Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2018.11.11. 18:23:54

Számomra érthetetlen, amit csinál. Nem látom át, milyen rendszer szerint rotál és hogy mi alapján teszi be az embereket a kezdőbe. Ha van egy jobbhátvédünk, miért nem ő játszik jobbhátvédet? Helyette egy középpályást tesz be. Van egy full technikás középpályásunk, akit hónapokig jegelt, most meg hirtelen elkezdte játszatni. Miért nem ülteti le a padra azokat, akiken látszik, hogy mentálisan teljesen gatyák?

Néztem a Fradi női kézimeccsét is és azt kell mondjam, Elek Gábor jobb motivátor mint ő.

Lehet, EG kéne a Barca kispadjára? :lol: :cry:
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.11.11. 18:12:37

Ma sem ő volt a hibás,hisz a játékosok vannak a pályán,meg a lelátón. Dembelét is így tökre jól ki tudjuk használni,hisz a világtörténelemben ő az első,akivel gondok vannak a pályán kívül.Meg ezt tuti így tanítják az edző képzésen. A padon bár ülne egy tehetséges jobbhátvéd,meg egy pár középpályás még jól jönne. De majd megverjük a Tico-t egy szabadrúgás góllal,és megint jó lesz minden. Azért én Rakitic valamelyik sárgáját megfellebbezném,hátha tud játszani azon a meccsen is.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.11.11. 18:07:21

Nálam továbbra is OUT.

BL-t vele úgyse nyerünk soha az életben. Es bajnokságban se megy mar. A játék továbbra is inkább rossz, mint jo.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.11. 17:59:10

Remélem Oszmán tanult a leckéből... ha rosszul viselkedik, az egész csapat látja kárát...
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2018.11.11. 16:59:27

Küldjék már el ezt az embert, még, hogy hosszabbítani vele, vagy az a cél, hogy minden meccset úgy kezdjen el nézni az ember, hogy "csak nehogy kikapjunk" > a Barca? Nem ide való.
Az, hogy néha bejönnek a cseréik, na bumm, én is találtam már utcán pénzt...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.04. 17:38:25

Általánosságban beszéltem, a tegnapi cserék szerintem is rendben voltak, időben reagált.

Nekem az a lényeg, hogy tavaszra legyen bivaly a csapat, remélem addigra mindenkinek megtalálja a helyét és a játékunk is rendben lesz.
Bár ha a BL-t behúzzuk, ha nem is túl attraktív játékkal, akkor is elégedett leszek, sőt, talán azt hozná meg a felszabadultabb, látványosabb játékot. Mert szerintem nyugodtan kimondhatjuk, hogy a közvélemény várja a BL-t ettől a csapattól, és ezt érzik ők is, ennek is tulajdonítom, hogy a BL meccseken élesebbek mint a bajnokik nagy részén.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.04. 15:53:57

LG írta: Vitatkoznék. Szerintem nemcsak a gólja mentette meg. Míg nem jött be, majdnem teljesen halott volt a jobbszélünk, vele megélénkültünk, SR is jelentősen feljavult támadásban, a 3. gól előtt ugye tőle jött a passz. Tényleg sokat hibázott, de még mindig többre értékelem azt, aki dolgozik és hibázik, mint azokat, akik végig lötyögték meg alibizték a meccset, voltak tegnap nem kevesen. Az ő topicjukba nem okádik bele senki. Kettős mércét érzek Valverdénél és több fórumozónál is. El tudnám fogadni, hogy padozik Dembelé a gyengébb teljesítmény után (bárcsak részben, mert kellenének neki a percek a beilleszkedéshez, a játékunk tanulásához), de akkor másokkal miért nem ennyire szigorú a mester? Mert ez alapján a fél, de inkább a háromnegyed csapatot padoztatni kéne a tegnapi után.

