Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2019.04.28. 12:30:40

crixus írta:
johdepp írta:
Hát persze...
Azt kifejthetned hogy mi a a bajod azok utan hogy a csapat megvedte a bajnoki cimet. Gyenge szezonunk volt, sok szenvedös meccsel es sok veszitett ponttal ez igaz, de ettöl függetlenül mindenki masnal jobbak voktunk, 3 forduloval a vege elött ünnepelhettünk. Ezt nem kell magyarazni.
EV-be bele lehet kötni egyes jatekosok kihagyasa vagy epp nem ki nem hagyasa miatt. Azt viszont nem tudhatjuk hogy melyik jatekos erkezett az edzö keresere es ki az akit a vezetöseg hozott es az edzö elkepzeleseibe amugy nem passzol (Coutinho..)
A veretlenül szót emelte ki, ami nem igaz, hogy veretlenül hozta a tavalyi bajnokságot.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.04.28. 12:27:03

johdepp írta:
Hát persze...
Azt kifejthetned hogy mi a a bajod azok utan hogy a csapat megvedte a bajnoki cimet. Gyenge szezonunk volt, sok szenvedös meccsel es sok veszitett ponttal ez igaz, de ettöl függetlenül mindenki masnal jobbak voktunk, 3 forduloval a vege elött ünnepelhettünk. Ezt nem kell magyarazni.
EV-be bele lehet kötni egyes jatekosok kihagyasa vagy epp nem ki nem hagyasa miatt. Azt viszont nem tudhatjuk hogy melyik jatekos erkezett az edzö keresere es ki az akit a vezetöseg hozott es az edzö elkepzeleseibe amugy nem passzol (Coutinho..)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.04.28. 11:39:20

ha valamit hiányolok az elsősorban néhány játékos beépítésének a hibája?! körülményessége:
Semédó,Malcom,Dembélé,Coutinho
néhány ember oktalan érintetlensége: Suarez, Busquets és talán Artur is többet játszik mint kellene, bár őt azért mozgatja.
csak egy példa: tegnap a Semédó - Dembelé páros borzasztóan idegenül mozgott egymás mellett, de Albával sem igazán értik egymást (Dembi)
persze lehet ez csak egy türelmetlenség részemről, azt gondolom, hogy egy eredmény kényszerben ezek a dolgok nagyon nehezek.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.04.28. 11:34:26

Bob_Marley írta:Lehozta úgy a két bajnokságot hogy előbb veretlenül majd két vereséggel, nincs miről beszélni, szép munka.
Hát persze...
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2019.04.28. 09:48:42

ZBarca írta:Összességében én jó edzőnek tartom, de számomra is hiányzik néha a látványos játék, ez az, amiben nagyon elmarad a LE-féle csapattól.
Azért azt ne felejtsd el, hogy LE-nek volt egy Neymar-ja és egy sokkal jobb formában levő Suarez-e. Az akkori MSN a Barca történetének leghatékonyabb támadógépezete volt. És még ennek ellenére is voltak nagyon szenvedős meccseink. A híresen jó középpályánk pl azokban az években látványosan gyengébben játszott. Ini és Busi hatékonysága is nagyon visszaesett a sokkal direktebb támadójáték beépítésével. Ők maguk nyilatkozták, hogy bizony kevésbé ízlett nekik az a fajta játékfelfogás, és ez meg is látszott a teljesítményükön. Nyilván a támadótrió többnyire hozta a gólokat (főleg LE első évében), de a játékunk már korántsem volt olyan domináns, mint korábban.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2019.04.28. 09:05:49

Lehozta úgy a két bajnokságot hogy előbb veretlenül majd két vereséggel, nincs miről beszélni, szép munka.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2019.04.28. 00:19:46

Gratulálok neki és a csapatnak is a bajnokság megnyeréséhez! =D>
Összességében én jó edzőnek tartom, de számomra is hiányzik néha a látványos játék, ez az, amiben nagyon elmarad a LE-féle csapattól. Viszont az eredmények egyértelműen jönnek, tavaly majdnem sikerült vereség nélkül behúzni a ligát, idén még a triplázás is összejöhet. Egyedül a Roma elleni kiesés az, amire nincs magyarázat.
Szerintem egyébként sikerült neki egy nagyon stabil Barcát összeraknia, mely persze nem tökéletes, de ez a csapat bármilyen meccsen vagy párharcban favoritnak számít jelenleg. A kisebb-nagyobb bukdácsolások ellenére a nagy mérkőzéseken mindig odatesszük magunkat és jó eredményeket értünk el ezeken a meccseken eddig a szezonban. Talán a gyakori gyenge játék - mely azért az utóbbi időben annyira nem volt jellemző, mint a szezon elején - az ára annak, hogy akár harmadjára is triplázzunk.
Tőlem mindenféleképp kapna még egy utolsó idényt, kivéve, ha megint sikerül egy Romához hasonló kiesés. A csapat most szerintem nagyon egyben van, ami neki köszönhető, már csak a konzisztens jó játék hiányzik, de amíg jönnek a kupák, addig véleményem szerint megbocsájtható, ha nincs mindig gála (persze én is örülnék neki :D ). Drukkolok neki, hogy a hiányosságokat orvosolja. A LE éra után szerintem nem nagyon számított arra senki, hogy ilyen hamar újra ilyen közel kerülünk egyszerre 3 nagy trófeához is.
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.04.27. 23:13:52

