Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.05.13. 21:24:29

davi10 írta:Mostantól nyugodtan szóljatok rám, ha megkérdőjelezem, hogy a mester miért küldi ki a "gála" kezdőnket a kiscsapatok ellen is vagy miért nem pihenteti Messit.
Ja, mert az nem az edző sara, hogy Messi nélkül gyakorlatilag egy értelmes helyzetünk se volt 37 perc alatt.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.13. 21:19:49

Mostantól nyugodtan szóljatok rám, ha megkérdőjelezem, hogy a mester miért küldi ki a "gála" kezdőnket a kiscsapatok ellen is vagy miért nem pihenteti Messit.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.05.07. 23:57:37

Cestus írta:
Samper írta:Azt pedig, hogy Valverde mit akar, nem tudhatjuk, mert lenyilatkozta, hogy az adott kerethez alkalmazkodott.
Várjuk meg a nyarat, remélhetőleg a keret Valverde szájíze szerint átalakul, és az hozhat pozitív változásokat.
Lehet, hogy Messiékhez kellett alkalmazkodnia, és miattuk nem játszatott még defenzívebb focit. De a nyáron hoz 3 favágót a Bilbaoból. :mrgreen:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.07. 22:31:58

Cestus írta: Várjuk meg a nyarat, remélhetőleg a keret Valverde szájíze szerint átalakul, és az hozhat pozitív változásokat.
Na és a szent teheneink?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.07. 21:43:42

Samper írta:Azt pedig, hogy Valverde mit akar, nem tudhatjuk, mert lenyilatkozta, hogy az adott kerethez alkalmazkodott.
Várjuk meg a nyarat, remélhetőleg a keret Valverde szájíze szerint átalakul, és az hozhat pozitív változásokat.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.05.07. 21:25:00

Enrique írta:...
Részben egyet értek. De azt nem gondolom, hogy ezzel a kerettel nem lehetett volna nézhetőbb focit játszani, azért olyan játékosokkal, mint Messi, Suarez, Inieta, Coutinho, Dembelé, SR, Busquqets, Alba, Rakitic, Paulinho valahol elvárás is lenne.

Lehet gondolkozni azon, hogy mi lesz ha nem lesz Messi. De még itt van, és most kéne a lehető legtöbbet kihozni belőle. Ez pedig az utóbbi 3 évben egyértelműen nem történt meg. A kiöregedő CR idén jó eséllyel megelőzi Aranylabdákban, a portugál csapata pedig valószínűleg 5 év alatt a 4. BL-t fogja behúzni, egy (szerintem) gyengébb kerettel, mint a miénk.

Nagyon szép eredményeket értünk el, de úgy gondolom, messze nem sikerült kimaximalizálni a lehetőségeinket, ebben a csapatban több volt.

Valverdének egyelőre bizalmat szavazok, de jövőre igenis is attraktívabb játékot várok el tőle, és azt, hogy építse be Coutinhot és Dembelét, mert ez utóbbi is igencsak nyögvenyelősen megy.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.07. 21:04:19

Aki élvezni akarja a focit, az még véletlenül se ragadjon le egy csapat mellett, hanem nézze az aktuálisan legszebb focit játszó csapat meccseit - ha talál ilyet. Nekem t Messi idén is produkált időnként olyat, hogy elámultam. Azt pedig, hogy Valverde mit akar, nem tudhatjuk, mert lenyilatkozta, hogy az adott kerethez alkalmazkodott. Messit illetően pedig ő játszatta először teljesen kötetlenül. Abban nem tudtam követni a logikáját, hogy miért nem játszatta többet Dembelét és Semedot - de valami oka lehetett. És hát a Roma visszavágón hamarabb észre vehette volna, hogy így ebből baj lesz.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.05.07. 19:30:37