De ne csak Dembelét nézzük. Ott van Semedo. SR-t én nagyon szeretem, támadásban rendben is van, de nem egyszer jött már ki, hogy a védekező munkája gyenge. Ellenben a portugálból szerintem egy kiváló jobbhátvéd lehetne, aki védekezésben és támadásban egyaránt penge. Nem az mondom, hogy kezdjen mindig ő, de sokkal többet lehetne rotálni SR-vel.
Vidal is játszhatna többet. Malcom meg külön kategória. Valószinűleg nem az ő kérésére jött, meg is értem, hogy komolyabban nem számol vele, de azért mégis túlzás, ami vele történik.
Rendben,nézzük kik azok, akik tegnap rosszak voltak. Rafinha katasztrófa, le is jött a félidőben. Coutinho szintén, bár őt úgy érzem néha kicsit a neve tartja bent a kezdőben. Később ő is lejött, más kérdés, hogy csak egy szegény Munirt rakhattunk be helyette. Arthur szintén alibi volt, jött is helyette Vidal, bár tény, hogy sokkal előbb hoztam volna, kb. a félidőben. Alba jó volt, középhátvédből nincs másik, velük kell beérni, Busi-Rakitic meg a csapat oszlopai, Piquével és Suarezzel jelen helyzetben, szintén nem lecserélhetők (meg ugye ki is fogytunk a cserékből :D). Egyedül amiben igazat adok neked, és vitatkoznék a mesterrel, hogy miért nyomatja ennyire Robertot. Néha olyan érzésem van, mintha köze lenne ahhoz, hogy ő a 4. számú csk... Viszont még ezt a döntést is valamennyire meg lehet érteni, Semedo végigjátszotta a meccset szerdán, a teljesítménye meg a béka segge alatt volt.
Úgy látom, hogy jelenleg kb így néz ki a csapatunk (ha én lennék az edző kb. én is így gondolkoznék):
Roberto-Semedo, Piqué,Umtit-Lenglet, Alba
Rakitic,Busquets, X
Messi, Suarez, X.
Alapesetben 3 helyen van hely a kezdőben, az X-ek megoldatlanok egyelőre. Amíg ezekre nem találja meg a mester a legjobb választásokat, addig a többi helyen sem várható nagy rotálás, mert egyelőre úgy látom, hogy a cél a tökéletes kezdő kitalálása. Erre a 2 posztra 4 játékos pályázik: Dembélé, Vidal, Arthur, Coutinho. Egyelőre sajnos mindegyiknek ugyanannyi esélye van a kezdőbe kerülni, mert egyik se nyújtott világra szólót idén.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.04. 15:25:35

hajnesz írta: Lehet egyedül vagyok vele, de nem vagyok biztos abban, hogy Dembélé betonkezdő lenne bármelyik másik edzőnél. Hiába van benne ott a plussz, ha rengeteg hibával játszik. Egy kiscsapatnál belefér, ha a támadó 10-ből 8-szor eladja a labdát, de nálunk ez baromi sok. Tegnap csak a gólja mentette meg, hogy ne okádjak bele a topicjába. Vállalhatatlan hibák tömkelege, nyomás nélkül.
Na most, ha Coutinhot visszaraknád a középpályára, elől nincs aki kezdjen 3.-nak, és megbízható teljesítményt nyújtson meccseken át. Más kérdés, hogy Coutinho is kritikán aluli. A többit leírtam Arthur topicjában.
Vitatkoznék. Szerintem nemcsak a gólja mentette meg. Míg nem jött be, majdnem teljesen halott volt a jobbszélünk, vele megélénkültünk, SR is jelentősen feljavult támadásban, a 3. gól előtt ugye tőle jött a passz. Tényleg sokat hibázott, de még mindig többre értékelem azt, aki dolgozik és hibázik, mint azokat, akik végig lötyögték meg alibizték a meccset, voltak tegnap nem kevesen. Az ő topicjukba nem okádik bele senki. Kettős mércét érzek Valverdénél és több fórumozónál is. El tudnám fogadni, hogy padozik Dembelé a gyengébb teljesítmény után (bárcsak részben, mert kellenének neki a percek a beilleszkedéshez, a játékunk tanulásához), de akkor másokkal miért nem ennyire szigorú a mester? Mert ez alapján a fél, de inkább a háromnegyed csapatot padoztatni kéne a tegnapi után.

