Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.22. 18:22:58

Ha Dembelét is eltúrja, remélem óriásit bukik.
fz9999
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.01.18. 20:28:25
Tartózkodási hely: Bp

2017.08.22. 16:39:48

Sziasztok!

Én klubtag vagyok 2009 óta. 170 Euro volt idén a megújítás, ha jól emlékszem. Viszont szavazni félek, hogy csak személyesen lehet majd.
Avatar
Gaboo
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2017.06.06. 09:48:33

2017.08.22. 16:19:32

Cestus írta:Én is ebben a hitben éltem sokáig, hogy az összes socio kétharmadának Bartomeu ellen kell szavaznia.

Valójában viszont a socioknak minimálisan 10%-ának kell szavazni, és az ezen 10% kétharmadának kell az elnök ellen szavaznia: https://media-public.fcbarcelona.com/20 ... 5233264000" target="_blank (47. oldal)
Tehát, ha mondjuk szavaznak 50.000-en, akkor durván 34.000 embernek kell a nemre voksolnia?
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2017.08.22. 16:01:51

Én múltkor brahiból megpróbáltam jelentkezni, nálam ott akadt meg az ügy, hogy be kell mutatni hivatalos anyakönyvi papírokat arról hogy egy jelenlegi taggal valamilyen rokonságban állok. :cry:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.22. 15:47:08

Én is ebben a hitben éltem sokáig, hogy az összes socio kétharmadának Bartomeu ellen kell szavaznia.

Valójában viszont a socioknak minimálisan 10%-ának kell szavazni, és az ezen 10% kétharmadának kell az elnök ellen szavaznia: https://media-public.fcbarcelona.com/20 ... 5233264000" target="_blank (47. oldal)
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
kucsi
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.10.08. 14:29:48

2017.08.22. 15:38:09

nemespatro írta:Jól olvasom a hivatalos honlapon, hogy naggyából 180 euróért bárki lehet pártoló tag (socio) egy évre ? Tudja esetleg valaki, hogy mennyi socio van jelenleg ?
ha jól tudom vagy katalánnak kell lenni/katalán gyökerekkel kell rendelkezni, vagy pedig 3 ev penya tagság szükséges
Avatar
Gaboo
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2017.06.06. 09:48:33

2017.08.22. 15:12:29

MessiNeymarSuarez írta:
Gaboo írta: Először el kell érni azt, hogy a bizalmatlansági indítvány úgymond helyt kapjon, szóval össze kell gyűjteni a majdnem 17.000 aláírást. Amennyiben ez meg van, akkor a sóciók legalább 66.7% arra kell, hogy szavazzon, hogy Bartomeu távozzon, magyarán 2/3-ad. Ekkor egy ideiglenes elnökség veszi át a vezetést, majd jövő nyáron megrendezik a választásokat. Ehhez azonban a fent említettek mindegyikének teljesülnie kell, nehéz lesz.
Ha viszont nem lesz sikeres, és nem lesz arcuk lemondani, akkor 2021 nyaráig nézhetjük őket lerombolni a csapatot...Amit természetesen ők növeltek meg, mivel 5 évig szólt a mandátum alapból.

Szembeköptek már mindent..A szurkolókat, a külföldi szurkolókat, a klub elveit, a játékosokat...Nem véletlen hogy már egyre többen szólnak fel ellenük.


Az viszont aggasztó, hogy Katalóniában a sociók alig hallanak ezekről, mert a Mundo nem is ír ezekről(nyilván mivel Bartoék kezében van), ezért is fontos ezt a kampányt elterjeszteni, hogy eljusson hozzájuk.
Majd Benedito a szeptemberi bajnokikon akarja elterjeszteni, mert viszonylag sok socio van egy helyen.
Utálok politizálni, de kicsiny hazánkban is hasonló a helyzet sajnos. Egyébként azt gondolom, hogy bebizonyították már, hogy milyen szinten hidegen hagyja őket a klub sorsa, vigyorogva fogják kitölteni a 2021-ig szóló mandátumukat és boldogan fognak még pár tendert, pályázatot elnyerni a klub pénzéből, ez is ismerős itthonról....
Jól olvasom a hivatalos honlapon, hogy naggyából 180 euróért bárki lehet pártoló tag (socio) egy évre ? Tudja esetleg valaki, hogy mennyi socio van jelenleg ?
110.000 körül, ha nem csal az emlékezetem, azt viszont nem tudom, hogy milyen procedúra után lehet valaki sóció.
Avatar
nemespatro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.08.19. 22:59:25

