Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.05. 21:40:17

Summing up the news regarding Barça's football department structure from @totcosta and @QTJugues: Segura, Robert and Valverde will work together with Segura reporting to Oscar Grau, the CEO. Albert Soler isn't in charge of the sport department anymore.

Also, after 15 years at the club, Raúl Sanllehi (the guy who closed transfers usually) is leaving. The club will hire Wouter Lambrecht, a lawyer who used to run ECA (and thus has relationships with European clubs).
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.10.03. 21:17:52

Gareth Tello írta: Ezzel nem feltétlenül értek egyet, szerintem ha az aktuális katalóniai eseményekre hivatkozva nem játsszuk le a meccset, vállalva ezzel a pontlevonást és esetleges további büntetéseket, az is elég nagy visszhangot váltott volna ki, és rengeteg ember figyelmét irányította volna a referendumra, a katalán-spanyol helyzetre.

Persze az is biztos, hogy Bartomeu nagyon nehéz helyzetben volt, és valamilyen szinten nyilván én is örülök annak, hogy lejátszottuk a meccset és otthon tartottuk a három pontot, de úgy gondolom, érthető azon katalán szurkolók állásfoglalása is, akik szerint a klub nem cselekedett helyesen.
A visszhangja nagy lett volna, de szerintem nem ért volna el akkora tömeghez, ahogy azt lentebb ki is fejtettem, hogy miért.
Persze meg lehet érteni a fanyalgókat, de mint írtam szerintem a legkisebb rosszat választotta. Minden esetben lett volna olyan, aki újjal mutogat a döntése miatt, de ez most rendben volt.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.10.03. 15:28:20

Én meg a focicsapatnak szurkolok, azt szeretném, ha bajnokok lennének...érdekesnek tartom a katalán helyzetet, és részben e "különlegesség" miatt lettem anno Barca szurkoló, de engem jobban érdekelt vasárnap a 3 pont, mint bármelyik katalán lelkivilága, pont nem érdekel (max a csapat miatt), h maradnak-e, különválnak, de még az se, h mit művelnek ott egymással.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.03. 14:21:01

Igazából 3 lehetőség lett volna:
1. Elhalasztják a meccset, -6 pont. Ez sportszakmai oldalról nem volt megengedhető.
2. Megtartják a meccset, kockáztatva, hogy balhé lesz, transzparensek, stb. ezzel büntetés a klubnak, pl. X db zárt kapus meccs.
3. Lejátszák ezt a meccset zárt kapusan, ahogy tették is.
Szerintem egyértelműen ez volt most a jó döntés.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.03. 13:48:04

P.U.Y.O.L. írta:Igazából ami sokat mondó az, hogyha elhalasztották volna, akkor szerintem kevesebb lenne a hírértéke. Ahogy Barto is mondta, így legalább 90 percen keresztül foglalkozhatott a világ nagy része az ott történtekkel. Biztos, hogy a kb. 250 ország (ahol közvetítették a meccset) kommentátorai mind kitértek a Katalóniában zajló eseményekre és így rengeteg olyan ember is felvilágosítást kaphatott, aki amúgy nem olvas híreket és főleg nem foglalkozik külpolitikával. Ha nem játszuk le, akkor jött volna a tájékoztatás a miértről és szerintem sokkal kisebb lett volna a visszhangja.
Ezzel nem feltétlenül értek egyet, szerintem ha az aktuális katalóniai eseményekre hivatkozva nem játsszuk le a meccset, vállalva ezzel a pontlevonást és esetleges további büntetéseket, az is elég nagy visszhangot váltott volna ki, és rengeteg ember figyelmét irányította volna a referendumra, a katalán-spanyol helyzetre.

