Rafinha

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.11.01. 22:54:46

Én ilyen statisztikákat nem tudok, a szememre tudok hagyatkozni. Úgy éreztem pontatlan volt, de ezek szerint "csak" 5 labda nem ért célba. Szerintem sem volt rossz, csak hirtelen jobb szót nem tudok rá mint hektikus. Van amikor bőven passzolni kéne, akkor nem adja, mikor adja akkor pont rosszkor. De a lehetősége megvan hogy ezekben fejlődjön. SR-rel meg felesleges is összehasonlítani, Rafinha azért egy évet lehúzott már az első osztályban, többet is vár tőle az ember. Robertoval nekem semmi bajom nincsen, cserének tökéletes s állítom hogy abban a srácban van tehetség és játékintelligencia.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.01. 22:40:46

Bob_Marley írta:Rossznak nem mondanám, de szerintem eléggé pontatlan volt, mint írtam is. És volt nem egy szitu, mikor úgy éreztem rossz megoldást választ, passzolni lehetett volna. Sokat kell még fejlődnie, szerintem kicsit hektikus a játéka, de biztató.

Viszont megkövezem magam, mert Alves-sel összetévesztettem meccs közben.
30-ból 25 passza volt jó, volt 3 szerelése, 1 tisztázása, 3-szor felrúgták, volt 1 jó csele, és kialakított egy helyzetet - FourFourTwo szerint. Szerintem egyedül annyi baj volt a játéka, hogy kevésszer kérte el a labdát, amúgy bőven több fantázia volt ma is benne, mint SR-ben - meg mint bárki másban ma a középpályán.. :D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.11.01. 22:39:10

viszont egy lépcsővel pont több van benne robertonál, így remélem, hogy ő lesz előrébb a sorban.
neki a képességei adottak, csak rutin kell a stabilitáshoz és jobb döntésekhez.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.11.01. 22:26:41

Rossznak nem mondanám, de szerintem eléggé pontatlan volt, mint írtam is. És volt nem egy szitu, mikor úgy éreztem rossz megoldást választ, passzolni lehetett volna. Sokat kell még fejlődnie, szerintem kicsit hektikus a játéka, de biztató.

Viszont megkövezem magam, mert Alves-sel összetévesztettem meccs közben.
Kép
Kép
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.01. 22:03:50

palesz77 írta:Szerintem ma jó meccset hozott le a kicsi, amit tudott megtett, az első félidőben egyedül benne volt némi kreativitás a középpályán.. Ini hiányában remélem a következő meccseken is ő fog kezdeni, ma szerintem kiérdemelte.
Szerintem sem volt rossz, remélem ő lesz Ini helyettese legközelebb is! Amikor adott egy szép előre passzt talán Neymarnak első félidőben, védelem fölött átlőve, arra gondoltam ilyet vajon láttunk SRtől? :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.01. 21:58:50

Szerintem ma jó meccset hozott le a kicsi, amit tudott megtett, az első félidőben egyedül benne volt némi kreativitás a középpályán.. Ini hiányában remélem a következő meccseken is ő fog kezdeni, ma szerintem kiérdemelte.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.27. 21:58:26

Na ismét én írok ide.. :D

Egy az, hogy nagyon remélem, hogy most, hogy Ini lesérült ő fogja megkapni a perceit, végre visszatért, kéne neki amúgy is a játéklehetőség.. Habár nem a baloson az igazi, de még ott is jobb lenne neki, mint a kispadon. Remélem Lucho Xavi és SR elé teszi a rangsorban a sérülés ideje alatt..

A másik meg, hogy csináltam róla egy videót - igazi fanboy vagyok.. :mrgreen:
Rafinha - The season so far - FC Barcelona 14/15

Ez életem első ilyen videója, szóval bárminemű kritikát szívesen elfogadok, hátha még a jövőben is ilyenre szánnám el magam. Remélem azért tetszik majd nektek! :)

szerk.: @barcastuff
Rafinha has won the Liga award for best breakthrough player last season, when he played at Celta. =D>
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.10.22. 00:02:59

palesz77 írta:Na, jó volt végre megint a pályán látni, remélem mostantól rendszeresen játéklehetőséghez jut majd, és nem lesz több sérülése már idén. Sok mindent nem csinált, az tény, de azért egy gólpasszt csak kiosztott! :D

