Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2017.10.01. 18:46:46

visca el barca írta:persze, mennyivel jobb lett volna ha csürhe bemegy a pályára randalírozni, lefújják, -3 pont meg még ránkraknak még -6-ot. a büszkeség a lényeg. #-o =D> pár ember azt hiszi itt magáról hogy vmi nagy katalán...
Nem kell katalánnak lenni ahhoz, hogy az ember teljesen kiakadjon azon ami most Katalóniában zajlik, ehhez csak némi intelligencia és empátia szükséges . Persze lehet ezt úgyis kezelni, hogy megérdemlik a barmok minek mentek oda , de engedd már meg, hogy mi ezen kiakadjunk és elítéljük a vezetőséget amiért csak akkor állnak ki a katalán emberekért amikor ez nem jár semmiféle rizikóval. Egy ilyen helyzetben a bajnokság az ami a legkevésbé számít.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.01. 18:46:15

Bob_Marley írta:Nem hiszem, hogy valaki azért lenne gyáva, mert ésszerű döntést hoz és nem akarja pl pont azt hogy félbeszakadjon a meccs. Nem hiszem, hogy ez lenne a normális, hogy ez így tüntessen valaki és ez legyen a cél.
Tudták volna biztosítani papíron, de olvasható, hogy a katalán rendőrség se tudott mit kezdeni a napokban, a spanyol meg pláne.
Elvetemült, de láttam én már Fradi-Debrecent is mikor biztonság ide vagy oda leég nagy balhé volt. Las Palmas játékosokon spanyol zászló, sose tudjuk meg hál Istennek, de elég csak egy idióta a sok ezer emberből, aki pl megtámad egy játékost (sarkalatos példa és soha ne is forduljon elő ilyen többet). A nézőknek nem a pályán a helyük.
Egyet értek veled Bob, de ugye pont a Barca jelmondata miatt a " több, mint egy klub", furcsa a döntése. Egyik kifejeződése a katalán identitásnak maga a klub, hol máshol fejezhetnék ki a nemtetszésüket az emberek? Mind ezek ellenére jól döntött szerintem is, bár biztosan nehéz volt. 80-100 ezer embert nehéz kordában tartani bármilyen rendőrség legyen az.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.01. 18:40:55

visca el barca írta:pár ember azt hiszi itt magáról hogy vmi nagy katalán...
Mondjuk attól nem kell nagy katalánnak képzelni magát valakinek, hogy ne értsen ezzel egyet ami volt. Engem az elszakadás rész teljesen hidegen hagy, Barca szempontból egyedül nem -hol játszunk majd, stb -, attól még nem muszáj egyetértenem a ma történtekkel.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.10.01. 18:36:09

persze, mennyivel jobb lett volna ha csürhe bemegy a pályára randalírozni, lefújják, -3 pont meg még ránkraknak még -6-ot. a büszkeség a lényeg. #-o =D> pár ember azt hiszi itt magáról hogy vmi nagy katalán...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Tromort77

2017.10.01. 18:25:42

Busquets: "It was a weird game without the supporters, but we believed it was the right choice due to everything that has happened today."

Busquets: "We had no choice. We had to play this game. The club made a statement that we had to play under closed doors."

Busquets: "As athletes, we had to follow what the Barto wanted. It was yes or yes."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.01. 18:22:55

Én is Tromorttal és Alfával értek egyet - jó újra itt látni amúgy, pont téged hiányoltak az off-ban nemrég :D -, azért elég sokatmondó szerintem, hogy az elnökségből lemondtak emiatt a döntés miatt páran.

De elfogadom Bob véleményét is, tényleg baromi kényes döntés volt, mindenki számára jó döntést hozni lehetetlen lett volna, de nekem ez a verzió a lemondókkal hasonlóan nem tetszett.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 18:09:52

Nem hiszem, hogy valaki azért lenne gyáva, mert ésszerű döntést hoz és nem akarja pl pont azt hogy félbeszakadjon a meccs. Nem hiszem, hogy ez lenne a normális, hogy ez így tüntessen valaki és ez legyen a cél.
Tudták volna biztosítani papíron, de olvasható, hogy a katalán rendőrség se tudott mit kezdeni a napokban, a spanyol meg pláne.
Elvetemült, de láttam én már Fradi-Debrecent is mikor biztonság ide vagy oda leég nagy balhé volt. Las Palmas játékosokon spanyol zászló, sose tudjuk meg hál Istennek, de elég csak egy idióta a sok ezer emberből, aki pl megtámad egy játékost (sarkalatos példa és soha ne is forduljon elő ilyen többet). A nézőknek nem a pályán a helyük.
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2017.10.01. 18:06:25

Alfa írta:...
+1

Jordi Monés, another FC Barcelona's board member, resigns
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2017.10.01. 18:00:21

Bartomeu egyszerűen gyáva volt. Be kellett volna engednie a nézőket és hagyni kellett volna, hogy kinyilvánítsák a véleményüket, akár úgyis, hogy bevonulnak és félbeszakítják a meccset. Úgyse akarták lejátszani a meccset, ezt a szurkolók megoldották volna.

