Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.26. 14:10:46

Klopp szvsz a legtúlértékeltebb edző jelenleg, de ne kövezzetek meg! :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.11.26. 14:10:27

visca el barca írta:valverdét én is küldeném már, nézhetetlen fhos amit játszunk, de le se merem írni kit hoznék a helyére :D pedig ide tuti jó lenne :D
Most már írd le, felcsigáztál!

Max odaírjuk, hogy "komoly?", meg wikin megnézem az életkorát... :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.26. 14:05:15

visca el barca írta:setien? ez most komoly? idehoznátok egy 60 éves palit aki 3 éve edzősködik komolya(abb) szinten csak azért mert egyszer megvert minket? :D

valverdét én is küldeném már, nézhetetlen fhos amit játszunk, de le se merem írni kit hoznék a helyére :D pedig ide tuti jó lenne :D
ha műringyót írod, szerintem minden modi megszavazza neked az instant IP bant :D
Én meg helyeslem majd a döntésüket :D

Ha rajtam múlna, biankó csekkel csábítanám Kloppot, de mást nem hoznék most...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.26. 14:04:52

visca el barca írta:setien? ez most komoly? idehoznátok egy 60 éves palit aki 3 éve edzősködik komolya(abb) szinten csak azért mert egyszer megvert minket? :D

valverdét én is küldeném már, nézhetetlen fhos amit játszunk, de le se merem írni kit hoznék a helyére :D pedig ide tuti jó lenne :D
Miért számít, hogy 60 éves? Már a Las Palmasnál is jó focit tolt, a Betisnél szintén, ez a filozófia kell ide.

Nálam még Sarri jönne szóba, de kétlem, hogy hoznánk egy olasz edzőt.

Meg nyilván Xavi, de ő sem jönne még.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.11.26. 13:57:17

setien? ez most komoly? idehoznátok egy 60 éves palit aki 3 éve edzősködik komoly(abb) szinten csak azért mert egyszer megvert minket? :D

valverdét én is küldeném már, nézhetetlen fhos amit játszunk, de le se merem írni kit hoznék a helyére :D pedig ide tuti jó lenne :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2018.11.26. 14:10:07-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.26. 12:04:04

Setiénnek a játékfilozófiája miatt is nagyon örülnék, nagy Cruyff-imádó, nála szórakoztatóbb focit tolnánk, mint most. Hogy eredményes is lenne-e, az már jó kérdés.

Nálam is ő lenne a favorit, ha valakit hoznánk nyáron.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.26. 10:38:23

Annyira éreztem, hogy itt most Setién nevével sokat lehet találkozni...nos, Valverde Bilbaoja alapján joggal lehetett várni, hogy Ernőbá majd ezzel a kerettel aztán arat...
Egy szezon után Setiénnél is sorjáznának a jobb edzők a fórumon.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.11.26. 09:54:56

Nem hiszem, hogy féltávon lenne edző váltás, sajnos az eredmények annyira nem indokolják. Mondom ezt úgy, ha rajtam múlt volna már idén nem Ernő ült volna le a padra.

Hosszútávon azt merném még megkockáztatni, hogy Quique Setién fog bekerülni a kalapba, mind nálunk mint a Madridnál. Ott sem marad Solari ez szinte biztos.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.11.26. 09:49:01