Sergi Roberto: 1136 perc, 0 gólpassz
Rafinha: 103 perc (középpályásként), 1 gólpassz
:mrgreen:
De az oldalpasszokat nem számoltad, hmm palesz, nagyon elfogult vagy ma/tegnap...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.21. 23:52:49

Na, jó volt végre megint a pályán látni, remélem mostantól rendszeresen játéklehetőséghez jut majd, és nem lesz több sérülése már idén. Sok mindent nem csinált, az tény, de azért egy gólpasszt csak kiosztott! :D

Sergi Roberto: 1136 perc, 0 gólpassz
Rafinha: 103 perc (középpályásként), 1 gólpassz
:mrgreen:

Amúgy lehet, hogy a tavalyi év Liga felfedezettjének járó díjat megkapja hamarosan, Jesé és Saul még a jelöltek rajta kívül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.10.22. 00:04:02-kor.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.16. 17:44:26

danianevem írta:Combsérülése volt. Elvileg megkapta a "zöld lámpát" az orvosi stábtól és bevethető lesz az Eibar ellen. Mondjuk lehet, hogy még pihentetni fogja Enrique és majd az Ajax ellen tér vissza.
Végre valahára! Én az Ajax ellen kezdetném, méghozzá Rakitic helyén, így a horvát 1 hetet pihenhetne az El Classicora, és Rafinha is azon a poszton játszhatna, ami a legjobban fekszik neki - középpálya jobb oldala. Az Eibar ellen csak az utolsó fél órára dobnám be, hogy kicsit szokja a játékot azért. Remélem Lucho olvassa a fórumot, mondom neki a tuti tippeket.. :mrgreen:

Amúgy remélem sérülékenységében nem a bátyjára ütött, bár a mostani alapján nem vagyok túl bizakodó, már vagy 1 hónapja ezzel szenved.. :? Transfermarkton megnéztem, tavaly 5 meccsre nem nevezte csak Lucho - gondolom azokon sérült volt -, előtte évben 6-ot hagyott ki összesen, úgyhogy azért talán csak nem olyan porcelán lábú..
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.10.16. 17:22:13

Combsérülése volt. Elvileg megkapta a "zöld lámpát" az orvosi stábtól és bevethető lesz az Eibar ellen. Mondjuk lehet, hogy még pihentetni fogja Enrique és majd az Ajax ellen tér vissza.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.10.13. 17:10:06

Tényleg nem lehet tudni semmit arról, hogy neki most milyen sérülése van?
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.04. 23:24:17

Official: Rafinha suffered a new thigh injury during training this morning, it's not clear for how long he will be out
szuper... remélem az eibar ellen már bevethető lesz.
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.10.04. 21:19:42

Sajnos Rafinha eddig nagyon nem találja a helyét,meg sérült is volt ugye így én eddig nem igazán hiányolom...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.10.04. 21:13:35

ez mondjuk leginkább a sérülése miatt van.
az ő játékperceiért speciel pont nem aggódom, ha végre egészséges tud maradni akkor kapni fogja a perceket, ebben biztos vagyok.
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.10.04. 21:10:02

Szegény srác még annyit sem játszik mint Bartra. :( Pedig a fontos meccseken sokkal inkább őt hoznám be cserének, mint Pedro-t vagy Xavi-t.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.30. 14:27:03

Kár, hogy ma nem lesz, akaszthatott volna ma is egy ilyet.. :mrgreen:

Amúgy nem tudja valaki, hogy mikor épül végre fel? Jó lenne már ha visszatérne, kéne neki a játékperc a formába lendüléshez..
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.18. 18:47:09

hajnesz írta:Nálam a lényeg,hogy mikor passzol az aktuális középpályás, annak a labdának legyen szeme(Igen,Chino,itt félreértettél engem,mert ez a labda lehet eladott is, nem az a lényeg,hanem az "ötlet",ahova be akarta rúgni az üresbe,stb. Például Samper belöbbölt labdája a védők mögé,mikor centiken múlott,hogy eléri-e a védő,vagy sem). Lényegében Rafinhában,mint írtam benne vannak az ilyen labdák, csak nem pontosak általában, s ez az ami engem zavar.

