Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2019.05.08. 00:26:53

MatyiG írta:Bob, azért ebben a szezonban nagy vetelytarsunk nem volt a bajnokságban, nem kellett az extra.

Az viszont már gáz, ha valaki végig ötös, aztán az érettségin megbukik.
Szerintem nem megfelelő a példád mert egy meccsből nem lehet egészre vonatkoztatni fociban. Volt úgy, nyertük a rangadokat és nem lettünk bajnokok. Melyik a jobb?

Meccseink haromnegyedet láttam kB, pont ez volt az erősségünk ami a bajnoksághoz elengedhetetlen, annyit adj ki amennyivel nyerni tudsz. Ez mindig a legfontosabb, stabilan hozni a pontokat és ebben kiváló volt, s mindig a bajnokság a mérce. Nemzetközi szinten fájó kiesések, így a kettősség jogos, ezt elfogadom, de a bizonyítvány több mint rendben van nálam.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Legendinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2017.02.14. 23:46:16

2019.05.08. 00:24:29

Mostanában nem írtam a fórumra, mert igazából nem éreztem azt, hogy azt a nézhetetlen/élvezhetetlen játékot, amit produkálunk (még ha néha eredményes is) szükséges volna minősíteni... Lehet, hogy néha eredményes ez a célfoci, de a Barca sosem erről szólt, sosem erről kellene, hogy szóljon... Mióta a csapatnak szurkolok (lassan 20 éve) nem nagyon emlékszem, hogy konstans ilyen nézhetetlen és szégyenletes meccseket toljunk FOLYAMATOSAN! Persze voltak rossz időszakok, és hullámvölgyek is, sőt nagy verésekre is emlékszem, de ez a Valverde időszak mindennel szembemegy, amit anno megszerettem a csapatban. Ki lehet kapni, nincs ezzel semmi gond, de az, hogy kiesünk a BL-ből 3 gól előnyről, ez egy ilyen szintű csapatnál mint a Barca elfogadhatatlan. Pep is kiesett anno, igazából nála is többször előjött az, hogy bunker ellen nem tudtunk mit kezdeni, de amikor anno kimentünk a pályára, akkor felszántottuk azt, próbálkoztunk orrvérzésig, volt meccsenként 15+ helyzetünk, és olyanok voltunk mint akinek az élete függ a meccstől.
Ehhez képest az utóbbi 2 évben rengeteg idegenbeli meccsen közünk nincs a saját filozófiánkhoz, közünk nincs a meccsek irányításához, még ha néha a taktika része az, hogy átadjuk az irányítást, és NAGYON sokszor szerencsénk van/volt, illetve ugye jött Messi.
Lehet itt arról beszélni, hogy stabilak vagyunk, de ha stabilitást akarnék, akkor Milan, vagy Napoli szurkoló lennék, aztán milyen jó is lenne, hogy 80 perc buszozás után 5 perc focival majd talán találunk egy gólt...
Cruyf szerintem forog a sírjában az ilyen élettelen, lesz_rom játék miatt! Ki lehet esni, DE NEM ÍGY! EGY BARCA, NEM ESHET ÍGY KI!
Már a Roma ellen fel kellett volna állnia, mert azzal nincs gond, hogy kikapunk miközben felszántottuk a pályát, és lőttünk 3 kapufát, meg 30 kaput eltaláló lövésünk volt, és mentünk mint a mérgezett egér, de közünk nem volt ezekhez a dolgokhoz.
Pool ellen is ki lehet esni, ezzel sincs gond, de ilyen beszari, majd kibekkeljük valahogy, lötyögünk kicsit mentalitással egy Barca nem mehet ki egy elődöntőre, még ha 5-0ra is vezet.
Senki ne jöjjön azzal, hogy bezzeg Lajos, meg Busi, meg Cou így, meg úgy. Valverde rakta össze a csapatot, ő rakta össze a taktikát, ő volt az, aki végigmozizta. ahogy felmossák velünk a pályát úgy, hogy ennek jelei voltak már az előző meccsen is. Arról nem is beszélek, hogy a félidőben semmivel nem lettünk jobbak, pedig mindenki láthatta, hogy ha a pool rúg még egy gólt, akkor NAGYON necces lesz.
Ha fele akkora lendülettel mentünk volna neki a meccsnek mint múlt héten, akkor most mindenhol arról cikkeznének, hogy a pool megpróbálta, de a Barca mégis más szint... ehhez képest lealáztak minket, és a Roma után ismét egy csapat, aki gyakorlatilag azt csinált velünk amit akar...
Ami engem illet, már tavaly is mérhetetlenül csalódott voltam, de úgy voltam, hogy törvényszerűen ennek is be kellett egyszer következnie, de ez a mai... ez megbocsájthatatlan...
Bartomeu, OUT NOW!
Avatar
krosz31
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.11.04. 13:08:01
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2019.05.08. 00:16:58