Cseri írta:Valverde out,ez eddig oké,de,ki legyen helyette? Szép,eredményes támadó foci a népakarat. Ki tudja ezt garantálni? Klopp?Akinek most érik be a projektje a 'poolban,ahhoz a rohanáshoz,amit ő preferál lekell cserélni a fél csapatot,és nem hiszem,hogy itt lenne 3 éve építkezni.Pep? Ő szöv.kap lesz valahol.Bielsa? Ő inkább filozófus.Conte?Ennyi gólt nem kapnák,de látványos focit se. Ki lenne mozdítható és ide illő?(természetesen elméleti síkon)
Valverdevelnem feltétlenül az a baj, hogy nem képes látványos/támadófocit játszani (habár az alapanyag bőven megvan), hanem hogy alapvető "alapvető" hibákat vét, amihez nem is nagyon szükséges egy nagynevű edző. Megfelelő rotálás, cserék, alkalmazkodni a játékhelyzethez stb. Ezekhez nem kell taktikai zseninek lenni. És ebből a keretből ahhoz sem kell lángésznek lenni, hogy egy kreatív, támadóbb szelleműbb csapatot kovácsoljon. Persze nyilván nem csak ennyit kéne változtatni, de ha az alapok már megvannak arra lehet építeni és formálni a stratégiát.
Mondjuk attól függetlenül, hogy elvileg nem támadófocit játszunk a bajnokságban magasan mi lőttük a legtöbb gólt és a Bl-ben is bőven az elitben vagyunk. Csakhát ez a játék képén sokszor nem látszik.
Az, hogy milyen nagynevű edző van pedig nem hiszem olyan releváns lenne. A legutolsó ilyen "nagy név" talán Van Gaal volt. A többiek mikor ide kerültek nem sokat tettek még le az asztalra, vagy éppen kifejezetten rossz ajánlólevéllel érkeztek (Lucho). Ezekből is igazán Tata-ról lehet elmondani, hogy megfőtt, azt a minimális Roura-érát nem venném ide.
Persze ez nem törvényszerű és szívesen megnéznék egy Kloppot vagy Pocchettinot, de szerintem nem feltétlenül az a döntő, hogy eddig hol, mit csinált. Ott van pl. Machín, aki nagyon korrekt, tetszetősen játszó Gironat rakott össze, a mostani Sevillaról nem is beszélve.

De most nem akarok ily név-háborúba belemenni, csak azt mondom, ha meneszteni akarják Valverdet találni a helyére edzőt. Ennek ellenére én ezt a szezont még mindenképpen neki adnám. Azért nincs akkora gond itt, hogy fejeknek kelljen hullani. A van Gaal-Antic csere azért több volt mint indokolható, messze nem tartunk olyan helyzetben. Ezt a szezont húzza még le, azért voltak kifejezetten jó meccsek is, csak mióta elkezdett variálni kezdett gyökeresen változni minden. Kezdetben míg Coutinho kp-n volt és Dembélé is rendszeresen játszott, voltak bőven tetszetős meccsek, ha visszatalálna arra az útra és a rotálást is elkezdené a Bl és a bajnokság sem lenne akkora meglepetés.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.26. 08:53:57

Cseri írta:Valverde out,ez eddig oké,de,ki legyen helyette? Szép,eredményes támadó foci a népakarat. Ki tudja ezt garantálni? Klopp?Akinek most érik be a projektje a 'poolban,ahhoz a rohanáshoz,amit ő preferál lekell cserélni a fél csapatot,és nem hiszem,hogy itt lenne 3 éve építkezni.Pep? Ő szöv.kap lesz valahol.Bielsa? Ő inkább filozófus.Conte?Ennyi gólt nem kapnák,de látványos focit se. Ki lenne mozdítható és ide illő?(természetesen elméleti síkon)

Xavi :mrgreen: (Nem amúgy. Ő úgy is aktív még játékosként....Bár ha ő lenne az edző, akkor 2 legyet ütnénk 1 csapásra, mert becserélhetné magát mint anno Giggs :lol: :lol: )

Én hasonló elmékkel próbálkoznék mint Quique Setién, ilyen alapanyagból dagadtra vertek minket, nem akármilyen játékkal.

Szerintem nem feltétlen kell nagy név, olyan kell aki érti a Barca filozófiáját, és mellé hozzá tud adni a saját elképzeléséből is.
Szvsz ezért is volt remek Lucho, mert értette a stílusunkat, de képes volt úgy belenyúlni és változtatni rajta, hogy előrébb legyünk, versenyképesek legyünk, és tetszetős játékunk legyen, új játékelemekkel.
Akárhogy nézzük, a Tata-féle Barcából nem volt egyszerű triplázó csapatot kovácsolni, sokat adott hozzá a kandikamerázós Enrique, és a stábja, ehhez képest sajnos Valverde idén fejetlenség van.

