Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.21. 08:33:20

P.U.Y.O.L. írta:Mostanság nem lehet azzal vádolni, hogy csak gubbaszt egykedvűen a székben. :D

Sok negatívum elhangzott vele kapcsolatban itt az elmúlt pár hónapban. Sok mindennel egyet is értettem. Már én is kezdtem elengedni a kezét, pedig nem vagyok híve a folyamatos edzőváltásnak.

Az utóbbi időben viszont tényleg rendben van a munkája. A csapat eléggé stabillá vált, van szép játék és eléggé együtt is él a mester a történésekkel.

Az utóbbi hetekben megfelelő mértékben rotálva is van a csapat és így kívúlről nézve elég frissnek is tűnnek a fiúk jelenleg.

Ami még nagy változás és számomra nagy pozitívum, hogy az utóbbi időben nem volt jellemző a csapatra, hogy ráüljünk a szűk 1 gólos előnyre. (Ez mondjuk a BL-ben lehet, hogy megint előkerül, de remélem a túlzott óvatoskodást hanyagoljuk.)

Összegezve: a mostani irány már sokkal szimpatikusabb, mint amit a szezon elején láttunk vagy amit az előző idényben tapasztalhattunk.

Remélem Ernő marad a sárga köves úton.
Szerintem 2 opció lehet:
1. Valaki elrabolta, és dublőr ül a padon
2. Tekintve azt, hogy nem töltötték még ki a +1 évet, így az esélytelenség nyugalmával végre kreatív tud lenni, és mintha sokkal jobban átélné a meccseket is, nem pedig a padon gubbaszt és mozizik.

Én szinte biztosra gondoltam, hogy egy olyan történelmi Roma elleni égés után 0 tekintélye maradt az öltözőben(mint a 6-1 után MRI-nek), de úgy tűnik hogy kezdi visszanyerni a tekintélyét, erre utal az is hogy megtehette azt hogy múltkor Suarezt+Busquetset, most pedig Messit+Rakiticet pihentette.


A csapat játéka is egyre szebb, látni hogy van fantázia, és végre vannak olyan meccsek ami után úgy áll fel az ember, hogy örömfocit látott, szóval csak így tovább =D>

Samper : Az alacsony nézőszám úgy 90%-ban betudható inkább annak, hogy vasárnap este volt a meccs egy kiscsapat ellen szerintem.
Viszont tényleg nagyon kevesen voltak, a Whoscored szerint 50ezren.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.21. 08:31:40

Tegnapi teljesítrménye meglehetősen kétarcú. És az alacsony nézőszámot se lehet függetleníteni az ő teljesítményétől.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.01.21. 07:27:03

Mostanság nem lehet azzal vádolni, hogy csak gubbaszt egykedvűen a székben. :D

Sok negatívum elhangzott vele kapcsolatban itt az elmúlt pár hónapban. Sok mindennel egyet is értettem. Már én is kezdtem elengedni a kezét, pedig nem vagyok híve a folyamatos edzőváltásnak.

Az utóbbi időben viszont tényleg rendben van a munkája. A csapat eléggé stabillá vált, van szép játék és eléggé együtt is él a mester a történésekkel.

Az utóbbi hetekben megfelelő mértékben rotálva is van a csapat és így kívúlről nézve elég frissnek is tűnnek a fiúk jelenleg.

Ami még nagy változás és számomra nagy pozitívum, hogy az utóbbi időben nem volt jellemző a csapatra, hogy ráüljünk a szűk 1 gólos előnyre. (Ez mondjuk a BL-ben lehet, hogy megint előkerül, de remélem a túlzott óvatoskodást hanyagoljuk.)

Összegezve: a mostani irány már sokkal szimpatikusabb, mint amit a szezon elején láttunk vagy amit az előző idényben tapasztalhattunk.