Tomix354 írta:Te nézed is a meccseket vagy az eredményt nézed? Ha az utóbbit, akkor papíron minden oké. Amúgy meg nem, nem fogja senki sem kidumálni a mai illetve a római eredményz, túl sok a véletlen.

A mutatott játékról meg annyit, hogy nézhetetlen majd minden meccsünk, amit lassan 2 éve annyival intézünk el, hogy a győzelmet nem kell magyarázni. A mentalitása meg tökéletesen tükrözi, hogy nem tud a középcsapatos árnyékából kilépni. Hazaikon is ugyan az a 0 foci megy pepitában. Idegenbeli meccsekről meg inkább ne is beszéljünk.

Nem mondom, hogy a mai 100%-ban az ő hibája volt, de hiszem hogy ez a beszari mentalitás mérgező a csapatra. Ott volt a tavalyi példa hogyan ne menjünki ki a pályára, de nem változott semmi. Megint arról beszélünk, hogy ha egy helyzet bemegy akkor nem történik ez miközben egy Barcánál nem ezt kéne csinálni. Saját játékunk nem is próbáltuk meg játszani. Szégyen
Gyáva edző gyáva taktikával...ki lehet esni egy liverpool ellen de nem így és nem egymás után 2x, a döntő küszöbén. Legutóbb talán a Bayern alázott minket ennyire mint ma a pool.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.05.08. 00:14:50

Te nézed is a meccseket vagy az eredményt nézed? Ha az utóbbit, akkor papíron minden oké. Amúgy meg nem, nem fogja senki sem kidumálni a mai illetve a római eredményz, túl sok a véletlen.

A mutatott játékról meg annyit, hogy nézhetetlen majd minden meccsünk, amit lassan 2 éve annyival intézünk el, hogy a győzelmet nem kell magyarázni. A mentalitása meg tökéletesen tükrözi, hogy nem tud a középcsapatos árnyékából kilépni. Hazaikon is ugyan az a 0 foci megy pepitában. Idegenbeli meccsekről meg inkább ne is beszéljünk.

Nem mondom, hogy a mai 100%-ban az ő hibája volt, de hiszem hogy ez a beszari mentalitás mérgező a csapatra. Ott volt a tavalyi példa hogyan ne menjünki ki a pályára, de nem változott semmi. Megint arról beszélünk, hogy ha egy helyzet bemegy akkor nem történik ez miközben egy Barcánál nem ezt kéne csinálni. Saját játékunk nem is próbáltuk meg játszani. Szégyen
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.05.08. 00:11:48

Ernőm, Ernőm...

Na eddig álltam melletted. Azt hittem fogsz tanulni a tavalyi kiesésből, ami a klub történetének egyik legkínosabb veresége volt, de sajnos mégsem.

