Jeremy Mathieu

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány pontra értékeled az idei szezonját?

1
3
7%
2
2
4%
3
2
4%
4
2
4%
5
8
17%
6
5
11%
7
16
35%
8
6
13%
9
0
0 szavazat
10
2
4%
 
Szavazatok száma: 46
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.15. 19:39:00

Ebben továbbra sem értünk egyet, mert nagy ugrás ez neki és Mathieu meg bizonyított. Itt is azt tudom mondani mint egy másik párharcban, hogy nincs ok hú de nagy váltásra.

És a válogatottat meg ha jól rémlik pont felhoztad ellene, hogy a sérülése ellenére sem játszott. Aztán ugye meg mégiscsak be kellett már tegyék.

Én Mathieuben jobban bíznék, mert azt nem lehet rá mondani, hogy nem képes stabil jó teljesítményre, akkor az első évét "átaludtátok". :D Jelenleg Mathieu jobban illik a játékunkba lévén, ismeri is a játékunkat és esetleg szezon végére változhatnak szerepek, de addig nem látom értelmét, mert Jeremyt jobb játékosnak is tartom jelenleg.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.08.15. 17:41:48

Bob_Marley írta:Umtiti hosszútávra vettük pont amiatt hogy Mascherano és Mathieu idősödik, nem hiszem hogy azért hogy már most játsszon és ilyet nem is mondott senki, hogy záros határidőn belül.22 éves a "semmiből" jött, nagyon is idő kell neki. Tehetséges és jó felépítésű ő is, de nekem heppem hogy a védelemben pláne nem cserélgetünk csak úgy ki idegenekre embereket. És Umtiti aztán abszolút idegen test még, nyelvről nem is beszélve.

Helyezkedéssel pedig tudja Mathieu kompenzálni, vannak hibái, de nagyon rá vagytok szállva. Rohadt fontos egy ilyen ember, akire mindig lehet számítani, mert igen aláírom nem volt tökéletes előző éve, de nem hiszem hogy 1 év alatt ennyit fordult volna a világ. Sérülés közbeszólt, megingások, válogatottban is össze-vissza tolta. Fejben megzavarhatták ezek a dolgok, de így is volt nem egy meccs mikor azt hozta, amit kell és bőven lehet rá számítani. Kell tudja hozni ezt konstans és nem lesz gond, ahogy előtte nem volt vele gond, úgy ezért kell szorítani, hogy ez visszatérjen és olyan játékot hozzon mint pl a Sevilla ellen a kupadöntőben, az az igazi Mathieu. Blokkol, ütközik, szerel, kapar, megsemmisít. :D
Nem hiszem, hogy akkora cserélgetés harmadik és negyedik "számú" játékost. Ha a kezdőbe követelnénk az már más tészta, de a cserekérdés szintúgy.
Amellett én nem tartom Matyit olyan embernek, aki stabil és mindig lehet rá számítani. Főleg, hogy folyamatosan benne van a hibafaktor.
Nincs vele személyes problémám, számomra a csapat érdeke az első, pont ezért gondolom úgy, hogy az lenne az ideális Umtiti lenne Masch és Piqué cseréje. Arról nem is beszélve, hogy a négy kh-ból 2 már bőven benne van a korban, jó lenne, ha jövőre már komolyan lehetne számolni Umtitivel, ahhoz pedig nem az az út tűnik a legideálisabb, hogy csak epizódszerepet kap.

Harmadik számú kh-ként is bőven lehet tanulóév neki. Azt sem lehet mondani, hogy a tapasztalatlansága komoly hátrány lenne, mert jó néhány szezon áll már mögötte, a válogatottról nem is beszélve, ahol Matyi kapott néhány barátságos meccset, Umtiti pedig lehozott 3 iszonyatosan komoly mérkőzést, nem is akármilyen teljesítménnyel.

Ha már Marquinhosokban meg hasonlókban gondolkoztunk, azt jelenti, hogy komolyan vették a poszt igazolását és arra nem 800-900 percre szánnak embert.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.15. 16:10:07

Umtiti hosszútávra vettük pont amiatt hogy Mascherano és Mathieu idősödik, nem hiszem hogy azért hogy már most játsszon és ilyet nem is mondott senki, hogy záros határidőn belül.22 éves a "semmiből" jött, nagyon is idő kell neki. Tehetséges és jó felépítésű ő is, de nekem heppem hogy a védelemben pláne nem cserélgetünk csak úgy ki idegenekre embereket. És Umtiti aztán abszolút idegen test még, nyelvről nem is beszélve.

