Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
egoland
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.01.30. 00:02:37

2015.07.21. 15:16:39

Nem tudom mennyire fogja ezt megvalósítani kívánom sikerüljön neki.

http://barcanoticias.blog.hu/2015/07/20 ... sikerekert" target="_blank
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.07.21. 15:04:49

Samper írta:Laporta és Pep politizált, Bartomeu nem. Ez is szerepet játszhatott a választásban.
Minden bizonnyal igazad van.

Nincs is annál rosszabb érzés, mint részegen megtudni, hogy Bartomeu maradt az elnök. :( :mrgreen:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.07.21. 06:53:28

Laporta és Pep politizált, Bartomeu nem. Ez is szerepet játszhatott a választásban.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2015.07.20. 23:20:38

Szerintem a Rosell és Barto éra legnagyobb hibája az volt, hogy kiárusították a mezt, ami a "Mes que un club" szlogennek eléggé odavert. A többi dolog mellett el tudok menni, mert az eredmények tavaly is jöttek, de már úgy érzem, a csapat nem akkora unikum a maga nemében, mint előtte volt. Ez abszolút egy szubjektív vélemény, de a klubról kialakított képnek érzésem szerint ártott. A sportszakmai résszel nincs baj, nekem tetszik az Enrique-team játéka, és idén mindent vittünk. A transferban kapcsán szerintem volt valamiféle háttérösszefogás a klub ellen, mert más csapatoknál is vannak gázos ügyletek.

Laporta pedig érezhetően a Pep-team emlékében él, de az akkori űrfoci eredményeihez is kellett szerencse: pl. a Chelsea elleni csörte 09-ben, 11-ben pedig sokszor akadozott a támadójáték, a MU meg a Real ellen nagyon nagyokat alkottunk, de már látszottak a labdabirtoklás-fetisizmusból adódó hátrányok jelei. Ezt sokan hajlamosak elfelejteni. Illetve Pep is olyan játékosokat vágott ki a csapatból, akiket nem kellett volna (Eto'o, Touré). Most a Bayernben is ugyanezt csinálja, és ha nem lenne korlátlan a pénzcsap, bizony ráfaragna.

Rosell egy unszimpatikus majom volt az én szememben, de Bartomeu egy, a szakmai stáb szándékaihoz lojális bürokrata, és szerintem idén is jól igazoltunk a regnálása alatt. Ebből a szempontból nem gáz, hogy ő maradt az elnök, nekem csak a Qatar felirat bántja a szemem...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.20. 22:57:58

Erxy írta:Braida es Reixach is folytatja a klubnal, elobbi a nemzetkozi scoutingert felel, utobbi a belfoldiert.
Akkor továbbra is vagy olasz játékost nézünk ki magunknak, vagy olasz ligában játszót..:lol: Mondjuk Verratti olasz..:mrgreen:

A 'B' edző meg remélem mégis Pimienta lesz, pozitív kezdés lenne Bartotól.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.07.20. 22:49:08

Braida es Reixach is folytatja a klubnal, elobbi a nemzetkozi scoutingert felel, utobbi a belfoldiert.
Albert Soler lesz felettuk, o fogja ossze a ket reszleget.
a sportigazgato Roberto Fernando lesz. (nahat, neki sincs tapasztalata ezen a poszton, megis kinevezik :D )
Pep Segura lesz a La Masia technikai igazgatoja (ahogy irtam, B csapat es a ket Juvenil)
Jordi Roura pedig folytatja a munkat a La Masia fejekent, Altimira pedig Roura jobbkezekent :)
a B csapatnak meg nincs edzoje, talan Segurara varnak? jo lenne ha megfurna Bartomeu donteset.. :D
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.07.20. 20:52:22

az egyik tagja, Rexach, Mestre meg meg valaki mellett.
rola nem tudok (még) semmit :D
Alfa írta: Ez már hivatalos ?
Soler jelentette be
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.20. 20:50:02

Erxy írta:Roberto Fernandez lesz az uj sportigazgatonk.
Csak én vagyok az egyetlen akinek nem mond semmit ez a név :oops: ?