Samper írta:Saját magának tette nehézzé a Levante meccset és majdnem ráfizetett. Egy tudottan védekező csapat ellen mániákusan ragaszkodni a három védekező típusú kp.-hoz és ráadásul ezzel még a védelmet se sikerül üzembiztossá tenni - tipikusan egy kiscsapat edzőjének a gondolkodásmódja.
A 63. percig nem volt helyzete a Levanténak. A gólunk után kicsit elhittük, hogy a bab is hús, az ellenfél meg felszívta magát.
Emellett volt vagy 20 helyzetünk. A taktikával és a felállással nem volt gond.....
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.04.27. 22:43:58

Saját magának tette nehézzé a Levante meccset és majdnem ráfizetett. Egy tudottan védekező csapat ellen mániákusan ragaszkodni a három védekező típusú kp.-hoz és ráadásul ezzel még a védelmet se sikerül üzembiztossá tenni - tipikusan egy kiscsapat edzőjének a gondolkodásmódja.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.23. 19:46:02

Léfe írta:Valverde szidását sosem értettem meg. Egyszerü a helyzet. Felismerte, hogy mivel Ini és Xavi
már nincsen , de még D.Alvest is mondhatnám, nincsen akkora kreativitás, más néven játékosság a csapatban. Ezért teljesen jogos amit csinál. Bármennyire is szeretjük Rakiticset a fénykorában lévő Barcában csak tartalék lehetne. Xavi szintü spilert meg nem látok sehol-akkor mit lehet tenni. Pontosan azt teszi amit kell-lehet, és vannak eredmények.
Teljesen egyetértek..
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.04.23. 17:38:06

Valverde szidását sosem értettem meg. Egyszerü a helyzet. Felismerte, hogy mivel Ini és Xavi
már nincsen , de még D.Alvest is mondhatnám, nincsen akkora kreativitás, más néven játékosság a csapatban. Ezért teljesen jogos amit csinál. Bármennyire is szeretjük Rakiticset a fénykorában lévő Barcában csak tartalék lehetne. Xavi szintü spilert meg nem látok sehol-akkor mit lehet tenni. Pontosan azt teszi amit kell-lehet, és vannak eredmények.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.04.23. 12:19:32

Samper írta:Vannak kommentelő divatok. Ebben az évben volt egy kórus, amelyik azért szídta EV-t, mert nem pihentet és ennek az lesz a következménye, hogy a végére összecsuklunk. Ez láthatólag nem történt meg. Hogy miért? Mert a tétmeccseken a csapat (főleg Messi) általában csak annyit adott ki magából, amennyit muszáj volt. Most itt állunk, sok a 30-as játékos, lehetséges a triplázás, tele a lelátó, viszont űrfociról szó sincs. Várjuk már ki, hogy mi lesz a trófeákkal. Ha netán még a BL is összejön, az isten se tartja vissza jövőre EV-t, hogy ne térjen el preferenciáitól. Valamit valamiért. Ha meg elbukjuk a BL-t, a vezetőség mondja ki, hogy mi milyen fontos jövőre.
Teljesen igazad van.Persze, hogy a végére összecsuklunk e vagy sem, az még kérdéses, de remélem őszintén, hogy nem. A hozzászóló azt kifogásolta, hogy vannak akik mások hozzászólását minősítik, sőt a hozzászólót is negatívan csak azért mert más a véleménye. Ez pedig megengedhetetlen. EV-nek nincs egyszerű feladata, mindjárt a soron következő POOL elleni meccs össszeállítása...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.04.23. 11:51:30

Vannak kommentelő divatok. Ebben az évben volt egy kórus, amelyik azért szídta EV-t, mert nem pihentet és ennek az lesz a következménye, hogy a végére összecsuklunk. Ez láthatólag nem történt meg. Hogy miért? Mert a tétmeccseken a csapat (főleg Messi) általában csak annyit adott ki magából, amennyit muszáj volt. Most itt állunk, sok a 30-as játékos, lehetséges a triplázás, tele a lelátó, viszont űrfociról szó sincs. Várjuk már ki, hogy mi lesz a trófeákkal. Ha netán még a BL is összejön, az isten se tartja vissza jövőre EV-t, hogy ne térjen el preferenciáitól. Valamit valamiért. Ha meg elbukjuk a BL-t, a vezetőség mondja ki, hogy mi milyen fontos jövőre.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.04.23. 11:25:06