Persze az is biztos, hogy Bartomeu nagyon nehéz helyzetben volt, és valamilyen szinten nyilván én is örülök annak, hogy lejátszottuk a meccset és otthon tartottuk a három pontot, de úgy gondolom, érthető azon katalán szurkolók állásfoglalása is, akik szerint a klub nem cselekedett helyesen.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2017.10.03. 08:05:25

Nem bírom ezt a hapsit, de most nehéz helyzetben jól döntött... =D>
Nagy marhaság lett volna elvesztegetni 6 pontot, bármilyen nemes, vagy annak vélt célból... #-o
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.10.03. 06:42:00

Igazából ami sokat mondó az, hogyha elhalasztották volna, akkor szerintem kevesebb lenne a hírértéke. Ahogy Barto is mondta, így legalább 90 percen keresztül foglalkozhatott a világ nagy része az ott történtekkel. Biztos, hogy a kb. 250 ország (ahol közvetítették a meccset) kommentátorai mind kitértek a Katalóniában zajló eseményekre és így rengeteg olyan ember is felvilágosítást kaphatott, aki amúgy nem olvas híreket és főleg nem foglalkozik külpolitikával. Ha nem játszuk le, akkor jött volna a tájékoztatás a miértről és szerintem sokkal kisebb lett volna a visszhangja.

Azokat természetesen nagyon sajnálom, akik külföldiként odautaztak és várták a meccset, majd kiderült, hogy feleslegesen. Nyilván a jegyárakat visszatérítik, de a többi költséget nem és az is biztos, hogy nem volt nagy élmény egy hétvégét jelen pillanatban eltölteni Barcelonában.

Ezzel együt is úgy gondolom, hogy a vezetőség a kínálkozó lehetőségek közül a legoptimálisabbat választotta, nem csak sportszakmai szempontok alapján, hanem minden körülményt figyelembe véve is.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.02. 23:11:03

Én kiakadtam a vezetőségre az elmúlt 2 nyár miatt, plusz felzaklattak amik Katalóniába történtek de szerintem is teljesen egyértelmű hogy jó döntés volt lejátszani a meccset. 6/9 pont mínusszal valószínűleg tönkre vágtuk volna 9 hónap munkáját.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.10.02. 22:25:21

A mostani barcelonai események nem tesznek jót a csapatnak. Ha a mérkőzést le kellett játszani, akkor jó döntés volt, túl sok ott az indulat. Helyesen döntöttek a zárt kapuk mellett. A Barca azzal hogy nem áll ki, nem nyert volna semmit. Jó döntés volt.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.02. 21:14:33

Kicsit off ez itt, de itt a legegyszerűbb megkérdezni. Nem tudja valaki, hogy ilyenkor mi van a jegyekkel? Aki nem bérletes, annak visszatérítik a jegyárat, vagy hogy van ez ilyenkor?

szerk.: Közbe kiderítettem, vissza lehet igényelni a jegyárakat.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.02. 20:56:57