De ne csak Dembelét nézzük. Ott van Semedo. SR-t én nagyon szeretem, támadásban rendben is van, de nem egyszer jött már ki, hogy a védekező munkája gyenge. Ellenben a portugálból szerintem egy kiváló jobbhátvéd lehetne, aki védekezésben és támadásban egyaránt penge. Nem az mondom, hogy kezdjen mindig ő, de sokkal többet lehetne rotálni SR-vel.
Vidal is játszhatna többet. Malcom meg külön kategória. Valószinűleg nem az ő kérésére jött, meg is értem, hogy komolyabban nem számol vele, de azért mégis túlzás, ami vele történik.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.04. 14:04:45

Sanama írta: A labdavesztései viszont nem attól fognak javulni, hogy a csapat legjobbja szeptemberben majd egyik napról a másikra a padon találja magát 3 meccsig, aztán amikor ég a ház beküldik, hogy akkor kéne 2 gól, de hiba nélkül.

Dembelenel én kicsit azt érzem, mint régen Ibránál. Idegen test, viszont a francia fiatal, és lehet csiszolni, illetve a mostani Barca már korántsem az a tiki-taka, mint 2010-ben. Csak hát nem attól fog javulni, ha a padon ül.
Nem ok nélkül dobták ki a kezdőből, előtte volt 2 nagyon rossz meccse. Mikor nagyon ment neki az elején, mindig kb a 75-80. percben cserélték le. Most rajta a sor, hogy bizonyítsa, hogy helye van a kezdőben.
Nem arról van szó, hogy nem kap lehetőséget. Szerdán végigjátszotta a meccset, most kapott egy szűk félidőt. Ezeket a játékperceket kellene kihasználnia, hogy bizonyítson. Ha nem jött volna a gól, van egy olyan érzésem, hogy Valverde (teljesen jogosan) megint jegelte volna jobb esetben 2-3 meccsig. Gólja megmentette, Inter ellen megint fog kapni minimum 20-25 percet.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2018.11.04. 13:54:04

hajnesz írta:
LG írta: Az utolsó pontodban ott van a megoldás. :mrgreen: Többről van itt szó, Coutinho is bánat lett, mióta rendszeresen támadó. Amit nagyon jól csinált, tavaly, amikor szűkös volt a keretet, remekük megoldotta a helyzetet. Felépültek a sérültek és jött Coutinho, onnantól a bőség zavarába esett, idén nyáron ezt csak súlyosbították az új igazolások. Ezt a bivalyerős, mély keretet nem tudja szerintem igazán menedzselni, vannak jó dolgai, de én úgy érzem, messze nem hozza ki a lehetőségekből a maximumot. Az eredményei tényleg korrektek, ezért nem is követelem a fejét, de akkor is be kell vallanom őszintén, megnézném ezt a keretet egy másik edzővel is. :oops:
Lehet egyedül vagyok vele, de nem vagyok biztos abban, hogy Dembélé betonkezdő lenne bármelyik másik edzőnél. Hiába van benne ott a plussz, ha rengeteg hibával játszik. Egy kiscsapatnál belefér, ha a támadó 10-ből 8-szor eladja a labdát, de nálunk ez baromi sok. Tegnap csak a gólja mentette meg, hogy ne okádjak bele a topicjába. Vállalhatatlan hibák tömkelege, nyomás nélkül.
Na most, ha Coutinhot visszaraknád a középpályára, elől nincs aki kezdjen 3.-nak, és megbízható teljesítményt nyújtson meccseken át. Más kérdés, hogy Coutinho is kritikán aluli. A többit leírtam Arthur topicjában.
A labdavesztései viszont nem attól fognak javulni, hogy a csapat legjobbja szeptemberben majd egyik napról a másikra a padon találja magát 3 meccsig, aztán amikor ég a ház beküldik, hogy akkor kéne 2 gól, de hiba nélkül.