Nekem Valverdével továbbra is az a legnagyobb gondom, hogy nem jól használja a csapatot, a kezdőt csapágyasra járatja, az ígéretes cserék meg aranyeret kapnak a padon, aztán nem csoda ha tavasszal fásult az egész bagázs.Ott van Dembele, és Semedo esete is, vagy Vidal VS Rakitic, és még lehetne sorolni.
Állítólag BL idén a prioritás, amire bőven meg is van az esélyünk az eddigi alapján, DE ehhez az is kéne hogy tavaszra frissek maradjanak, pont ennek az esélyét veszi el épp Valverde a béna, nem létező rotációjával.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.11.26. 03:38:47

Valverde out,ez eddig oké,de,ki legyen helyette? Szép,eredményes támadó foci a népakarat. Ki tudja ezt garantálni? Klopp?Akinek most érik be a projektje a 'poolban,ahhoz a rohanáshoz,amit ő preferál lekell cserélni a fél csapatot,és nem hiszem,hogy itt lenne 3 éve építkezni.Pep? Ő szöv.kap lesz valahol.Bielsa? Ő inkább filozófus.Conte?Ennyi gólt nem kapnák,de látványos focit se. Ki lenne mozdítható és ide illő?(természetesen elméleti síkon)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2018.11.25. 23:05:11

drobika írta:Állitólag Demnelé kérte,hogy távozhasson!
Igaz lehet ez,?
Állítólag ott van benne, mint ahogy az is állitólag hogy videojátékozott, vagy hogy visszahozzuk Neymart. De az is lehet állitólag, hogy azt kérte hogy Valverde távozhasson :) tehát nem, ő.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.11.25. 21:14:47

Állitólag Demnelé kérte,hogy távozhasson!
Igaz lehet ez,?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.25. 20:21:22

Kíváncsiságból megnéztem a klub fb oldalát, hát gyűlnek szépen ott is a Valverde out kommentek.

Most nagyon kéne egy-két magabiztos győzelem tűzoltásnak. Elméletileg év végéig hozható az összes bajnoki, gyakorlatban pedig láthattunk idén, hogy az utolsók elllen is képesek vagyunk szenvedni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.25. 19:45:49

Tata Martino óta a lefoglalatlanabb, legunalmasabb edzőnk.
Mondjuk azóta EV a második edzőnk. :D

Nekem sem tetszik a játék, bár ennyire nem látom borúsan a helyzetet, várnék még az edzőmenesztéssel a szezon végéig, hacsak nem leszünk még gyengébbek. :)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.25. 19:23:39

A Barca mindig is az a látványos focit játszó csapat volt, akit mindenki próbált utánozni, vagy megpróbált legyőzni. Büszke voltam, hogy mindenki arról beszélt: a félelmetes Barca. Ez az ember azonban bármennyire is megnyerte tavaly a Ligát (bohóckupát hagyjuk), Tata Martino óta a lefoglalatlanabb, legunalmasabb edzőnk. Komolyan nincs kedvem leülni meccset nézni, mert ez... Mint a spanyol válogatott a vb-n edző nélkül. A portugálok ellen felszívták magukat, de utána... Szörnyű nézni... :(
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.11.25. 13:56:00

Én ilyen fogalmatlan edzőt mióta Barca szurkoló vagyok még nem láttam. Talán Martino volt még olyan aki nem igazán tudta milyen rendezvényen van sokszor, de legalább ő nem volt ilyen makacs. Elmondtam már párszor mik zavarnak benne nem akarom állandóan ismételni magam, de csak 1 példa a tegnap estéből. Semedo kezdett már formába jönni ezt sokan le is írták itt is. Roberto felépült, Semedo el is tűnt kb 5 meccsre és most ugyan ott tartunk ahol elkezdtük, megint fel kell építeni. Kíváncsi lennék mennyi volt az átlag nézőszám Valverde előtt és után. Ha ezzel az edzővel tényleg hosszabbítanak az a világ szégyene lesz. Minden ami miatt elkezdtem szeretni a Barcát, ez az ember szépen lassan öli ki.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2018.11.24. 23:41:33