Na ezt most nem egészen értem, ha elsősorban az ötlet a fontos - ami Rafinhánál elvileg megvan -, és nem a pontosság, akkor miért zavar, ha néha pontatlanok az ilyen labdái? Meg amúgy azt se tudom, hogy miből szűrted le, hogy ezek rendre pontatlanok, az eddigi 2 meccsén középpályásként volt emlékeim szerint 4 ilyen passza, amiből 3 pontos volt.
hajnesz írta:Másrész a középpályás dolga,hogy szabja a játékunk,ő van az előtérben támadások épitése terén, ezért kell neki meghúzni a váratlant(védők mögé bepasszolt labda,oldalforditás,stb.), amiben azért lehetne jobb Raf.
Erre meg szintén annyit tudok mondani, hogy eddig 90 percet nem játszott összesen nálunk középpályásként.. Még a bátyó se úgy kezdte, hogy rögtön megragadta a karmesteri pálcát, és ő szabta a fazonját a támadásainknak - kivéve amikor a Kupában debütált a Sevilla ellen. :D De amúgy az tény, hogy lehetne jobb benne, de hát éppen ez a lényeg, hogy ő még egy fiatal játékos, akinek fejlődnie kell a játék minden elemében, nem lehet tőle elvárni, hogy rögtön mindenben pro legyen - vagy ha ezek az elvárások, akkor nem lesz sok ifi, akiben nem fogsz csalódni.

És most ne érts félre, én nem kötözködni akarok - még ha úgy is tűnik :D -, csak ezeket az indokokat tényleg nem értem.. Rafinha egy tehetséges fiatal irányító, ehhez mérten kellene kezelni.. Nem lehet tőle szerintem elvárni, hogy ő legyen már idén a középpályánk ura, elég ha jól száll be a meccsekbe, és teremt néhány helyzetet, amik eddig rendre megvoltak - még most is, amikor csak 10 percre állt be. Tegnap meg ennél nemigen szállhatott volna be jobban a meccsbe, még Ini se tudta felpörgetni a csapatot..

Azt meg már halkan jegyzem meg, hogy eddig 10 percet játszott az igazi posztján, szóval kicsit korai még komoly következtetéseket levonni róla szerintem..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.18. 16:11:17

[quote="hajnesz"
Nem bántasz meg, mert mindenkinek van saját véleménye :wink:
Nem akarok nagyon belebonyolódni,mert látszólag senki nem ért egyet velem(vagy csak nem szólnak). Mikor egy fiatal tag (legyen most Rafinha,vagy Róbert,lényegtelen) passzol a meccsen 100at, és meccs után leírják,hogy csak kettő volt rossz passz. Lehet,hogy a maradék 98ból 60 ment Bartrának,vagy Piquének, a maradék meg Xavinak/Ininek. A 2 rossz pedig Messinek ment volna,csak épp nem ért célba. Ez tudom nagy sarkítás,csak azt akartam kiemelni,hogy ezek a statisztikák engem ezért nem nagyon érdekelnek.
Nálam a lényeg,hogy mikor passzol az aktuális középpályás, annak a labdának legyen szeme(Igen,Chino,itt félreértettél engem,mert ez a labda lehet eladott is, nem az a lényeg,hanem az "ötlet",ahova be akarta rúgni az üresbe,stb. Például Samper belöbbölt labdája a védők mögé,mikor centiken múlott,hogy eléri-e a védő,vagy sem). Lényegében Rafinhában,mint írtam benne vannak az ilyen labdák, csak nem pontosak általában, s ez az ami engem zavar. Másrész a középpályás dolga,hogy szabja a játékunk,ő van az előtérben támadások épitése terén, ezért kell neki meghúzni a váratlant(védők mögé bepasszolt labda,oldalforditás,stb.), amiben azért lehetne jobb Raf. Robi ezért teljesen elveszett nekem,mert benne ezekből a tulajdonságokból kb semmi sincs,csak azok a sehová nem vezető oldalpasszok.
Szóval rövidre fogva: Nem azt várom el tőle,hogy passzoljon 100%ban,adjon 3gólpasszt meccsenként,messze se. Csak azt,hogy legyenek meghatározó labdái egy meccsen(gólpassz,oldalforditás, inditás, bepassz,lövőcsel,stb sorolhatnám mivel lehet megváltoztatni a játék menetét),valamint szabja a játékunkat(hamár középpályás,logikus),s ne legyen lusta,beképzelt,mint Deu(Rafinha nem az,sőt!). Ha ezeket teljesíti egy játékos, nekem már elfogadható![/quote]