Helyezkedéssel pedig tudja Mathieu kompenzálni, vannak hibái, de nagyon rá vagytok szállva. Rohadt fontos egy ilyen ember, akire mindig lehet számítani, mert igen aláírom nem volt tökéletes előző éve, de nem hiszem hogy 1 év alatt ennyit fordult volna a világ. Sérülés közbeszólt, megingások, válogatottban is össze-vissza tolta. Fejben megzavarhatták ezek a dolgok, de így is volt nem egy meccs mikor azt hozta, amit kell és bőven lehet rá számítani. Kell tudja hozni ezt konstans és nem lesz gond, ahogy előtte nem volt vele gond, úgy ezért kell szorítani, hogy ez visszatérjen és olyan játékot hozzon mint pl a Sevilla ellen a kupadöntőben, az az igazi Mathieu. Blokkol, ütközik, szerel, kapar, megsemmisít. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.08.15. 16:00:42

Bob_Marley írta:Francia forradalom van kialakulóban kérdés kit fejeznek le. :D Szerintem Matyinak most még nem kell félnie, Umtitinek ez tanulóév, s igen a tavalyi szezonja nem úgy sikerült mint az előtte levő, de én nem aggódok miatta. Testi ereje továbbra is hibátlan és nagy szükség van erre. Kerüljék el a sérülések és továbbra is hasznos tagja lehet a csapatnak. Nálam ő továbbra is az első számú beugró hátvéd jelölt.
Nálam egy tanulóév ebben az esetben nem igazán azt jelenti, hogy kap néhány meccset a kupában meg talán egy-két bajnokit. A testi ereje pedig egy dolog, de úgy fordul, mint egy anyahajó és az futja le aki nem szégyelli. Ráadásul nem tudja úgy helyezkedéssel kompenzálni. Maschot például testi erőben mindkét francia felülmúlja, mégis az argentin a stabil kezdő. Erről ennyit.
Ha már vettünk valakit, akit záros határidőn belül elvileg első számúnak szánunk (Masch se lesz már fiatalabb) -ráadásul amennyit láthattunk eddig tőle pl. a válogatottban elég meggyőző- akkor nem hiszem, hogy az a logikus, hogy berakjuk negyedik számúnak, aztán kap max. 700-800 percet.
Matyi megfelel negyedik számúnak, kupameccseken, sérülés/rotálás esetén van egy megfelelő 4. számú emberünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.15. 15:37:07

Francia forradalom van kialakulóban kérdés kit fejeznek le. :D Szerintem Matyinak most még nem kell félnie, Umtitinek ez tanulóév, s igen a tavalyi szezonja nem úgy sikerült mint az előtte levő, de én nem aggódok miatta. Testi ereje továbbra is hibátlan és nagy szükség van erre. Kerüljék el a sérülések és továbbra is hasznos tagja lehet a csapatnak. Nálam ő továbbra is az első számú beugró hátvéd jelölt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.08.15. 15:28:06

palesz77 írta:Mutet utan a vadlija serult meg, semmi koze annak a beavatkozashoz, vagy az elozo serulesehez.

Cserekent gyatra, baloson nem jo, de kozepen egy biztos szintet hoz, kelleni fog o jovore, mert hosszu a szezon. Az eladasarol sincs szo, meg 1-2 evet tuti marad a bagos. Szerintem csak az utan fognak elvalni a klubbal az utjaik, miutan egy uj kh - remelhetoleg Umtiti - bevalik, es nyugodtan lehet mast is igazolni/felhozni, mert vannak biztos emberek. De addig jo az oreg a haznal.

Nem rosszindulatból mondom, de ez a hoz egy biztos szintet is már inkább egyfajta skatulya. Tavaly sem volt azért a legbiztosabb pont, ha az előszezont nézzük pedig minden meccsen volt legalább 2 ordító hibája, ami hátul végzetes. Ráadásul már a balosra is van biztos csere, így olyan mobilisnak sem kell lennie. Nem mellesleg mindjárt 33 éves, ami egy top kh-nál nem vészes, de a francia azért távol áll ettől. Nagyon remélem, hogy azért Umititi előtte lesz, ha már őt hoztuk annak a bizonyos kh igazolásnak, Piqué meg Masch alap. Negyedik számúnak még OK, de előrébb nem örülnék neki.
(ez személyes vélemény, de inkább Marlont nézném szívesebben egy-egy kupameccsen, vagy sérülések esetén, nagyon meggyőző volt az előszezonban)
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.15. 13:58:33