A legundorítobb az egészben az az, hogy a klub hivatalosan kiállt a referendum mellett, de amikor valamit tenni is tudna akkor elzárkózik előle. Jó lenne ha eldöntené végre Bartomeu, hogy a klub még mindig képviseli a katalánok érdekeit vagy egy nagy, globális márka lett amelyet csak saját maga és a pénztárcája érdekel...
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Tromort77

2017.10.01. 17:49:12

Alcantara írta:Na ennyit arról, hogy semmi nem lett volna nézőkkel.

1 ember jutott be, az is beszaladt a pályára.
A katalán rendőrség, a spanyol rendőrség és Bartomeu is elmondta, hogy tudták volna biztosítani a meccset.

Talán ha nem zárt kapus akkor figyeltek is volna a biztonságiak.

De a lényeg Bartomeu döntése, egy gyáva ember aki már csak nem is tetteti, hogy fontos neki a Barca identitása. Engem ez zavar.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 17:45:52

palesz77 írta:Bartomeu: "It was a way to show our rejection of what has been experienced today. It was not a security issue"
Ezzel nem értem mit szeretne mondani. Akkor tényleg felvetődik, hogy miért zárt kapus, ha nem biztonsági okokból.
Kép
Kép
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.10.01. 17:43:29

Na ennyit arról, hogy semmi nem lett volna nézőkkel.

1 ember jutott be, az is beszaladt a pályára.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.01. 17:38:43

Bartomeu: "It was a way to show our rejection of what has been experienced today. It was not a security issue"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 17:34:30

Az sokkal nagyobb gond, hogy ezt hamarabb le kellett volna kommunikálni, délelőtt már tudni lehetett, hogy ez így nem fog menni. Már akkor meg kellett volna egyezni a szövetséggel és döntést hozni, nem az utolsó pillanatban.


Nem hiszem, hogy provokálás lenne Tromort77 részéről, ő is leírt egy véleményt miért lenne indokolt az elhalasztás.
A történetből csak azt az apróságot felejted el, hogy a katalánok nem balhézni akarnak. Hanem csak egyszerűen hallatni a hangjukat.
Rendben, csak ennek nem az a módja, hogy adott esetben félbeszakadjon egy mérkőzés. Ugyanazt tudom írni, lehet tüntetni így is meg úgyis. A célt és kinyilvánítást megértem, de ha pl bemennek a pályára azt nem, mert az nem megoldás és botrányt szül.
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2017.10.01. 17:30:43

Bob_Marley írta: Beakartak menni a nézők a pályára, erről szóltak hírek. Kint van 70ezer ember, nem tudsz olyan biztosítást, ha azok megindulnak. (nyilván nem mindenki, de elővigyázatosság)
Elég puskaporos a hangulat.
:lol: :lol: :lol:
A történetből csak azt az apróságot felejted el, hogy a katalánok nem balhézni akarnak. Hanem csak egyszerűen hallatni a hangjukat.

Nem valami csürhéről beszélünk akik polgárháborút akarnak kirobbantani. ](*,)
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2017.10.01. 17:29:05

Bartomeu boldog lehet, hogy Benedito indítványának határideje lejárta után történik mindez. Ha előtte vagy az elején van simán összejön a szükséges aláírás.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.10.01. 17:28:23

Tromort77 írta:
Bob_Marley írta:nem akartak botrányt.
Miféle botrányt? :lol:
Te komolyan nem érted amit Bob írt vagy csak provokálsz?

Ezen a napon simán benne lett volna egy politikai tüntetés a leláton az események tükrében.
Akár komolyabb is a rendőrattak miatt. Nem egy szokványos tapsikolós nap ez Barcelonában.
Ezért nem egy zárt kapus lett volna a szövetség részéről, hanem jóval több.
Egy klub vezetője felelősen döntött ez esetben.