Nem értettelek félre. Nem is statisztikákkal jöttem és nem is a átlag passzpontosságával, mert nem is az volt a jellemző. Az a kritika amit írtál, szinte szóról szóra Sr-re érvényes. Rafinha-nak 10 perc alatt több előrepassza volt, mint Xavinak és SR-nak és Robertonak együttvéve. Sandronak is ő adott olyan labdát, amivel szinte ziccerbe került csak nem jó megoldást választott. A lényeg, hogy abszolut nem az alibi játék volt a jellemző rá és igen, figyelembe kell venni, hogy össz-vissz 3 tétmeccsen játszott eddig itt (nem is egész meccseket).
Egyértelmű, hogy ilyenkor még visszafogottabb egy játékos, többször választ biztosabb megoldást, mint mondjuk egy Iniesta aki itt van több, mint 10 éve és természetes, hogy jobban belemegy a rizikósabb játékba.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.09.18. 15:58:39

Chino írta:
hajnesz írta:Félreértés ne essék,én is szeretném,hogy egy jó játékos legyen belőle, de a szezon előtt,valamint az első néhány meccsen túlzónak éreztem a hypeot körülötte. Attól,hogy EGYELŐRE szerintem kevés a játéka,még lehet belőle Iniesta 2.0, csak épp sok kell még ahhoz. És igen,elvárom,hogy egy Barca középpályás labdáinak szeme legyen, fiatal,vagy sem,lényegtelen. Ez látszólag megvan benne,de sokszor pontatlan még, és általában rossz megoldást választ.
Más dimenzió,mint Róbert, de úgy érzem,hogy pl egy Real ellen,ha lesérül valamelyik kp nem tudná lehozni a megfelelő szintet.
Montoyás részhez pedig: Szerintem én szeretném a legjobb,hogy befusson ő és Bartra,mert kell,mint egy falat kenyér a fiatal hátvéd, de mikor rossz,azt el kell ismerni. Támadójátékban kuka volt, ha emlékeztek a Villareal első beadására a 2.percben akkor úgy elfutottak mellette,mintha ott se lett volna. Ezt nem szabad hagyni. Persze aztán a meccs többi részében szerzett pár labdát, de mi lett volna itt,ha a beadást befejelik? Mindenki őt szidná,hogy nem Barca szint,stb.
Szerintem ezzel leírtad a lényeget. Nem akarlak megbántani, de ez iszonyú nagy baromság. Nagyítóval kellene keresni azokat a játékosokat, akiknek ennyi lehetőséggel az elvárásaidnak megfeleljenek. Jó példa Fabregas, aki klasszis játékosként érkezett ide és ő sem nagyon villogott olyan szinten amit te leírtál.
Már előre félek a véleményedtől azokról a játékosokról fel fognak majd kerülni. Az előszezont is beleértve szinte sosem játszott a helyén. Volt többször árnyékék, szélső. A kp-n minimális lehetőséget kapott, akkor is inkább Ini helyén, ahol egyáltalán nem volt rossz.
Most kapott 10 percet az igazi posztján, ahonnan osztott azért jó labdákat. Belevezette a védőkbe? Messi, Neymar, Ini? Többnyire ugyanígy, pedig jóval több lehetőségük volt.
Nem azt mondom, hogy minden megoldása jó volt, de minden hibájára volt legalább ugyanannyi. a fentebb említett triónak, akik zseniális játékosok nagy tapasztalattal is hasonlóan jön ki. Nem láttam statisztikát, de meg lehet nézni Messinek vagy Ininek hány labdavesztése, rossz megoldása volt.
Ha te minden játékos felé ilyen elvárásokat támasztasz már megmondom, hogy sok csalódás fog érni.
Munir mit csinált a meccsen. Neki sem volt sok maradandó megmozdulása, mégsem küldenék el.