Ez már hivatalos ?
palesz77 írta: Az volt eddig Braida ugye? :D Róla amúgy lehet tudni valamit?
Nem egy "sportigazgatói tanács " volt ahol igazából nem volt igazi góré ?
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.20. 20:49:26

Erxy írta:Roberto Fernandez lesz az uj sportigazgatonk.
Az volt eddig Braida ugye? :D Róla amúgy lehet tudni valamit?
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.07.20. 20:45:16

Roberto Fernandez lesz az uj sportigazgatonk.
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4493
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2015.07.20. 15:26:06

Meglepett az eredmény és hogy maradt a klub élén. Ebből is látszik, ebben a világban kb. bármit lehet következmények nélkül. Szerintem péppé lopta már magát, innentől kezdve nem kell ostobaságot csinálnia, ha van egy csöpp esze hozzá. Három kupa és Vidal - Arda trió a nyáron, sok nem kell a pártolóknak. Remélem szezon elején és annak végén fogom látni a képét, és a nyilatkozatát, ha ezt betartja, jó elnök lesz. Laporta csalódás, nagyobb stratégának ismertem, és a támogatottsága is mindig az egekben volt, furcsa, főleg a lemaradása.. vagy csak rossz a időzítés. Maybe next time.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.20. 14:54:41

Palesz:

Én nem azt mondtam , hogy hibátlan mert nyilván nem az és az is nyilvánvaló , hogy nem is egy hibát követett el viszont Luchon kívül senki sem említette meg , hogy ő is elég sokat hozzátett a triplázáshoz. Jó magyar szokás szerint csak a negatívumokat emeljük ki...

Én azért nem venném biztosra azt a 60 millát ha jól emlékszem csak sajtóértesülések voltak az egész transzferről. És azok nagy része tudjuk , hogy mennyire megbízható... + ha jól emlékszem Benatia lenyilatkozta , hogy csak a Bayern miatt hagyná el a Romát ( nem tudom , hogy komolyan gondolta vagy a Bayernek nyalt egy kicsit).

Az eladásokról csak annyit , hogy azokban jóval inkább a vezetőség keze van a dologban mint a sportigazgatónak.

Chygrynskiy: Ő 2009-ben érkezett Zubi pedig 2010-től volt sportigazgató. Arról nem tehet , hogy Laporta enyhén szólva elmérte ezt az igazolást. Sőt ahhoz képest , hogy mennyire nem vált be a srác már majdnem bravúrosnak is nevezném , hogy sikerült eladni tíz millás mínusszal.

Ibra: Az ő leigazolás óriási üzlet lehetett volna. 27 évesen igazoltuk le kicsit kevesebbért mint amennyiért Suárezt vettük meg bőven lehetett volna még itt akár 5-6 jó éve. Arról nem tehet egy sportigazgató ha a játékos nem jön ki az edzőjével . Mivel elég látványosan nem jöttek ki így eladni se tudtuk reális összegért nem volt hülye egy klub sem, hogy a reális értékét megközelítő ajánlattal álljon elő.

Villa : Őt sikerült áron alul megvenni ( legalábbis a transfermarkt.de szerint) . Azalatt a 3 év alatt bőven törlesztette a vételárát. Az ő eladását némiképp árnyalja a klub vb-n összeszedett súlyos sérülése . A sérülés után látványosan visszaesett a teljesítménye plusz a csapatból is kiszorították.

Egy nem ide tartozó dolog: Most nézem a transfermarktot és látom ,hogy Cuenca klub nélkül van :o . Ez csak számomra meglepő ??
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.20. 14:06:56

Alfa írta:...
Az idő megszépíti az emlékeket.. :D Alapból Alexisért a 42 nem rossz ár, de miután Hámesz 80 volt és Di Maria is 75-be került, így már nem túl acélos, főleg amilyen VB-t lehozott.. Fábregas összege vicc volt. Az is, hogy kijelentette, hogy csak Matyi Barca profilú középső védő a piacon - :lol: -, Marquinhost és Cuadradot is hajtottuk több hónapon keresztül, hogy aztán Vermaelen és Douglas vészmegoldásként beessen - a belgát amúgy Zubi és Barto javaslatára nem műtötték meg rögtön, úgy gondolták felépül anélkül is, pedig az orvosok rögtön javasolták -, és a Tello-Song-Bojan-Afellay-Cuenca-Jds 6-osból alig több mint 5 millió ajrót sikerült kaszálnunk. Benatia is 60 millió lett volna nekünk, a München ehhez képest bagóért vette.. Biztos nem vették palira a fazont sokan. De említhetem Ibrahimovic, Chygrynskiy és Villa eladását is, mindegyik hatalmas pénzügyi blama - azért csak az övükét emelem ki, mert ezeken eszméletlen rossz üzletek voltak -, a kölcsönöknél Henrique, Cáceres, Hleb, Song, Afellay ügyeit, ezek is vicc ahogy kezelve voltak, szerintem 0 eurót fogunk látni belőlük, miközben összesen lehetett volna 30 is simán, ha nem több. Na meg Song ide hozatala is megér egy misét, kellett egy kh, erre Keita távozása miatt ráfogták, hogy Song tud azt is játszani, ő jó lesz pótolni mindkettőt, láthattuk mennyire jött be.. :roll:

Tudom, hogy nincs hibátlan sportigazgató, de azért nem kéne 1 év alatt már elfelejteni, hogy miért is volt szidva folyamat - bár a választásoknál látszott, hogy a hibák elfelejtéséhez fél év is elég.. :D
noname írta:Amúgy jobban teljesített mint pl a Laporta érában a sportigazgató. Asszem Txiki volt?!
Jaja, a végére ő is szép dolgokat művelt már, imádtuk is rendesen érte.. :D
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.20. 14:03:30

noname írta:Zubi akkor égett le, amikor középső védő kellett a csapatnak: TS és David Luiz is elég komoly fail volt annak idején. Amúgy jobban teljesített mint pl a Laporta érában a sportigazgató. Asszem Txiki volt?!
Mathieu is utólag megérte a pénzét.
Luiz bőven nem ér 40 akárhány millát ( a P$G-nek ugyebár ennyiért sikerült megvenni) . Silva viszont tényleg nem jött volna rosszul anno.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.07.20. 13:46:44

Zubi akkor égett le, amikor középső védő kellett a csapatnak: TS és David Luiz is elég komoly fail volt annak idején. Amúgy jobban teljesített mint pl a Laporta érában a sportigazgató. Asszem Txiki volt?!
Mathieu is utólag megérte a pénzét.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.20. 13:21:53

Kovbal88 írta:
Zubival még is mi a baj?
Már bocs, de ez volt a feladata?
Masch ha Mascherano akar lenni akkor ő már szerintem jóval régebb óta itt játszik...
ami a többi igazolást illeti Mathieu mikor ér 20 milliót??
Vagy Fabregas és Alexis lehet, hogy picikét többet érne, mint amiért mentek?
vagy Douglas is biztos tökéletes pad melegítő 10 milióért, ha hogy még a padra se fért oda...

Az egészet nézve, olyan 50-60 % ra teljesítette a feladatot.
2010-ben jött Masch és Zubi is 2010-tól volt a sportigazgató ;) . Matyi valóban nem ér(t) 20 millát ( és egyébként is csak 18 volt ) viszont Lucho külön kérte így szerintem teljesen belefért.
Egy sportigazgatónak az első számú feladata az , hogy teljesítse a vezetőedző kéréseit ( ha megoldható) .

Alexisért 42 milliót kaptunk ez egy olyan játékosért akinek nálunk egy kiemelkedő éve volt teljesen reális. Fábregasért valóban egy kicsivel kevesebbet kaptunk mint amennyit valóban ér viszont nála egy patthelyzet alakult ki mivel távozni akart . Ezt nyilván tudta a Chelsea és nem volt annyira hülye , hogy megadja a reális árát viszont ha mi nem engedjük el akkor meg kapunk egy full motiválatlan játékost akivel semmit sem tudtunk volna kezdeni . És egyébként is csak az elnök hagyhatja jóvá egy játékos eligazolást a sportigazgatónak nincs rá jogosultsága . És valljuk be őszintén Rakétával jobban jártunk .

Egyrészt Douglasért 4 milliót fizettünk ;) . Másrészt pedig egyértelmű , hogy a vezetőség akarta az ő érkezését , hogy lenyugtassák az háborgókat . Mivel ez nem jött össze nekik ezért Zubit kiáltották ki bűnbaknak.

Ezek után én úgy érzem ,hogy az az 50-60 % nem túl reális ;)
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.07.20. 10:08:14

Zubival még is mi a baj?
Már bocs, de ez volt a feladata?
Masch ha Mascherano akar lenni akkor ő már szerintem jóval régebb óta itt játszik...
ami a többi igazolást illeti Mathieu mikor ér 20 milliót??
Vagy Fabregas és Alexis lehet, hogy picikét többet érne, mint amiért mentek?
vagy Douglas is biztos tökéletes pad melegítő 10 milióért, ha hogy még a padra se fért oda...

