Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.07. 18:16:36

Erxy írta:akkor ebben is sokkal jobb Rosellnél és Bartomeunél :)
De ifiket ő se tudott igazolni sajnos, most majd szívunk is miatta.. :? :D
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.07. 18:09:07

danianevem írta:Vagy csak Laporta nem kispályás és el tudja rejteni a szennyest...
akkor ebben is sokkal jobb Rosellnél és Bartomeunél :)
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.07. 18:01:02

Erxy írta:a bíróság a nemrégi ítéletben épp azt mondta ki hogy nem sikkasztottak Laportáék, ergó Bartomeuék állítása a klub rossz pénzügyi helyzetéről szimpla hazugság.
Vagy csak Laporta nem kispályás és el tudja rejteni a szennyest...

Egyébként én is örülnék, ha Laporta visszatérne, a főbb okokat már leírták páran előttem. Amikor ő volt, akkor jól körülírható, tudatos koncepciót követett a vezetőség, valamint a Barca vs. Real témában is karizmatikusabb/méltóbb ellenfele volt Pereznek.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.07. 17:40:24

gg86 írta:
Feast4 írta: Mondjuk nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én Laportában sem bíznék perpill. A Klubb anyagilag elveben helyre jött. Nem biztos, hogy megint eszeveszett költekezésbe kéne kezdeni.
Ezt az eszeveszett költekezés vádját főleg az őt leváltani akarók használták fegyverként, nem biztos h helyesen. Laporta annó sokkal rosszabb helyzetben vette át a klubot, csak ő nem hátrafelé mutogatott, hanem megteremtette a sikerkorszak alapjait. Szánalmas, hogy ez a mostani dilettáns vezetőség még mindig vele van elfoglalva. A pereskedés helyett talán a nyugodt légkört kellene megteremteni, remélhetőleg erre már nem lesz sok idejük...
a bíróság a nemrégi ítéletben épp azt mondta ki hogy nem sikkasztottak Laportáék, ergó Bartomeuék állítása a klub rossz pénzügyi helyzetéről szimpla hazugság.
Kép
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.11.07. 17:29:18

Feast4 írta: Mondjuk nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én Laportában sem bíznék perpill. A Klubb anyagilag elveben helyre jött. Nem biztos, hogy megint eszeveszett költekezésbe kéne kezdeni.
Ezt az eszeveszett költekezés vádját főleg az őt leváltani akarók használták fegyverként, nem biztos h helyesen. Laporta annó sokkal rosszabb helyzetben vette át a klubot, csak ő nem hátrafelé mutogatott, hanem megteremtette a sikerkorszak alapjait. Szánalmas, hogy ez a mostani dilettáns vezetőség még mindig vele van elfoglalva. A pereskedés helyett talán a nyugodt légkört kellene megteremteni, remélhetőleg erre már nem lesz sok idejük...
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.11.07. 17:01:13

Feast4 írta: Mondjuk nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én Laportában sem bíznék perpill. A Klubb anyagilag elveben helyre jött. Nem biztos, hogy megint eszeveszett költekezésbe kéne kezdeni.
Én teljesen megbíznék benne, ha újra ő lenne az elnök. két sikerkorszakot hozott össze a csapatnak, két esetben is megfelelő edzőt ültetett a padra, szakmailag hagyta is kibontakozni őket, stb.
Most a pénzügyi részét én annyiban békén hagynám, hogy egyrészt nem lehet pontosan tudni csak a bennfenteseknek, hogy ki hogy intézte a könyveléseket. Utólag a mostani vezetésről is kiderülhet, hogy erősen kozmetikáztak a számokon. Másrészt pedig bevághatnám azt a sablont is, hogy nem a mi pénzünk, de inkább úgy fogalmazok, hogy engem első sorban az érdekel, hogy egy jól játszó, sikeres csapatot lássak, amihez a mai futballban pénz is kell, nem is kevés.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.07. 15:43:30

Bartomeu (president): "We appealed against the transfer ban, but we're not very hopeful that CAS will change the decision."