2017.08.22. 15:12:12

MessiNeymarSuarez írta:
Gaboo írta: Először el kell érni azt, hogy a bizalmatlansági indítvány úgymond helyt kapjon, szóval össze kell gyűjteni a majdnem 17.000 aláírást. Amennyiben ez meg van, akkor a sóciók legalább 66.7% arra kell, hogy szavazzon, hogy Bartomeu távozzon, magyarán 2/3-ad. Ekkor egy ideiglenes elnökség veszi át a vezetést, majd jövő nyáron megrendezik a választásokat. Ehhez azonban a fent említettek mindegyikének teljesülnie kell, nehéz lesz.
Ha viszont nem lesz sikeres, és nem lesz arcuk lemondani, akkor 2021 nyaráig nézhetjük őket lerombolni a csapatot...Amit természetesen ők növeltek meg, mivel 5 évig szólt a mandátum alapból.

Szembeköptek már mindent..A szurkolókat, a külföldi szurkolókat, a klub elveit, a játékosokat...Nem véletlen hogy már egyre többen szólnak fel ellenük.


Az viszont aggasztó, hogy Katalóniában a sociók alig hallanak ezekről, mert a Mundo nem is ír ezekről(nyilván mivel Bartoék kezében van), ezért is fontos ezt a kampányt elterjeszteni, hogy eljusson hozzájuk.
Majd Benedito a szeptemberi bajnokikon akarja elterjeszteni, mert viszonylag sok socio van egy helyen.
Jól olvasom a hivatalos honlapon, hogy naggyából 180 euróért bárki lehet pártoló tag (socio) egy évre ? Tudja esetleg valaki, hogy mennyi socio van jelenleg ?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.22. 15:08:20

Gaboo írta:
Kubla9 írta:Jövőre lesz az elnökválasztás?
Először el kell érni azt, hogy a bizalmatlansági indítvány úgymond helyt kapjon, szóval össze kell gyűjteni a majdnem 17.000 aláírást. Amennyiben ez meg van, akkor a sóciók legalább 66.7% arra kell, hogy szavazzon, hogy Bartomeu távozzon, magyarán 2/3-ad. Ekkor egy ideiglenes elnökség veszi át a vezetést, majd jövő nyáron megrendezik a választásokat. Ehhez azonban a fent említettek mindegyikének teljesülnie kell, nehéz lesz.
Ha viszont nem lesz sikeres, és nem lesz arcuk lemondani, akkor 2021 nyaráig nézhetjük őket lerombolni a csapatot...Amit természetesen ők növeltek meg, mivel 5 évig szólt a mandátum alapból.

Szembeköptek már mindent..A szurkolókat, a külföldi szurkolókat, a klub elveit, a játékosokat...Nem véletlen hogy már egyre többen szólnak fel ellenük.


Az viszont aggasztó, hogy Katalóniában a sociók alig hallanak ezekről, mert a Mundo nem is ír ezekről(nyilván mivel Bartoék kezében van), ezért is fontos ezt a kampányt elterjeszteni, hogy eljusson hozzájuk.
Majd Benedito a szeptemberi bajnokikon akarja elterjeszteni, mert viszonylag sok socio van egy helyen.
Avatar
nemespatro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.08.19. 22:59:25