dkveszta87 írta:Úgy érzem itt páran elragadtatták magukat és teljesen ki lett forgatva az, amit a 'szép, tempós foci' alatt értünk néhányan. Szó sincsen arról, hogy ne ismernénk el Valverdét, vagy űrfocit várunk el minden egyes mérkőzésen, de a többségében unott járatást igen is számon lehet kérni egy szurkolónak! Azt pedig, hogy álszentnek van az ilyen véleményen lévő tartva, személy szerint kikérem magamnak. 21 éve vagyok Barcelona drukker, amikor csak tudtam, minden meccsüket megnéztem, amikortól már elérhető volt a TV-ben..hadd én döntsem el, hogy miért szeretem nézni, miért szerettem bele a klubba. Azt pedig, hogy semmi konkrét nem hangzik el, hogy mitől unalmas a játék.. mik vagyunk mi, elemzők? El tudod mondani a különbséget mint szurkoló és bár tudom, hogy MO a 10 millió futballszakértő országa, de azért nem kell mindenkinek mélyenszántó elemzésbe kezdenie. Egy szó mint száz, mindenki vélemyényét tiszteletben tartom és nem állok belé, ha neki másabb a vélemyénye, ahogy EV erényeit is el kell ismerni, de a vélemény a csapat játékáról vagy az edzőről ugyanúgy szuverén jog, mivel gondolom erre (is) van ez a fórum. Visca el Barca!
Félve írok már ehhez a témához bármit is, hiszen Valverde utálónak vagyok tartva.Látom, hogy bárki más is, ha kritikusan szól az edzőről, az minősítve van. Azt gondolom, hogy teljesen egyetértek a hozzászóló írásával tartalmilag és szemléletében is. Sokkal előrébb járnánk véleményem szerint az ilyen hozzászólásokkal.
El vannak ismerve EV. erényei. Eredmények is jönnek,és nagyon remélem, hogy fognak is jönni és itt most a POOL elleni párharc döntő fontosságú lesz. Tartok tőle, ha ne adj isten számunkra kedvezőtlenül alakulnak a dolgok, akkor az EV-t védők száma is drasztikusan csökkenni fog, függetlenül attól, hogy esetleg nem is ő a legnagyobb hibás, illetve fordítva, ha továbbjutás megvan akkor császár lesz, de inkább legyen császár!!!
A fórumtárs
dkveszta87
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.04.11. 09:01:20

2019.04.23. 10:51:58

Úgy érzem itt páran elragadtatták magukat és teljesen ki lett forgatva az, amit a 'szép, tempós foci' alatt értünk néhányan. Szó sincsen arról, hogy ne ismernénk el Valverdét, vagy űrfocit várunk el minden egyes mérkőzésen, de a többségében unott járatást igen is számon lehet kérni egy szurkolónak! Azt pedig, hogy álszentnek van az ilyen véleményen lévő tartva, személy szerint kikérem magamnak. 21 éve vagyok Barcelona drukker, amikor csak tudtam, minden meccsüket megnéztem, amikortól már elérhető volt a TV-ben..hadd én döntsem el, hogy miért szeretem nézni, miért szerettem bele a klubba. Azt pedig, hogy semmi konkrét nem hangzik el, hogy mitől unalmas a játék.. mik vagyunk mi, elemzők? El tudod mondani a különbséget mint szurkoló és bár tudom, hogy MO a 10 millió futballszakértő országa, de azért nem kell mindenkinek mélyenszántó elemzésbe kezdenie. Egy szó mint száz, mindenki vélemyényét tiszteletben tartom és nem állok belé, ha neki másabb a vélemyénye, ahogy EV erényeit is el kell ismerni, de a vélemény a csapat játékáról vagy az edzőről ugyanúgy szuverén jog, mivel gondolom erre (is) van ez a fórum. Visca el Barca!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.04.19. 13:27:18