Blaugranáról bemásolom a mai interjúját:
Josep María Bartomeu:
"Tegnap úgy döntöttünk, hogy a vélemény-nyilvánítás szabadságát úgy tudjuk teljes mértékben gyakorolni, ha lejátsszuk a meccset a Camp Nou-ban."
"A múlt héten, szeptember 20-án, a békés tünetetéseket követően az épületekbe törvénytelenül hatoltak be a rendőrök, s jogtalanul tartóztattak le 14 embert."
"Akkoris elítéltük a törvénytelen akciót, amellyel az emberi jogok törvényes gyakorlását korlátozták a hatalom képviselői."
"Akkoris nyilvánvalóvá tettük minden olyan személy, szervezet, intézmény számára nyújtott támogatásunkat, amelyek a szabadságjogok gyakorlását garantálják."
"Ugyanebben a szellemben a tegnapi napon is kifejeztük elutasításunkat és nagy mértékű rosszallásunkat azon súlyos események ellen, amelyeket a hazánkban, Katalóniában tapasztaltunk."
"Végül úgy döntöttem, hogy lejátsszuk amérkőzést, de kivételes intézkedésként, zárt kapuk mögött."
"Teljes mértékben megértem és elfogadom azon szurkolóink, tulajdonosaink véleményét, akik szívesebben látták volna, ha megtagadjuk a mérkőzés lejátszását."
"Elismerem, hogy egyik legnehezebb döntésemet kellett meghoznom, amióta a Barça elnöke lettem."
"Komolyan fontolóra vettük a meccs elhalasztásának a lehetőségét, de a Professzionális Football Liga nem kívánta jóváhagyni a döntésünket."
"Miután elértük azt a pontot, ahol dönteni kellett, úgy döntöttem, hogy zárt kapuk mögött játszunk, mert úgy gondoltam, hogy a mérkőzés zárt kapus képe...a Camp Nou üres lelátói egy kifejezési módja volt annak, hogy megmutassuk a világnak: mindaz, ami Katalóniában történik, azt elutasítjuk, az a helyzet elfogadhatatlan és méltatlan az emberséghez viszonyítva."
"Ma az Igazgató Tanács elfogadta Carles Vilarrubí alelnök, és Jordi Monés a Barça Innovációs Hub megbízottjának a lemondását. Köszönet jár nekik a Klub iránti elkötelezettségükért."
"Egy másik ügyben a Junta Directíva úgy döntött, hogy támogatja a "Taula per la Demokrácia" által a holnapi napra meghirdetett általános sztrájkot."
"A Klub minden tevékenységet megszüntet a holnapi napon, egyetlen alkalmazottunk sem fog dolgozni, s az amatőr csapatok sem fognak edzeni a Ciutat Esportiván."
"A történelem egy ilyen transzcentendális pillanatában az FC Barcelona újra megerősíti a szabadság iránti elkötelezettségét és a Katalán Nemzet iránti hűségét.!
"Amit tegnap láthattunk, aminek tanúi voltunk, az elfogadhatatlan volt! A katalán nép iránti tiszteletünk töretlen!"
"A tegnapi napon mi, katalánok megnyertük a jogot arra, hogy a világ meghallgasson minket. Felhívjuk a feleket, hogy megfelelő politikai megoldást találjanak a kialakult helyzetre, tiszteletben tartva a katalán nemzet, a katalán emberek kívánságait!"
"A globális hatáskörű Klubunk nevében és pozíciójában felhatalmazva érezzük magunkat, hogy elmondjuk a világnak, hogy mi történik a mi országunkban, Katalóniában."
"Felhasználjuk jelenlétünket a nemzetközi sportszervezetekben arra is, hogy minden lehetőséget megragadjunk nemzetünk ügyét illetően."
"Szeretnénk kifejezni szolidaritásunkat minden olyan polgárral szemben, akik tegnap olyan értékes dologgal éltek, mint a demokrácia!"
"A Barça mellette áll azon 893 embernek, akik áldozatai voltak a tegnapi agressziónak, és gyors, teljes felépülést kívánunk nekik!"
“Visca el Barça y Visca Catalunya”
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2017.10.02. 20:36:10

Jól döntött Barto. Pacsi neki, nem szórt el két győzelmet feleslegesen. Akár lesz független Katalónia valaha, akár nem, annál nagyobb fricska kevésbé lenne a spanyoloknak, mintha a Barca 25 éven belül lenyomja őket bajnoki címekben és egyeduralkodó lesz a ligában (Kupákra is gondolok most). Mindenki erre koncentráljon, jó döntés volt lejátszani a meccset.
Football, bloody hell. /SAF/
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2017.10.02. 18:00:30

Én nem szeretnék az ördög ügyvédje lenni, de szerintem most jól döntött Barto.

Nyilván a stadionon kívüli események drasztikusak és megrázóak voltak, amivel függetlenül ki melyik csapatnak szurkol, nem lehet egyet érteni. A meccset a spanyol labdarúgó szövetség nem engedte elhalasztani. Innentől kezdve nem volt túl sok mozgásterük. Ha nem állunk ki, akkor tuti 3-0 a Las Palmasnak, és kinézett volna további pontlevonás is. Egy esetleges telt házas meccs pedig ki tudja milyen következményekkel járt volna. Nem is a zászlókról, spanyol kormány, vagy labdarúgó szövetség szidalmazásáról beszélek, de mi van ha csak néhány bolond lett volna a 90 ezer ember között, akik beszaladnak a pályára, esetleg tényleg letépik a mezt, vagy a spanyol zászlót a Las Palmas játékosok mezéről. Esetleg bántalmazzák őket...ilyn felfokozott hangulatban nehéz lett volna pontosan megjósolni milyen következményekkel járt volna egy esetleges telt házas meccs. Az viszont tuti, hogy ha bármi történt volna, akkor durván elővették volna a klubot, itt is rúgva egyet a katalán népbe.