Borzasztóan védtem eddig, mert sikeres volt a klub, de európai szinten sajnos egy nulla. Tavaly még lehetett fogni a gyenge névsorra, de idén már ezt sem. És nem, ugyanúgy 4-0 lett volna az eredmény, akkor is, ha De Ligt, De Jong, Xavi, Iniesta, Puyol, Maradona és Ronaldo is a pályán van. Ezzel a kerettel nem fér bele az, hogy így kiszo... (mondtam már, hogy mennyire nehéz nem káromkodni? Nem dühből, hanem abból a hihetetlen nagy csalódottságból, amit megkaptam pont úgy, mint egy éve) kiessen bárki is. Mikor fogunk újra BL-t nyerni, ha idén nem sikerült? Amikor nem Lyon és hamvaiban lévő United-szintű ellenfelek ellen kell majd menni, hanem igazi csapatok ellen? Hát most összekerültünk egy olyannal és nagyon csúnya pofára esés lett belőle.

Egy egymilliárd eurós csapat edzőjének ne az legyen már a taktikája, hogy passzolj Leónak és akkor majd nyerünk. Mi történik, ha nem jön össze Messinek? Ki esünk 4-0-ra? Igen... Sajnos ez az igazság. A Barcelona, minden idők egyik ha nem a legnagyszerűbb klubja, ami híresen épít a Cruyff-filozófiára, hogy a csapat valóban egy csapat legyen, labdabirtoklással, sok rövid passzal, rengeteg támadással semmit nem mutatott a mai meccsen. Olyan szinten nem tudtak magukkal mit kezdeni a játékosok, hogy Jordi Alba a 100 százalékos ziccert passzolta le és az utolsó percekben Sergi Roberto is ahelyett, hogy elvállalta volna az erősebbik lábával még tovább tette Messi - ráadásul gyengébb - lábára.

Olvastam már korábban többször és a józan ész is csak azt diktálja, hogy a klubnak mindent ki kell sajtolnia Messi utolsó éveiből. Erre egy olyan edző irányít, akinek karrierje legnagyobb érdeme, hogy görög bajnok lett és 5. az Athletic Bilbaóval. Semmi gond sincsen az állománnyal, a cserepadon 2 játékosnak nincsen megfelelő helyettese de összességében nézve is, sehol sincs máshol, hogy 20 ilyen képességű játékos alkot egy keretet. Basszus, tényleg nem akarok átmenni fotelszurkolóba, de hozzon már ide valaki tényleg egy olyan szakembert, akinek a játékstílusa olyan, mint amilyen ennek a klubnak az elmúlt évtizedekben.

Egyébként ez nem csak Valverde hibája, ezt szeretném hozzátenni. A maradék 10-15 százalékot elviszi Phillipe Coutinho és Ousmane Dembelé, a világ harmadik és negyedik legdrágább játékosa, akik _semmit_ sem nyújtottak szinte a Bajnokok Ligája egész kieséses szakasza óta. (Q rúgott egy szép gólt, amikor már semminek semmi tétje nem volt, azonnal kinyílt a pofája, hatalmas gg neki!) De ha azt a "csak" 300 millió eurós balszélső támadó posztot nem nézem, a 10 maradék, világklasszisnak továbbra is el kellene bírnia bármelyik csapattal. Egyébként utólag könnyű okosnak lenni ezt elismerem, de szinte biztos vagyok benne, hogy Rijkaard-óta lévő bármelyik kezdő balszélsőnk belövi az általuk elpuskázott ziccerekből legalább egyet és sokkal többet nyújtottak volna mezőnyben, mint bármelyikük. Gondolok itt Ronaldinhora, Villára, Pedro ha nem is volt teljesen balszélső, ezt karrierje legrosszabb időszakában is lehozta, ahogy Henry és Neymar is.