Remélem Ernő marad a sárga köves úton.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.20. 19:42:14

Mi van ezzel az emberrel, rá sem ismerek :D

Nagyon kíváncsi vagyok a mai csapatra, sajnos nem fogom tudni nézni. De tetszik a kezdő.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2019.01.18. 12:46:29

davi10 írta: Tavaly a fél szezont végigásítozta a padon
A másik felét meg pókemberbe nyomta :D
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.18. 12:36:13

Az biztos,hogy fejlődik,nem csak ő,hanem a csapat játéka is. Remélem nem átmeneti,hogy nem csak az eredmények jönnek,hanem a jó játék is most már. :D Még a végén csinál egy triplát(na jó,az még messze van).
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.18. 12:25:06

Tavaly a fél szezont végigásítozta a padon, idén meg még nem is láttam, hogy leült volna meccs közbe :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.18. 12:14:42

"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.15. 23:22:39

Elég lesz az OFF dömpingből. :)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.15. 18:54:22

Bullshit dömping :)
Ha van valakinek, egyébként sokakkakal egyező véleménye,de az számomra nem elfogadható, nem értek vele egyet,akkor bullshit.:)
Én még maradok annál, hogy másnak lehet más véleménye.
Ez a különbség.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.15. 17:56:45

drobika írta:Nem is értem, miért tiltanának ke.
Valverde fórumban normális hangnemben elmondtam véleményem.
A másik szurkolónak más a véleménye.
Teljesen normális.Ha személyeskedünk egymást azon kritizálunk hogy nem jól írtunk le egy nevet,na az a nem normális.
De még őt sem kell, szabad letiltani,mert a cenzurának vége van.
Egyébként teljesen igaz, remélem hogy hamarosan megtalálja végre a csapatot...
A tiltás nem azt jelenti, hogy bannolva vagy a fórumról, hanem, hogy én, személyesen teszlek be a tiltott felhasználók közé, így (egyedül én) nem látom a napi bullshit dömpingedet, amihez teljes jogom van, és nem sértem vele senki másnak a jogait. Csak gondoltam segítek ebben, mert látom nincs fogalmatok nagyon erről a dologról. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.15. 17:49:55

Nem is értem, miért tiltanának ke.
Valverde fórumban normális hangnemben elmondtam véleményem.
A másik szurkolónak más a véleménye.
Teljesen normális.Ha személyeskedünk egymást azon kritizálunk hogy nem jól írtunk le egy nevet,na az a nem normális.
De még őt sem kell, szabad letiltani,mert a cenzurának vége van.
Egyébként teljesen igaz, remélem hogy hamarosan megtalálja végre a csapatot...
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.01.15. 15:55:37

drobika írta:Bírom az iróniát, és ha okostelefonnal véletlenül egy betűt valaki elir,azt elhozni egy fórumban egész biztosan fontos dolog.Abszolut ide illik.
Hogy szét cáfolták volna amit írtam én nem látom.
Egy másik véleményt látok.Ami teljesen normális.
Ami nem normális az a személyeskedés.
Teljesen igazad van, lejjebb már célozgattak hogy letiltanak téged ami elég furcsa.

Én abba bízok hogy megtalálja tavaszra az ütős gálakezdőt.
LE is az MSN-t egy Sociadad idegenbeli februári vereség után kezdte el játszatni és tripláztunk, szinte egyfolytában ugyan az volt onnantól a kezdő 11.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.15. 15:45:09

Bírom az iróniát, és ha okostelefonnal véletlenül egy betűt valaki elir,azt elhozni egy fórumban egész biztosan fontos dolog.Abszolut ide illik.
Hogy szét cáfolták volna amit írtam én nem látom.
Egy másik véleményt látok.Ami teljesen normális.
Ami nem normális az a személyeskedés.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.15. 15:35:54

drobika írta:Cou,Dembele,Malcolm helyzetével a csapatban nem csak én vagyok ezen a véleményen.
Sokak szerint így van...
Én tisztelem a mások véleményét.
Ha ezt a focit szeretnék látni a szurkolók, akkor ezt kell játszani.
A tavasz valakkt igazolni fog, és teljesen őszintén mondom, nem szeretném,ha az ényémet.
Dehát épp most cáfolták szét tényekkel az állításaidat. :D Malcolm nevű játékosunk meg még mindig nincsen.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.15. 15:30:22

Nem arról volt szó, hogy milyen focit akarunk látni, csak válaszoltunk a kérdésekre. :)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.15. 15:05:31