Barto most a csapat érdekeinek legjobb döntést hozta, amivel lehet tovább rombolt amúgy sem túl nagy népszerűségét, de szerintem a legjobb válasz az volna a jelenlegi helyzetre, ha behúznánk a bajnokságot, és ezt az orruk alá dörgölhetnénk. Én mint Barca szurkoló a csapat miatt örülök, hogy játszottunk, de egyben nagyon sajnálom a stadionon kívül történteket.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2017.10.02. 13:30:17

Nagyon nem csípem Bartomeu ténykedését, de most szerintem jogtalanul van elővéve. Ez sport, nem politika. Igen, valóban més que un club, a katalán nemzeti öntudat olyan mélyen összefonódott az FC Barcelonával, hogy nem lehet azt mondani, hogy politikamentes lenne a klub. És ezzel szerintem nincs is kirívó probléma, amíg egy bizonyos határ nincs átlépve, és nálam az a határ a nyílt állásfoglalás volt. A klub nyíltan állást foglalt a függetlenség mellett, innentől nem értem, miért kellene a vezetőség nyakába varrni, hogy nem katalánok és nem hazafik, igenis kiálltak a katalán ügy mellett (mert més que un club). Azt viszont teljesen abszurdnak tartom, hogy egy ilyen fontosságú sporteseményt kvázi "tiltakozásból" adjunk le 0-3-mal. Semmi tiltakozás nincs abban, hogy az ősi rivális és a spanyol kormányzatot képviselő Real Madridnak potenciálisan odadobunk előre egy bajnoki címet. :roll: Arról lehet vitatkozni, hogy helyes volt-e a zártkapu avagy sem, de a meccs elhalasztása teljesen abszurd lett volna, semmivel nem lett volna szerintem nagyobb üzenetértéke a "világ felé", ahogy azt sokan gondolják.

Ami magát a referendumot illeti, sem a katalánokkal, sem a spanyolokkal nem tudok 100%-ban azonosulni. A spanyol kormányzat a borzasztóan elszúrta a dolgot volt azzal, hogy erőszakot vittek bele. Ha legyintenek az egészre és mutogatják az alkotmányt, hogy törvényellenes, akkor sokkal többre mennek, mint így, hogy erőszakkal léptek fel ellene. Mostmár úgymond a világ előtt is sárosak, és szerintem sok támogatót veszítettek ezzel, arról nem is beszélve, hogy a meglévő ellentétet hatványozottan felerősítették. Az pedig teljesen egyértelmű, hogy a szétválással mindkét fél csak veszítene gazdaságilag, bármilyen GDP adatot hoz bárki is. Ez nem úgy működik, hogy egy termelékeny régiót leválasztunk egy kevésbé termelékenyről, és akkor az egyiknek megoldódik minden problémája. A minél szélesebbkörű autonómia lenne szerintem a megoldás, ahol a katalánok nem érezhetik magukat elnyomva a spanyolok által, és a függetlenségpártiak nem tudhatnak nacionalista érzelmekkel választótömegeket manipulálni. Ha tényleg a katalán nemzet javát akarnák szolgálni, akkor nem egyből elszakadásra törnének, aminek egyértelműen káosz a vége (lásd Brexit), hanem a spanyol alkotmánnyal összhangban igyekeznének több autonóm szabadságjogot kivívni maguknak, mint pl az oktatás nyelve az iskolákban, stb. A katalánok öntudatát az ilyen jellegű kiközösítő törvények sértik igazán, nem pedig az, hogy nincsen a térképen egy vastagabb vonal köztük és Madrid között.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.02. 10:49:59

Breaking news:
Barça convenes an extraordinary meeting of the board at 12.15 pm CET. At 4:00 pm there will be an appearance before the media
(rac1)


zola8787 írta:Teljesen egyértelmű, hogy ez volt a helyes döntés. De megértem a sok szurkolót is, mármint akik nem tüntetésre használták volna fel a meccset, hanem akik mondjuk hónapok óta arra gyűjtöttek, hogy elmehessenek oda.

