hogy ezt nem lehet, s abban igazuk van, hogy ezt nem itt kell hirdetni. Megbüntettek már, mit várunk mi fog történni?
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.30. 12:51:45

teljesen egyetértek Bob-bal, tök felesleges ilyen """""hülyeség"""""' miatt megint magunkra haragítani az uefa/fifát. Harcoljanak ardaért, vidalért, ilyen eltiltások, olyan eltiltások ellen és ennyi.
MR. TROMORT777 írta: Ha én magyarként kimehetek magyar zászlóval szurkolni egy meccsre, akkor egy katalán miért nem vihetné ki a katalán zászlaját? Egy demokratikus Európában igenis harcolni kell az egyenlőségért.
mert tiltott, azért. az, hogy most ez jogos-e, baromság-e, vagy bármi az már más tészta.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.10.30. 12:44:52

Na pont ez hiányoltam tőle eddig. Végre kiáll a klub érdekei mellett. =D> Csak így tovább!
Kép
MR. TROMORT777

2015.10.30. 12:39:06

Bob_Marley írta:Kőkeményen ráálltak a politikai üzenetekre és azok tiltására ezt el kell fogadni és megvan mindennek a helye ahol lehet az álláspontokat képviselni.
Ha én magyarként kimehetek magyar zászlóval szurkolni egy meccsre, akkor egy katalán miért nem vihetné ki a katalán zászlaját? Egy demokratikus Európában igenis harcolni kell az egyenlőségért. Ezek nem politikai molinok, vagy egyéb párthoz köthető dolgok, hanem egy nép szimbólumai. Hol jön az UEFA ahhoz, hogy határvonalat húzzon, hogy Te kiviheted azt, Ti amazt meg nem. Igenis ki kell állni és ez most nem az x ezer eurós büntetésről szól. Régen rossz ha már az egyenlőségért harcolni kell, de ha ilyen helyzetbe kényszerítik a klubbot, a szurkolókat akkor muszáj valahol szembe menni.

Nem vagyok Bartomeu fan, sőt. De kezdem elhinni, hogy tököt növesztett az utóbbi időben és most erre nagyon nagy szüksége van a klubnak.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.30. 12:21:25

Az pozitív, hogy kiáll az elvei mellett, de az Uefa és a Fifa alá tartozunk és vannak szabályok. Nem tartom jó dolognak, hogy ezzel a további büntetések felé kormányozza a klubbot ha igaza van ha nem. Kőkeményen ráálltak a politikai üzenetekre és azok tiltására ezt el kell fogadni és megvan mindennek a helye ahol lehet az álláspontokat képviselni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.30. 12:17:21

palesz77 írta:
MessiNeymarSuarez írta:Féltem hogy az Arda ügy, és a katalán zászlós büntetésnél megfutamodik és ráhagyja az UEFA-FIFA-ra a dolgot, de most pozitívan csalódtam, csak így tovább Bartomeu! =D> :)
Most minden rosszindulat nélkül, de az Arda ügyben mi különlegeset tettünk? Benyújtottunk egy kérelmet 1 hónapja, amire 10 nap után jönnie kellett volna válasznak, azóta sincs előrelépés. Ezzel nem Bartot bántom, csak nem tudom, hogy ez mitől olyan nagy pozitívum, amit a török ügyében csinál(t)unk.
Azóta a Barcelona, kb 1-2 hete kiadott egy hivatalos nyilatkozatot, miszerint 3-madik felszólításra sem kapott egyértelmű választ, ezért még egyszer megprobálnak valamit(nem emlékszem pontosan hogy van írva), majd ha ez sem hoz eredményt akkor mennek a CAS-hoz.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.30. 12:12:24

MessiNeymarSuarez írta:Féltem hogy az Arda ügy, és a katalán zászlós büntetésnél megfutamodik és ráhagyja az UEFA-FIFA-ra a dolgot, de most pozitívan csalódtam, csak így tovább Bartomeu! =D> :)
Most minden rosszindulat nélkül, de az Arda ügyben mi különlegeset tettünk? Benyújtottunk egy kérelmet 1 hónapja, amire 10 nap után jönnie kellett volna válasznak, azóta sincs előrelépés. Ezzel nem Bartot bántom, csak nem tudom, hogy ez mitől olyan nagy pozitívum, amit a török ügyében csinál(t)unk.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.30. 12:08:17

Nem voltam nagy támogatója, pont azt hiányoltam benne, hogy nem nagyon állt ki a klub mellett.
Féltem hogy az Arda ügy, és a katalán zászlós bűntetésnél megfutamodik és ráhagyja az UEFA-FIFA-ra a dolgot, de most pozitívan csalódtam, csak így tovább Bartomeu! =D> :)

Az viszont tényleg vicc amit az UEFA-FIFA csinál egy ideje. Szerencsétlen katalán zászlókról beszélünk, nem horogkeresztekről, " Halál Spanyolországra" meg egyéb megnyilvánulásokról, mégis már másodjára akarnak emiatt elmeszelni.
Nyilván jutányos összeg ez a pártízezer euro, de nem is ez számít, hanem hogy a klub hírnevét (és érdekeit) jelentősen gyengíti, mert megint a küztudatban és újságok címlapján az van hogy" Megbűntették az FC Barcelonát"

De persze "Say no to racism", meg egyéb kamuszövegeket nyomatják ezerrel, közben meg ilyenekért tiltanak el, ennyi erővel egy spanyol zászlóval vagy egyébbel is eltiltanak?