2017.08.22. 15:06:25

Kubla9 írta:
Gaboo írta:
Kubla9 írta:Jövőre lesz az elnökválasztás?
Először el kell érni azt, hogy a bizalmatlansági indítvány úgymond helyt kapjon, szóval össze kell gyűjteni a majdnem 17.000 aláírást. Amennyiben ez meg van, akkor a sóciók legalább 66.7% arra kell, hogy szavazzon, hogy Bartomeu távozzon, magyarán 2/3-ad. Ekkor egy ideiglenes elnökség veszi át a vezetést, majd jövő nyáron megrendezik a választásokat. Ehhez azonban a fent említettek mindegyikének teljesülnie kell, nehéz lesz.
Csak látják a drukkerek hogy nem működnek a dolgok.
Nekem van egy olyan érzésem, hogy nem fog sikerülni ez a bizalmatlansági. Ha az aláírások össze is gyűlnek, a 2/3ad akkor se lesz meg. És Bartoék vigyorogva fogják tovább folytatni azt amit eddig.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.22. 15:05:43

Minden a helyi szurkolókon múlik. Ha kitartóan tüntetnek ellene, akkor nincs az a socio, aki ne értene ebből.
Avatar
Gaboo
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2017.06.06. 09:48:33

2017.08.22. 15:04:28

Kubla9 írta:
Gaboo írta:
Kubla9 írta:Jövőre lesz az elnökválasztás?
Először el kell érni azt, hogy a bizalmatlansági indítvány úgymond helyt kapjon, szóval össze kell gyűjteni a majdnem 17.000 aláírást. Amennyiben ez meg van, akkor a sóciók legalább 66.7% arra kell, hogy szavazzon, hogy Bartomeu távozzon, magyarán 2/3-ad. Ekkor egy ideiglenes elnökség veszi át a vezetést, majd jövő nyáron megrendezik a választásokat. Ehhez azonban a fent említettek mindegyikének teljesülnie kell, nehéz lesz.
Csak látják a drukkerek hogy nem működnek a dolgok.
Nem tehetünk mást, mint hogy imádkozunk. Sajnos a katalán emberek hozzáállásáról megvan a véleményem, meglátjuk.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.08.22. 15:00:55

Gaboo írta:
Kubla9 írta:Jövőre lesz az elnökválasztás?
Először el kell érni azt, hogy a bizalmatlansági indítvány úgymond helyt kapjon, szóval össze kell gyűjteni a majdnem 17.000 aláírást. Amennyiben ez meg van, akkor a sóciók legalább 66.7% arra kell, hogy szavazzon, hogy Bartomeu távozzon, magyarán 2/3-ad. Ekkor egy ideiglenes elnökség veszi át a vezetést, majd jövő nyáron megrendezik a választásokat. Ehhez azonban a fent említettek mindegyikének teljesülnie kell, nehéz lesz.
Csak látják a drukkerek hogy nem működnek a dolgok.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.22. 15:00:25

Kubla9 írta:Jövőre lesz az elnökválasztás?
Ha lesz, akkor igen, hacsak nem mond le holnap.:-D
Asszem kell a bizalmatlansági indítvány, ami sikeres. Majd utána a tagok 67% szavazata Barto ellen. Aztán kiírják a választást.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Gaboo
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2017.06.06. 09:48:33

2017.08.22. 14:57:29

Kubla9 írta:Jövőre lesz az elnökválasztás?
Először el kell érni azt, hogy a bizalmatlansági indítvány úgymond helyt kapjon, szóval össze kell gyűjteni a majdnem 17.000 aláírást. Amennyiben ez meg van, akkor a sóciók legalább 66.7% arra kell, hogy szavazzon, hogy Bartomeu távozzon, magyarán 2/3-ad. Ekkor egy ideiglenes elnökség veszi át a vezetést, majd jövő nyáron megrendezik a választásokat. Ehhez azonban a fent említettek mindegyikének teljesülnie kell, nehéz lesz.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2017.08.22. 14:52:37

Jövőre lesz az elnökválasztás?
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2017.08.22. 13:02:17

Az az ember érzése, hogy a vezetőség nem tudja pontosan, mit is keres a piacon, egy kis összevisszaságot lehet tapasztalni. Most úgy tűnik, hogy Seri fog érkezni , ha pedig ez igaz, úgy már 11 középpályás lesz a keretben. Azt már nem is említem, hogy elveszítettük Neymart, és szerződtettük Paulinhót.” Benedito