Hát ha még ők se bíznak benne, akkor ne nagyon számítsunk eltörlésre.. Annyiból nem is lenne baj, hogy legalább így Reusra nem mozdulnánk rá. :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.10.15. 10:40:38

visca el barca írta:tényleg ügyes a pali, de benedito nem lesz elnök, főleg ha laporta is indul

Mondjuk nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én Laportában sem bíznék perpill. A Klubb anyagilag elveben helyre jött. Nem biztos, hogy megint eszeveszett költekezésbe kéne kezdeni.
Kép
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2014.10.14. 15:30:39

Alcantara írta:
Feast4 írta:Nem is értem, hogy egy olyan vezetés ahol ennyi botrány volt és egy ilyen büntetésbe belevezette a csapatot, hogy van még lábon.
Nagyjából úgy, hogy azokkal a játékosokkal kezdődött a lista, ami miatt az eltiltást kaptuk, akik a derék Laporta bácsi idejében kerültek olyan módon a klubhoz, ami miatt most eltiltás van.
A következő klubvezetés folytatta ezt a derék, Fifának utólagosan nem tetsző hagyományt, hasonló módon igazoltak a La Massiába.
Nem mi vagyunk az egyetlen klub, akik így igazolnak, de példát statuálni nem annyira látványos egy Lens csapatán mondjuk, mint rajtunk.
Kicsit erős túlzás ezt is Laportára fogni főleg, hogy a vizsgált időszak 2009-2013 között volt amiből csak egy év volt az ő korszaka. Ráadásul szűk egy évvel ezelőtt a világszövetség már szankcionálta ugyanebben az ügyben a klubot. 2013-ban a mostani határozatban is érintett hat játékost nem engedte hivatalos mérkőzésen pályára lépni a FIFA, és már egy éve felhívta a klub figyelmét a szabályokra, amelyeket az említetteken kívül még négy, azaz összesen tíz játékosának szerződtetésekor figyelmen kívül hagyott! Amire a mostani "nagyszerű" vezetőinknek idézem: " "meglepetésként ért a FIFA döntése minket" volt a válasza. Ezek után az ilyenek ne mutogassanak már egy olyan elnökre, aki le is tett valamit az asztalra.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.10.14. 12:31:27

Feast4 írta:Nem is értem, hogy egy olyan vezetés ahol ennyi botrány volt és egy ilyen büntetésbe belevezette a csapatot, hogy van még lábon.
Nagyjából úgy, hogy azokkal a játékosokkal kezdődött a lista, ami miatt az eltiltást kaptuk, akik a derék Laporta bácsi idejében kerültek olyan módon a klubhoz, ami miatt most eltiltás van.
A következő klubvezetés folytatta ezt a derék, Fifának utólagosan nem tetsző hagyományt, hasonló módon igazoltak a La Massiába.
Nem mi vagyunk az egyetlen klub, akik így igazolnak, de példát statuálni nem annyira látványos egy Lens csapatán mondjuk, mint rajtunk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.10.14. 11:46:14

tényleg ügyes a pali, de benedito nem lesz elnök, főleg ha laporta is indul
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.10.14. 11:26:04

Na ez már szakmai stáb lenne: http://www.eurobarca.hu/hirek/labdaruga ... odja/16275" target="_blank főleg a jelenlegi Zubi-Rosell/Bartomeu vezetés fatális hibái után. Nem is értem, hogy egy olyan vezetés ahol ennyi botrány volt és egy ilyen büntetésbe belevezette a csapatot, hogy van még lábon.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.27. 16:30:56

Alcantara írta:Én még azt tenném hozzá, hogy Abidal úgymond "elküldésén" felesleges rugózni már 1025. alkalommal.
Az idő a szakvezetést igazolta, Monacóban sem volt már a régi, az idén meg onnan is mennie kellett.

Nagy játékos volt, csodálatos éveket töltött itt, kapott lehetőséget, hogy szakvezetőként folytassa, tehát nem lehetett azt mondani, hogy hálátlanul kidobták. Meg kellene érteni, hogy szakmailag nem fért bele az elképzelésekbe. Mielőtt valaki ezt az egy mondatot belinkelné hozzátenném, az, hogy a szakmai elképzelésről kinek mi a véleménye az megint más kérdés, de itt minden játékoson lehetne rugózni ez alapján.
Én sem tartom szimpatikusnak a Rossell-Bartomeu-féle vezetést, és akkor még nagyon finom voltam. Nagyon sok dologgal aláásták a klub hírnevét. Cruyff "elküldésétől" kezdve a kétséges igazolásokig, pénzügyi machinációkig. Illetve az eltiltásban is biztos benne van a kezük, de ezt az Abidal dolgot felejtsük már el. Tito már nem számolt vele, felajánlottak neki egy posztot a klubnál, de ő még játszani akart, ezért eligazolt és ennyi a történet.
Nem kell itt pörögni ezen, azonkívül gondolom jobb dolga is lett volna, minthogy elküld egy idősebb játékost akinek a posztján már vannak ketten és a belső védő poszt sem volt olyan gáz, mikorra nagyon vészes lett már ő sem lett volna az igazi.
Ennyi a történet.
Forca Barca!!!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.08.27. 16:04:59

Én még azt tenném hozzá, hogy Abidal úgymond "elküldésén" felesleges rugózni már 1025. alkalommal.
Az idő a szakvezetést igazolta, Monacóban sem volt már a régi, az idén meg onnan is mennie kellett.