Dembelenel én kicsit azt érzem, mint régen Ibránál. Idegen test, viszont a francia fiatal, és lehet csiszolni, illetve a mostani Barca már korántsem az a tiki-taka, mint 2010-ben. Csak hát nem attól fog javulni, ha a padon ül.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.04. 13:43:27

LG írta: Az utolsó pontodban ott van a megoldás. :mrgreen: Többről van itt szó, Coutinho is bánat lett, mióta rendszeresen támadó. Amit nagyon jól csinált, tavaly, amikor szűkös volt a keretet, remekük megoldotta a helyzetet. Felépültek a sérültek és jött Coutinho, onnantól a bőség zavarába esett, idén nyáron ezt csak súlyosbították az új igazolások. Ezt a bivalyerős, mély keretet nem tudja szerintem igazán menedzselni, vannak jó dolgai, de én úgy érzem, messze nem hozza ki a lehetőségekből a maximumot. Az eredményei tényleg korrektek, ezért nem is követelem a fejét, de akkor is be kell vallanom őszintén, megnézném ezt a keretet egy másik edzővel is. :oops:
Lehet egyedül vagyok vele, de nem vagyok biztos abban, hogy Dembélé betonkezdő lenne bármelyik másik edzőnél. Hiába van benne ott a plussz, ha rengeteg hibával játszik. Egy kiscsapatnál belefér, ha a támadó 10-ből 8-szor eladja a labdát, de nálunk ez baromi sok. Tegnap csak a gólja mentette meg, hogy ne okádjak bele a topicjába. Vállalhatatlan hibák tömkelege, nyomás nélkül.
Na most, ha Coutinhot visszaraknád a középpályára, elől nincs aki kezdjen 3.-nak, és megbízható teljesítményt nyújtson meccseken át. Más kérdés, hogy Coutinho is kritikán aluli. A többit leírtam Arthur topicjában.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.11.04. 13:12:00

Szerintem itt elsősorban nem az eredményekkel van baj, hanem a játék képével és Ernő középcsapatba való taktikájával. A vezetésre nagyon kényelmesen rátudunk ülni őrizve az 1-2 gólos előnyt. Ez a BArcára nem igazán volt jellemző és azt hiszem ezzel a kerettel nem is kéne. Nem azt mondom , hogy minden ellenfelet meg kell alázni akit csak tudunk , de ennél azért többet várna az ember egy Barcelonától. A játék elég unalmas lett Ernő keze alatt , tavaly is az volt , de jöttek az eredmények ezért talán csak a szemünket bántotta a dolog. Idén a játék nem változott , de döcögősebb a szekér. A fiatalok beépítéséhez abszolút nem ért. Értem én, hogy pl Dembelének inkább volt több rossz meccse idén mint jó, de ha egy Andre Gomes akiben aztán semmi potenciál nem volt megkaphatta a rendszeres lehetőséget , akkor szerintem a franciának is járna. Malcom dologról már a saját topikjában kifejtettem a véleményem, felháborító. Nem hiszem el, hogy a gyerek edzésen annyira béna, hogy azt se érdemli meg , hogy padra üljön. Azt gondolom , hogy ezt az 1 csapatot felküldeni bárki feltudná, a játék se olyan amit ne tudna bármelyik Laliga edző összerakni szerintem.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.11.04. 13:09:35