Sajnálom a palit, mert jól tolta és mostanában nem igen van szerencséje, sérülést sérülés követ. :?
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.08.15. 13:14:36

Official: Mathieu will miss 3 weeks to due to torn femoral biceps in his right leg
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.07.12. 21:24:26

Értem,azt hittem,hogy a két sérülése egymásból fakadt.
De ettől függetlenül engem aggasztanak a sérülései.
De ha valaki marad még mindig Ő mint Vermaelen.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.12. 21:17:10

Mutet utan a vadlija serult meg, semmi koze annak a beavatkozashoz, vagy az elozo serulesehez.

Cserekent gyatra, baloson nem jo, de kozepen egy biztos szintet hoz, kelleni fog o jovore, mert hosszu a szezon. Az eladasarol sincs szo, meg 1-2 evet tuti marad a bagos. Szerintem csak az utan fognak elvalni a klubbal az utjaik, miutan egy uj kh - remelhetoleg Umtiti - bevalik, es nyugodtan lehet mast is igazolni/felhozni, mert vannak biztos emberek. De addig jo az oreg a haznal.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.07.12. 21:03:58

Sokan még mindig számolnak Mathieu-vel.
Megsérült,megműtötték újra mesérült
Én kockázatosnak tartanám még cserének is
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.28. 21:41:58

Veidt_madridista írta:
LG írta:de még Sakho sem alapkezdő a Liverpoolban.
Hat miota ott van Klopp azota eleg kezdo volt az a Lovren-Sakho duo (nehany meccstol eltekintve, ahol Toure tolta vagy pihentette a kulcsembereket az EL donto elott)
+ sérült is volt, de ettől még azt hiszem, a hsz-em lényege igaz: egy top klub játékosa még akkor is simán lehet egy erős válogatott kerettagja (sőt akár kezdő is), ha klubjában nem alapkezdő. A francia és a spanyol válogatottba is kerültek be olyan játékosok, akik nálatok, vagy nálunk nem alapkezdők. (Matyi és Varane ilyen lett volna, spanyolban Bartra, Isco, Lucas Vázques)
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.05.28. 21:27:13

LG írta:de még Sakho sem alapkezdő a Liverpoolban.
Hat miota ott van Klopp azota eleg kezdo volt az a Lovren-Sakho duo (nehany meccstol eltekintve, ahol Toure tolta vagy pihentette a kulcsembereket az EL donto elott)
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.28. 21:16:42

zola8787 írta:Nagyon sajnálom szegényt, egyik kedvencem a csapatban, akárki-akármit mond, nálunk is jól teljesít és valószínűleg az utolsó nagy tornája lehetett volna. Az mondjuk elég gáz, hogy azért vitték be a válogatottba, mert a Barcelonában játszik és ne mondjátok, hogy nem így van, mert a Valencában még jobb volt, mint itt nálunk.

Elég vicces:

- amikor idejött, nagyon sokan szidták, hogy béna, drága, öreg, cigis, nem kell ide

- szinte mindenki a francia válogatottat mondja a legnagyobb esélyesnek az EB-n

- és most kivagyunk borulva, mert valószínűleg kezdő lett volna a srác a francia válogatottban

- szóval a legtöbben úgy látták, hogy ő gyenge ide, viszont a "legjobb" európai válogatottból való kiesése nagy érvágás

:mrgreen:
Nagyon egyszerű a helyzet: a legerősebb sztárcsapatok, mint a Barca, Real, Bayern, még erősebbek a legerősebb válogatottaknál is. Varane is valszeg kezdő lett volna, pedig a Realban csak 3. számú, de még Sakho sem alapkezdő a Liverpoolban.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.05.28. 20:00:52

Nagyon sajnálom szegényt, egyik kedvencem a csapatban, akárki-akármit mond, nálunk is jól teljesít és valószínűleg az utolsó nagy tornája lehetett volna. Az mondjuk elég gáz, hogy azért vitték be a válogatottba, mert a Barcelonában játszik és ne mondjátok, hogy nem így van, mert a Valencában még jobb volt, mint itt nálunk.