herlius írta:
westerngom írta:+1
DE, az Ajax meccseket látva talán van közép út és igenis kimehetnénk néha úgy, hogy most pedig megb@szunk mindenkit, kicsit szórakoztatni a közönséget is.
Én az írásodtól függetlenül tartom, hogy többet és látványosabb focit is ki lehetne hozni ebből a keretből. Sokszor érthetetlen módon leállunk a vezetés tudatában, amire rá is faragtunk többször is. A több gólos vezetés tudatában viszont fent felejti a kulcsjátékosokat és nem cserél időben, csak a 98. perc után.
A szezon végén, majd értékelünk és meglátjuk mire volt elég EV koncepciója.
Nagyon divatos lett most ez az Ajax-ozás, csak éppen azt nem veszi figyelembe senki, hogy egyrészt a csapatuk alapja gyakorlatilag pelenkás kora óta együtt játszik, vagyis egy nagyon sikeres generációt tudtak egyben tartani, akik becsukott szemmel is tűpontosan tudják a társak mozgását. Olyan automatizmusok épültek bele a játékukba, ami máshol elképzelhetetlen. Nálunk az egyre több idegenlégiós beépülésével megbomlanak ezek az automatizmusok, illetve sok időbe telik, amíg ezt megint felépítik. Azért ne hasonlítsunk már össze olyan csapatrészeket, ahol 10-15 éve együtt játszó játékosok vannak egy olyannal, amibe még alig 1 éve is érkezett kulcsjátékos. Teljesen más kávéház. Másrészt azt se felejtsük el, hogy az Ajax legtöbb kulcsjátékosa ma bőven 25 alatt van, míg nálunk ez a szám már 30 körül vagy afelett van. És mindezek felett az Ajaxnak a bajnokságban talán 2 komolyan vehető ellenfele van, míg a PD-ben még a középmezőnyben is simán BL szintű csapatok gurigáznak. Amíg mi pl. a Real ellen lenyomtunk 3 kőkemény menetet, addig ők szépen elpihentek egy bajnoki fordulót. Ezek után vajon ki fog frissebben mozogni a BL meccsen és lesz képes 90 percen keresztül rohanni? Értem én, hogy mindenki folyton űrfocit szeretne nézni, de ezt képtelenség a mostani menetrend mellett folyamatosan fenntartani. Illetve lehet, de akkor a szezon végére mentálisan és fizikálisan totálisan kifacsart csapatunk lesz, aki minden sorozatban el fog bukni.
:D
Az Ajax talán nem áll olyan távol a mi focinktól, azért mertem az ők őszinte, támadó, totális futballjukkal példálózni. Nem gondolom, hogy minden elemében és sebességében nekünk is ezt a focit kellene játszani a jelenlegi játékos keretünkkel, de nálunk is vannak olyan fiatal játékosok akikkel alkalom adtán lendületet lehetne vinni a pályára. Kellően mély a keretünk és végre minőségi játékosok is ülnek a padon.
Én simán elnézegettem volna egy Dembi - Messi - Malcom támadósort LaLyosunk pihentetése végett, ami a Herceg érkezését is teljesen feleslegessé tette volna, mint ahogy jelenlegi ittléte is az. Alap helyzetben mindig ugyan avval a kezdővel futunk ki a gyepre, és előre láthatólag percre pontosan ugyan azokat az embereket cseréli le EV meccsről, meccsre. Ellenben a rotálások alkalmával szénné van rotálva a keret, ész nélkül.
Nagy hibának érzem, hogy engedi leülni a csapatot egy gólos vezetés tudatában és berendezkedünk akár 15. perctől labdatartásos védekezésre, tartva az eredményt.

Nem mondom, hogy nem leszek boldog maradéktalanul, ha triplázunk, és nem fogom száj húzva elfogadni a triplázás oltárán feláldozott szép, kombinatív játék elvesztését cserébe.
De jajj Valverdének, ha ezek után nem virítja a három serleget. :mrgreen:
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.04.19. 12:39:03

herlius írta:
Nagyon divatos lett most ez az Ajax-ozás, csak éppen azt nem veszi figyelembe senki, hogy egyrészt a csapatuk alapja gyakorlatilag pelenkás kora óta együtt játszik, vagyis egy nagyon sikeres generációt tudtak egyben tartani, akik becsukott szemmel is tűpontosan tudják a társak mozgását. Olyan automatizmusok épültek bele a játékukba, ami máshol elképzelhetetlen. Nálunk az egyre több idegenlégiós beépülésével megbomlanak ezek az automatizmusok, illetve sok időbe telik, amíg ezt megint felépítik. Azért ne hasonlítsunk már össze olyan csapatrészeket, ahol 10-15 éve együtt játszó játékosok vannak egy olyannal, amibe még alig 1 éve is érkezett kulcsjátékos. Teljesen más kávéház.
Az Ajax alapcsapatából összvissz négyen saját nevelések ,a többit ugyanúgy vették mint bárki más.
Ez átlagon felüli ,de nem olyan nagyon kimagasló.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.04.19. 12:29:05