Montoya pedig kb. 15 meccsel ezelőtt játszott tétmeccsen. Támadásban kuka volt. Mégis kiosztott két gólpassz értékű labdát, csak ez mondjuk elkerülte a figyelmedet.
Nem bántasz meg, mert mindenkinek van saját véleménye :wink:
Nem akarok nagyon belebonyolódni,mert látszólag senki nem ért egyet velem(vagy csak nem szólnak). Mikor egy fiatal tag (legyen most Rafinha,vagy Róbert,lényegtelen) passzol a meccsen 100at, és meccs után leírják,hogy csak kettő volt rossz passz. Lehet,hogy a maradék 98ból 60 ment Bartrának,vagy Piquének, a maradék meg Xavinak/Ininek. A 2 rossz pedig Messinek ment volna,csak épp nem ért célba. Ez tudom nagy sarkítás,csak azt akartam kiemelni,hogy ezek a statisztikák engem ezért nem nagyon érdekelnek.
Nálam a lényeg,hogy mikor passzol az aktuális középpályás, annak a labdának legyen szeme(Igen,Chino,itt félreértettél engem,mert ez a labda lehet eladott is, nem az a lényeg,hanem az "ötlet",ahova be akarta rúgni az üresbe,stb. Például Samper belöbbölt labdája a védők mögé,mikor centiken múlott,hogy eléri-e a védő,vagy sem). Lényegében Rafinhában,mint írtam benne vannak az ilyen labdák, csak nem pontosak általában, s ez az ami engem zavar. Másrész a középpályás dolga,hogy szabja a játékunk,ő van az előtérben támadások épitése terén, ezért kell neki meghúzni a váratlant(védők mögé bepasszolt labda,oldalforditás,stb.), amiben azért lehetne jobb Raf. Robi ezért teljesen elveszett nekem,mert benne ezekből a tulajdonságokból kb semmi sincs,csak azok a sehová nem vezető oldalpasszok.
Szóval rövidre fogva: Nem azt várom el tőle,hogy passzoljon 100%ban,adjon 3gólpasszt meccsenként,messze se. Csak azt,hogy legyenek meghatározó labdái egy meccsen(gólpassz,oldalforditás, inditás, bepassz,lövőcsel,stb sorolhatnám mivel lehet megváltoztatni a játék menetét),valamint szabja a játékunkat(hamár középpályás,logikus),s ne legyen lusta,beképzelt,mint Deu(Rafinha nem az,sőt!). Ha ezeket teljesíti egy játékos, nekem már elfogadható!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.18. 15:35:07

hajnesz írta:Félreértés ne essék,én is szeretném,hogy egy jó játékos legyen belőle, de a szezon előtt,valamint az első néhány meccsen túlzónak éreztem a hypeot körülötte. Attól,hogy EGYELŐRE szerintem kevés a játéka,még lehet belőle Iniesta 2.0, csak épp sok kell még ahhoz. És igen,elvárom,hogy egy Barca középpályás labdáinak szeme legyen, fiatal,vagy sem,lényegtelen. Ez látszólag megvan benne,de sokszor pontatlan még, és általában rossz megoldást választ.
Más dimenzió,mint Róbert, de úgy érzem,hogy pl egy Real ellen,ha lesérül valamelyik kp nem tudná lehozni a megfelelő szintet.
Montoyás részhez pedig: Szerintem én szeretném a legjobb,hogy befusson ő és Bartra,mert kell,mint egy falat kenyér a fiatal hátvéd, de mikor rossz,azt el kell ismerni. Támadójátékban kuka volt, ha emlékeztek a Villareal első beadására a 2.percben akkor úgy elfutottak mellette,mintha ott se lett volna. Ezt nem szabad hagyni. Persze aztán a meccs többi részében szerzett pár labdát, de mi lett volna itt,ha a beadást befejelik? Mindenki őt szidná,hogy nem Barca szint,stb.
Szerintem ezzel leírtad a lényeget. Nem akarlak megbántani, de ez iszonyú nagy baromság. Nagyítóval kellene keresni azokat a játékosokat, akiknek ennyi lehetőséggel az elvárásaidnak megfeleljenek. Jó példa Fabregas, aki klasszis játékosként érkezett ide és ő sem nagyon villogott olyan szinten amit te leírtál.
Már előre félek a véleményedtől azokról a játékosokról fel fognak majd kerülni. Az előszezont is beleértve szinte sosem játszott a helyén. Volt többször árnyékék, szélső. A kp-n minimális lehetőséget kapott, akkor is inkább Ini helyén, ahol egyáltalán nem volt rossz.
Most kapott 10 percet az igazi posztján, ahonnan osztott azért jó labdákat. Belevezette a védőkbe? Messi, Neymar, Ini? Többnyire ugyanígy, pedig jóval több lehetőségük volt.
Nem azt mondom, hogy minden megoldása jó volt, de minden hibájára volt legalább ugyanannyi. a fentebb említett triónak, akik zseniális játékosok nagy tapasztalattal is hasonlóan jön ki. Nem láttam statisztikát, de meg lehet nézni Messinek vagy Ininek hány labdavesztése, rossz megoldása volt.
Ha te minden játékos felé ilyen elvárásokat támasztasz már megmondom, hogy sok csalódás fog érni.
Munir mit csinált a meccsen. Neki sem volt sok maradandó megmozdulása, mégsem küldenék el.