Azért elég komoly ilyeneket olvasni itt is, és a FB-on is Valverdével kapcsolatban, mint hogy nézhetetlen a játék, el kéne küldeni, betelt a pohár... Hát emberek, 2 rohadt kupát nyertünk már, lehet, hogy meglesz a veretlen ismétlem, V E R E T L E N szezon, mindez úgy, hogy augusztusban amiatt tapsikoltunk volna már, hogy ha valahogy, nehezen, bárhogyan, de megvan 1 kupa. Tökmindegy melyik, tökmindegy hogyan. Akkor,

amikor a semmiből elhúzott Neymar a vezetőség hitegetése mellett,
amikor olyanokkal kellett/lehetett "alternatívaként" számolnia EV-nek, mint Gomes, Deulofeu, Arda, Dinnye,
amikor idehozták Dembélét tűzoltásnak, hogy valahogy majd csak beépíti, aztán mikor fél évre ledöglött és ez nem ment,
amikor Paulinho miatt rajtunk röhögött a fél világ...

Vannak nehezebb meccsek? Igen. Van, mikor rosszul megy a játék és "nézhetetlen"? Igen. De ha a mérce és álom lehet is a Pep-féle űrfoci, az elvárásokat tessék már a kerethez, a körülményekhez és a jelenhez alakítani, ne ahhoz az időszakhoz. Nem lehet elvárás a triplázás minden évben, mikor 100 év alatt 2x sikerült. Nem lehet elvárás a mindig szép játék, mert ezt a sportot a látvány mellett eredményekre IS játsszák. Nem lehet az edzőtől elvárni, hogy Pep legyen, mert nem az, főleg, ha nem (csak) az általa kért emberekkel kell dolgoznia. Nem lehet elvárni, hogy ez a csapat űrfocitikitakázzon, mikor nincs kikkel.

VeB gondolatát továbbfűzve: mi lesz akkor, ha visszavonul Messi is, visszaesik a játék, jön egy 4. hely, BL nyolcaddöntő kiesés x évig? Ha ez most nézhetetlen és edzőcserét lebegtetünk, akkor azt hogyan fogjuk jellemezni? Én láttam azokat a meccseket, amikor igazán szenvedés volt, amikor 2002(?)-ben Xavi bevédett lövésével sikerült 1 nyamvadt pontot szerezni, alárendelt szerepben játszva az El Clásicón. Most nem ez van, most a BL triplára készülő Real Madrid ellen, bíró [auto_cenzúra] mellett is persze, de emberhátrányban majdnem sikerült nyerni...

Persze mindenkinek megvan a véleménye és ez jó, de azért én érdemesnek tartom végiggondolni kicsit nagyobb távlatokban is a helyzetet...
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.05.07. 19:00:30

visca el barca írta:
JimmyJump írta:...
állítom ha hoznánk a 8-2-es meccseket, de minden 5. fordulóban kikapnák és lenne egy nulla kupás szezon, Ti óbégatnátok itt először... :roll: az isten rakja meg, hogy nektek bazz soha semmi nem jó. a seggetek ki van nyílva 10 éve de mindig csak rinyálni tudtok, hogy brühühü ez nem jó, brühühü az nem jó. nem érdemeltek Ti lópélót sem. komolyan várom már hogy kifulladjunk úgy isten igazából és ez a sok rinyagép egyből lemorzsolódna a barcáról. sírjatok csak bazz, mást nem tudtok.
Ha fifában full magyarokkal hozom a Barcával az összes kupát amatőrön, nehogy már ezek ne csinálják meg a valóságban. Szégyen ez a csapat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.07. 18:54:30

JimmyJump írta:...
állítom ha hoznánk a 8-2-es meccseket, de minden 5. fordulóban kikapnák és lenne egy nulla kupás szezon, Ti óbégatnátok itt először... :roll: az isten rakja meg, hogy nektek bazz soha semmi nem jó. a seggetek ki van nyílva 10 éve de mindig csak rinyálni tudtok, hogy brühühü ez nem jó, brühühü az nem jó. nem érdemeltek Ti lópélót sem. komolyan várom már hogy kifulladjunk úgy isten igazából és ez a sok rinyagép egyből lemorzsolódna a barcáról. sírjatok csak bazz, mást nem tudtok.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Baltazar
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.04.18. 13:24:13