herlius írta: Nagyon divatos lett most ez az Ajax-ozás, csak éppen azt nem veszi figyelembe senki, hogy egyrészt a csapatuk alapja gyakorlatilag pelenkás kora óta együtt játszik, vagyis egy nagyon sikeres generációt tudtak egyben tartani, akik becsukott szemmel is tűpontosan tudják a társak mozgását. Olyan automatizmusok épültek bele a játékukba, ami máshol elképzelhetetlen. Nálunk az egyre több idegenlégiós beépülésével megbomlanak ezek az automatizmusok, illetve sok időbe telik, amíg ezt megint felépítik. Azért ne hasonlítsunk már össze olyan csapatrészeket, ahol 10-15 éve együtt játszó játékosok vannak egy olyannal, amibe még alig 1 éve is érkezett kulcsjátékos. Teljesen más kávéház. Másrészt azt se felejtsük el, hogy az Ajax legtöbb kulcsjátékosa ma bőven 25 alatt van, míg nálunk ez a szám már 30 körül vagy afelett van. És mindezek felett az Ajaxnak a bajnokságban talán 2 komolyan vehető ellenfele van, míg a PD-ben még a középmezőnyben is simán BL szintű csapatok gurigáznak. Amíg mi pl. a Real ellen lenyomtunk 3 kőkemény menetet, addig ők szépen elpihentek egy bajnoki fordulót. Ezek után vajon ki fog frissebben mozogni a BL meccsen és lesz képes 90 percen keresztül rohanni? Értem én, hogy mindenki folyton űrfocit szeretne nézni, de ezt képtelenség a mostani menetrend mellett folyamatosan fenntartani. Illetve lehet, de akkor a szezon végére mentálisan és fizikálisan totálisan kifacsart csapatunk lesz, aki minden sorozatban el fog bukni.
Ha valamit fixen lehet tudni az Ajaxról, az az hogy mindig nagyon nagy hangsúlyt fektettek az utánpótlásra, illetve hogy ezeket a tehetséges fiatalokat be is építsék. Ez semmilyen jogszabály nem tiltja a többi csapatnak sem. Valamikor ez nálunk is működött.
Kiemelném még hogy miután csak másodikok lettek a bajnokságban a 2. selejtezőkörtől kapcsolódtak be a főtáblára kerüléshez. Ez plusz három meccs, egyébként vereség nélkül.
Csoportból a Bayernnel együtt mentek tovább, szintén veretlenül.
Madridtól kikaptak otthon, a többi meg már történelem. Én azt mondom ha bejutnak a döntőbe
akkor teljesen megérdemelten lesznek ott.
Ezt meg már csak félve merem idézni: "A holland futballszövetség bejelentette, hogy az Ajax nem várt Bajnokok Ligája-elődöntőbe jutása miatt elhalasztják a bajnokság teljes 33. fordulóját, nem csak az Ajax mérkőzését teszi odébb az április végi fordulóban." :D .
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.04.19. 12:02:23

herlius írta:csak éppen azt nem veszi figyelembe senki, hogy egyrészt a csapatuk alapja gyakorlatilag pelenkás kora óta együtt játszik ... Azért ne hasonlítsunk már össze olyan csapatrészeket, ahol 10-15 éve együtt játszó játékosok vannak egy olyannal, amibe még alig 1 éve is érkezett kulcsjátékos
Kik tagjai annak az alapnak pontosan, akik 10-15 éve együtt játszanak? Név szerint.
Samper írta:Ha Valverde triplázni tud, akkor mélyen nem érdekel, hogy mennyire élvezem közben a meccseket.
Mondjuk ezt én sose értettem, azt a több mint 5.000 percet egy évben lehetne akkor meccsnézés helyett olvasással is tölteni, aztán májusba csekkolni a tabellákat.
Nero. írta:Valamivel (nem sokkal) látványosabb játékot igen, de az az eredmény rovására menne.
Ez pont annyira egy feltételezés, mint az, hogy nem menne.
Nero. írta:Zozzy leírta az igazságot, mindenki tudja legbelül hogy így van. Ez ilyen igen gyakori emberi tulajdonság hogy 1. soha nem jó semmi, 2. Csak azért is mondom
Vagy, emberek lévén mindenki máshogy áll dolgokhoz, és máshogy látja, értékeli őket, más a preferenciarendszere, még fociban is.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.04.19. 11:47:11

Nero. írta: Ha :lol: De tegyük fel gól a 2-3 United helyzet, akkor ennyi erővel a mi helyzeteink is legyenek gólok és akkor a meccs nem 3-0 hanem 6-3.
Jaj, ne már.. :D Azt a meccset a büdös életbe meg nem fordítottuk volna 2-0-ról.

Tehát még egyszer:pont nem érdekel mit nyernek,ha elalszom a meccs alatt.
Mint ahogy az sem hogy "egy Bayern, Pool, City, United stb. szurkoló mit gondol erről, hogy a Barcások itt sírnak, miközben az ötödik bajnokság+BL kombóra készülnek az elmúlt 13 évből."