Ez már talán az utólagos éremvisszavételnél is szánalmasabb, pedig az se semmi,főleg hogy :
1. Nem szóltak
2. Minden játékos nyakába akasztották személyesen, aztán kitalálják hogy" boccs, kérjük vissza , és nem mondhatod el hogy BL győztes vagy, hiába voltál ott a meccseken a padon, készültél együtt a csapattársakkal, és voltál nevezve a kerebe"
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.10.30. 11:59:37

MR. TROMORT777 írta:Nem tudtam hová tegyem, de Ő nyilatkozott, hogy szembe fog menni az UEFA büntetése ellen így ide teszem.

http://www.marca.com/en/2015/10/29/en/f ... 55334.html

A lényeg, hogy a Bate elleni meccsen szét lesz osztva 20 000 katalán zászló és lesz két molino (Respect for Catalan symbols' , 'Freedom of expression') is kihelyezve a stadionban a BL döntős és a Leverkusen meccs elleni büntetés miatt. Máshol olvastam, hogy az UEFA-nal fellebbez ahogy a CAS-nal is és ha kell a Strasbourg-i ember jogi bíróságnál is.

Örülök, hogy végre ki áll a klub a nézetei mögött és nem érdekel ha emiatt az UEFA-val romlik a viszony. Korrupt bagázs az egész és ami sok az sok.
Soha se tartozott a kedvenceim közé Barto bácsi , de az utóbbi időben elég ( legalábbis számomra) szimpatikus intézkedéseket hoz =D> =D> .

Vicc amit az UEFA művel. Eddig is kint voltak a katalán zászlók és ezután is kint lesznek. Inkább a saját portájukon kéne körülnézni....
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.10.30. 11:22:18

Nagyon helyes, amit ez az undorító maffiaszervezet csinál a FIFAval kézenfogva az utóbbi időkben arra szavak sincsenek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
MR. TROMORT777

2015.10.30. 10:21:43

Nem tudtam hová tegyem, de Ő nyilatkozott, hogy szembe fog menni az UEFA büntetése ellen így ide teszem.

http://www.marca.com/en/2015/10/29/en/f ... 55334.html

A lényeg, hogy a Bate elleni meccsen szét lesz osztva 20 000 katalán zászló és lesz két molino (Respect for Catalan symbols' , 'Freedom of expression') is kihelyezve a stadionban a BL döntős és a Leverkusen meccs elleni büntetés miatt. Máshol olvastam, hogy az UEFA-nal fellebbez ahogy a CAS-nal is és ha kell a Strasbourg-i ember jogi bíróságnál is.

Örülök, hogy végre ki áll a klub a nézetei mögött és nem érdekel ha emiatt az UEFA-val romlik a viszony. Korrupt bagázs az egész és ami sok az sok.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.10.23. 12:42:48

a mezszponzort nem irtuk meg ala, allitolag megakadtak a targyalasok. raadasul meg a kozgyulesnek is el kell fogadnia, mondjuk azzal nem lesz valszeg problema.
a tegnapi sajtotajekoztatorol tud valaki adni vmi jobbfele (=nem nso) osszefoglalot?
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.23. 11:25:09

a mindenki által sokat szidott barto azért úgy látszik, úgy ahogy rendbe vágta a jövőbeni ksgvetésünket. a qatari pénz duplázódik, jövőre pedig megagiga ksgvetésünk lesz (igazolások topicba betettem az nso-s linket)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.15. 00:25:33

Ezt én már le sem mertem írni.. :?
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.15. 00:19:46

Erxy írta:Látjátok, ha Bartomeu helyett Laportát választják meg, akkor ma nyertünk volna.
így van. sőt, akkor a viusszavágót is automatikusan nekünk adták volna 3-0-val, + a bajnokságot +3 ponttal kezdjük
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2015.08.15. 00:14:00

Erxy írta:Látjátok, ha Bartomeu helyett Laportát választják meg, akkor ma nyertünk volna.
Számból vetted ki a szót. :D
Força Barça!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.15. 00:08:46

Látjátok, ha Bartomeu helyett Laportát választják meg, akkor ma nyertünk volna.
Kép
Válasz küldése