Nagy játékos volt, csodálatos éveket töltött itt, kapott lehetőséget, hogy szakvezetőként folytassa, tehát nem lehetett azt mondani, hogy hálátlanul kidobták. Meg kellene érteni, hogy szakmailag nem fért bele az elképzelésekbe. Mielőtt valaki ezt az egy mondatot belinkelné hozzátenném, az, hogy a szakmai elképzelésről kinek mi a véleménye az megint más kérdés, de itt minden játékoson lehetne rugózni ez alapján.

Az én véleményem szerint akkor az egy jó döntés volt, ellentétben azzal, hogy Puyol felépülésében annyira bíztak. Tavaly kellett volna valakit hozni középre mindenáron, aki lehetett volna Matyi is,mert ingyen lett volna 1 évvel ezelőtt.
Utólag könnyű nyilván okosnak lenni, de a játékos szerződésének meg nem hosszabbítása az rendben volt szerintem.
Avatar
Telliho
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.05.31. 21:34:49
Tartózkodási hely: Pécs

2014.08.27. 16:03:53

palesz77 írta: Adrinaot és Maschot is ők hozták ide, és mindkettejükkel jól jártunk összességében szerintem..

Amúgy jópofa, hogy mennyit változik a világ, azon a nyáron szinte mindenki megváltóként tekintett Zubira, miután két játékost is értelmes áron hoztunk, nem ilyen Csiga vagy Ibra féle összegekért.. Meg akkoriban Txikit utálta mindenki annyira, mint most Zubit.. :D Régi szép idők. :D
Nekem nem is az átigazolás-politikával van a nagyobb bajom, hanem amit az elnökség kifelé kommunikál... Neymar árával való cseszekedés, a mezszponzor meg ehhez hasonlók

Bár én ezt is mind megbocsájtanám ha az igazolásaink értelmesek lennének, és hiányposztra érkezne minőségi pótlás... csak hát ettől messze vagyunk, mint Makó Jeruzsálemtől... :cry: :cry:
Kép
"A tundra-tél nem tetéz, ez itt Mediterránia,
egy mecseki terápián nem kell hezitálnia"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.27. 15:48:19

Telliho írta:Tud valaki mondani egy olyan cselekedetet ami ehhez az elnökséghez köthető, és az teljes mértékben pozitív irányba 'tolta meg' a klubot?
Adrinaot és Maschot is ők hozták ide, és mindkettejükkel jól jártunk összességében szerintem..

Amúgy jópofa, hogy mennyit változik a világ, azon a nyáron szinte mindenki megváltóként tekintett Zubira, miután két játékost is értelmes áron hoztunk, nem ilyen Csiga vagy Ibra féle összegekért.. Meg akkoriban Txikit utálta mindenki annyira, mint most Zubit.. :D Régi szép idők. :D
Avatar
Telliho
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.05.31. 21:34:49
Tartózkodási hely: Pécs

2014.08.27. 15:31:57

Már néhány hete felmerült bennem a kérdés de most ez a Laporta-s cikk megint előhozta:

Tud valaki mondani egy olyan cselekedetet ami ehhez az elnökséghez köthető, és az teljes mértékben pozitív irányba 'tolta meg' a klubot?
Mert nekem maximum Rakitic leigazolása és a mezszponzor jut eszembe, de ennek ugye két oldala van, ugye az elsőnél Cesc esete, a másodiknál meg a 100+ éves tradíció... :?
Csak mert negatívból bőven, Abidal elküldése, Pep b*szogatása, stb..
Kép
"A tundra-tél nem tetéz, ez itt Mediterránia,
egy mecseki terápián nem kell hezitálnia"
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2014.08.27. 15:06:44

...és folytatják a mutogatást, hogy eltereljék a figyelmet magukról... :roll:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.07.29. 16:35:12