Elfogadom természetesen hogy a többségnek a trófeák fontosabbak, bocsánatot kérek, de nekem kevésbé az.
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2019.04.19. 11:42:03

westerngom írta:+1
DE, az Ajax meccseket látva talán van közép út és igenis kimehetnénk néha úgy, hogy most pedig megb@szunk mindenkit, kicsit szórakoztatni a közönséget is.
Én az írásodtól függetlenül tartom, hogy többet és látványosabb focit is ki lehetne hozni ebből a keretből. Sokszor érthetetlen módon leállunk a vezetés tudatában, amire rá is faragtunk többször is. A több gólos vezetés tudatában viszont fent felejti a kulcsjátékosokat és nem cserél időben, csak a 98. perc után.
A szezon végén, majd értékelünk és meglátjuk mire volt elég EV koncepciója.
Nagyon divatos lett most ez az Ajax-ozás, csak éppen azt nem veszi figyelembe senki, hogy egyrészt a csapatuk alapja gyakorlatilag pelenkás kora óta együtt játszik, vagyis egy nagyon sikeres generációt tudtak egyben tartani, akik becsukott szemmel is tűpontosan tudják a társak mozgását. Olyan automatizmusok épültek bele a játékukba, ami máshol elképzelhetetlen. Nálunk az egyre több idegenlégiós beépülésével megbomlanak ezek az automatizmusok, illetve sok időbe telik, amíg ezt megint felépítik. Azért ne hasonlítsunk már össze olyan csapatrészeket, ahol 10-15 éve együtt játszó játékosok vannak egy olyannal, amibe még alig 1 éve is érkezett kulcsjátékos. Teljesen más kávéház. Másrészt azt se felejtsük el, hogy az Ajax legtöbb kulcsjátékosa ma bőven 25 alatt van, míg nálunk ez a szám már 30 körül vagy afelett van. És mindezek felett az Ajaxnak a bajnokságban talán 2 komolyan vehető ellenfele van, míg a PD-ben még a középmezőnyben is simán BL szintű csapatok gurigáznak. Amíg mi pl. a Real ellen lenyomtunk 3 kőkemény menetet, addig ők szépen elpihentek egy bajnoki fordulót. Ezek után vajon ki fog frissebben mozogni a BL meccsen és lesz képes 90 percen keresztül rohanni? Értem én, hogy mindenki folyton űrfocit szeretne nézni, de ezt képtelenség a mostani menetrend mellett folyamatosan fenntartani. Illetve lehet, de akkor a szezon végére mentálisan és fizikálisan totálisan kifacsart csapatunk lesz, aki minden sorozatban el fog bukni.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.04.19. 11:21:15

Tim írta:Én nem nosztalgiázom. Egyértelmű hogy minden edző alatt vannak olyan időszakok amikor nem megy úgy a játék ahogy kellene. Ez adódhat ezer dologból, az elvárható teljesítménytől gyengébbet nyújtó játékosoktól, rossz kezdőtől, felforgatott csapatrészek, stb..
De egy alapvetően támadó szellemű csapat egy gólos vezetésnél ne kezdjen már lézengeni a pályán, pláne egy gyengébb ellenfél ellen. Nehogy nagyobb előny legyen, várjuk meg míg egyenlítenek, hátha sikerül fordítani. Ha mondjuk a Manchester a visszavágón kicsit szerencsésebb,és tíz perc alatt belövi a két ziccert,simán bukjuk a meccset.
Ez most megint furcsa lesz, de pont nem érdekel mit nyernek,ha elalszom a meccs alatt.
És azt sem bánom ha kikapunk, amíg látom azt hogy megtettek mindent a győzelemért.

Persze nem vagyunk egyformák, és nyilván mindenki másképp látja a dolgokat, de remélem abban egyetértünk hogy ebből a keretből azért lényegesen jobb és látványosabb játékot is ki lehetne hozni.
Ha Valverde triplázni tud, akkor mélyen nem érdekel, hogy mennyire élvezem közben a meccseket. Más kérdés, hogy amikor csapatépítésről van szó, akkor nagyonis gondoskodni kell arról, hogy a csapat játéka élvezhető legyen. Annál is inkább, mert az eredményesség ezen a magas szinten nem garantálható, mert függ attól, hogy a versenytársak mit produkálnak és még ott van a szerencse-faktor is. Ezért a csapatépítést nem szabad az éppen funkcióban lévő edzőre bízni, mert ő a napi sikerekben kell gondolkodjon.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.04.19. 10:48:46

Tim írta:Én nem nosztalgiázom. Egyértelmű hogy minden edző alatt vannak olyan időszakok amikor nem megy úgy a játék ahogy kellene. Ez adódhat ezer dologból, az elvárható teljesítménytől gyengébbet nyújtó játékosoktól, rossz kezdőtől, felforgatott csapatrészek, stb..
De egy alapvetően támadó szellemű csapat egy gólos vezetésnél ne kezdjen már lézengeni a pályán, pláne egy gyengébb ellenfél ellen. Nehogy nagyobb előny legyen, várjuk meg míg egyenlítenek, hátha sikerül fordítani. Ha mondjuk a Manchester a visszavágón kicsit szerencsésebb,és tíz perc alatt belövi a két ziccert,simán bukjuk a meccset.
Ez most megint furcsa lesz, de pont nem érdekel mit nyernek,ha elalszom a meccs alatt.
És azt sem bánom ha kikapunk, amíg látom azt hogy megtettek mindent a győzelemért.