A lényeg, hogy a csapat ezen a napon is hozza a 3 pontot ebben a nehéz helyzetben is.

Az meg, hogy Benedito mit mond, a fórumon kívül Katalóniában senkit nem érdekel igazán.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 17:24:22

Tromort77 írta:
Bob_Marley írta:nem akartak botrányt.
Miféle botrányt? :lol:
Beakartak menni a nézők a pályára, erről szóltak hírek. Kint van 70ezer ember, nem tudsz olyan biztosítást, ha azok megindulnak. (nyilván nem mindenki, de elővigyázatosság)
Elég puskaporos a hangulat.

Minden döntés jó, amit Bartoék hoznak... :D
Ez totálisan nem így van, a fizetések és az igazolásokra kiadott pénzek botrányosak. És a B-be is igazolások is támadhatóak bőven.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.01. 17:23:39

Tromort77 írta:
Bob_Marley írta:nem akartak botrányt.
Miféle botrányt? :lol:
Felgyújtották volna a stadiont. [-X

Minden döntés jó, amit Bartoék hoznak... :D
Tromort77

2017.10.01. 17:20:40

Bob_Marley írta:nem akartak botrányt.
Miféle botrányt? :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.01. 17:17:58

Tromort77 írta:
Bob_Marley írta:Szerintem pont ez az érték benne és mutathatja az erőt, ha ilyenkor játszik a csapat és nyer. Mert ezzel tud leginkább maga a klub protestálni, hogy felülemelkedik és legyőz egy spanyol csapatot.

Mikor levertük a szovjeteket, ott is fontos volt, hogy játszik és nyer a vízilabda csapat. Szerintem a sportnak pont ez a lényege, hogy nincsen semmilyen külső hatás, bőrszín hovatartozás, állampolgárság és nemes az üzenete.
Viszont akkor miért zártkapus? :D

Se a katalán, se a spanyol rendőrség nem ítélte űgy, hogy ne tudnák biztosítani a nézők biztonságát. Ha így lett volna akkor a Liga kötelezően elhalasztotta volna a meccset. Ergo, a klub döntése volt. Akkor mégis miért döntöttek így?
Az hogy miért zárt kapus az elég egyértelmű, nem akartak botrányt. A klub pont ezért szerette volna szerintem elhalasztani, mert békés módon szeretne a függetlenség mellett kiállni. Mondom, jó döntés nem volt szerintem, megtámadhatatlan döntés, ez tűnt legésszerűbbnek, hogy zárt kapus. Békés körülmények között megmutatni büszkeségből!
Kép
Kép
Kép
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2017.10.01. 17:11:44

Mi mast is mondana benedito. Ha bartomeu azt mondja h kek az eg akkor benedito allitana, hogy piros. A minusz 6 pont nagyobb ervagas lett volna most a csapatnak mint hogy a jatek haelyett csatlakozzanak a politikai terre...
Tromort77

2017.10.01. 17:08:30

BarcafanTomee írta:Bartomeu: "La Liga told us we would lose 6 points if we didn't play (3 for today and 3 for sanction), we then chose to play."
"We play behind closed doors so the world can see what is going on in Catalonia."
Nem vagyok egy Benedito fan, de igazat adok neki.

Tw Benedito: "Today we had a chance to show the world that we are more than just a club. Again, board is not up to it... shame!"
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.10.01. 17:07:09

Bartomeu: "La Liga told us we would lose 6 points if we didn't play (3 for today and 3 for sanction), we then chose to play."
"We play behind closed doors so the world can see what is going on in Catalonia."
Tromort77

2017.10.01. 17:03:34

Bob_Marley írta:Szerintem pont ez az érték benne és mutathatja az erőt, ha ilyenkor játszik a csapat és nyer. Mert ezzel tud leginkább maga a klub protestálni, hogy felülemelkedik és legyőz egy spanyol csapatot.

Mikor levertük a szovjeteket, ott is fontos volt, hogy játszik és nyer a vízilabda csapat. Szerintem a sportnak pont ez a lényege, hogy nincsen semmilyen külső hatás, bőrszín hovatartozás, állampolgárság és nemes az üzenete.
Viszont akkor miért zártkapus? :D

Se a katalán, se a spanyol rendőrség nem ítélte űgy, hogy ne tudnák biztosítani a nézők biztonságát. Ha így lett volna akkor a Liga kötelezően elhalasztotta volna a meccset. Ergo, a klub döntése volt. Akkor mégis miért döntöttek így?
Válasz küldése