Itt nem a "számokon" akadtam fenn, hanem, hogy arra használták fel, hogy ócsárólják Laportáékat és jobb színben tüntessék fel magukat, pedig már régen bebizonyították, hogy sokkal gusztustalanabb politikájuk van... Pénzügyileg sikeresek, grat... minden másban elbújhatnak.
Évek óta ezt csinálják.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2014.07.29. 16:22:51

visca el barca írta:
Fecooo írta:(Egyébként fantasztikusan kiemelték a számokat és a dátumokat, csak hogy mutogathassanak...)
ne legyél már ilyen álszent. miről beszéljenek egy gazdasági prezentációban?
Itt nem a "számokon" akadtam fenn, hanem, hogy arra használták fel, hogy ócsárólják Laportáékat és jobb színben tüntessék fel magukat, pedig már régen bebizonyították, hogy sokkal gusztustalanabb politikájuk van... Pénzügyileg sikeresek, grat... minden másban elbújhatnak.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.29. 16:16:24

nincs igazad VeB.! Visszaállíthatnák a cserekereskedelmet, vagy fizethetnének mindenért virággal is. :twisted: [-X
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.29. 15:49:29

Fecooo írta:(Egyébként fantasztikusan kiemelték a számokat és a dátumokat, csak hogy mutogathassanak...)
ne legyél már ilyen álszent. miről beszéljenek egy gazdasági prezentációban?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2014.07.29. 15:28:12

Gyönyörű nyilatkozat a pénzügyi vezetőtől... =D> =D> =D>
Tudnám őket kikhez hasonlítani, de inkább mellőzöm a dolgot, de azért látszik, hogy nem számít nekik semmi, csak a pénz és a hatalom megtartása...
Egyébként az ilyen hataloméhes senkiházikat úgy kellene elkergetni, nem várni, hogy lemondjanak... :roll:

(Egyébként fantasztikusan kiemelték a számokat és a dátumokat, csak hogy mutogathassanak...)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.07.14. 10:22:51

Rumig írta:Talán ide passzol a legjobban, bár nem személyesen Bartomeu, hanem inkább Zubinak vagy az egész vezetőségnek szól:
szóval ez az Oier-ügylet mekkora üzlet már megint. Oké, itt nincs szó nagy összegekről, de ez mi, h ha majd jól teljesít és lesz rá kérő, így a Granada eladja, akkor a teljes összeg a miénk :?: Ezek után hülyék lesznek eladni. Valaki vinné mondjuk 10-ért, ha berobban a spanyol elitbe, de a Granada úgysem kapna belőle semmit. Szóval oké, elengedtük ingyen, cserébe elvettük tőle az esélyt, h a következő pár évben feljebb lépjen. =D>
Ez nekem is szemet szúrt, h milyen fura ügymenet ez :o
És megfogalmazódott szintén ez, h ha jól tolja, hülyék lennének eladni, ha egy fillért nem látnak belőle. Marad az, h a kivásárlási összegért viszik el, amibe nem szólhat bele a klub. Ez lehet neki kiskapu, ha optimálisan alakulna számára a bugi az új helyen.

De eleve ez a biznisz ilyen megkötésekkel elég cinkes szerintem is...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.07.12. 20:47:57

Rumig írta:Talán ide passzol a legjobban, bár nem személyesen Bartomeu, hanem inkább Zubinak vagy az egész vezetőségnek szól:
szóval ez az Oier-ügylet mekkora üzlet már megint. Oké, itt nincs szó nagy összegekről, de ez mi, h ha majd jól teljesít és lesz rá kérő, így a Granada eladja, akkor a teljes összeg a miénk :?: Ezek után hülyék lesznek eladni. Valaki vinné mondjuk 10-ért, ha berobban a spanyol elitbe, de a Granada úgysem kapna belőle semmit. Szóval oké, elengedtük ingyen, cserébe elvettük tőle az esélyt, h a következő pár évben feljebb lépjen. =D>
Annyiban megvédem őket, hogy a Granadából jobban ki lehet tűnni kapusként, mint a nagyobb csapatokból, hiszen többet lesz dolgoztatva (már ha kezdő lesz a srác). 1-2 millióért felesleges volt eladni, hosszú távon csak jobb, hogy nem kell neki csengetni a fizuját. Ha távozni fog, gondolom akkor majd ha lejár a szerződése és ingyen :mrgreen:
Válasz küldése