Persze nem vagyunk egyformák, és nyilván mindenki másképp látja a dolgokat, de remélem abban egyetértünk hogy ebből a keretből azért lényegesen jobb és látványosabb játékot is ki lehetne hozni.

Ha :lol: De tegyük fel gól a 2-3 United helyzet, akkor ennyi erővel a mi helyzeteink is legyenek gólok és akkor a meccs nem 3-0 hanem 6-3.

Valamivel (nem sokkal) látványosabb játékot igen, de az az eredmény rovására menne.

Zozzy leírta az igazságot, mindenki tudja legbelül hogy így van. Ez ilyen igen gyakori emberi tulajdonság hogy 1. soha nem jó semmi, 2. Csak azért is mondom

Szerintem 1-2 “Rivaldo óta culé” (biztos elhisszük amúgy :D) nem is bánná ha kiesnénk a Pool ellen csak azért hogy itt pöröghessen.

Leírtam már sokszor (de nem lehet elégszer) hogy ennek az elmúlt 15 évnek nagy rákfenéje hogy sokan már nem látnak a jótol. Kiváncsi vagyok hogy pl. egy Bayern, Pool, City, United stb. szurkoló mit gondol erről, hogy a Barcások itt sírnak, miközben az ötödik bajnokság+BL kombóra készülnek az elmúlt 13 évből.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.04.19. 10:25:31

Én nem nosztalgiázom. Egyértelmű hogy minden edző alatt vannak olyan időszakok amikor nem megy úgy a játék ahogy kellene. Ez adódhat ezer dologból, az elvárható teljesítménytől gyengébbet nyújtó játékosoktól, rossz kezdőtől, felforgatott csapatrészek, stb..
De egy alapvetően támadó szellemű csapat egy gólos vezetésnél ne kezdjen már lézengeni a pályán, pláne egy gyengébb ellenfél ellen. Nehogy nagyobb előny legyen, várjuk meg míg egyenlítenek, hátha sikerül fordítani. Ha mondjuk a Manchester a visszavágón kicsit szerencsésebb,és tíz perc alatt belövi a két ziccert,simán bukjuk a meccset.
Ez most megint furcsa lesz, de pont nem érdekel mit nyernek,ha elalszom a meccs alatt.
És azt sem bánom ha kikapunk, amíg látom azt hogy megtettek mindent a győzelemért.

Persze nem vagyunk egyformák, és nyilván mindenki másképp látja a dolgokat, de remélem abban egyetértünk hogy ebből a keretből azért lényegesen jobb és látványosabb játékot is ki lehetne hozni.
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.04.19. 10:20:19

Zozzy 5 írta:szerintem meg iszonyatosan torzított és megszépített ez a "bezzeg régen" nosztalgiázás, aminek keretében ilyenek kerülnek leírásra, hogy "régen sosem akartam felállni a tévé elől." hát, én emlékszek a gyűlöletözönre Rijkaard ellen, aki mindent játszott, csak épp biztonsági játékot nem, de koncepció nélkülivé válva jöttek a vereségek meg az égések - régen volt, de nekem nem az rémlik, hogy elégedetten csettintettek a fórumozók, hogy "hát igen, kikaptunk, de LEGALÁBB szépen akart játszani." ment a Rijkaard takarodj.

Guardiola űrfocija egyszeri és megismételhetetlen volt, a csillagok egyszer úgy álltak össze az életben, hogy egyszerre volt egy csúcsformában lévő Busquets - Xavi - Iniesta - Messi tengelye, elől Henryvel, hátul meg Puyollal, annak az embernek, aki arra született, hogy a Barca edzője legyen. Ez az unikális szituáció lehetővé tette EGY BIZONYOS IDŐRE azt a fajta játékot, amit minden meccsen jó volt nézni. de ugyanúgy az esetében is igaz volt, hogy csomószor ment a fanyalgás (főleg a 2. és 4. szezonjában), mondván ez az impotens tilitoli nézhetetlen (mert volt, hogy tényleg az volt), nem tud váltani Pep, makacs, nem erre van szükség, fejlődni kéne, stb. a "fú de király volt mindig minden" dolog ebben az esetben sem áll, pedig az tényleg egy egyszeri csillagállás volt.

Martinoról nem kell sokat beszélni, 0 koncepció volt, de ő hagyta játszani azt a szintén nem gyenge keretet - eredménye az lett, hogy nem nyertünk semmit (a kupára most hirtelen nem emlékszek...). Fórumhangulat kapcsán megint csak nem a "de jó, hogy engedte őket játszani, maradjon csak az öreg, mert erre van szükségem" mondatok rémlenek...