Cou,Dembele,Malcolm helyzetével a csapatban nem csak én vagyok ezen a véleményen.
Sokak szerint így van...
Én tisztelem a mások véleményét.
Ha ezt a focit szeretnék látni a szurkolók, akkor ezt kell játszani.
A tavasz valakkt igazolni fog, és teljesen őszintén mondom, nem szeretném,ha az ényémet.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2019.01.15. 14:03:57

drobika írta:
drobika írta:De olyan dolgokat írsz amikről fogalmad sincs és nem is lehet,legalábbis feltételezem nem vagy bejáratos az öltözőbe.Pár képkockáról meg pont nem lehet leszűrni ilyen dolgokat csak elméleteket gyártani.
Világos, Messi éppen gratulált Valverdének. Ezt osztotta meg az egész világsajtó. :)

Légszives magyarázd el nekem, hogy Dembelének hol a helye ebben a csapatban, ha épp nem aludt el és játszik? Baloldal ? Jobboldal? mert hol itt van, hol ott.

Counak hol van a helye, ha éppen játszik? Szélső csatár? Vagy középpálya jobb oldal? Mert hol itt van, hol ott.

Semedonak hol van a helye? Jobboldalon a padon...Mikor SR nem jobbhátvéd... Te ezt minek nevezed, ha nem káosznak?
Ezeket a kérdéseket kiírhatnád az aláírásodba és akkor nem kéne mindennap leírnod.
Egyébként szerintem pont jó ez így, hogy vannak univerzális illetve akár mindkét szélen bevethető játékosunk, ezzel inkább csak kiszámíthatatlanok vagyunk ami messze nem hátrány. De mindegy, itt senki nincs beépítve :D
Amúgy Messinek hol a helye a pályán? :roll: Hol középső középpályást játszik, hol jobb oldalról indul be.. nincs beépítve. #-o
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.15. 13:34:31

palesz77 írta:
MatyiG írta:Azt meg csak halkan mondom, hogy Semedo többet volt pályán eddig ebben a szezonban SR-nél... :)
Mondjuk azért ez így elég ferde képet ad, SR sérült volt már vagy 2 hónapot a szezonban. Arra lennék kíváncsi, hogy amikor mindketten bevethetőek voltak, akkor ki milyen arányban játszott. Leszámítva a hakni kupameccseket. Azért ott elég máshogy festene a kép szerintem.
Most kb. 60%-ban Semedo játszott, SR sérülései nélkül nagyjából fordítva lennének az arányok szvsz.

A nagyobb meccseken/letámadó ellenfeleknél SR szokott játszani, mert jobb a labdakihozatalban, bekkelő/kontrázó ellenfél esetén meg Semedo játszik inkább, mert a sebessége, befutásai ott jobban használhatók.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.01.15. 13:11:26

MatyiG írta:Azt meg csak halkan mondom, hogy Semedo többet volt pályán eddig ebben a szezonban SR-nél... :)
Mondjuk azért ez így elég ferde képet ad, SR sérült volt már vagy 2 hónapot a szezonban. Arra lennék kíváncsi, hogy amikor mindketten bevethetőek voltak, akkor ki milyen arányban játszott. Leszámítva a hakni kupameccseket. Azért ott elég máshogy festene a kép szerintem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.15. 13:03:56

Légszives magyarázd el nekem, hogy Dembelének hol a helye ebben a csapatban, ha épp nem aludt el és játszik? Baloldal ? Jobboldal? mert hol itt van, hol ott.
Ha Coutinho nincs a pályán, akkor baloldalt.
Counak hol van a helye, ha éppen játszik? Szélső csatár? Vagy középpálya jobb oldal? Mert hol itt van, hol ott.
Csatárt sosem játszott, jobboldalt is csak tavaly, ez nem értem, miért kérdés.

Azt meg csak halkan mondom, hogy Semedo többet volt pályán eddig ebben a szezonban SR-nél... :)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.15. 13:03:09

drobika írta:Légszives magyarázd el nekem, hogy Dembelének hol a helye ebben a csapatban, ha épp nem aludt el és játszik? Baloldal ? Jobboldal? mert hol itt van, hol ott.

Counak hol van a helye, ha éppen játszik? Szélső csatár? Vagy középpálya jobb oldal? Mert hol itt van, hol ott.

Semedonak hol van a helye? Jobboldalon a padon...Mikor SR nem jobbhátvéd... Te ezt minek nevezed, ha nem káosznak?
Bocsi, de ezek nagyon erőltetett retorikai kérdések.