MatyiG írta:
Na de harmadszor, a szezon végén végképp el kellett volna köszönnie, ha lett volna minimális tartása, önkritikája, töke, büszkesége, akármi. Nem történt meg.
Azért a hazai dupla után erős lett volna lemondania, de kirúgni is. :D Ha a római kiesés után nem tette/tették meg, hülyeség is lett volna. Ahogy most is azért esélytelen a kirúgása, mert jelenleg mindkét porondon elsők vagyunk a gyenge játék ellenére is.
Nevet sajnos nem tudok mondani, meg tudom, hogy a Barca nem a Reál, elvileg, de odaát Perez bajnoki győzelem után a szezon végén kirakta az illető edzőt. Ki volt az? 2007-ben? 2008-ban? Nem emlékszem már. (Szerk.: 2007-2008-ban nem is Perez volt az elnök. Akkor lehet, valamire rosszul emlékszem.)
(Szerk-szerk... Capello távozott Calderon által? Oké, tudom, nem éppen követendő példa egyik elnök sem, de nem példa nélküli a papíron jól kinéző szezon utáni menesztés.)
Szóval oké, hogy bajnokság és kupa, de a játék olyan volt, amilyen, a meccseket úgy nyerték, ahogyan, kiesni meg úgy estek ki a BL-ből, ahogyan. Nálam ez simán megért volna egy kevésbé könnyes búcsút szezon végén legkésőbb. "Ha már elkezdte, fejezze be", de szezon végén adios! A tavalyiból okulva idén nem lenne fejezze be (a szezont), mennie kellene azonnal, _szerintem_.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.24. 23:37:35

Na de harmadszor, a szezon végén végképp el kellett volna köszönnie, ha lett volna minimális tartása, önkritikája, töke, büszkesége, akármi. Nem történt meg.
Azért a hazai dupla után erős lett volna lemondania, de kirúgni is. :D Ha a római kiesés után nem tette/tették meg, hülyeség is lett volna. Ahogy most is azért esélytelen a kirúgása, mert jelenleg mindkét porondon elsők vagyunk a gyenge játék ellenére is.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2018.11.24. 23:32:38

A csávónak tavaly (tavalyi szezon, idén tavasz) háromszor is le kellett volna mondania.
Először a római bukás után, az valami szégyenletes volt. Bár itt még védhette magát, hogy "jaj, de hát kevés van a szezonból, a bajnokságban veretlenek vagyunk", úgyhogy nagyjából elfogadhatónak tartom, hogy nem mondott le.
Másodszor a bajnoki veretlenség elvesztése után. (Nem az a baj, hogy nem lett veretlen a csapat. Az volt a baj - szerintem -, ahogyan játszott a csapat, és ahogyan nyögvenyelősen, óriási, reál-szintű mákkal hozták a meccseket néha. Meg Messi klasszisával. Aztán _ahogyan_ elvesztették a veretlenséget, a római produkcióra hajazó teljesítménnyel.). Itt is mehetett a kézmosás, hogy "közel a szezon vége, állunk még a kupában, úgyhogy majd mittomén..." Szóval nagyjából elfogadható, hogy nem mondott le.
Na de harmadszor, a szezon végén végképp el kellett volna köszönnie, ha lett volna minimális tartása, önkritikája, töke, büszkesége, akármi. Nem történt meg.
Egy normális elnöknek el kellett volna küldenie legkésőbb szezon végén. Ez sem történt meg.