Enrique Barcája is rengeteg sarat és fanyalgást kapott, leszámítva az első szezonjának második felét, amikor szintén nagyon összeállt valami és tripláztunk.

bevallom, kicsit álszentnek érzem, amikor azt mondja egy Barca szurkoló, hogy neki a szép játék az elsődleges, mert az lehet, hogy tényleg hozzászokott a szép játékhoz bizonyos időszakban, csak amihez még inkább hozzászokott és következésképp el is várja, az a győzelem, és pl. a fórumon óriási elégedetlenség van, ha ez nem jön össze BÁRKI ELLEN. mert hogy az alap kiindulás az, hogy a Barca minden meccsen esélyes és győzni megy fel. és valóban: Valverde elég nagy nyomás alatt dolgozik, a vezetőség részéről (aki a munkáltatója) a liga és a kupa alap elvárás ennyi elköltött pénz után, ilyen kerettel, és már lassan ez a BL-re is igaz. nem hinném, hogy kevesebben nézik a barcát összességében a világon EV alatt, és emiatt pénzkiesések lennének, azt viszont megérzik a klubnál, ha egy rossz energiabeosztás miatt kizúgnak a BL-ből. és neki ezt kell szem előtt tartania.

kérdezem én, mi a garancia arra, hogy ha sokkal többet "engedné a csapatot játszani", akkor nem pukkannak ki a fiúk pont akkorra, amikor teljesíteni kéne? szerintem naiv és grandiózus feltételezés, hogy akkor is ugyan itt tartanánk eredményeket tekintve (vagyis: liga a zsebben, BL-ben veretlenség és elődöntő, kupadöntő), ha energiát nem kímélve, szinte minden meccsen hajtjuk az ellenfelet meg a 4-0-ás eredményt.

nem tudjuk bizonyítani, de azért a gyanúperrel élhetünk - tudván, hogy mindennek ára van -, hogy nem ugyanez lenne a helyzet. lehet például, hogy egy top3-mas testépítő is bazi erős, de ha olyankor is 400 kilóval akar guggolni, amikor erre épp semmi szükség nincs, akkor jó eséllyel megsérül, aztán cseszheti a versenyét, amikor toppon kéne lennie. az pedig most nem igaz, hogy EV "sosem guggolna 400 kilóval", mert szerintem látszik, hogy ez a csapat most bivaly erős. azon túl, hogy persze motiváltak nagyon a srácok, ami kell, a védelem és a középpálya iszonyatosan egyben van, rögzített szitukból pedig azt sem tudom, mikor kaptunk gólt utoljára. United elleni párharc elég nagy igazolása volt jelen esetben EV-nek, amikor tökéletesen meccselve, az energiát beosztva, felmosta a pályát összességében a Uniteddel, és prezentálta a két csapat közti tudáskülönbséget.

nyilván nem tökéletes ez a csávó sem, és ha mondjuk vmi gáz körülmények között megint kiesünk a BL-ből, akkor bőven lehet majd támadni, de én magam úgy látom, hogy az a kompromisszum, amit meghoz időnként a biztonsági focival, abszolút vállalható és szükséges volt eddig, és én most nem tudok jobb opciót nála a kispadra.

hozzáteszem, ez a biztonsági foci egy definiálatlan fogalom, tartalmatlan lózung, amivel mi, szurkolók dobálózunk. nem teszünk hozzá semmi adatot meg statot többnyire, mondjuk h kevesebb támadást indítottunk volna, kevesebb felvállalt 1-1 lett volna, több vkp a pályán, kevesebb ziccer vagy mittudomén - érzésből mondjuk rá, az alapján, hogy mennyire volt szórakoztató a tévé előtt ülni, ami néha igaz lehet, de az intuíció könnyen torzít, ezt tudjuk. abba is bele lehet kötni, hogy tényleg ez van-e többségben EV esetében, vagy amúgy ha utánaszámolnánk, nem is lenne olyan nagy különbség az idei szezonban az atomjó, az uncsi meg a vállalhatatlan meccseink között. személy szerint például, rég láttam ennyiszer leiskolázni a madridot, és nekem ezen az sem változtat sokat, hogy idén szétestek, mert Zidanenak is fújta ki az orrát.

persze senkinek a véleményét nem akarom megváltoztatni, meg nem is tudom, lehet vágyakozni a konstant űrfoci plusz megnyerünk mindent kombinációra, de a valóság az, hogy ez, néhány kivételes időszakot leszámítva, nem szokott összejönni, és ezzel a vágyakozással csak saját magának keseríti meg a szájízét a szurkoló.
+1
DE, az Ajax meccseket látva talán van közép út és igenis kimehetnénk néha úgy, hogy most pedig megb@szunk mindenkit, kicsit szórakoztatni a közönséget is.
Én az írásodtól függetlenül tartom, hogy többet és látványosabb focit is ki lehetne hozni ebből a keretből. Sokszor érthetetlen módon leállunk a vezetés tudatában, amire rá is faragtunk többször is. A több gólos vezetés tudatában viszont fent felejti a kulcsjátékosokat és nem cserél időben, csak a 98. perc után.
A szezon végén, majd értékelünk és meglátjuk mire volt elég EV koncepciója.
Válasz küldése