Az egészet nézve, olyan 50-60 % ra teljesítette a feladatot.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.19. 14:35:04

TripleH írta:Most, hogy hivatalosan is Sociók által megválasztott elnök és nem vészmegoldásokat kell kiviteleznie, Zubi sincs már a képben, nagyon remélem, hogy a munkájával innentől a Profizmus példaképe lesz és véletlen se kezd el szimpatizálni Pérez értékrendjével, sok sikert az elkövetkezendő 6 évre.
Zubival még is mi a baj? A tavalyi csapat kulcsjátékosai közül élég sokat ő hozott ide. Bravo,MaTs,Suárez,Rakitic, Masch ( zárójelben ideveszem még Mathieut) . Neymar leigazolásában nem tudom, hogy mennyi szerepe volt de ha jól tudom azt a vezetőség intézte. Persze tudom , hogy divat -volt- szidni de azért néha át kéne gondolni , hogy mégis mit írunk... És nyilván nem azt mondom , hogy nem voltak hibái mert nyilván voltak viszont vannak olyan igazolások amiket az ő hibájának állítanak be de mégsem az övé. Itt elsősorban a Vermaelen transzferre gondolok. Mert az igaz , hogy Zubi igazolta le viszont ő is átesett egy orvosi vizsgálaton ahol az orvosok zöld utat adtak neki...


Én végig semleges álltam a választásokhoz mivel nem volt olyan jelölt akinél 100%-ig biztos voltam abban , hogy nála bizony jó kezekben van a klub. Barto most megkapta a lehetőséget a bizonyításra remélem tud vele élni . Én szurkolok neki.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.07.19. 14:20:14

Most, hogy hivatalosan is Sociók által megválasztott elnök és nem vészmegoldásokat kell kiviteleznie, Zubi sincs már a képben, nagyon remélem, hogy a munkájával innentől a Profizmus példaképe lesz és véletlen se kezd el szimpatizálni Pérez értékrendjével, sok sikert az elkövetkezendő 6 évre.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.19. 14:05:39

igen ő az. ha jól emlékszem 20 milláért vettük vissza 2000 környékén (jah meg is néztem 2000-ben 24 M-ért :mrgreen: )
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hölör
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:42:45
Tartózkodási hely: Váchartyán

2015.07.19. 14:01:02

visca el barca írta:reméljük edzőnek jobb lesz mint játékosnak :mrgreen:
Ez az a Gerard Lopez akit annak idején fillérekért vett meg a Valencia, majd horribilis áron vettünk vissza? Az volt talán az első ilyen bombaüzlet.
A meneküléssel az a baj, hogy az éned mindig veled marad.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.07.19. 13:48:47

ket reszre fogja osztani a Masiat:
egy professzionalis reszre, ide tartozik a Juvenil A, Juvenil B es a Barca B
egy amator reszre, ide pedig az osszes tobbi.
a profinak lesz Pep Segura a fonoke, az amatornek pedig Roura.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.19. 13:20:06

reméljük edzőnek jobb lesz mint játékosnak :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.07.19. 12:54:27

palesz77 írta:A B edző meg 99,9%, hogy Gerard Lopez lesz, nem figyelsz rám? Twitter is épp most erősít meg.
de, de remenykedni csak szabad :D
palesz77 írta:Ő ki, és mit kell tudni róla?
annyira melysegeben nem ismerem, B csapatnak volt meg a Laporta eraban a masodedzoje, majd a Liverpool akademiajanak igazgatoja lett.
jokat olvastam rola twitteren is, most is meg akkor is mikor a Pool kinevezte, de egyaltalan nem biztos, hogy tenyleg ide is kerul :D
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.07.19. 12:44:14

Erxy írta:Pep Segura nevet par napja az MD-n keresztul kiszivarogtattak, jokat hallottam rola, orulnek neki.
abban pedig csak bizni tudok, hogy jo edzot valasztanak a B csapat elere :?
Ő ki, és mit kell tudni róla?

A B edző meg 99,9%, hogy Gerard Lopez lesz, nem figyelsz rám? :? :mrgreen: Twitter is épp most erősít meg. :D

After Bartomeu has won the elections, former Barcelona player Gerard Lopez (36) will become the new Barcelona B coach. [sport]

note: head of La Masia, Jordi Roura who is in charge for selecting Barça B coach wanted Juvenil A coach Pimienta, Bartomeu ignored
=D>
Válasz küldése