2018.05.07. 18:22:19

Mint szurkoló elismeréssel és köszönettel tartozom E.V.-nek. Azonban hiába a veretlenségi széria a játéknak, örömfocinak nem sok nyoma van. Megérdemli vagy sem, nem látszik, hogy jövőre kitudna hozna ennyit a csapatból.
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2018.05.07. 17:59:14

Számomra ez volt az utóbbi 15 év legkevésbé szórakoztató szezonja. Saccra az idegenbeli meccseink 80%-a lassú, indiszponált játékot hozott és hazai pályán is általában jó 30 percekre, félidőkre futotta csak, olyan igazi önfeledt gálából nem is tudom mennyit láttunk, de szerintem egy kéz elég megszámolni. Nagyon sokáig türelmes voltam, mert ugye nyáron mentálisan kicsit szétesett a csapat, aztán pedig a sok győzelem elhitette az emberrel, hogy rendben vagyunk és én is végig abban bíztam, hogy akkor most mi is nyerünk egyszer csúnyán, ahogy az már sokaknak sikerült, de Rómában sajnos tönkretettünk mindent.
Részemről a szezon tanulsága, hogy egyértelműen a szórakoztatás az első és nem a kupák, az hogy beírnak a klubhoz egy újabb strigulát szép dolog, meg büszkeség, de sokkal fontosabb, hogy azt az évi 100 órát amit meccsnézésre szánsz az életedből, hogyan éled meg, tudod-e élvezni, vagy csak muszájból végigszenveded és azt látod, hogy te a tv előtt jobban rápörögtél a dolgokra, mint a srácok a pályán.
Nem tudom Valverde mit fog tudni még hozzáadni ehhez a csapathoz, egy második évet mindenképpen megérdemel, de úgy érzem nem lesz ez egy hosszú házasság.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.07. 12:20:44

S.Agüero írta:
A négy ember összesen fut 10 kilométert egy meccsen.
Mondjuk ez bőven túlzás. :D Nem az a baj, hogy keveset futnak, hanem az, hogy azt lassan teszik meg. :D
Túloztam nyilván. :D

Szerk.: amúgy remélem, Ernő bá nem erőlteti a jövőben ezt a Roberto-Coutinho jobb szélt, mert védekezésben katasztrófa. Persze egy jó formában lévő Marcelo bárkit át tud játszani Ronaldóval/Bale-lel, de akkor is őrültség a védekezésben gyengébb Coutinho mögött még egy olyan játékost is szerepeltetni, aki nem védő.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.07. 12:15:30

A négy ember összesen fut 10 kilométert egy meccsen.
Mondjuk ez bőven túlzás. :D Nem az a baj, hogy keveset futnak, hanem az, hogy azt lassan teszik meg. :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.07. 11:28:35

Cseri írta:Klopp most honnan jött? Bajnok és kupagyőztes a csapat. Klopp mit ért el? ja van idén egy bl döntője... Hagyjuk már, idegbeteg, futóbolond csapatokkal,ez a keret nem arra való, semmi helye itt.
Nem hát, megnéztem volna, hogy Klopp a saját őrült fociját hogyan játszatta volna az idei gálaközéppályával, az Iniesta-Busquets-Rakitic-Paulinho sorral. :D A négy ember összesen fut 10 kilométert egy meccsen.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.05.07. 11:09:41

Klopp most honnan jött? Bajnok és kupagyőztes a csapat. Klopp mit ért el? ja van idén egy bl döntője... Hagyjuk már, idegbeteg, futóbolond csapatokkal,ez a keret nem arra való, semmi helye itt.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2018.05.07. 09:45:29