És itt tartunk most megint.
Jön egy fiatal srác hiányposztra, játszik egy-két jó meccset, aztán egy két kevésbé jót, meg becsúszik egy rosszabb meccs, aztán egész szezonra padra szorul. Ismerős történet? Most így kapásból Semedo és Dembélé is behelyettesíthető a fenti sztoriba, de ha igen megerőltetném az agyamat, ami egyre kevesebb van, lehet, találnék mást is.
És akkor Alcácer, aki akárhányszor szállt be, mindig hasznos volt, akárhány meccsen nem kapott egy percet sem, utána mindig tudott valami hasznosat csinálni "hidegen" is, gól, gólpassz, Suáreztől régen látott letámadás, akármi. Emlékeim szerint mindig, de legalábbis legtöbbször nagyon hasznosan játszott, de hát Suárez mellett (helyett) nem kaphatott lehetőséget, "mert csak".
És akkor jöhet a Vermaelen-sztori, aki karácsonyig egy másodpercet nem játszott, aztán a sérült Umtiti helyett muszájból csak hozott egy extraklasszis teljesítményt. (Csak így megemlítem az eddig kísértetiesen hasonló Lenglet-sztorit pluszban, zárójellel.)
Aztán jöhet a Gomes-sztori, akiről még a vak is látta, hogy nagyon-nagyon nem fekszik neki semmi, amit a pályán focistáknak kellene csinálni, mégis játszott annyit, amennyit Dembélé, Semedo és Alcácer együtt nem játszottak még barcás pályafutásuk során.
És akkor a többi kiskedvencről, érinthetetlenről nem is szóltam még, de lehetne mondani naphosszat a kiváló és védhető döntéseit ennek az edzőfenoménnak.
Nálam régen betelt a pohár. Elegem van az ürgéből. Menjen el, amíg több kárt nem tesz. Sajnos már valószínűleg mindenhogyan késő, de attól még menjen Barcelonából minél messzebbre, minél hamarabb!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.11.24. 23:29:22

Nem értem,hogy a ppntszerzés miért feledteti ennek az embernek a hibáit.
Semmi elképuelése erről a keretrő,játékról.
Alibi az egész játék. Nulla az egész
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.24. 23:23:08

LG írta:Én most őszintén bevallom, valahol bánom az egyenlítő gólt
Szörnyen érzem magam emiatt, de én is így vagyok vele. Valóban ez a pontszerzés most rengeteg hibát és hiányosságot fog homályba taszítani. Mert egyébként ez egy jó eredményt. Csak a körülmények, ahogy elértük... Ezért nem szeretem azt, ha valaki a nyers statisztikákkal akar érvelni valami ellen / mellett. Vezetjük a bajnokságot, papíron minden rendben. De milyen messze vagyunk ettől a "papírtól", jóságos ég...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
don70at
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:34:19

2018.11.24. 23:14:31

Pontosan: ez megy masfel eve, szornyu jatek de jonnek a pontok. Tavaly Paulinho volt az arany csere ember iden Dembele. Pep is megmondta: a gyozelem a legrosszabb ami tortenhet, mert elfedi a hibakat. Azok pedig vannak boven.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.24. 23:03:46

Én most őszintén bevallom, valahol bánom az egyenlítő gólt, mert vereség esetén talán szóba jöhetett volna a menesztése. Ezekkel a makkolt meccsekkel, amelyekből idén is volt néhány, tavaly meg rengeteg, a saját szenvedésünket hosszabbítjuk meg, mert ezzel az edzővel csak azt fogunk. Dembelé is saját maga alatt vágja a fát, hogy rövid időn belül megmenti az őt szivató valagát. Jobb lenne megbuktatni a francba, és akkor talán foci is lenne.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.11.24. 23:00:47

Majd megint jönnek,hogy jól cserélt:)
Dembi megint megmentette.
Nulla elképzelés,nulla játék volt.
Újabb mákos meccs.
Éljen Valverde nézhetetlen,spanoktól hemzsegő játéka.
Vidal tetszett,hajtott kell ikyen ember.
Válasz küldése