Szégyen, gyalázat és idén sem marad más, csak az a hatalmas keser. Mert bármennyire is tartom legalább akkora tettnek duplázni egy szezonban, mint megnyerni a BL-t, a Barcelona-szurkolóként, tapasztalva az elmúlt 15 évben történteket, igenis elvárás a BL is, legyen szó Guardioláról, Villanováról, bárkiről, még Ernesto Valverdéről is.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2019.05.08. 00:09:15

Valverde: "Nem volt még időm gondolkodni, nem tudom, milyen hatással lesz rám ez az eredmény. Egyelőre azt tudom, hogy az edzőnek vállalnia kell a felelősséget, semmi mást." (forrás: Tot El Camp facebook)

Szerintem ő is érzi, hogy most már betelt a pohár. Azért egy búcsúztatást egy kupagyőzelemmel megérdemel, nyáron pedig Barto keresheti az utódját.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.08. 00:06:53

Bob, azért ebben a szezonban nagy vetelytarsunk nem volt a bajnokságban, nem kellett az extra.

Az viszont már gáz, ha valaki végig ötös, aztán az érettségin megbukik.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.05.08. 00:05:53

geridoss írta:
Zozzy 5 írta:max. jöhetne megint valami ígéretes középkategória, aki vagy-vagy...

Azzal is előrébb lennénk, mint a biztos kudarccal.
jó, hát ez most így elég sarkos. és nem azért, mert sok sanszot adnék egy valverdés barcának jövőre a BL-ben, hanem mert mint a mellékelt ábra is mutatja, ezek a "ügyes volt a spanyol kiscsapatnál" edzők kb. ennyi eséllyel indulnak a bl-ben.

szval nem mondom, hogy ez így valverdével oké, de simán benne van, hogy a kövi közepes edzővel kb. pont ugyanennyire lenne rossz. jó, meg lehet rizikózni, csak nehogy az süljön ki belőle, hogy a bajnokságban is vakon lesz a következő "hátha" emberrel...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2019.05.08. 00:08:36-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2019.05.08. 00:04:22

Petr írta:
Bob_Marley írta:Nyilván egy csalódást keltő eredmény után nehezebben értékel az ember, de osszessegeben kell nézni egy idényt, s arra nem lehet panasz. Kétszer kiesni nagy elonyrol felvet dolgokat, ezt alaírom, de hogy távoznia kéne egy bajnoki cím, kupadonto után, az erős túlzás, sőt.
Ezzel a Messivel az lett volna teljesítmény, ha nem nyeri meg. Sok koncepciója nem volt, amióta itt van.
legfontosabb sorozat, legnehezebb egész szezont tekintve. Bárki megnyerte volna, tudom, Guardiola kapcsán olvastam ilyet anno. Elég megnezni a Blt idén, Juventus kiesése, Atletico kiesése, Real Madrid kiesés, Manchester City kiesése, Psg kiesése. És igen 3-0rol kiesunk, valóban fájdalmas, de a példák arra irányultak hogy 1-1 meccsen bármi lehet és pont emiatt nem lehet egész idényre levetíteni. Kap valaki egy egyest egy dolgozatra nem lesz attól még bukott ember. Lehet csűrni csavarni, de 38 meccs kicsit nagyobb skála s kivetulese egy idenynek, erre pedig nem lehet panasz.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.08. 00:02:46

Le kell mondania. Ez így no komment.

Mondjuk a maiban benne voltak a srácok is rendesen.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2019.05.08. 00:01:45

Balinho írta:Az is egyértelmű, hogy hiába kapott Coutinhot, Dembelét, Malcomot, akik a támadásokat segíthették volna, módszeresen leépítette őket, mert egyik se váltotta meg a világot, de ennél a teljesítménynél jóval többre képesek.
Azert az ne Valverde sara legyen, hogy Cou 30+ bajnokin 2 golpasszra kepes csak es az elore jatekhoz nem tud hozzatenni(nem tudom nala milyen leepitesre gondolsz, annyi jateklehetoseget kapott, mint a szemet) + hogy Dembele olyan amilyen(problemas termeszet, elhallgatja, hogy serult aztan le is serul honapokra emiatt stb...)
Valverde ott szivta meg, hogy mikor jott, akkor Neymar ment.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.05.08. 00:00:40

Zozzy 5 írta:max. jöhetne megint valami ígéretes középkategória, aki vagy-vagy...