Elég vicces:

- amikor idejött, nagyon sokan szidták, hogy béna, drága, öreg, cigis, nem kell ide

- szinte mindenki a francia válogatottat mondja a legnagyobb esélyesnek az EB-n

- és most kivagyunk borulva, mert valószínűleg kezdő lett volna a srác a francia válogatottban

- szóval a legtöbben úgy látták, hogy ő gyenge ide, viszont a "legjobb" európai válogatottból való kiesése nagy érvágás

:mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.28. 19:29:19

jah így már értem, kösz :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.28. 19:09:47

visca el barca írta:
LG írta:Nem 100 százalék, hogy megnehezíti a későbbi életét, de a meniszkusz hiánya jelentős növeli a porckopás kockázatát, akinek eltávolítják nem javasolnak olyan sportokat, mint a labdarúgás, főleg nem ezen a szinten. A csapat orvosai nem véletlenül javasolták a visszavarrást.
én már semmit nem értek. előzőleg milyen baja volt? mert most mindehol azt olvasom, hogy tegnap a vádlija sérült meg.
Meniszkusz (gyűrűporc) szakadása volt, és eltávolították a térdéből.
Nem erre sérült rá, de úgy gondolom, lehet hozzá köze, hisz a rehab miatt biztos jól meg lettek terhelve az izmai. Rafinhánál is volt ugye egy kisebb izomsérülés a visszatérése után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.05.28. 18:57:34

visca el barca írta:én már semmit nem értek. előzőleg milyen baja volt? mert most mindehol azt olvasom, hogy tegnap a vádlija sérült meg.
Most nem az előző sérülése jött ki, csak baromi szerencsétlen volt. Amit én írtam, az arra szólt, hogy ha nem kockáztat, akkor is kihagyja az EB-t, de akkor nem állna fenn az a lehetőség, amit írt LG.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.28. 18:53:22

LG írta:Nem 100 százalék, hogy megnehezíti a későbbi életét, de a meniszkusz hiánya jelentős növeli a porckopás kockázatát, akinek eltávolítják nem javasolnak olyan sportokat, mint a labdarúgás, főleg nem ezen a szinten. A csapat orvosai nem véletlenül javasolták a visszavarrást.
én már semmit nem értek. előzőleg milyen baja volt? mert most mindehol azt olvasom, hogy tegnap a vádlija sérült meg.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.05.28. 18:36:43

Ejj, Matyi, ezért nem érte meg kockáztatni. Jobbulást!
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.28. 18:28:05

visca el barca írta:
palesz77 írta:Baromira sajnálom, mert így ha belegondolunk, a Spanyol Kupáért nehezítette meg jelentősen az 50-es éveit..
nyilván ha olyan szintű lett volna a korábbi sérülése, hogy tényleg megnehezíti a későbbi életét, akkor a komolyabb bevatkozást végezteti el. ennyire csak nem lehet hülye.
Nem 100 százalék, hogy megnehezíti a későbbi életét, de a meniszkusz hiánya jelentős növeli a porckopás kockázatát, akinek eltávolítják nem javasolnak olyan sportokat, mint a labdarúgás, főleg nem ezen a szinten. A csapat orvosai nem véletlenül javasolták a visszavarrást.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.05.28. 15:57:38

Szegény Matyi :( :(

Jobbulást neki, szegény eléggé megjárta, nem kicsit lehet maga alatt :|

Azért az ironikus, hogy főleg az EB miatt bevállalta a kockázatot és az egyszerűbb beavatkozást, aztán pont az EB előtt sérül le megint...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.05.28. 15:37:35

palesz77 írta:Baromira sajnálom, mert így ha belegondolunk, a Spanyol Kupáért nehezítette meg jelentősen az 50-es éveit..
nyilván ha olyan szintű lett volna a korábbi sérülése, hogy tényleg megnehezíti a későbbi életét, akkor a komolyabb bevatkozást végezteti el. ennyire csak nem lehet hülye.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.28. 15:29:30

Nagyon szerencsétlen így, ráadásul szerintem el kellett volna a rutin, mert talán ez a francia válogatott legnagyobb ellenfele hogy mennyire tudják elviselni a nyomást. És egy sokat megélt Mathieu segítség lett volna még ha nem is játszik,d e az öltözőnek mindenképp. Egy Umtiti még ezen a szinten csecsemő. De legalább ki tudja magát pihenni Matyi.
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.05.28. 15:21:48

Nagyon sajnálom. Ő tényleg mindent megtett. Nagyon megérdemelte volna.
Lezárt