Dembélé jobb oldalt játszik, ha Coutinho a másik szélső, mert Coutinho jobb lábas, Dembélé kétlábas. Így járnak azok a játékosok, akiknek mindegy, melyik szélen vannak. A Dortmundban is meccsről-meccsre változott, hogy hol vetették be (Tuchel alatt, aki támadómániás edző, Valverdével ellentétben. Nem mintha ennek köze lenne bármihez).

Coutinho jobb szélső középpályás volt, amíg Iniesta itt volt, mivel Coutinho a válogatottban akkoriban ott játszott, Iniesta meg világ életében a bal oldalon. Emellett nem a csapatkapitánynak kell alkalmazkodnia az újonnan érkező játékoshoz. Mióta Iniesta nincs, Coutinho fixen bal szélső, ez csak kevés meccsen változott. A Liverpoolban pedig az ő helye is folyamatosan változott (Klopp alatt, aki támadómániás edző, Valverdével ellentétben. Nem mintha ennek köze lenne bármihez), ez szintén erős sarkítás sokaktól, hogy neki Iniesta posztja volt világéletében a helye. A Whoscored szerint Coutinho karrierje során eddig kb. 20 000 játékpercet játszott, abból 4 000-et volt Iniesta posztján (közép középpályás), 16 000-t pedig tőle támadóbb pozícióban volt (támadó középpályás/szélső).

Semedo a Transfermarkt szerint a tavalyi szezonban kb. 2400 percet játszott, ez 36 pályáralépésből adódik, melyek során jobb szélsőhátvéd volt minden alkalommal. Roberto 3400 percet játszott, 32x lépett pályára jobb szélső hátvédként, 15x valamilyen középpályás pozícióban, 1x pedig balszélső hátvédként. A kettejük játékpercei leginkább azért térnek el, mert Roberto a középpályán is tud játszani. Amúgy eléggé 50-50%-ban vannak használva védőként, ami teljesen összhangban van azzal, hogy hasonló szintű játékosok. Én magam egyébként szintén Semedo-t preferálom a védelem jobb szélén.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2019.01.15. 13:04:26-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.15. 12:57:24

Ja, hogy a Világsajtó (így nagybetűvel) megírta. Akkor biztosan úgy is van. Az nyilván nem számít, hogy pl. Pique nemrég nyilatkozta le, hogy teljesen Valverde mellett van sz öltöző.

Az a baj, hogy közhelyeket puffogtatsz, totálisan elképzelhetetlen összeállításban akarod, hogy játsszon a csapat, és olyan dolgokról alkotsz markáns véleményt, amibe nulla belelatasod van. Mindezt napi rendszerességgel, egy olyan videofelvételt felhozva bizonyítékul, ami semmit sem támaszt alá.

De nem baj, van meg hely a tiltólistán szerencsére.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.15. 12:46:04

drobika írta:De olyan dolgokat írsz amikről fogalmad sincs és nem is lehet,legalábbis feltételezem nem vagy bejáratos az öltözőbe.Pár képkockáról meg pont nem lehet leszűrni ilyen dolgokat csak elméleteket gyártani.
Világos, Messi éppen gratulált Valverdének. Ezt osztotta meg az egész világsajtó. :)

Légszives magyarázd el nekem, hogy Dembelének hol a helye ebben a csapatban, ha épp nem aludt el és játszik? Baloldal ? Jobboldal? mert hol itt van, hol ott.

Counak hol van a helye, ha éppen játszik? Szélső csatár? Vagy középpálya jobb oldal? Mert hol itt van, hol ott.

Semedonak hol van a helye? Jobboldalon a padon...Mikor SR nem jobbhátvéd... Te ezt minek nevezed, ha nem káosznak?
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.15. 12:24:17

drobika írta:

Nem akarom ismételni magam. Teljes a káosz Valverde fejében. Nem tudja menedzselni az öltözöt a játékosokat. Az eredmények jönnek szerencséjére. Többször is olyanok mentették már meg a seggét, akiket rendre mellőzött. De ez már más kérdés.
De olyan dolgokat írsz amikről fogalmad sincs és nem is lehet,legalábbis feltételezem nem vagy bejáratos az öltözőbe.Pár képkockáról meg pont nem lehet leszűrni ilyen dolgokat csak elméleteket gyártani.
Válasz küldése