Azzal is előrébb lennénk, mint a biztos kudarccal.

A többi történésre nem látom értelmét reflektálni, már mindent elmondtam. Mélységesen csalódott vagyok. És rendkívül dühös.

Viszlát.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.05.07. 23:51:51

egy múltkori hosszabb hozzászólásomban én is mellette voltam, de abban is megemlítettem, hogy KIVÉVE, ha megint valami vállalhatatlan körülmények között sikerül kiesnie a BL-ből. és ez összejött neki...

szép a bajnoki meg kupacím, de a barcánál az nem fér bele, hogy 2szer egymás után ezt eljátssza. az, hogy ennyire durván ne tudjon meccselni egy ilyen kiélezett szituban. a klasszis játékosok is BLt nyerni jönnek hozzánk, szval ez gáz. áhhh, vállalhatatlan volt ez a megilletődött, elképzelés nélküli szánalom, csak elkrta a napomat :( ezt a kezdőt is elővenni, komolyan nem értem, miután lenyilatkozta, hogy támadni akarnak. erre felrakja azt a csapatot, amit a múltkor át kellett variálni, hogy ne kapjunk ki otthon is !!

szóval a dolgok így összeadva már nálam is kiadják, hogy elhúzhatna, csak azt nem tudom, hogy ki a jóisten tudna a helyére jönni. top edző nincs a piacon, Xavi még "gyerek", max. jöhetne megint valami ígéretes középkategória, aki vagy-vagy...
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2019.05.07. 23:51:35

Balinho írta:
Bob_Marley írta:Nyilván egy csalódást keltő eredmény után nehezebben értékel az ember, de osszessegeben kell nézni egy idényt, s arra nem lehet panasz. Kétszer kiesni nagy elonyrol felvet dolgokat, ezt alaírom, de hogy távoznia kéne egy bajnoki cím, kupadonto után, az erős túlzás, sőt.
Én személy szerint pont két lépés távolságból nézve mondom, hogy mennie kell. A játékunk nézhetetlen és ötlettelen célfutball megtámogatva egy Messivel, a középpályánk teljesen ki van herélve, semmi kreativitás nem maradt.

Klopp amúgy taktikailag is agyonverte őt, már a hazai meccsen is voltak periódusok, amikor egyértelműek fölénk nőtt a Pool, aztán lőttünk egy szerencsés gólt, meg Messi vert egy álomgólt szabadból. De abból a meccsből sem tanultunk, elővettük azt a taktikát, ami már egyszer nem működött, Vidal lecserélése ordító hiba volt. Az is látszik, hogy nem tudja feltüzelni a csapatot a legfontosabb meccsekre, legyen az a Roma, a mostani Pool vagy a veretlen bajnokságért vívott Levante elleni meccs tavaly. Az a taktikánk, hogy akármi van Messinek tegyük a labdát, hátha megoldja.

Aztán azt sem tudom, hogy neki nincs elég hatalma, hogy Suarezt, Busit, Rakiticet, Albát lekapja vagy tényleg úgy van vele, hogy ők a húzónevek, majd úgyis megoldják, de botrányosan védve vannak egyesek, és akármelyik opció a reális az hiba. Ugyanígy óriási hiba, hogy Suarez és Alba pótlását K-P. Boatenggel és Mirandával/Vermával akartuk megoldani, akár Ernő ment ebbe bele, akár nem volt ereje, hogy jobb tartalékokat kapjon ez is mindegy, mert a végeredmény számít.

Az is egyértelmű, hogy hiába kapott Coutinhot, Dembelét, Malcomot, akik a támadásokat segíthették volna, módszeresen leépítette őket, mert egyik se váltotta meg a világot, de ennél a teljesítménynél jóval többre képesek.

Összességében a mérleg pozitív serpenyőjében egyedül a sokszor nézhetetlen célfutballal elért relatív eredményesség áll, az meg nem egy olyan valami, amibe foggal-körömmel kellene kapaszkodni.
Kiváló összegzés! Ez a helyzet!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2019.05.07. 23:50:29

Azt megmagyarázza valaki, hogy az odavágó után miért kezdett megint Coutinho?