Nero. írta:Szerintem vele majdnem hogy garancia, hogy jovore is megnyerjuk a bajnoksagot.
Igen. Eközben pedig ez a real, úgy néz ki hogy legendás csapattá fog válni. :| Sanszos hogy most megnyerik a Blt, jövőre is ők az esélyesek, nem tudom hogy Ernesto milyen pluszt tud majd adni ennek a csapatnak. Azt azért valljuk meg hogy Valverde nem egy Guardiola vagy egy Klopp, ők mindig tudnak valami váratlant húzni. Én nem azt mondom hogy "Martinó szint" Ernő bá, de a mutatott játék alapján vannak kétségek vele kapcsolatban.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.06. 23:42:32

Szerintem vele majdnem hogy garancia, hogy jovore is megnyerjuk a bajnoksagot.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.06. 23:18:44

S.Agüero írta: Mit szerettél volna a piros után?
a szezonról beszélt, nem a meccsről.

holnap magyar érettségi, próbáld újra a szövegértési részt öcskös :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.06. 23:07:15

Subinho írta:Valverdének megköszönhetjük hogy még Tata Martinonál is nézhetetlenebb játékot játszat a csapattal. Megnyertük a Ligát, de igazán ez a liga az ősszel lett jó játékkal megnyerve, amikor még tudtak játszani, de szépen, fokozatosan átformálta a játékot Valverde, amit láthatunk az utóbbi hónapokban. Ha ez marad jövőre az elejétől fogva, biztos lehet mindenki, hogy nem lesznek kupák. Ezek a semmilyen döntetlenek nem elegek egy liga megnyerésére. Most is kellett hozzá a jó ősz! Köszönjük Mester, ezt szép játékot, amit játszik a csapat!
Mit szerettél volna a piros után?
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.06. 23:02:03

Valverdének megköszönhetjük hogy még Tata Martinonál is nézhetetlenebb játékot játszat a csapattal. Megnyertük a Ligát, de igazán ez a liga az ősszel lett jó játékkal megnyerve, amikor még tudtak játszani, de szépen, fokozatosan átformálta a játékot Valverde, amit láthatunk az utóbbi hónapokban. Ha ez marad jövőre az elejétől fogva, biztos lehet mindenki, hogy nem lesznek kupák. Ezek a semmilyen döntetlenek nem elegek egy liga megnyerésére. Most is kellett hozzá a jó ősz! Köszönjük Mester, ezt szép játékot, amit játszik a csapat!
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2018.05.06. 22:55:07

S.Agüero írta:
Nervo írta:Én már régóta úgy gondolom hogy ide Klopp kellene, ez meccs is ismét megerősített ebben. Remélem nyárron tesznek a németért ajánlatott bartóék.
Miért ez a meccs erősített meg?
Ez a meccs is. :lol:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.06. 22:53:34

Nervo írta:Én már régóta úgy gondolom hogy ide Klopp kellene, ez meccs is ismét megerősített ebben. Remélem nyárron tesznek a németért ajánlatott bartóék.
Miért ez a meccs erősített meg?
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.05.06. 22:52:17

Nervo írta:Én már régóta úgy gondolom hogy ide Klopp kellene, ez meccs is ismét megerősített ebben. Remélem nyárron tesznek a németért ajánlatott bartóék.
Nincs esély, hogy lecseréljék egy veretlen bajnoki + kupa után, és ez így is van rendjén.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2018.05.06. 22:49:56

Én már régóta úgy gondolom hogy ide Klopp kellene, ez a meccs is ismét megerősített ebben. Remélem nyárron tesznek a németért ajánlatott bartóék. Ernő bának meg kell köszönni mindent, aztán kloppal neki kell futni jövőre a blnek is.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nervo 2018.05.06. 22:53:48-kor.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Válasz küldése