LG írta:Többről van itt szó, Coutinho is bánat lett, mióta rendszeresen támadó. Amit nagyon jól csinált, tavaly, amikor szűkös volt a keretet, remekük megoldotta a helyzetet. Felépültek a sérültek és jött Coutinho, onnantól a bőség zavarába esett, idén nyáron ezt csak súlyosbították az új igazolások. Ezt a bivalyerős, mély keretet nem tudja szerintem igazán menedzselni, vannak jó dolgai, de én úgy érzem, messze nem hozza ki a lehetőségekből a maximumot. Az eredményei tényleg korrektek, ezért nem is követelem a fejét, de akkor is be kell vallanom őszintén, megnézném ezt a keretet egy másik edzővel is. :oops:
Többről van szó, de kevesebbről is. Amiket írsz, jogosak, és ezekben hibás az öreg. Viszont sokszor olyan dolgok miatt is beleállnak, amelyek valóban gondok, de nem feltétlenül Valverde hibái miatt fordultak elő. De erről írtam egy hosszabb monológot nemrég, és nem akarom ugyanazt szajkózni folyton. :D

Coutinho tényleg elveszett azon a poszton (vagy szimplán formán kívül van, vagy agyonnyomta a teher, hogy Messit kellene helyettesítenie), mondjuk így is fontos gólokat szerez komoly ellenfelek ellen, és jellemzően a meccs első gólját lövi meg. Ennek a jelentőségét nem becsülném le, de tény, hogy egy top 10 kreatív játékostól többre számítunk.

Másik edző után nézelődni lehet érdemes lenne, de jelenleg gyenge a kínálat, Madridban sem találnak alkalmas utódot a jelen állás szerint. Emellett nekem az a benyomásom, hogy a játékosokkal való múltbeli összetűzéseik ellenére a csapat alapvetően bírja Valverdét. Messi pl. őt jelölte az év edzőjének nemrég. Ilyet nem tett volna szerintem, ha nem bírná az öreget. Vidallal is összeveszett Ernő, de úgy néz ki, hogy elrendezték a dolgot, és azóta a chilei korrekt módon viselkedik. Ezek apró, jelentéktelennek tűnő dolgok, de szerintem többet lehet belőlük kiolvasni, mint az üres, agyonkozmetikázott nyilatkozatokból.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.04. 12:55:56

hajnesz írta:
Cestus írta:Nem mintha a tegnapi teljesítményünk megsüvegelendő lenne, de nem lehet nem észrevenni:

2017/2018-as szezon: 1-0-ra nyerünk minden meccset => ez a védekezésmánia nem a Barca stílusa => Ernesto egy szemét,
2018/2019-es szezon: 4-3-ra nyerünk minden meccset => miért kapunk ennyi gólt, miért nem tudunk védekezni? => Ernesto egy szemét.
Ha nem játszik Dembélé => Ernesto egy szemét,
Ha játszik, de pocsékul( több labdát elad, mint az Adidas) => Ernesto egy szemét, mert biztos nem bízik benne, meg amúgy is fiatal, meg nagy benne a potenciál.
Ha játszik, és jó napot fog ki => Ernesto tényleg egy igazi szemét, minden meccsen játszania kéne a kis Dembinek.
Az utolsó pontodban ott van a megoldás. :mrgreen: Többről van itt szó, Coutinho is bánat lett, mióta rendszeresen támadó. Amit nagyon jól csinált, tavaly, amikor szűkös volt a keretet, remekük megoldotta a helyzetet. Felépültek a sérültek és jött Coutinho, onnantól a bőség zavarába esett, idén nyáron ezt csak súlyosbították az új igazolások. Ezt a bivalyerős, mély keretet nem tudja szerintem igazán menedzselni, vannak jó dolgai, de én úgy érzem, messze nem hozza ki a lehetőségekből a maximumot. Az eredményei tényleg korrektek, ezért nem is követelem a fejét, de akkor is be kell vallanom őszintén, megnézném ezt a keretet egy másik edzővel is. :oops:
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.04. 12:14:57

Cestus írta:Nem mintha a tegnapi teljesítményünk megsüvegelendő lenne, de nem lehet nem észrevenni:

2017/2018-as szezon: 1-0-ra nyerünk minden meccset => ez a védekezésmánia nem a Barca stílusa => Ernesto egy szemét,
2018/2019-es szezon: 4-3-ra nyerünk minden meccset => miért kapunk ennyi gólt, miért nem tudunk védekezni? => Ernesto egy szemét.
Ha nem játszik Dembélé => Ernesto egy szemét,
Ha játszik, de pocsékul( több labdát elad, mint az Adidas) => Ernesto egy szemét, mert biztos nem bízik benne, meg amúgy is fiatal, meg nagy benne a potenciál.
Ha játszik, és jó napot fog ki => Ernesto tényleg egy igazi szemét, minden meccsen játszania kéne a kis Dembinek.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.11.04. 12:05:19

Nem mintha a tegnapi teljesítményünk megsüvegelendő lenne, de nem lehet nem észrevenni:

2017/2018-as szezon: 1-0-ra nyerünk minden meccset => ez a védekezésmánia nem a Barca stílusa => Ernesto egy szemét,
2018/2019-es szezon: 4-3-ra nyerünk minden meccset => miért kapunk ennyi gólt, miért nem tudunk védekezni? => Ernesto egy szemét.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
imike
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2017.12.04. 12:16:50

2018.11.04. 11:16:19

Csak kérdezem, ha egy csapat ennyire képtelen a védekezésre, az nem az edző hibája? Néhány hete írtam, hogy orvosi szemmel a játékosok nagy része nincs megfelelő erőnléti állapotban. Számtalan vizsgálattal lehet ellenőrizni a fizikális kondíciót, a mentálisat meg láttuk. A tegnapi meccsen nagy szerencsénk volt. Persze nem látunk a színfalak mögé. De a keret csak látszólag mély, ha nincsenek cserék. Coutinho fizikai állapota különösen aggasztó. Félve várom az Inter meccset.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2018.11.04. 10:15:43

A tegnapi meccsel kiverte nálam a biztositékot. Magyarázza meg valaki, hogy lehet 3x ugyanazt a csapatot felküldeni a pályára?? Rakitic 2 éve nem pihent, Busquets 10 éve levehetetlen levenni a pályáról, Suarez meg mind1 mit csinal játszani fog.
Komoly mentális gondok vannak, és ez csak az edző hibája, hogy 2 fontos meccs után képes felküldeni ugyanazt a csapatot a pályára, egy utolsó elötti Rayo ellen.Nem tehermentesíti a fontosabb játékosokat. A keret idén adott hozzá hogy forgassa a csapatot. Nem teszi, 13-14 játékosba szerelmes. Az új igazolásokat nem épiti be, sőt a tavalyi Dembele Semedo páros is mellőzve van.
A tegnapi meccs botrány volt, 1-1 nél bedob egy Dembelet hogy valamit csinálj fiam ugyis formába vagy 5 meccs óta nem játszol, ja de igen 150millioért a kupameccsen hátha lerugnak ott majd mindenképp kezdeni fogsz. Behozza Munirt meg Vidalt az összeszokotság nevében, ketten kb játszottak 10 percet idén, és várja a csodát.
Rafinhát nem tudom hogy találta ki a kezdőbe, évek óta sérült, el akarjuk adni, jó is meg nem is, a kezdőtől messze van a keretbe elfér. Malcom érthetetlen, Dembele helyzete érthetetlen, Vidal helyzete érthetetlen, Lenglet azert jaccik mert Umtiti serült amugy 10-15 perce lenne kb, Coutinho nem szélsô, Iniesta helyett vettük elvileg, nálam meccsek óta flopp a góljai elkenére. Az egyetlen pozitiv Arthur.
Nyáron könnyes búcsút vennék tőle, tegnap is kihuzta a csapat a bajból és eltakarja az edzői hibákat az eredmény a 3 pont, amugy meg küzködtünk a Rayo ellen, és hibát hibára hlmazott Ernesto. Alba nem fog elfutni a szélen minden meccsen, kb ez a focink amióta Messi nincs, a classico is ezzel indult, ami szép hogy 5-1 de milyen Real ellen, és betojva is jöttek ez látszott. bajnokságot nyerhetünk, ehez kell hogy egy ilyen gyenge Madrid meg Atletico is, de Bl-t nem lehet nyerni 13-14 játékossal.
Grat a csapatnak a küzdeni tudásért, Valverde meg egy nulla volt ismét!
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.04. 00:43:57