(Nem tudom, hogy ilyen állapotban szabad-e viccelődni, de be kéne őt számoltatni szóban és írásban is...)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2019.05.07. 23:48:38

Ilyen egy idióta balf#sz fogalmatlan edzőt én még nem láttam. Nézhetetlen fos játék 2 éve, 2x estünk ki 3 gólos előnyről. Annyi taktikával hogy tegyük oda Messinek. Ha Messi nem lenne kanyarba se lennénk. 2 bajnokság ide vagy oda most már egy Pinyőt szívesebben néznék a padon mint ezt a szerencsétlent.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dinnyesz 2019.05.07. 23:50:45-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.07. 23:45:05

Ha van gerince, akkor év végén leköszön.
De szerintem nem teszi meg, mert jó itt neki, elég jó állás a barca edzőjének lenni.

A másik opció hogy a halvérű Bartomeu megköszöni a munkáját.
Ez sem fog megvalósulni, mert Barto meg jól elvan, ha nem kell dolgozni. mindig a legegyszerűbb opciókhoz nyúl edző kérdésnél.

Haramdrészt, úgy gondolom, ha innen nem tesszük ki a Busquets-Suarez-Coutinho hármast, és rájuk még építeni akarunk, akkor jöhet ide egyszerre Pep,Xavi,Klopp, Allegri, Simeone, ugyan úgy át fogjuk ezeket élni a továbbiakban is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.05.07. 23:38:33

Bob_Marley írta:Nyilván egy csalódást keltő eredmény után nehezebben értékel az ember, de osszessegeben kell nézni egy idényt, s arra nem lehet panasz. Kétszer kiesni nagy elonyrol felvet dolgokat, ezt alaírom, de hogy távoznia kéne egy bajnoki cím, kupadonto után, az erős túlzás, sőt.
Ezzel a Messivel az lett volna teljesítmény, ha nem nyeri meg. Sok koncepciója nem volt, amióta itt van.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.07. 23:37:38

Eddig mellette voltam, de ez már sok, mennie kell. Nem tudja megadni azt a pluszt, ami a bl hez kell, hogy az ilyen meccsekből mi jöjjünk ki jól.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2019.05.07. 23:33:32

Bob_Marley írta:Nyilván egy csalódást keltő eredmény után nehezebben értékel az ember, de osszessegeben kell nézni egy idényt, s arra nem lehet panasz. Kétszer kiesni nagy elonyrol felvet dolgokat, ezt alaírom, de hogy távoznia kéne egy bajnoki cím, kupadonto után, az erős túlzás, sőt.
Én személy szerint pont két lépés távolságból nézve mondom, hogy mennie kell. A játékunk nézhetetlen és ötlettelen célfutball megtámogatva egy Messivel, a középpályánk teljesen ki van herélve, semmi kreativitás nem maradt.

Klopp amúgy taktikailag is agyonverte őt, már a hazai meccsen is voltak periódusok, amikor egyértelműek fölénk nőtt a Pool, aztán lőttünk egy szerencsés gólt, meg Messi vert egy álomgólt szabadból. De abból a meccsből sem tanultunk, elővettük azt a taktikát, ami már egyszer nem működött, Vidal lecserélése ordító hiba volt. Az is látszik, hogy nem tudja feltüzelni a csapatot a legfontosabb meccsekre, legyen az a Roma, a mostani Pool vagy a veretlen bajnokságért vívott Levante elleni meccs tavaly. Az a taktikánk, hogy akármi van Messinek tegyük a labdát, hátha megoldja.