Teljes mértékben adom, most abban a Dembelében bíznak akit már hetek óta, nem tudnak bvbtől elhozni.Minden nap csak azt lehet olvasni, már csak 1 óra, már csak két óra és megszerezzük.Azután felébrednek, és továbbra sem történik semmi.Dybalát már régen elhoztuk volna ennyi idő alatt, nem neymar elmegy itt hagyj egy űrt, és majd a német bajnokságból akarnak majd (serivel karöltve) hozni 30-iknak embert/eket a kpra. :| Ez a Bartó és emberei szerinti gondolkozás, Messi szerződéséről meg ne is beszéljünk, egy la masia növendéket a világlegjobbját sem nézik ezek semmibe sem.Remélem minél hamarabb volt főnöke sorsára jut ő is.Nem azt mondom hogy Joan mennyivel jobb lenne, de ezektől sztem most jelenleg bárki jobban csinálná ezt a munkát.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.18. 23:01:52

En nem ismerem az alapszabályzatot, de szerintem ez nem Bartomeu ellen megy hanem a mostani vezetőség ellen.
Hiába cserélgetik a bábukat, a komplett banda lesz leváltva.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2017.08.18. 22:23:33

Lenne egy felvetésem. Olyan valaki/k válaszoljon, aki ismeri a Klub ALAPSZABÁLYÁT.

Folyik a bizalmatlansági indítvány előkészítése, és közben én két dolgon gondolkodtam:

1. mi van akkor, ha a következő két hétben Bartomeu lemond, és átadja a klubvezetést első alelnökének, Jordi Cardonernek (mint tette 2014 elején Rosell Bartomeunak);

vagy

2. mi történik akkor, ha lezajlik az aláírás-gyűjtés, és Barto látja, hogy megvan a 16.500 érvényes aláírás, és ennek eredményeként, lemond.

Ha valaki ezekre a felvetésekre tutifix választ tud adni, megköszönném.
MessiNeymarSuarez írta:Kezd eldurvulni...

Konkrétan már jogi útra vitték az ügyet néhány Barca oldal ellen, akik ezzel a sikkasztással foglalkoztak...

Szép munka, jól besértődtek ha rajongói oldalakat perelnek be.. =D>
Legközelebb kitessékelik a stadionból azokat a szurkolókat akik felszólalnak Bartomeu elleN?
Ezt a 'sikkasztási' ügyet láttad tényekkel, papírokkal alátámasztva? Láttál róla jogerős bírósági végzést?

Én nem. S amíg ilyen nincs, addig azt úgy hívják, hogy: nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás, jó hírnévhez való jog megsértése, valótlanság állítása. Ezek pedig - jogilag - büntetendő dolgok.

Ja, és félreértés ne essék: nem szeretném én sem, hogy maradnának. Ha soció lennék, aláírnám az ívet. De a jog, az jog. ami nincs bizonyítva, az valójában nincs is, nem történt meg. Szóval, én is feljelenteném ezeket a sajtóorgánumokat.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.08.17. 21:36:31

Samper írta:Tegyük fel, hogy Barto semmi rosszat nem akart.
Ha rosszat akart akkor azért alkalmatlan, ha pedig nem akart rosszat csak egy dilettáns hülye (Rossell bábja), akkor meg főleg alkalmatlan
Csak is Puyol
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.17. 21:16:56

Tegyük fel, hogy Barto semmi rosszat nem akart. Akkor is totál alkalmatlan embereket választott magának. Lehet, hogy ma már a kiszemelt játékosok klubjai katrellt alkotnak és lehetetlen feltételeket támasztanak. Amikor még ez a kartell nem alakult ki, akkor az okos tárgyalók jelentéktelen összegek megspórolása miatt húzták az időt és azt hitték, hogy az nekik dolgozik. És ebben Barto partnerük volt. Azonkívül hónapokig tárgyalt Messivel és tudta, hogy a szerződés nincs aláírva. És nem jött rá, hogy ilyen körülmények között Messi kellene hogy legyen a legfontosabb tanácsadója - kiváltképp edző szerződtetésben és átigazolási kérdésekben. De ez eszébe se jutott. Most itt a csődtömeg. És ezt akkor is ő csinálta, ha semmi rosszat nem akart. A Barca történetének legrosszabb elnökeként írta be magát a klub történetében: tetőpontról mélypontra vitte a klubot.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.17. 18:05:55

Egyre több hazugság, félrebeszélés kerül elő... Hogy lehetne egy vezetőség hiteles ilyen esetben?