Fiatal szurkoló lehetsz.
Igen. Ez nagyon kevés egy Barcelonánál.
De mit gondolsz egy nagy csapatnál nem lehetnek olyan gondok amiről nem tudhatunk.
Mondj egy olyan topcsapatot ahol minden tökéletes és hány szeretne a mi cipőnkben járni.
Minden meccs nem lehet top játék.
A védelem. Kettő középhátvédünk van.
Egész pályás védekezés. Csak szólok van egy másik csapat is a pályán.
A gólok 95%-a hibából van.

U.i.: Mihez nem túl sok. Én csak válaszoltam a felvetéseidre.
Én kérdeztem az edzőzseniket.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.11.04. 00:01:00

Pavel írta:Ez nagyon kevés volt.
Nem egy megye 3-as kispadján ülsz.
De, sok dolog van amiben egyetértek. pl. Rakitic
Paulinho-t nem hoznám ide. Nem Valverde döntése volt. Se most, se tavaly. (Tavaly ilyenkor meg ment a szöveg, hogy mit keres itt.)
Rafinha. Másfél hete mindenki istenítette. Jól is játszott, de nagyon visszaesett. Nálam csak csere lenne.
Dembele. Sok mindent nem tudunk innen és csak folyik a találgatás.
A védelem. Abból főz ami van.

U.i.: Még sok ilyen meccsünk lesz az idén. Főleg kis csapatok ellen.
Hat, ez se volt tul sok. :D

Ja, a védekezést nem csak a védelemre kell leszűkíteni, az egesz csapat gyengén védekezik. Es igen, abból főz, ami van, ami papíron az utóbbi évek legerősebb es legmélyebb kerete.

Az meg, hogy sok ilyen meccsunk lesz meg, szerinted rendben van? Egy Barcelonánál?
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.03. 23:50:07

Ez nagyon kevés volt.
Nem egy megye 3-as kispadján ülsz.
De, sok dolog van amiben egyetértek. pl. Rakitic
Paulinho-t nem hoznám ide. Nem Valverde döntése volt. Se most, se tavaly. (Tavaly ilyenkor meg ment a szöveg, hogy mit keres itt.)
Rafinha. Másfél hete mindenki istenítette. Jól is játszott, de nagyon visszaesett. Nálam csak csere lenne.
Dembele. Sok mindent nem tudunk innen és csak folyik a találgatás.
A védelem. Abból főz ami van.

U.i.: Még sok ilyen meccsünk lesz az idén. Főleg kis csapatok ellen.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.11.03. 23:28:50

Pavel írta:De sok edző palánta tekereg erre mostanában. Egy olyan edzőt szapulnak aki csinált egy duplát tavaly. Majdnem egy tökéletes bajnoki szezont. És az elmúlt 3 meccsen lefocizott három szár csapatot a világ legjobbja nélkül.
Nem az edzővel van a baj, hanem fejben nem tudnak felpörögni. Tudom az edzőnek ez is a feladata, de nem nem mindig sikerül.
Vegyük ezt a meccset. Első 15 perc. A Rayo a pályán sincs sima vezetés egy kis odafigyelés és már kettő lehetne. Milyen az emberi természet ez a meccs már megvan, kedden fontos Bl meccs. Lazítsunk, úgyis találunk egy gólt. A kis csapat felbátorodik. A srác megrúgja élete gólját. A saját magunknak ásott gödörből nagyon nehéz kimászni. Na majd a szünetben összekapjuk magunkat. Csere megvan. Erre kapunk egy szerencsétlen gólt és szaladhatunk az eredmény után. Jön a görcsösség a szenvedés és a többi, de a végén csak sikerül a győzelem.
A kérdésem az ifjú edzőkhöz ki mit csinál volna jobban?
Nagyon Szep amit írtál, csak az a baj, hogy ez kb a negyedik ilyen meccsunk idén.