Aztán azt sem tudom, hogy neki nincs elég hatalma, hogy Suarezt, Busit, Rakiticet, Albát lekapja vagy tényleg úgy van vele, hogy ők a húzónevek, majd úgyis megoldják, de botrányosan védve vannak egyesek, és akármelyik opció a reális az hiba. Ugyanígy óriási hiba, hogy Suarez és Alba pótlását K-P. Boatenggel és Mirandával/Vermával akartuk megoldani, akár Ernő ment ebbe bele, akár nem volt ereje, hogy jobb tartalékokat kapjon ez is mindegy, mert a végeredmény számít.

Az is egyértelmű, hogy hiába kapott Coutinhot, Dembelét, Malcomot, akik a támadásokat segíthették volna, módszeresen leépítette őket, mert egyik se váltotta meg a világot, de ennél a teljesítménynél jóval többre képesek.

Összességében a mérleg pozitív serpenyőjében egyedül a sokszor nézhetetlen célfutballal elért relatív eredményesség áll, az meg nem egy olyan valami, amibe foggal-körömmel kellene kapaszkodni.
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2019.05.07. 23:24:46

Borzalmas volt..es ismet fajo ez a vereseg. En azt gondolom hogy nem Ev felel ezekert. Ez az ember igenis jo edzo. De! Nem tud Cou, vagy Dembele helyett jatszani.. Nem a masiara alapitott kozponi projektet hajtja vegre. O egy a vezetesnek eppen megfelelo ember, aki hozza a bajnokikat es a spanyol kupat. A Bl hez mar tobb kellene..helyi sziv.. Ezzel nyert jogosan a pool. Es nem klopp. A sziv gyozott ma es anno mi is azzal kenyszeritettuk fel terdre a vilagot. Szemlelet es vezetovaltas kell aminek Ev az aldozata lesz es a fel csapat akar a Mu nal. D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.07. 23:24:04

Tényleg baromi szimpatikus a pali.

De már a Római-t se lehetett magyarázni, egymás után 2x így kizúgni viszont már elfogadhatatlan. A szurkolók akkor is a távozását követelik, ha nyer a csapat, a játékosok se hiszem, hogy ezek után még bíznak abban, hogy vele jön újra a BL. A játék pedig az esetek 90%-ában nézhetetlen.

Ennek legkésőbb a kupadöntő után véget kell vetni.

Jöhet De Jong, jöhet bárki, ha jövőre is Ernő bá' az edző, nem mondom, hogy nem fogok meccset nézni, de az biztos, hogy az ideinél jóval kevesebbszer fogok 2 órát erre áldozni a hétvégéből.

Nem is akarok belemenni abba, hogy mi ment ma (is) félre, csak zárjuk le ezt a 2 idényt, aztán kezdjük újra valaki mással.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.05.07. 23:22:20

Ja, az ő hibája, hogy a kulcsjátékosaink közül mindenki kudarcot vallott ma. A 4ből 3 gól egyéni hibából született. A nagy öregek közül jópárat nyugdíjaztatni kell, vagy az ilyen gyors csapatok el fognak minket porolni, mindig.
Dembélét is elő lehetne venni, csak ilyenkor épp felesleges.

Én mindig is védtem, mert eredmény az volt, de kétszer 3-0-ról nem lehet kiesni büntetlenül. Nyáron távoznia kell.
Barcelonista1899
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2019.03.12. 16:00:02

2019.05.07. 23:20:12

Dögölj meg, te kókler g*ci! Egy BL győzelem esetén elnéztem volna, hogy egy nézhetetlen f*st csináltál a kedvenc csapatomból, de 2 éven belül 2x sikerült kiesnünk 3 gólos előnyről. Mi a bánatos f*szért kellett 433-ban beleállni egy rohanásba, amikor tudjuk, hogy ők abban jobbak? TAKARODJ!
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.05.07. 23:17:12

2 gigantikus bukta
Fejben zavart játékosok
Egész évben nézhetetlen játék
O fiatal
Egy szürke, jó munkás, aki kevés ide!
Ennyi volt remélem.
Egy komoly kaliber kell ide, támadó focival.
Valverde sosem építette a jövő barcáját.
Válasz küldése