Dembeléék leigazolásáról hazugságok, Messi hosszabbításáról hazugságok... Egyre nagyobb a balhé...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.17. 07:10:25

Vagy esetleg egy kitaláció az egész? Jól nyomod, hogy, ami ellenünk szól az szentírás minden más valótlan.
Tapasztalat. Ne feledjük, ezek sározták be anno Laportóékat hamis vádakkal, vagy akik össze-vissza, pofátlanul hazudoztak Neymar árával kapcsolatban.
Azért korábban is egyedül Messi az aki berobbant, meg talán Busquets. De például Puyolnak is keresni kellett a helyét. Iniesta neki is idő kellett míg átlépte a szintet. Xavi is igencsak kevesett lehetett róla hallani, mikor itt volt Deco Ronaldinho. Pique is keveset játszott mikor visszahozták. Most is probálkoztak Denis beépítésével. csak volt a nyakán egy nulla Gomes aki vette elfele mindenkitől a játékperceket. Munír beépítése is jól haladt, Sandroé meg nem.
Pontosan! Van néhány őstehetség, aki azonnal képes klasszis szinten játszani, de legtöbbet fel kell építeni. Ez korábban nagyon jól működött, most meg semmi nem valósul meg belőle. Leht itt sorolni az úgymond megbukott tehetségeinket, mert nem robbantottak más csapatnál sem, de tegyük hozzá, többségük 2-3 év itteni hányadtatás után igazolt el, ami simán okozhatott megcsömörlést a pályafutásukban. Én hiszen, hogy többet ki lehetett volna hozni belőlük is, valószínűleg nem lettek volna nálunk meghatározó játékosok, de 1-2 hasznos kiegészítő ember lehetett volna köztük, a többit meg jóval magasabb áron lehetett volna eladni, ha nemcsak szökőévente játszanak. Nem véletlen, hogy mostanság a legnagyobb tehetségek a francia ligából kerülnek ki, ahol már lehetőségük van akár 18 éves koruktól a rendszeres játékra, nálunk 20 fölött kezdenek el vakarózni, hogy ezzel a gyerekkel kezdeni kéne vmit, aztán megy a kínlódás A és B csapat között, meg a kupameccseken. :roll:
Lehet Puyol v. Xavi sem vitte volna ilyen sokra, ha ennyire állnak hozzájuk bizalommal...

Ez persze nemcsak Barto hibája, hiszen az edzők legalább ennyire benne voltak, ha nem jobban. Viszont a képzés sem működik jól, azt meg neki kéne észrevenni. Persze nem várható el, hogy rendszeresen jöjjenek ki klasszisok az utánpótlás nevelésből, és tudom én is nagyon jól, hogy ami összejött az előző bő egy évtizedben, az egy kivételes időszak volt, de ez meg a másik véglet, hogy Busquets óta egyetlen stabil kezdő játékost nem bírtunk kinevelni, ez szerintem elfogadhatatlan, majdnem 10 év telt el azóta!

Más: A tegnapi gyenge produkcióban lehet az is benne lehet, hogy a játékosok is a bukását kívánják. Nem azt mondtam, hogy tudatosan játszottak rosszul, de tudat alatt bennük lehetetett. Észre kell venni, hogy ez már így nem működik, és ezt kell engedni már a vezetőség védelmét. Ahol már a Barca legenadák és jelenlegi játékosok kritizálnak, ott nincs miről beszélni.
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2017.08.16. 23:55:56

Remélem a cége megkapta a munkát Kínában.
Takarodj.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2017.08.16. 23:44:23

Nagyon nagyon remélem hogy a meccs után egyből lemond - bár sajnos úgysem fog. Hihetetlen hogy 2 év alatt mennyire leépült a játékoskeret és ez elsősorban az ő hibája. Ha Benedito indítványa sikeres lesz, akkor már szezon közben leváltják vagy várnunk kell nyárig?
Kép
Válasz küldése