Es mit csinálnék?

Kezdésnek biztos nem hajtanam csapagyasra Rakiticet ősszel, mikor ott figyel a keretben egy olyan helyettes akitől nehéz lenne jobbat találni, es az en külön keresem volt, hogy igazolják le nekem, ha mar olyan jószívű voltam es elengedtem aranyat ásni Paulinhot, aki az egyik legfontosabb emberem volt a tavalyi bajnoki szezonban.

Biztosan nem kezdetném a teljesen haszontalan Rafinhát azzal a kifogással, hogy igy stabilabb a csapat, miközben igy is gond nélkül nyel be a csapatom a Karancslapujtő ellen is minimum 2 gólt.

A nézhetetlen játékot nem említem, azt mar kezdem megszokni.

Igy hirtelen ennyi.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.11.03. 23:04:34

Nem Ede72 írta:Mégis kire gondolsz? D Suarez? Munir? Vagy a fiatalok közül valamelyik? A Kupameccsen láttuk mit tudtak egy harmadosztályú csapat ellen....Nagyjából semmit. Ugyanide sorolom Rafinhát, meg Dembelét...használhatatlanok az összjátékban, még akkor is ha ez a Dembele gyerek ma véletlenül rúgott egy gólt....
Nem rájuk gondolok, miért rájuk gondolnék? :D

Vannak tőlük használhatóbb játékosok is a keretben. Vidal, Semedo, Dembi nyugodtan lehetne kezdő pl.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.03. 23:03:47

De sok edző palánta tekereg erre mostanában. Egy olyan edzőt szapulnak aki csinált egy duplát tavaly. Majdnem egy tökéletes bajnoki szezont. És az elmúlt 3 meccsen lefocizott három sztár csapatot a világ legjobbja nélkül.
Nem az edzővel van a baj, hanem fejben nem tudnak felpörögni. Tudom az edzőnek ez is a feladata, de nem nem mindig sikerül.
Vegyük ezt a meccset. Első 15 perc. A Rayo a pályán sincs sima vezetés egy kis odafigyelés és már kettő lehetne. Milyen az emberi természet ez a meccs már megvan, kedden fontos Bl meccs. Lazítsunk, úgyis találunk egy gólt. A kis csapat felbátorodik. A srác megrúgja élete gólját. A saját magunknak ásott gödörből nagyon nehéz kimászni. Na majd a szünetben összekapjuk magunkat. Csere megvan. Erre kapunk egy szerencsétlen gólt és szaladhatunk az eredmény után. Jön a görcsösség a szenvedés és a többi, de a végén csak sikerül a győzelem.
A kérdésem az ifjú edzőkhöz ki mit csinál volna jobban?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pavel 2018.11.04. 00:45:00-kor.
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2018.11.03. 23:02:41

Cestus írta:Pár embernek ideje lenne lehetőséget adnia a kezdőben, felkavarandó az állóvizet. Az Inter elleni meccsre simán be kellene tenni 3-4 új arcot, annyira nem életbevágó nyernünk, na meg a gálakezdő játszatása sem garancia semmire, ha belefásulnak a játékba.
Mégis kire gondolsz? D Suarez? Munir? Vagy a fiatalok közül valamelyik? A Kupameccsen láttuk mit tudtak egy harmadosztályú csapat ellen....Nagyjából semmit. Ugyanide sorolom Rafinhát, meg Dembelét...használhatatlanok az összjátékban, még akkor is ha ez a Dembele gyerek ma véletlenül rúgott egy gólt....
Válasz küldése
cron