Montoya pedig kb. 15 meccsel ezelőtt játszott tétmeccsen. Támadásban kuka volt. Mégis kiosztott két gólpassz értékű labdát, csak ez mondjuk elkerülte a figyelmedet.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.09.18. 15:13:38

Félreértés ne essék,én is szeretném,hogy egy jó játékos legyen belőle, de a szezon előtt,valamint az első néhány meccsen túlzónak éreztem a hypeot körülötte. Attól,hogy EGYELŐRE szerintem kevés a játéka,még lehet belőle Iniesta 2.0, csak épp sok kell még ahhoz. És igen,elvárom,hogy egy Barca középpályás labdáinak szeme legyen, fiatal,vagy sem,lényegtelen. Ez látszólag megvan benne,de sokszor pontatlan még, és általában rossz megoldást választ.
Más dimenzió,mint Róbert, de úgy érzem,hogy pl egy Real ellen,ha lesérül valamelyik kp nem tudná lehozni a megfelelő szintet.
Montoyás részhez pedig: Szerintem én szeretném a legjobb,hogy befusson ő és Bartra,mert kell,mint egy falat kenyér a fiatal hátvéd, de mikor rossz,azt el kell ismerni. Támadójátékban kuka volt, ha emlékeztek a Villareal első beadására a 2.percben akkor úgy elfutottak mellette,mintha ott se lett volna. Ezt nem szabad hagyni. Persze aztán a meccs többi részében szerzett pár labdát, de mi lett volna itt,ha a beadást befejelik? Mindenki őt szidná,hogy nem Barca szint,stb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.18. 14:13:34

MQuC írta:Palesz, félreértés ne essék, nem lehúzni és szidni akartam, csak kicsit ilyennek tűnt a beállása után. Persze lehet csak Ini mellett tűnt így. Szóval nincs gondom vele, sőt bírom.
Ezt nem csak miattad írtam, még tegnap fogalmazódott meg bennem - meg amúgy tőlem aztán lehúzni is lehet.. :D Csak tényleg nem értem, ez most olyan, minthogy a mostani Bilbao elleni meccs után Montoyat szidták páran.. Azt se értettem, úgyhogy annak is hangot adtam. :D

Amúgy szerintem sem volt jó meccse, mielőtt azt hinné valaki. De sokan voltak rosszabbak nála, ezért nem értem, hogy miért ő lett külön kiemelve többeknél is.

VEB, te meg nagyjából leírtad az én véleményemet is róla, nincs akkora tehetség mint Thiago, de alázatosabbnak tűnik. Reméljük a papa megelégedett 1 Alcantara fiú eltávolításával, és a másikat meghagyja nekünk..
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.18. 14:06:17

Palesz, félreértés ne essék, nem lehúzni és szidni akartam, csak kicsit ilyennek tűnt a beállása után. Persze lehet csak Ini mellett tűnt így. Szóval nincs gondom vele, sőt bírom.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.18. 13:57:35

bár sokat még nem játszott itt, azért már most látni h nincs olyan szinten mint a tesó. ellenben ő inkább tűnik csapatembernek, aki ha kell védekezik, ha kell lelátózik. kicsit olyan fabregas vs rakitic feeling az egész
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése
cron