Mi innen nem érezhetjük át a katalán - spanyol ellentétet, de az tuti, hogy ezzel Spanyolország járt rosszul, leégette magát mindenki előtt. A migránsok meg örülhetnek, hogy ez nem is olyan rossz hely, olyan, mint a saját népeik....
Ezzel a katalán kisebbség és a spanyolok között mégnagyobb árok lett, viszont egyvalamitt nem értek, miért ne tarthatták volna meg a szavazást? Megtartják, a spanyolok meg röhögve elutasítják, mondván ez törvényellenes és kész. Neeeem, inkább ütnek vágnak mindenkit, szégyen. 21. században ilyen lehetséges Európában. Mondjuk megértem a spanyolokat, a katalánok nélkül olyat zuhannának gazdasági téren is, hogy nem lenne kiktől elvenni a sok pénzt.



Annyira be vannak tojva hogy már mindent megtesznek amit csak tudnak, legközelebb neadjisten már éles golyót is bevetnek ha rajtuk múlik...

Félnek, hogy ha több millió ember szavaz, és nem fogadják el, akkor az EU/ENSZ bele szól, és még ha nem is kötelezi az elszakadást, de minimum hogy elő írja a kedvezőbb eljárásokat-feltételeket a katalánok számára.

Valahol olvastam, hogy Katalóniában a Katalóniában a GPD leosztva a lakosságra magasabb, mint 1.0 emberenként, ami messze felül múlja a Spanyol átlagot, nem véletlen hogy foggal-körömmel ragaszkodnak hozzá a spanyolok.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.02. 10:19:52

Sok mindenért lehet szidni Bartot, én is rühellem, de tegnap a legjobb döntést hozta (/a legjobb döntésre lett rákényszerítve).

-6 pont nagyon sok, az emberek pedig kontrollálhatatlan állapotban voltak, nem lehetett volna biztosítani a helyszínt.

Ezért most jár a pitospont, egy patriótább elnök lehet beengedte volna a szurkolókat, amiből könnyen tragédia lehetett volna
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.10.02. 10:10:45

Teljesen egyértelmű, hogy ez volt a helyes döntés. De megértem a sok szurkolót is, mármint akik nem tüntetésre használták volna fel a meccset, hanem akik mondjuk hónapok óta arra gyűjtöttek, hogy elmehessenek oda.

Mi innen nem érezhetjük át a katalán - spanyol ellentétet, de az tuti, hogy ezzel Spanyolország járt rosszul, leégette magát mindenki előtt. A migránsok meg örülhetnek, hogy ez nem is olyan rossz hely, olyan, mint a saját népeik....
Ezzel a katalán kisebbség és a spanyolok között mégnagyobb árok lett, viszont egyvalamitt nem értek, miért ne tarthatták volna meg a szavazást? Megtartják, a spanyolok meg röhögve elutasítják, mondván ez törvényellenes és kész. Neeeem, inkább ütnek vágnak mindenkit, szégyen. 21. században ilyen lehetséges Európában. Mondjuk megértem a spanyolokat, a katalánok nélkül olyat zuhannának gazdasági téren is, hogy nem lenne kiktől elvenni a sok pénzt.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.02. 09:22:04

A hírek szerint azért nem engedte be a szurkolókat mert nagyon súlyos fenyegetést kaptak, hogy ha bármilyen transzparens bent lesz a stadionban ami kapcsolódik ehhez, akkor nagyon kemény következményei lesznek, és ezt így a meccs előtt 1 órával tudta meg, annyi idő alatt meg nem lehetett volna kiszűrni hogy ki mit visz be.

Ha meg nem játszották volna le, akkor -6(!!) pont + eltiltás, ez mindent elmond az LFP-ről...


Sokat van szidva, én is rengeteget szidom mert nem vagyok vele megelégedve(amiért bocsánat, szerintem már a könyökötökön jön ki :D ), de azon a véleményen vagyok, hogy most jól döntött.

A 3 rossz közül választhatott, szerintem a legrosszabb az lett volna, ha nem játsszuk le, mert akkor még az a hatalmas mértékű káröröm is meg lett volna a spanyoloknak, hogy konkrétan Katalónia ékszerének, szimbólumának is erősen keresztbe tettek, lényegében el is olvadt volna ez az előny emiatt.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.10.02. 09:14:16

Sokan szidják Bartot hogy nem emberelte meg magát és intett be a Ligának.
Én sajnáltam volna azt a 3 pontot, ha nem áll ki a csapat. Persze nem érzem át ezt a Katalán/Spanyol balhét így csak a csapat teljesítménye érdekel.
Csak is Puyol
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.01. 21:19:30

Xavier Vilajoana is lemondott. Megmondom őszintén róla se tudom, hogy ki, de a Barto stáb kb 90%-ának nem ismerem a nevét, szóval semmi meglepő. :D

szerk.: Na, úgy néz ki ez kamu hír volt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.01. 19:23:05

Alfa írta:Senki se nyúlt volna hozzá a Las Palmasi játékosokhoz. Ez a videó is megmutatja, hogy a katalánok még tudják, hogy mi az a demokrácia és a normális spanyol emberekkel nincs semmi bajuk.
most ebből az egy videóból marha sokat lehet levonni... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2017.10.01. 19:20:57

Senki se nyúlt volna hozzá a Las Palmasi játékosokhoz. Ez a videó is megmutatja, hogy a katalánok még tudják, hogy mi az a demokrácia és a normális spanyol emberekkel nincs semmi bajuk.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.01. 19:10:27

Az egyetlen lehetséges normális döntést hozta meg. Ha csak a fele igaz annak, hogy itt szurkolók özönlöttek volna pályára, esetleg attrocitások érik a las palmasi játékosokat a mezen lévő zászló miatt, azt nagyon nagyon megszívtuk volna. Így viszont bünti sincs, botrány sincs, a győzelem pedig üzenetként is elfogadható. Nem beszélve arról, hogy a klub a héten világosan deklarálta álláspontját a kérdésben.
Rivaldo-A Legnagyobb.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.10.01. 19:03:01

Alfa írta:Bartomeu egyszerűen gyáva volt. Be kellett volna engednie a nézőket és hagyni kellett volna, hogy kinyilvánítsák a véleményüket, akár úgyis, hogy bevonulnak és félbeszakítják a meccset. Úgyse akarták lejátszani a meccset, ezt a szurkolók megoldották volna.

A legundorítobb az egészben az az, hogy a klub hivatalosan kiállt a referendum mellett, de amikor valamit tenni is tudna akkor elzárkózik előle. Jó lenne ha eldöntené végre Bartomeu, hogy a klub még mindig képviseli a katalánok érdekeit vagy egy nagy, globális márka lett amelyet csak saját maga és a pénztárcája érdekel...
Bartomeu nem gyáva volt, hanem inteligens. a világ a stadionbeli balhé nélkül is szinte minden percét láthatja az eseményeknek, semmi szükség nem lett volna még egy tömeghisztériára, esetleg egy csomó sérülésre.
a csapat azzal fejezte ki Katalán voltát, hogy legyőzte a pályán a Spanyol jelképpel kiálló ellenfelét, és aki akart az nyilván el ment szavazni ezt megelőzően.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.01. 18:49:35

Alfa írta: Egy ilyen helyzetben a bajnokság az ami a legkevésbé számít.
neked lehet de engem nem érdekel sem katalónia sorsa sem politika. csakis az fc barcelona. vhogy 4000 km távolságból legkevésbé sem érdekel ez az egész (alkotmányellenes, ergo teljesen felesleges) cécó.

barto nem vállalta be hogy balhé legyen a meccsen, nem is lett, a 3 pont meg van, engem a többi hidegen hagy.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése